Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31651) Raymond válasza FLD1987 (#31650) üzenetére


Raymond
félisten

Ha arra hasznalod amire irtad akkor nem igazan ertem miert valtasz az ideiglenesrol. A kepernyomeret miatt? Mert egyebkent boven eleg mindenre. Nalam van egy 4+ eves Aspire V5-573G (i7-4510U, 12GB DDR3-1600L, 256GB mSATA SSD, GF850m). Meg mindig mukodik rendesen, az akkuja is birja 6-7 orat irodai hasznalat mellett az elejen 7-8 orat birt. Ez azert turheto. Teljesen irracionalisan megszerettem, hiaba van meg az Aero 15X is, ha megyek a kuncsafthoz az irodaba olyan hetente egyszer akkor ezt viszem :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31652) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Úgy tűnik (ha csak nem elírás), akkor nem csak azért lesz kecsegtető az új Chimera mert áremelés nélkül RTX 2080-at kap, hanem azért is mert új kijelzőt is kap!
Az ASUS világelső volt a 144 Hz 7 ms és 144 hz 3 ms IPS panelekkel és úgy tűnik 3. alkalommal is azok akarnak lenni.

MSI tavaly ígérte, hogy a GT75 HDR-es kijelzőt fog kapni, viszont mire a boltokba került addigra dobták is a tervet.
Viszont az új Chimera már előrendelhető több helyen is és az OC UK pl ezt írja:

17.3" 144hz HDR G-Sync + 3ms Response

Ha nem elírás és tényleg HDR panelt kap (a szellemkép hiba nélkül)+RTX2080-at+nem emelik az árat nálunk sem, akkor tényleg érdemes volt a várakozás :R

Ha meg az amcsikhoz hasonlóan nálunk is csökken az ára, na akkor dobok egy hátast :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31653) FLD1987 válasza Raymond (#31651) üzenetére

15,6"-os nekem nem megfelelő, ezért veszek 17,3"-os kijelzővel rendelkező laptopot. Lenovo ThinkPad T480 laptop 14"-os kijelzővel megfelelő lenne, de csak érintőképernyővel. Az ideiglenes laptop fel-le gombjai fele akkorák, mint a jobbra-balra billentyűk és ez nem tetszik, de az Acer Predator Helios 300 (17,3") laptopon megfelelő nagyságúak a fel-le billentyűk. A másik problémám az, hogy nincs billentyűzet háttérvilágítás az ideiglenes laptopon, de az Acer Predator Helios 300 (17,3") laptopnak van billentyűzet háttérvilágítása. A másik dolog, ami nem tetszik az az, hogy nincs ujjlenyomat-olvasó az ideiglenes laptopban, de az Acer Predator Helios 300 (17,3") laptopban sincs, de elfogadom, mert spórolok több százezer HUF összeget. Viszont így majd kell vennem olyan laptopot, amin van ujjlenyomat olvasó és LTE modem. Ha a Lenovo ThinkPad T480 laptop megérne 600.000 HUF összeget, akkor azt venném és nem az Acer Predator Helios 300 (17,3") laptopot.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#31654) Darth_Revan válasza FLD1987 (#31653) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha ennyire fontos az ujjnyomat olvasó, akkor miért nem veszel egy Aspire A717-72G laptopot?
Kb egy Helios 300-as csak nem olyan csicsomás, inkább üzleti laptop kategória.

Hűtés majdnem ugyanaz mindkettőben, tehát a hőmérséklet is majdnem ugyanaz.
Az A717-72G-ben van ujjnyomat olvasó is, mivel mint írtam nem gamer kategóriába lőtték be, hanem üzleti laptopok közé.

8750H+GTX 1060 (NEM MaxQ!)+17.3 FHD 60 Hz 90% sRGB IPS panellel 350.000 Ft-ba kerül.

Mennyire SOS a dolog amúgy? Január 29-én jönnek az RTX laptopok, köztük RTX 2060-al szerelt, amik szerintem 350K alá le fogják nyomni az árát.

