Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) imibogyo válasza maestro87 (#54499) üzenetére


imibogyo
veterán

Ami hasonlít a képen lévőre az mind lineáris csapágyház.
Igen azért hasonlít arra, mert az is. :DDD
Meg veszel hozzá egy 10 centis 12-es tengelyt és szinte készen is vagy.

Ez olyan összevissza 2300 Ft + szállítás persze, de az mindenhol lenne. Kivéve ha külföldről rendeled. Az a baj, hogy semmiből nem nagyon lesz valami, tehát ha csak nincs komoly gépparkod, vagy sok cuccod, amiket donornak tudsz használni, akkor muszáj leszel beáldozni egy kisebb pénzmagot. :K

(#54502) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Barkácsolásra milylen akksis gépet ajánlotok? Skil, Einheltől kíméljetek.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#54503) Ispy válasza kalozhun100 (#54502) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is skill volt, de lecseréltem egy Bosch PSR 10,8-ra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54504) gyenesmartin válasza kalozhun100 (#54502) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Parkside, Workzone. Ezek kb zöld Bosch minőségűek, csak olcsóbbak.

(#54505) MasterHUn válasza maestro87 (#54495) üzenetére


MasterHUn
senior tag

és ha mondjuk D tipusú tengelyre tennéd fel ?

ilyesmi felfogatási megoldással?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#54506) maestro87 válasza cinemazealot (#54500) üzenetére


maestro87
őstag

Nem a csapágyazás és a tengely rögzítés a fő problémám, mert kapni csapágyat házzal együtt olcsón, hanem hogy a 16 mm-es belsőátmérőjű körfűrészlapot miként rögzítsem a 8mm-es tengelyre. Tehát nem lenne rossz ez a menetes szár, csak kellene még rá egy 8 mm-es belső és egy 16 mm-es külső menettel rendelkező valami amire rátehetem a 16 mm-es belsőátmérővel rendelkező fűrészlapot.
Amit linkeltem az erre való és jó 16 és 20 mm-es korongokhoz is, de sokallom az árát...

(#54498) imibogyo: 8000RPM-ig nem fogok felmenni, bár az itthon lévő kis 50mm-es lapra 20000 RPM van írva. :Y És én max. 100mm-es tárcsát rakok rá.
Ez a lineáris csúszka, akkor azt mondod jó önmagában forgó tengelyhez is? Még sose volt a kezemben ilyen. :U
Mi lenne a jobb szerinted, két fentebb linkelt csapágyház, vagy egy ilyen hosszabb lineáris csúszka?
Egyébként mindenképpen külföldről rendelném meg az alkatrészeket. Ugyan vannak nyomtatóból bontott tengelyeim, de azokat nem szívesen vágnám el és mintha úgy láttam volna egy pár centis tengely sem olyan drága Kínából rendelve.

(#54505) MasterHUn: Milyen az a D típusú tengely? Nem vagyok gépész. :N

(#54507) MasterHUn válasza maestro87 (#54506) üzenetére


MasterHUn
senior tag

amikor a tengely fele le van marva igy D alakú a tengely ergo van rajta egy sík felület amin tudsz rögzíteni akár hernyócsavarral. holnap tudok képet felrakni ilyen tengelyről hogy pontosan miről beszélek

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#54508) Barret001 válasza maestro87 (#54506) üzenetére


Barret001
addikt

Ha van egy forgó tengelyed,az már egy eszterga :) Csak kreatívitás kérdése a tárcsa rögzítés.
Azt a pár watt teljesítményt nem kell túllihegni.

(#54509) #10034944 válasza maestro87 (#54506) üzenetére


#10034944
törölt tag

D tengely potméteren csak szemléltetés kedvéért.
Azért a feléig nem szokták bemarni, attól már gyengülne a tengely.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54510) imibogyo válasza maestro87 (#54506) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze nekem is van olyan, de nem mindegyik bírja és persze azt sem tudhattam, hogy mekkora átmérőjű a tárcsa ami neked van, mert ugye a kerületi sebesség számít leginkább és nem a tengely fordulatszáma.

