Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31201) Helltak válasza nagybá (#31172) üzenetére


Helltak
őstag

A hétvégén kiderül, hogy az Acer marad-e nálam, akkor fogom kipróbálni a Hp-t.
Ha marad, megnézem a paszta kérdést, de amúgy, amit vettem Asus G751 még évekkel ezelőtt a Laptopszalonban, azt évente vittem vissza paszta cserére és a garancia is megmaradt.
Ha ilyen hivatalos helyen csináltatja az ember, akkor gondolom a garanciával sem lehet gond.

Itt nem látok zárjegyet: [link]

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Pro

(#31202) Erikatona75 válasza RM007 (#31198) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

igen erre gondoltam..de nem volt hozzá nagy kedvem :D de megkeresem van egy régi asztali gépből optikai meghajtóm, meg van átalakító kábelem usb-re.. köszi kipróbálom :)

(#31203) Muerte válasza wanted5 (#31200) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tud bootolni semmit,eleve az a gond,mert az eszközöket sem látja a gép.
Az a CSM f.szság az mégis kell hozzá úgy tűnik.
Itt találtam pár lehetséges megoldást:[link]

Talán ezekkel kellene kezdeni:

Since you said you tried the other option, I am not including it, try the following three options. Yes I know the first one is simple, however so many people never try it. And if you can't access the launch CSM option, it is possible that you will have to do option C, which would lose all data on the computer. If that is the case, you may want to try connecting the drive to another device first and see if you can get any data from it before doing this option.

A. Try just restarting the computer. Sometimes it is all you need.

B. Change the BIOS (aka Aptio Setup Utility) to its default settings and then restart the computer.

C. As a last resort you may have to do a complete reinstall of Windows. If this is the case, you may want to try and access your drive through another computer, to see if you can get any personal data off of it before resetting the system.

(#31204) Erikatona75 válasza consono (#31199) üzenetére


Erikatona75
csendes újonc

rá csatlakoztattam az optikai meghajtót és már telepít is! Most azért szidom magam,mert ez volt az első gondolatom... de lusta voltam lemenni a szuterénba hogy előkeresem :W :W
hálás köszönetem mindenkinek!!!! szuperek vagytok! :C :C

(#31205) Muerte válasza Helltak (#31201) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sosem fogom megérteni kinek a hülye fejéből pattant ki ez a 3 pontos hűtő lefogatás,először AW-ben láttam,de most látom már az Acer is áttért rá...Az a "jó" benne hogy a büdös életben nem lehet magonként nagyjából egyformára belőni normálisan a CPU hőfokát. :(((

(#31206) Darth_Revan válasza Muerte (#31205) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csak ideiglenes megbotlas volt a 6 és 7 genes Predatoroknal, a 8th genes Helios 500-ban már nincs ilyen gond :)

(#31207) consono válasza Muerte (#31205) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig logikus lenne, 3 pont meghatároz egy síkot, 4 már nem egyértelműen. A valóság meg ezzel szemben az, hogy a 4 pontos rögzítés évtizedek óta működik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#31208) Muerte válasza consono (#31207) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ennyi erővel nem értem miért nem mennek vissza 2 pontos lefogatásra..
Úgy mint a régi Acerembe volt,összesen 2 db csavar fogta le a komplett hűtést,és az a dudva "rugó" végezte el a leszorító erőt,ez egy igazi masterpiece :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31209) consono válasza Muerte (#31208) üzenetére


consono
nagyúr

:) Jól néz ki! De gondolom itt azért még nem volt 4 (6) mag...

"In God we trust. All others must bring data"

(#31210) Ájvé válasza consono (#31209) üzenetére


Ájvé
veterán

De volt 110 meg 90 nm.

(#31211) KillHates válasza Darth_Revan (#31206) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom kinek 72-70-72-72 fokos a CPU-ja Full load-on a hármas lefogatás alatt... ? :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31212) nagybá válasza Helltak (#31201) üzenetére


nagybá
senior tag

Ja, én is ezt néztem. Na majd január vége fele lehet elviszem/utánajárok normálisabban ennek esetleg acershop-nál, hogy mi a teendő.

(#31213) RM007 válasza Erikatona75 (#31204) üzenetére


RM007
addikt

:D Sosem telepítettem még pedrive-ról, mert mindig lusta voltam hozzá kipróbálni mikor ott az optikai meghajtó a gépben meg azon kívül. Örülök hogy sikerült, hát fel kell készülni mindenre, sosem lehet tudni..... :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#31214) buci868 válasza nagybá (#31212) üzenetére


buci868
csendes tag

Én sokszor körbejártam ezt a témát az évek alatt az Acer szervizzel; email, telefon; és ha vissza kerestek itt is már leírtam párszor, nem jár garancia vesztéssel a tisztítás pasztázás bővítés ....csak ne barmoljon el az ember valamit közbe ...ennyi ...

