Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) krisztianAMG válasza Ispy (#54245) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Én bútorlapot szoktam használni.

(#54252) Lompos48 válasza Ispy (#54249) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A deszka tetejére soha nem árt egy régi pléd, takaró vagy valami hasonló. Nem fog a legkisebb kritikus alkatrész, csavar, alátét stb az orrod elől elpattogni az örökkévalóságba.

(#54253) NEMO1968 válasza Lompos48 (#54252) üzenetére


NEMO1968
őstag

Én olyankor elhívom egy haverom!!!
Ő belép a szobába, és egyből meglátja, amit én akkor már egy órája keresek :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#54254) #33253120 válasza NEMO1968 (#54253) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kedvenc mondásom melóban: "Hallottam hova esett!" :D

(#54255) Barret001 válasza #33253120 (#54254) üzenetére


Barret001
addikt

Általában én is hallom.

(#54256) #33253120 válasza Barret001 (#54255) üzenetére


#33253120
törölt tag

No igen, azt elfelejtettem írni, hogy az építőiparban elég jó a zajszennyezés. :)

(#54257) nézzbe


nézzbe
aktív tag

12V 12Ah kirakva 24db 18650 cellából , egy jó darabig vitte a notit :D :D

(#54258) Pete55555 válasza nézzbe (#54257) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

:C

...Szeretem leracsniztatni...

(#54259) #33253120 válasza nézzbe (#54257) üzenetére


#33253120
törölt tag

Gyermekkorom kedvenc műszerei... :D

(#54260) nézzbe válasza #33253120 (#54259) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Máig oda vagyok az analóg műszerekért :)

(#54261) SchumiBácsi válasza nézzbe (#54260) üzenetére

Akkor a baloldalit magyarázd már el hogyan kell értelmezni mert azt sose értettem - kezdem érteni de nem vagyok benne biztos :D

Egyébként van egy teljes lada műszerfal itthon, pont ezek miatt :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#54262) cinemazealot válasza nézzbe (#54257) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hű, ez már majdnem olyan szép, mint az én megoldásom. :C

(#54261) SchumiBácsi
Szerintem az egy ampermérő, ami az áram irányát is jelzi, tehát, hogy az akksi most éppen töltődik vagy merül. Azért kíváncsi vagyok, eltaláltam-e. :B

(#54263) nézzbe válasza cinemazealot (#54262) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Igen, áram erősség mérésére van , látni a fogyasztást vagy töltés :)

(#54264) Barret001 válasza SchumiBácsi (#54261) üzenetére


Barret001
addikt

Van egy vastag tekercs (sönt) ez sorba van kötve az akkuval!Ezen keresztül megy az áram.
Ha van árammozgás,feszültség esik a söntön. A műszer a sönt két végére van kötve,
az azon eső feszültséget méri. Töltéskor ellenkező előjelű feszültség indikálódik,mint fogyasztáskor.
Az áramesés függvényében tér ki a mutató. Milivoltokról van csak szó,de érzékeny a műszer.

[ Szerkesztve ]

(#54265) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

A jelenlegi cuccom egy Spire Powercube 712 kuckóban van, ami nagyon megtetszett nekem, még az uccsó pillanatban tudtam beszerezni.
Gyárilag csak egy 12-es venti mehet be hátra. Normál ATX-es táp megy az elejébe. Na viszont én ezt lecseréltem egy SFX-esre, hogy több hely legyen. Így a táp mellé befér egy 12-es. Van egy minimális rés, de ki fogom furkálni az elejét teljesen lyukacsosra.
A ház elején van egy műanyag borítás, a fém váz és borítás között van a venti. Ide elvileg beférne egy szögletes keret nélküli 14-es (usb és audió kábelek miatt), ez van most tervben egy TY-147A.

Viszont arra gondoltam, hogy kéne készíteni egy 25mm-es toldó keretet, úgy értem hogy a fém váz és a műanyag közzé, és akkor egy 18-as venti is beférne, Azt szerintetek miből és hogyan lenne érdemes elkészíteni? Sőt lehet a 14-eshez is kellene toldó. Így a gépbe is jutna sok levegő, meg a kis sfx-es tápnak is.
Íme a képek a szemléltetés végett.


