Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30351) BIOS


BIOS
tag

Írtam alternatívát...gondoltam elég lesz...nem Super Mariozni akartam volna rajta. 15.6 bőven elég sok utazásom mellett. Napi 5-6 óra játékra. Nekem ez ingyen volt ;) További szép napot!

(#30352) Mikulásbá válasza BIOS (#30351) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl.

[ Szerkesztve ]

(#30353) Muerte válasza echterion (#30350) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálad elvileg x16-on kéne mennie..a GPU power-t HWiNFO vagy nV Inspector-ban tudod lecsekkolni.
A voltage curve beállítás miatt mutatja valamiért máshogy az órajeleket a GPUz,azzal ne foglalkozz.

[ Szerkesztve ]

(#30354) kirjak


kirjak
aktív tag

Senki sem válaszolt neki, nem csoda hogy ezt vette.

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#30355) BIOS válasza Mikulásbá (#30352) üzenetére


BIOS
tag

Köszönöm neked a segítséget! :R pl. erről az oldalról sem tudtam. :Y De majd legközelebb jól jön. Tervbe van véve még 1 játékos :C

(#30356) Mikulásbá válasza BIOS (#30355) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mennyire játékos,mennyit szánsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#30357) Muerte válasza kirjak (#30354) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én totál nem vagyok képben az új gépek árával 400 körül,meg alatta,felette sem...
Azért ha visszaolvasott volna 1-200 oldalt,voltak itt jó leírások,ajánlások,főleg Darth_Revan részéről.
A keresőt is lehetett volna használni erre a célra,aztán ha van már egy adott típus, akkor tudunk segíteni,pro-kontra milyen a kiszemelt gép.

(#30358) Medocsabi válasza Darth_Revan (#30348) üzenetére


Medocsabi
addikt

Viszont cserébe az itthon kapható gépek közül a legjobb supporttal rendelkező ! :)

(#30359) BIOS válasza Mikulásbá (#30356) üzenetére


BIOS
tag

460 ezer a keretem rá de 1 hónap akkor lehet 500-600 is. Jelenleg 460 ezer. Több helyen olvastam, hogy Asus laptopok nagyon melegszenek zajosak. Lehet nem igaz...tényleg nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#30360) Mikulásbá válasza BIOS (#30359) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvass PM-et!

Nincs márkához kötve a melegedés,minden típus más és más.

[ Szerkesztve ]

(#30361) kirjak válasza Muerte (#30357) üzenetére


kirjak
aktív tag

Persze igazad van, de ha vissza olvasna, nem is kérdezne. :U

Ha meg már kérdez, azon a sok ezer hozzászóláson keresztül amire volt energia (pl. az általam kihagyott időszakban) azért gyakorta esett szó olyan dolgokról amelyeknek vajmi kevés köze van gamer Notikhoz, ő pedig most egy ehhez fűződő kérdést tett fel amit le sem kakkantottak.

:O :C :F :Y

Most hogy megvette már érdekes a téma mekkora buta döntést hozott különböző szempontokból.

:C

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#30362) Medocsabi válasza Mikulásbá (#30360) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért az asus scar laptopok a 8. genes i7-tel 1 árva heatpipe-on tuti hogy izzanak.

(#30363) Medocsabi válasza BIOS (#30359) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jó hát ilyen összegből azért van bőven annál a dellnél jobb választék, én digiprime.hu-n is nézelődnék.

(#30364) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Találkozott már valaki olyannal hogy G-Sync mellett is akadozik egy játék úgy hogy CPU és GPU órajel stabil és nem ugrál ?
5 játékot próbáltam ki, többsége megy simán de az összesnel véletlenszerűen megakad 0.05 secre a kép ..vagyis nem is is akad, olyan mintha ugrana egy framet.
NVCP-ben próbáltam pre rendered frame-t 1-re állítani és picit segített.
Illetve van játék ahol mozgasnal egy pillanatra olyan mintha G-Sync nem is menne .
Órajelek stabilak és a képkocka szám is minden játéknál 60 fölött van, ezért nem is értem.
Már 2 napja kínlódok driverek és különböző w10 verziók teszzelgetesevel, de egyik alatt sem tökéletesek...akkor dobtam majdnem ki az ablakon amikor pl Rise of the Tomb Raider végre jó lett, de újraindítottam a gepet és megint megjelent a frame skipping :W

Táp szerintem rendben van, első bekapcsolás kor ugyan elég visitó hangot adott ki, de már alig hallani és az órajelek sem ugralnak használat közben.

