Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31251) Balázzs válasza echterion (#31246) üzenetére


Balázzs
senior tag

Tobii oldalan regelj be es kiirja van-e ingyenes jatek hozza.

(#31252) echterion válasza Balázzs (#31251) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez már vagy egy hete megtörtént, de ez a vége:

**********

(#31253) Balázzs válasza echterion (#31252) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szedd le a tobii progit es Tedd fel ujra, nalam is csinalta egyszer.

(#31254) KillHates válasza Balázzs (#31253) üzenetére


KillHates
nagyúr

A 15-ben nincsen tracker! Csak jelenléti érzékelő!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31255) Balázzs válasza KillHates (#31254) üzenetére


Balázzs
senior tag

Tényleg nincsen, fura, hogy miért nem rakták bele.

Nagyon jó dolog amit Te is említettél: win logon ránézéssel, kijelző dim

[ Szerkesztve ]

(#31256) echterion válasza KillHates (#31254) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor ingyé' gamma sincs? :O
Van egy flexed? Kivágom a gépbű' a picsába' ezt a szart. ;] :D

**********

(#31257) nagybá


nagybá
senior tag

Srácok, az miért lehet, hogy (aksiról és hálózatról is), ha COD4-et elindítom, akkor 30FPS-em van?
Pontosabban: Egy ideig konstans 30 fps, aztán gondol egyet és átugrik 49-re és ott marad konstans egy ideig. Aztán néha néha felugrik 60-ra és ott marad, de aztán megint visszaugrik mondjuk 30-ra. Szóval ezen a 3 fps értéken ugrál össze-vissza. Az érdekes az, hogy a játékban 250-re van állítva a max fps, vsync ki van kapcsolva és ha hálózatról tolom, akkor annyi a különbség, hogy 30, 49, és 60 helyett 30, 49, 250 fps között ugrál az fps érték...
Eléggé idegesítő :/
Nvidia control panelen próbáltam beállítani, hogy csak a dedikált VGA-t használja hátha segít, de nem változott semmi sem.

Van ötletetek?

(#31258) Raymond válasza echterion (#31256) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell flex, eleg ez is :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31259) KillHates válasza Balázzs (#31255) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert elég vastag kijelzőt igényel; a lencséket el kell valahová rakni, mert ez nem olyan egyszerű cucc mint egy webkamera. Ezért ilyen furcsa "púpos" a 17-es kijlezőjének az alja:

Egyébként lehet kapni a 17-es kis Tobii-val is:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31260) echterion válasza nagybá (#31257) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem a WoT csinál ilyet, ha bekapcsolom a vsync-et, csak az mindig 39-re akad be 60 helyett. Aztán belépek a beállításokba, ki-be kapcsolom a vsync-et, utána visszamegy 60-ra, majd vagy beesik megint 39-re, vagy úgy marad csata végéig. Aztán kövi csatánál vagy megint ilyen, vagy megy simán 60-on. Ha kinyomom a vsync-et, akkor nincs ilyen beakadás. Nem tudom, mi lehet a gondja nálam, de nagyon hasonló a tiéd, szóval ha megtalálod, oszd meg vele. :K

**********

(#31261) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Holnap nem biztos, hogy felnézek ide, szóval előre is Kellemes Karácsonyt mindenkinek, egyetek sokat, sokmindenből! :K

(#31262) nagybá válasza echterion (#31260) üzenetére


nagybá
senior tag

Azon tűnődöm lehet a Gsync az oka. Neked is gsynces a monitorod?

(#31263) echterion válasza nagybá (#31262) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, az. Azzal lehet összefüggésben, mert ha kinyomom, akkor meggyógyul. De nem akarom emiatt a retek játék miatt állandóan kapcsolgatni.

**********

(#31264) Muerte


Muerte
Topikgazda

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok! :)

(#31265) kreten67


kreten67
senior tag

Karácsonyt mindenkinek! [link]

(#31266) KillHates


KillHates
nagyúr

Kedves Barátaim!

Ezúton szeretnék Nektek és a szeretteiteknek Boldog Karácsonyt kívánni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31267) KillHates válasza kreten67 (#31265) üzenetére


KillHates
nagyúr

:DDD :DD :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31268) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#31269) Raymond


Raymond
félisten

Boldog Karacsonyt!