A csapágyra visszatérve össze-vissza infókat találtam, hol azt írják, hogy csak egy irányba tudnak a golyók forogni, hol meg azt, hogy "bármilyen" mozgást ki tudnak szolgálni (tudom, hogy van direkt ilyen csapágy, csak azt nem tudom, hogy ezek milyenek amik nekem is vannak). De holnap kipróbálom neked, van 20-as csapágyam (blokkos és "csupasz" is) és tengelyem is itthon, ami kimaradt a CNC építésnél. De én úgy emlékszem, hogy a sima csapágyat játszi könnyedséggel tudtam a tengelyen forgatni.

Amit linkeltem az erre való és jó 16 és 20 mm-es korongokhoz is, de sokallom az árát...
Ezt ne haragudj, de nem értem. Lényegében (szinte) bármit tanácsoltunk eddig az többe lenne (a járulékos költségekkel együtt), mint egy durván 3000 Ft-os dedikált tengelyvég rá, akkor meg mi a probléma? :B

(#54511) maestro87 válasza Barret001 (#54508) üzenetére


maestro87
őstag

Eszterga? Hogy jön az ide? Meg mi van a teljesítménnyel? :F
"Csak kreatívitás kérdése a tárcsa rögzítés." Persze, akinek van 1 tonna nyersanyaga hozzá meg esztergagépe.:)

(#54510) imibogyo:
"Lényegében (szinte) bármit tanácsoltunk eddig az többe lenne (a járulékos költségekkel együtt), mint egy durván 3000 Ft-os dedikált tengelyvég rá, akkor meg mi a probléma? "
Bocs, de tengelyvégre még nem kaptam tanácsot. :N Csak a csapágy a téma, pedig az csak mellékkérdésként merült fel. És azt le is zárhatjuk ha működik a lineáris csapágyház is, de ha fajtája válogatja, akkor rendelek inkább két fentebb linkelt csapágyházat. Ebben a segítséget egyúttal meg is köszönöm. :R
Egyébként nézegettem az árakat:
- 2db csapágyház: 4$
- 2db csiga: 4$
- 8mm x 100mm tengely: 2$
- szíj: 1,5$
---------------
10,5$
Ha Banggood-ról rendelem meg mindet, akkor van lehetőségem a pontjaimat beváltani egy 5/10$-os kuponra, azaz durván 6$-ba kerülne az egész, ezzel szemben csak az aliexpress-es tárcsa rögzítő meg 12$. :N
De még 6$ se lenne ha találok itthon rövid tengelyt, vagy lefűrészelek abból ami van. Még talán szíj is akad valahol. Szóval az olcsó tárcsarögzítés még mindig kérdés.:K

update: Most találtam meg ugyanazt, ugyanattól olcsóbban, csak 10mm-es tengelyre. Ez az ár már nekem is jobban tetszik, szóval lehet ez lesz ha olcsóbbat nem tudtok.:)
1$-ral többért meg ad hozzá tárcsát is, csak nyák daraboláshoz ez mondjuk lehet nem lenne jó, de +1 dodót simán megér. :))

(#54512) creation


creation
senior tag

Nos, bár céges és nem én, hanem egy beszállítónk büszke műve...

Látogatásunk során megjegyeztük, hogy a fekete pont elhelyezve a trafón, mint "blankolási hossz jelző" és a trafó burkolat + védőföld nélküli használata nem túl safety, az alábbi képen látható fejlesztést eredményezte:

Before:

After:

Javaslom a kép további kiértékelését a füstelszívóval kapcsolatban, egyenlőre a következő látogatásig nekem is csak tippjeim vannak az anyaghasználatra való tekintetre :U :U ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#54513) Sokimm


Sokimm
senior tag

Mivel próbálnátok leszedni a telefon kijelzőjét felragasztó takony csíkot, egy esetleges csere során?
Próbáltam egészségügyi kézfertőtlenítővel (csak taknyolódik, kenődik tovább a telefonon), próbáltam nitróval (az meg a telefon műanyag keretét is megette :DDD), mi legyen a legközelebbi próbálkozás?

(#54514) imibogyo válasza Sokimm (#54513) üzenetére


imibogyo
veterán

Egy új telefon... ;] :P

(#54515) #33253120 válasza Sokimm (#54513) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha nincs gumi a közelben akkor valamilyen benzin. Seb, öngyújtó, grill, stb... csak tiszta legyen.
Vagy alkohol.
Szerk.: utolsónak még a címke eltávolító spray jutott eszembe. De ne fújd, hanem valamire fújd rá amivel ledörzsölöd a cuccot.

