Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) #54655232 válasza BBéci (#64847) üzenetére


#54655232
törölt tag

Engem nem tart vissza semmi a használttól. Pláne egy olyan denon masina mint amit fehér_ember is árult.
De annyira de annyira birizgálja a csőröm a két hangfal a plafonon hogy no.
El nem tudom képzelni hogy hogy lehet jobb a tere egy olyan rendszernek ami nem objektumalapú. Mert itt most nem a filmzenéről beszélünk csak mert akkor vettem volna sztereo rendszert.
És érdekes mondtátok már itt ketten is aszem, hogy nem ad annyi pluszt a sima 5.1 vagy 7.1 hez képest.

(#64852) #62435328 válasza Taltos0711 (#64845) üzenetére


#62435328
törölt tag

Ennek egyszerű az oka, a Heco jobb minőséget képvisel mint az Eltax!
Most már ha meglépted a több csatornára váltást, próbálj mélysugárzót is szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#64853) b. válasza jambiyya (#64849) üzenetére


b.
félisten

nem tudom. Én az RXV6A-t használom, jelenleg itt van nálam, szép hangja van,de nem igazán érzek hatalmas eltérést a pár éves Pio-hoz képest, de a hangszín más, ez jobban megy a Dalihoz,de egyértelműen nem tudnám azt mondani hogy mindenben jobb. Szerintem egy 270 ezres RXV6A és egy 400 ezres A2A is kb ezt produkálná 50 % felár ellenében, lehet valamiben jobb,de hogy megérné e, azt nem hiszem akár az én akár az ő hangdobozaival.
Most arra utalok, hogy a Piom 100 K használtan a Yamaha meg 264 K. nem érzem úgy hogy annyira jobb.

BBéci: igen ez jogos . A MA-n belül az árazásokat néztem a komplett rednszereknél.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64854) ctrlaltdel13 válasza ada19 (#64850) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezt a bedugdosósdit nem furcsáljátok kicsit 🤔.
Egy doboz vagy zártra vagy nyitottra van hangolva, készítve.
De hogy dugdossuk szivaccsal meg ilyesmi🤔🤔🤔.

(#64855) powerup2 válasza ada19 (#64846) üzenetére


powerup2
addikt

Az a régi változat amit nézel már van új. [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#64856) fehér_ember válasza #54655232 (#64851) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ilyen régire (~98-99) már nem nagyon beszélek rá csak olyat, akinek végképp nincs pénze újabbakra. 110-ért egy szép ezüstszínű rx-v3900-as volt fenn a jófogáson pár hétig. Viszont tegnap eltűnt. Na az se fiatal (~2007), de önmagában mint erősítő, ott van a szeren. Persze már az is öregnek számít.

[ Szerkesztve ]

(#64857) ada19 válasza powerup2 (#64855) üzenetére


ada19
senior tag

Tudom, de EU-n belül szerintem ez is nagy durranás - ahogy írtam, nagyon hosszú ideig nem volt. R-115SW helyett ez is a porondon volt. Nem tudom az új 13" hogyan teljesít a régi 15" szemben de elég hasonló az árazásuk.

Mégsenem

(#64858) BBéci válasza fehér_ember (#64856) üzenetére


BBéci
titán

Az egy nagyon jó hangú erősítő, szívből ajánlom! A mai 7-800000 forintosokkal simán felveszi a versenyt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64859) Taltos0711 válasza #62435328 (#64852) üzenetére


Taltos0711
csendes tag

Reménykedtem abban, hogy egy még most is kapható szett már tudja azt, mint egy 40 éves Heco. :/ Kicsit csalódott vagyok, na... Nem tudom, hogy legyen-e mélyláda vagy inkább egy új szett...?

(#64860) jambiyya válasza Taltos0711 (#64859) üzenetére


jambiyya
őstag

Eltaxra ez pont nem igaz sajna. Én a szet csere mellett teszem le a voksom.

(#64861) #62435328 válasza Taltos0711 (#64859) üzenetére


#62435328
törölt tag

Számtalanszor volt szó róla, hogy egy régi, de jó minőségű audio eszköz (hangsugárzó, erősítő), köröket tud verni az új, belépő szettekre.
Sajnos az Eltax szerintem még a belépő szintet sem üti meg, szóval cserére szavazok!
Nem tudom mennyi a keret, használtan nézelődj, de mélysugárzóra szükséged lesz ha 5.1-ben gondolkozol.

