Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) daninet válasza macilaci78 (#80747) üzenetére


daninet
veterán

Majd rendelek valamit a mágneses webshopról annak függvényében milyen fúrószáraim vannak. Olyan 25-30fok a fúró hegye ami 5mm furatnál kb 3,7mm hegyet jelent amihez hozzájön még a mágnes vastagsága. Szóval necces. Ezért akarom hanyagolni a sima fúrószárat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#80752) Phülöp válasza daninet (#80751) üzenetére


Phülöp
addikt

115-145° a csúcsszög - anyagfüggő, hogy mihez élezték elő a gyárban. Vagy kézzel, utólag. :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80753) user12 válasza lumpy92 (#80749) üzenetére


user12
őstag

Szvsz elég bele a duracell.
Vagy ez is jóféle

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#80754) pjen


pjen
félisten

Á

(#80755) Inhouse válasza laskr99 (#80727) üzenetére


Inhouse
őstag

(#80756) -ZeeZee- válasza pjen (#80754) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

B...? ;]

(#80757) Inhouse válasza Lacpac (#80723) üzenetére


Inhouse
őstag

KFK125 hőtárolós kémény nélküli gázbojler. Gyakorlatilag egy gáztűzhely gázégő melegíti a vizet, viszont őrlángos (persze az is szinten tartja valamennyire). Nem kell hozzá kémény, cserébe a levegődből vesz el, de a 4 gázégős tűzhelynél sincs kémény. Ha a gáz limitnél még van tartalékod, akkor ez lehet megoldás.

Üdv Inhouse

(#80758) Beni2360 válasza lumpy92 (#80749) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a Maxel egy silány termék. Nyuszist de nem a piacit mert azok hamisítványok. Egy elem lámpa a tettem anno nyuszist és vagy 5 év után találtam meg a műhely sarkában és még egy kicsit világított még.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80759) j.bravo válasza laskr99 (#80730) üzenetére


j.bravo
addikt

Jól értem, az alsó képen leő gumilapot kellene rögzíteni? Vagy még ott a kerek kivágásokba illeszkedik a gombsor nyomófelülete?

A kicsi, belül menetes bogyók ragasztásához a Hosch-Kleber, amint Inhouse ajánlott, beválhat. Ha jól emlékszem, ott finom üveghomokot kell folyós pillanatragasztóba beleszórni. Topikhű, kiciócó változata a pillanatragasztó+szódabikarbóna kombó . (persze kicsit csúnyább, kicsit kevésbé erős, stb)

Ha van kéznél vagy egy random boltban hamar szembejön, akkor kétkomponensű epoxy (két tubusos, vagy dupla fecskendős, pattex, uverapid, uhu, bármi) is beválhat, ha tudod elég finoman adagolni.

A fentiek akkor működnek - szerintem - ha nem a bogyó aljára hordod fel (oda elég egy pötty pillanatragasztó, csak h ne mozduljon el amíg a másikat felhordod), hanem a bogyó köré donut fánk alakban; a bogyót kvázi beleágyazod.
Persze ehhez kell erre hely...

Ha nincs hely, még mindig van egy olyan menekülő út, hogy FBS vagy hasonló szilikon alapú takonnyal vékonyan de nagyobb felületen. (nem muszáj ecetsavas, semleges is lehet) Ettől még (hacsak nem nagyon gyenge az a gumipanel/tömítés) később még szét tudod szedni, de akkor ha újra összerakod, akkor ragasztót levakarni, újrakenni, stb.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#80760) laskr99 válasza j.bravo (#80759) üzenetére


laskr99
addikt

Na mivel úgyis voltam obiban, vettem loctiteot. Na az megfogta, be tudtam csavarni szépen, tartja is.

Az alsó képen egy műanyag van, az ment arra a műanyagra amit a kis csavarok tartottak középen

(#80761) j.bravo válasza laskr99 (#80760) üzenetére


j.bravo
addikt

A sok tucat fajta közül melyik Loctite? :)
Mindenesetre a lényeg h megfogta.

Whatever.

(#80762) laskr99 válasza j.bravo (#80761) üzenetére


laskr99
addikt

[link]

Mikor olvastam elvileg kivéve PP de azon kívül minden műanyagot ragaszott. Ráraktam, fél óra után már a csavart koppanásig lehetett húzni.