Próba minden esetben javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#54516) storm4 válasza Sokimm (#54513) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Én általában megszoktam egy kicsit hőlégfúvózni az egész kijelző (főleg a szélein, ahol a ragasztó csík van) és könnyebben elválik az egész ragasztóval együtt.
Vagy esetleg még a hajszárító is megoldás lehet, hogy topikhű legyek.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#54517) imibogyo válasza maestro87 (#54511) üzenetére


imibogyo
veterán

Basszus válaszoltam Sokimm válaszában részletesen, de lejárt az időkeretem és minden elveszett, amikor a küldésre nyomtam, mert rohadt Chrome nem jegyzi meg a szöveget a hibaüzenet feldobása után, nem lehet rá visszalépni. Én biztos nem pötyögök be mindent újra.... :(((

A lényeg annyi volt, hogy vedd meg azt a felfogatást, ami az 5-ös tengelyre való és kész. A többi esetben az általam említett "járulékos költségek" (amit amúgy részleteztem is, de nem írom be újra) miatt szinte biztosan többe fogsz kijönni, mint ha megvennéd ezt.... ;)

Olcsó tengelyvégre is lenne bőven ötletem, de mivel a felvetett "egyszerű" esztergás részt sem értetted, így inkább bele sem fogok, mert rutin és (komolyabb barkács tudás hiányában) eszterga nélkül ezek szerintem nem mennének. Mármint abból szűröm ezt le, hogy nem értetted a kolléga esztergás felvetését sem... :B

[ Szerkesztve ]

(#54518) krisztianAMG válasza maestro87 (#54495) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Tök jó, hogy feljött ez a téma, és is töröm a fejem már egy ideje egy ilyen megvalósításán.

Egyébként milyen tápot tervezel hozzá? Mert a motorod 24,5A-os áramfelvétele már elég tekintélyes. Valami kapcsolóüzemű tápot?

(#54519) maestro87 válasza imibogyo (#54517) üzenetére


maestro87
őstag

Sejtem mire gondolt a kolléga, hogy csináljak a motorból először egy esztergát amivel megcsinálom a körfűrész rögzítő elemet. Agyrém. :DDD
De kíváncsi lennék az ötletedre, mert én csak annyit tudtam kiötleni, hogy fogok egy 16mm-es átmérőjű menetes szárat vagy csavart és abba eszterga segítségével fúrok egy 8mm-es lyukat, amit vagy rászorítok a tengelyre vagy menetet vágok bele és rácsavarom. Ez mind szép és jó lenne, csak nem bízom abban, hogy egy házi készítésű esztergával eltudnám érni azt a pontosságot amivel a fűrészlap nem kezdene el táncolni a tengelyen.:)

Firefox engem már ilyen esetekben kihúzott a pácból, mert megjegyezte még gép újraindítás után is. :K

(#54518) krisztianAMG: Laptop töltőre gondoltam. De nyák darabolásnál szerintem nem venne fel 1-2 A-nél többet.

[ Szerkesztve ]

(#54520) imibogyo válasza maestro87 (#54519) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ha magamnak készítenék ilyet, akkor biztosan a bonyolultabb megoldást (szíjas kihajtás) választanám, mert akkor egy esetleges tárcsa megfeszülésnél, vagy bármilyen más gikszernél nem a motorom tengelye menne tropára (5 mm-es tengely el tud hajlani mint egy drót, elég egy komolyabb megfeszülés és onnantól kezdve tuti, hogy ütni fog a tárcsád) , hanem egy alternatív tengely.

