Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) Pete55555 válasza pcgamer01 (#45650) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ha más nem, a hiányzó előlap helyett :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#45652) nézzbe válasza pcgamer01 (#45650) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Retróhoz ha kell valamit flopy-ra varázsolni :) Illetve nemrég frissítettem bios-t a gépen és ahhoz is jól jött :D

(#45653) flashpointer


flashpointer
őstag

táp (pont gondoltam hogy kéne ilyesmit a nagy melegben)

(#45654) #90933760 válasza flashpointer (#45653) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem is űbermeleg a notitöltőm.

(#45655) nézzbe válasza nézzbe (#45652) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Fény van , mára elég :)

(#45656) donmackó válasza nézzbe (#45655) üzenetére


donmackó
őstag

Honnan vannak a műszerek?

Release the cable hounds!

(#45657) donmackó válasza nézzbe (#45655) üzenetére


donmackó
őstag

Bocs! Áramszünet miatt dupla.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#45658) nézzbe válasza donmackó (#45656) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Régi grundig magnóból:)

(#45659) donmackó válasza nézzbe (#45658) üzenetére


donmackó
őstag

Azt hittem hogy valami beszerezhetőbb forrásból van. :O

Release the cable hounds!

(#45660) nézzbe válasza donmackó (#45659) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Igen sajnos már ezeket is vadászni kell :/

(#45661) TESCO-Zsömle válasza nézzbe (#45660) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van itthon egy marék. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45662) tatabike válasza nézzbe (#45649) üzenetére


tatabike
őstag

Az én régi házamban is volt VU-meter... :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45663) nézzbe válasza tatabike (#45662) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Széép :) Viszont még jobbat találtam ki, EM84-es varázsszemmel megcsinálni , nagyon királyul nézne ki :D

(#45664) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Korábban már kérdeztem, csinálnék egy gyári könyöklőfedélhez egy tárolós konzolt.
Kartonból kivágtam, összeragasztottam.

Az oké, h alu lemezből szintúgy ki tudom vágni, majd fel tudom hajtogatni az oldalakat, de vajon a találkozásoknál h lehetne minél ízlésesebben és tartósan összefogatni? Lehetőleg úgy, h ne legyen látszata, az-az ne dudorodjon ki sehol. Csavarozás pl ezért szóba sem jöhet.

Vagy keressek fel egy alu hegesztéssel foglalkozó céget és varrassam össze velük?

Többi kép.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45665) spidersoft válasza runner 125 (#45664) üzenetére


spidersoft
senior tag

Fogod magad, oszt megforrasztod... ;)

(#45666) tatabike válasza nézzbe (#45663) üzenetére


tatabike
őstag

Hobbielektronika.hu oldalon vannak ezzel foglalkozó fórumok... :K
Gondolom egy plexi ablak mögé kéne beépíteni az előlapra, vagy ilyesmi.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45667) nézzbe válasza tatabike (#45666) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Igen, úgy lenne majd :) Vagy ami még hirtelen eszembe jutott hogy ugyan úgy fekete plexi mögé, és V alakba elhelyezve csak a cső azon része látszana ki, vakerán találtam is meg is vettem :D

(#45668) tatabike válasza nézzbe (#45667) üzenetére


tatabike
őstag

Az zsír, akkor majd toljál képeket... :)

Én építettem egy itx-házat, de most időhiány miatt megakadt. Egy MAN-oroszlán logó van az előlapon kivágva a fekete karbon-fóliából, ami plexire van ragasztva. A plexi mögött egy elromlott 7 collos digi-képkeret LED-es háttérvilágító panelje van, kékre fóliázva, így kéken világít a logó, mikor megy a masina, mikor meg ki van kapcsolva, nem is látszik...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45669) nézzbe válasza tatabike (#45668) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Mindenképpen :K

Nagyon baba :D Két szélén hangszórók akarnak lenni ? :)

(#45670) Boogie33 válasza runner 125 (#45664) üzenetére


Boogie33
senior tag

De ha nem akarsz bajlódni a felsoroltakkal , akkor van olyan kétkomponensű ragasztó ami kimondottan alura van és úgy össze ragasztja mintha hegesztve lenne.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#45671) nézzbe válasza Boogie33 (#45670) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Hasonló feladatokra én is azt használom , konkrétan ezt :

(#45672) tatabike válasza nézzbe (#45669) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, SonyEriccson mobilhoz való hangszórók, egy 2x2wattos végfok hajtja őket.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45673) flashpointer


flashpointer
őstag

Egy klasszik tápegység hűtőbordáinak megnagyobbításával lehetne alacsonyabb fordulatszámon működtetni a ventit? Vagy olyan elrendezést alkalmazni amivel a bordákat a megfelelő elhelyezéssel (kivéve vagy átalakítva a táp házából) az alap házventi hűtené és nem a tápé? Nem találtam ilyesmire referenciát :D
A névleges teljesítmény harmadával lenne terhelve kb.

