Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) webb04 válasza mpo (#63099) üzenetére


webb04
csendes tag

Beállítottam.Ennek ellenére nem ok.
Pontasabban az történik,hogy szól a TV-n keresztül pár másodpercig,majd az erősítőn keresztül.Folyamatosan ugrál.Mi lehet a gond?

(#63102) mpo válasza webb04 (#63101) üzenetére


mpo
veterán

Az optikai kábelt, ki kell húzni, a tévén be kell állítani mi szóljon.
Egyelőre a HDMI-CEC-et is tiltsd le, ha volt.
Indítsd újra mindkettőt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63103) webb04 válasza mpo (#63102) üzenetére


webb04
csendes tag

Megőrülök.
Optikai kihúzva - CEC kikapcsolva - újraindítva.A jelenség ugyan az.
És érdekes,ahogy HDMI ARC-re kapcsolom a hangot,egyből megjelenik,hogy a CEC (SIMPLINK) bekapcsol.

(#63104) mpo válasza webb04 (#63103) üzenetére


mpo
veterán

Tiltsd le.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63105) webb04 válasza mpo (#63104) üzenetére


webb04
csendes tag

Én is arra gondoltam,de csak ki/be kapcsolás funkció van.

Használati útmuta

(#63106) mpo válasza webb04 (#63105) üzenetére


mpo
veterán

A tévé menüjében.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63107) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Sziasztok,

Kinéztem egy Auna V9B típusu hangfalszettet.(70k)
Milyen erősitőt javasolnátok hozzá? (Nem high-end, valami kis egy egyszerü, belépőszint, középkategória alja) Van esetleg jobb hangfalszett ebben a kategóriában ? Nem a hangerő lenne az elsődleges szempont hanem a hangminőség. Egy Genius SW-HF 5005 5.1 et váltana.
Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#63108) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Nemrég vettem magamnak logitech z906-ot, egyelőre pc-hez kötöttem optikán.
Még soha nem volt 5.1-em és 1-2 megfigyelésem van.

5.1-es soundteszteket mindegyik hangszóróból jön ki némi hang, hiába hogy nem annak kell szólnia.
Centernél amikor annak kéne szólni, akkor a két első gyengén és a középső is szól.
Hátsó teszteken a két hátsó, meg a két első is nagyjából egy hangerőn szól.

Ezek normális jelenségek?

(#63109) Quqesz válasza Vitatigris (#63107) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én ezt az auna hangfalat elfelejteném. Olcsón kb ezek vannak:
Taga Harmony
Jamo
Polk audio T50
Wilson
Magnat
Heco
Vagy ha az nem zavar használt.
Vagy vegyél inkább csak normális frontot, az is jobb lesz ennél. Voltam hasonló cipőben. Sal frontjaim voltak, mikor lecseréltem a Klipsch-re zongorázni lehetett a különbséget.

Benhill
Ott vmi nem kerek. Nem szabadna áthallásnak lennie csatornák közt. Nézd át a bekötést, a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#63110) VoidXs válasza Benhill (#63108) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem. Ne YouTube-on nézd, ha úgy teszed, hanem például innen szerezz egy igazi 5.1 tesztanyagot. Használj olyan bemenetet, ami 5.1 tud lenni, ez a 3 Jack, amennyiben az operációs rendszert is úgy állítod be, illetve az optikai, amennyiben a forrás Dolby vagy DTS (ez is beállítástól függ).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63111) bnorci71 válasza bnorci71 (#63090) üzenetére


bnorci71
addikt

Na ma meg is jött az Ugreen kábel, kulturáltan dobozban és még fóliába is volt csomagolva kis tépőzárral összefogva. Kíváncsi leszek a kép anomáliák elmúlnak-e.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63112) layman


layman
kezdő

Sziasztok, vettem egy CX65-öt, és az eddig használt Logitech z906-t cseréném le az új tv-hez jobban illő erősítő + hangfalszettre. 30nm-es a szoba, 4m a belmagasság, ülőtávolság 2 méter, keret kb 500 ezer Ft (ebbe bele kéne hogy férjen a médialejátszó és mélynyomó).

egyelőre ez a szett van kinézve: JAMO S 809 HCS 5.0, erről azt olvastam hogy jó ár/érték arányú, így kezdésnek szerintem megfelelő lenne. A Dali SPEKTOR 6 5.0 nem sokkal drágább, megéri az árkülönbözetet? Egyáltalán elég lenne egy jobb minőségű 5.1 szett, vagy érdemes ennél nagyobbat nézni? Nem vagyok audiofil, így nem tudom mennyire nagy lenne az ugrás egy gyengébb 5.1-ről egy jobb 5.1-re.