Én is azt akartam tanácsolni, hogy vegyél két olcsó csapágyházat, de olyat amibe egy 16-os tengely (menetes szár) belemegy. Ezt belefogatod a két csapágyházba, a végére pedig mehet két (inkább 3, vagy 4 a kontrázás miatt) anya közé a tárcsa. A tengely másik végére pedig még fúróba fogott fatárcsákból is (na jó ez fémtárcsa, de itt van fa is) tudsz egy-egy szíjtárcsát esztergálni (szintén a fentebbi menetes szár + 2-3 anya megoldással) és lényegében készen is vagy. Már csak egy váz kell az egésznek lehetőleg vékony fedlappal (acél, vagy alu lemez, esetleg erősebb plexi) és egy alap szíjfeszítési lehetőséggel és lényegében már készen is vagy. ;)

Mondjuk azt a 8 mm-es lyukat nem értem mire írod, amikor a motorod elvileg 5 mm-es tengelyű, a tárcsád pedig 16-os? :U

[ Szerkesztve ]

(#54521) Sándor -P20- válasza Sokimm (#54513) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Matricák, öntapadós árcimkék ragasztómaradványainak elávolítására nekem WD40 már több alkalommal bevált... :F
Egy próbát megér.
PZS-re, rongyra ráfúj egy kicsi,és óvatosan....
Kíváncsi leszek az eredményre.
Utána alkohollal, ablaktisztítóval lemos...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#54522) maestro87 válasza imibogyo (#54520) üzenetére


maestro87
őstag

8mm-es (vagy most már 10) lenne a másik (meghajtott) tengely.
16-os tengelyt már soknak tartottam (ne terheljem feleslegesen a motort), de még megfontolom. :R
Tetszik ez a fa szíjtárcsa is. :)
Egyébként bordás szíj nem is lenne jó, mert az nem tud megcsúszni?

(#54523) gerleimarci válasza Sokimm (#54513) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nekem az vált be, hogy fültisztítóval narancsolajjal bekenem, hagyom egy-két órát,hogy feloldja, lekaparom, utána alkohollal letisztítom, hogy tapadjon rá a következő.

(#54524) Sokimm


Sokimm
senior tag

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat, megfontolom az összeset (mi van raktáron, mi nincs). :R
Még egy szép gány is lesz a telefonnal, ha megjön végre a kijelző (még vagy 20 napot kell várnotok a végeredményre :D) :DDD

(#54525) gerleimarci válasza Sokimm (#54524) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Így utólag már, egy nyelet narancsolajat is küldhettem volna :((

(#54526) Sokimm válasza gerleimarci (#54525) üzenetére


Sokimm
senior tag

Így is sokat segítettél, majd veszek valami narancs illatú illóolajat, és rákenem a telefonra, majd utána jövök ide panaszkodni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54527) imibogyo válasza maestro87 (#54522) üzenetére


imibogyo
veterán

De ha a meghajtott tengelyről beszélünk, akkor én biztosan (minimum) a tárcsa belső átmérőjét venném, hiszen ha nem így teszel, akkor még mindig szükséged van egy közdarabra, azt pedig biztosan nem tudsz máshogy készíteni, csak esztergán... Szóval ezzel szerintem simán a saját életedet bonyolítod. Ha pedig mégis csak hozzáférsz egy esztergához (akár a fúrós megoldással is), akkor meg már érdemesebb egy darabból készítened a dolgot...

Ha egyszer beindítod a forgómozgást, onnantól kezdve nem igazán terheled sokkal jobban a motort (valamennyire igen, de szerintem nyákvágáshoz több, mint elég lesz így is).

Bordás szíj is jó lehet, de megmondom őszintén én fűrészgépeknél (bármilyennél) nem szeretem a megcsúszni nem tudó kihajtást, mert ha megszorul például a fa fűrészelés közben (vagy mondjuk felcsavarja a ruhádat a karodon egy nagyobb gép), akkor legoptimálisabb esetben sima ékszíjnál elkezd elforogni a motor, miközben hajtást már nem tud átadni a hajtott tengelynek nagyobb energiát. Míg direkt hajtásnál és megfelelő méretű motornál te, vagy a vágandó anyag lesz a leggyengébb láncszem, vagy máshol feszül meg / szét a gép. Tudom, hogy ez egy kicsi gép lesz, de akkor is. Én ilyen géphez is a sima szíjat használnám, vagy még inkább a hengereset.

Itt van még egy-két ötletadó:

Direkt kihajtás fúrótokmánnyal és menetes szár hossztoldóval. Ha tippelnem kellene (mivel nem látok csavart), szerintem megfelelő méretű menetet vágott a motor tengelyre és a tokmánya is ilyen menettel rendelkezett. A hossztoldót rátekerte a motor tengelyére a toldó és a tokmány közé is tett egy kis darab menetes szárat, vagy levágott fejű csavart, a tárcsa befogatása pedig egyértelmű.

