Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30901) Darth_Revan válasza Muerte (#30900) üzenetére


Darth_Revan
veterán

+1

(#30902) Bluesummers válasza Muerte (#30900) üzenetére


Bluesummers
őstag

Engem a pontok sohase érdekeltek.
Csak játék (anno), meg eladás előtt szőrösfánk és szuperpí ... Majd utóbbit lecseréltem Primera.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#30903) RM007 válasza Muerte (#30900) üzenetére


RM007
addikt

+1
Mint pl az ACO és társai.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#30904) Mikulásbá válasza Muerte (#30900) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én semmilyen tesztet sem szeretek,nem sokba nézem-ezt a pasztázás után tettük fel,hogy megnézzük a különbséget.
Játék közben megy a AB,azt figyelem,vagy játék előtt indítom a HwInfo-t,amit leteszek a tálcára,aztán megnézem mi volt a max.

(#30905) x_o_n válasza Muerte (#30900) üzenetére


x_o_n
veterán

Szerintem itt látszik leginkább 1070 vs 1070 közötti különbség ha visszább olvasol akkor gondolom feltünik majd hogy elég sok változat van,de gondolom neked ez nem ujdonság és szerintem it ez okozza a különbségeket,mint ahogy most kaptam is erre választ.
Teszteltem én a többivel is ott is ilyen arányok jöttek ki a garfikus résznél a cpunál meg ugye alacsonyabb hiszen ez mégiscsak egy 7700,de mint irtam egyszer én a tomb raiderben sem tapasztalatam azt mint mások ugyanazon felbontás alatt,enegem igazábol nem érdekelnek a tesztek de az 1070vs1070 téma az igen mivel az állitolagos 2-3 változat helyett már mint kederült jóval több van és itt nem az órajaelekre gondolok.

mindenesetre mókás hogy mindenki plusszolgat de érdemes visszaolvasgatni a kommentjeiteket pár évre visszamenőleg :)
nem kell a rizsa jók azok a tesztek ha másra nem is semmire :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30906) Muerte válasza x_o_n (#30905) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Értem hogy a kártyák közti különbség érdekel téged,de Mikulásbá hőfokok miatt tesztelt vele,arra meg a superposition pont nem ér egy fillért sem,(ha közös a csövezése a CPU/GPU-nak,márpedig nála igen).Mivel a proci alapjáraton ketyeg teszt közben,ergó egy deka hőt nem termel.A GPU hőjét meg ugye simán leveszi a CPU hűtőcsővel kiegészítve,de ha a proci is kapná közben az ívet egyből mást mutatna a GPU hőfok is.
Magyarul hűtés tesztelésre egy kalap sz...-t ér.A legjobb most hűtés tesztre a BF5, meg az ACO-k,azoktól jobban semmilyen játék nem küldi meg a cuccost jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#30907) x_o_n válasza Muerte (#30906) üzenetére


x_o_n
veterán

ez tény,a hőfokmérésre alkalmatlan,egy gpuzkép érdemes lenne,mert ezek szerint ez is másik tipus

(#30908) Banano


Banano
tag

Sziasztok!
Jatek alatt proci+vga 80-90 fok kornyekere melegszik.Szerintetek ez meg elfogadhato ertek? GPU-Z-n neztem orajeleket,es nem droppingol. (960m-röl van szo)

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#30909) Darth_Revan válasza x_o_n (#30905) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Driver is tud okozni nem pici különbséget benchmarkban, gyartoi driverrel nekem gtx 1070 pl Fire Strike alatt 19200 pont graphics, Nvidia driverrel viszont csak 17700.

Meg zephyrusban biztos van tdp limit és nem boostol maxra.

Az számít hogy jat kvan mennyi az fps.

[ Szerkesztve ]

(#30910) echterion válasza Banano (#30908) üzenetére


echterion
nagyúr

Az enyém 60-70 között van. Szerinted? :P

**********

(#30911) Darth_Revan válasza echterion (#30910) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt se tudjuk milyen gépe van, lehet valami papirvekony oco kínai ahol szinte hűtés sincs benne :D

(#30912) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én nemigazán értek hozzá,de itt van :

(#30913) Muerte válasza Darth_Revan (#30909) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Valami proof? :)19200-at kizártnak tartom hogy alapórajelen menjen egy 1070,17-17,5k szerintem a teteje stock clock .