Az igaz, hogy az újabb erősítők képesek atmos hangsugárzók nélkül is reprodukálni az atmos hangzást (pl RX V6A)? Az extremeaudionál azt mondták ilyen belmagassághoz nem ér sokat a Jamo-ra szerelhető atmos hangsugárzó, viszont a plafonra nem színesen szerelnék. Érdemes akkor atmos képes erősítőt venni atmos hangsugárzók nélkül?

Nagyrészt filmekre és 4k120fps játékra lenne használva az erősítő, wireless, netes, zenés funkciók nem fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#63113) BBéci válasza layman (#63112) üzenetére


BBéci
titán

A SPEKTOR lényegesen jobb hangminőségű.
"újabb erősítők képesek atmos hangsugárzók nélkül is reprodukálni az atmos hangzást"
Nettó mókusvakítás, felejtsd el!
"Érdemes akkor atmos képes erősítőt venni atmos hangsugárzók nélkül?"
Ha újat akarsz venni, a legalapabb belépők kivételével mindegyik Atmos-képes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63114) layman válasza BBéci (#63113) üzenetére


layman
kezdő

[link]
ők nem megbízhatók?

[ Szerkesztve ]

(#63115) Gino20 válasza gab1ka (#63088) üzenetére


Gino20
őstag

Amit használtam HW-Q90R hangprojektort ott azért volt némi értelme (front részen is volt 2 felfele irányított atmos sugárzó és a szatellitekben is volt 1-1db), de utólag belátva még így sem volt egy nagy csoda (szélesítette a teret, de nem igazán jött fentről a hang csak hébe-hóba volt olyan érzése az embernek :) ), de azon ez nem változtat, hogy hangprojektor esetén ott volt az atmos ikon és automatikusan váltott a cucc. Valójában most is elérhető csak a hangsávok között jelenik meg.

Rp526: Nekem sajna sztereóról nem vált csak saját forrás - médialejátszó esetén, de Netflix-en vagy Prime-on nem működik csak manuál :F . Samu TV-t használok Én is. Az DD+ra van állítva (ez már DTS-t nem is tud). Nem a világvége csak hát na

[ Szerkesztve ]

(#63116) Teal'C


Teal'C
addikt

Na erre varjatok gombot a múltkor lemondták mert hogy elírták az árat bla bla bla... most meg ezt küldték:

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63117) Gino20 válasza layman (#63112) üzenetére


Gino20
őstag

Hát azért egy 70-es van közötte [link] [link] az meg az ~500-as keretnek nem is olyan kevés hányada, de ha nem óckodsz a használttól (házimozi esetén ezek általában hímes tojásként vannak kezelve), akkor ez [link] ha sikerül a hirdetőnél rendbe tenni a spektor 6 árát, akkor lehetne egy elfogadható deal ~230-240-ért (180-ért már újonnan is árulnak spektor 6-ot). SUB esetén még belépőben is szerintem érdemes 100 körül kalkulálni, mondjuk egy ilyet megvéve [link]
AVR-nél ha már 4K 120Hz, akkor kb V6A, ami itt van kicsit olcsóbban bolti bemutató darabosként [link] vagy nekem korábban inkább a Denon-t ajánlották ebben a kategóriában X2700H vagy S960H-t.
Ha játszik használt / bemutató darabos és jófogásról sikerülne ~240 környékén megvenni, akkor ez így is ~550 + kábel, ahol méterenként ~1000Ft körül számolhatsz meg kell egy SUB kábel is, így már ~600 környékén járnál plusz a lejátszó.
TV: 65CX3? Ha igen, akkor az Dolby Vision képes, így biztosan olyan lejátszót vennék, ami ezt tudja. Ez meg sajnos kb az Nvidia Shield TV Pro 2019-el kezdődik [link] 80-ért.

