Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) Daffni2 válasza VoidXs (#64897) üzenetére


Daffni2
addikt

"nem számít semmit a kábel, amíg van rajta árnyékolás. Vannak, akik máshogy mondják, de csak el kell hozzájuk menni vaktesztelni, aztán csendben maradnak, miután beégtek."

Ennél nagyobb böszmeséget már nem is lehetne kijelenteni. :Y

"Aki ad,az nyer"

(#64902) VoidXs válasza Daffni2 (#64901) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Eddig bárkinél voltam vaktesztelni, csúnyán bukott a saját rendszerén, hiába mondta előtte, hogy kipróbálta magában, és mennyire egyértelmű az eredmény. Az egyéni csúcs idén történt, egy olyan rendszerrel, ahol 25 millió forintot ért a kábelezés. Nem tudta megmondani a különbséget a saját AudioQuest kábelei és az én legolcsóbb Hamám közt. Nyilván nem tudta, hiszen nincs is hallható. Végtelen kutatást végeztek erről olyan emberek, akik sokkal jobban értenek hozzá nálam, az eredmény tökéletesen kontrollált környezetben is hasonló eredményekhez vezetett: az emberi hallás erősen korlátolt, tudjuk is ezeket a korlátokat, és ezek alapján lehetetlen, hogy valaki olyanokat halljon, amiket fórumokon állítanak. Ez tudomány, a többi mese és egyéb felesleges flexelés.

De hogy még viccesebb legyen a dolog, hamarosan csinálok egy komplex tesztprogramot, ami olyan dolgokat mér, amiket egyesek hisznek magukról: kihallani-e különbségeket magas minőségű tömörítések esetében (pl. Opus vs eredeti), 0.001 dB körüli hangerőkülönbségek (ennyit jelent, ha egy RCA kábel sokkal rosszabb anyagból van), 48 és 96 kHz-es mintavételezés közti különbség, stb. Csupa olyan dolog, ami mérhető, mindenki a saját cuccával játszik. Az eredmény hash-el párosított, a meghamisítása lehetetlen, mint foobar abx-nél (mondjuk azt sem merik azok vállalni, akinek tesztelnie kellene). Ezek az eredmények össze lesznek hasonlítva valós adatokkal, például a korábban említett kábelkülönbségekkel, esetleg lecserélt áramköri elemek hatásával, és elég komplex képet fog adni az illető hallásáról. Én úgyis tudom, hogy mi lesz az eredménye, a kábelhívők nem merik bevállalni, vagy kitalálnak valami jó mesét arra, hogy miért hallják a hőn dédelgetett kis nüanszaikat mégis, miközben decibeles dolgokat nem vesznek észre. A lényeg, hogy lesz, és össze tudjuk mérni a fórumon, hogy kinek jobb a hallása. Onnantól nem fog számítani, hogy kinek mi a véleménye a kábelekről, pontosan fogjuk tudni, hogy kinek mire képes a hallása.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64903) BBéci válasza Quetz (#64894) üzenetére


BBéci
titán

Nem erről volt szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64904) BBéci válasza #54655232 (#64896) üzenetére


BBéci
titán

Erre is azt mondom, próbálj ki néhányat, a hallásod alapján válassz. Van nálam itthon 7-féle, simán hallani a különbségeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64905) #54655232 válasza BBéci (#64904) üzenetére


#54655232
törölt tag

Ezzel most csak az a gond, hogy örülök, ha mire megjön az erősítő meglesznek a konzolok, hangfalkábel, hdmi 2.1
A frontokat és a centert nem forgatom nem döntöm így erre tökéletes lesz a 280ft os korábban linkelt tiplis csavar.
A hangfal tulajától kaptam ajándékba egy konzolt így, hogy nem lesz atmos már csak egy kell. Kábelből 50 helyett csak harminc méter. No és a bemérő mikrofon.
Itt most nem lesz lehetőségem berendelni 7 féle szubkábelt majd elállással visszaküldeni hatot.
Gyakran elgondolkodom hogy a nagyon gazdagok vajon miről álmodozhatnak ha megvehetnek bármit. Mert, ha mindent úgy veszel mint egy 10 dkg párizsit csak a hatalom és mások feletti uralkodás marad. Kezdem sajnálni a gazdagokat. :DDD