(#80763) bartos96


bartos96
tag

Sziasztok. Kineztem 2 alaplapot az egyiknek nincs felul vrm hutese de kep alapjan mintha lenne. Hazilag tennek ra bordat ha fel lehet ide fogatni hatulrol sajnos nem talaltam kepet.
Asus b660m e d4 vs b660m plus d4

(#80764) do3om válasza bartos96 (#80763) üzenetére


do3om
addikt

Ugy látom ott vannak a furatok a rögzítéshez.
Fontos a megfelelő thermalpad kiválasztása, ha felraktad es mielőtt meghuzod fixre ellenőrizd hogy minden hűteni való motyónak látszik e a nyomata, de addig csak ép hogy meghúzd, majd utána ha jó meglehet akkor ha lazán is látszott tuti jó lesz. De vastagabb paddal ugy is jó lesz. Hátra érdemes lenne rakni valamit ha van merev műanyag, vagy ha fémet akkor szigetelni kell hogyha vannak ott tüskék véletlenül se szurja át vagy ha át is szúrja a szigetelőt ne érje el a fém részt, legyen a köztes anyagnak annyi vastagsága.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#80765) do3om


do3om
addikt

A hasítógéphez még még mindíg nincsen meg az 50es tengely. Szóval unatkoztam.
Van 3 szalagcsiszolóm igy kézen fekvő volt hogy megint dobjak össze egyet. Most már nagyon gyorsan ment. De mivel mindegyik más igy most is minden elemet ugy kellett kimérni.
Ez a fej egység, most is minden alumínium, sőt már acél szinte nincs is benne. De igy is van súlya.
Most is ugy voltam hogy csak összedobom a hulladékból de a végeredmény mindig olyan szépen néz ki. :DDD mondjuk a kapcsoló az kívül eléggé nyúzott, de bent rendben van. A motor 550w de 3 fázis. A kerék rajta egy szó szerint műanyag kerék. A szekezet 4 gumibakon áll. 50x1500as szalaggal szerelhető. Az első fej ahogy a két görgő van kicsit idétlen lett. De nem volt kedvem több alulapot rááldozni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#80766) vmk válasza do3om (#80765) üzenetére


vmk
tag

Milyen összegből jönne ki egy ilyen csiszoló, ha meg kell vennem hozzá mindent a motoron kívül?
Szép munka egyébként.

(#80767) Inhouse válasza do3om (#80765) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerintem állj át egy mechanikus bólogatós hasítóra...

Üdv Inhouse

(#80768) Lacpac válasza Inhouse (#80757) üzenetére


Lacpac
őstag

Köszi, igen. Már ezeket is nézegettem :-)

Üdv:
L.

(#80769) hotkar válasza Inhouse (#80767) üzenetére


hotkar
aktív tag

"Az élet célja a küzdés maga" :))

(#80770) Inhouse válasza Lacpac (#80768) üzenetére


Inhouse
őstag

Nagyon szerettük, volt belőle 1. és 2. generációs is. Az elsőnél még alu tartály és acél palást volt és tényleg egy sima gáztűzhely égő. Eleve használtan vettük, az oldalsó tisztítónyílásnál szétrepedt a tartály és a vas palást rozsdásodott, de hosszú évekig jól működött. Az újabbnál már acél tartály és alu palást volt, örökös. Sajnáltam, amikor eladtuk, de a kondenzációs kombi kazán miatt feleslegessé vált. A nyílt égéstér miatt sem volt gondunk vele soha. Idővel lekormolódik az őrláng rész, ki kell pucolni, de házilag is egyszerű. Keveset fogyaszt...

Üdv Inhouse

(#80771) do3om válasza Inhouse (#80767) üzenetére


do3om
addikt

Már megcsináltam a tengelyt, csak még várom a fuvart, 50es munkahengerszár, 650 hossz 14-es ékpálya benne, szóval türelmesen várok.

vmk
Fogalmam sincs.
Minden anyagom van, szinte semmit sem veszek. A legutóbbi nagy fekvő gép hez vettem 4db 204es csapágyat így a gép 8e forintba került, amúgy eladni 150 alatt eszembe sem jutna, de amúgy semmit sem adok el.
Még kb. 3 csiszológépre való anyagom van. Van kivágva kész fejrész, már előre elkészített kerekek többféle méretbe, villanymotorok sorban egy polcon, táblás alumínium....
A vasanyag ami fogyóban van, azt már néha bontanom kell, van még egy nagy barona amit szétvághatok, egyéb földmunka eszközök amik elavultak, és csak ócskavas, egy istáló ami kb. 30m hosszú van benne lom :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#80772) do3om válasza do3om (#80771) üzenetére


do3om
addikt

Egymás mellet a két gép, hasonló felépítmény de egymás fordítotjai. A nagyra rámegy az 1500as szalag is de amugy 2000essel használom, és 90 fokban eldönthető az egész.