(#31215) echterion válasza wanted5 (#31179) üzenetére


echterion
nagyúr

HWI-vel pedig lehet. Én így csendesítettem le az enyémet üresben.

**********

(#31216) Dhampir válasza Bluesummers (#31171) üzenetére


Dhampir
félisten

(#31217) Darth_Revan válasza KillHates (#31211) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah azért az a 73C csak egy 2 perces tesztnel volt , úgy hogy még az alja sem volt rajta . Normális körülmények között 10 perces Aida64 tesztnel már azért felmegy 83C-ig ;]
(Azért 83C mert a coolboost akkor mondja azt, hogy "Na jól van elég volt!" és picit fentebb kapcsolja a ventit (így már nem megy 83C fölé). :))
83C mellett már viszont olyan hangos a gép mint sok más (főleg olcsóbb) gép netezés alatt :( :DDD

UI: szokatlan meg ez az új avatar, először meg komolyan elgondolkodtam (amíg a nevét nem láttam), hogy "Ez meg ki?" :Y

[ Szerkesztve ]

(#31218) echterion válasza Darth_Revan (#31217) üzenetére


echterion
nagyúr

Jesszus, nekem fel se tűnt. Nem értettem a tegnapi képet, de most már leesett, hogy látom az új avatárját. Ki ez a csaj? Nem nagyon ismerem fel, olyan Halle Berry beütése van első blikkre.

**********

(#31219) KillHates válasza Darth_Revan (#31217) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, elfelejtettem, hogy akkor még tangabugyiban volt a gép :D
A magok közötti alacsony hőmérséklet különbség megmaradt?

(Bluesummer-el, indulunk a tranyó versenyen lassan :DDD)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31220) Darth_Revan válasza KillHates (#31219) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem igazán, a kezdeti 4C különbségből már 7C lett, de amíg nem éri el a 10C különbséget addig már nem érdekel.

(#31221) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

18-an este rendeltem, de Németországból ma meg is jött a mélynyomó az Acer G5-793-ba :C

Már csak arra kellene rájönni hogy ez a gumi ami mellette volt mire van?

:))

[ Szerkesztve ]

(#31222) Helltak válasza Darth_Revan (#31221) üzenetére


Helltak
őstag

Az szép, főleg ebben az időszakban :)
Majd linket tudnál küldeni? Akár privátban is, köszi!

Vivo X100 Pro

(#31223) Bluesummers


Bluesummers
őstag

KillHates a reptéren, ezzel a táblával várta ezt a gyönyörű, szeszélyes kis vörös hajú leányt ... de csalódnia kellett...
Legalább kárpótolja a GTX 1080-as AlienWare.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31224) Darth_Revan válasza Bluesummers (#31223) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ahogy nezem KillHates is megváltozott egy picit :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31225) Raymond válasza Bluesummers (#31223) üzenetére


Raymond
félisten

Besz*ras! :D :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31226) echterion válasza Bluesummers (#31223) üzenetére


echterion
nagyúr

Te nem csak magad formálod át, hanem szegény KillHates-t is. :DD

Mondjuk legalább sokkal fiatalabb lett, így több esélye lesz a lányoknál is. ;)

[ Szerkesztve ]

**********

(#31227) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis élménybeszámoló a "nagy tepsiről"
Ami nagyon meglepő (az ex-15R3-asomhoz képest) hogy sokkal csendesebb ez a gép, mint a 15-ös volt. Először azt hittem, hogy elromlott a ventilátora, de nem. A net böngészése közben (szerencsére van most időm kipróbálni, köszönhetően az Invitelnek, aki 15-50 kBps-os netet biztosítanak az egyébként nem túl acélos 200 Kbps helyett - gyk: 2 Mbps) nem is hallani a gépet. Néha felszisszen egy rövid időre, aztán megint csend van sokáig. És még a gyári paszta van rajta! A 3D-t még nem tudtam kipóbálni, mert kb 3 óra mire le fog jönni az 500 MB-os nVidia driver :W
A TOBii beszarás jó, tényleg nagyon pontosan lehet vezérelni vele gépet. Azért az nagyon durva, hogyha valamire "szúrós szemmel" nézel, akkor oda feldob egy menüt a TOBii. A controll panel kapcsolói "kifényesednek" ha rájuk nézek, stb... Kicsit ilyesztő...
(persze a winfos hello valami miatt nem tudja bekapcsolni a kamerát)
Szóval van még mit finomítani a vason. Egyenlőre szenvedek a lassú nem miatt :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31228) echterion válasza KillHates (#31227) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt a Tobii-t hogy lehet működésre bírni? Mert nálam csak a képenyő felélesztése működik, ha visszaülök a gép elé, amiket te leírtál, azok közül semmi se megy. Már épp azon filóztam, hogy mi ebben a nagy bumm, mindjárt törlöm a francba a gépemről, de ha vannak ilyen opciók is, azokra kíváncsi lennék.

