Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) baboss válasza ƬΛЯΛ (#45498) üzenetére


baboss
őstag

Szép kis gyűjtemény. :C
Minden működőkepés ?

(#45502) #21346560


#21346560
törölt tag

Egyik topikban találtam :DDD

(#45503) donmackó válasza #21346560 (#45502) üzenetére


donmackó
őstag

Számítógép kereskedők memoárja vagy miben volt? Egyébként szép munka.

Release the cable hounds!

(#45504) ƬΛЯΛ válasza baboss (#45501) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Nemtudom :N Neten találtam :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45505) Rivaul válasza #21346560 (#45502) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért ennyire nem lehet fontos egy c-mos reset :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#45506) baboss válasza ƬΛЯΛ (#45504) üzenetére


baboss
őstag

Azt hittem,hogy a te gyűjteményed. :U

[ Szerkesztve ]

(#45507) Balathruin válasza ƬΛЯΛ (#45498) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezt inkább ide kellett volna. :)

(#45506) baboss: Dehogy az övé, most lopta trollfészről. ;]

(#45508) Tara9714: Miért? :O

[ Szerkesztve ]

(#45508) ƬΛЯΛ válasza Balathruin (#45507) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Na azért azt nem mondanám, hogy loptam... Le se töltöttem, csupán URL-el belinkeltem ide. Ez szerintem koránt sem lopás :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45509) Rivaul válasza ƬΛЯΛ (#45498) üzenetére


Rivaul
addikt

Azok a kerámia házas procik. Mennyivel jobban szerettem őket mint a mostaniakat. Azokba még volt anyag, mint a zsiguliban :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#45510) ƬΛЯΛ válasza Rivaul (#45509) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Végre egy normális ember :DDD Kiskorom óta imádom a LADA 2107-est :K Mondjuk ez adódhat abból is hogy 6 éves korom óta rallyzom :B

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45511) Rivaul válasza ƬΛЯΛ (#45510) üzenetére


Rivaul
addikt

Nagyapámnak volt egy dupla kerek lámpás 1500-asa. Hófehér, garázsban tartott bőrbelsős, krómos. Sajnos nem rég eladta és vett egy új suzukit, meg is bánta... Mindig is szerettem az anyag dús autókat a lemezvackokkal szemben. Nekem egy 45 Roverem van de az is max load alatt közel 2 tonna. Komoly kihívás a motorháztető felnyitása, viszont biztonságban van a család :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#45512) ƬΛЯΛ válasza Rivaul (#45511) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

:K :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45513) szab.tam válasza ƬΛЯΛ (#45498) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nézzük. ok. :)
de ha nem írsz hozzá legalább egy magyarázó mondatot, ki ez, mi ez, akkor nem fogjuk érteni.
ez a te gyűjteményed?

****

ja, közben látom nem:
(#45504) Tara9714
(OFF)"Nemtudom Neten találtam "(/OFF)

furcsa vagy...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45514) ƬΛЯΛ válasza szab.tam (#45513) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Hát ezt nem értem. Mi volna a probléma? :F

szerk.: Mért volnék furcsa?

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45515) tatabike válasza Rivaul (#45511) üzenetére


tatabike
őstag

Nem a haverom vette meg? Most szerzett egy ilyen ezeröcsit, amit leírtál. 35 éves a kocsi, ha jól tudom. A haverom meg 24...:)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45516) imibogyo válasza tatabike (#45442) üzenetére


imibogyo
veterán

Az egy fülpiszkálós dobozka volt.

szab.tam: ami bemenetválasztóként tud funkcionálni, az kimenetválasztóként is tud, ahogy az általam készített kütyü is. A fizikai kontaktus adott mind a két felhasználás esetén, kérdés mi a felhasználás célja?

Szóval szerintem tök felesleges kötözködés és szavakon lovagolás. Mert ez az eszköz is mindkét elnevezésnek megfelel. Akkor most melyik legyen? Egyébként IGEN, jelenlegi formájában "hivatalosan" ez egy kimenetválasztó. De elég 4 kábelt átdugnom, máris bemenetválasztó lesz belőle, akkor most minek nevezzem? Sőt... Minek nevezzem a most készülő eszközt, aminek 6 bemenete és 4 kimenete lesz egyszerre? Be-kimenetválasztó? Ezért lenne célszerűbb "jelútválasztónak", vagy "eszközválasztónak" hívni... :U

A linkelt Y pedig tett már tönkre fejhallgató kimenetet nálam (valószínűleg impedancia-különbség, vagy földelési problémák miatt), szóval lehet használni, de én nem szeretem és nem is használom már ha tehetem. Nekem is van egy 5.1-em vidéken 2.1-nek bekötve ilyennel és működik évek óta, de csak saját felelősségre. Én inkább a kapcsolós megoldásokat szoktam javasolni és magam is azokat használom mind a két irányú kapcsolgatási szándékaimra. ;)