Hőmérsékletek is tökéletesek, GPU 75c alatt, CPU pedig unlocked tdp-vel is 80c alatt.

[ Szerkesztve ]

(#30365) echterion válasza kirjak (#30354) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, van erre szakosodott topik is, itt inkább akkor tudunk segíteni, ha feldob pár általa kinézett alternatívát. Azért a legjobb vételek felkutatása mindig időigényes dolog, nem csak arról szól, hogy melyik a legjobb gép, mert az árak folyamatosan változnak.

(#30364) Darth_Revan: Én a WoT-tal kínlódok, egyszerűen nem megy a g-sync, nem tudom lekorlátozni 60 fps-re, csak akkor, ha kikapcsolom a g-sync-et. Ugyanez volt a Predator-omnál korábban, de már nem emlékszem, hogy oldottam meg.

[ Szerkesztve ]

**********

(#30366) Medocsabi válasza Darth_Revan (#30364) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hogy te miket észre nem veszel :D tuti te vagy a terminátor, keresed John Connort.

(#30367) Mikulásbá válasza Medocsabi (#30362) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

1060-hoz annyira nem rossz.

[link]

(#30368) Ájvé válasza Darth_Revan (#30348) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem olyan rossz a kijelzője. Én mondjuk 1130€~366000 Ft-ot fizettem érte, türelmesebb lennék és vártam volna fekete péntekig akkor 1030€-ért is megkaptam volna. Max-q-t is mindig lesajnáljátok, mint írtam 1670 Mhz-re is képes felmenni, szóval nekem biztos bőven jó. CPU viszont egy kazán, pedig 8300H van csak benne.

(#30363) Medocsabi:
És mit? MSI amibe beleszakad a csavar (ha jól olvastam itt).

[ Szerkesztve ]

(#30369) Darth_Revan válasza echterion (#30365) üzenetére


Darth_Revan
veterán

NVCP-ben bekapcsoltad hozzá a vsync-et?
Mondjuk ekkor a kijelző refresh ratehez lövi be.
Whisper mode-al tudod korlátozni 60 fps-re.

(#30370) Muerte válasza echterion (#30365) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na ne vagánykodjatok má' hogy g-sync-etek van! ;] Nekem olyan sose nem lesz :O

(#30371) Darth_Revan válasza Muerte (#30370) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hja, nagyon király ha GSync mellett frame skipping van, de Optimus mellett meg nincs :U
Meg sok régi játék nem is támogatja.

Megáll az eszem hogy Asus 144 hz-es paneljen fekete ghosting-ba futok, más gepnek a paneljen meg framet skipping :N

[ Szerkesztve ]

(#30372) Muerte válasza Darth_Revan (#30371) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát én ehez a részéhez nem értek semmit sem.Volt kb.2 hónapig gsync-kes Asus 751-em,azon a Dying Light gyönyörűen tükörsimán futott vele,de más játékkal nem néztem.

(#30373) Medocsabi válasza Ájvé (#30368) üzenetére


Medocsabi
addikt

Konkrétan nem néztem gépet, csak javasoltam a honlapot :)
Egyébként meg kövezzetek meg, de 400 alatt itthonról lehet ám hogy én is inkább a dellt venném. lehet hogy "csak" maxq 1060, és nem 6 magos i7, de tutihótziher hogy lehűti a vasat mókolás nélkül, és 3 év a gari. Mert ugye egy gamer notinál sosem csak a hardvert köll ám nézni. (legalábbis annó mikor szűz kislány voltam noti téren ezt sulykolták a szakik :K (azóta persze vén f@sz lettem nyilván :D)
Az más kérdés hogy én enniyt sosem adnék ki laptopért.