[ Szerkesztve ]

(#54266) Sokimm válasza hegegabi80 (#54265) üzenetére


Sokimm
senior tag

A gányolás mértékétől függően választanék anyagot: Fa (könnyű megmunkálás, éltelenítés) utána festés, és meg nem mondja utána senki, hogy az fa. :)
Vagy valami alu lemez (bádog? nem tudom mire hogy fognak a festékek), amiből hajtogatnék. Bár ez macerásabb lenne, hogy szép is legyen, de akkor hű maradnál a lemezes házszerkezethez.
Vagy esetleg távtartó csavarok? És akkor nem lenne letakarva a "keret" oldala.
Szuper gány: A távtartó csavarok után, körbe ragasztanád a rést. :D (meggájvör powaa)
Még utólag eszembe jutott, hogy ha fogsz egy régi számítógép házat, és azt hajtod, majd fújod le. Az nem baj, ha alul nem lesz letakarva a járat, amúgy is szokták az előlapok alatti felületet vágni a levegőnek (meg amúgy se látszik).
Illetve most, hogy gondolkodom, én egy olyat akarok már 1000 éve csinálni (meg van minden anyagom hozzá, csak mással töltöm az időm), hogy egy vastagabb (kellő 25mm) szivacs darabbal (amiből kivágod a kábel kivezetéseket, a venti helyét, meg a 4 távtartó csavar lyukát) beteszed az előlap, és a ház közé. A sötétszürke (majdnem fekete) szivacs tök jól mutat!
(hangtechnikai elnyelő szivacs, vagy sima csomagoláshoz használt is jó)

(#54267) hegegabi80 válasza Sokimm (#54266) üzenetére


hegegabi80
addikt

A fa váz jutott nekem is elsőre eszembe. Alulra én se terveztem, az maradhat üresen.
Régi gépházaim vannak, direkt a moddingok miatt nem vittem el e méhbe.

Ugyebár ez a műanyag úgy megy fel a fém vázra, mint a régebbi házaknál 2-2 műanyag pöcök, amit össze kell nyomni.

Távtartós csavaros ötlet se rossz. Sőt én még gondolkodtam olyan lyukacsos lemezen is (perforált lemez), de az nem mutatna valami szépen szerintem. Meg ezt szerintem csak táblában lehet kapni.

A szivacsos dolog is jól hangzik, csak nem tudom, honnan lehetne olyat beszerezni. Lehet varázslóéknál van az is.

Sőt távtartó csavar+ egy kis led szalag, üveglap stb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54268) Sokimm válasza hegegabi80 (#54267) üzenetére


Sokimm
senior tag

http://szivacskereskedes.hu/index.php/component/virtuemart/hangszigetelo-szivacsok/profilozas-nelkul/hszpn1001003-detail?Itemid=0
http://www.carmania.hu/levegoszuro_szivacs_motorokhoz-t89

a lyukacsos lemez meg azért jó ötlet, mert könnyű hajtani, és még levegőzni is tud a (nem tudom mi). :D
Sokkal könnyebb hajtani, (meg javítani az elrontott hajtást), mint egy egyenes lemezen (pc oldalfal pl).

[ Szerkesztve ]

(#54269) hegegabi80 válasza Sokimm (#54268) üzenetére


hegegabi80
addikt

Köszi. Na este meló után kicsit utána járok a dolgoknak.

Így elsőre úgy gondolom, hogy távtartó csavaros megoldás. Aztán a csavarokra menne egy keret, amire mgcsinálom a lyukakat, hogy fel lehessen pattintani a ház etedeti elejét. Bár akkor ha le akarom venni az elejét, csak a házon belüli csavar kitekerésével fog menni, mert a műanyag pöcökhöz nem fogok hozzáférni.

A rés eltüntetését majd még meglátom. Lehet szivacs (ez a legegyszerűbb), fa kicsit több idő, vagy régi ház hajtogatás.

Sőt, lehet a rés eltüntetése olyan, hogy csak felülről rá kell tenni, és akkor a venti takarításakor hozzáférek a pöckökhöz. Plusz a ventihez merev szúnyogháló porszűrőnek.