[ Szerkesztve ]

(#31655) kdavid23 válasza Darth_Revan (#31644) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Köszönöm szépen!
Akkor majd cserélem a vga-t... 😀

Dr. Dávid

(#31656) FLD1987 válasza Darth_Revan (#31654) üzenetére

2019.06. előtt szeretnék laptopot venni. A pontos dátum az a nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset emelkedésének nagyságától függ. A magyar államnak kb. 2019. február végén kell írni üzenetet, hogy küldjön több pénzt a bankszámlámra, ezután kb. 1 hónap múlva a Pénzügyminisztérium bankszámlájáról érkezik pénz a bankszámlámra. Ez alapján szerintem 2019.04. körül tudnám az új laptopot megvenni. Az ajánlott laptopnak olyan a fel-le billentyűje, mint az ideiglenes laptopnak és az nem tetszik, inkább lemondok az ujjlenyomat olvasóról, de legyen normális a fel-le billentyű. Fel-le billentyűről kép. Más az elvárásom egy Gamer laptopnál és más az elvárásom az üzleti laptopnál, de eddig üzleti laptopból csak a Lenovo ThinkPad T480 volt jó és a Gamer laptopból pedig az Acer Predator Helios 300 (17,3") laptop volt jó. Olyan laptop pedig nincs, ami Gamer laptop áráért adja azt, ami kell az üzleti laptopnál. Valószínűleg a Gamer laptop és a Qualcomm processzoros laptop lesz a jó megoldás, vagyis otthon Gamer laptop marad és amikor elmegyek valahova, akkor a Qualcomm processzoros laptopot viszem, amiben van LTE modem és ujjlenyomat olvasó.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#31657) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

Jan. 15-től “ingyenes” a g-sync, “szoftveressé” válik mint a freesync! Akinek meg van gsync az meg valami premium gsyncet kap de hogy az mi..??.!! :Y

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31658) Darth_Revan válasza Gaberiellb (#31657) üzenetére


Darth_Revan
veterán

G-Sync-ből is eddig 2 fajta volt.

1) asztali monitoroknál használt G-Sync -> itt a monitor egy fizikai G-Sync modullal rendelkezik, ami kb pufferként is működik, ennek köszönhetően nem csak a frissítést szinkronizálja a képkocka számhoz, de a mikroakadáson is csökkent picit

2) laptop kijelzőknél használt G-Sync-> nincs pufferként üzemelő G-Sync modul, helyette úgy oldották meg a frissítés szinkronizálását, hogy kihasználták az eDP port adaptív szinkronizációs képességét, így a szinkronizációért nem egy dedikált modul a felelős, hanem az eDP porton keresztül szoftver. Azonban mivel nincs puffer, ezért nem tudja olyan jól csökkenteni a mikroakadást, mint a dedikált modulos asztali monitoros megoldás.

3) És most jön a 3. G-Sync megoldás, amit most jelentettek be. Mivel a 2) gyakorlatilag hasonlóan működik, mint a FreeSync, ezért az ültetik át és teszik lehetővé, hogy adaptív szinkronizációt használó monitorok (FreeSync monitorok) G-Sync szinkronizálása lehetséges legyen DisplayPort 1.2 csatlakozón keresztül.
Azt azonban figyelembe kell venni, mint ahogy írtam, hogy a dedikált modulos G-Sync monitor egy hajszálnyit jobb élményt biztosít, továbbá hivatalosan 12 db monitor lesz támogatva, mivel a több millió FreeSync monitor közül csak ennyi ment át az Nvidia minőség tesztjén. A többinél is kézzel majd be lehet kapcsolni a driverben a G-Sync-et, azonban valami ok miatt elbuktak a teszten, tehát nem támogatott FreeSync monitornál még tovább romolhat a minőség.

A "ultimate g-sync" az a HDR 4k felbontást támogató G-Sync vagy régi nevén G-Sync HDR.