(#30374) Dhampir válasza Medocsabi (#30373) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovo (Legion Y530) szerviz, ha jó lenne... :)

[ Szerkesztve ]

(#30375) Medocsabi válasza Dhampir (#30374) üzenetére


Medocsabi
addikt

Többek között :) mostanság megint beszippantott a retro, dune200, command&conquer stb megy...:D ja meg Half life. Ezekhez kell ám vas! ;] Meg most amire jobban vágyom az egy 60-70" 4k tv a konzolhoz, kicsinek érzem már a 47"-t.
+ az itt olvasott tapasztalatok alapján a lenovo itthoni szervíz még mindig katasztrófa

[ Szerkesztve ]

(#30376) Dhampir válasza Medocsabi (#30375) üzenetére


Dhampir
félisten

A 960M-et le tudta fogni a Half-Life 2, valamit valószínűleg nem kellett volna bekapcsolni az Nvidia beállításokban. :D

Visszatérve Delles G5 "vizekre", support ide vagy oda, elég sírón nevetséges az, hogy 400.000 Ft-ig csak 1050 Ti-t kapunk a Delltől... :U

Ugyanaz a CPU + VGA a Lenovo Legion Y530-ban, 128 GB SSD nélkül 270.000 Ft-ba kerül, ráadásul tesztek szerint a hűtése sokkal csendesebb a G5 5587-nél.

[ Szerkesztve ]

(#30377) echterion válasza Darth_Revan (#30369) üzenetére


echterion
nagyúr

Ott csak gsync van, mint opció. Kipróbáltam mindkét opciót ott, a játékban is ki-be kapcsolgattam a vsync-et, de nem akarja az igazat. Majd ha lesz időm, végignyálazom az itteni hsz-eim, hátha beírtam ide, hogy anno mi volt a megoldás.

Amúgy ha már képfrissítés: a gépemben lévő panel frissítését lehet picit tuningolni 75Hz-re?

(#30370) Muerte: Így jár az, aki nem nyitott az újra. :P ;]

[ Szerkesztve ]

**********

(#30378) craze


craze
csendes tag

Sziasztok!

350-400 között szeretnék venni egy gamer laptopot, tűrhető aksival és 1060-as karival. Nézegettem az Asus TUF FX505-öt, az MSI GP63-mat és az Acer Nitro 5-öt. Szerintetek melyikbe érdemes pénzt invesztálni? Van esetleg jobb ötletetek? Előre is köszi!

(#30379) nimmrody


nimmrody
tag

Azért röhej, hogy egy újszerű MSI GS 63, [link] újra pasztázás után ilyen hőmérséklet eredményeket tud..

Játék közben, full scr, minden low beállitáson: [link]

Fórumtársnak köszönöm szépen a segitséget ő kiváló munkát végzett.

Viszont.. vakargathatom a fejem hogyan tovább...

[ Szerkesztve ]

(#30380) Pistivi válasza nimmrody (#30379) üzenetére


Pistivi
tag

Mivel lett pasztazva?

(#30381) echterion válasza nimmrody (#30379) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát figyelj, 1,8 kiló, szinte semmi anyag nincs benne, de ott van a kazán hatmagos meg az 1060. Nem meglepő ez szerintem.

**********

(#30382) KillHates válasza Pistivi (#30380) üzenetére


KillHates
nagyúr

MX4-el (eredeti! :K )
Azóta agyaltam a géppel kapcsolatban és még arra is merek gondolni, hogy azzal van valami más gond. Ilyen hirtelen nem lenne szabad 10 fokokat kiugrania a CPU-nak. Olyan mintha nem érne hozzá rendesen a hűtés. És nem számít. hogy megy a cooler boost vagy nem akkor is ezeket produkálja.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30383) KillHates válasza echterion (#30381) üzenetére


KillHates
nagyúr

De pocoknak meg minden heppi :)

szerk:

"1,8 kiló, szinte semmi anyag nincs benne, de ott van a kazán hatmagos meg az 1060."

egyébként én is ezt mondtam; van fent egy csinos TITAN az aprón egy picivel drágábban és nem a Quasimodo HQ8750 van benne, hanem egy combos 7820HK! (és abba még a 1080 is belemegyen)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30384) echterion válasza KillHates (#30383) üzenetére


echterion
nagyúr

De neki sem full terhelésen megy a proci.

