Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) donmackó válasza FID (#45299) üzenetére


donmackó
őstag

Oks :R

Release the cable hounds!

(#45302) Danex


Danex
addikt

Na a 3 kerekű bike-ot ehhez hasonlóan képzeltem el, mármint a váz részét.

--> Video <--

A sarkokra szegletvas(csak majd minél erősebbet keresnék hozzá) kerülne pluszba a tetejére és az aljára.

A hátsó szék ülőkéjének a dőlésszöge állítva lenne majd a megfelelő kényelmes szögbe, illetve a rögzítését még ki kell találnom mert lengéscsillapítva lesz.

A kormányrúd majd meglesz nyújtva az ülés felé jelenleg terv alapján, majd idővel fogaskerekes megoldással egy kormánykerékkel lenne megoldva a kanyarodás.

(#45303) tatabike válasza Danex (#45302) üzenetére


tatabike
őstag

A féloldalas hajtás nem valami szerencsés megoldás. Elvileg kéne hátra egy differenciálmű, nekem van is egy, csak az a baj, hogy 250 euróba fáj darabja...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45304) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Kisgépet teszteltem az ágyon.Gyorsan kellett egy megoldás :DD

Mérnöki precizitás.

V6

(#45305) szab.tam válasza Danex (#45302) üzenetére


szab.tam
nagyúr

magyarul feltaláltad a lábhajtásos 3 kerekű choppert.
értem.
tehát ez a trikebike.

**

innen meríthetsz ötletet gazdagon...

sőt, ez előre rakta a 2 kereket, így még difi sem kell...

tanulj inkább meg egyensúlyozni, jobban jársz... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45306) ƬΛЯΛ válasza Danex (#45302) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Előre is elnézést a gyökérségemért, de nekem a 3 kerekű bike-ról Ő jut először eszembe :DDD

Aztán pedig Ő:

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45307) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#45305) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, ez egy rekumbens delta. Hajtás szempontjából valamivel egyszerűbb ennek a "fordítottja", a rekumbens tadpole.

A probléma, hogy egy valamire való fekvő tricikli váza ott kezdődik, hogy 250k, és ezt gyárilag még megszórjak 500k-nyi felső-kategóriás hajtással, fékkel meg egyebekkel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45308) Danex válasza tatabike (#45303) üzenetére


Danex
addikt

(#45303) tatabike

Igen, tudom, hogy nem a legideálisabb, viszont a kerekek gurulási ellenálása szerintem elhanyagolható lenne, így nem húzna dúrván (ugye az oldalkocsis motornál sincs meghajtva az oldalkocsi)

(#45305) szab.tam

Elég sokat nézegettem ezeket, de informatikusként és kb elsőként a kezünkben a flex-el és egyéb szerszámokkal muszáj ,hogy aránylag "csak rakd össze" legyen, ezért is már meglévő kerékpárokból készül többnyire.

Az előre 2 kereket azért tartottam problémásabbnak, mert a kormányzást ott megépíteni nehezebbnek ítélem meg. A diffi mű a fentebb leírtak miatt szerintem nem fog problémát okozni.

(#45307) TESCO-Zsömle

Igen, az elvi alap ez, de már csak az ehhez való ülés 60ezer.

A gépet igazából az ikhlette, hogy az 1 nap megtett 100km tekerés után(évi 1db túra) a nemesebbik felem már... :N Ezért gondoltam egy ilyen kényelmesebb kontrukcióban. És persze mivel diák vagyok ezért a költségeket is extra alacsonyan kell tartani.

[ Szerkesztve ]

(#45309) TESCO-Zsömle válasza Danex (#45308) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak a nemesebbik feledért nem éri meg, arra egy jó ülés és nadrág kell, meg persze varrásmentes alsó.