(#64906) b. válasza #54655232 (#64905) üzenetére


b.
félisten

Inakustik SUB kábelt vettem, 4500Ft volt. Nem nagy összeg egy olyanért ami kicsit jobb minőségű Mediában vagy Alzán bárhol kapsz. Nekem is van ez a sima sárga RCA kábel, 900 Ft , búg vele a SUB automatikus állásban.Nem tudom, hogy ez a kábel hibája e, mindegy is.
Délután / este , ha lesz időm teszek fel róla felvéLT.
Amúgy meg segíteni próbált. Aki itt van ebben a topikban és több százezres rendszereket rak össze arról nem hinné, hogy a kiló kenyérre spóról, köztük te sem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64907) #54655232 válasza b. (#64906) üzenetére


#54655232
törölt tag

Ismerem a kábel zajt. Egyszer próba képp vagy csak mert nem volt más lehetőségem már nem emlékszem pontosan így 50 felett lassan. :DDD villanydrótot próbáltam és olyan szinten zúgott az egész hogy nem tudtam elsőre mi a bökkenő. Viszont én úgy gondolom ebben a helyzetben és ennek lehetbaz oka a hallásom, hogy ha el ér egy minimális követelményt egy rendszer onnantól már csak a hetente vagy havonta cseréljek BMW-t vállalkozói feeling játszik. Olyan ez mint a Matrix film. Szinte látod a hazugságokat csak nem szólsz vagy engeded sodródni magad mert megteheted. Bolond világ. :R

(#64908) b. válasza #54655232 (#64907) üzenetére


b.
félisten

Egy házimozi topik amúgy sem tartozik a periférián vagy ezen kívül élő emberek világába.
Saját tapasztalatát írja le az ember, nem feltétlenül hazugsággal vádolást/ BMW janpizást vár köszönetként :)
ÉN BBécivel értek egyet .
Mint írtam annak hiszel és arra költöd a pénzed amire akarod, akár amortizálhatod a rendszered 500 forintos RCA kábellel is. Nem 2 milliós SUB kábelt javasolt .a kettő között van elég sok opció, ami mondjuk épp csak annyival drágább, hogy megfelelő árnyékolást ad esetleg nagyobb távolságra való elhelyezésnél. ilyen pl az Inakustik., Oehlbach stb..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64921) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

Sziasztok!

Egy Blu-ray lejátszót szeretnék csatlakoztatni egy Marantz stereo erősítőhöz.
A lejátszón csak coax digitális kimenet van, az erősítőn pedig csak RCA bemenetek.
Ehhez szükség lenne egy digitál - analóg konverterre?
Olcsóbban ebből van valamilyen ajánlott típus ami normális?
Jelenleg az ilyen probléma úgy van áthidalva, hogy a TV-be HDMI-vel csatlakoztatom a hangot, és fülhallgatókimeneten a TV-ből egy jack-rca kábellel megy be az erősítőbe.
Ehhez képest tudtok ajánlani jobb megoldást nem túl magas áron?

Köszönöm! :R

(#64924) ilovedigweed válasza z0lt3n (#64921) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Szerintem ez megfelelne neked.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#64925) VoidXs válasza z0lt3n (#64921) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sajnos nemigen éri meg átalakítót venni, nem sokkal jobbak a TV kimeneténél, amelyik még tényleg jobb, annyira túl van árazva, hogy kijön belőle egy használt erősítő, ami tud digitális jelet is fogadni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64926) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

Kösznöm a válaszokat, egyelőre sajnos nem tudok rászánni ennyit.

