Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) MrDerekas válasza Gyula84 (#55450) üzenetére


MrDerekas
addikt

Végre valami emberi :C

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55452) SchumiBácsi válasza DonElvis (#55441) üzenetére

Ez az alapozó és lakk megfelel az előkészített felületre?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#55453) SchumiBácsi válasza MrDerekas (#55439) üzenetére

Ilyesmi gépekkel kell/lehet csiszolni, vagy milyen gép kell hozzá?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#55454) MrDerekas válasza SchumiBácsi (#55453) üzenetére


MrDerekas
addikt

Géppel? Fenét :) Festékboltban a legolcsóbb csiszolószivacs és veszel pár ív 400 vagy 800-as csiszpapírt. Majd kézzel finoman faerezet irányába megcsiszolod. Ha durván csiszolod akkor átkophat a laminált felület, tehát annyi a színnek. Magyarán csak annyira kell a csiszolás, hogy jól tapadjon hozzá a lakk. (Tényleg finoman és épphogy). Ha a laminált bevonat nincs átkopva, tehát nem látszik a nyers forgácslap, akkor felesleges az alapozó lakk.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55455) DonElvis válasza SchumiBácsi (#55452) üzenetére


DonElvis
tag

Megmondom őszintén, hogy ilyen lakkal még nem dolgoztam, de a laírása alapján és nyugodt lelkiismerettel felhasználnám. Ha megcsiszoltad a felületet (ahogy Derekas kolléga írta 400 majd 800-as papírral) akkor arra figyelj, hogy higítóval töröld át egy tiszta rongyal az egész felületet alapozás előtt.

Viszont én a csiszolószivacsot annyira nem preferálom sima felületre. Azzal csinos kis völgyeket lehet belecsiszolni a felületbe, amit kijavítani, utánacsiszolni eléggé nagy szívás., főleg ha sötét a felület. Helyette egyszerű párnafát kell használni. Levágni az egyenesebb részből egy 10-12cm-es darabot, és arra fogatni a csiszolóvásznat. Kicsit félek ilyet ebben a fórumban nyilatkozni, de én vettem aszem 400Ft-ért egy oylan alkalmatosságot, ami pont a vászon befogását hivatott ellátni, ilyet [link]

Ami nem számít, az nem érdekel

(#55456) DonElvis válasza Gyula84 (#55450) üzenetére


DonElvis
tag

Amikor ilyen munkát látok, kicsit viszatér a hitem az emberiségben. A preciz mennyiségben és pozícióban alkalmazott melegragasztó, de főként a merevitésnek használt rézdrót művészi kialakítása könnyeket csalt a szemembe.

Kiváló munka!

Ami nem számít, az nem érdekel

(#55457) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lehet láma kérdés de biztosra akarok menni :)
A képen látható alkatrészekre érdemes hűtőbordát fabrikálni?
Gyárilag nincs rajta viszont a jóval drágább nagyobbik testvérén van ezeken is hűtés.

Köszi a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#55458) cinemazealot válasza DonElvis (#55456) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...viszatér a hitem az emberiségben."

Nekem már csak azért is, mert (és most következzék egy kis hegyibeszéd) a megoldás nem a gonosz kapitalista erőket szolgálja az új bolti termék és annak lebomlásra képtelen csomagolásának megvásárlásával, hanem egy praktikus, olcsó, újrahasznosító, a kreativitást ösztönző és természetbarát(abb) megoldás.

(#55450) Gyula84
Nice job! :K

(#55457) dewil666
A képen pirossal és sárgával bekeretezett alkatrészekre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#55459) dewil666 válasza cinemazealot (#55458) üzenetére


dewil666
őstag

Igen :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#55460) mephi666 válasza Gyula84 (#55450) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez olyan szép, mint amikor asszonyéknál leraktuk az új padlószőnyegeket lassan 6 éve... körbe a falra feltettük a kábelcsatornás szegélylécet, amiben futni tervezett az utp kábel 3 szobán keresztül... csak a nagy munka+sörözés közepette elfelejtettük, hogy a sarkokon nem tud elfordulni az utp csati :C magamhoz vettem egy szikét, egy guriga szigetelőszalagot és szobánként 1 doboz sört, aztán vágtam a kábelt, behúztuk a szegélylécbe, adott helyeken pedig összetoldottam... mindhárom szobában lapul még mindig 1-1 szép gumó a szegélylécben :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55461) Thorus


Thorus
aktív tag

Hosszú idők után hétvégén végre befejeztem a tv asztalomat. Az első olyan készítményem ami még egészen normálisan néz ki.