(#30914) Darth_Revan válasza Muerte (#30913) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt nem mondtam hogy stock, gyári OC :))

De újabb b driverek stock/oc ertrkrn is majdnem 2k-t csökkentenek.

[ Szerkesztve ]

(#30915) Raymond válasza Darth_Revan (#30909) üzenetére


Raymond
félisten

En mindenfele drivert probaltam mar es mind a 1070 mind a 1070MQ ugyanazokat (sajat magukhoz merve) az ertekeket hozza a tesztek alatt a hibahataron belul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30916) Muerte válasza Darth_Revan (#30914) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na azért mondom,úgy már mindjárt más ha OC :)
Azt a drivert majd azért lehet elkunyerálom tőled egy próbára :R ,vagy le tudom tölteni valahonnan?
Jön majd egy 1070 hamarosan M18x-be és le akarom rendesen tesztelni.

(#30917) Medocsabi válasza Banano (#30908) üzenetére


Medocsabi
addikt

Szia! gépfüggő,simán lehet hogy az adott gép nem bír többet hűteni, bár 960m nem egy kazán, de ez attól is függ milyen cpu van mellette.

(#30918) x_o_n válasza Mikulásbá (#30912) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen ennek is alacsonyabb a gpixel/s +texture fill.r az órajele is alcsonyabb de csak 37 mhz.
A legnagyobb difik amiket látni pont a gpixel + texturefill és nekem ez a legfurcsább az egészben,mert órajelben oké,de ebben?

(#30919) Banano válasza Medocsabi (#30917) üzenetére


Banano
tag

[link]

Lehet tud,csak nem akar?:D Bongeszes kozben is 60 fokos a cpu,ugy hogy nem forog gyakorlatilag a venti.
Errol a clevorol van szo: [link]
Csak nem Q-s proci,hanem sima 4210H.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#30920) Molnartib29


Molnartib29
csendes tag

Sziasztok!

Van egy mai napon beüzemelt Lenvo Legion y520 Gamer notebook-om.

A probléma:
Elindítom a Fortnite-ot és rögtön a játék (pálya) elejétől játszhatatlanul akadozik. Az FPS 70-80 azzal nincs gond, de a folyamatos akadozások miatt így élvezhetetlen.

A notebook hardvere:
I5 7300 HQ
4 gb ram
Radeon 560

Igen tudom a 4gb ddr ram az kevés, DE Pc-n ugyanígy egy 4gb-os konfiggal akadozás nélkül megy ill, ha yotube-on keresünk tesztvideókat akkor azokban is látható, hogy tükörsimán megy a játék 4gb rammal.

Szóval mi lehet itt gond? A másik vga az intel HD graphics lefoglalhat még a ram-ból esetleg?
Arr is emlékszem, hogy anno a The VR csatornáján láttam egy ehhez hasonló Gamer notebook tesztet abban ugyanígy 4gb ram volt és egy szót nem szóltak ehhez hasonló akadozásokról...

[ Szerkesztve ]

(#30921) Balázzs


Balázzs
senior tag

Nálam ez a helyzet:

Hőfokokat és teszteket majd később csinálok, ha időm engedi.

(#30922) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Kb. félóra Crysis 2 után CPU max. 86 fok,GPU max. 76 fok lett.
Olyan 10 fokot jelentett a MX4 paszta. :U

[ Szerkesztve ]

(#30923) Banano válasza Mikulásbá (#30922) üzenetére


Banano
tag

En is atpasztaztam,de nem nyertem vele semmit. :(

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#30924) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Félóra COD AW után-igaz,csak full HD-ban ment-a CPU max. 89 fok,a GPU max. 80 fok lett.
Itt nincs 10 fok a különbség,de jobb mint volt.

