Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) Krogoth válasza Sokimm (#55300) üzenetére


Krogoth
senior tag

WD40? :D

(#55302) MrDerekas válasza Sokimm (#55300) üzenetére


MrDerekas
addikt

Úgy rémlik jóanyám anno körömlakklemosóval szedte ki a mackómból. Perverzebb napjain a hajamból is azzal távolította el, meg határozott fésüléssel. Mondjuk nem csak a többiek, de a legyek is elkerültek egy rövid időre. :DDD

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55303) Essejó válasza Sokimm (#55300) üzenetére


Essejó
veterán

Ruhából a fagyasztóba rakni 1 órára a módszer, megfagyott rágó törékennyé válik. Cipő esetében is megpróbálható, csak ne hajtogasd a talpát. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55304) Essejó válasza r0by (#55260) üzenetére


Essejó
veterán

Anno amikor nem volt még Krimpelő fogóm akkor két lakás közt a netet úgy osztottam meg, hogy legyártattam a 15 méteres Cat5-ös kábelt mindkét végén at RJ45 csatival. Majd otthon az egyik végéről levágtam 1 méter kábelt. Aztán a másik kecóból végig húztuk a kábelt és aztán színt színhez össze forrasztottam és leszigeteltem.
Vagy 10 évig ment és simán átvitte a 100 Megát. Két éve lett lecserélve, amikor bejött a Digi Gigás netje.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55305) imibogyo válasza Essejó (#55292) üzenetére


imibogyo
veterán

Láttam már pár ilyet és hát igen, van ott néhány mester... :K

Mondjuk az 1 perc környékén látható kis traktorhoz hasonló szerkezet épp most körvonalazódik nálam is, de elég sok minden kell hozzá mire működőképes lesz (Ft-ban is, például maga a blokk elég húzós, ha nem akar az ember szart venni és nincs egy épp a háznál, a hidraulikáról már nem is beszélve). Talán év vége felé, vagy tavasszal a házvásárlás után már tudok jönni képekkel is. ;)

(#55306) szabifotos


szabifotos
senior tag

Apró gány :D

18650 protection board, nehogy túlmelegedjen. Fő a biztonság!

KÉP KÉP2

[ Szerkesztve ]

(#55307) iguana válasza Gyula84 (#55295) üzenetére


iguana
őstag

végre egy igazi ontopic is ;]
a körbefutó rézdraút mint merevítő igazán megpárásította a szemem.
működik is?

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#55308) Gyula84 válasza iguana (#55307) üzenetére


Gyula84
veterán

hajajj hasít ezerrel :D ohh tényleg inkább drót :D

(#55296) Vertigo18 (#55298) Barret001 kösz :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#55312) Barret001 válasza iguana (#55307) üzenetére


Barret001
addikt

Felelevenítem a sokkoló hosszabbítókábelem emlékét,amire azóta is büszke vagyok,remekül működik :)
A melegtakonyról jutott eszembe! Csípőfogóval kitört alaplap aljzatokból készült,életem egyik főműve!

(#55313) távcsőves válasza Barret001 (#55312) üzenetére


távcsőves
senior tag

Hibátlan, mondhatni alapmű itt. :C

Újabban túlságosan is igényes itt minden, lehet mindenki megtanult barkácsolni.

[ Szerkesztve ]

(#55314) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Ha már hőragasztó...
A képen egy utólagosan beépített bios reset jumper látható egy Modecom Free PC-n..

A hozzá tartozó storyt itt olvashatjátok: [link]

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#55315) iguana válasza Barret001 (#55312) üzenetére


iguana
őstag

az igen, csodálatos :DDD
a melegtakonnyal csak "szépeket lehet alkotni".

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#55316) Barret001 válasza Sándor -P20- (#55314) üzenetére


Barret001
addikt

Ügyes! Csak így tovább :)

(#55317) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Peugeot 206 ECU javítás (beázás).



