Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31151) Bluesummers válasza KillHates (#31141) üzenetére


Bluesummers
őstag

B@szki ... még 10 évvel ezelőtt volt olyan naiv elképzelésem, hogy ha multi-octa-quad-tri-bi-milliárdos leszek, akkor olyan "transformers" notebookot fogok csinálni, aminek a kasztnija örökéletű lesz. Egyedül a belsőt kell benne cserélni.
Saját gyáram lesz, saját technológia.
Majdnem ingyen fogom adni, megölöm az összes konkurenciát, végtelen garancia lesz rajta, nulla marketing (az emberek maguk fogják ajánlani MLM-hez hasonló ajánlós rendszerben - bár ha valami olcsó, akkor nem is lehet rajta keresni, de mindegy ...).

Update: Én mai nap küldöm vissza az ASUS ROG G20 (GTX 1080)-asat, mert még ez is besz@rt, alaplapcsere után.
Lehet röhögni --> gugli drájvos videóim a gép szarakodásáról

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31152) Banano válasza Bluesummers (#31151) üzenetére


Banano
tag

Ilyen kis gepeknek mi ertelme van? Miert nem epitesz normalis itx konfigot ha mar ilyen picit szeretnel?:D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#31153) Bluesummers válasza Banano (#31152) üzenetére


Bluesummers
őstag

Lehet az lesz, mester. Anno lengyelben dobáltak ilyen ASUS ROG G20-akat 1zlotyról indítva aukciókat. Na most ha 100% új, számlás, dobozos, 2év garis cuccot 300k helyett megkapod 140k-ért, építgetnél, szarakodnál, vagy ilyet vennél?
Ez a GTX 1080-as pont szar példa, mivel ez már használt volt, gari nélkül, tartozékok nélkül, csak doboz meg táp volt ...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31154) DamianB


DamianB
őstag

Úgy érzem rutinos a csapat :DDD ;]

Bluesummers mi az a szőrös férfi kéz azt hittem egy vörös bombázó vagy 😥😯😱

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31155) Muerte válasza DamianB (#31154) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Fel a fejjel! Cölibátus TURN ON :DDD

Ahoz a ronda szőrös férfikézhez én sem tudtam semmilyen dögös-vöröst hozzáképzelni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31156) Banano válasza Bluesummers (#31153) üzenetére


Banano
tag

Linket hol vetted. :D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#31157) Bluesummers válasza DamianB (#31154) üzenetére


Bluesummers
őstag

Az a szőrös barátomé!!!! Arnold a neve!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31158) Medocsabi válasza Muerte (#31155) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akartam is írni,lebuktatta magát! Bár attól még lehet egy hetyke vörös bolgár menyecske, csak mert szőrös a karja. :DDD ;]
szerk.: Nekem amúgy bejönnek ezek a kis masinák, itx alapon! Asszony gépe helyett lassan néznék valamit, mert ez a q9400+hd7770 kombó totál fölösleges, és áramzabáló. Neki elég lenne valami vékonykliens, egy 5-6 genes ulv-s i5-tel, facebookos játékokra tökéletes, ezen kívül csak zenehallgatás meg letöltésre használja. Viszont van 3db 1terás vinyója is, fullon filmekkel,emiatt vagyok bajban, hogy azokat akkor hova teszem. :U (+ nem is elég, simán kellene 4tb)

[ Szerkesztve ]

(#31159) Bluesummers válasza Banano (#31156) üzenetére


Bluesummers
őstag

Tök mindegy milyen linket küldök, csak lengyel címre postáznak. :) Privibe írj, ha érdekel.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31160) Muerte válasza Medocsabi (#31158) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy Zotac mini engem is érdekelne,mert abba rakták a legjobb minőségű mxm 1070-et,egyből kipattintanám belőle és menne az R2-be :D

[ Szerkesztve ]

(#31161) kreten67 válasza Muerte (#31155) üzenetére


kreten67
senior tag

Motoros baleseten leszakadt a bal karja és Fekete Laci volt a donor. Amúgy csini a vörös cicus csak mostantól bal kézzel 100 kilós kőgolyókat dobál.