Tessék, itt a lista azokról a FreeSync monitorokról amikre az NVidia azt mondja, hogy elfogadható minőséget hoz a G-Sync rajtuk (azaz megfelelt a tesztükön):

[ Szerkesztve ]

(#31659) Raymond válasza Darth_Revan (#31658) üzenetére


Raymond
félisten

Van egy 4-ik fajta is:

Warren G-Sync - Regulates the frame rate

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31660) Muerte


Muerte
Topikgazda

Ha ilyen szintű teljesítményugrás lesz mobil kártyáknál is,és mindezt mondjuk a 2060 hozza 75W-ból,akkor emelem a kalapom megint az nV előtt.

(#31661) Raymond válasza Muerte (#31660) üzenetére


Raymond
félisten

"és mindezt mondjuk a 2060 hozza 75W-ból"

Majdnem, de nem igazan:

Innen: [link] Erdekes hogy az angol oldalon nem talaltam meg ugyanezt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31662) Muerte válasza Raymond (#31661) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát még az a 80-90W is belefér,az nagyjából annyi hogy alulfeszelve (már ha lesz rá lehetőség) akkor megállna 70-80W-nál,mint most az 1060 és ahoz képest adna +50% teljesítményt.
Ezt azt jelenti hogy még a nagyon vékony gépek is egy jelenlegi laptop 1070 teljesítmény szintjén tudnának működni,ami nem semmi lenne.

(#31663) nagybá


nagybá
senior tag

Srácok, nem tudjátok véletlenül, hogy hova kell tenni a második RAM modult acer predator g5-793-74gy esetében, hogy dual-channel-ben működjön a másikkal?

(#31664) Mikulásbá válasza nagybá (#31663) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Általában 1-3 és 2-4 van DC-ben,de ezzel nem mondtam semmit.Beteszed valamelyik és megnézed valamelyik programmal.Vagy bejön vagy átteszed.

(#31665) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#31664) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Predator G5 esetében a gép alján (ahova könnyen hozzá lehet férni) a 2-4-es dimm slot van és az alaplap másik oldalán(!), ahova kínlódás hozzáférni van az 1-3-as slot...1et tippelhetsz hova tette az Acer az 1db 8g 2400Mhz cl17 ram modult :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31666) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#31665) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Miért nem lep meg? :U
Akkor mindkét szabad slotba kell tenni memóriát,így jó sok is lesz és biztos meglesz a DC is. :B

[ Szerkesztve ]

(#31667) Muerte válasza Darth_Revan (#31665) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a jó laptop,amit szétkőszenni :K :DDD

(#31668) Raymond válasza Darth_Revan (#31665) üzenetére


Raymond
félisten

Tehat van ket darab konnyen elerheto RAM slot de ha dual-channel kell az eredetileg 8GB-s gepbol akkor mindenkeppen szet kell barmolnod?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31669) nagybá válasza Darth_Revan (#31665) üzenetére


nagybá
senior tag

:-| Bár tökre az rémlik, amikor leszedtem a könnyen hozzáférhető rész, akkor láttam ott memóriát... Na mindegy, a lényeg, hogy ugyanarra az oldalra kell tenni mind a kettőt.
Köszönöm a választ!

(#31670) Darth_Revan válasza nagybá (#31669) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vidd el KillHates-hez, pikk pakk kikapja, már rutinos :DDD

Ráadásul nekem már ilyen szépen világít a G5 a sötétben:

:DDD

Jah és korrigálnom kell magam...7700HQ turbo szorzója is állítható és a RAM órajel sincs 2666 Mhz-re korlátozva...
G5-ömben nyitott BIOS-al 2800 Mhz @ CL15-re tuningolva boldogan el van a ram :D

[ Szerkesztve ]

(#31671) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#31670) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az hagyján,de vissza is teszi ahova kell. :B

(#31672) Muerte válasza nagybá (#31669) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem 100% biztos hogy egy oldalon berakva mindkét modult fog dualban menni,de általában igen.

(#31673) nagybá válasza Darth_Revan (#31670) üzenetére


nagybá
senior tag

Igen, már beszéltem vele, folyamatban van...
AIDA is ki írja valahol, ha dualban van?
Illetve jó lenne ha nem lenne áram alatt a szerelés közben a laptop. Ezt meg lehet oldani valahogy?

