Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) Daffni2 válasza BBéci (#63149) üzenetére


Daffni2
addikt

Már az első kérdésénél is tudni lehetett, a Jamot fogja választani. Tök mindegy mit írtak neki tanácsként.
Arról már hallott, beleégett az emberek agyába a Jamo. A Daliról meg csak azt tudja, hogy valami festő volt :DD

"Aki ad,az nyer"

(#63152) layman


layman
kezdő

nyugi srácok, megpróbáltam megvenni a Monitor Audio szettet, de már elkelt. Elhiszem hogy jobb a Dali, de 350-ért a Jamo + Denon 650 az én igényeimnek megfelelt volna, más kérdés hogy csak augusztusban lesz nekik Jamo szettjük, úgyhogy ez is felejtős :D.

Ne nyársaljatok fel, 1 hete még semmit nem tudtam a hangrendszerekről, az utóbbi napokban alatt annyi infót kellett feldolgozni, hogy egyik éjszaka hangfalakról álmodtam :D. Szóval ezért van ez a fórum, b. tanácsára pl x1600h-t fogok venni, és így hogy a Jamo-t nem tudom megvenni jó áron, így lehet hogy mégis Dali vagy Monitor Audio lesz.

A Monitor Audio hangfalcsalád hogy néz ki? A MA Monitor a belépő, aztán bronze, silver, gold? Miben különböznek?

(#63153) mr. bryan válasza layman (#63152) üzenetére


mr. bryan
tag

Hangban :DDD

(#63154) jambiyya válasza layman (#63152) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerintem az első és legfontosabb, hogy meghallgasd a kinézett hangkeltőket. Nyilván számít a kinézetük és a méretük, és persze mások véleménye is, ugyanakkor Te fogod őket hallgatni. Jó áron volt az az MA szet, de mi van ha nem tetszik a hangja? Mindegyik más és más karakter.

(#63155) Mauzes válasza Gino20 (#63150) üzenetére


Mauzes
őstag

Már nem kapható :)

(#63156) a347 válasza jambiyya (#63154) üzenetére


a347
aktív tag

Ezzel csak egy bibi van. Ott kellene meghallgatni, ahol valóban használni fogod, azzal az erősítővel amivel valóban hajtani fogod és azzal a hanganyaggal, filmmel, stb amit ismersz valamennyire ,hogy hogyan szól ill. kellene szólnia. Na ebből az utolsó megoldható valószínüleg.

(#63157) jambiyya válasza a347 (#63156) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem értek egyet. Egyrészt a bemutatóteremben szokott lenni többféle erősítő, másrészt a hangfalak karaktere nem változik annyit más környezetben (a kirívó eseteket leszámítva), meg nem is kivitelezhető, hogy hazavidd mindegyik kinézettet. Illetve ha a nappalid akusztikai szempontból nem jó, akkor úgy is mindegy.

(#63158) a347 válasza jambiyya (#63157) üzenetére


a347
aktív tag

Hát ez az. Haza nem vihetem. A bemutatóterem akusztikailag úgy van kialakítva, ahogy kell, legalábbis normális helyeken. A nappalidban meg sem fogja közelíteni azt a hangzást a cucc, pont azért mert nappali. A forumban ezerszer kivesézett kábelekről, tápellátásról, szűrőkről ne is beszéljünk. Erősítő lehet pont van egy olyan, mint a tied de azért ritka, hogy ne a legújabb cuccok legyenek kirakva. Neked valszeg nem az van otthon. Nem kekeckedni akarok, a semminél jobb, ha meghallgatod. Ezt elismerem. De túl sok mindentől függ az, hogy valami hogy fog szólni.

(#63159) jambiyya válasza a347 (#63158) üzenetére


jambiyya
őstag

Én ezt tapasztaltam többször is, ezért ez a véleményem.

(#63160) BBéci válasza a347 (#63158) üzenetére


BBéci
titán

"A bemutatóterem akusztikailag úgy van kialakítva, ahogy kell, legalábbis normális helyeken."
Ez igaz, de létezik direkt az átlagos nappalikhoz erősen hasonlító demószoba is, pontosan azért, hogy nagyjából úgy szóljon a bemutatandó cucc, ahogy a vevő lakásában.
"a semminél jobb, ha meghallgatod"
NEM!
Kizárólag a meghallgatás az egyetlen, amivel lehet és szabad hangtechnikai eszközt választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63161) a347 válasza BBéci (#63160) üzenetére


a347
aktív tag

A “létezik”, a “hasonlító” és “nagyjából” kifejezések nem igazán teszik meggyőzővé ezt az érvelést.
Pontosan azt nem fogod megkapni, amiért meg akarod hallgatni.