Kissé kockázatos a dolog, mert kívülről minden OK-nak néz ki, de egyfelől ott voltak a parajelenségek, megmagyarázhatatlan tünetek, másfelől az, hogy mi van ha nem is az ECU-val van baj. (előtte minden olyan alkatrészt kiszereltem és bemértem, amire hibakód utalt: MAP szenzor, elektromos gázpedál, elektromos fojtószelep egység)

1. gyárilag úgy volt kiöntve, hogy lyukas a csatlakozó alatt (persze ez csak szétszedés után látszik...)
2. idővel az alumínium ház felületén a korrózió nyomán nedvesség került az átlátszó fólia alá
3. fólia leszed, tisztítás alatta (kefével vízzel és féktisztítóval), szárítás sütőben 70 fokon
4. ideiglenes összerakás próbakör, :))
5. egy hét teszt üzem, minden rendben.
6. ház tisztítása, citromsav, smirgli stb.
7. semleges szilikon tömítővel az átlátszó fólia körbetömítése, a csatlakozó alatt is. csavarok körül is.
8. tettem MX4-es hővezető pasztát az injektor meghajtó IC alá és a gyújtótrafó meghajtó IC alá is! :)
9. összerakás után a doboz és panel közt is körbetömíteni, aztán az egész hátulját, különösen a csavaroknál.
10. kívülről több réteg bitumenes tömítés a csatlakozó körül (ahonnan eredetileg indult a korrózió)

Bruhe

(#55318) Barret001 válasza Bile Demon (#55317) üzenetére


Barret001
addikt

"1. gyárilag úgy volt kiöntve, hogy lyukas a csatlakozó alatt (persze ez csak szétszedés után látszik...)"

Ez bizonyára elkerülte a tisztelt nérnökurak figyelmét...

(#55319) Barret001


Barret001
addikt

Kíváncsi voltam,hogy van összeépítve a ledes visszajelző lámpa.
Nem vagyok megelégedve a fényerővel! Ahogy nézem,ezt lehet tuningolni több féle képpen is :)

(#55320) Sándor -P20- válasza Barret001 (#55318) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Á dehogy... A mérnök urak minden részletre figyelnek...
Nem lehet hogy ez az élettartam tervezés része? ;]
Persze a jó magyar körülményekkel (jövedelem, STB..) és a kreativitással nem számoltak... ;]

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#55321) Barret001 válasza Sándor -P20- (#55320) üzenetére


Barret001
addikt

De,ök is ismerik a kifejezést,beleverték a fejükbe!

(#55322) Barret001


Barret001
addikt

Na ma is hoztam nektek valamit:)
A ledeket félbe reszeltem,hogy elférjenek.Párhuzamosítottam őket,és már mehettek is vissza a kuckójukba:)
Ugyanakkora helyen most két led lakik:)

Így jött össze a méretezés,azért látszik a lényeg:)

(#55323) cinemazealot válasza Barret001 (#55322) üzenetére


cinemazealot
addikt

A dupla hőtermelés (már ha ez LED-nél egyáltalán számottevő) ugyanakkora helyen nem fog gondot okozni?

(#55295) Gyula84
(#55306) szabifotos
(#55312) Barret001
(#55314) Sándor -P20-
(#55317) Bile Demon

:C :R

[ Szerkesztve ]

(#55324) Barret001 válasza cinemazealot (#55323) üzenetére


Barret001
addikt

20 mA jelentéktelen hőt termel,még duplán is. Ezek nem Power ledek.

(#55325) salaud


salaud
aktív tag

Pár éve a Tplink 1043-asom elkezdett instabil lenni, márpedig stabil net az kell. A sokéves szilárd elkók mentek tönkre, olyan alacsonyakat meg épp nem lehetett kapni, így megoldottam. Lassan 3 éve megy így hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#55326) cinemazealot válasza salaud (#55325) üzenetére


cinemazealot
addikt

Qrv@jó! :C És most már azt is tudjuk, hogy ez a típus hajlamos néhány év után feladni.

(#55327) iguana válasza salaud (#55325) üzenetére


iguana
őstag

hát ez kész..de milyen szépen ki lettek mérve a lyukak. :R

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#55328) Barret001 válasza salaud (#55325) üzenetére


Barret001
addikt

Ez már szakmunka,és mellesleg javítja a kütyü hűtését is!

(#55329) salaud


salaud
aktív tag

cinemazealot: Azért ha jól számolom, a router már ~10 éves, tehát az a néhány év legalább 7 volt.

iguana: Simán tussal megjelöltem az elkók tetejét, majd rátettem a fedlapot és így megvolt az átjelölés.