[ Szerkesztve ]

(#64862) Taltos0711 válasza #62435328 (#64861) üzenetére


Taltos0711
csendes tag

Köszi a választ! Lehet hülye kérdés, de én a stereo Heco-nál nem éreztem akkor igényt a mélysugárzóra, mint most az Eltax-nál. Ez lehetséges?

(#64863) VoidXs válasza ada19 (#64857) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A 13 hatékonyabb, a 15 gyorsabb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64864) #62435328 válasza Taltos0711 (#64862) üzenetére


#62435328
törölt tag

Persze, hogy lehetséges, egyrészt mert az erősítőnek csak 2 hangsugárzóval kell foglalkoznia nem 5,-el, így több energia marad, másrészt a Heco simán jobb lehetett mélyátvitelben!

(#64865) powerup2 válasza VoidXs (#64863) üzenetére


powerup2
addikt

csak itt euba nem beszerezhető :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#64866) ada19 válasza VoidXs (#64863) üzenetére


ada19
senior tag

Nagyon jó, eszem ágában sem volt most erre költeni de most gondolkozhatok hogy R-115SW helyett mondjuk a 12" változat hozna-e annyit a konyhára. Kb. duplája árban.

Mégsenem

(#64867) VoidXs válasza ada19 (#64866) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szerintem nem éri meg, az rengeteg.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64868) Kinder válasza b. (#64798) üzenetére


Kinder
senior tag

Értem, köszönöm szépen a segítséget! :R

(#64869) lenox válasza VoidXs (#64841) üzenetére


lenox
veterán

Nem, irtam, hogy tobb abrat is nezegettem. A lapossagot ha a 115-os gorben nezem 20-180 Hz kozott, mindkettonel 5 db a min es a max kozott a kulonbseg. Ha csak 30 folott nezem, akkor a Monoprice tenyleg 1 db belul van, kerdes ki nem akarja 20-30 Hz kozott hasznalni.

Itt latszik a 14 Hz a meresen:

https://www.audioholics.com/subwoofer-reviews/svs-pb16-ultra-subwoofer/PB16FrequencyResponses.jpg

Ugyanilyen abra van az SVS oldalan. Undorito hazugsagtol eleg tavol all.

5/5 kapott amugy osszesegeben mindketto ertekelesben.

(#64870) BBéci válasza lenox (#64869) üzenetére


BBéci
titán

Itt a topikban mindig hitelesnek tartott és nevezett oldal az Audioholics. Nem csak a 16 Ultra, hanem a többi SVS is határozottan nagyon jó minősítéseket kapott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64871) VoidXs válasza lenox (#64869) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A laposságot csúcs hangerőn néztem, ahol az SVS az extrém DSP-zése miatt teljesen szétesik, míg a Monoprice változatlanul jó hangú. Emiatt vonták le a pontot dinamikatartományra, mert bár az SVS meg tudja ütni a 115 dB-t egy nagyon szűk tartományon, a legjobb szívvel inkább 110 dB-t lehetne írni maximum hangerőnek a specifikációba. Egyébként ezek nagyon kicsi membránfelületek, a 20-30 Hz részük csak párban használható, egyedül nagyon szenvednek, mint az a méréseken is látszik. Amit mutattál, az közel nem 14 Hz, kicsit felbontottam a skálát:

Ha a legjobban csalunk a hangszóró javára, és a minimum alatt 3 dB-vel mérünk (átlag helyett), akkor hazudhatunk 15 Hz-et. A valóság extended módban 16 Hz, standard mode-ban 18 Hz, sealed mode-ban 20 Hz. A gyártói adatok eközben 13, 15, és 14 Hz. A legnagyobb csalás fél oktáv, ami olyan szintű, mintha egy 30 Hz-re képes subra azt írnád, hogy 20-at is tud.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64872) lenox válasza VoidXs (#64871) üzenetére


lenox
veterán

A laposságot csúcs hangerőn néztem

Hat annak nem sok ertelme van, foleg igy a ketto osszehasonlitasanal. Amugy nagyon szuk tartomanyon 118-at tud az abrak szerint megutni.

a legjobb szívvel inkább 110 dB-t lehetne írni maximum hangerőnek a specifikációba.