Fekvőt annak ajánlott, akinek a hátával vannak gondjai, mert amúgy irreális árak vannak azon a piacon...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45310) tatabike válasza Danex (#45308) üzenetére


tatabike
őstag

Van olyan oldalkocsis motorkerékpár, aminél kivitték a hajtást az oldalkocsi kerekére is... :K

Jó a tricikli, nem az a gond, a nagy többség meg félreértette, mit akarsz. Te nem rekumbenst akarsz, hanem a hátsó ülésen még vinni valakit pluszban, nem? Legalábbis a videód alapján ez úgy jött le nekem, hogy egy hagyományos bringa után akarsz pattintani egy olyan vázat, aminek két kereke van, és egy személyszállításra alkalmas ülése, aki a kerékpárt hajtjta, az hagyományos módon a nyeregben ül. Vagyis Te egy kisebb riksát akarsz építeni.

Fekvő bringa sík úton amúgy verhetetlen (légellenállás), csak hegyre ne akarj vele mászni. Van rekus haverom, mikor a hegyekbe megyünk túrázni, az összes izmosabb emelkedőre úgy tolják fel a fekvőbringákat... :K Nem tudod a testsúlyodat kihasználni, mint a hagyományos bringáknál, tisztán csak izomból mászni meg halál...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45311) tatabike válasza tatabike (#45310) üzenetére


tatabike
őstag

Mégsem riksát, értem. Fekvőbringát nem érdemes házilag, elég nagy tapasztalat kell hozzá. Plusz attól, hogy fekvő, nem kell háromkerekűnek lennie, kétkerekű fekvő bringa az elterjedt. Azt meg lehet építeni hagyományos kerékpárból is, van egy csomó cikk meg leírás erről a neten.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45312) Danex


Danex
addikt

Nem akarok plusz főt szállítani csak magam, a 2 kerekes megoldást meg nagyon idegennek tartom magamnak :N Igazából azért is építenénk valamit, hogy nyáron vmivel foglalkozzunk, sajnos diákmunkák itt eléggé tré-k. Így valamivel le kell kötni magunk. Csak még éppen egy sima chopper bike készül. :U

(#45313) tatabike válasza Danex (#45312) üzenetére


tatabike
őstag

Értem. Hát akkor jó munkát, lesz vele...:)

Itt van egy csomó kacat, hétfőn megy a lomiba, akinek kell valami, holnap vigye el. Ajánlom figyelmébe hozzáértőnek azt a hegesztős vacakot a mérőórával meg a pisztollyal, nem tudom, min volt rajta, de elég korrekt cuccnak tűnik. Van egy csomó dugasztáp, mikrókapcsolók, bimetálos hőérzékelők ilyen tekerős beállító bizbasszal... meg mit tudom én, nézzétek meg a képeket, aztán ha valami konkrét kérdés van, lefotózom külön.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45314) Danex válasza tatabike (#45313) üzenetére


Danex
addikt

hmm a lengéscsillapító jó lenne, kár, hogy a közelben se vagyok :(

(#45315) tatabike válasza Danex (#45314) üzenetére


tatabike
őstag

Ja, azt nem is figyeltem...:) A biciklirugó...:D

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45316) donmackó


donmackó
őstag

Nem tudja valaki hogy mi annak a fehér cuccnak a neve, amivel a karosszériások telenyomják a lyukat az autón? Lenne pár elrontott furatom, azt tüntetném el. :B

Release the cable hounds!

(#45317) ƬΛЯΛ válasza donmackó (#45316) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

GITT

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45318) donmackó válasza ƬΛЯΛ (#45317) üzenetére


donmackó
őstag

Menjek be az autós boltba, és kérjek glettet? Vagy az a glett ami a falra is kenhető?

Szerk: Köszi így már ok.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#45319) ƬΛЯΛ válasza donmackó (#45318) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Bocsi :B Javítottam :K Mindig keverem a kettőt :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45320) szab.tam válasza tatabike (#45313) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem nem kell, de mive kis helyet foglal, és még jól jöhet valakinek, amit szerintem ne dobj ki:

alaplapi távtartó csavarok
1 kerek intel borda, 3 szögletes borda
t-home box esetleg mini gép háznak
a 2 hangszórórács (jó ventirácsnak)

itteni értékszemléletet nézve tényleg jó lehet valakinek, és sok helyet nem foglalnak.
esetleg a modding topikba is beraknám a helyedben, mielőtt kidobod.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45321) tatabike válasza szab.tam (#45320) üzenetére


tatabike
őstag

macko20 érkezik, remélem nem sok mindent hagy...:)

