Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31701) Darth_Revan válasza Muerte (#31700) üzenetére


Darth_Revan
veterán

MSI GT75 és G703 Chimera és a P775 is az első kategória zaj terén :(

(#31702) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nah, erre aztán tényleg nem számítottam...nem csak vékonyított gépet hoz ki RTX kártyával az Alienware...hanem ők is akarnak egy szeletet a barebone tortából a Clevo és az MSI mellett!

Alienware Area-51m

- 17.3" kijelző
- cserélhető asztali CPU
- cserélhető VGA

A VGA nem szabványos MXM VGA lesz, hanem a Dell saját form faktorja, "Dell Graphics Form Factor (DGFF) ", amiről még a Dell sem tudja, hogy jövőben fog-e támogatni next gen VGA-t, tehát nem garantált, hogy más generációs VGA is jön ki ehez a géphez.


(A képeken egy RTX 2070 van)

A Dell szóvívője szerint a céljuk ezzel a géppel az volt, hogy megunták, hogy sokan azért sírnak, hogy egyre vékonyabbak a gépek, illetve, hogy e miatt csökken a teljesítmény, ezért kihozták ez a vastag szörnyet, amit szándékosan úgy terveztek, hogy otthon is bővíthető legyen (tele van a belseje pakolva segítő feliratokkal, hogy mi merre hogyan van), jah és persze e miatt nincsen benne garivesztés ellenőrzése céljából festett csavar vagy "Warranty Void" matrica :Y

A kezdő modell ára (asztali 6 magos 8700 CPU+RTX 2070 VGA+1080p 60 Hz-es kijelző) 930.000 Ft lesz (27% magyar ÁFA-val számolva) :Y

Nah ez már valami! Drágább lesz, mint a Clevo, viszont cserébe jobb hűtés, jobb komponensek és jobb szoftver támogatás jár :C

Videó a szétszereléséről: [link]

u.i.: Üröm az örömben, hogy a tápegység terén kevés hozzá az 1 db 330W-os féltégla méretű Delta táp és erősebb táp beszerzése helyett inkább úgy döntöttek, hogy egy kisebb, segítő tápot kell még hozzákötni :))

[ Szerkesztve ]

(#31703) KFORboy válasza Darth_Revan (#31702) üzenetére


KFORboy
senior tag

Festett csavar...? O_o
Az inkább csavarmenet rögzítő paszta/oldható ragasztó nem?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#31704) Darth_Revan válasza KFORboy (#31703) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Arra gondoltam, hogy a csavar menete be van kék színnel festve. Van gyártó aki ha észrreveszi, hogy az le van kopva, akkor már vergődik.

más:
Most látom, hogy 4 db RAM slotot tettek egymás mellé?! Nem úgy oldották meg, hogy 2 slot könnyen hozzáférhető helyen, a másik kettő meg az alaplap másik oldalán?! Ezek biztos pszichopaták ... :D

[ Szerkesztve ]

(#31705) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#31702) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Akit érdekel, itt egy tavaly decemberben írt sajtó anyag a géphez: [link]

A fenti anyagban benne van minden részlet a gépről:

Már a chipset terén is beintettek a Clevo-nak, mert P775TM maradt Z370, de az AW Z390-et tett ebbe a szörnybe :Y

Úgy tűnik töltő terén mindenképpen 2 jár. 1 db 180W-os alap, e mellé pedig konfigtól függően jár még egy másik tápegység.

Ahogy elnézem amikor a fenti anyag készült akkor a tervek szerint "17.3" FHD (1920 x 1080) 144Hz Anti-Glare IPS Display w/ NVIDIA G-SYNC + Tobii eyetracking technology" kijelző volt a csúcs választható. Szerintem ez bőven elég, hisz Battlefield V Ray Tracing ultra mellett bőven játszhatóbb egy FHD panelen RTX 2080-al, mint egy 3k vagy 4k panelen, mivel ott már tuti nem lenne meg 60 fps ....

[ Szerkesztve ]

(#31706) PR0JECTNR56 válasza Darth_Revan (#31702) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A Clevo P870 távozása miatt szomorú lettem, de ez egész aranyos kis gép, tetszik. Az új AW még barátnőm tetszését is elnyerte, pedig ő elég válogatós. :D

(#31708) Pocok256


Pocok256
veterán

Olyan szép a hűtése... Csak azt a 1 hőcsövet miért kellett rávezetni a gpu ra a CPU ról hogy szétfőzze szerencsétlent akkor is ha idlebe van.....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31709) KillHates válasza Darth_Revan (#31702) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most már tuti, hogy az ujjamat szopva, kataton állapotban, embrió pózba zsugorodva fogom tölteni az éjszakát a sarokba kucorodva...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31710) KillHates válasza Darth_Revan (#31707) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy nézem összemosták a mostani Dell G sorozat dizájnját a klasszikus AW-vel...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31711) Darth_Revan válasza KillHates (#31709) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Legalább hallgattak rád és belevezették a hőcsőveket a radiátorokba...huppá, mégse :D