Itt egy másik egyszerűbb megoldás. Két oldalt csapágy ezeken keresztül menetes szár, amit fúróval hajt meg. Egyszerű, de nagyszerű.

Itt van még egy baromi részletes építési napló. Az oldal felétől érdemes nézned, ahol is elkezdi a fém verziót megépíteni. Teli van hasznos ötlettel és ő is hengeres szíjat használ, mondjuk kettőt. ;)

Na azt hiszem nekem viszont elég volt ennyi nyákfűrész mára... :B

(#54528) Barret001 válasza maestro87 (#54519) üzenetére


Barret001
addikt

Fogsz egy keményfa vagy műanyag tömböt. Belefúrsz egy a motortengelynél kisebb furatot,és rásajtolod a motortengelyre. Elindítod a motort,és egy éles tárggyal,akár konyhakés :) megmunkálod a fűrésztárcsád felfekvő felületét. Erre már rögzítheted a tárcsát 2-3 csavarral,akár reiser csavar is megteszi. Ez nem bonyolult dolog,és gyorsan kivitelezhető akár a konyhaasztalon is :) Kell egy fúrógép,és egy csavarhúzó :) más nem jut eszembe hirtelen.

(#54529) maestro87 válasza imibogyo (#54527) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi a segítséget és az ötleteket, ennyivel már bőven eltudok indulni. :R
A végén áttért ő is bordás szíjra. :D
Majd jövök még esztergagép építése ügyben. :DDD

(#54530) imibogyo válasza maestro87 (#54529) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem azt mondtam, hogy nem lehet használni, csak azt, hogy ÉN nem szeretem az ilyen gépeknél az ilyen hajtást. Persze mint már említettem a te géped esetében nagyon kis teljesítményről beszélünk és a forgó tárcsa okozta relatíve kis sérüléseken kívül (mivel alig fog kilógni az asztal síkjából) nagyon nem is jöhet más számításba, szóval ez az egész "megcsúszós kihajtás" a te szemszögedből csak az én rögeszmém, nem igazán kell figyelembe venned... ;)

Amitől nálam ez kialakult, az két fő momentum és igen mind a kettő "nagy" géphez köthető. Nem vagyok képzett szakember, itt többen tudják, hogy könyvtáros vagyok, de a fő hobbim az asztalosság és egyéb barkácsolási munkálatok (CNC gép építése (ami amúgy tart már vagy 4 éve, mégsem jutok vele egyről a kettőre a két picúr mellett), vagy például egyedi számítógépházak építése stb....). De mivel nem vagyok profi, ebből kifolyólag hibázom is...

Anno amikor a jelenlegi durván 130 éves esztergámhoz hozzájutottam és elkezdtem tanulgatni a mikéntjét autodidakta módon, akkor az első alkalmak egyikén elkapta a pulcsim ujját (ami amúgy relatíve szűk volt mivel tudtam, hogy nem szabad "lógó ruhában" esztergálni), mégis elkapta és feltekerte... Bevallom férfiasan majd össze sza...tam magam ijedtségemben, 2-3 másodpercig azt sem tudtam hova kapjak. Szerencsére mivel csak "sima" ékszíjas a gépem és direkt nem raktam rá 30.000 kW-os motort, csak egy mosógép 550 W-os motorját, ezért mindössze annyi történt, hogy a ruha felcsavarása után a "megfeszülési pontnál" szépen elkezdett megcsúszni a szíj és ugyan a motor forgott tovább, de több energiát már nem tudott átadni a főorsónak így ennél a bizonyos pontnál tovább már a kezemet sem tudta jobban megszorítani (járhattam volna így is, aminél azóta sem értem, hogy a többi szaki (főleg az első akinek szépen fel is van tűrve a pulcsija), hogy engedhette a srácot dolgozni a gépen egy vitorlában). Volt időm lekapcsolni a főkapcsolót (ezúton is örülök, hogy végül mégis odaraktam a kapcsolót ahova és nem az eredetileg tervezett másik oldalra, amit nem biztos, hogy elértem volna még egy ilyen kicsi esztergán sem). Lényegében 2-3 kék-zöld zúzódásnál nem lett komolyabb bajom, csak az ijedtség. Bár az is igaz, hogy megtanultam a leckét egy életre és soha többet nem álltam az esztergához még nagyon szűk ujjú felsőben sem (még akkor sem ha keresztszánt használok, mert ettől függetlenül csiszolni még odanyúlok a forgó dolgokhoz). Lekopogom az azóta eltelt majd 15 év alatt egyszer sem következett be semmilyen baleset az esztergával kapcsolatban.