Termeszetesen csak izlesesen...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31270) BIOS


BIOS
tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Megérkezett! :DD :DD :DD Helios 300 Predator + Samsung 970 EVO 500GB M.2

[ Szerkesztve ]

(#31271) alces


alces
tag

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

(#31272) Balázzs


Balázzs
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31273) nagybá válasza echterion (#31263) üzenetére


nagybá
senior tag

Nvidia control panel-ben úgy emlékszem, hogy be lehet állítani adott játékra, hogy menjen-e vagy sem. De majd ma utánanézek!
Mindenesetre az már egy előrelépés, hogy tudjuk, mi okozza. :)

(#31274) echterion


echterion
nagyúr

Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

**********

(#31275) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Le sem lehetne tagadni ,hogy itt az AW fanok vannak túlsúlyban. :U

(#31276) Drenadar


Drenadar
veterán

Mindenkinek boldog Karácsonyt! :)

(#31277) DamianB válasza Mikulásbá (#31275) üzenetére


DamianB
őstag

Szívemben én Asusos maradtam :B

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31278) Mikulásbá válasza DamianB (#31277) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az jó,de ezt pont egy AW-vel írtad...... :DDD

(#31279) echterion válasza nagybá (#31273) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem találtam benne ilyen opciót a g-sync beállításoknál.

**********

(#31281) DVlad


DVlad
őstag

Boldog karácsonyt!

(#31282) nagybá válasza echterion (#31279) üzenetére


nagybá
senior tag

Na megnéztem én is. Van a programoknál egy ilyen lehetőség pedig ahol be lehet állítani, hogy képernyőfrissítéssel menjen vagy gsync-kel. Egyébként ha aksiról megy nekem akkor nem javítja meg, viszont ha hálózatról, akkor így már jó. Szóval úgy látszik, hogy nálam valahogy mégis bekavar az energiagazdálkodási mód :/

(#31283) Ájvé válasza nagybá (#31282) üzenetére


Ájvé
veterán

Akksiról megy akkor visszaveszi a teljesítményt, hogy tovább bírja. Legalábbis nálam Dell G5-nél így van.

(#31284) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Kipróbáltam ma én is a G5-on a G-Sync-et.
Metro 2033 Redux-> jo
Xcom2 -> fps drop es akadozas
Infinity Warfare -> mikroakadas
RAGE -> mikroakadas

Komolyan mondom a fentiek közül a legtöbb játék GSync nélküli 60 hz-es panelen vagy majdnem ilyen jól néz ki vagy még jobb is (pl a RAGE) :))

(#31285) nagybá válasza Ájvé (#31283) üzenetére


nagybá
senior tag

Nekem is, csak éppen COD4-hez nem kell akkora teljesítményfelvétel, hogy jól fusson...
És ugye ahogy írtam feljebb megy is neki akár 60 fps-sel is aksiról, csak ugye kis periódusig. :/

(#31284) Darth_Revan: Nem úgy volt, hogy ez a Gsync hú de nagyon jó?

[ Szerkesztve ]

(#31286) Darth_Revan válasza nagybá (#31285) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Elvileg igen, de én már azt vettem észre hogy ahány játék, annyi driver kell, van driver amivel az egyik játék tökéletes, de a másik akadozik, aztán felteszel egy másik drivert amivel már az utóbbi jó lesz de az előző kezd el akadozni...meg most a Win10 1803+1809 frissítéssel az MS is bekavart és hiába állítod a játékot full screenre, valójában egy picit tuningosabb borderless window-ban futtatja az os.
Na meg van játék G-Sync+in game V-Sync-el simább, van ami még G-Sync+nvcp V-Sync-el jobb...

A RAGE mondjuk mar maga is hulladék és nem csak hogy 60 fps cap van, de a 75 hz frissítést sem ismeri fel és nem enged vsync-et kapcsolni.

Witcher 1 G-Sync-el már kb jatszhatatlan annyira akad.

Sajnos nem elég hogy driver támogassa a G-Sync-et, a játéknak is kell. :( Ilyen téren az egyik legjobb a Metro sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#31287) echterion válasza nagybá (#31282) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, ezt kipróbálom majd.

(#31286) Darth_Revan: Nálam most az van, hogy elindítottam a WoW-ot, erre kiírja a legfrissebb Nv driverre, hogy out of date...no comment. A mai játékok programkód szinten hulladékok, csak a profitmaximalizálás megy, már nem érdekli a kiadókat sajnos. Nem tudom, másik topikban olvastad-e szerencsétlen ukrajnai honfitársunk esetét az örösz nyelvű uplay-es hulladék játékkal, na az is egy felháborító kategória. Az összes ilyen régiózárakkal szopató kiadót halálra büntetném, hogy egy életre elvegyem a kedvüket ettől. Aki ezt engedi nekik, az ugyanolyan bűnrészes...nesz neked szép új digitális világ. :(

**********

(#31288) Gaberiellb válasza echterion (#31287) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Azé az elég szar hogy van egy kurva drága technológia és nem megfelelően működik... hp omen 500-ezer g :U :O -sync 120 hz

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31289) Dhampir válasza Darth_Revan (#31286) üzenetére


Dhampir
félisten

A Metro játékok "nem kedvelik" a Radeon-t?