(#31712) whited válasza Darth_Revan (#31702) üzenetére


whited
addikt

😍😍😍

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#31713) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Jah amúgy jönnek új Lenovo laptopok is, a csúcs az Y740 lesz 144 hz G-Sync kijelzője és RTX 2060, 2070 MaxQ vagy 2080 MaxQ VGA-val, de gondolom Lenovo sokakat nem érdekel :))

(#31714) KillHates válasza Darth_Revan (#31711) üzenetére


KillHates
nagyúr

Abba nekem nincs ott beleszólásom...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31715) KFORboy válasza Darth_Revan (#31704) üzenetére


KFORboy
senior tag

Azt hogy ellenőrzi, hogy a menetrögzítő akkor kopott-e le mikor Ő tekerte ki vagy mikor én tekertem ki mert beleraktam extra RAM-ot vagy SSD-t vagy épp a gyári fogkrém pasztát cseréltem ? :"D (vagy épp nem)

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#31716) Darth_Revan válasza KillHates (#31714) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Sajnos :(
Akkor talán nem is trottyolna a dobozból kivéve :D

(#31717) Darth_Revan válasza KillHates (#31709) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azért, hogy magán a modulon legyen az eDP, HDMI és DP port is [link] :C :DDD

Jah és ha valakinek nem tetszik a fentebb linkelt képeken látható fehér szín, annak lesz majd fekete színben is a gépből :)

[ Szerkesztve ]

(#31718) echterion válasza KillHates (#31709) üzenetére


echterion
nagyúr

Pont ez jutott nekem is eszembe. Asszem régen egyes ánuszokban volt ilyen tök más vga, mint az mxm, aztán láthatjuk, hogy mire volt jó. Kb. annyit ér, mintha forrasztanák. Buzik...

**********

(#31719) KillHates válasza echterion (#31718) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha forrasztották volna az pont hogy JOBB lenne!
Sokan elítélik a "forrasztott" GPU-kat, hogy nem cserélhető, meg "leolvadnak" és különbenis a vérbeli gémernek mindig MXM-e lesz! Igen, oké, ámen.... De azt kevesen tudják, hogy a BGA chip, nem csak a flipchip és a hűtés irányába ad le hőt, hanem eléggé számottevőt a PCB felé is, azaz olyan 25%-ot. Ezért is van, hogy az azonos TDP-re belőtt GPU az MXM-en magasabb hőmérséklet értékeket produkál mint a nagy tepsi alaplapra szerelt, mert ott maga az alaplap egy bazi nagy hűtőborda, elég csak a levegőt megmozgatni felette és frissre öblíteni a gépházban. Ezért látom igazán zsákutcának a NEM SZABVÁNYOS kis daughter-board-os mutánsokat. Ha cserélhető akkor legyen már szabványos bőven elég, ha a VBIOS-os szopatással lehetetleníti el a DELL a kompatibilitást!

Ahogy azt az egyetemen hallottam;
-"miért jó a szabványosítás?
-mert olyan sok közül lehet válogatni! "

:D :DDD :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31720) KillHates válasza Darth_Revan (#31717) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az adatillesztés lejött a kártyánál?
Elsőre azt hittem arra a két fólia-akármire, hogy biztosan ott megy át a táp, vagy csak eSD... De amikor megfordította, akkor láttam, hogy semmi MXM-szerűség, vagy egyéb csatlakozó! :Y A kártyára CSAVAROZHATÓ fólián megy át a PCI-E...
A MacBook retinákban is van pár ilyen megoldás. Szerencsére a kínai már ráállt gyártásukra, mert ipari szinten tépik el a júzerek és a botcsinálta szervizesek ezeket a ványadtag fóliákat....

Egyébként a f@szi úgy hazudik, hogy a politikusaink becsületére válhatna! Csak egy példa:

jah, persze! Ezen biztosan KEVESEBB levegő jut be a gépbe:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31721) Darth_Revan válasza KillHates (#31720) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én is arra tippelek, hogy az PCI:



Árban (ha csak a 2080-as modul árával nem szalad el a ló) bőven a Chimera alatt lesz...már csak azt nem tudom hogyan szerzem be úgy hogy AW UK nem szállít ide :W

[ Szerkesztve ]

(#31722) dunc válasza Darth_Revan (#31721) üzenetére


dunc
nagyúr

nem sok picit a paszta?