Még egyet fogok építeni a terv fejben megvan, két hengeres mint a fekvő, de az 100x1500-as szalagot fogom használni így rövidebb lesz, és dönthető asztali alapja lesz nem olyan földön guruló vázas. Függőleges és vízszintes állása is lesz, amiért rövidebb a szalag igy függőleges módban sem lesz égig érő mert amúgy két görgősen a 2000-es szalag elég magas szerkezetet kér.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#80773) RandomName válasza lumpy92 (#80749) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mármint az Industrial kb 210/db?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#80774) draco31


draco31
veterán

Hello!
Orrfűrész tapasztalatokra lennék kíváncsi. Bár ilyet szerintem senki nem csinált még, lehet nem is tudja a gép. Nincs ilyenem, ezért kérdezem.
Szóval adott 1-2 éves akác és másfajta dücskő. Tisza parti termés, szóval nem csak föld van benne, amivel ellene a vidiás lánc, hanem kövek is, amit az már nem szeret.
Ezek a lapok hogy vannak ezzel a kérdéssel? Vagy teljesen felejtős a dolog? :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80775) Top cat válasza draco31 (#80774) üzenetére


Top cat
őstag

Orrfűrészel ilyennek nem mennék neki. :D Ha nem túl vastag, a mennyiségtől függően elég lehet ehhez a kézifűrész. Legalább edzel is. ;]

(#80776) Barret001 válasza draco31 (#80774) üzenetére


Barret001
addikt

Orrfűrész felejtős...Nem arra való!

(#80777) hotkar válasza draco31 (#80774) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én egy fúrókalapáccsal mennék neki, egy jól megélezett véső kíséretében.

2. megoldás: elvágnám kényelmes derékmagasságban, a többit otthagynám.
3. megoldás: traktorral kihúzni gyökerestől
4. megoldás: csákány plusz kézi erő
5. megoldás: helyben felgyújtani, majd a parázson szalonnát sütni

Több ötletem nincs.

(#80778) do3om válasza draco31 (#80774) üzenetére


do3om
addikt

Ilyenkor használt láncot kell amit amúgy nem használsz már.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#80779) pjen válasza do3om (#80778) üzenetére


pjen
félisten

Lehet nem jó itt, meglátjuk.Kerti hinta ülő részére és a hát támlájára akarok a szivacs helyére tenni valamit. Fenyő deszkára gondoltam, vastagon lefestve, ha valakinek van jobb bevált ötlete szívesen meghalgatom. :R

(#80780) Barret001 válasza pjen (#80779) üzenetére


Barret001
addikt

Fenyő deszkából van a kerti hintánk ülése,és háttámlája.Lefestve lazúrral,még a szemnek is kellemes! És nem gond,ha megázik.

(#80781) pjen válasza Barret001 (#80780) üzenetére


pjen
félisten

Milyen lazurral kented? :R

(#80782) Barret001 válasza pjen (#80781) üzenetére


Barret001
addikt

Passz,kültéri,teszkó gazdaságos cseresznye színű. Pár éve rajta van,igaz nem éri a nap!

(#80783) Gézengúz válasza pjen (#80781) üzenetére


Gézengúz
addikt

Aldis-Lidl-s is jó szokott lenni, árban is.