Banano : mert nem szakember csinálta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30925) Banano válasza Mikulásbá (#30924) üzenetére


Banano
tag

:DDD SzamteK boltba kellett volna bevinni,ugy tuti nyerek 20 fokot,es vesztek 10 ezret.
De egyébként eleve nem ertem,hogy miert engedi bongeszes alatt is 60 fokig. YouTube-ot megnyitom,es maris 70.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#30926) Mikulásbá válasza Banano (#30925) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

20 fokot soha nem fogsz,esetleg folyékony fémmel.

Most újra toltam egy kis COD AW-t,de felvettem 2175x1527 DSR felbontásra,vitte a kicsike és a fokok ugyanazok maradtak,tehát nem ment feljebb.
Lehet szidni a Zephyrus-t,de pasztázás után jó kis gaming gép ez!

[ Szerkesztve ]

(#30927) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#30926) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A RAM viszont beleugrott a 13-ba is. :DD

(#30928) Banano válasza Mikulásbá (#30926) üzenetére


Banano
tag

[link]

Erre gondolsz? Van ennek valami hatranya?

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#30929) Mikulásbá válasza Banano (#30928) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ehhez-sem-értek. :B
Majd az okosok jönnek és segítenek.Ha új,8.-gen CPU,akkor felejtős,ez biztos.

(#30930) x_o_n válasza Banano (#30928) üzenetére


x_o_n
veterán

gyakran hordozott és uj quasimodo tipus intel cpukon nem ajánlott,de van aki majd részletesen kifejti

(#30931) Banano válasza x_o_n (#30930) üzenetére


Banano
tag

Ahogy olvasom, az lehet vele a probléma, hogy ha bármi mással is érintkezik akkor kb kuka a gép. :F

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#30932) x_o_n válasza Banano (#30931) üzenetére


x_o_n
veterán

igen sajnos nem marad egy helyben

(#30933) KillHates


KillHates
nagyúr

Nekem ezt mutatja a GPU-Z

A custom BIOS óta egy kicsit furcsák az órajelek... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30934) Darth_Revan válasza KillHates (#30933) üzenetére


Darth_Revan
veterán

(#30935) KillHates válasza Darth_Revan (#30934) üzenetére


KillHates
nagyúr

De -az utált- Superposition alatt 1.5 GHz-en megy a GPU és 4 GHz-en a ram.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30936) RM007 válasza KillHates (#30935) üzenetére


RM007
addikt

Akkor most nálad egy gtx 1080 fut?

Ha igen gratula hozzá.:R Csak használd ki. ;)

Tudod azért számítok a segítségedre a jövőben ha lehetőséget látok tovább lépésre, természetesen nem akarom a világot megváltani csak kihasználni a lehetőségeket. Nekem jó hogy vannak olyan emberek mint amilyen te vagy. Te belelátsz mindenkibe. Jól levezeted azt a sok hülyeséget. :) Tudom én is ott vagyok, de azért számítok rád. :R

Jaja januárban jelenésem van nálad. Folyékony fém kezelés. Az nem tréfa. Élek ahogy tudok elégedetten, mert te vagy. :R :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#30937) KillHates válasza RM007 (#30936) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogyis! A tejfölösdoboz 1070-e :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30938) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Acer Shop-ban minden Helios 500-as durva akciót kapott :Y

+G-Sync képes Acer Predator G5-793-74GY is 323k :Y

Lazán veri a Black Friday akciókat !

[ Szerkesztve ]

(#30939) RM007 válasza KillHates (#30937) üzenetére


RM007
addikt

Ok, de a shaders 2560 unified. Az hogy van? Most már végképp nem vagyok képben. :D
A többi ok. Sőt olyan alacsony mint nálam. Nem értem.

Meg állj szerzek neked igazi munkát. De az nálam lesz nem nálad. :P :P

És a Rops/TMUs 96/160

Nana mi van itten. :) Csak érdeklődöm. :R Azért gondolom neked is feltűnt. :R :Y
Megvetted Bluesummers laptopját? :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#30940) Dhampir válasza Darth_Revan (#30938) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmünket. :R

Ez szülinapi akció.

A Ryzenes Acer Nitro 5 AN515-42-R7TX is olcsóbb; 215.909 Ft. (Csak ne lenne olyan halvány piros a betűzet).