A másik esetben nem én voltam a szenvedő alany, hanem egy farönk a szalagfűrészen, amibe beleszorult a szalag. A megszorulást követően itt is a szíj szépen megfutott és ha úgy tetszik tehermentesítette a motort, amíg az áramtalanítás megtörtént. Ez nem egy komoly esemény, de még jobban felnyitotta ez az eset is a szememet, hogy mechanikailag és nem kritikus alkalmazásnál mennyire hasznos tud lenne egy bizonyos ellenállási (megszorulási) erőnél a megcsúszni tudó kihajtás. Persze ennek a pontnak olyannak kell lennie, hogy a normál használatot ne zavarja.

[ Szerkesztve ]

(#54531) alcsa


alcsa
senior tag

Ide is belinkelem a művem : [link]

Köszönöm, hogy bátorságot adtatok, hogy belevágjak a kanyarító fűrésszel, jelentem, úgy vágta mint a forró kés a vajat :K.

(#54532) távcsőves válasza alcsa (#54531) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez nem is gányolás, kifejezetten jól sikerült kép alapján. Grat!

(#54533) alcsa válasza távcsőves (#54532) üzenetére


alcsa
senior tag

Köszi :R.

(#54534) Barret001 válasza alcsa (#54531) üzenetére


Barret001
addikt

Rossz helyre linkeltél,ez nem a Profi ventillátor beépítők fóruma...

(#54535) imibogyo válasza alcsa (#54531) üzenetére


imibogyo
veterán

Szép munka. Már-már off-topik, de persze a barkács témakörbe beletartozik. :B

Én most már lassan egy fél éve halogatom a saját házam befejezését, de hát ami késik... Lényegében már csak a faburkolat hiányzik és az oldallapok elkészítése. De egyszerűen nem találok rá időt...

[ Szerkesztve ]

(#54536) leviske


leviske
veterán

Sziasztok! Adott egy Zalman Z11+ és én elgondolkoztam azon a szörnyűségen, hogy kiszedném a helyéről a HDD tároló részt. Így az SSD mehetne a bal oldali (alaplap mögötti) rekeszébe, az egyetlen HDD pedig a 5,25-ös extenderbe.

A gondom csak az, hogy mivel (a legtöbb házhoz hasonlóan) be van szegecselve a helyére, nem tudom, hogy mennyire rontanám ezzel a ház stabilitását. Van valakinek ilyesmivel tapasztalata?

Két okból akarnám ezt a szörnyűséget elkövetni:
1. Az egyetlen valós front venti helyet számomra gyakorlatilag haszontalanná teszi, mert nem könnyű rajta átfújni a levegőt, 5HDD-t meg nem használok, amiért lenne értelme dedikáltan a tartót hűteni.
2. A vásárolni tervezett kártya 8mm-er hosszabb, mint ami befér. Csak emiatt meg nem szívesen választanék mást.

Opció volna persze az új ház, de ezt se rég vettem és ráadásul kinézetre a jelenlegi kínálatból ez állt a legközelebb a Vento 3600-hoz. Nem szívesen cserélnék egy n+1 kinézetű csodára.

szerk: Akinek van tapasztalata az ilyen szegecs bontósdival, szívesen fogadom a tanácsokat. Nem szeretném totál szétbarmolni a házat csak azért, mert kiveszek két lemezt.

szerk2: Sztornó az egész. Most veszem észre, hogy a 5,25-el van szemben az 1. PCIE, így nem érek a hdd tároló kiszerelésével semmit. :R

[ Szerkesztve ]

(#54537) Vertigo18 válasza imibogyo (#54535) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez nekem nagyon tetszik! :)