(#63162) Mauzes válasza a347 (#63161) üzenetére


Mauzes
őstag

Hm. Akkor érdemes megvásárolni 4-5 különböző rendszert 3 millióért, mindet hazavinni a nappalidba és ott összehasonlító teszteket végezni 2 hétig, majd egy rendszer megmarad és a többi termék vásárlásától 14 napon belül elállsz. :Y

(#63163) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Van most aprón egy Yamaha RX-V771 erősítő.
Ismeritek? Milyen minőségre? Érdemes lehet megvenni kezdő szettnek, akár a mellé hirdetett Klipsch RP160M-mel?

Kb 22 m2 nappaliba lenne használva, elsőnek stereoban, aztán igény szerint bővíteném a rendszert.

(#63164) bnorci71 válasza a347 (#63158) üzenetére


bnorci71
addikt

én csak amatőr belepofázóként
de ha a hajad leteszed a bemutatóteremben ahol próbálnak jó körülményt teremteni és a maxot kihozni a hangfalból akkor pont azt hallod amit tud a hangfal, így ha otthon szar legalább tudod, hogy nem a hangfalban kel keresni a hibát mert az tudja amit elvártál.
Illetve ha van 2-3 kiszemelt és ugyan ott meg tudod hallgatni akkor a hangfalak különbségét hallod nem a hely, erősítős, forrás anyag, kábel, csillagállás stb.-t
Mert gondolom ha szar a szobám akusztikája a 70e-ért vett használt Wharfadale Crystalhoz akkor a 2M forintos hangfalpár se fog jól szólni és ez nem a hangfal hibája lesz.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63165) a347 válasza Mauzes (#63162) üzenetére


a347
aktív tag

Ez sem rossz megoldás :) .
Akkor tuti a neked megfelelőt tudod kiválasztani.
A hozzászólásom csakis azért született, mert túlzónak találom a meghallgatásba vetett bizodalmat. Ha idetéved egy kezdő user, aki első rendszerének megépítéséhez kér segítséget ne azzal a meggyőződéssel menjen venni valamit, hogy amit hall a bemutatóteremben, az ugyanúgy fog szólni otthon.

(#63166) a347 válasza bnorci71 (#63164) üzenetére


a347
aktív tag

Konklúzióként: tök feleslegesen vetted meg a milliós rendszert, mert otthon ugyanolyan harmatosan fog szólni, mint a 200 ezres.

(#63167) Mauzes válasza a347 (#63165) üzenetére


Mauzes
őstag

De létezik jobb megoldás annál, mint hogy meghallgatod egy boltban (azon kívül az életszerűtlen eseten kívül, amit korábban írtam)? Márpedig ha ez a legjobb megoldás, akkor mit is akarsz pontosan mondani?

Ha csakis annyit, hogy az ember saját nappalija nem fog pontosan ugyanúgy szólni, mint egy bemutatóterem, akkor ok.

bnorci71: de attól, hogy a szobád akusztikája nem jó, attól még a 2 milliós hangfal itt is 5x jobban fog szólni, mint a Wharfedale. Legalább is én ennyiből nem szűrném azt a konklúziót, hogy akkor elég egy szart venni.

[ Szerkesztve ]

(#63168) jambiyya válasza a347 (#63158) üzenetére


jambiyya
őstag

"Nem kekeckedni akarok..." - pedig de. ;)

(#63169) bnorci71 válasza a347 (#63166) üzenetére


bnorci71
addikt

de ha a boltba nem hallgattad meg a 200e-s és a 2M-s rendszert fogalmad nincs mit várj tőle

konklúzió
azt hiszed a 2M rendszer szar
konklúzió 2
írtam már itt hogy ha nem dedikált a szoba milliókat költeni felesleges szerintem, mert nem kapod vissza a rendszer többletét

Mauzes
ja csak 10x árért 10x kellene jobban szólnia nem 5x
megérte?
nem azt mondtam szart kel venni :) lásd konklúzió 2.

lehet írtam a múltkor Ferraris tanyasi példát? vagy csak a fejembe született meg

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63170) Mauzes válasza bnorci71 (#63169) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem pedig a világ legtöbb terméke esetén exponenciális skálán mozog az ár/minőség mutató, ennek a felső végén egyáltalán nem várható, hogy 10x-es ár 10x-es minőséget jelent.