Még mielőtt bárki azt mondaná, hogy a konzoloknak olyan zárt helyen hamar végük lesz, arra is gondoltam.

Aktív hűtés. 2-2 12cm venti tolja a levegőt a konzolokra. Az állvány oldalán lévő kis nyilásokon keresztől szívják be a levegőt és a konzolok alatt lévő fehér rácson át nyomják ki hátrafelé.
De ne csak szép legyen ezért kis egyediséget belevittem a kábelezésbe.

Minden fióknak külön világítása van amit egy kis mikrokapcsolókkal oldottam meg. Tápot idővel le fogom cserélni kisebbre mert a jelenlegi 240W teljesítményével kicsit túlméreteztem.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#55462) cinemazealot válasza Thorus (#55461) üzenetére


cinemazealot
addikt

Helyes kis bútordarab. A baloldali ajtó mögé simán el tudnék képzelni egy beépített gamer PC-t is, így lenne teljes az összkép. :K

(#55463) DonElvis válasza mephi666 (#55460) üzenetére


DonElvis
tag

Szobánként 1 doboz? Magamat ismerve nem mentem volna 3 alá. Kiváltképp szeretek iylen hozzáférhetetlen szerelhetetlen sarkokban tevékenykedni, mint a szobasarkok. Tavaly évvégén raktam le a szegőlécet az új parkettára, hogy a sarkokban a fűrészeléssel mit szívtam, az nem volt emberi. Aztán rejöttem, hogy van olyan színű sziló, mint a szegőléc, onnatól megnyílt előttem a világ :-D
.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#55464) mephi666 válasza DonElvis (#55463) üzenetére


mephi666
nagyúr

szilóval hétvégén szúnyoghálót rögzítettem... pontosabban szürke fúgázó fbs volt, amivel múltkor a kádat kentem körbe :) úgy voltam vele, hogy vízálló és a csempére is jól ragadt, csak megtartja úgy a szúnyoghálót, hogy nem szaggatja le a szél sem és az esőnek is ellenáll :DDD

lényegében 3 egymás melletti szobáról van szó, ahol az 1. szobába jön be a net, sokáig itt volt a wifis router, középső szobában nincs gép, túlsóban meg 1 gép volt/van... 1 usb toldóval volt összehúzva az 1-2. és 2-3. szoba közti kábel... most ez a toldó átkerült az 1. szobába, a 2. szobába került a router és onnan megy a drót a 3. szobába :) lehet variálni... (de ha esetleg hirtelen lenne +10 gép a lakásban a semmiből, van még 2-3 router elfekvőben és mindent rá lehetne kötni :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55465) Gyula84 válasza DonElvis (#55456) üzenetére


Gyula84
veterán

:D micsoda szavak

(#55458) cinemazealot
:R

(#55451) MrDerekas
:D

(#55460) mephi666
ebbe minden tudásom benne van :D

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#55466) Thorus válasza cinemazealot (#55462) üzenetére


Thorus
aktív tag

Egy kis gép biztos elférne, de egy fa gépház építését nemrég kezdtem el :) Amúgy az asztal mérete nem annyira nagy 74 széles 60 magas és 50 mély.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#55467) MrDerekas válasza Thorus (#55461) üzenetére


MrDerekas
addikt

Grat hozzá! Pazar munka :R Jó magam a szekrénysorba akarok világítást. Anno mikor megcsináltam a bútorsort (kizárólag takaró bútorlapból, azaz a raklapon ezek takarják alul és felül a tömbben szállított bútorlapokat, hogy ne karcolódjanak, verődjenek. El lehet képzelni olykor hogy is fest egy ilyen takaró lap :) ) nem kalkuláltam az egyszem csillárral. Azaz rohadt sötét van a szekrény dobozokban. Nagyon nagy vonalakban van meg a terv. Majd jövök is némi led gyorstalpaló kérdésekkel, meg természetesen a sosem létezett elméleti kérdésekkel :) Tuti lesz valami hülye gondolatom, amitől felzokog az elektronikus törzsállomány :DDD

