Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) lemmy71 válasza Top cat (#87900) üzenetére


lemmy71
őstag

Az ukrán határ mellett, igazit is vehetsz és tuti hogy az AirSoft "harcban" te leszel a nyerő 🔫:DDD

(#87902) hzsolee válasza Barret001 (#87899) üzenetére


hzsolee
őstag

Airsoft....magpul moe ak....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#87903) hzsolee válasza lemmy71 (#87901) üzenetére


hzsolee
őstag

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#87904) Top cat válasza lemmy71 (#87901) üzenetére


Top cat
őstag

Először erre gondoltam, de a felirat nem túl kivehető és elvitt más irányba. :DDD

(#87905) lemmy71 válasza hzsolee (#87903) üzenetére


lemmy71
őstag

:DDD

(#87906) lemmy71 válasza hzsolee (#87903) üzenetére


lemmy71
őstag

A barátom Wildey :DDD

(#87907) niof válasza Top cat (#87900) üzenetére


niof
addikt

Ez de komoly! :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#87908) Coccolino_O válasza Top cat (#87898) üzenetére


Coccolino_O
őstag

:Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87909) macilaci78 válasza Coccolino_O (#87894) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bútorlábra illeszthető klipsz: egy fém C-betű, ami a szoklira csavarozható műanyag talpra pattan.
Legyen a kezemben egy katalógus és írok cikkszámot is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87910) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Víz szűrés témában Én most ebben gondolkodom: [link] A vízóra után szeretném berakni. Valakinek van tapasztalata ilyenben?

(#87911) lemmy71 válasza Stylewars_kp (#87910) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem egy ilyen van a bejövő ágon. 15 éve raktam fel, nincs vele gondom. Évente egyszer domesztoszos vízben megáztatom a szűrőbetétet és kész.

[ Szerkesztve ]

(#87912) inf3rno válasza lemmy71 (#87911) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mit szűrtök ki vele?

Buliban hasznos! =]

(#87913) lemmy71 válasza inf3rno (#87912) üzenetére


lemmy71
őstag

Az esetleges apró "homokszemcsét" bár nálunk alapból nagyon tiszta és jó minőségű a vezetékes víz. Annó amikor kazán csere volt és újra csöveztük a hálózati vízrendszert akkor ajánlotta a szerelő.

(#87914) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#87911) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszi. Ezt néztem még: [link] ez több lépcsőben szűrné. Nálunk nem túl jó a csapvíz minősége.

(#87915) Madwe válasza Stylewars_kp (#87914) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha kemény a víz s rossz mínőségű: Nálunk van egy fém nyomásszabályozó 400 mikronos előszűrővel amivel 3 barra limitálunk, utána egy központi ecowater comfort vízlágyító. a csaptelepnél pedig egy ilyen

[ Szerkesztve ]

(#87916) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Kerti fúrott kútnál a szivattyú nem kapja fel a vizet. Csak annyit tol ki, amennyi a vízházban van. A rácsatlakozó pvc könyöknél nem lehet baj, mert ott vadi új gumi tömítés van. Esetleg máshol hol lehet még tömítetlenség? Másik villanyos gép pedig szépen dolgozik, de az sajna keveset bír nyomni

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#87917) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Megadta magát a NEFF sütőnk, nem belépőszintű volt amíg forgalmazták.
Ez az alkatrész ment tönkre, egyébként teljesen jól üzemel(ne) a mai napig.
Egy 115°C 10A 250V-os hőmérsékletkorlátozó.
Már nem forgalmazzák. Hol lehetne ilyet szerezni? Esetleg nincs itt senkinek ilyen alkatrészek a fiók mélyén?
Esetleg valami, amivel lehetne helyettesíteni?
Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy több 100K-s gépet ilyenért keljen kukázni.....