Ha csak új játszik, akkor ebben a kategóriában nem is kell mondanom, hogy mennyi, hisz azt látod Te is ;)

(#63118) layman válasza Gino20 (#63117) üzenetére


layman
kezdő

szívesen vennék használtan, de 1 hete figyelem a hardveraprón, nem nagyon láttam nekem megfelelő szettet. gondolom mert legtöbben hosszútávra veszik, akár (több) évtizedes távlatra.
Amúgy mivel házimozi szettet veszek, így elég jó árakon adják egyben a boltok:
[link]
[link]
[link]
[link]

igazából innen jött az ötlet hogy Jamo helyett Dali Spektort veszek mert a fenti linkeken nem akciós 230 ezres áron kerül be a csomagajánlatokba hanem 270 ezres áron, és így csak 30 ezer a különbség.

te melyik szettet vennéd ezek közül? amúgy a 600 ezerrel sincs gond, max később veszem meg a sub-ot. ja és össze van kötve a PC-mel a tv, eddig így oldottam meg a DTS videók lejátszását, nem tudom hogy VLC és társai támogadják-e a DV-t, így nem lenne muszáj Shield-et venni.

amúgy a 4K 120hz miért fontos az erősítő szempontjából? a tv tudja a 4k120 VRR-t, a kártyám is, eddig így használtam, erősítő nélkül.

(#63119) VoidXs válasza Teal'C (#63116) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ilyet én is kaptam, a futár hívott, hogy bocsi, de vissza kell vinnie.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63120) Gino20 válasza layman (#63118) üzenetére


Gino20
őstag

Óóh értelek, így valóban egy kicsit még inkább lehet csökkenteni az összköltséget.
Hogy Én mit ajánlanék? Előző hsz-emtől függetlenül igazából semmit, mert témát illetően ,,zöldfülű" vagyok és nincsennek összehasonlítási referenciáim, így ebben remélem inkább a tapasztaltabbak írnak majd (de már írtak is, hogy Spektor). Azt tudom, hogy korábban nálam is S809-ről indult a keresés, de ha a tárca enged kicsit többet, akkor erről mondjuk úgy, hogy lebeszéltek, majd így jött a Dali Spektor 6 és a Monitor Audio Monitor 300 szett és szerencsémre az Extreme-ben volt bemutató M300 bőven bolti ár alatt, így nem volt kérdés, hogy azt veszem meg. Amúgy S809 5.0 eddig ~200e Ft körül mozgott és van itt olyan illető, aki ennél komolyabb cuccot használ, de vettek a családba S809-et és ár/érték arányban jó véleménnyel volt róla, viszont gyanítom, hogy egy Spektor széria jobb cucc (már csak bolti árából adódóan is), így Én valószínűleg ez mellett döntenék ha a keret ezt még engedi. Igazából meg kellene hallgatni egy pl Extreme audio-ban ha van rá lehetőséged. Maga a téma amúgy csúnyán mérgez, de bátorkodom leírni, hogy ,,egyszer" kell megvenni (vagy legalábbis hosszú-hosszú évekig remélhetőleg ki fog szolgálni), így Én kimaxolnám a keretet.

Ha össze van kötve PC-vel és a továbbiakban is így tervezed használni, akkor miért fontos a lejátszó megléte? Hogy PC-ről a VLC, stb mit támogat azt sajnos nem tudom.

Hát azt írtad 4K 120Hz-re lenne használva :) , de ez esetben ha nem tévedek nem feltétlen fontos, viszont ha a konzolt/PC-t az AVR-en keresztül akarod ,,megjáratni" / bekötni, vagyis az AVR-be kötsz minden külső eszközt, akkor fontos lehet ha igény, de ha a konzolt/PC-t a TV-be kötöd, akkor kevésbé.

Hardverapro-n kívüli esetleges opciók: Jófogás, [AVX] , [Hifipiac]

(#63121) pazirezz válasza VoidXs (#63119) üzenetére


pazirezz
tag

az fura.. én elmentem a pickpack pontra és átvettem

https://m.facebook.com/paZirez

(#63122) gab1ka válasza Teal'C (#63116) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nekem is jött egy ilyen visszamondás, vissza is került a kártyámra a pénz.Egy másik csomagot viszont a múlt héten hozott a futár, rendesen meg is lepődtem, mivel totál megfeledkeztem róla hogy két félét is a kosárba tettem.