(#45517) tatabike: igen még most szerkesztettem én is újra a hsz.-t (ezt is beletettem én is) mert elveszett az előbb (kiléptetett a háttérben), én is erre jutottam. Annyira nézőpont és felhasználás kérdése, hogy egyszerűen nem jó elnevezések a ki- bemenetválasztó szavak. Mert nem tudhatja az ember, hogy éppen mi is az. :K

[ Szerkesztve ]

(#45517) tatabike válasza imibogyo (#45516) üzenetére


tatabike
őstag

Akkor majd én most jó okos leszek: útválasztó. Ez lehet be-, ki-, keresztül meg kasul... téma lezárva... :D

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45518) szab.tam válasza imibogyo (#45516) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"De elég 4 kábelt átdugnom, máris bemenetválasztó lesz belőle, akkor most minek nevezzem?"

végül is: ja...
:DDD

****

(#45517) tatabike
tanuljuk már meg végre:
úúútttt-elll-áááágaaaa-zááás..... :DDD

****

a kábel kapcsolási mizériát egyébként nagyon megértem, mert nálam folyamatos gondot okozott.
csak most elég statikus minden, így lenyugodtam.
egyetlen változás volt, egy mechanikus an átkapcsolós dvb-t - upc koax közösítő.
miután megvettem, és felcsavartam, kiderült, van auto is belőle.... :(( :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45519) szab.tam válasza #21346560 (#45502) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most nézem csak.
nem igazán tudom értelmezni.

valakinek nem volt kulcskészlete az elemecsréhez?

****

az ilyen az automata philip pathek elemcseréjének is pákával vagy dremellel álna neki.
:DDD

***
***

(#45514) Tara9714
semmi.
nem akartalak megbántani.
majd később, egyszer kifejtem.
bocs.
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45520) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Nincs valakinek itt asztali gép hiánya esetleg nem keres modding alapot? :U :C

szerk.: (#45519) szab.tam Jöhet pü-ben is :R

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45521) Rivaul válasza tatabike (#45515) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem hiszem. Kivitték németbe, olyan szép állapotba volt hogy onnan jöttek érte. :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#45522) BRIKLY válasza ƬΛЯΛ (#45520) üzenetére


BRIKLY
veterán

Miért,mid van? (Pü-be)

(#45523) ƬΛЯΛ válasza BRIKLY (#45522) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ment a privát uram :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45524) szab.tam válasza ƬΛЯΛ (#45520) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem pü-ben.
nem szeretek hátulról sunyiskodni.
többszörösen sérted a szabályokat, ami végül is engem nem zavar.
tényleg nem. :N
csak én sokkal kevesebbért is kaptam már figyelmeztetést.

jó tanácsként szóltam feljebb:
pl. pepita sorminta, linkelt akármiizét.
most pedig a "felajánlásod."

múltkor egy komoly, modding háznak valót szerettem volna ingyen bedobni a köztudatba, de csak itt, és a modding topikban.
topikban való hirdetés miatt kaptam is a figyelmeztetést, mert hogy nem fogalmaztam egyértelműen, hogy felajánlás.

***

az előbbi linked:
mindenki úgy vette, hogy a te gyűjteményed.
itt mi 90%-ban a saját fényképeinket toljuk, de ha találunk valami érdekeset a neten, amit meg akarunk mutani, akkor azért rögtön hozzátesszük, hog ymáshonnan van...

***

alapból nem szeretem a moderátorokat, a moderációkat, így nem én leszek, ha szankcionálnak.
tényleg nem.

***
***

a lényeg:

én ma valószínűleg türelmetlenebbül reagálom le a dolgokat.
te pedig olvass vissza a topikban némi anyagot, és érteni fogod...

***

:) :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45525) ƬΛЯΛ válasza szab.tam (#45524) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Köszönöm szépen a felvilágosítást :R Így mindjárt érthetőbb minden :K A sormintámat javítom és legközelebb ilyesmi nem fog előfordulni :R :R :R

(sajnos azért vetemedtem ilyesmire, mert megszorultam
és szeptemberig [sulikezdés] nem sok időm van,
ezért kérem nézzék el nekem)

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45526) Pete55555 válasza ƬΛЯΛ (#45520) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Engem is érdekel a dolog :)
PÜ-ben jöhet

...Szeretem leracsniztatni...