**********

(#30385) KillHates válasza echterion (#30384) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt nem tudom; a teszt (Superposition) alatt rendben volt, de a játék alatt nagyon durván elkezdett melegedni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30386) Ájvé válasza Dhampir (#30376) üzenetére


Ájvé
veterán

Én meg Lenovot nem vennék, olvasva véleményeket róla. Tetejében egy szimpla RAM cserét nem lehet megcsinálni hivatalosan szerviz nélkül, sőt SSD-t se.

(#30387) Pocok256 válasza KillHates (#30385) üzenetére


Pocok256
veterán

Cooler boost mellett is melegedett a CPU melyik játékkal, na mindjárt otthon aztán röffentek egy prime 95 öt. Amúgy a hőmérséklet nálam is nagyon ugrál a CPU nál. De hát ez logikus iszonyat nagy a MHz diffi a magok között van mikor egyik 2GHz en jár másik meg 4,2 ön.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30388) RM007 válasza nimmrody (#30379) üzenetére


RM007
addikt

3 dolog ami használhat...
1, a procit megvasaltatod, mert ezt lehet.
2, XTU -ban alulfeszeled. Van még a ThrottleStop, de én azt nem nagyon ismerem.
3, a gpu-t UV szűrőn alul feszeled(MSI Afterburner), befixálod egy alacsony szintre, egy síkra a görbét, mint ahogy én tettem. [link]. Ez is számíthat a cpu-nak.

Ez egy egyszerű recept, ami nálam nagyon sokat hozott.

Közben látom valaki már segített. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#30389) echterion válasza RM007 (#30388) üzenetére


echterion
nagyúr

A hatmagos sajna púpos, nem vasalós. A többivel érdemes próbálkozni, bár kétlem, hogy KillHates nem próbálkozott ezzel.

**********

(#30390) RM007 válasza RM007 (#30388) üzenetére


RM007
addikt

A vasalás ugrik, én egy 7700HQ változatot néztem, mindegy, marad a másik kettő. :)

(#30389) echterion: Igen persze. Nem a linkjére kattintottam és más jött be. Meg is örültem hogy akkor még lehet sokkal jobb. Azok a fránya kiszerelések, van annyiféle. Tiszta káosz.
Egyszer talán összejön hogy ne fogjak mindig mellé. :) :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#30391) Pocok256


Pocok256
veterán

Na szóval teszteltem intel XTU 125mv core offset minuszba mellé 50 wattot turbo boost TDP keret xtu stress testjében tudja tartani a max turbot 6 magon és átlag 70-80 fok között van a mag hőmérséklet (néha bevillan a thermal throttling és a néha a Power limit throttling) cooler boost mellet, majd kipróbáltam a sjaát advanced fan curcvemat ott is szépen tartotta.

Ezek után megnéztem prime 95 ben itt már a turbot ledobja nem 3,9 ghz en megy mind a 6 mag hanem csak 3,2-3,4 ghz en viszont a max hőmérséklet itt is 86-90 volt de átlagban 75-80 között ugrált.volt olyan mag aminek a 10 perces prime égetés után is a max hőmérséklete 78 volt míg másiknak 90 e fölé nem ment egyszer sem. Itt már nem használtam cooler boost -ot csak simán a hűtési profilt advancedre húztam és a max fordulatszámnak megadtam a 90% ot és kész is. Itt folyamatosan világított a Power limit throttling szóval ezen az oldalon kell elindulni itt.