(#63123) BBéci válasza layman (#63114) üzenetére


BBéci
titán

Passz!
Nem világos, hogy kapcsolódik ide az a cikk?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63124) layman válasza BBéci (#63123) üzenetére


layman
kezdő

az első oldal vége felé ír arról hogy az atmos plusz hangsugárzó nélkül is élvezhetően megy.

[ Szerkesztve ]

(#63125) BBéci válasza layman (#63124) üzenetére


BBéci
titán

Erre gondoltál: "némi fentről érkezőnek tűnő hang színesíti, fokozza az élvezetet"?
Olvass a sorok között; "némi" és "tűnő", vagyis mókusvakítás.
Még az ötször drágább AVR-ek ugyanilyen funkciója sem ér - szerintem - 10 forintnál többet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63126) Teal'C válasza VoidXs (#63119) üzenetére


Teal'C
addikt

Kezdek biztos lenni benne hogy a Conrad-nál azért van baj elég :DDD

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63127) Darth11


Darth11
aktív tag

Sziasztok,
Esetleg tudna valaki segíteni, hogy manapság egy ezer éves philips blurayes soundbar mennyit érhet?

Szeretném eladni, de őszintén fogalmam sincs mit lehet elkérni érte :)

Köszönöm.

(#63128) RetroJack


RetroJack
tag

Hali
Sony xh90-en szeretnék lejátszani PS5-tel 4K filmet DTS:X hangsávon viszont nagyon halk a beszéd, van rá valami beállítás vagy soundbar-t kell vennem ?

(#63129) epigramma válasza Teal'C (#63126) üzenetére


epigramma
tag

Én is megkaptam tőlük, hogy visszamondták a rendelést, aztán jött egy levél, hogy átadták a futárnak, majd rákérdeztem 5 nappal később, hogy mizu, erre annyit írtak, visszamondták a rendelést.. Eldönthetnék, hogy most mi van, mert én meg nagyon vártam, hogy végre átkábelezzem az egész nappalit :)) amúgy több helyen is visszaköszönt már, hogy árulják az Inakustik kábeleket méterre, pl HA-n is...

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#63130) epigramma válasza powerup2 (#63044) üzenetére


epigramma
tag

köszi mégegyszer, úton van a lengyelektől egy dobozos Marmi kütyü :) már alig várom, hogy végre élvezhessük a HDR adta lehetőségeket a házimozin anélkül, hogy a TV gyatra lejátszóját kéne használni (ami amúgy semmire sem jó) :D

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#63131) gab1ka válasza epigramma (#63129) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én is ki fogom árulni majd, ha tehetném vennék még 10km-t.

(#63132) ctrlaltdel13 válasza gab1ka (#63131) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha össze van kötve a tarkód a seggeddel, akkor 35ft/fm áron😉

(#63133) bnorci71 válasza epigramma (#63129) üzenetére


bnorci71
addikt

én eddig 1 esetlegesen onnan származó kábel hirdetéssel találkoztam

Teal'C
magasszinten művelik a tanulthozzánemértést

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63134) powerup2 válasza epigramma (#63130) üzenetére


powerup2
addikt

Nah örülök ha sikerült találni :) majd azért ird le neked mennyire vált be :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#63135) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Létezik olyan megoldás ami az alábbi igényeknek megfelel?:
-4k 120hz
-Dolby Atmos
-A hátsó hangsugárzók nem vezetékkel kapcsolódnak az erősítőhöz. (Ha a 2 hátsó hangszórót össze kell kötni az nem probléma).
-300.000ft nál megáll.

Köszönöm

(#63136) VoidXs válasza Derron (#63135) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha teljes rendszerre gondolsz, akkor csak soundbar van ilyen. AVR + hátra adó-vevő kb. pont 300-tól indul.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63137) mettek


mettek
addikt

Aki kapott az akciós inakustik kábelből az kérem írjon rám privátban. Köszönöm

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#63138) layman


layman
kezdő

Végül emellett döntöttem:
https://www.extremeaudio.hu/denon-avr-s650h-jamo-s-809-hcs-50-fekete-hazimozi-szett

ennél jobb erősítő nem kell a a hangfalszetthez (főleg filmhez és játékhoz) ugye?
lenne lehetőség + 10 ezerért YAMAHA RX-V4A-t venni, de gondolom nem kérdés hogy a denon jobb.

