Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31801) VágniValó válasza FLD1987 (#31800) üzenetére


VágniValó
addikt

Jezusmaria:/ nagyon sajnalom uram. Pluszban nekem azert is remiszto, mert ha az 1987 a szuletesi eved, akkor raadasul egy idosek vagyunk. Elolvasom a linkelt cuccokat.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#31802) Muerte válasza FLD1987 (#31800) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szomorú történet :((( ,így már értek mindent.

[ Szerkesztve ]

(#31803) Raymond válasza FLD1987 (#31800) üzenetére


Raymond
félisten

Fakk, van amikor jobb nem kerdezni :(

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31804) dunc válasza FLD1987 (#31800) üzenetére


dunc
nagyúr

Bazz nem irigyellek! Sok erőt, és kitartást az életedhez!

(#31805) FLD1987 válasza VágniValó (#31801) üzenetére

Köszi. 1987 a születési évem. 1987.08.23-án születtem és 1987.10.04-én volt a baleset.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#31806) Medocsabi válasza FLD1987 (#31800) üzenetére


Medocsabi
addikt

Sejtettem, hogy nem vidám a story, sajnálom. Mindenképp elolvasom a történetet!

(#31807) FLD1987 válasza dunc (#31804) üzenetére

Köszi. Amíg nem veszi el a magyar állam a kártérítési pénzem, addig van pénzem, amiből tudok fizetni pl. segítségnyújtásért, vagy laptopot tudok venni, vagy enni tudok venni, stb.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#31808) FLD1987 válasza Medocsabi (#31806) üzenetére

Köszi.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#31809) Medocsabi válasza FLD1987 (#31808) üzenetére


Medocsabi
addikt

Elolvastam, bár ne tettem volna, nagyon felhúztam magam ezen a bürökratikus "nefizessünksemmithanemuszáj" kálvárián. Nem hinném, hogy anniy embernek kellene az államtól pénzt kapnia, hogy a magyar átlagkeresetet kapják az ilyen esetet elsztenvedők. Milyen jogon vannak már alapból egy társadalmi szintre bezárva azok, akiket pl 6 éves korukban baleset ért? :(((
Honnan tudják, hogy nem lettéll volna világhírű ügyvéd, énekes vadakat terelő juhász? az átlagbér minimum kétszeresét kellene kapják az érintettek,+ aki ellátja/felügyeli őket, hogy ne csak megéljenek, hanem éljenek! A szemét túlfizetett politikusok bérét meg arányosan annyival csökkenteni, amennyiből ezt meg lehet oldani, így nem okos többletkiadást az államnak.
utolsó off volt ebben a témában a részemről, de ilynekor ki tudok akadni.

[ Szerkesztve ]

(#31810) Darth_Revan válasza DamianB (#31799) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ezt en nem venném meg, mert az egy dolog hogy nem tud G-Sync-et de a BIOS is hulladék és szetrottyolja magát.
+Kell még oda ram, háztól-házig garancia, stb ami közel 600k-ra nyomja az árát, ennyit még nem ér.

Nem tudom túl lehet e lépni a keretet, de én ezt venném: [link]
2x8 GB RAM, asztali 8700 cpu RTX 2060, G-Sync-es kijelző, jobb BIOS és hutes.
Hdd nélkül 1 db 240 gb-os SSd-vel, 2 év háztól házig garival és 1 év pixrlgaranciaval 636k-ra jön ki.

Ezzel is kell egy út KillHates-hez, de ebből lehet is normális gépet csinálni.

De lehet érdemes lenne megvárni a februárt, lehet lesz valami jó árú RTX 2080-as gép 8750h-val.

[ Szerkesztve ]

(#31811) echterion válasza Darth_Revan (#31810) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem ennél jóval többre jött ki ez a konfig ott. Már 2070-nel is 700k felett van a cucc.

**********

(#31812) Darth_Revan válasza echterion (#31811) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Windowd os-t vedd ki, az önmagában -30k :)

(#31813) echterion válasza Darth_Revan (#31812) üzenetére


echterion
nagyúr

Bakker, benéztem? Megesküdnék rá, hogy 2080-ast írtál először, azért is néztem rá, hogy azt hogy. :B

**********

(#31814) Darth_Revan válasza echterion (#31813) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen, elírtam 2060-at 2080-ra...ennyiért elég Best Buy lenne 2080-as gep :D

(#31815) DamianB válasza Darth_Revan (#31810) üzenetére


DamianB
őstag

16 GB 2400 MHz ram sztem elég amit bele raktam
17 colosat néztem direkt de ha ez nem szempont akkor az octane a befutó egyetértek.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31816) Rexton


Rexton
tag

Van a gépemben egy M.2-es SSD, és egy terrás vinyó. OP rendszer ugye az SSD-n van.
Vettem egy Samsung 860 EVO SSD-t, hogy a vinyó helyén is az legyen. Na most a problémám az, hogyha kicserélem a HDD-t az új SSD-re, akkor baromira nem indul el a gép "Boot Device not found"-ra hivatkozva.
Ez mi a fene? Valakinek valami 5let?