(#54270) hegegabi80 válasza Sokimm (#54268) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az első az méretben egész nagy tábla ára borsosabb, a másik meg csak 2 cm-es, de kisebb tábla és jobb az ára.
Sőt ha megcsinálom ezt a távtartós dolgot, akkor még akár egy 3.5" potméteres venti szabályzót is be tudok applikálni, egy kis módosításokkal. Ez egyre jobban hangzik számomra, tuti meg fogom csinálni, mert nagyon a szívemhez nőtt a kis kuckó.

Egyébként még az is eszembe jutott, hogy komplett új előlapot csinálok esetleg fából. Csak akkor a régiből ki kellene szedni a kapcsolókat, usb és audio portokat, ennyire meg nem akarom még szétgányolni.

[ Szerkesztve ]

(#54271) imibogyo


imibogyo
veterán

Mivel elég nagy a csönd, bedobom egy kis unaloműző újévi projektemet. Természetesen minden felhasznált alkatrész újrahasznosított (többszörösen is). Semmi extra, de így sokkal praktikusabb, jobban használható. A kivitelezés minősége miatt szerintem abszolút topik-ON, sajnos csak egy nagyon életlen fúrószár állt rendelkezésemre és most nem volt időm az élezésre sem...

Ilyen volt:

Ilyen lett:

[ Szerkesztve ]

(#54272) cinemazealot válasza imibogyo (#54271) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hova tűntek a műszerész csavarhúzók? :)

(#54273) Samus válasza imibogyo (#54271) üzenetére


Samus
addikt

Ebből merítek ötletet én is, ez tetszik, bár nekem az előző állapot jött be.

Fúrószárakra van valami jó tárolási megoldásod? Rendszerezett, áttekinthető tartó kellene nekik, de semmi ötletem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#54274) távcsőves válasza Samus (#54273) üzenetére


távcsőves
senior tag

Minden fúrószáradal fúrj bele egy darab laposfába. Kész. Apámnak 40+ éve bevált.

(#54275) imibogyo válasza cinemazealot (#54272) üzenetére


imibogyo
veterán

Átkerültek az asztali tartóba... ;)

És ez egyben válasz (#54273) Samus kérdésére is, ugyanis előtte ez volt a fúrószárak tárolója (lényegében ez az amit távcsőves is ajánlott). De egy idő után megszoktam, hogy nem veszem ki őket a gyári tartóból, mert elég sokszor kell mobilizálnom a műhelyt és meg mondom őszintén egyelőre ennyi az összes fúrószáram (na jó SDS-esből van még pár darab). Majd ha lesz több készletem, akkor készül majd még egy darab a fenti tartóból (vagy hasonló) és az kerül majd az oszlopos gép mellé... Most így használom a fúrószáraimat, vagyis kinyitom a koffert ahol szükségem van a szárakra és készen is vagyok.

"bár nekem az előző állapot jött be"
Jó volt az is, de ez jobban átlátható, jobban rálátok a "fejekre". De tény, hogy a másik megoldás helytakarékosabb volt. Állítva is jól meg lehet oldani egyébként (én is gondolkodtam rajta), csak nagyobb "lépcsőket" kell betenni az egyes sorok közé, hogy ne takarják ki egymást a csavarhúzók.

MÁS: Ezen kívül ma elkezdtem az új gépházamat is, és úgy gondolom, hogy jelenlegi állapotában eléggé a topikba való. :DDD Természetesen a teljes passzívság továbbra is maradt... :K

[ Szerkesztve ]

(#54276) Barret001 válasza imibogyo (#54275) üzenetére


Barret001
addikt

Mire "profi" szakember leszel,el fogod hagyni a fúrószár megnevezést!
Azok fúrók,nem kell rájuk hosszabb szavakat pazarolni. Aki iskolába tanulta,fúrónak nevezi. :)

Ez olyan botlás,mint a teccsós cardkártya :)

(#54277) imibogyo válasza Barret001 (#54276) üzenetére


imibogyo
veterán

Én meg pont leszarom, de őszintén, hogy ki minek nevezi... Anno volt már erről itt nem is egy vita és csak megölte a hangulatot, szóval hanyagoljuk szerintem. Aki érteni akarja úgyis érti, aki meg nem az meg úgysem. Dolgoztam nem egy profi szakemberrel és kerül fordul ők is "fúrószárazták" a fúrót, na bumm... Még a BME-n is hallottam nem egyszer, nem kétszer méréseken. Nem lettem öngyi... ;)