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55468) mephi666


mephi666
nagyúr

a legutóbbi komolyabb barkácsmelóm ez a pelenkázó volt: jól meg van rakva már mindennel és előszobában összerakva olyan súlya volt, hogy alig bírtam beráncigálni a szobába a végleges helyére :DDD a csukható részében van egy polc, amit kiszedve a 177cm/70kg-mmal kényelmesen sörözni tudtam benne, amikor elkészült a mű (pontos adatait nem tudom fejből, de a 105cm magasság biztos, szélessége szintén méter fölötti, mélység meg durván 75centi)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55469) cinemazealot válasza mephi666 (#55468) üzenetére


cinemazealot
addikt

Cimborám kisfiát is Milánnak hívják. :D

(#55470) ferensz válasza cinemazealot (#55469) üzenetére


ferensz
senior tag

Vagy csak szereti aranyos betukbol kirakni a kedvenc csapata nevet ;]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#55471) #18193920


#18193920
törölt tag

Tv állvány újrahasznosítás.
Ahogy nőnek a gyerekek egyre újabb igényekkel állnak elő.
A leányom most éppen sminkasztalt szeretett volna, de mivel helyszűkében vagyunk egy újabb bútordarab már nem fért volna el a szobájában.
A megoldást egy régi tv állvány átalakítása nyújtotta, mivel az adott volt.
A tv felkerült a falra az állvány pedig átalakult sminkasztallá.

(#55472) cinemazealot válasza #18193920 (#55471) üzenetére


cinemazealot
addikt

Teljesen jó! Szép munka. :K

(#55473) Sokimm


Sokimm
senior tag

Üdv kollégák! :)
Tanács miatt jöttem megint.
5-10cm beton felveréséhez mekkora bontókalapács ajánlott? (padló burkolat, vízszintes felületre)
Illetve nem tudtok jó kölcsönző helyet? (ha nincs más, akkor a Google legközelebbit választom, de ha van jó tapasztalat valahonnan, akkor boldog lennék. :P )

Innen utánfutót már kölcsönöztem, nem volt gond velük:
Farkas Kölcsönző soroksár

[ Szerkesztve ]

(#55474) DonElvis válasza Sokimm (#55473) üzenetére


DonElvis
tag

Tiszteletem,

5-10 centi nem a világ vége, viszont sokat számít, hogy milyen a beton összetétele (mennyire kemény). Ha régi kommunista beton akkor szívás van, és lehet nem elég egy alap bontókalapács, ami kb 1500W-os és 45J-os ütőerejű. Ebben az esetben egy lépcsővel feljebb kell lépni, és a 2000W-os 70J-os gépek közül kell válogatni. Ezek felett már a benzinmotoros, ill. pneumatikus. gépek jönnek.

Én mondjuk simán bérelnék egy benzinmotorost, oszt had szójjon a rákendról :D

[ Szerkesztve ]

Ami nem számít, az nem érdekel

(#55475) Barret001 válasza Sokimm (#55473) üzenetére


Barret001
addikt

Samu a barátod :)

(#55476) Vertigo18 válasza #18193920 (#55471) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem került messze a tükör az alanytól? Nálunk maga az "asztal" része nagyon kicsi lett, hogy közelebb lehessen hajolni, szinte rá teljesen a tükörre.

Egyébként nagyon szép munka, a hátulján lévő csokik kifejezetten tetszenek... :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#55477) #18193920 válasza Vertigo18 (#55476) üzenetére


#18193920
törölt tag

Az asztal rész adott volt nem akartam vele többet bajlódni, van egy kisebb asztali tükör ami a közeli "munkákhoz" kell. :D
De most, hogy említettem lehet azt kiváltom egy ilyennel ami szintén világít.

(#55478) Sokimm válasza DonElvis (#55474) üzenetére


Sokimm
senior tag

Köszönöm szépen, legalább már van irány szám bennem, hogy mennyi az annyi teljesítményben. :P
A samu azért nem játszik, mert sokat kell, és gyorsan csinálni. :O

(#55479) Vertigo18 válasza #18193920 (#55477) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez jó, ez nekem is tetszik, ez a kör alakú ledes bigyó! :) Arra gondoltam, hogy lehetett volna kicsit előrébb tenni az asztallapra a tükörtartót. De így, ezzel a kiegészítő egységgel már tökéletes.