(#31674) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Valaki szólhatna a DigiPrime-nak, hogy messze van még Április 1 :D

Náluk már előrendelhető az új Chimera, viszont az amcsikkal ellentétben ők inkább jó magyar balkáni szokás szerint nem lefelé vitték az árat, hanem felfelé :R

ASUS ROG G703GX 1.300.000 Ft (Amerikából vásárolva 27% ÁFA-val) helyett most akciósan 1.499.900 Ft :C

Lazán vérszemet kaptak és rögtön rádobtak 200.000 Ft hasznot, bravó :DDD

Ha meg most az amerikai ASUS van észnél és a magyar kergült meg (a javasolt árral), akkor az is szép :U

(Mellesleg a Digiprime január végére/febuár elejére ígéri az érkezést)

[ Szerkesztve ]

(#31675) Muerte válasza nagybá (#31673) üzenetére


Muerte
Topikgazda

AIDA: Alaplap-> Lapkakészlet: Aktív üzemmód,
vagy letöltesz egy CPUz-t.

(#31676) Muerte válasza Darth_Revan (#31674) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ahogy elnézem ezen még mindig ugyanaz a hitvány tapipad van,mint a G751-en volt :F Lehet ez is el kezd majd "zizegni" fél hangerő felett :DDD

(#31677) Gaberiellb válasza Darth_Revan (#31658) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Értem! ennyi típusról eddig nem tudtam, tehát ami az omenembe van akkor nem dobtad ki hiába pénzt a g-sync-ért mert nem ez az amit a nvidia bejelentett... :F :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31678) Darth_Revan válasza Gaberiellb (#31677) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát, minimálisan lesz csak jobb, az rajtad múlik, hogy megérte-e azt a felárat amit fizettél :U

Én csak abba bízok, hogy ez is olyan bugos lesz mint a laptop G-Sync (mert akkor hátha azt is javítják) :))

[ Szerkesztve ]

(#31679) Gaberiellb válasza Darth_Revan (#31678) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Bocs tök hulye vagyok hozzá, legyszi abban erősíts meg hogy most egy mezei laptop ami nem gsynces és az enyém között ami gsynces az új nvidia driverrel ami majd jön lesz e különbség vagy teljesen ugyanaz lesz ezáltal mindkettő? :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31680) Darth_Revan válasza Gaberiellb (#31679) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mezei laptop nem lesz majd G-Sync-es még az új driverrel sem.

Csak azok a monitorok/kijelzők kapnak Displayporton keresztül G-Sync támogatást amik FreeSync képesek.

Laptopokat egyáltalán nem érinti a dolog...max annyiba, hogy most már talán (mivel hasonló a működés) az Nvidia elkezdi kijavítani a bugokat laptopokon.

[ Szerkesztve ]

(#31681) Gaberiellb válasza Darth_Revan (#31680) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Mostmár teljesen világos 😊
Köszönöm az érthető választ :R

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#31682) nagybá válasza nagybá (#31673) üzenetére


nagybá
senior tag

Na gyerekek! Paródia kérem!
Elkezdtem kiszedni a csavarokat, aztán rájöttem, hogy ezt nem akarom, túl sok a csavar meg a szarakodás. Szóval mondom megnézem ezt a kettő könnyen elérhető slot-ot, hogy milyen eredményt kapok.
Hát, így lett dual channeles, hogy DIMM2-ben van az egyik (könnyen elérhető) és DIMM3-ban a másik :D
Szóval öröm és csillogás!

(#31683) Darth_Revan válasza nagybá (#31682) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az Acer az összes slotot bekötötte úgy hogy dualba tudjanak menni a bios meg válogat? Na mégse voltak annyira hülyék :D

[ Szerkesztve ]

(#31684) echterion válasza Darth_Revan (#31644) üzenetére


echterion
nagyúr

Hú bakker!
Ha ez mind igaz, akkor megvan a mostani laposom utódja a vékony 17-es AW személyében. Valamikor a 2019-es BF környékén mondjuk. Ha meg a 2060 tényleg akkora ugrást hoz, mint amit korábban Muerte "jósolt", akkor durván jó lesz. Csak aztán nehogy a digiprime-nak legyen igaza és az a laza 200k lesz az alap felár minden gépnél.