De ez (szerintem) független a nappali akusztikájától. Ha egy 10x árú termék 5x jobban szól a bemutatóteremben, akkor egy random nappaliban is többször olyan jól fog szólni. Tehát a többletet az olcsó termékhez képest megkapod, csak maximum a szoba miatt nem tudod kihozni belőle a maximumot abszolút értelemben.

(#63171) bnorci71 válasza Mauzes (#63170) üzenetére


bnorci71
addikt

a hányszor jobban szól csak vagdalkozás a számokkal :) nem lehet meghatározni és felesleges is csak a szemléltetésért írtam

DE megfordítom
a 2M rendszer sokkal több magasat ad amit a szar szobád akusztikája még jobban visszaver ami olyan mintha szarul szólna pedig ezt a gyenge rendszereden észre se vetted hisz azok a hangok nem is voltak. A mélytől meg nem mozgott az ablaküveg eddig, na most az is csilingel, meg a poharak a vitrines szekrényben :)
Nincs tapasztalatom ebben csak felvetem ezt a lehetőséget is.

az autós példa mint minden sántít
megvan a 300-al elszóló Lambó a pályán? Pedig amíg 130-al mentél fel se tűnt az az út hiba.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63172) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Nem tudom egyedi a jelenség illetve másnál is van-e
Adott egy Yamaha HTR 2071 erősítő amire különböző eszközök csatlakoznak rá HDMI-n.
Ami furcsa, hogy a UPC setopboxot bekapcsoljuk majd rámegyünk az erősítőn arra a HDMI-re akkor megy a műsor majd átvált Audio4-re így újra meg kell nyomni azt a Hdmi gombot amire a Settopbox van csatlakoztatva.

Másik csak egy kérdés ugye az ARC (Hdmi) akkor kell ha TV közvetlen antennára csatlakozik, vagy USB-t kötünk a készülékre, netán Youtube-ot szeretnénk hallgatni?

Ha csak a Tv megjelenítő tehát a fentiek nincsenek igénybevéve akkor nem kell HDMI ARC-ra csatlakoztatni a TV-n, bármelyik HDMI jó?

(#63173) a347 válasza Mauzes (#63167) üzenetére


a347
aktív tag

Hogyne létezne. Otthon hallgatod meg. Csak épp ez nem életszerű. Sőt ,megkockáztatom, van olyan is amikor nem jó ha ideális körülmények között hallgatod meg. Utána csak szívogatod a fogad amikor a nappalidban összerakva korántsem azt tapasztalod, mint a boltban.
Olyan sokat rágódunk azon hogy milyen kábeleket, elosztókat, mindenféle ketyeréket használjuk csak azért hogy egy nüánsznyi javulást érjük el. Holott a megfelelő akusztika nagyságrendekkel nagyobb előrelépést hozna.

(#63174) BBéci válasza a347 (#63161) üzenetére


BBéci
titán

Teljesen mindegy, miket írunk, milyen érveket sorakoztatunk, téged ebben a kérdésben biztosan nem lehet meggyőzni. Ezért nem folytatom.

Viszont a kezdők és hozzá nem értők kedvéért újból kijelentem, hogy kizárólag a meghallgatás az egyetlen mód, amivel lehet és szabad hangtechnikai eszközt választani. Ez kábelekre, elosztókra és hasonlókra egyaránt vonatkozik, de legfőképpen hangdobozokra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63175) BBéci válasza Csabi1984 (#63172) üzenetére


BBéci
titán

Hagyd a csudába a set top boxot, kérj helyette mediacardot! Én is ezt tettem 2014 januárjában, összehasonlíthatatlanul jobb minden szempontból.
Ha ragaszkodsz hozzá, csatlakoztasd a tévéhez, ne a Yamahához.
Mi bajod a tv HDMI ARC bemenetével, miért akarod másikhoz csatlakoztatni az erősítőt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63176) Teal'C válasza BBéci (#63175) üzenetére


Teal'C
addikt

+1 a medicard-nak.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63177) Csabi1984 válasza BBéci (#63175) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az lemaradt, hogy anyum használja és ő szeret felvenni majd visszanézni a műsort amit beprogramozott.
Amit mondtál, hogy a boxot direkt a Tv-be nem rossz gondolat csak akkor anyumnak foglalkozni kell azzal, hogy a TV melyik HDMI portján van illetve az erősítőn külön meg kell keresni az audio4 ami az ARC audió portja vagy rosszul gondolom?