Milyen mélynyomót ajánlotok, és milyen kábelezést? 2 méteren belül van a kanapé a tv-től, és köré rendezném be a szettet, szóval nem kell túl hosszú kábelezés.

És akkor ugye az működni fog, ha az RTX 3070-et összekötöm a CX-szel hdmi 2.1 kábellel, és eArc-on keresztül a tv-t az erősítővel, akkor ki fogja használni a játékokból érkező jelet az erősítő? Illetve a PC-n elindított DTS filmek is menni fognak az erősítőnek köszönhetően (a CX nem támogatja a DTS passthrough-t sem)?

(#63139) gab1ka válasza layman (#63138) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ha 5.1-ben szeretnél játszani, akkor igen, működni fog és mivel ehhez pcm-et kell majd használnod nem passtrhough-t, ezért ezzel egy csapásra a dts sem lesz akadály a filmeknél.

(#63140) layman válasza gab1ka (#63139) üzenetére


layman
kezdő

az nem baj, ha az erősítő nem tud 4K120Hz VRR-t? egyáltalán mire jó ha az erősítő tud ilyen feature-eket?

(#63141) gab1ka válasza layman (#63140) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Az akkor baj, ha az erősítőbe dugnád a pc-t ahonnan menne a tvbe tovább a kép.Az lenne az optimálisabb felállás amúgy.Ha a tv be megy a videókártyádból a kép és a hang, akkor onnan eARC-n az erősítőbe csak a hang jut már el, azaz ebben az esetben nem baj.
Ugyanakkor ezek a passthrough-ok meg ilyen olyan átvezetések elég macerásak tudnak lenni, jövőbiztosabb és kényelmesebb lenne egy olyan AVR ami már a 4k120+vrr-t is támogatja, átmeneti megoldásként működhet, illetve csak így működhet hacsak nincsenek már 120hz-es splitterek.
A tv viszont standby (kikapcsolt) állapotban nem hiszem hogy a passthrough-t támogatja, azaz ha a pc-t mondjuk bármi másra használnád, akkor kikapcsolt tv mellett nem lesz hangod.
Szerk.: nem lesz hangod azon a kimeneten...pc-re kötött más kimenten természetesen igen, váltogatni kell

[ Szerkesztve ]

(#63142) layman válasza gab1ka (#63141) üzenetére


layman
kezdő

"jövőbiztosabb és kényelmesebb lenne egy olyan AVR ami már a 4k120+vrr-t is támogatja" eleinte én is ilyet akartam venni, de úgy tűnik egyik sem képes rá normálisan: [link]

de tegyük fel hogy várnék egy 2021-es modellre ami képes ezekre, milyen gyakorlati előnyei lennének?

[ Szerkesztve ]

(#63143) gab1ka válasza layman (#63142) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Jobban belegondolva csak a tv-t mint kijelzőt használva valójában semmi.
Automatikusan feltételeztem hogy nálad is a pc egy monitoron illetve a tv-n is van klónzva vagy kiterjesztve mint nálam.Ebben az esetben ha a pc az erősítőbe van kötve, akkor tudsz zenét hallgatni meg használni az erősítőre kötött hangfalakat a tv nélkül is.Ha viszont a tv-re van kötve a pc, akkor ehhez a tv-t is be kell kapcsolni a fentiek miatt.
Ha csak a tv-t használod mint kijelzőt, akkor igazából mindegy, hiszen nyilván csak bekapcsolt tv-vel tudsz pc-t kezelni :)

(#63144) b. válasza layman (#63142) üzenetére


b.
félisten

feljebb már belinkeltem Denon / marantz adott ki már rá egy hardveres megoldás, május végétől ingyen jár a garis 4K@120 Hz erősítőikhez.Ezt nem nézted? bemutató modell de ez szerintem nagyon jó vétel 190 ezerért. [MONITOR AUDIO MONITOR 300 5.0 ] ehhez 220 K az 1600X ami dolby atmos képes 7.2 vagy 189 a 650 amit venni akarsz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63145) layman válasza b. (#63144) üzenetére


layman
kezdő

az 1600x tényleg megéri azért a + 30 ezerért, viszont nem tudom mennyire jó ötlet -50%-os bemutatódarabot venni. Mennyivel lehet jobb filmekre és játékra mint a Jamo s809? Extrémaudio-s eladó kifejezetten ajánlotta a Jamo s809-et a Dali Spektor 6-tal szemben erre a felhasználásra.