(#87918) lemmy71 válasza Lacpac (#87917) üzenetére


lemmy71
őstag

Az egy mezei hôkorlátozó, szerintem bármelyik szakboltban kapsz olyat ami helyettesíti. Nem kell ragaszkodni a gyári alkatrészhez.
Google a te barátod ;)

(#87919) totron válasza lemmy71 (#87918) üzenetére


totron
addikt

+1

(#87920) lemmy71 válasza totron (#87919) üzenetére


lemmy71
őstag

Amúgy az a klixon csak egy biztonsági alkatrész, az csak azért van hogy ha elromlik a hőszabályzó, akkor lekapcsolja a készüléket. Ha kicsit nagyobb hőmérségletű és 10 helyett 16 amperos klixont tesz be, az attól még tökéletesen fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#87921) totron válasza lemmy71 (#87920) üzenetére


totron
addikt

Igen, én is ezt látom itt. Rutin nélkül, kívülről viszont tényleg nehéz megítélni az ilyet. Modularitás mindörökké.

(#87922) Essejó válasza Lacpac (#87917) üzenetére


Essejó
veterán

Csak egy tipp, XV. kerület Rákos úton a Nani pékséggel majdnem szemben, tán egy picit beljebb a város felé van egy villanyos alkatrész üzlet. Kicsi bolt de annyi cucc van, hogy a bejárattól max 1,5 métert tudsz be menni. Hátha van a tulajnak, esetleg ötlete, helyettesítő típusra.
135 Rákos út
https://maps.app.goo.gl/VWGXkWpA9w441jKY7

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87923) Essejó válasza lemmy71 (#87918) üzenetére


Essejó
veterán

Ránézésre cirka ez is jó lehet link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87924) lemmy71 válasza Essejó (#87923) üzenetére


lemmy71
őstag

80 fokkal magasabb a hőmérséklet tartománya, gondolom a gyári azért olyan alacsony, mert valami hőszigetelt helyen van, elhelyezve. Amper szempontjából viszont jó, ez legalább többet bír.
Magyarán ha nincs más, akkor ez is jó ;)

(#87925) Keef_Lee válasza BLUE TORNADO (#87916) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

A lábszelep jó? (mert nem értem, hogy a "másik villanyos gép szépen dolgozik", az azt jelenti-e...)
Ha az jó, akkor még olyan is lehet, hogy a szivattyú lapátházban nem megfelelő az illeszkedés.

(#87926) Top cat válasza BLUE TORNADO (#87916) üzenetére


Top cat
őstag

Az is lehet, hogy annyi a szimeringnek.

(#87927) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sikerült megcsinálni végül. A szívó ágon volt tömítetlenség a szivattyún. Most viszont olyan bajom van, hogy a kút a lábszelep alatti szakaszon (ami le van fúrva a földbe) visszaejti a vizet. Ez még nem is lenne baj, ha kb. 2-3 hetente csinálná. De sokszor 5 perc múlva nincs már víz. A felső részeket feltankoltam (szívó ág és a pumpás rész) vízzel, de azok megmaradnak. Semmit nem esnek vissza, csak alattuk. A lábszelepet kivettem, megtakarítottam, de más hibát nem találtam. Valószínűleg pedig cserés lesz

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#87928) lemmy71 válasza BLUE TORNADO (#87927) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet kikoptatta az apró homokszemcse. Én a norton kutamnál évente cserélem, a lábszelepben a gumimembránt.

(#87929) j.bravo válasza Lacpac (#87917) üzenetére


j.bravo
addikt

OFF: Hány évvel ezelőtt vetted a sütőt? Azaz - esetedben - hány év az annyi, amikor egy prémiumba pozicionált tartós fogyasztási cikkhez nincs már alkatrész?
(Persze, ha a prémium nem jelenti azt, hogy ebből a szempontból is tovább üzemben tartható, illetve nem figyel erre a gyártó, akkor ismét konstatálom hogy naiv vagyok és nem is próbálok a listára felírt szükségesnél több szolgáltatást megvenni/kifizetni, ha nincs járulékos előnye; hanem maradok a középső polcos cuccoknál)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#87930) lemmy71 válasza j.bravo (#87929) üzenetére


lemmy71
őstag

+👍

(#87931) Top cat válasza BLUE TORNADO (#87927) üzenetére


Top cat
őstag

Ha csak a földben lévő csőben esik le a víz, akkor gyanús, hogy levegőt kap a cső és a visszacsapó között.