(#63178) BBéci válasza Teal'C (#63176) üzenetére


BBéci
titán

Egyesek a box-szal elérhető plusz szolgáltatásokhoz ragaszkodnak.
2-3 éve darts és F1 közvetítéseken kívül semmi mást nem néztem a tévéműsorok közül. Feleségem leginkább letöltött sorozatokat nézett, valamint néha leült elé és összevissza kapcsolgatott. Utóbbiról szerencsére teljesen leszokott, 3 hónapja be sem kapcsolta a készüléket. Pénzkidobás a havi 4500 Ft előfizetési díj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63179) ctrlaltdel13 válasza a347 (#63165) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ne érezd magad egyedül, én is az otthoni meghallgatás mellett állok🤟.

Ha a hifi show-n kellett volna hallgatózás után döntenem melyik dobozokat hozhatom haza, üres kézzel jövök el.

(#63180) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok,

Denon x2400h erősítőhöz milyen hangfalakat ajánlanátok? Házimozira és zenére egyaránt használva lenne :
- Dali Oberon 7+7+Vokal+1+1
- Polk Signature S55e + S55e + S20e + s20e + S35e
- vagy valami más ?

Későbbiekben aktív sub is lenne hozzá, de nem tudom abból milyen érdemes.

Köszi

(#63181) BBéci válasza Bazs- (#63180) üzenetére


BBéci
titán

Az OBERON szett nagyon jó választás, akár annál a Denonnál eggyel magasabb kategóriájú erősítővel is remek csapatot alkotnának.
Szubládából olyat válassz, ami a helyiség légköbméteréhez és a pénztárcádhoz illik! Minél előbb vedd meg azt is, mert anélkül lepkepuki, nem házimozi!
Ha belefér a keretbe, akkor DALI SUB E-12 F, esetleg a kistesója az E-9 F illene hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63182) Nixon18 válasza Nixon18 (#63163) üzenetére


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Azt hiszem, hogy efelett átsiklottatok a meghallgatni-nem meghallgatni érdekegyeztetés közben.
Esetleg, ha rá tudnátok újra nézni, megköszönném!

(#63183) proci985 válasza Nixon18 (#63163) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

10 evvel ezelotti felsokategorias cucc.

tud biampot, van ket HDMI kimenet (pl ha TVt es projektort is akarsz hajtani atkabelezes nelkul), van halozati csatlakozo es eleg craft benne nagyobb hangfalakhoz. kerdes, hogy mit kapott, de igazabol amig rendeltetesszeruen volt hasznalva, addig birnia kene (neten nem nagyon talalok tipushibat egy internal error 4000 kivetelevel). uj ennyiert nagyon nem lesz, talan a Sony STR-DN1080 tud hasonlo ki/bemenet tomeget csak modernebben, viszont az kb 500 eur.

ahogy nezem az RP160M nem annyival dragabb mashol sem. talan meg az R-620F lenne jobb ha talalsz akcioban, bar anelkul az mar dragabb. Klipschnek az az elonye, hogy ha van egy jo par frontod, akkor egyszeru kiegesziteni utolag surroundda, bar par masik gyarto is arul kulon ugyanabban a szeriaban center es surround hangfalakat.

ezen felul meg lehet elmelkedni a hangjan, de ebben az arkategoriaban nem nagyon lesz kulonbseg*. viszont az problema ha pl nincs eleg HDMI, nincs eleg kakao meghajtani a hangfalad vagy nem tamogat egy masik fontos featuret pl nincs auto kalibracio.

*ha valamelyik teszt mast allit azt ignorald ha nincs mellette megfelelo meres.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63184) Nixon18 válasza proci985 (#63183) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes iránymutatást! :R

Megnéztem az ajánlott R-620F-et. Az a baj, hogy álló és így macerásabb elhelyeznem jelenleg, de figyelni fogom az akciókat és közben elgondolkodok, hogy mit lehetne átvariálni. Hátha elfér.