Tudom, hogy nem sok hely, meg minden, csak már ezen felül is van egy csomó bizbasz, ami nem sok helyet foglal, viszont sok van belőle... :K
Tényleg a kábeleket nem viszi el valaki? Cat-5 UTP-k, meg falba való riasztókábelek.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45322) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok
Mivel a mostani noname gépházamban nem fér el kényelmesen a videokártyám ezért azon gondolkoztam kellene egy új.
A gépem egy n68vs 3 ucc-s alaplap egy x2 250 es procival, annak gyári hűtőjével. Ezenkívül egy ssd egy odd illetve egy hdd-m van. Meg egy hd6850 es vga. Egy fsp 350 es távom van. Arra gondoltam mivel úgyis nyár van, hogy épiteném a gépházat. Jellemzően fából. Mennyire jó ötlet ez? Megvalósítható? 1-2 alaptanács illetve projekt leírással létezik? Plexi oldalfal és ledek jó ötlet lehet? Komplett asztalosműhely van ami a rendelkezésemre áll a megmunkálással és felületkezeléssel nemlesz probléma.
Üdv

(#45323) FID


FID
őstag

Lehet valami gondom abból hogy meghosszabbítottam egy 220as tápkábelt sima csokival? én így ismerem :DDD Pákám meg nincs. Az a kis csavaros genyó amibe belerakod a kábelt és a csavar össze szorítja a kábeleket.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#45324) donmackó válasza FID (#45323) üzenetére


donmackó
őstag

Nem probléma.

Release the cable hounds!

(#45325) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Kellett egy kis idő mire leesett, hogy mi is az a csoki :DDD Egyébként, ha rendesen raktad rá akkor nem lesz belőle bajod :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#45326) chester91 válasza bicajoskema (#45322) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Itt tudunk segíteni, 3D tervezés, tanácsok, érdemes meg tervezned, mielőtt elkezdesz építeni, en 1,5-2 hónapja tervezgetek egy jo kis házat, így sem egyszerű, annyi mindenre kell gondolni :) kérdezz abban a topikban, es segítünk :)

Szerk.: egyébként lehet fából építeni, ha jól megtervezed, akkor tökéletes, és szép :)

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#45327) FID válasza ƬΛЯΛ (#45325) üzenetére


FID
őstag

Csak szét tépni tudnám szétjönni nem jön szét.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#45328) #90933760


#90933760
törölt tag

Kurva kemény betont mivel fúrjam? [link] Ilyennel estem neki de csak pörgött meg elfüstölt, más betont pedig ki tudtam vele mindig fúrni. Sima fúró, nem ütve.

(#45329) Beretvás válasza #90933760 (#45328) üzenetére


Beretvás
addikt

azt sajnos ütve kell fúrni...:S

(#45330) Bici válasza #90933760 (#45328) üzenetére


Bici
félisten

A sima ütvefúró sem mindig elég.
Szomszédok általában 3 órán keresztül fúrnak fel egy polcot az olcsóbb fúrókkal.
Én meg kaptam kölcsön egy HILTI fórókalapácsot, amivel inkább attól féltem, hogy ne a szomszédnál kössek ki. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45331) macko20 válasza tatabike (#45321) üzenetére


macko20
őstag

A házak maradnak biztos.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#45332) bicajoskema válasza chester91 (#45326) üzenetére


bicajoskema
tag

Okés köszi akkor veszem a sátorfámat és átmegyek oda.

(#45333) TESCO-Zsömle válasza Bici (#45330) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

20:36-kor 22-es átmérőjű furat 15cm-es betonfalba (szerencsével, mert nem fogtunk vasat) 20mp.

1:1-be áttoltuk a 22-es vídiát. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45334) tatabike válasza #90933760 (#45328) üzenetére


tatabike
őstag

Fúrókalapács. Ha vasalt a beton, akkor lehet kapni olyan fúrószárat, aminek nem kettő, hanem három vídia él van a hegyén, merci-jel alakban, nagyon durva betonhoz meg van olyan, aminek kereszt alakban 4 él van a hegyén. De a fúrókalapács (SDS-plus befogatás) az alap, sima ütvefúró csak téglába jó.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45335) #90933760 válasza tatabike (#45334) üzenetére


#90933760
törölt tag

Értem. Akkor még gondolkozok valami más alternatíván is, hogyan lehetne fúrás nélkül rögzíteni.