[ Szerkesztve ]

(#31162) Muerte válasza kreten67 (#31161) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Bakker a száját nem rúzsoztad ki,de így is odab.sz azért :D

(#31163) nagybá


nagybá
senior tag

Srácok, Acer Predator G5-nél a 88 fokra felugró, mondjuk átlag 83-85 fokos CPU játék alatt az mennyire para?

(#31164) RM007 válasza Muerte (#31160) üzenetére


RM007
addikt

Inkább egy ilyet akarj. Ez nem az m-es változat, ez a 150W-os vagyis erősebb változat. Szerintem nem lenne baj vele.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#31165) Helltak válasza nagybá (#31163) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem is felugrál annyira, tegnap volt 90 fokos is pár pillanatra, de mondjuk az átlag olyan 75-87 fok között van, inkább 80 körül ( For Honor közben).
Egy paszta csere jót tenne neki.
Mondjuk nekem csak az asztalon van, nincs alatta hűtő.

Xiaomi 14 Ultra

(#31166) Muerte válasza RM007 (#31164) üzenetére


Muerte
Topikgazda

150W-ot lehűteni? :N Szerintem max 2 hónap alatt a lapot is magával rántaná az enyészetbe,már a 115W is határeset hosszútávon a régebbi mxm slotos gépeknek.

(#31167) DamianB válasza Muerte (#31166) üzenetére


DamianB
őstag

Legjobb minőségű alatt a quality sample érted azt mondta Killhates nekem olyan a 1080 és ez nagyon patent elvileg.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31168) wanted5 válasza KillHates (#31141) üzenetére


wanted5
őstag

Szépen összefoglaltad, hát nevetséges.

Más: Az én gépembe nem lehetne valami egyedi hűtést belehegeszteni? Több bordázat kéne, akár más gépét átalakítva vagy nem tudom. Mert hiába az ajánlott kategóriába esik ez a gép, terhelés közben olyan hangja van, mintha egy hajszárítót járatnák maxon magam mellett. És kicsit elegem van már abból, hogy fél órát ha tudok játszani, mert megfájdul a fejem tőle.

(#31169) Mikulásbá válasza wanted5 (#31168) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nyugi,a Zephyrus is ilyen.Képes hűteni,de az ára a hangos venti.Én már csak fülessel játszom,azzal sokkal jobb és a ventiket sem hallom. :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#31170) Muerte válasza DamianB (#31167) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A chip mindegyiken ugyanaz kivétel nélkül.A külömbség a nyákon található alkatrészek minősége,az összeszerelés minősége ezáltal az egész terhelhetősége,és a várható élettartam hosszában nyilvánul meg.

(#31171) Bluesummers


Bluesummers
őstag

KillHates is nő lett. Elég gyönyörű nő ráadásul! Hmmmm ...

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31172) nagybá válasza Helltak (#31165) üzenetére


nagybá
senior tag

Nekem is csak simán az asztalon van, bár nem tudom, hogy milyen hűtő nem törne össze alatta :DD
Tök szívesen pasztáztatnám valakivel, csak megint a garancia... :/
Milyen patt helyzet ez már: Nem pasztáztathatod, mert veszted a garanciát (amivel kvázi, ha elromlik, akkor megúsztad és javítják), viszont ha pasztáztatnád, akkor meg vszeg a hő okozta problémákat kiküszöbölhetnéd (ami miatt a meghibásodások nagyrésze jelen van gondolom laikusként)...

(#31173) Muerte válasza nagybá (#31172) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezért kell olyan gyártótól venni gépet aminél nem bukik a gari ha újrapasztázod otthon,pl.: Dell.

[ Szerkesztve ]

(#31174) echterion válasza nagybá (#31172) üzenetére


echterion
nagyúr

Én anno a G9-est újrapasztáztam, nem volt zárjegy rajta. A tiéden van? Ha nincs, akkor én nem tökölnék vele.