Sőt... hmmm... belegondolva, talán túlságosan is tökéletes, emiatt nem igazán fér már bele a topik "profiljába"... Kérlek ahhoz, hogy a topik rendszeres látogatója maradhass, feltételként ezt a második, világítós tükröt majd ne felejtsd el gyorskötözővel felszerelni, csak hogy hű maradhass a "gány" fogalomhoz! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#55480) #33253120 válasza #18193920 (#55477) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ilyet ne.. E11 foglalat van benne, és alig kapni bele való hosszúságú izzót.
Ráadásul mire szétszeded sérül a felülete...

(#55481) Vertigo18 válasza #33253120 (#55480) üzenetére


Vertigo18
addikt

De lehet, hogy Ő maga akar készíteni egy ilyet! ;)

Elvégre ebay-en vannak olyan karika alakú ledes cumók, amik a kocsik lámpái köré helyezhetőek...

Mondjuk PÉLDÁUL egy ilyet gányolni, bele egy tükör, azt meg rátákolni a karra... :) Természetesen csakis gyorskötözővel! :D

Vagy ha már fantázia: egy ilyet megcsinálni pl. ugyanazzal a módszerrel? :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#55482) mephi666 válasza ferensz (#55470) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy ha szurkoló lesz, akkor később csak elé kell rakni az ac-t :DDD ...mondjuk ebben az esetben ha rosszul viselkedik, mindig megnézetem vele a 2005-ös bl döntőt büntetésből ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55483) DonElvis válasza Vertigo18 (#55481) üzenetére


DonElvis
tag

]"Elvégre ebay-en vannak olyan karika alakú ledes cumók, amik a kocsik lámpái köré helyezhetőek..."

Ez az Angel Eye.

A népi hiedelemmel ellentétben, nem a lámpa körül vannak LED-ek, hanem egy igen furmányos fényvezető van megvilágítva egy, maximum két pontban. Nah abban a fényvezetőben több tudomány van mint az egész lámpában magasságállítóstúl. Sima víztiszta műanyag, de ahogy a foncsorozás felépűl rajta fröccsöntéskor, nah az nagyon durva.

"

Rémlik nekem egy régebbi topic, ahol egy Kolléga a fényképező lencséje köré alkotott LED-es kör alakú világítást. Nem tűnt nagy truvájnak.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#55484) Barret001 válasza DonElvis (#55483) üzenetére


Barret001
addikt

Vannak olyan lámpés nagyítók,amikben pedig smd ledek vannak körben.

(#55485) ferensz válasza mephi666 (#55482) üzenetére


ferensz
senior tag

:DDD

A szurkolon kivul en meg azt is el tudtam volna kepzelni alternativanak, hogy tulajdonkeppen nem vagytok benne biztosak, hogy fiu vagy lany akar-e lenni ha megno, szoval egy gyors betucserevel el tudjatok intezni a masik alternativat is :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#55486) Vertigo18 válasza DonElvis (#55483) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezért írtam direkt ki, hogy PÉLDÁUL!

Így, nagy betűkkel! A fantázia szab csak határt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#55487) #33253120 válasza Vertigo18 (#55481) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor már hamarabb kókányolom bele valami méretközeli led panel belsejét. :)
Azokban soros ledszalag van körbe, a homogenitást a plexi adja. Ha kifordítva rakom bele valamire a középső foncsor mögé, hogy kifelé világítson akkor szerintem nem hibázok nagyot. (Bár az előtét igen hamar meg fog főni a zárt helyen mert a ledek hőleadása is befelé fog történni a kör középpontja felé.)

[ Szerkesztve ]

(#55488) DonElvis válasza Vertigo18 (#55486) üzenetére


DonElvis
tag

Értem én!

Elfogyott a zöldsárga szigszalagom, a melegragasztóm is folytán, lehet azért nem tudtam tökéletesen szövegértelmezni.

Az Angel Eye-ről azért írtam, hogy nehogy valaki elrohanjon a bontóba venni egyet, hogy abból majd lámpát csinál otthon.

[ Szerkesztve ]

Ami nem számít, az nem érdekel

(#55489) Vertigo18 válasza #33253120 (#55487) üzenetére


Vertigo18
addikt

A led-szalag lehet nem lenne egy hülye ötlet, csak agyalni kell azon, hogy hol találok olyan karikát, ami átlátszó... Rémlik, mintha a kislányomnak a játékai között lennének ilyen átlátszó, műanyag gyűrűk, amik vagy 10 cm átmérőjűek. Kis gány, félbevágni, led szalagot belekókányolni, kicsit hajtogatni, hogy minimálisan kifelé álljon... Ááhhh, elkapott a gépszíj, abbahagyom! :D

DonElvis: Pedig az lenne az igazi gány! :D Nah, ha felém jársz, majd nézz be, kapsz szigszalagot! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#55490) alcsa válasza Vertigo18 (#55489) üzenetére


alcsa
senior tag

Ragasztopisztolyba valo rudak nem lennenek jok?