Tippem szerint mivel púpos a cpu rendesen meg kell kenni anyaggal mert billeghet rajta a hűtés ezért lehet hogy egyik mag max 78 fokos míg a másik ki spike ol 91 fokra ugyanazon a terhelés mellett.

A gép hűtése tényleg eszméletlen jó, itt a mérnökök lerakták az asztalra azt ami képes lenne elvezetni a hőt a probléma inkább az, hogy a púpos cpu miatt a hűtőfelület nem fekszik jól fel emiatt vannak anomáliák.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30392) RM007 válasza Pocok256 (#30391) üzenetére


RM007
addikt

Én mint laikus, (és korábban próbáltam humorizálni ezzel a púpos dologgal) nem értem hogy lehet az hogy nem fekszik fel a hűtőfelületre. Ha a cpu púpos, akkor a ráfekvő hűtőnek meg homorúnak kellene lennie hogy jól illeszkedjenek, vagyis ott meg pont ellenkező kialakításnak kellene lennie. Ilyen hülye mérnökök nem lehettek, vagy mégis.
És ha igen nem kéne akkor faragni valamit a bordán?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#30393) Ferelson


Ferelson
tag

Sziasztok!
Gamer laptopomhoz tervezek kontroller vásárlását. A sport játékokat annyira megszoktam konzolon kontrollerrel, hogy iszonyat. :D A kérdésem az lenne, hogy vezetékeset, vagy wireless-t ajánlotok? Jó lenne minél kevesebb vezeték, de esetleg nincs interferencia vagy kihagyás ilyesmi a vezeték nélkülinél? Emiatt egyelőre vezetékesben gondolkozom. Valakinek tapasztalat?
Előre is köszi!

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#30394) KillHates válasza echterion (#30389) üzenetére


KillHates
nagyúr

A szoftveres dolgokat hanyagolom, az XTU meg nálam vörös posztó, mert a feszültség csökkentésével, nagyon áram határértékre hajtható a VRM a notikban! Csak asztali rendszerekhez merem ajánlani. :R
A GPU-val (1060) szerintem semmi gond, ha nekem a tejfölösdobozban nem forr fel a 1070 akkor itt bőven elégnem kell lennie!

Az alapvető probléma itt rejtőzik:

Ez a noti olyan kiszabott vékony mint egy Asus G751 kijelzője!!!!
(a képen elírtam :B)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30395) KillHates válasza RM007 (#30392) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem egyformán púposak! Ebben az MSI-ben középen sík volt és a vége felé gömbölyödött. Mint a Samsung telefonok kijelzői, amik le vannak kerekítve oldalt. Darth Reva Acer-ében szépen szabályos mint egy buborék!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30396) Pocok256


Pocok256
veterán

Amúgy az a vicc tényleg hogy csak a cpu csacskasága az ami miatt rossz a gép a vga t rettentően jól letudja hűteni a gép :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30397) echterion válasza KillHates (#30394) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, ezt már tényleg említetted korábban. Így viszont túl sok mindent nem lehet vele kezdeni.
Esetleg befogni az alaplapot egy síkköszörű alá és síkra munkálni. :DD

**********

(#30398) Pocok256 válasza Ferelson (#30393) üzenetére


Pocok256
veterán

Nincs semmi interferencia stabil a kékfog :)
Sony dualshock 4 v2 esem van két darab is és teljesen jól mennek vezetéknélkül. De ugye ha nagyon akarod tudnak vezetékesek is lenni szóval :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30399) Ferelson válasza Pocok256 (#30398) üzenetére


Ferelson
tag

És PC-hez is használod őket? Mert nekem is van 2. De hát olyan usb adaptert kb már be se lehet szerezni, hogy PC-vel is kompatibilis legyen ne csak a ps-el...

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#30400) Pocok256 válasza Ferelson (#30399) üzenetére


Pocok256
veterán

Milyen usb adapterről beszélsz te ? Bekapcsolod a controllert csatlaokztatod kékfogon vagy sima usb kábellel a géphez és megy ennyi. semmi nem kell hozzá nem középkor ez :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.