**********

(#31175) Muerte válasza echterion (#31174) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én úgy tudom az Acer sem bontja a garit újrapasztázásért,az MSI és a Clevo sem.Az Asusnál nagy divat ez a nembonthatodmegagépetmervégedvan téma.A Lenovo-t meg nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#31176) Raymond válasza wanted5 (#31168) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy tunik az amiben a 8-as sorozat proci van az mind ilyen. En meg nem lattam olyat ami terheles alatt csendes lenne. Itt-ott mondta a tesztelo egy-egy tesztben hogy aranylag csendes, de ez semmit nem jelent mert amikor a hangerot illusztralta es a szamokbol is az jott le hogy ugyanaz mint a tobbi.

En is ugy oldottam meg az Aero 15X-nel hogy vagy fulessel jatszok vagy manualis venti vezerlessel limitaltam hogy max olyan RPM-en porogjon aminek meg elviselem a hangjat. Alulfeszelessel igy meg mindig ertelmes marad az orajel es nem annyira hangos a gep.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31177) Ájvé válasza Bluesummers (#31171) üzenetére


Ájvé
veterán

Akkor a topikba már nem csak notebook plasztikázás folyik? :D

(#31175) Muerte:
Dell nem tudod hogy áll a témához?

(#31176) Raymond:
Még így is throttle van, kevés a hűtés ezekhez az új procikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#31178) Raymond válasza Ájvé (#31177) üzenetére


Raymond
félisten

Hat nem tudom, nalam nincs. Jatekok alatt semmikepp, ott megvan a 3.8-3.9Ghz. Komolyan nyuznom kell AVX/FMA koddal hogy lemenjen az orajel es mondjuk Cinebench loop-al meg igy is 3.2Ghz marad. Szintetikus terheles az amivel le tudom vinni 3Ghz ala.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31179) wanted5 válasza Raymond (#31176) üzenetére


wanted5
őstag

Csak sajnos ennek nem lehet manuálisan vezérelni a ventiket, mint kb egyetlen dellnek sem, még a hiperszuper alienware-be se rakták bele.

Egyébként az ilyen dolgok miatt, és még amiket irkáltunk itt mostanában fogadtam meg azt, hogy gamingre én laptopot soha többet nem veszek. Inkább építek egy asztalit, amiben minden úgy lesz, ahogy én akarom. Vagy a játékfelhozatal miatt egy konzol. Amit az utóbbi években művelnek a gyártók szerintem nevetség, főleg, hogy az árakkal is elszálltak.

(#31180) Muerte válasza Ájvé (#31177) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A Dell gépeddel nagyjából azt csinálsz amit akarsz,akkor sem bukik a gari.
Egyébként az összes gyártó gépét ahol nincs matrica olyan szépen szét lehet szedni és újrapasztázni hogy az életben meg nem mondja a szervizes hogy piszkálva volt-e vagy sem,ha garis téma merül fel.
A vaspaszta az más tészta,az meglátszik hogy ott volt,de ha gari előtt a heatsink ki van cserélve egy újra,saját zsebből fizetve,akkor ott sem fog kibukni semmi.

(#31181) Mikulásbá válasza Raymond (#31176) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért ne nagyon vedd le a venti fordulatot,annak az a lényege,hogy menjen,öblítse a belső részt,hűtsön rendesen.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#31182) Erikatona75


Erikatona75
csendes újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, most érkezett meg a kicsike (asus fx504)
a biosban ez a kép fogad,a boot menű üres..
a bios priority inaktiv,
segítsetek mielőtt kihullik a hajam 😟
ez is érdekes... mintha ata-ba lennének a sata-s wincesterek?

(#31183) consono válasza Erikatona75 (#31182) üzenetére


consono
nagyúr

BIOS reset?

"In God we trust. All others must bring data"

(#31184) Erikatona75 válasza consono (#31183) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

már próbáltam f9-el ,ha erre gondoltál a default-ra?