Nem tudnál róla több képet felrakni? Kívül van a táp?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54538) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Láttam az akkufelújítós csodáitok, így felötlött bennem, hogy esetleg valamit kreálhatok én is. Na persze nem ilyen magasságokban :) A kérdésem az lenne, hogy akkus csavarbehajtó/fúrógépet, lehet-e vezetékessé alakítani? Laptop töltők vannak (1-2 Ah-ásak 12-19 V-osak), műszereim nincsenek. Minél több gány és minél kevesebb forrasztás érdekelne elsősorban. (Meleg takony, szigszalag, gyorskötöző, stb) Egy BOSCH PSR 14,4 modellről lenne szó.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54539) gyenesmartin válasza MrDerekas (#54538) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha vezetékessé akarod átalakítani, akkor veszel egy kb 300W-os pc tápot (FSP, DELTA, Chieftec stb). Majd a 12V-ra rákötöd a fúrót lehetőleg minél vastagabb vezetékkel (nekem 2.5mm2-essel volt).

(#54540) MrDerekas válasza gyenesmartin (#54539) üzenetére


MrDerekas
addikt

Táp is van "raktáron". Akkor laptop töltő nem játszhat? Mobilabb lenne.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54541) gyenesmartin válasza MrDerekas (#54540) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A laptop táp nagyon gyenge. Nekem egy 90W-os van itthon, de a fúrót nagyon könnyű volt lefogni, szinte semmi ereje nem volt. Kell neki az a 15A legalább.

(#54542) MrDerekas válasza gyenesmartin (#54541) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor sántít a logikám :( Gondoltam ha az akku 1,5 Ah, akkor a 2Ah töltő elég neki. Ez esetben alszok rá párat. Amúgy jó lenne egy ilyen átalakítás, mert nagyon szerettem ezt a csavarozót, kényelmes, épp jó a súlya is. A másik meg, ha nulla forintból, szigorúan "helyi forrás"-ból megoldható, akkor meg kell csinálni. De rémlik van valami ibm tápom is, az talán manuálisan kapcsolható is. 110 wattot tud a 12V-os ágon, ha jól emlékszem. Barkács célra kell itthonra, a műhelyes ipari teszi a dolgát. Mondjuk van már ott is pár makita akkus gép, ami a polcon hever pár éve.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54543) smc válasza gyenesmartin (#54539) üzenetére


smc
addikt

Az enyémnek elvileg 19 V-os az akkuja, ezt is rá lehetne kötni egy pc tápra? Pont van egy elfekvőben.
Ezeknek a tápoknak nem kell valami visszacsatolás ami szerint "megy a gép"?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#54544) gyenesmartin válasza smc (#54543) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Lassabban fog forogni, de menni fog.
Igen ezeket be kell kapcsolni külön. A zöld vezetéket hozzákötöd valamelyik feketével és be is kapcsol.

(#54545) Vertigo18 válasza smc (#54543) üzenetére


Vertigo18
addikt

Annyi kiegészítés az előttem szólóhoz, hogy a 20 (24) pines csatin kell összekötni a zöld és bármelyik fekete vezetéket.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54546) Kernel válasza MrDerekas (#54542) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az egyik töltésmennyiség (Ah) a másik a töltésáramlás sebessége (A).

1 liter vízmennyiséggel már jól fejbe lehet vágni valakit, de egy csőből csordogáló 1 liter vízzel már nehezen.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54547) MrDerekas válasza Kernel (#54546) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem mondom, hogy értem, de kapisgálom :R Tejet hasonlítottam a vajhoz. :))

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54548) smc válasza gyenesmartin (#54544) üzenetére


smc
addikt

Az nekem annyira nem jó. Így sem forog túl gyorsan. :(
Az infókat meg köszi mindenkinek. :R

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#54549) alcsa válasza Barret001 (#54534) üzenetére


alcsa
senior tag

+ (#54535) imibogyo: Köszi :R

(#54550) gyenesmartin válasza smc (#54548) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Esetleg használhatsz kettő pc tápot is. A lényeg, hogy lehetőleg egyforma teljesítményű legyen, valamint földetlen csatlakozóba legyen bedugva, ellenkezőleg zárlatos lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.