(#31290) Darth_Revan válasza Dhampir (#31289) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt nem tudom, de Helios 500-ason Vega alatt a 2033 Redux megmagyarázhatatlan ok miatt minden néhány másodpercben megakadt egy tized masodpercre, lehalkult a hang, majd normálisan futott tovább . OS és driver csere nem oldotta meg.

G-Sync esetében pedig szereti a G-Sync-et :)

(#31291) Gaberiellb válasza Darth_Revan (#31290) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Nekem hibátlanul ment a 2033 és a ll-is, mind redux persze, 60 fps, 60-70 százalék videokártya, 1060 :U (G-syncel)

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31292) Dhampir válasza Darth_Revan (#31290) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi az infót. :R

(#31293) echterion válasza Gaberiellb (#31288) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ez a számítástechnika már csak ilyen. Engem csak azért nem bosszant, mert nem számítottam rá, hogy benne van, illetve a 60 fps-t enélkül is tartja fix-en a WoT-ban. De most megnéztem, amit a kolléga mondott és ki is lehet simán kapcsolni az NVCP-ben csak ennél a játéknál, így ez a gond kipipálva nálam, mert nem kell minden játék alkalmával ki-be kapcsolgatni.

**********

(#31294) Gaberiellb válasza echterion (#31293) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Igen, én a wotot nem is nézem mert azzal nincs gondom, de egy odyssey na az más... :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31295) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Hali!

Lenne egy problémám vagy kérdésem.

Nekem egy MSI GT70-0nD gépem van egy 675MX kártyával, Havernak meg eg GX70 HD8970M AMD kártyával.

A kérdésem az lenne, hogy a 2 kártya átcserélhető-e a 2 gépben? Driverek, vagy az integrált és a dedikált kártyák közti váltás akkor is müködne?. A felépítése a 2 gépnek ugyanaz, ugyanakkora táp kell hozzá, csak nekem intel core i7 3630qm neki meg valami AMD A10 proci van.

előre ois köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

MSI GT70 0ND

(#31296) RM007 válasza bRezo1 (#31295) üzenetére


RM007
addikt

El sem hiszed mekkora szerencséd van, hogy egy ilyen gép tulajdonosa vagy. Kérdezd KillHates-et. Nézd az aláírásom. Utálok telóról írni, de most muszáj. 😄
Kínában vagyok. Nem rég beszéltem a fejlesztési miniszterrel. Már készül az új kártyám. 😉

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#31297) KillHates válasza bRezo1 (#31295) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Az Inteles gépben el fog indulni az AMD videókártya, viszont nem lesz hibrid Crossfire. Az sem biztos, hogy a switchable graphics (azaz az AMD optimusa) működni fog. Ha átrakod az MXM-et, akkor a hűtésüket is át kell raknod!!!!
Viszont az AMD procis GX-ben nem fog működni a GTX675, ha mégis megy akkor meg tuti nem fog működni az Optimus.
ÉN hagynám úgy ahogy van az AMD-s zsákutcát (hiába a jó VGA benne) mert sajnos csak gyári és rohadt régi driverekkel működik csak normálisan. Eladnám valakinek erős netezős-multimédiás gépnek, mert csak régi játékokkal megy rendesen és az az A10 proci is éppen hogy hozza egy i5-ös szintjét.
Sajnos az Inteles vonalon sem túl rózsás a helyzet, a harmadik generációs GT még LVDS protokollt használ, így a GTX980 GTX1070 bővítés már nem fog menni benne. A teteje a GTX880 ami nem más mint egy "húzott" GTX780. Ha mindenáron életben akarod tartani a GT-t akkor eddig nyújtózkodhatsz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31298) KillHates válasza RM007 (#31296) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miki! Kellemes ünnepeket és jó utat! :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31299) RM007 válasza KillHates (#31298) üzenetére


RM007
addikt

Kōszi! Kellemes ünnepeket mindenkinek! Azért meg kell jegyeznem valamit. Az elōzō gtx980m kártyámat az Ebay-es orosz fickó tévesen 3.gen cpu-hoz küldte. És azért volt neki olyan gyōtrelem beüzemelni a kártyát nálam távkapcsolaton keresztül. A végén még leírást is adott. A másik pedig hogy miért bátorítottam? Mert emlékszem amire emlékszem. Na, hát gondolom, te is nehezen élted meg. 😄 Egyébként az Ebay-n korábban pont az OND változathoz árultak gtx 1060-as mxm kártyát, ha jól emlékszem. Szóvam semi sem lehetetlen, csak az a kérdés kinek mennyit ér a dolog. 🎅🤔 :R :R De az 1060-as dologban lehet rosszul emlékszem. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#31300) kreten67 válasza KillHates (#31297) üzenetére


kreten67
senior tag

A 4. genes is LVDS.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.