[ Szerkesztve ]

(#31723) Darth_Revan válasza dunc (#31722) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hőmérséklet terén nincs jelentősége...max akkor lett volna ciki ha belecsöpog a proci kivételekor a tűk közé :))

(#31724) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ezzel a géppel kapcsolatban max az nem tetszik, hogy 2 db tápegység kell hozzá...
Mit gondolsz KillHates, össze tudsz dobni hozzá egy 600W-os tápot ami kiváltaná a 180+330-ast? ;]

[ Szerkesztve ]

(#31725) KillHates válasza dunc (#31722) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jólvanazúgy! :D
Ez már hagyomány a DELL-nél:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31726) dunc válasza KillHates (#31725) üzenetére


dunc
nagyúr

:D

(#31727) KillHates válasza Darth_Revan (#31724) üzenetére


KillHates
nagyúr

Természetesen! Már nem egy Clevo-SLI-szörnytegnek csináltam aktív hűtéses tápot, ami alig nagyobb mint a 330-as gyári:

Kicsit indusztriális, meg azt sem szereti, ha belehugyoznak, vagy beleesik valami; szóval ésszel kell használni, de így töredéke az ára a piacon kapható fél kilowattos noti tápoknak.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31728) Dhampir válasza Darth_Revan (#31713) üzenetére


Dhampir
félisten

(#31729) Darth_Revan válasza KillHates (#31727) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Már csak azért kell imádkozni, hogy nehogy az legyen, hogykülön áramkörön vannak és a 180W-os táp dedikáltan a VGA-hoz megy, a gép többi részét meg a 330W-os látja el (vagy fiordítva).

Vagy ez se gond? :D

Dhampir: :DDD

(#31730) DamianB válasza Darth_Revan (#31694) üzenetére


DamianB
őstag

Egyértelmű Clevo szerintem . :K

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31731) KillHates válasza Darth_Revan (#31729) üzenetére


KillHates
nagyúr

Végeredményben nem, mert akkor két körös tápot kell beszerezni és két "hazudó" chip-et kell beépíteni.

Egyébként nem értem, mi a pék füléért nem raktak olyan tápcsatit bele, mint a Clevo-kban meg az MSI-kben van; a négy orrlyukú malacra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31732) Darth_Revan válasza KillHates (#31731) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha csak az AW nem száll el az árral és lesz megbizható beszerzési forrás hozzá, akkor ezt a gépet fogom beszerezni, szóval még lehetséges hogy visszatérünk erre a táp témára :R

Mert leeht tényleg van valami csavar a háttérben, hisz a 180W-os táp minden konfignál fix.

[ Szerkesztve ]

(#31733) [-HERO-] válasza Darth_Revan (#31724) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Engem is megvenne kilóra ez a gép, feketében, de pont a dupla táp az ami erősen riaszt :(
Pedig már felcsillant a szemem.

Azt még nem lehet tudni hogy hova helyezhető teljesítményben az mxm meg az asztali meg a laptop verzió mellett ez a dell féle kártya?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#31734) maximilian4 válasza Darth_Revan (#31702) üzenetére


maximilian4
addikt

Kell! Basszus ez a mxm-es vga már lassan akkora mint egy asztali mini kártya lecsupaszított hűtéssel.

Maxi

(#31735) k-adi


k-adi
nagyúr

Alienware area51M

laptop <> dupla táp

Ne utáljatok ki nagyon a topikból, de egy laptopnak nem a hordózhatósága az egyik fő erőssége? Na mármost a 2 táp eléggé nem ezt a vonalat erősíti.
Persze tudom, nem nagy, és belefér a táskába, de na.. kicsit vicces szerintem.

Viszont amire felkaptam a fejem az a moduláris felépítés, cserélhető cpu, gpu... ez tényleg így lesz vagy marketing kamu?

szerk: ja látom Dell Graphics Form Factor (DGFF)... okay :D

Amúgy szép a gép, nekem nagyon bejön ez az új dizájn, illetve a fehér szín sem rossz... lenne pénzem, venném én is. :D

Az ára kb mennyi lesz? ja, látom 1 misi.. hát szép. :)

[ Szerkesztve ]

(#31736) x_o_n


x_o_n
veterán

Mikor váltotam 880ról1070re elötte 6xx volt akkor gondoltam ismét betartom a 2genes váltást,de totál feleslegesnek látom...egyrészt vissza esett a szinvonal játéktermelés terén másrészt felgyorsult ez az egész,igy a tervezett 3070 tul hamar jön majd...várunk 4070re....anno eleve aztaliról is az örületes állandó alkatrész cserék miatt váltottam....meg mikor már full nem tudtam mit cserélni akkor jött a ház..aztá legyen halkabb,vagy full csendes....na akkor lett elegem és váltorram hordozhatóra,na meg a külföldi munka miatt.....nem szeretnék ujra féltestel a házban lenni és cserélgetni havonta mindent ujra..