(#87932) pjen válasza BLUE TORNADO (#87927) üzenetére


pjen
félisten

Nem vagyok egy kútfúró, de ha egyszer már jön a víz a lábszelep nyitva van, nincs sok szerepe.

(#87933) Top cat válasza pjen (#87932) üzenetére


Top cat
őstag

Már hogyne lenne. :D Az tartja fent a vizet.

Egyébként, a lábszelep vagy talpszelep, erre használatos. :) Ez ásott kutakhoz való.
A fúrt kutakhoz, ilyen visszacsapó kell.

(#87934) pjen válasza Top cat (#87933) üzenetére


pjen
félisten

Mikor már megy a a szívattyú és jön a víz? :F Ahogy én tudom a szivattyút indulás előtt feltöltik, ha szar a lábszelep akkor elengedi a vizet nem lehet feltölteni, viszont ha megindul a viz akkor a szivattyú tartja a víz oszlopot. A 80 as években elég sok kutat fúrtunk Szentmártonkáta környékén, mindenhová lábszelep került.

[ Szerkesztve ]

(#87935) j.bravo válasza j.bravo (#87929) üzenetére


j.bravo
addikt

(Komolyan érdekel; mert eddigi gondolkodásom szerint, ha készüléket kellene cserélnem, részben a lenti gondolatmenet kapcsán húztam volna a magasabbra pozicionálását márkák árára történő további spórolás felé; de ha ez nem jelent plusz üzeméveket, akkor ezt ki kell húzzam a szempontlistáról)

Eddig volt egyébként dolgod a márka supportjával? Ha igen, az milyen volt?

Whatever.

(#87936) Top cat válasza pjen (#87934) üzenetére


Top cat
őstag

viszont ha megindul a viz akkor a szivattyú tartja a víz oszlopot
Ha megáll a szivattyú, rajta keresztül bejut a légköri nyomás és leesik a víz.

Nekünk így van megoldva.
A golyóscsapok állása attól függ, hogy a szivattyút használjuk, vagy a nortont.
Ha legalul nem lenne a visszacsapó, akkor a szivattyú és a norton felől is belevegősödne a rendszer és leesne a vízoszlop.

(#87937) pjen válasza Top cat (#87936) üzenetére


pjen
félisten

Erről van szó. A szivattyú folyamatosan nyitva tartja a lábszelepet ameddig sziv, máshogy nem is jönne a víz. Ha jó a láb szelep nagyon ritkán kell feltölteni a szívó csonkot . Azért írtam, ha nem lenne jó a láb szelep nem lehetne feltölteni a szívó csövet. Tehát meg se indulna a víz. Ott valami más baj van, ha 5 perc után elfogy a víz. Lehet nagyon gázos, vagy tényleg elfogy, meg kéne kompresszorozni a kutat stb. Mi például mikor fúrtunk utána mindíg kompresszoroztuk is, egész sár vulkán jött a cső mellett, lett egy kis akna lent. Persze ez csak vizes fúrásnál működik.

[ Szerkesztve ]

(#87938) Top cat válasza pjen (#87937) üzenetére


Top cat
őstag

De a #87932-ben még ezt írtad. :D
" ha egyszer már jön a víz a lábszelep nyitva van, nincs sok szerepe."

Mint már írtam fentebb, a kútcső és a visszacsapó között is lehet tömítettségi probléma.
Amiatt is lemehet a víz.

(#87939) pjen válasza Top cat (#87938) üzenetére


pjen
félisten

Most is ezt írom. Amit írsz az még mindíg nem a lábszelep gondja. Tehát, ha a lábszelep jó akkor a szivattyún fel lehet tölteni a szívó ágat. Ha megindítod a szivattyút megemeli a csőben levő viz oszlopot, egyúttal a lábszelepet is. A lábszelep folyamatosan nyitva van áramlik át rajta a víz. Ha a szivattyút megállítod a víz oszlop kifolyna a szivó csőböl, ezt akqdál,ozza a láb szelep. Igy újra töltes nélkül is működik megint.