[ Szerkesztve ]

(#54278) cinemazealot válasza Barret001 (#54276) üzenetére


cinemazealot
addikt

Apámtól kölyök koromban én is fúrónak tanultam őket, és csak bő 20 évvel később jöttem tisztába azzal, hogy ezek hivatalosan fúrószárak. Boltban vagy olyan társaságban, ahol nem mindennapos a használata, így szoktam rá hivatkozni, de haverok közt (akik előtt Hozzátok hasonlóan ugyanúgy nem idegen a barkácsolás) megmaradnak fúróknak. :)

(#54277) imibogyo
Földim! :D

(#54279) Pete55555 válasza Barret001 (#54276) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Jogos, de akkor már legyünk pontosak: Csigafúró.

De az emberek 99%-a fúrószárnak mondja - én is.

...Szeretem leracsniztatni...

(#54280) trialboj válasza trialboj (#53897) üzenetére


trialboj
őstag

Egyre jobban zavart ez a hang, ezért nekifutottam és szétszedtem. Főleg azért mert a mélynyomóból éjszaka valami sípolás féle hangzott, amitől nem tudtam aludni, és legalább 3 percig füleltem hogy honnan hallom a "zajt".

A mélynyomóban semmi extrát nem találtam, pl kondenzátort ami hibás lehet, nem lötyögött, és nem is szakadt meg semmi, szóval összeraktam. Szétszedtem a vezérlő egységet is, itt már rengeteg kondenzátor volt, de egyik sem volt felpúposodva (még 1x sem láttam púpos kondit, pedig már rengeteg bekrepált tech cuccomat szétbontottam). Szóval mivel sokat nem tudtam csinálni, összeraktam.
Azóta szinte teljesen megszűnt a halk pattogó hang, néma csendben is alig hallani, mert olyankor már hangosabb a gép hűtése.

Meglepő, mert mint mondtam semmit nem csináltam vele, még a port sem fújtam szét belül, csak ki és becsavaroztam :)) Sosem hittem a kézrátételes gyógyításban, de még 1-2 hasonló eset, és beszólok az RTLnek, hogy ha van üresedés délután, szívesen vállalok, auragyógyítást :)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#54281) cinemazealot


cinemazealot
addikt

A Mini-ITX topicban azt javasolták, mutassam meg itt is a házkivágásomat. Hogy azért, mert annyira s.k. vagy mert annyira gány, még nem árulták el mindenki döntse el maga. Tény, hogy lehetne szebb is, de nekem megfelel. :))

[ Szerkesztve ]

(#54282) alcsa válasza cinemazealot (#54281) üzenetére


alcsa
senior tag

Mint ahogy ott is mondtam, nem gany annyira ;], kifejezetten valallhato minoseg, csak hogy itt is porogjon a topic, azert volt javasolva :K. Gondolom masok is barmikor orvendnek egy kis barkacsolasnak.

(#54283) hegegabi80 válasza cinemazealot (#54281) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem teljesen rendben van az. Bár telóról nem teljesen látszanak a részletek. Na meg egy kicsit furán néz ki, se nem a ház közepén se nem a szellőző közepén. Egyébként ez most a cpu hűtő miatt kellett? Amúgy én is gomdolkoztam a ház tetején egy 20-ad ventinek.

(#54284) cinemazealot válasza hegegabi80 (#54283) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen, odaát fárasztottam a többieket a bajommal, mely szerint az egyik hűtőm jó halk, de túl magas, míg a másik jó alacsony, de túl hangos volt, ezért a kettőt ötvöznöm kellett. A ház tetejét felszerelve viszont a nagy venti is süvített, mert a rácshoz túl közel került, ezért döntöttem a kivágás mellett. És mivel a venti csak a szélére tolva engedte bepasszintani az SSD-t (azt is csak épphogy), kicsit aszimmetrikus lett a drága. :)

[ Szerkesztve ]

(#54285) Barret001 válasza trialboj (#54280) üzenetére


Barret001
addikt

Hasonló álményem volt nekem is! Elromlott a jó régi Saba erősítőm,évekig 1 oldala szólt csak. Egyszer szétszedtem,és megjavult! Az árnyékoló lemez hozzáért a nyákhoz... Ennyin múlik sokszor egy nagynak gondolt hiba.