(#31817) nagybá válasza Rexton (#31816) üzenetére


nagybá
senior tag

Próbáltad BIOS-ban a boot sorrendet változtatni? Lehet az a gond.

(#31818) Darth_Revan válasza DamianB (#31815) üzenetére


Darth_Revan
veterán

17-est linkeltem én is.
Kevés játék , de azért van ami örül a magasabb órajelek ezért választottam inkább 2666-ot 2400 helyett.
Frostbyte motoros játékok szeretik a nagyobb órajelű ramokat, de pl a Fallout 4 esetében is minél nagyobb a rám órajele, annál kevésbé látható mikroakadas.

(#31819) gollum


gollum
tag

Senki többet harmadszor?
Erre.

Sokat nem vártam ugyan, de legalább annyit igen, hogy "dell", vagy "lenovo"
Vagy, miért nem.
Csak mert ti értetek ezekhez a dolgokhoz, én meg nem. :)

Üdv:I

(#31820) DamianB válasza Darth_Revan (#31818) üzenetére


DamianB
őstag

Bakker tényleg de mikor én keresem a menüben akkort csak 15 látok .
Megnéztem az Acer Triton 900 at és nagyon határozottan megmozdult valami :B

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31821) echterion válasza gollum (#31819) üzenetére


echterion
nagyúr

Lenovo a gari miatt tuti nem, így a listából egyértelmáen Dell. De ha elolvastál pár ezer hsz-t, erre magadtól is rájöttél.

**********

(#31822) gollum válasza echterion (#31821) üzenetére


gollum
tag

Köszi a választ! :)
Igen, arra hamar rájöttem, hogy a lenovo garija nem ok, a dellé meg perfekt, de mivel sokatoknak van ilyen is, meg olyan is, azért kérdeztem inkább a minőséget, mert ugye nem sokat érnék a dellel, ha KELL gariztatni, vagy fordítva. :R
A lényeg, delljeim voltak, és jók, de a business class kategóriából, a gamer gépekben nem vagyok képben, a lenovo meg abszolut sötét folt... :D

(#31823) echterion válasza gollum (#31822) üzenetére


echterion
nagyúr

A 7577 az egyik legjobb (ha nem a legjobb) gép a kategóriájában, azt nyugodtan veheted.

**********

(#31824) gollum válasza echterion (#31823) üzenetére


gollum
tag

Na, ez az, köszönöm! :) :R

(#31825) DamianB válasza echterion (#31823) üzenetére


DamianB
őstag

Nem akarok bele okoskodni de az Acer gépei a tutik mostanában magyar garanciával nem ? Dell 7577 kifutó drága modell. Ettől függetlenül jó gép.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31826) echterion válasza DamianB (#31825) üzenetére


echterion
nagyúr

Az Acer nem volt benne a listájában, én csak a listára reagáltam. A drága meg relatív, ahhoz tudni kellene, hogy mennyiért tud 7577-et.

**********

(#31827) gollum válasza echterion (#31826) üzenetére


gollum
tag

Konkrétan, ez.
Acereket nem is néztem, ezért nem is kérdeztem, így a válaszod kifogástalan. :)
Amúgy az acerek jobbak, mint a dellek?
(Most NE az ár/érték arányokat nézzük, csak a minőséget.)

(#31828) echterion válasza gollum (#31827) üzenetére


echterion
nagyúr

Én ezt is megfontolnám: MSI GP63 Leopard. Fényévekkel erősebb cpu, erősebb gpu amiket játék alatt tud hűteni a rendszer.

Csakis ár/érték arényt lehet nézni, mert csak egy árkategóriában lévő gépeket szabad összevetni. Az új Acer-ek drágábbak egy 1060-assal, mint amit linkeltél (ami igaz, hogy csak maxQ, de akkor is jobb, mint az 1050ti), így nem annyira relevánsak ezzel a Dell-lel szemben, mert gondolom, az nem zavar, hogy használt cuccot veszel, így az új Acer-ek legnagyobb előnye semmissé válik.