(#31737) bandras54 válasza k-adi (#31735) üzenetére


bandras54
aktív tag

Még mindig hordozhatóbb mint egy PC + perifériák (vagy ez: [link] ) :DDD de igen, mondasz valamit. Valószínűleg az is benne van, hogy az utóbbi években égett a pofájuk, hogy felültek a mindent forrasztunk vonatra és most kihozták ezt a gépet. Talán pár ezer levéllel kevesebbet kapnak majd naponta a hülye kérdésekkel, hogy mikor lesz újra cserélhető CPU + VGA laptop. :)

(#31738) x_o_n válasza bandras54 (#31737) üzenetére


x_o_n
veterán

Sajnos a fogyasztói társadalom nem erre rendezkezett be,vagyis inkább a kiszolgáló piac,hiába a cserélhető cpu,gpu ha nem fogja megérni illetve a környezete beadja a kulcsot

[ Szerkesztve ]

(#31739) RM007


RM007
addikt

Már nagyon várom az új mxm csodát a laptopomba. Mindegy mennyibe kerül, csak szóljatok ha meg van. :D Aztán ha KillHates bevállalja a beüzemelést akkor minden rendben. :) Szóval egy 2070-ről lenne szó olyan 115W max fogyasztással mint korábban láttam egy betett linken. Tudjátok a remény szál el utoljára. :) :R

Az a Kína, aki csak a nyugati világnak gyárt csodákat, bekaphatja. Mondja valaki hogy kis hazánkban
diktatúra van azt elküldöm melegebb éghajlatra.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#31740) DamianB válasza RM007 (#31739) üzenetére


DamianB
őstag

Pont most olvastam cikket Kínai üzleti mentalitásról, remélem egyszer én is eljutok oda

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31742) Dhampir válasza k-adi (#31735) üzenetére


Dhampir
félisten

Űr-bizniszbe illő.

[ Szerkesztve ]

(#31743) gollum


gollum
tag

Sziasztok!

Elnézést, hogy nem a "milyenlaptopotvegyekbe" rakom a kérdést, de így pár ezer hozzászólást végigolvasva, azt látom, hogy itt kaphatok hasznos tanácsokat. :)

A kérdés, a perifériákat nem nézve, kizárólag a minőségre hagyatkozva, (hűtés, stabilitás, ilyesmik.), mi lehet a jó választás?
Lenovo y520
Lenovo Y720
Dell 7577
Esetleg más? (Kb. 300-ig, lehet használt is, de garival.)
Darth_Revan, ha rendesen feltuningoltad a tied, ennyiért megveszem... :D

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Üdv:István

(#31744) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Új tejfölös doboz, ROG Strix SCAR II:

- 8750H CPU
- RTX 2080 MaxQ
- Sharp gyártmányú 240 hz IGZO panel :Y

(#31745) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Na itt van nektek "gaming" hátizsák is! [link]

:U

(#31746) KillHates válasza Mikulásbá (#31745) üzenetére


KillHates
nagyúr

Istenúgyse! Kifúrom a ufófej szemeit a hátizsákomon és ledeket rakok bele!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31747) Mikulásbá válasza KillHates (#31746) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amit a Zephyrushoz kaptam ROG Ranger BP2500-t,azt vállalod? :B

(#31748) Bluesummers válasza Darth_Revan (#31724) üzenetére


Bluesummers
őstag

Tiszta ASUS ROG G20 feeling, oda is kettő táp kell, de legalább esztétikusan, nagyon masszív "kockával" megoldották.
https://prohardver.hu/teszt/asus_rog_g20_mini_gamer_pc/nyomtatobarat/teljes.html

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31749) Raymond válasza Darth_Revan (#31713) üzenetére


Raymond
félisten

"The Legion Y740 is the high-end model, a sleeper system that looks professional but conceals a Core i7-8750H processor, RTX 2080 Max-Q graphics and up to 32GB of RAM. Two sizes are available, a 15-inch and a 17-inch model, both of which come with 1080p 144Hz displays with G-Sync support and optional Dolby Vision HDR. The 15-inch and 17-inch models will be available in February for $1749 and $1949, respectively."

[link]

Gondolom az ott egy eliras es a "for" helyett "starting at/I]" kene lenni mert nem hiszem hogy 2080MQ-s lapost 1749-ert osztogatnanak :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31750) Darth_Revan válasza Raymond (#31749) üzenetére


Darth_Revan
veterán

1950-et írnak a 17" modell kezdő árának, de szerintem ebben az árban sem a 2080MQ van, hanem jobb esetben is csak a 2070MQ.
Ha meg ne adj Isten ezt az RTX 2060-as modell kezdő árának szánták akkor a hajukra is kenhetik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.