(#63185) gab1ka válasza Nixon18 (#63184) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Az Reference (R-620) széria az RP alatt helyezkedik el a Klipsch-nél és sokak szerint nem is kicsit, hanem jelentősen gyengébben szól, én biztos nem azt választanám a helyedben ha van rá mód.

(#63186) jambiyya válasza gab1ka (#63185) üzenetére


jambiyya
őstag

Úgyúgy, nemrég egy fórumtársunk "tesztelte" is: #62629

(#63187) Teal'C válasza jambiyya (#63186) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez így igaz, viszont árban sem mind1 nekem otthon a r-620 van oda elég 25nm belépő szinten. Viszont családi házban nem felel meg 100+nm hez oda kell az rp sorozat.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63188) Nixon18 válasza Teal'C (#63187) üzenetére


Nixon18
senior tag

Akkor ha úgy döntenék, hogy az RP-160M-ből lesz egy pár frontoknak, akkor később bővíthetem, akár ugyanezzel a típussal surroundnak is? Tehát a frontok és a surroundok igazából csak bekötés kérdése és csak a center és sub, amire vannak dedikált hangszórók?

(#63189) proci985 válasza Nixon18 (#63188) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63190) BBéci válasza Nixon18 (#63188) üzenetére


BBéci
titán

Azt vedd figyelembe, hogy amennyiben nincs Atmos, csak 5/7.1. akkor a háttérsugárzókat jóval fejmagasság fölé ajánlott elhelyezni. Ezt állódobozokkal igencsak nehéz megvalósítani.
Valamint sokan kedvelik a dipól és bipól hangdobozok által létrehozott teret.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63191) Nixon18 válasza BBéci (#63190) üzenetére


Nixon18
senior tag

Atmos valóban nem lesz és fej fölött egyszerűbb is lenne elhelyeznem a háttérsugárzókat.
Illetve korábban írta Gab1ka is, hogy minőségben az RP az R fölött van. Ezek alapján én úgy gondolom jelenleg, hogy vagy veszek egy pár RP-160M-et olcsóbban, mint az R-620F. Vagy veszek az R-620F-hez hasonló árban RP-600M-et.
Elsőnek úgyis csak stereo lesz és később építem tovább. Sajnos nem tudok egyben megfizetni egy komplett 5.1-et, de minden jobb, mint a haldokló Genius 2.0

Remélem, nem gondolkdok rosszul.

(#63192) tothjani81


tothjani81
senior tag

Sziasztok. Érdekes dolgot művelt az erősítőm és érdekelne mitől lehetett ez, ha esetleg van rá magyarázat vagy tapasztalt valaki hasonlót. Az alany egy Pioneer SC-LC 71. kb 3 napja volt hastnálva minden rendben volt vele. Tegnap este filmezni akartunk és nem volt hang optikán. 2 eszköz is így van csatlakoztatva egy tv és beltéri. Egyiknek se volt hangja. Ma elkezdtem kutatni az okát amit könnyen meg is találtam. Mindkét forrás analaógra volt állítva. Visszaraktam optikaira és minden ok. A kérdés az az, hihy ezt higy hizta össze a vas? Minden más beállítatás maradt csak ez nem. Nem piszkáltam a menüt nem állítottam semmit. Mitől lehetett ez?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#63193) proci985 válasza Nixon18 (#63191) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem meg a korabbi R26F van surroundban, az 25-30nm2re barokkos tulzas.

R szeriara mondjak, hogy:
- magas frekvencia mellett levegosek
- zenere kevesbe jok
ezzel a ket allitassal annyi a baj, hogy az elsore en rendes, kontrollalt merest nem lattam. a masodikra foleg nem es oszinten szolva abban se vagyok biztos, hogy objektiven ezt mennyire lehetne egyaltalan validalni.

ami az R szerianal problema, hogy muanyag a haz es hajlamos karcolodni tehat picit vigyazni kell ra, de egyebkent ez nem latszik es birja. a driver / hangfal resz szinten gyengebb a RP szerianal (tehat tenyleg lehet kulonbseg frekvencia-valaszra), de ez nem feltetlenul azt jelenti, hogy az R objektive rossz, hanem azt, hogy az RP szeria (dupla aron) nem meglepo modon jobb.