(#45674) tatabike válasza flashpointer (#45673) üzenetére


tatabike
őstag

Külső levegővel kell hűteni. Erre két megoldás van, ami egyszerű. Alsó tápos ház kell, és úgy betenni a tápot, hogy alulról a ház alól szívja a levegőt.
Másik megoldás, hogy felső tápos háznál meg kell fordítani a tápot, hogy fentről szívja a levegőt, és a ház tetején nyílást vágni a levegőnek.
Nekem ez utóbbi van, sőt, már évek óta így teszem be a tápjaimat a saját átalakítású házaimba. A hagyományos elrendezéssel az a baj, hogy a táp a házból szívja azt a levegőt, amit már a proci, a memóriák, a hdd-k és esetleg a vga is felmelegítettek, ezért van az, hogy az automatikus ventiszabályozós tápok hamar felpörögnek és hangosak, a szabályzó nélküliek meg mindig maximális fordulaton járnak.

Mostani házam, porszűrő is van a tápventi felett:

Egyik régi házam, itt is így volt megoldva, csak szűrés nélkül:

Ha olyan tápod van, aminek a fenekén van egy 8 centis venti, azzal is meg lehet ezt csinálni, az a lényeg, hogy külső, hideg levegőt kapjon. Ha ez sikerül, akkor le lehet venni a fordulatát a ventinek, át kell kötni 5 voltra a 12 helyett, ha nem szabályzós, ha meg szabályzós, akkor úgysem fog felpörögni.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45675) nézzbe válasza tatabike (#45672) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Pöpec kis mediabox :) , közbe megterveztem hogy mégis hogy néz majd ki a dolog , elég durca lesz :D

(#45676) tatabike válasza nézzbe (#45675) üzenetére


tatabike
őstag

Menő...:) És milyen cuccot vettél hozzá? Ilyen készlet, és össze kell rakni?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45677) nézzbe válasza nézzbe (#45675) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Csak csövet, minden más egyedileg :K , saját NYÁK , elektronika :)

[ Szerkesztve ]

(#45678) Lompos48 válasza nézzbe (#45663) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Gond CSAK annyi van az alkalmazással, hogy kell neki kb. 250V= anódtáp meg 6.3V~ fűtés. Ráadásul a hangkártya kimeneti jelszintje se elég, erősíteni kell, hogy az EM84-et vezérelni tudja. Egyik sincs natív módon a PC-ben.

Kinézetre ellenben különleges lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#45679) nézzbe válasza Lompos48 (#45678) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ezzel mind tisztában vagyok ;) Mindre lesz gondom :)

(#45680) Comic


Comic
aktív tag

Ezt sem ma csináltam...
Ezer éve volt jó kis masina, valamikor 2004-05 környékén... én is be voltam zsongva 18-22 évesen a házi tuningért...

Sajnos az akkori telefonom ennyire rosz minőségű képeket csinált, de a lényeg látszik.

Az egész konfig:
MSI K8N-Neo3
AMD Sempron64 3000+ - Arctic Cooling Freezer 64 Pro hűtés
Sapphire Radeon X550 PCI-e 256Mb - Arctic Cooling ATI Silencer 2 hűtéssel.
512Mb DDR Ram.

És ez az egész be lett építve egy Zinger varrógép hordókofferébe. Kapott 2 uw csövet, uw reaktív kábelezést és kábelharisnyázást. 2-2 kék és zöld ledes házventit és egy enyhén lilás festésű plexit. Az elején egy UFO-jellegű venti pörgött, ami írta a belső hőmérsékletet és a fordulatszámot ledekből pörögve. A maradék kiegészítést mintás ventirácsok zárták.
A festés is házilag, fújással készült!

[ Szerkesztve ]

(#45681) tatabike válasza Comic (#45680) üzenetére


tatabike
őstag

De komoly... :C Megvan még?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45682) Comic válasza tatabike (#45681) üzenetére


Comic
aktív tag

Áhhh... 2008-ban, mikor kollégista lettem, túl adtam rajta... Akkor váltottam asztaliról laptopra... Ma már ismét asztalim van. Ha lesz időm és türelmem, akkor lehet, megint barkácsolok valamit!

(#45683) do3om válasza tatabike (#45681) üzenetére


do3om
addikt

[link]

Én abban az időben hagytam fel pár évre a gépfejlesztést.
Még most is megvan az akkori konfig: ABIT KV8-pro 3rd eye, Athlon 64 3000+ (754), 2x512Mb Corsair XMS 500Mhz, HIS excalibur X800XT-PE 256Mb (AGP), Samsung 80Gb 8Mb cache, SB Live 5.1.......

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#45684) tatabike válasza do3om (#45683) üzenetére


tatabike
őstag

Nagyon menő...akkoriban a fél karomat adtam volna 500MHz-es DDR1-ért... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45685) Pete55555 válasza tatabike (#45672) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ez a végfok honnan van, miből szedted ki?
Nekem is van két ilyen minihangfalam, most akarom átalakítani USB+jack-re őket. Szerinted így is ugyanúgy szólna, vagy neked az "erősítő" javított a hangzásukon?

...Szeretem leracsniztatni...