Egyelőre akkor marad a jack - rca kábel a tvből az erősítőbe, ha ezzekkel az olcsóbb, ~10e forint körüli dac-okkal nem érdemes foglalkozni.

(#64927) BBéci válasza z0lt3n (#64926) üzenetére


BBéci
titán

A fejhallható kimenet hangminősége pocsék, annál csak jobb lehet egy külső DAC. Próbáld ki, ha nem vagy vele elégedett, küldd vissza!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64928) skippper válasza b. (#64908) üzenetére


skippper
senior tag

Az igazat megvallva pont ez volt a kolléga eredeti felvetése is - legyen meg az árnyékolás és a távolsághoz kellő keresztmetszet, onnantól mindegy, hogy maláj szüzek legyezték-e a rézsodronyt vagy a Tiszából halászták ki.

(#64929) Dorian válasza skippper (#64928) üzenetére


Dorian
félisten

Analóg jelet szállító kábel lévén ez biztosan nem így van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64930) VoidXs válasza Dorian (#64929) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A nyákon alig fél mm széles szalagon halad a jel, mire kimegy a csatlakozón, vonalszinten kb. mindegy. Nyilván van mérhető különbség, de az nem említésre méltó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64931) skippper válasza Dorian (#64929) üzenetére


skippper
senior tag

Akkor lenne ez így általánosan igaz, ha nem a füleddel hallgatnád egy hangfalon keresztül, hanem egy oszcilloszkóppal a kábel végén,

[ Szerkesztve ]

(#64932) skippper válasza skippper (#64931) üzenetére


skippper
senior tag

Esetleg ha valakinek van forrása olyen objektív mérésre, ahol bemérték profi mikrofonnal, hogy X és Y kábel között van hallható (>1dB komolyabb frekvenciasávokban) különbség és ez a forráshoz jobban hasonlít, azt szívesen fogadom. (pláne ha még azt is hozzátesszük, hogy mindez room correction és EQ után...)

[ Szerkesztve ]

(#64933) VoidXs válasza skippper (#64932) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Gain különbség szokott lenni minimális, de nagyon sokáig kell mérni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64934) VoidXs válasza VoidXs (#64933) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minimális = 0.05 dB és alatta, és azért kell sokáig mérni, hogy biztos lehess benne, hogy ez nem zaj miatt van. Tűpontos mérést egy Audio Precision ad, de nem érdemes mikrovoltokon szórakozni, főleg úgy, hogy nem halljuk, pláne ennyiért.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64935) sapex válasza mola21 (#64737) üzenetére


sapex
tag

Szia. Nekem volt AVR10em, kb. 1 hétig bírtam , aztán visszatértem a 390hez.
A hangzásvilága szerintem elmarad a régi szériáétól. Ami pozitívum az AVR10nél, az a médialejátszó része.Sokkal több mindent tud mint a régi testvére amely a firmware méretében is látható 170Mb vs 7.Mb.

(#64936) mola21 válasza sapex (#64935) üzenetére


mola21
tag

Szia! Köszi a választ. Az Arcam 750-et néztem ki magamnak, de gondolkodom egy Denon AVR X7200WA is, bár nekem Atmos nem kell.

(#64937) ctrlaltdel13 válasza mola21 (#64936) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Avr-re ennyi pénzt elégetni🤔.

[ Szerkesztve ]

(#64938) mola21 válasza ctrlaltdel13 (#64937) üzenetére


mola21
tag

Ez zavar engem is. Nincs szívem ennyi pénz kiadni egy AVR-re.

(#64939) #62435328 válasza ctrlaltdel13 (#64937) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem vennék én sem ennyiért erősítőt, ez a kategória már nagyon túlárazott, pláne, hogy az összeg zöme a fícsöröket emészti fel, és nem a hangminőséget.