(#30941) consono válasza Dhampir (#30940) üzenetére


consono
nagyúr

Az mondjuk már tényleg jó ár...

"In God we trust. All others must bring data"

(#30942) echterion válasza Darth_Revan (#30938) üzenetére


echterion
nagyúr

Nagyon szabadulnának már attól a G5-től. :)

**********

(#30943) Helltak válasza Darth_Revan (#30938) üzenetére


Helltak
őstag

Nem is bírtam magammal és vettem egy Acer G5-öt:)

Xiaomi 14 Ultra

(#30944) Mikulásbá válasza Helltak (#30943) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majd várjuk a teszteket-azaz mit mutat játékok alatt.

(#30945) Helltak válasza Mikulásbá (#30944) üzenetére


Helltak
őstag

Azt már látom, hogy egy új pasztázás, nem fog ártani neki, még nem játszottam, de ma este remélem lesz időm tesztelni:)
Már csak egy táska kell neki, csak elég kevés van amibe belefér, ahogy látom :/

Xiaomi 14 Ultra

(#30946) Darth_Revan válasza Helltak (#30945) üzenetére


Darth_Revan
veterán

KillHates kolléga intézi neked, ennek a 7700HQ procijára mehet Conductonaut is :)

Ezek a laptop akciózások jól jönnek KillHates-nek, alig várja az új pácienseket ;]

[ Szerkesztve ]

(#30947) Bluesummers válasza RM007 (#30939) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nem az én laptopom, hanem az ismerősömé, aki tőlem 5-6km-re lakik. Egy kollega rácsapott. RAM / SSD nélkül, 1db "szubpixelhibával" 6000PLN (450.000Ft)
-Intel Core i7 6820HK
-nVidia GeForce GTX 1080 , 8gb DDR5X
-matryca 17” z 2560x1440 120Hz, w grach rewelacja ;)
-Windows 10 PRO
-Tobii Eye Tracking
-WIFI/Lan/Bluetooth
-330W eredeti Dell töltő

"Matryca nie posiada odcisków, plam, jedynie co, 1 subpixel(widoczny tylko na czarnym tle)- ale ze względu wysoką rozdzielczość zauważyłem go dopiero kilka dni po zakupie- do tego stopnia jest nieprzeszkadzający w użytkowaniu."
"A képeryőnek nincsen használatnak nyoma, hiba, egyedül 1db subpixel (fekete háttérben látszik) - tekintettel az óriási felbontásra én is csak néhány nap után vettem észre - nem zavar mindennapi használatban."
KillHates-hez lehet elmegyünk, (troll on:) ismét megláthatja, hogy milyen úri vörös, karcsú, kecses hölgy a való életben :D :DDD (már amúgyis látott...)(/troll off:)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#30948) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Amúgy az ASUS ROG G20-as gépszörnyeteg visszaérkezett, szinte érintetlen, lengyel ASUS szervizesek nem barmolták össze se a csomagolást, se a gépet. Új alaplapja van. Elsőre beindul a masina, nem kell 5-10-20-szor indítgatni.
Eladásra nem kerül, megtartom legalább 5-6 hónapig. Ha akkorra sem lesz baja, akkor eladom úgy, ahogy azt kell (2x szervizeltetve megjegyzéssel).
Ki tudna valami ku..a GPU igényes játékot mondani? Vagy VR játék? Kivételesen leülnék a gép elé, tudok ilyen
HTC VIVE VR headset-et is szerezni haveromtól ... aki NVIDIÁnál AI programozó :P Neki SLI-ben van asztali konfigban asszem 2db TITAN V

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#30949) nagybá válasza Darth_Revan (#30938) üzenetére


nagybá
senior tag

Srácok, ha kb. fél év múlva akarok laptop-ot venni (június, július környékén), akkor erre az akcióra érdemes rámenni, vagy van annyira gyakran ilyen, hogy ráérek?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30950) Darth_Revan válasza nagybá (#30949) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Talan jovo ilyenkor lesz hasonlo.
Ilyen akcio azert ritkan van.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.