(#31671) Mikulásbá: Nono, láttad mit csinált Revan G5-ösével? Annyi cuccot kihagyott belőle, hogy már a s*gglyukán is jön ki a fény. :DD

**********

(#31685) KillHates válasza echterion (#31631) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon bízom benne én is. Nekem már presztízs kérdés :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31686) KillHates


KillHates
nagyúr

Hát nem tudom, gyerekek. Ez már nekem nagyon izzadtságszagú:

Van az Acer-nek egy elképesztően jó gépe; az Helios 500. Nem tudom miért nem az a vonalat "erőltetik"

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31687) KillHates válasza echterion (#31684) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ilyen egy igaz barát: lekönnyítettem neki, hogy ne kelljen annyit cipelnie!
Aztán a kivett alkatrészeket kiguberáltam a szemétből, tanulva a szombati fiaskóból :B
Hátha majd vissza kell rakni... :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31688) Dhampir válasza KillHates (#31687) üzenetére


Dhampir
félisten

Bárcsak mindenki olyan figyelmes és türelmes lenne, mint Te. :R

(#31689) KillHates válasza Dhampir (#31688) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm :R
Ha iróniából írtad, akkor oké :K
Ha komolyan, akkor sajnos el kell, hogy keserítselek; szoktam néha én is akkorákat bakizni, hogy égek utána mint a rongy. Már egy hete kínlódok egy AW17R2-vel és nem tudok rájönni, hogy hol zárlatos. Kb már 20 ezer Forintnyi alkatrészt kicseréltem rajta és passz. Ha labor tápról hajtom (amit 90W-osnak ismer fel a gép) akkor elindul félig, de ahogy rádugom a 240W-os gyári tápját, végigveri a zárlat az alaplapot. :O :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31690) Pocok256 válasza KillHates (#31686) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem mocsok mód bejön kövezzetek meg :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31691) x_o_n válasza KillHates (#31686) üzenetére


x_o_n
veterán

Nagyon ismerős ez a keretes dolog, már láttam ilyet anno de akkor sem lett siker, sőt bukás de nem emlékszem hogy az Asus vagy Toshiba csinált ilyet csak arra hogy egy idő után elengedett valami benne és perpetum mobile lett a keretből 😂

(#31692) Mikulásbá válasza KillHates (#31689) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dehogy irónia-a jó munkához idő kell-a rosszhoz még több! :P

(#31693) [-HERO-] válasza Darth_Revan (#31639) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Hat ez nagyon erosen hajaz az y720-ra...
Pedig pont azert vartam most a 20 as szeriara hogy valtok en is AW re mert tetszik a design, hat koszi igy kihagyom, ezt a design nezem mar 2 eve lassan :D

AW nem is csinal mar csak ilyen vekonyitott gepeket?

Abban meg nem remenykednek hogy a 20 as szeriaval ugyan olyan aron jonnek a laptopok mint a 10 es-el voltak, eddig mindig volt felar nem is keves.
Bar lenne igazad, en drukkolok :)
Most erosen bajba lettem hogy mire valtsak majd...

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#31694) Darth_Revan válasza echterion (#31684) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Úgy tűnik nem hasra ütött a Digiprime, azaz amerikaiakkal ellentétben mi nem ugyanazon az áron kapjuk meg...a VGA mellett további változás az előző modellhez képest
- kevesebb RAM (32 GB 64 Gb helyett)
- több SSD (1.5 Tb 512 Gb helyett)

A 6 magos 8950HK CPU maradt.

E miatt az ár 1.300.000 Ft-ról 1.500.000 Ft-ra emelkedik :U

Nem tudom, egyre kecsegtetőbbnem tűnik a Clevo...