nekem azert lett klipsch mert:
- egyszerre nem volt penzem egy teljes 5.2re egy koltozes kozepen
- eleg valtozatos a portoflio a sajat surround osszelegozasara
- RP szeriabol dupla annyiba lettek volna a hangfalak, es igy is forintban 7szamjegyu osszeget suroltam mar kabelekkel es mindennel.
(- ott mar volt egy kifejezetten jo fules lancom es tul voltam ket surround es ket stereo setupon)
(- kutatasi metodikaval valamennyire tisztban vagyok)
(- 10+ evig koncertberletes voltam filharmonikusoknal es volt olyan ev amikor voltam 100+ koncerten/dj seten/live acton gyakorlatilag az osszes letezo stilusbol. tehat realis hangzast varok el, nem pedig azt a reszletesseget, ami egy akusztikus elonel optimalis korulmenyek kozott sincs.)

zenere egy asus xonar one mk1 (muses opamp roll + mk2 DSD varians) + Philips Fidelio X3 van (korabban Beyer DT990 edition 250ohm es Audio-Technica MSR7). a Klipsch tartja magat, a zene elvezetes rajta, amit meg elveszt precizitasban (egy 1000+ euros fules lanchoz viszonyitva!), azt boven visszahozza terben. meg eleve fulesen mas hallgatni a zenet, mint egy surround setupon.

geniusbol nekem anno 5.1em volt (SW2500), ahhoz kepest itt egy masik vilagrol beszelunk. a 2.0 pedig egy szornyu doboz tetulassu coneal, tehat meg amit vissza is tudna adni frekvenciat, azt is rosszul csinalja :DDD

igazabol barmelyik mellett dontesz, jo lesz. csak legyel biztos benne, aztan utana kapcsold le az internetet es csak elvezd amit vettel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63194) Morris


Morris
veterán

Szerintetek illesszek még egy 115SW-t a másik mellé a rendszerbe? :U

(#63195) Quqesz válasza Morris (#63194) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Felakarod újítani a lakást? ;] a bontás meglesz a Tenet alatt.. :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#63196) BBéci válasza Nixon18 (#63191) üzenetére


BBéci
titán

Félreértést gyanítok!
Nem fej fölé, hanem két oldalfalra, fejmagasság fölé 60-90 centire ajánlott elhelyezi a háttérsugárzókat. Ha közel vannak az oldalfalak, akkor lehetnek alacsonyabban, ha távol (2,5+ méterre) akkor magasabban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63197) Bazs- válasza BBéci (#63181) üzenetére


Bazs-
tag

Köszönöm. Szerintem így maradok az Oberonnál, most talán tűrhető áron meg is lehet venni.
Abban még tudnátok segíteni, hogy milyen kábeleket ajánlotok ? Lehetőleg konkrét típust. (Teljesen "vakon" vagyok ezen a téren.)
Köszi.

(#63198) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Mint mindenkinél , nálam is ficereg az a bizonyos bogár.Meglévő rendszerem hangsugárzóinak cseréjén agyalok. A jelenlegi Monitor Audio Bronze 2 és Bronze center szettből áll. Az erősítőm egy Denon AVR-X2600H és Oehlbach Twin Mix One M kábelekkel rendelkezem.Ami eléggé behatárolja a rendszert, az leginkább a nappali elrendezése, ezért mindenképpen monitor - állványos hagsugárzókat keresnék. Egy pár front és a centerre lenne 150-200k közötti ( köröli ) összeg.A mostanival amúgy elégedett vagyok, Nekem mozira tökéletesen megfelel egyébként, de keresnék egy picit másabb, élénkebb, zeneibb hangot.Az elhelyezés miatt zárt vagy front reflex nyilásos hangsugárzó lenne a legjobb.

Nem tudom mennyire nézrlődök jó irányban, de valami ilyesmikben gondolkodom:

Dynavoice Definition DM-6
Dynavoice Definition DC-5

ELIPSON PRESTIGE FACET 11C
ELIPSON PRESTIGE FACET 6B

Fyne Audio F301
Fyne Audio F300 LCR

Q Acoustics 3090Ci
Q Acoustics 3030i

(#63200) b.


b.
félisten

Jövő hónapban jönnek az új 8K Yamaha erősítők. :) [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.