(#87940) Spec válasza Spec (#87778) üzenetére


Spec
őstag

Pár hete írtam megmattult autó fényszóró polírozás témakörben. Gondoltam megosztom veletek a fejleményt. Végül nem vettem semmilyen polírozót, se gépet, se korongot, semmit.
Még szerencse, mert napokban futottam bele a Lidl-ben egy Ultimate Speed Headlight Restoration Kit nevű cuccba, 3999 Ft-ért. Gondoltam adok neki egy esélyt.
Jelentem nagyon jó a cucc. Nagyjából 30-40 perc mókolás / lámpa után jobban néz ki mint új korában esküszöm.
A csomag tartalma 3-féle csiszoló papír (2000-es, 3000-es, 5000-es), hozzájuk egy kis szivacs kocka, amivel kell a csiszolást végezni. Polír paszta, és Coating folyadék UV védelemmel. + Mikroszálas kendők a művelethez.
Rámentem szépen a csiszolópapírokkal szépen sorjában, vízzel természetesen. Már a 3000-es után úgy nézett ki, hogy ez ígéretes lesz, az 5000-essel meg már majdnem készre lehetett csinálni.
Utána jött a polír paszta, amitől olyan csillogó lett, hogy öröm volt nézni. Felvittem rá a coatingot is, 15 perc száradás után azt is fényesre töröltem, és kész is. Nagyon pöpec lett.
Mindent kézi erővel, szép kényelmes munkával, úgy hogy nem rohadt le a kezem tőle.
A csiszolópapírból 2x-i kezelésre elég van (mindenből 4 db), a polír paszta szerintem 3-4 alkalomra is elég simán. A coating is elég 3-4 alkalomra szerintem.
Ennyi pénzt simán megér szerintem, tudom ajánlani ha valaki hasonló problémával bajlódik.
Azt majd meglátjuk mennyire lesz tartós. A leírás szerint a coatingot 3-4 havonta érdemes felvinni újra, akkor sokáig szép marad.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#87941) lemmy71 válasza Spec (#87940) üzenetére


lemmy71
őstag

Dobj már egy linket légyszives. Kipróbálom az asszony verdáján💡

(#87942) RandomName válasza Spec (#87940) üzenetére


RandomName
aktív tag

Valami UV álló lakkot javaslok rá, és akkor nem 3-4 hónap lesz.... A valamit azért írom, mert a fényszóró termel hőt, és van mozgása is.... De vannak erre is cuccok...

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#87943) lemmy71 válasza RandomName (#87942) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem a szomszédom "porzelack" -s anyaggal csinálja a lámpabúrákat. 10 rugó egy pár lámpa és egy év garanciát vállal rá. De néztem most 3 ezért mannol polírozó készletett. Lehet hogy azt kipróbálom és 7 rugó megmarad sörre🍺

[ Szerkesztve ]

(#87944) Spec válasza lemmy71 (#87941) üzenetére


Spec
őstag

Nem találtam hozzá semmi linket. Én asszem kedden vettem a Lidl-ben, Pécsen. Ez a neve, hogy Ultimate Speed Headlight Restoration Kit
Így néz ki:

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#87945) lemmy71 válasza Spec (#87944) üzenetére


lemmy71
őstag

Köszi és az ára?

(#87946) Spec válasza lemmy71 (#87945) üzenetére


Spec
őstag

Írtam a posztomban, hogy 3999 Ft volt :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#87947) j.bravo válasza lemmy71 (#87945) üzenetére


j.bravo
addikt

Nagyon hasonló van épp az Aldiban is, asszem ugyanennyiért. Ma láttam.

Whatever.

(#87948) lemmy71 válasza Spec (#87946) üzenetére


lemmy71
őstag

Bocsi, átsiklottam fölötte ;)

(#87949) lemmy71 válasza j.bravo (#87947) üzenetére


lemmy71
őstag

Köszi, lehet holnap be is nézek az Aldiba ha lesz rá időm.

(#87950) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van egy Bosch PSR 1800 LI-2 akkus fúrócsavarozóm 18 voltos akksival, illetve van egy Parkside 20 voltos Smart akkumulátorom.
Szeretném tartalék akksiként használni a Parkside -os akksit a csavarozómmal.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire biztonságos ilyen adaptert használni az átalakítás során?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.