**********

(#31229) buherka válasza Darth_Revan (#31221) üzenetére


buherka
addikt

Az a kis gumihenger egy távtartó hogy ne rezonáljon a mélynyomó a házon belül. Nekem is ilyen van benne. Nekem átlósan van benne két db ilyen kis gumi. a sarkánál.
Lehet hogy van a mélynyomón alapból, sztm csak pluszba grátisz kaptad...nézd meg ha kibontod.

Annyi hogy az enyém kisebb mert 15"-os. A tiéd dupla az 17".os-hoz van.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31230) KillHates válasza echterion (#31228) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha megnyitod a tobii-t a taskon, akkor ott van experience és ott lehet kismillió dolgot paraméterezni.
A legbrutálabb funkció; amikor odaugrik az egér ahová nézel. Elképesztően gyosan lehet így dolgozni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31231) Rnini91


Rnini91
újonc

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni gamer laptop vásárlás előtt állok.
Milyen márka és melyik gép a jó World of Tanks és hasonló online játékokhoz?
Nem vagyok megszállott de naponta azért szoktam 2 órákat folyamatosan játszani,és erre kéne a gép.
Életem első ilyen gépe lenne,és nem szeretném elkamillázni,egy stabil jól hűtő masina az álmom ami nem bonyolult kezelni sem karbantartani és csalódást sem okoz ebben a játékban...
Felső határ 260ezer Ft

Jelenleg HP Pavilion Gaming 15-el szemezek jelenleg mik a tapasztalatok vele?
Köszönöm előre is a segítséget! :))
Privát üzenetben küldhettek üzenetet

(#31232) Rnini91 válasza Banano (#31152) üzenetére


Rnini91
újonc

Uhh de durva :Y Ennyire gázak az Asusok gamerbe?
Sokat szemezgettem az Asus Rog-kal hogy húha meg aztamindenit..ezek szerint használhatatlanok? :o
A sokadik hozzászólás amit olvasok ilyen bajjal meghogy szar az aksijuk....

Nem ajánlod megvenni egyik típusát se? Épp gamer laptop vásárlása előtt állok és nagyon tanácstalan vagyok

(#31233) DVlad válasza Rnini91 (#31232) üzenetére


DVlad
őstag

link :D

[ Szerkesztve ]

(#31234) Mikulásbá válasza Rnini91 (#31232) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Semmivel nem rosszabbak az Asusok,mint a többiek,konkrét típusokkal lehet gáz,de alapból a ROG gépek az egyik legjobb ár-érték arányú gépek-persze itt is vannak osztályok.

(#31235) echterion válasza Rnini91 (#31231) üzenetére


echterion
nagyúr

15 vagy 17", új vagy használt is jöhet? WoT-hoz az 1050ti kell minimum, prociban a sima 4 magos i5-ös elég neki. Újonnan ilyen paraméterekkel nem valószínű, hogy 260-ért találsz megfelelő gépet.

**********

(#31236) consono válasza echterion (#31235) üzenetére


consono
nagyúr

Acer Aspire 7 A715? Az mindegyiket hozza és a 717-ről nem volt itt rossz vélemény... Nem tudom a 715 miben más. Mondjuk lehet, hogy ez csak 1050, nem Ti...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#31237) Gaberiellb válasza Darth_Revan (#31221) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Szia! Érdekelne hogy szted egy 2017-es omenbe meg lehetne-e valahogy oldani egy kis mélynyomosítást? 🤔
Bang&olufsen van benne de a mélyei nem az igaziak, a y50-esembe sokkal jobb a hangzás nyilván a 2.1 miatt! Köszi :R

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31238) KillHates válasza Gaberiellb (#31237) üzenetére