Egyetertek, mindkettonel ez kene. Azt legalabb mindketto tudja 20-180 Hz kozott.

Amit mutattál, az közel nem 14 Hz, kicsit felbontottam a skálát:

Miutan a zold gorben a max 91, ezert a +/- 3-ban 85 az alja. Tehat nyugodtan 15 alatt van, tehat eleg kozel 14. Sealed modban meg 18. Ez a meres, masik meres masik peldanyon mashol meg biztos picit mast hoz ki. Es ott van a tok hasonlo meres az oldalukon. Te amugy eddig azt allitottad, hogy 1.3 oktavot hazudnak (SB 16: 16 vs 40 Hz), szoval nagyon tavol jartal az igazsagtol.

(#64873) VoidXs válasza lenox (#64872) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A 40 Hz az SB16-ra vonatkozik, szintén max hangerőn. Mivel ezeket közelről mérik, a valóságban végig ott fog majd szenvedni, mert közel nem éri el, szóval reális azt nézni. Ezeknél is, csak a Monoprice nem hal meg max hangerőn, így nála érvényesek a 90 dB-n mértek is. A PB reflexes, "sokkal" tovább bírja.

A +/-3 nem a csúcshoz képest -6, hanem az átlaghoz képesti elfogadási tartomány. Ez csak az SVS hülyesége, hogy beleférjen, mások -3 dB-t szoktak írni (felfelé mehet bármit), amit az átlagtól vagy egy fix ponttól (pl. 1 kHz main-eknél) számolnak.

Azt megint ki szeretném emelni, hogy egy majdnem kétszer drágább, és a legkedvezőbb esetekben is csak azonos minőségű a PB16.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64874) #54655232


#54655232
törölt tag

No ha minden igaz sikerült bezsákolnom egy Yamaha Aventage Rx-A3010-est.
Sikerült rátalálnom youtubeon olyan atmos tesztre ahol csak a magassági hangszórók szólnak. :Y
Ha olyan gazdag lennék amilyen nem vagyok lehet nem érdekelne., de hogy azért költsek egy valag pénzt hogy a legnagyobb csatajelenetben is csak bele brummogjon valamit 2-3!!!!! percenként közbe meg halotti csönd, no neeeem. Inkább tényleg egy olyan használt ami remek sztereora is. Ha meg jobban kell a tér, kibővítem front high ra a 7.1 et. Lehet majd még az is többet fog ciripelni mint az atmos. :R
Ha belegondolok hogy némelyik atmos hangsugárzót milyen horror áron árulnak azért a kis cincogásért. :DDD
A legnagyobb hogy én meg mit össze aggódtam azért a losless atmosért. Annak oszt tök mind1 szólhatna akár vhs ről is.

[ Szerkesztve ]

(#64875) b. válasza #54655232 (#64874) üzenetére


b.
félisten

Ez nagyon filmfuggo. Mint írtam feljebb, főleg a CG gazdag filmeknél, mint pl az új Mortal vagy jurassic World nagyon szépen működnek a magassági Atmos sugárzók. Egyszerűen valóban fel kell helyezni őket fizikálisan, ez a visszaverosdi nálam nem működött. Én nem bántam meg, sőt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#64876) #54655232 válasza b. (#64875) üzenetére


#54655232
törölt tag

Bár nekem a mindenem a scifi majdhogy tökmind1 milyen . De a filmek max 30% atmosigényes amiket mi nézünk.
Így inkább a filmzene ami 70%. Eddig így nem is gondoltam az egészre.

(#64877) ada19 válasza #54655232 (#64874) üzenetére


ada19
senior tag

Ha követed ezt a topikot, sokunknak "csak" 5.x esetleg 7.x rendszere van. Egyáltalán nem azt mondom, hogy nem jó az Atmos, de ezerszer hamarabb költenék miniDSP/új mélysugárzó/végfokozás vonalakra amik gyakorlatilag mindenen dobnak egységesen nem csak bizonyos filmek bizonyos jeleneteit turbózod.