(#64940) VoidXs válasza #62435328 (#64939) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kompromisszummentes hangminőséget DAC-tól vagy hangkártyáról kell várni, nem AVR-től, csak azok nem a komfortról szólnak. Többen vannak azok, akik inkább kidobnak sokszoros árat, csak ne kelljen vele dolgozni, és működjön valamilyen szinten. Erre az AVR ad megoldást, néhány a kompakt faktorához képest elég jót (pl. CA-k), amit dedikált procival lehet valamennyire interferenciamentesíteni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64941) sapex válasza mola21 (#64936) üzenetére


sapex
tag

Szerintem ha az Arcam mellet döntesz (390,550,750,850) biztosan nem bánod meg. Nagyon szépen szól mind sztereóban, mind terhangzasban.

(#64942) ada19 válasza VoidXs (#64940) üzenetére


ada19
senior tag

A több bemenet kezelése azért szerintem elég nagy plusz ami AVR/procik mellett szól.

Mégsenem

(#64943) VoidXs válasza ada19 (#64942) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, ez a komfort.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64944) ada19 válasza VoidXs (#64943) üzenetére


ada19
senior tag

Az én olvasatomban CEC pl. vagy hogy nem kell vele foglalkozni inkább komfort mint a több bemenet. Ha pl. játékkonzol hangját akarod átkergetni, tudomásom szerint máshogy meg sem tudod oldani.

Mégsenem

(#64945) skippper válasza VoidXs (#64940) üzenetére


skippper
senior tag

Ez csak zenehallgatásra igaz vagy házimozira is? Van alternatívám AVR-en kívül egy 5.2.4 Atmos setupra?

(#64946) VoidXs válasza ada19 (#64944) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A CEC is egy jó dolog, bár ha ügyesen oldod meg, akkor nincs rá szükség, mert van egy mindenes eszközöd. Konzolt amúgy át lehet kergetni PC-n, még wireless is.

#64945 skippper: Zenére, és 7.1-ig házimozira. Atmos kizárólag AVR-en létezik jelenleg, de már nem sokáig.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64947) lenox válasza VoidXs (#64946) üzenetére


lenox
veterán

Vannak professional tool-ok amik tudnak PC-n Atmost lejatszani, pl. egy DCP-bol vagy IMF-bol 7.1.4-et vagy 5.1.2. Mintha pl. a Resolve is tudna (annak van ingyenes verzioja, bar nem tudom, hogy abban is benne van-e).

(#64948) VoidXs válasza lenox (#64947) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A DCP könnyű, én is írtam OBAE lejátszót, de ezek konzumer szabványok, 20 réteg szeméttel. Nem olyan egyszerű, mint moziban, hogy kihúzod az n csatorna PCM-et, és pár frame-enként a pozíciót, hanem TrueHD, standard fejléc, extra fejléc, aux, padding, kitömörítés... Szerencsére kötelező őket értelmesen dokumentálni az EU-ban, és az ETSI doksikhoz jobb esetben kód is jár, abból lesz majd dekóder. Eleve nincs 7.1 feletti hangkártya, ezért marad a bitstream, de valami módszert kitalálok majd, hogy lehessen azt EQ-zni, max a libavcodec-be lesz Cavern égetve.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64949) ERPY


ERPY
őstag

Van egy film, truehd atmos hanggal, ami eléri a 13mbit sec minőséget. Ilyenkor elmegy a hang, vagy szaggat. Alacsonyabb bitráta esetén minden rendben a filmnél. Egy Denon x2500 az avr. Gondolom az erősítő bírná a hangminőséget, a HDMI kábelre gondolok, hogy az lehet kevés. Jól gondolom? Eddig ilyen problémám még nem volt. Most is valamilyen hd hdmi-m van, de hogy milyen már nem tudom, kidobtam a dobozát.

(#64950) VoidXs válasza ERPY (#64949) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Inkább az olvasási sebességgel lesz gond. Ha mondjuk külső HDD-t használsz, akkor töredezettségi vagy USB-s korlát. HDMI-n a hangnak bőven van fenntartva hely, az nem okozhat ilyet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.