(#80784) draco31 válasza do3om (#80778) üzenetére


draco31
veterán

A használt lánc oké, de itt az van, hogy összesen 5db 2 tengelyes pótkocsival volt, nagyjából van még másféllel, és 6db új lánc ment már el nullára, és két vezetőlap. (lapok azért, mert ha délután 1-kor volt elkezdve vágva, és 2 órára túl vagyok 10db élezésen, és ennyi lánccserén, akkor lehet kicsit elfogy a türelem, és életlen lánccal hadd füstöljön, aztán ott rohadjon meg :D )
Volt egy időszak, hogy sterimóval estem neki kimosni, szépen ki is hozta a földet. Viszont az ágak közé benőtt kövekkel nem tud mit kezdeni, főleg ha nem is látni, csak ha engedem bele a fűrészt, és jön a szikra. Nyilván ha látom hogy lesz ott kő, akkor nem itt vágom. Ez főleg akkor szeretem, ha a frissen élezett láncot rakom fel (géppel élezek) és akkor lehet is rögtön cserélni.
Azért gondoltam az orrfűrészre, hátha van valami jóféle lap hozzá, ami mindent is vág. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80785) csabulaxi válasza draco31 (#80774) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Nem tudom mi az a dücskő de ha a gyökér, akkor én orrfűrésszel szoktam a gyökereket elvágni . Lidl olcsó lap.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#80786) pjen válasza Gézengúz (#80783) üzenetére


pjen
félisten

Köszi mindkettőtöknek. Akkor vékony lazúr lesz, igaz nálam a szabadban van.

(#80787) draco31 válasza csabulaxi (#80785) üzenetére


draco31
veterán

Felénk ducskónak mundjuk, de neten meg mindenhol eddig dücskőnek olvastam. Lényegében a gyökér rész. Példanak egy kép egy nagyobb darabról. Mellette a tégla alapján lehet méretre következtetni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80788) Inhouse válasza draco31 (#80787) üzenetére


Inhouse
őstag

Neked már nem kell félned a téltől! :)

Üdv Inhouse

(#80789) Inhouse válasza do3om (#80771) üzenetére


Inhouse
őstag

Én arra gondoltam, hogy az elektromos gépek működtetése igen borsos lesz, ezért érdemes lenne egy olyan mechanikus hasítót csinálni a rugósat, mert a tüzelnivaló meg kelleni fog.

Üdv Inhouse

(#80790) BlackV válasza pjen (#80786) üzenetére


BlackV
senior tag

Szabadban kifejezetten azzal kenném. Csak kenegetni kell 1-2-3 évente, uv-tól függ. Vastag lazúrral, zománccal az a baj, hogy elkezd leperegni akkor nem tudod csak átkenni, le kell csiszolni az meg szívás. Ezenkívül könnyebben alágombásodik.

(#80791) do3om válasza draco31 (#80787) üzenetére


do3om
addikt

Hú ezzel nem biztos hogy megéri bajlódni, baltával gondolom esélytelen.
Vagy hagyd jól megszáradni, gyújtsd be és süss rajta egy szalonnát :D

Inhouse
igen lehet lassan ez lesz, szomorú.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#80792) Top cat válasza draco31 (#80787) üzenetére


Top cat
őstag

Valami sugárszennyezett környéken laksz te, hogy így néz ki arrafelé az "1-2 éves akác"? :DDD

Kifejezetten az ilyenekhez van ez a fajta tartósabb lánc.

(#80793) draco31 válasza Top cat (#80792) üzenetére


draco31
veterán

Ez pont nem akác volt, de vegyesen van. (1-2 éve az udvaron száradó)
Husqvarna vonalon vagyok, illetve a kövek miatt nem jó sajnos ez a lánc sem, volt már próbálva.
Akkor majd ha elmúlik ez a 40 fokos korszak, próbálkozok tovább. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80794) macilaci78 válasza draco31 (#80787) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor erdősávot írtottak, 80-90 cm mély ekével szántották ki az ilyeneket. A hernyótalpas traktor az egy fejes ekével komótos tempóban elvolt vele. Következő évben szedték össze a kiszántott tuskókat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#80795) Barret001 válasza Inhouse (#80789) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem lengő rugós van,jutubon megláttam,éa "loptam" :D

(#80796) Beni2360 válasza draco31 (#80793) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem van az udvaron több éve ágy akácfa gyökér meg a favágó sem vállalta a fureszeleset csak hasitani bazi nagy ékkel és 10 kg-s kalapáccsal. A fa legkemenyebb resze a kusza gyökerzet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80797) Top cat válasza Beni2360 (#80796) üzenetére


Top cat
őstag

Jó száraz tuskót mire szétversz... :D

(#80798) pjen válasza Beni2360 (#80796) üzenetére


pjen
félisten

Fúrnál bele pár vastagabb lyukat aztán gázolajjal megtölteni őket és meg gyújtani? Le lenne a gond.

(#80799) Top cat válasza pjen (#80798) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem kályhában/kazánban akarnának fűteni vele.

(#80800) pjen válasza Top cat (#80799) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, csak egy ötlet volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.