Barret001: Köszi.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#55330) távcsőves válasza salaud (#55325) üzenetére


távcsőves
senior tag

Mester, leborulok a zsenialitása előtt! :R :C De igazán fúrhattad volna topik ON a lukakat, így olyan szép lett. :P

[ Szerkesztve ]

(#55331) salaud válasza távcsőves (#55330) üzenetére


salaud
aktív tag

Ha elárulom hogy a konyhapult sarkán fúrtam ki egy kinzo fúrógéppel, plusz diszkontban vásárolt kínai, fához való csigafúróval, akkor jobb? Bár az meg ront a gányon, hogy ki vannak süllyesztve a lukak rózsamaróval... :DDD

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#55332) távcsőves válasza salaud (#55331) üzenetére


távcsőves
senior tag

Itt kérem a gány elismerés. :D

De nem jobb, túl ügyes voltál. :R

[ Szerkesztve ]

(#55333) Sokimm válasza MrDerekas (#55302) üzenetére


Sokimm
senior tag

Köszönöm a választ, és neked is Essejó! :)

Most más kérdéssel fordulnék felétek.

Lenne egy kis föld fúrási munka a kertesházunk alatt, de nem tudom, hogy merre induljak (google-n kívül). Milyen céget ismertek, aki csatorna csővezeték fúrását véghezviszi beton alapon keresztül, sittes 6 méter ház alatt. (ipari gép kell hozzá szerintem)

Bármilyen ötletet megköszönök, életmentő lenne! :) :R

(#55334) Vertigo18 válasza salaud (#55325) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah ez már a topikba való igazán! :D :R :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#55335) Barret001 válasza Sokimm (#55333) üzenetére


Barret001
addikt

Az ilyet magfúróval csinálják.Nem egy nagyon ritka golog ez.Ha alámész az alapnak,az már túl mélyen lenne?

(#55336) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Gányolt már valaki vezetékessé telefont?

(power bank lesz a külső-belső aksi)

(#55337) #33253120 válasza DrojDtroll (#55336) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem, de már láttam gyári megoldást a régi matávos rádiós cuccokban. Ott akku helyére volt egy akku méretű panel berakva, és abba a madzagok.

(#55338) DrojDtroll válasza #33253120 (#55337) üzenetére


DrojDtroll
addikt

sajnos nem nagyon találok itthon olyan step down konvertert ami beférni az aksi helyére

(#55339) #33253120 válasza DrojDtroll (#55338) üzenetére


#33253120
törölt tag

Esetleg?
[link]
Ha jársz Debrecen felé, akkor esetleg ilyet tudok adni. Négyet vettem, de csak kettő kellett...

(#55340) DrojDtroll válasza #33253120 (#55339) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Hatalmas vagy :) Szerintem akkor felnézek majd érte valamikor.

Csak én nem találok semmit mostanában az interneten. :F

[ Szerkesztve ]

(#55341) Ispy válasza salaud (#55331) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt nem értem :F Minek kellett a lukakat kicsinosítani, arra gondoltál, hogy így szebb lesz, esetleg kompenzálja a tp link felírat telibe fúrását? ;] Egyébként elismerésem, igazán csúnya lett a végeredmény :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55342) Essejó válasza Ispy (#55341) üzenetére


Essejó
veterán

Valamivel kompenzálnia kellett, hogy eleve egy TP ipari hulladékot vásárolt. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55343) DrojDtroll válasza Essejó (#55342) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mert mi nem az ipari hulladék ilyen árkategóriában?

(#55344) #33253120 válasza DrojDtroll (#55340) üzenetére


#33253120
törölt tag

Néha próbálj olyan böngészővel is keresni, amibe még sosem jelentkeztél be google accounttal. :)
Akkor nem lesz olyan, hogy az előző kereséseid alapján túloptimalizálja a találatokat.

(#55345) DrojDtroll válasza #33253120 (#55344) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#55346) Ribi válasza DrojDtroll (#55345) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem senkinek sincs fogalma arról, hogy mi is van a képen.

(#55347) DrojDtroll válasza Ribi (#55346) üzenetére


DrojDtroll
addikt

szuper :W

a gyártó sem írja le

(#55348) MrDerekas válasza DrojDtroll (#55347) üzenetére


MrDerekas
addikt

A pinek és a hiányzó "csavarozási" pontok alapján keress csatolókról képet és amelyik alakilag megfelel ennek, már meg is van. De elképzelhető az is, hogy teljesen más felszereltségű alapot "vágtak" meg hogy az általad is megvásárolt széria megszülessen. (kommunikációs soros portnak néztem, de leesett hogy ott a vonalzó. Ettől eltekintve valami ilyesmire gondolok.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55349) Essejó válasza DrojDtroll (#55343) üzenetére


Essejó
veterán

Linksys WRT54GL

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55350) DrojDtroll válasza Essejó (#55349) üzenetére


DrojDtroll
addikt

hát azért nem egy kategória a kettő szerintem

ez a modell elég idejétmúlt

nekem kevésnek tűnik az 56-os wifi 2017-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.