(#31185) KillHates válasza Erikatona75 (#31182) üzenetére


KillHates
nagyúr

GPT-ben kell telepítened az oprendszert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31186) Erikatona75 válasza KillHates (#31185) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

köszi :) egy kicsit szájba rágosabban leírnád nekem ? :DD
csak pendrive-ról tudom telepíteni,optikai meghajtó nincs. esc nyomkodásra bejön a boot menü ami tök üres.. Utána néztem, jobb oldalt a boot priority-nél sorba egymás alatt kellene lenni a hdd-nek,az ssd-nek, és a pendrive-nak, de semmi

[ Szerkesztve ]

(#31187) Mikulásbá válasza Erikatona75 (#31182) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Rufus-al csináld a telepítő pendrive-ot,az alapból úgy csinálja,ahogy kell a win 10-nek.
Ahogy írták,a SSD-t GPT-re kell formázni.Elvileg úgy van.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#31188) Raymond válasza Mikulásbá (#31181) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs teljesen lehuzva, csak talan 60% a max a 80-100% helyett. Hangja meg mindig van, de nagy a kulombseg a 60 es a 80 kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31189) Erikatona75 válasza Raymond (#31188) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

igen ez volt a terv, de nem tudom kiválasztani a pendrive-ot, mert a boot menű üres, a biosba a boot priority teljesen inaktiv..

(#31190) Muerte válasza Erikatona75 (#31189) üzenetére


Muerte
Topikgazda

[link] leírás a videó alatt,vagy ha a török gagyogás szimpatikusabb: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31191) Erikatona75 válasza Muerte (#31190) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

igen ezeket én is megtaláltam, de a boot-ba ,(és sehol máshol se) CSM support :W

(#31192) Muerte válasza Erikatona75 (#31191) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem kell az neked.
- Rufus-szal csinálj egy win telepítőt GPT partícióst a pendrive-ra.
-A biosban kapcsold ki a secure boot-ot
-Save/Exit
-Restart
-Dugd be a pendrive-ot
-Restart/ közben nyomkodod az F8-at (Boot menü)
-USB boot kiválaszt
-Telepít


[ Szerkesztve ]

(#31193) Erikatona75 válasza Muerte (#31192) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

igen ezt csináltam, az esc fel is hozza a boot menüt,de üres :(

(#31194) Muerte válasza Erikatona75 (#31193) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Akkó nemtom...Az összes USB portban próbáltad?
A Fast boot-ot is lődd le,és ha van legacy option rom akkor azt engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

(#31195) Erikatona75 válasza Muerte (#31194) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

jó! ezt kipróbálom hátha .köszi

sajnos semmi :W

jó ezeket is nézem, a fast boot-ot már próbáltam, de nézem újra

[ Szerkesztve ]

(#31196) Raymond válasza Erikatona75 (#31195) üzenetére


Raymond
félisten

USB2-es pendriverol bootolsz? USB3-as problemas lehet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31197) Erikatona75 válasza Raymond (#31196) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

usb2-es pendrive ,és az usb2 portból próbálom, de közbe kipróbáltam az usb3-at is..
ilyet még nem pipáltam, már vagy 100 -szor raktam fel windows-t,és sokszor ütköztem próblémába,de ezt egyszerűen nem tudom megfejteni :(

(#31198) RM007 válasza Erikatona75 (#31197) üzenetére


RM007
addikt

Akkor keress egy külső usb-s DVD/BluRay meghajtót. Hátha van valakinek a környezetedben. Jó hát ez is csak egy tipp volt. Én már sokszor csináltam úgy.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#31199) consono válasza Erikatona75 (#31197) üzenetére


consono
nagyúr

Próbáld meg esetleg nem a Rufus-szal, hanem a gyári Microsoftos USB csinákolóval legyártani a telepítőt. Hátha...

"In God we trust. All others must bring data"

(#31200) wanted5 válasza Erikatona75 (#31197) üzenetére


wanted5
őstag

Elsőnek egy sima windows telepítőt bootolj be, ott shift+F10 behozza a parancssort > ott DISKPART > LIST DISK és ha * van a GPT oszlopban akkor nincs teendő, ha nincs akkor SELECT DISK (és a szám ami neked kell) > convert GPT. Ezután bootolhatod a másik windows-t, elméletileg most már fogja látni

Vagy talán egy egyszerűbb megoldás egy Live Linux és abban 2 kattintással átkonvertálni GPT-re.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.