Én azt gondolom hogy egy jól beállított 5.x jó háttérsugárzókkal tud meglepetéseket okozni felülről jövő hangokkal.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#64878) lenox válasza VoidXs (#64873) üzenetére


lenox
veterán

Gondolatkiserlet: egy sub 120 db-n tok lapos gorbet produkal 20-200 Hz kozott, de tul lehet hajtani, es 40-80 Hz kozott ilyenkor tud 125-ot is. Te erre azt mondanad, hogy csak 40 Hz-re kepes, es hasznalhatatlan, mert nem lapos a gorbeje? Mert ugye ez tortent.

Hat a 16 vs 40 arnyekaban en ezt a 14 vs 15 Hz-et elengednem a helyedben.

Azt megint ki szeretném emelni, hogy egy majdnem kétszer drágább, és a legkedvezőbb esetekben is csak azonos minőségű a PB16.

En azt emelnem ki, hogy a dragasagot nem vitatta senki, csak az eddigi kb. hasznalhatatlannak mondott velemenyt.

(#64879) #54655232 válasza ada19 (#64877) üzenetére


#54655232
törölt tag

A beállításról jut eszembe. Az erősítőnek nincs meg a mérőmikrofonja szóval vagy manuálisan állítom be vagy kerítek valahonnan egy mikrofont. Viszont, ha nem lesz hozzá hallásom vagy igazából nem is fogom tudni hogy ilyenkor mire figyeljek akkor a manuális beállítás bukó.
Ez azért is lenne fontos mert egy 5x4 es szobában a hosszanti falakon lesznek a hangsugárzók a középtől kb 1.5-2m-el eltolódva balra.
Lehet helyettesíteni más mérő mikrofonnal esetleg vagy a vas a sajátjára van kihegyezve?
Igazából még nem kerestem rá, lehet avx en vagy ebay en van eladó.

(#64880) ada19 válasza #54655232 (#64879) üzenetére


ada19
senior tag

Röviden, esélytelen mikrofon nélkül. Annak utána kell nézned pontosan milyenek jók hozzá, tipikusan egy mikrofont egész sok AVR használ közösen, így jó eséllyel fogsz találni.

Mégsenem

(#64881) #54655232 válasza ada19 (#64880) üzenetére


#54655232
törölt tag

Én is így érzem. Jövőhéten érkezik. Addig be kell szereznem a mass konzolokat, kábelt meg egy mérő mikrofont, no meg egy hdmi kábelt azt hiszem talán 1.4.
Fú olyan izgatott vagyok mint gyerekként karácsonykor🙂
Alig várom az első bekapcsolást. :DD

(#64882) #54655232


#54655232
törölt tag

Találtam a lengyel olx-en csak a teló nem fordítja valamiért magyarra ezt a webhelyet. Nem lesz egyszerű.

(#64883) VoidXs válasza lenox (#64878) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért nem előnyös, ha teljesen máshogy viselkedik a sub max hangerőn, mert valójában ez a gyakoribb eset. Gondolj bele, hogy 4 méterről ez már nem 115 dB, hanem csak 102, szobában jó esetben kb. 107-ig vissza tudod nyerni. Ha ugyanerre a subra vágod a mélyeket, 125 dB-t kell teljesítenie. Korábban is volt ez téma, hogy otthoni subok minden esetben, referencia alatt is clippelni fognak, nekem például szintén 115-ös csúcsú darabom van, de minden második hang kompresszorba fut, pedig nincs 4 méterre, csak 2-re. A fórumon mindössze két ember rendszere képes referencia hangerőre torzítás nélkül, mindkettő pro, és a kisebbik 6 kW-ot kap mélyekre. Ezek után elmondhatjuk, hogy a max SPL mérések csúcsa a fontosabb, és ez a valós környezetben hallható frekvenciaválasz, mert ahhoz 20 dB-vel referencia alatt kellene moziznunk, hogy ne ezt halljuk. Innentől az SVS-ek normál használat mellett nem képesek 30 Hz-re, de sok még 40-re is csak éppen, míg a Monoprice egy nagyon stabil 30-as.