Ennek a P775TM laptopnak:

- cserélhető 8 magos 9700K CPU
- cserélhető RTX 2080 MXM VGA
- 144 hz 7 ms IPS G-Sync kijelző
- 512 Gb A-data nvme SSD
- 1 tb HDD
- 2x8 Gb 2666 mhz RAM
- 1 év pixelgarancia
- 2 év magyaorrszágon is érvényes háztól-házig garancia

az ára: 905.000 Ft

Ha viszont elég lenne "csak" 4.3 Ghz- @ 6 mag üzemelő 8700 (nem K) kevésbé melegedő CPU, akkor az ár: 880.000 Ft

Ha valakinek meg ennél komolyabb RAM kellene, akkor tud okoskodni picit. A bolt 3000 mhz 2x8 gb RAM-ot 65k-ért ad, ezért jobban megéri a legolcsóbb, 4 gb 2100 mhz RAM-al, venni és inkább helyben venni 50k-ért 3200 Mhz 2x8gb modulokat, így 10k-t lehet tisztán spórolni+még a ram is jobb lesz.

Zaj terén ugyanolyan hangos, mint a Chimera, viszont hűtés hatékonysága terén még kérdőjel...nagy esély van rá, hogy jelentpsen rosszabb és pl a CPU-t muszáj is delidelni, de állítólag a Clevo módosított a hűtésen.
Kíváncsi leszek.

Ha képes lesz 82C alatt tartani a VGA-t akkor már jó.

Árban/tudásban kíváncsi leszek ki fog tudni konkurenciát csinálni neki Magyarországon.

ASUS gépekből az első RTX modellek Január végén (gondolom 29.) már meg is érkeznek hazánkba, gondolom a többi márka sem lesz nagyon lemaradva.

[ Szerkesztve ]

(#31695) Pocok256 válasza Darth_Revan (#31694) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem hinném, hogy a vga melegedne azt nagoyn jól lehet hűteni itt inkább a cpu a kérdéses.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31696) Darth_Revan válasza Pocok256 (#31695) üzenetére


Darth_Revan
veterán

ALulfeszeléssel+deliddel meg lehet oldani ,hogy játék alatt jó hőmérsékletet hozzon egy 9700K.

[ Szerkesztve ]

(#31697) Muerte válasza Darth_Revan (#31694) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A Clevo hangosabb:60dB,az Asus full load 53dB,mondjuk ilyen zajszintet már úgysem lehet füles nélkül elviselni,akkor meg tökmindegy.

(#31698) echterion válasza Darth_Revan (#31694) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, engem mondjuk csak a karcsúsított AW érdekel, ha a 17-es súlyra kb ugyanannyi lesz, mint most a 15-ösöm, 6 magos procival (i5 variánssal) + 2060 vagy 2070 maxQ vga-val hasonló árban lesz, mint a mostaniak mennek az ezres szériával és a hőmérsékletek is hasonlóan alakulnak, akkor nekem az meg fog felelni nagyon. Ez esetben több manit is hajlandó leszek áldozni rá, mint a mostani lélektani 350ezres határom. Persze csak 3 év garival.

**********

(#31699) Darth_Revan válasza Muerte (#31697) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"Overclock" (vagy Performance? Már nem emlékszem hogy hívták a Clevo Control Centerben) módban nem megy 60 db-el, csak akkor ha kézzel maxra állítod. Játék alatt (amire állítottam Overclock módot) inkább 52 db, mint ahogy a Witcher 3 alatt is volt Notebookcheck-nek.

A Chimera ugyanazon játék alatt 51 db.

Ha deliddeled a cpu-t akkor 52 db sem lesz.

tl;dr:

P775TM: játék alatt 52db, max ventivel 60 db

Chimera: játék alatt 51 db, max ventivel 53 db

Sok különbség nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#31700) Muerte válasza Darth_Revan (#31699) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát nincs sok tényleg,csak mindkettő rohadt hangos.Az a nem mindegy ilyen szinten hogy "milyen fajta" hangot ad ki,mert ha éles visító hajszárító,azt nincs ember aki elviselje,de csak ha kb. mélytónusú "szélzaj" az sokkal kevésbé zavaró még 50dB-en is.Nálam eddig a mondhatni leghalkabb gép az a G751 volt,annak egyáltalán nem volt zavaró a ventihangja.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.