(#54286) hegegabi80 válasza cinemazealot (#54284) üzenetére


hegegabi80
addikt

Így már tiszta sor. És mivel vágtad ki?

(#54287) cinemazealot válasza hegegabi80 (#54286) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fúró és dekopír. :D Aztán reszelővel egyengettem, de felötlött bennem, hogy mit nem adnék most egy olyan kis Dremel készletért, amiben van mini köszörű... na majd egy következő menetben. Bár addig le is kéne festeni, hogy ne kezdjen el rozsdásodni.

(#54288) hegegabi80 válasza cinemazealot (#54287) üzenetére


hegegabi80
addikt

Dekopírral? Az izgis lehetett. Azt hittem sarokcsiszolóval. Hát igen a Dremel készlet is jól jött volna, vagy egy kis multifunkciós gép is.

[ Szerkesztve ]

(#54289) cinemazealot válasza hegegabi80 (#54288) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem volt nagy durranás: az egész panelt betekertem festőszalaggal, azon bejelöltem a vágás vonalát meg a lyukak helyét, oszt' hadd szóljon. Természetesen fémvágó élet tettem a gépbe, és nagyon kis előtolással toltam. Gyönyörűen vágta. A rácsnál persze itt-ott enyhén meghajlott a lemez, de azt ki lehetett egyengetni. Elég masszív fémből van egyébként ez a ház, nagyon jó minőségű. :K

[ Szerkesztve ]

(#54290) imibogyo válasza cinemazealot (#54281) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem teljesen vállalható lett. Esetleg az egyenes éleket nem lehet még egy kicsit "kerekíteni", nincs ott még annyi anyag? Sokkal szebb lenne és szerintem a ventilátor is jobban szeretné... :K

(#54291) cinemazealot válasza imibogyo (#54290) üzenetére


cinemazealot
addikt

:R Gondoltam én is a teljes körkivágásra, de jobbra már nagyon kilógtam volna a széléig, maradt volna ~4 mm anyag. Igaz, ott van alatta a ventilátor (ráadásul hozzácsavarozva), tehát az elvileg segít tartani, de azt sem szerettem volna, hogy ha esetleg marad benne valami feszültség, az előbb-utóbb elhajlítaná a tetőt. A gépet majd szállítani is szeretném, aztán ki tudja, milyen pofonokat kap útközben a táskában.

[ Szerkesztve ]

(#54292) Irmscher 353 válasza cinemazealot (#54289) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Dekopírral egy élmény lemezt vágni :)

(#54293) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Előzmény. Kicsit ráértem csinosítani a lámpácskámat és kapott még egy 10w-os ledet.

(#54294) Barret001 válasza Pickit3 (#54293) üzenetére


Barret001
addikt

A lámpáról jutott eszembe az én lámpám:)
Ez csak 6W-os,de nem egészséges belenézni...
Teccsós lámpából készült.

(#54295) creation válasza Barret001 (#54294) üzenetére


creation
senior tag

[link]

Nem kommentálom :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#54296) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Ezek a LED-lámpák qrv@jók!!! :C

(#54297) Pickit3 válasza Barret001 (#54294) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ez túl gyári :D

(#54295) creation
Ez meg túl profi. Világít mint a pusztulat. :C

(#54298) skandarg27


skandarg27
csendes tag

Sziasztok!

Elnézegetve a képeket, itt igazi barkácsmesterek vannak. Hozzájuk mérve én csak egy apró "gányolást" hajtottam végre. (Bár engem ez is büszkeséggel töltött el, mivel a suta mancsokkal és egy életlen sniccerrel kellett kiviteleznem a műveletet.) Szóval szeretném veletek megosztani, hogy nem kell kétségbeesni, ha a meghalt alaplapotok helyett, a neten vásárolt használt lap mellé nem adnak hátlapot és dől be a ház hátulján a por. #kartonpapírthebestmegminden

(#54299) imibogyo válasza skandarg27 (#54298) üzenetére


imibogyo
veterán

Simán topik-ON. Szép munka. ;] :P

(#54300) TESCO-Zsömle válasza skandarg27 (#54298) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jobboldalival mi történt?

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.