(#45336) ZetorGumi válasza tatabike (#45313) üzenetére


ZetorGumi
addikt

a hegesztős vacakot a mérőórával meg a pisztollyal, nem tudom, min volt rajta, de elég korrekt cuccnak tűnik.

Az egy CO hegesztő reduktora, és pisztolya, ha jól vettem ki a képből. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#45337) tatabike válasza ZetorGumi (#45336) üzenetére


tatabike
őstag

Már macko20-nál gazdagítja a készletet, biztos Ő is vágja a témát... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45338) macko20 válasza ZetorGumi (#45336) üzenetére


macko20
őstag

Acetilénhez való sztem

tatabike Köszi még egyszer,

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#45339) Beretvás válasza macko20 (#45338) üzenetére


Beretvás
addikt

az egy acetilén hegesztő. Van itthon is. jó az disznópörkölőnek...xD

(#45340) tatabike válasza macko20 (#45338) üzenetére


tatabike
őstag

Nincs mit, én is köszi a hűtőt, már a gyerek gépében muzsikál, esett is 20 fokot a procija egyből... :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45341) talpas válasza Beretvás (#45339) üzenetére


talpas
aktív tag

Veszélyes vad, mert ha tűzbe megy, jönnek a tűzoltók, a rendőrök meg lyukat lőnek rá. Meg pisztolya is van :K

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#45342) macko20 válasza tatabike (#45340) üzenetére


macko20
őstag

Remek,Én meg nézegetem az új kincseket

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#45343) pcgamer01 válasza tatabike (#45340) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Hali.

Mik maradtak még meg? :)

Samsung Galaxy S10+

(#45344) szab.tam válasza pcgamer01 (#45343) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha macko20 kolléga porszívózott?
:U :( :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45345) tatabike válasza pcgamer01 (#45343) üzenetére


tatabike
őstag

Pár összenyomorgatott pc-ház... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#45346) pcgamer01 válasza szab.tam (#45344) üzenetére


pcgamer01
senior tag

:C :C
Tatabike: Akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#45347) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Sziasztok! Nos vízhűtéses kolegák véleményét kérném a következőre 3D nyomtatott CPU vizes blokk lenne a tervem, vagyis hát félig. Egy északi híd borda köré nyomtatnék házat majd azt passzentosan felragasztanám a bordára, komoly áramlástanba nem mentem bele. Íme a tervek, a zöld maga nyomtatott ház. Maga a belső borda méretei 3,4(SZ)//3,9(H)//2,9(M) mm-ben, és alu bordáról van szó, réz sajna nincsen. Jah és olyan 80W TDP-vel rendelkező CPU-ra szánom. A radiátor meg egy krosszmotorból lenne szal elég nagy.

[ Szerkesztve ]

(#45348) FID válasza nézzbe (#45347) üzenetére


FID
őstag

Szerintem már ott elvérzik, hogy a csonkok helye oldalt van. Sok minden útba lesz :D

És ha az a motor hűtő réz ez meg aluból van és nem lesz eloxálva akkor azt fogod észrevenni elég hamar, hogy csak a műanyag amit nyomtattál kupaknak az marad. Mivel a réz megeszi az alut.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#45349) nézzbe válasza FID (#45348) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ahogy néztem hely az van bőven, akár a tetejére is tehetném igen. Csak áramlás ügyileg talán így a legjobb, dual opteron szeróba lenne, cm stacker házba , de cpu körül nincs nagyobb akadály.

Hmmm értelek, akkor jobb lenne réz bordákat szereznem valahonnan. Igazából béta jelleggel menne a dolog hogy még is mennyire lenne életképes és hatékony.

[ Szerkesztve ]

(#45350) XmoD válasza nézzbe (#45349) üzenetére


XmoD
aktív tag

Egyszerubb ha rez lapot maratsz ki es a tetejere rakod a nyomtatott muanyagot zaronak. Ha veszel egy megfelelo meretu darabot akkor el tudod kesziteni akar egy pisztolyfuroval is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.