Az SB16 egyetlen esetben értelmes vásárlás, ha a lassabb, zárt hangot szereted, inkább zenét hallgatsz, jól kezelt a szobád, és nem akarsz PC-t. A DSP-je nagyon jó, de olyan környezet kell neki, ahol meg is marad a javított hang, és nem kell nagy hangerő, de inkább közepes sem. Erre az esetre mondtam, hogy ha ide kell, akkor nem túlárazott, és van jogosultsága, mert más ezt nem nyújtja, de ezen kívül semmi értelme. A PB16 viszont teljesen értelmetlen, mert ott a Monoprice, ami majdnem mindenben egyenlő vagy jobb, és sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64884) BBéci válasza #54655232 (#64882) üzenetére


BBéci
titán

Kérj kölcsön egyet, amit Aventage-hez adtak és azzal állítsd be. Utána vadássz egy ugyanolyanra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64885) #54655232 válasza BBéci (#64884) üzenetére


#54655232
törölt tag

Írtam a cordon groupnak. Várom a válaszukat. Ha kompatibilisek az új mikrofonok a régivel akkor gondolom betudnak rendelni olyat is. Van ebay en, olx en a kupujemprodajem en de azért biztos ami tuti hogy a gyártótól szerzem be. Ha árulna valaki itthon az is jó lenne de nem árul. Nem ismerek senkit akitől ilyen szivességet kérhetnék és még van aventage erősítője is.
Szóval várakozok kicsit. Ha semmi sem buli veszek egy 3,5jackdugós mikrofon vagy a telóm fülhallgatójának headsetje. :D

(#64886) lenox válasza VoidXs (#64883) üzenetére


lenox
veterán

Es clippelve hallgatod a filmeket?
De amugy nem akarlak meggyozni, hogy egy konkret SVS egy konkret Monoprice-nal valamilyen feladatra neked jobban tetszik-e vagy nem. Arrol igen, hogy altalaban a hasznalhatatlan SVS mondas tevedes. Szerintem tulbeszeltuk.

(#64887) Dorian válasza #54655232 (#64885) üzenetére


Dorian
félisten

Egy szoba legfőbb akusztikai problémái a mélyfrekvenciákban vannak, ott pedig bármilyen általános használatú - tehát nem beszéd frekvenciára hegyezett, mint pl. headset, telefon - mikrofonnal nagyjából megfelelő eredményt érsz el, jelentős eltérés inkább magasak érzékelésénél kerül elő. Persze legjobb a sajátja, de egy szoba problémái 5-20 dB eltérésekkel vannak jelen, ha egy mikrofon téved 2-3-at, az majdnem mindegy.

Múltkor keresett valaki egy bizonyos Denon mikrofont. Mondtam nekem van, de nem eladó, előző Denonomból viszont megmaradt egy másik típusú. Vigye el mindkettőt, próbálja ki, és ha lát eltérést, visszaveszem másikat. Nem volt semmi eltérés, megtartotta.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64888) ldn218 válasza #54655232 (#64885) üzenetére


ldn218
tag

3070-em van Gyöngyösön ha esetleg közel vagy hozzám

(#64889) VoidXs válasza lenox (#64886) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem clippelve, a kompresszor azért értelmesen végzi a dolgát. Nem csak én hallgatom így, hanem mindannyian, akik beszélünk róla. Nyugodtan mérj utána, hogy milyen dinamika van a hangsávokban, és mi jön ki egy bármilyen jó házi subból. Én azért tartanám azt a véleményt, hogy egy egyetlen oktávot kiemelő sub nem túl létjogosult, főleg nem abban az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64890) BBéci válasza lenox (#64886) üzenetére


BBéci
titán

Vannak decibel hajszolók, akik úgy szeretik hallgatni a filmeket, hogy az átlagembernek "letörik a füle". Ezt az Extreme Audio tulajdonosa mondta egyszer a konkurencia bemutatótermében hallható hangerőre.
Nálam, és számomra egy Velodyne SPL 1200 Ultra, vagy JL Audio e112 bőven elegendő volt fél hangerőn is. A túl hangos szubbasszus elnyomja az apró, finom részleteket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64891) #54655232 válasza ldn218 (#64888) üzenetére


#54655232
törölt tag

Szia. Köszönöm a lehetőséget, lehet élnék majd vele.
Kazincbarcikán lakom busszal 1,5 óra. Környezettudatosságomnak köszönhetően nincs jogsi. :D Ha addig nem sikerülne megoldanom rádírok. :R