(#55491) Barret001 válasza alcsa (#55490) üzenetére


Barret001
addikt

De igen,csak több kell belőle,mert rövid. :D És a másik gond,szerintem nem tartja a színét,hamar besárgul.

(#55492) alcsa válasza Barret001 (#55491) üzenetére


alcsa
senior tag

Talan vannak hosszabbak is, s ha nem is, abbol is kell legyen keszlet mint barmi mas alap gany hozzavalobol :). A sargulast nem tudom, de ha valoban sargul annal jobb, amugy is a meleg feny kellemesebb :P.

(#55493) MrDerekas válasza alcsa (#55492) üzenetére


MrDerekas
addikt

Enyhén hajlamos a sárgulásra és van jó hosszú is. A mikulás azt hozta nekem ;) Kivételesen nem szerszámot kaptam akkor, csak alapanyagot. :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55494) #33253120 válasza Vertigo18 (#55489) üzenetére


#33253120
törölt tag

Led alá fém kell, hogy legyen hűtés...
Mi véletlenül tizenpár éve bontottunk vagy 70m impregnált papírba csavart 30*0.8mm réz szalagot. Azóta lett már belőle sok érdekes project... :)

(#55495) dj_zsoca


dj_zsoca
újonc

zalman z11 power kapcsolót keresek vagy tanácsot kérnék Hol lehet ilyet beszerezni? Mi a neve?!![kép][/L]

[ Szerkesztve ]

(#55496) SchumiBácsi válasza MrDerekas (#55454) üzenetére

A gép azért lenne jó, mert ha a szekrény is el kezd "bedurvulni" akkor annál is az egészet át kell csiszolni majd lakkozni. Ha a DonElvis féle cuccot megveszem, + papír azzal egy húzás és kész a csiszolás?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#55497) Barret001 válasza SchumiBácsi (#55496) üzenetére


Barret001
addikt

Azért 1 húzás kevés lesz :D De jó cuccal hamar megvan,nem kell agyon csiszolni,ha szépet akarsz,1 réteg lakk úgysem elég! És az első réteg is elég sok hibát elsímít már! Utána finom csiszolás,a második réteg meg tükör :)

(#55498) SchumiBácsi válasza Barret001 (#55497) üzenetére

Nem fontos hogy tükör legyen, sőt. A mostaniban is van némi strukturáltság, az nem baj ha megmarad. Pici hosszirányú barázdáltság van, így ha csak azzal párhuzamosan csiszolok úgy jó lesz? És mivel nem akarok tükröt egy réteg lakk azért elég? Legfeljebb pár év múlva ismét csiszolok ha kell. Hengerrel festéssel van a legtöbb tapasztalat, gondolom lakknál is megfelel ez a módszer ugye?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#55499) MrDerekas válasza SchumiBácsi (#55498) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha nem egy, akkor két húzás. Ha átkoptatod, csak ki fog látszani a laminált felület alapozója. (Bükknél asszem pont fehér a cucc, tehát óvatosan ;) ) Igen, hosszirányban csiszold, hogy elkerüld az apró karcokat. Ha hengerrel akarod, akkor lakkhenger. Ha buborékosodna a lakk (ez függ magától a lakktól, a felülettől és a hengertől is, tehát csak használatkor derül ki) akkor kell egy ecset, amivel "kihúzod" a lakkot. Egy réteg elég lehet. Ha lekented a száradás után tapogatás és eldöntöd, hogy elég-e neked ;) Egy szekrény miatt tuti nem vennék gépet rá. Ezzel az egy-két húzással jó negyed óra az egész szekrény. Frankón pormentesíted és mehet a lakk. Arra viszont készülj fel, hogy lassan fog kötni, mivel teljesen zárt felületre kened, azaz nem pórusosra és csak kifelé tud távozni az oldószer és minden párolgó anyagösszetevő.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55500) #33253120


#33253120
törölt tag

Itt mindenki tud mindent.
Az lenne a kérdésem, hogy egy Samsung CW29MO64VRXXEC tévében hogy néz ki az eprom? Esetleg mi lehet ráírva egy ilyen epromra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.