KillHates
nagyúr

=

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ha szerelték azt a modellt "mélynyomóval" is, akkor be lehet tenni, de ha nem akkor nem hiszem, mert ezekben az új notikban nincsen hely, ahová PLUSZBAN elférne akár egy picike woofer is. Akkor lehet még, ha neked 17-es géped van és a ruppótlan gyártó a 15-ös alaplapját rakja bele és az így nyert helyet mélynyomóval tölti ki, mint Darth gépében is! Nekem is így van, a 17-es gépben a 15-ös alaplap figyel, így lett hely az SSD-k mellett és oda betett egy gyufásdoboznyi "sub"-ot a Dell. Ha meghajtom letáncol a gép az asztalról! (én meg felébredek, hogy bilibe lóg a kezem! :D)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31239) echterion válasza KillHates (#31230) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem működik ez a retek. Rányomok, amit írtál, aztán bedob egy honlapra, ahol azt írja, nem tud csatlakozni a Tobii-hoz. Driver frissítéseken túl vagyok, a windows hello-t viszont be tudtam állítani.

**********

(#31240) KillHates válasza echterion (#31239) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miylen géped is van?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31241) echterion válasza KillHates (#31240) üzenetére


echterion
nagyúr

AW 15 R3

**********

(#31242) Gaberiellb válasza KillHates (#31238) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Köszi :R

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31243) Myair válasza Darth_Revan (#31221) üzenetére


Myair
tag

Szia. Bele raktad már a gépbe? Gondolkozok rajta én is. Sokat dob a hangminőségen remelem! Emiatt gondolkoztam rajta hogy Visszaküldöm. A lenovo y700 asom sokkal szebben szól mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#31244) Pocok256 válasza echterion (#31239) üzenetére


Pocok256
veterán

13r3 as gépembe én sem tudtam működésre bírni azt amit killhates írt. Nem tudom miért viszont a Windows hello nálam is jó volt cserébe :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31245) KillHates válasza echterion (#31241) üzenetére


KillHates
nagyúr

A 15-ösben és a 13-asban a "kicsi" Tobii van. Az nem tudja a szemkövetést, mert nem sztereoszkópikus, azaz egy infratraszponderes. Viszont az tudja a Windows hello-t (ami szerintem a leghasznosabb funkció) és befogható további authentikációkra, meg a "nem vagyok a gépnél" funkcióra is. Nekem pont ezek jöttek be a legjobban: felálltam a géptől: monitor OFF, amikor bekapcsoltam akkor nem kellett pin-kóddal babrálni, hanem csak beledüllesztettem a szemem a kamerába. Ezeket pont nem tudja a "nagy" Tobii (de sanszos, hogy én bénázok) viszont Lara Croft seggére bármikor ráállítja a deepth-field-et ha oda mered a tekintetem :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31246) echterion válasza KillHates (#31245) üzenetére


echterion
nagyúr

Hm, ezek nálam is működnek és nekem is tetszenek, eléggé kényelmes a dolog. Akkor ezek szerint az ingyenes játékokat ezzel a Tobii-val nem kapom meg. Sebaj, legalább nem kell tovább izzadnom vele.

[ Szerkesztve ]

**********

(#31247) echterion válasza consono (#31236) üzenetére


echterion
nagyúr

A hűtés elbír ezekkel a komponensekkel, de a kijelzője egy eléggé alsó kategóriás IPS. Az 1050-nek SD kliens esetén is kell sok kompromisszum, nekem az 1050ti lapossal SD kliens esetén is kompromisszumot kellett kötni, nem lehetett mindent max-ra tolni, mert lesznek pályák, ahol erősen beesik 60 fps alá, ott meg jön a képtörés, ami ennél a játéknál nagyon zavart engem. Az 1050 cirka 20%-kal gyengébb az ti verziónál, így mérlegelni kell, ez elég-e, illetve elég lesz-e 1-2 év múlva.

**********

(#31248) DVlad válasza echterion (#31247) üzenetére


DVlad
őstag

Ezt nem értem. Nekem is az van benne, és minden maxon van, van ami ultrán, és hd kliens. Röccenés nélkül megy, általában 100-120 fps mellett. A legkevesebb, amit láttam, az 93 volt.

[ Szerkesztve ]

(#31249) echterion válasza DVlad (#31248) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak egy példa: Ensk rögtön az elején nálam mindig 30-40 fps között mozgitt csata kezdetén az első 20-30 mp-ben. Nálad ott is 100 fps? Milyen géped van?

**********

(#31250) DVlad válasza echterion (#31249) üzenetére


DVlad
őstag

Ha azt adja, figyelem majd.
Scar edition Gl 703 120Hz Ssd-ről fut.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.