(#64892) nutella1 válasza BBéci (#64890) üzenetére


nutella1
őstag

A gond akkor kezdődik, amikor a csak műszerekkel kimutatható különbségről valaki azt állítja: hallja. Nekem meg ezt mondta egyik ismerősöm. :)

https://erdélyízei.com

(#64893) VoidXs válasza nutella1 (#64892) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az még hihető, az igazi gond akkor van, amikor a ki nem mutatható dolgokat hallják. Ez kicsit gyakoribb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64894) Quetz válasza BBéci (#64890) üzenetére


Quetz
őstag

Tegyük hozzá, hogy ez a rosszul beállított rendszerekre igaz, mert az eredeti hangsávot referencia hangerőn keverik.

(#64895) VoidXs válasza Quetz (#64894) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Inkább azt tenném hozzá, hogy a jó sub semekkora hangerőn nem hallható. Vedd példának az IMAX-et, ahol 125 dB az LFE csúcsa. Olyan jó hangszórókat használnak, hogy hallásra a házi darabok 70-80 dB-ének tűnik, miközben a kitartott mélyei le tudják rázni a székekről az ottfelejtett tárgyakat. Ilyen az, ha nem 10% a THD, hanem 0.1%, és nem konstans hangerőn szenved a hangszóró.

Szintén hozzátenném, hogy a korábban mondott 107 dB-s érték azt jelenti, hogy kalibrálás utáni -18 dB-n kellene mozizni, ha azt akarjuk, hogy ne limitáljanak ezek az egyébként elég hangos darabok. Én nem ismerek senkit, akinél így lenne, még a legcsendesebb mozis sem állítja ilyen halkra. Ergo ugyanott tartunk, hogy 100% dinamikalefedettségű otthoni sub nem létezik, és a max hangerős frekvenciaválasz az, amit hallani fogunk.

Azt meg csak simán viccesnek tartom, hogy olyan is ellenzi a "decibelek hajszolását" (amiről egyébként szó se volt, mert arról beszélünk, hogy egy sub bármely hangerőn torz lesz), aki azzal is büszkélkedett, hogy az autóját egy tömbnyire is hallani lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64896) #54655232


#54655232
törölt tag

Tudnátok ajánlani szub kábelt mass w200 hoz tűrhető áron? 1.5 méteresnél sztem nem kell hosszabb.
Egyébként a vonalszintű jelen keresztűl tudja majd az erősítő változtatni a hangerőt?
Jó lesz nekem az LFE mert ahogy olvasom az 120hz ig határolt és +10dB dob alapból a hangerőre a kiegyensúlyozott hangerő végett. Nem tudom hogy panelban nem fog e gondot okozni. :D
Illetve a szatelitek miatt nem kellene e nagyobb sávszélt átfognia a szubnak?

(#64897) VoidXs válasza #54655232 (#64896) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kapj le egy random olcsó RCA-t a polcról bárhol, akár egy BestByte-ban, nem számít semmit a kábel, amíg van rajta árnyékolás. Vannak, akik máshogy mondják, de csak el kell hozzájuk menni vaktesztelni, aztán csendben maradnak, miután beégtek. Vonalszintű jel megy rajta, és a 10 dB a kimeneti hangnyomásra vonatkozik, nem a jelre. Ugyanúgy 2 Volt, mint minden más, csak 10 dB-vel többet jelent ugyanaz a feszültség. A sávkorlát miatt nem kell másik kábel. Minden audio kábel tökéletes 1-100000 Hz-en, nincs olyan, hogy subra vagy nem subra javasolt kábel, csak egyszerűbb így hívni a mono-t, ha már ehhez veszik jobban. A szatellitekről levágott mélyek kisebb tartományt fognak át, mint az LFE.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64898) #54655232 válasza VoidXs (#64897) üzenetére


#54655232
törölt tag

Akkor most nekem az LFE fog kelleni és a két végén 1-1 csatlakozó? :D

(#64899) VoidXs válasza #54655232 (#64898) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, elég csak azt bekötni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64900) #54655232 válasza VoidXs (#64899) üzenetére


#54655232
törölt tag

Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.