(#45527) ƬΛЯΛ válasza Pete55555 (#45526) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ment a pü :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45528) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Na, ma alkottam. Megcsináltam a Freezer7 lefogatót. Alu lap melléragasztva, plusz hozzácsavarozva. Csak tán jó lesz: Kép1 Kép2

Illetve ha már úgyis fel kellett rakjam a hűtőt, kitakarítottam ezt is, illetve a VGA hűtését is, és újrapasztáztam:
Kép3 Kép4 Kép5

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#45529) tatabike


tatabike
őstag

Bővült a gépsárkány, szereztem egy WD VelociRaptort, és egy Schyte rezgésgátlóból, két Chieftec-sínből és egy ventiből csináltam egy hűtött HDD-tartót, ami a Chieftech házba szerszám nélkül ki-be rakható. Az eredeti tartóba nem fért el már rendesen 3 vinyó, mert a háromból egy helyet elfoglaltak a rezgésgátló bakok csavarjai.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45530) kalozhun100 válasza Pete55555 (#45528) üzenetére


kalozhun100
őstag

Szép lett az a lefogató. Még jobb, mint a gyári:D Ez nem is gány:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#45531) mekker


mekker
őstag

Az én vinyóm is melegedik. Szerintetek az hűtene rajta, ha odapasztáznék a tisztafém oldalára egy Intel hűtőt + egy kisebb AMD bordát? Nem raknék rá ventit, de ott van VGA alatt, úgyhogy szívná le róla kicsit a levegőt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#45532) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

update

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#45533) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Nagyon meleg van, lassan halad az ember. :U

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#45534) Balathruin válasza L1ZRRR (#45533) üzenetére


Balathruin
veterán

De legalább a gép előtt nem fő meg annyira az ember. :D

Még jó, hogy van valahonnan 9V elemem.

(#45535) Pete55555 válasza kalozhun100 (#45530) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Köszi :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#45536) Speedhs válasza #90933760 (#45475) üzenetére


Speedhs
őstag

Alkottál már azóta valamit a rézcsövekkel? (még mindig megy :D)

(#45537) #90933760 válasza Speedhs (#45536) üzenetére


#90933760
törölt tag

Semmit, eladtam a vizet is meg a gépet is, notim van.

(#45538) Speedhs válasza #90933760 (#45537) üzenetére


Speedhs
őstag

Kár.

(#45539) baboss


baboss
őstag

Ebben tud valaki segíteni ?
Járt már valaki Így ?
Márka és típus függő,vagy minden alaplapban ugyan olyan van ?

[ Szerkesztve ]

(#45540) donmackó válasza baboss (#45539) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem márka függő (gondolom nem ugyan az a beszállító mindenhol). Az én AsRock alaplapomon például nem ilyen.

Release the cable hounds!

(#45541) baboss válasza donmackó (#45540) üzenetére


baboss
őstag

Akkor egy PC bontóban érdemes keresnem ASUS alaplapot.

(#45542) macko20 válasza baboss (#45541) üzenetére


macko20
őstag

Vagy megkérdezel egy forumtársat tipus alapján nincs-e valakinek...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#45543) baboss


baboss
őstag

macko20 Köszi a segítséget.
Akkor kérem privátban a segítségét annak a fórumtársnak akinek esetleg lenne Asus Crosshair V Formula Z alaplapommal kompatibilis memória rögzítő csatlakozója.A segítséget előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#45544) flashpointer válasza baboss (#45543) üzenetére


flashpointer
őstag

szerintem az összes ddr3-as alaplap ugyanazt a kétfilléres lefogatót használja hiába formula z :)

(#45545) baboss válasza flashpointer (#45544) üzenetére


baboss
őstag

Azért írtam,hogy kompatibilis. :K Lehet más márka is.

(#45546) Rivaul válasza flashpointer (#45544) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez ebben a formában nem igaz mivel csak a magasság, kapcsolódási hely stb kell hogy egyezzen. Ha google képkereséssel ránézel akkor szinte minden gyártó egyedi kapcsolódást használ a pöckök és a sín között. Viszont én is úgy gondolom hogy nem kéne nagyon messzire menni, mert az Asus se hülye hogy minden lapra egyedi kapcsot formázzon. Keresnék itt aprón egy filléres halott ddr3 Asus lapot amiről pótolhatnám a csatit. Sztem az eladó még üzlet előtt szívesen le is fényképezi a kellő alkatrészt hogy biztos ne legyen mellényúlás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#45547) macko20 válasza baboss (#45543) üzenetére


macko20
őstag






Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#45548) baboss válasza macko20 (#45547) üzenetére


baboss
őstag

Szerinted jó lenne hozzá ? Én úgy látom,hogy ugyan olyan.

Van is neked,vagy csak segíteni szerettél volna jobban látható képpel.

[ Szerkesztve ]

(#45549) The Lord válasza macko20 (#45547) üzenetére


The Lord
tag

Nekem ilyen pöcök kellene az Asus Sabertooth z77-es lapomhoz! Hogyan tudom kivenni azt ami megsérült?

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#45550) macko20 válasza The Lord (#45549) üzenetére


macko20
őstag

Sajnos neked ugyan az kell mint baboss-nak ,ami az Én képeimen van az hasonlít rá de nem egyforma ,kivenni nekem úgy sikerült h a kinyitott pöcök alá bedugtam kb 1,5mm átmérőjű vasrudat és felfelé toltam felváltva a kettőt

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.