tudom hogy jobb személyesen meggyőződni, de ez most nem opció, és ezen a csatornán hallgattam jó minőségű hangteszteket, ez alapján kifejezetten tetszik a Jamo más tesztelt hangfalakhoz képest is:
[link]

van nála egy bronze 2 demo, ez is jó persze:
[link]

(#63146) b. válasza layman (#63145) üzenetére


b.
félisten

BBéci aki feljebb azt írta hogy a spektor lényegesen jobb hangminőségű neked, ő is elég jó szakember én azt gondolom. :) Elég sok szettel/ audio hardverrel találkozott, írt róluk.
Én is hallgattam bemutató teremben jamo-t is és spektort is ez miatt döntöttem anno úgy hogy szépen gyűjtögetek még pénzt és így építettem meg az 5.1 szettemet Daliból pl a Jamoval szemben. nem mintha az rossz lenne csak árban nem annyival olcsóbb,Filmre vagy bármire szerintem mindegy miben gondolkodsz.

A fenti cuccra:
50 ezer forint pluszért egy lépcsővel komolyabb erősítőt és egy magasabb kategóriás hangfalszettet kapsz Teljes garanciával. Szerintem nagyon megérheti az a szett, bár ennyiért szerintem nem sokáig fog ott lenni, én is gondolkodom hogy elhozom.
Érdemes megkérdezni mi van vele. Szokott náluk csak tesztre kiküldött példány is lenni. Használtan mennek az aprón csak a frontpárok ilyen árban garancia nélkül, vagy kevesebb garanciával ez meg egy 5.0 szett újként eladva te regisztrálod a garit.
érdemes rákérdezni szerinem, de ahogy gondolod csak tanács, ha a szíved hallgatás nélkül a jamo felé húz, akkor azt vedd, de szerintem a spektor és a fenti M.A szett is egy lépcsővel jobb. YT videók a rögzített hanggal nagyon becsapósak, Gedeon tesztjeiben sincsenek audio betétek a tesztelt eszközökről, nem véletlenül. Dönts a saját belátásod szerint, de én ezen estem át 2 hónap alatt amin te nemrég, csak én erőltettem a személyes meghallgatást. Nem bántam meg a döntésemet .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63147) layman válasza b. (#63146) üzenetére


layman
kezdő

hát ja, tv-t egyszerűbb volt választani :) de valszeg mivel egy logitechről váltok, bármire is fogok, kb olyan lesz mint lcd-ről oledre váltani.
milyen erősítőd van?

amúgy még azon gondolkozok, hogy később a polcsugárzókat leváltanám s809 hangfalpárra, az mennyire dobná meg a filmélményt?

(#63148) b. válasza layman (#63147) üzenetére


b.
félisten

Egy Pio VSX 932.De cserélem pár héten belül.

Szerintem semennyire nem dobna meg, pazarlás lenne.Már úgy érzem nekem is annak számít az, hogy Spektor 2-ot vettem hátra, nem 1-et.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63149) BBéci válasza layman (#63145) üzenetére


BBéci
titán

YouTube videó alapján jelented ki, hogy tetszik a hangja? :Y :W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63150) Gino20 válasza b. (#63146) üzenetére


Gino20
őstag

190 papírért teljes bolti garival? :Y Fillér. Ha egyáltalán lenne akkor sem kapná meg ennyiért az ember a használt piacról sem. Szerintem nagyon jó deal :), eddig nem láttam a honlapjukon, de gyanús, hogy ennyiért hamar el fogják vinni. Tőlük vettem Én is bolti bemutatósként és ennek tudatában átvételt követően fény felé forgatva masszívan kerestem a hibát, majd így találtam nem látható részen egy-egy micro karcot (pl center alján), de mondhatni patika állapotú volt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.