(#45686) tatabike válasza Pete55555 (#45685) üzenetére


tatabike
őstag

Vettem ilyen kis erősítő kit-et, amit otthon kell megépíteni. Nyáklap, meg minden kis kütyü megvan hozzá, csak a kiegészítőket (táp, kapcsolók, potik, csatlakozók) kell még pluszban beszerezni, beforrasztgatni a leírás alapján a nyákba a kütyüket, értelemszerűen bekötni, és ennyi. Táp ugye a pc tápról, ezeknek elég 5V feszkó, és mivel nem szimmetrikus tápolású, kicsatoló kondikon keresztül hajtja meg a hangszórókat, ami nem a legjobb, de azért megteszi... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45687) Pete55555 válasza tatabike (#45686) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Jah, értem, tehát ilyen DIY jellegű dolog. Mondjuk meg tudnám csinálni, de nem vacakolok vele szerintem, átforrasztom USB+jack-re, azt hadd szóljon :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#45688) do3om válasza tatabike (#45684) üzenetére


do3om
addikt

Annyi nem kel csak 2x38e forintocska :Y

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#45689) tatabike válasza Pete55555 (#45687) üzenetére


tatabike
őstag

Én is azt terveztem, csak az a baj, hogy a pc-k kimenete nem tudja meghajtani ezt a hangszórót, nagyon halkan szólnak. Nem tudom, Neked milyen van, de ezek a mobiltelefonnál is úgy működtek, hogy a csatlakozójukban volt egy kis erősítőpanel, ami a telefon akkujából kapta a graftot, és ráerősített a telóból kijövő hangjelre jócskán. Kb. 4 óra alatt le is szlopálta az akkut. Elég komoly, nehéz mágnesek vannak ezekben a kis hangszórókban, szóval nem az a 2 dekás kínai recsegő. Van basszus és magas is szépen.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45690) Pete55555 válasza tatabike (#45689) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Tudom, van hozzá egy K610i-m, csak a 64 mb-os sony kártyára nem sok zene fér... :D Egyszerűbb lenne saját telóra rádugni. Meghajtani meg vagy külső 1A-es power bankról gondoltam, vagy 220-as USB-s mobiltöltőről.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#45691) tatabike válasza Pete55555 (#45690) üzenetére


tatabike
őstag

M2-es kártya? 64MB-os? Ilyen kicsi, mint a micro SD?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45692) Pete55555 válasza tatabike (#45691) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Yup

...Szeretem leracsniztatni...

(#45693) tatabike válasza Pete55555 (#45692) üzenetére


tatabike
őstag

Ne viccelj már 64 megával, küldj privátban egy címet, elküldök postán egy 1Gb-osat, itt hentereg, semmire nem használom... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45694) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv skacok!

Rég jártam a topicba. Lenne egy kérdésem:

Szeretnék egy olyan kis kütyüt, ami olyan hangot adna ki, mint mikor a macska farkára rálép az ember véletlenül! :)) És kellőképp hangos legyen, lehessen hallani rendesen, kocsiba lenne beszerelve XD

Tudtok nekem ajánlani valakit, aki meg tudja ezt valósítani? :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#45695) imibogyo válasza Satyricon (#45694) üzenetére


imibogyo
veterán

Valami ilyesmi kellene neked. Nekem van valahol egy ilyen felesleges cuccom, de nem tudom, hogy macskát tud-e, vagy sem. Hétvégén szólj rám, mert otthon leszek és megnézem neked, hogy meg van-e még valahol. ;)

SZERK:

Ebay-en is van ilyen kb. 5-8k Ft-ért. :K

Am ha nem tud macskanyávogást, akkor lehet ebbe "tenni" ? :F
Szerintem az olcsóbbakba nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#45696) Satyricon válasza imibogyo (#45695) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, valami ilyesmire gondoltam! Ok, rád fogok írni a 7végén.

Basszus... Ha ezt barátnőm meghallja, tuti hogy 2 napon túl gyógyuló röhögő görcsöt kap X'D

Am ha nem tud macskanyávogást, akkor lehet ebbe "tenni" ? :F

Szerk.: Jaaa de nekem nem kell ilyen komoly! :DDD Elég lenne egy 2w-os kis hangszóró és mellé 1 kis kütyü, ami max 2 féle sikító macskanyávogást tud és kész :K

Gondolom aki jártas az elektronikában, azok lehet össze tudnak nekem ilyet dobni. Nem? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#45697) imibogyo válasza Satyricon (#45696) üzenetére


imibogyo
veterán

Gondolom igen. Én mondjuk nem vágnék bele, mert ez 5k ebay-ről, de mire valakivel legyártatod az is ott lesz majdnem és akkor még nem dobozoltad, nincs hozzá hangszóró, mikrofon stb. Szóval szerintem nem éri meg a vesződést. :N

(#45698) FID válasza Satyricon (#45696) üzenetére


FID
őstag

Mp3 lejátszó vagy telefon hangszóróra rakva miért nem jó?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#45699) szab.tam válasza Satyricon (#45694) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem lenne rá igen jó öteletem, de emiatt sajnos nem oszthatom meg...
:U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45700) Satyricon válasza szab.tam (#45699) üzenetére


Satyricon
addikt

De állat vagy bmeg XDD :)) :

Ááá, állatbarát vagyok, túlságosan is :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.