[ Szerkesztve ]

**********

(#31829) gollum válasza echterion (#31828) üzenetére


gollum
tag

Az ár/érték arányban igazad van, de ezért is kértem, hogy ne nézzük a perifériákat, csak a minőséget, mert a gyerekeimnek veszem, nem játszanak valami vadító játékokkal, ezért majdnem mindegy, hogy 1060, vagy 1050ti, de nem szeretném fél óránként azt hallgatni, hogy "gyere már apa, lefagyott ez a sz@r... :D

(#31830) wanted5 válasza DamianB (#31825) üzenetére


wanted5
őstag

plusz nem árt tudni, hogy terhelés alatt olyan hangja van mint egy hajszárítónak
pont nem rég volt téma, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen frekvencián tolja ki magából egy-egy gép azt az 50 körüli decibelt

(#31831) wanted5 válasza gollum (#31829) üzenetére


wanted5
őstag

Nem írtad, hogy hány éves gyerekek, de a hsz-edből ítélve nem túl idősek. Én azt tanácsolnám, hogy inkább egy asztali pc-t vegyél, az sokkal "gyerekbiztosabb". Mert mi van akkor, ha leöntik véletlen, "beleesznek", összekoszolják stb stb. Egy laptop esetében kukázhatod az egész gépet, míg egy asztalinál legrosszabb eseteben veszel egy másik billentyűzetet...

Én 10-14 éves gyereknek biztosan nem laptopot vennék, főleg nem több százezres értékben. Maximum ha tanítani akarnám, akkor egy netbook szerű valamit. Mire meg hurcolni kell tanulás miatt, addigra csak benő a feje lágya.
De persze a te döntésed, ez csak tanács, gondold át.

(#31832) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Linus szétkapta az uj Alient:
[link]
;] :U

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#31833) k-adi válasza wanted5 (#31830) üzenetére


k-adi
nagyúr

a frekvenciás kommentet belinkelnéd nekem kérlek? nem találom de lehet csak béna vagyok

(#31834) wanted5 válasza k-adi (#31833) üzenetére


wanted5
őstag

(#31835) DamianB


DamianB
őstag

Echterion : igen értem csak mikor rá kerestem 370 K környékén láttam a dellt azért szóltam csak közbe mert annyit nem ér szerintem. MSI teljesen jó lenne csak itt derült ki gyerekeknek lesz akkor viszont egy asztali i5 + 1050Ti bőven elég.

Wantes5: én a clevonal megtanultam mi a zaj aki tudja ignoralja fülessel. Persze hogy hogy jön ki az a hang az se mindegy mindenképpen ki kell próbálni hogy tudja tolerálni.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31836) echterion válasza DamianB (#31835) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, azt azért ne mi döntsük már el, miért kell a srácainak lapos. Csak egy példa: lehet, hogy elvált szülők és hogy mindkettőnél tudjanak játszani, ezért a gyerekekkel hozzák-viszik a gépet is. Egy asztalival eznyilván sokkal-sokkal macerásabb lenne. Szóval a miértet bízzuk rá szerintem.

(#31830) wanted5: "Fan noise is surprisingly quiet for a gaming notebook. Both fans will idle during low loads like word processing or light browsing for a truly silent experience, which is uncommon in this category of notebooks. Competing models like the Sabre 15 or Omen 15 have fans that are almost always active and frequently pulsating no matter the Power Profile setting. Running the first benchmark section of 3DMark06 three times in a row will only cause the fans to spin at a lowly 30.3 dB(A) compared to over 40 dB(A) on the Sabre 15 and older Asus GL502VT.

Running Witcher 3 will bump fan noise up significantly to a steady 39.5 dB(A) to be just under the 40 dB(A) limit set forth by Nvidia for all of its Max-Q products." -> itt sehol nem írnak hajszárítót.

[ Szerkesztve ]

**********

(#31837) paloli007


paloli007
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy elnézem a kommenteket, ha már eddig vártam gamer laptop vásárlással, akkor a februárt érdemes kívárni ugye? Most is lehet hardveraprón találni 300-350ezer körül 1060-al szerelt laposokat, de elképzelhető, hogy hivatalos boltokban is lemegy az áruk ennyire az új kártyák miatt? (remélem nem kérdezek hülyeséget, nem vagyok nagyon jártas ebben)

(#31838) echterion válasza paloli007 (#31837) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát az árcsökkenés annyira azért nem valószínű, vagyis valszeg jelentősen nem csökkentenek, de mindenképp érdemes most kicsit kivárni, hogy kiderüljön, mit is fog valójában tudni az új generáció.

**********

(#31839) Balázzs válasza [-HERO-] (#31832) üzenetére


Balázzs
senior tag

Mekkora poén a végén, amikor benyögi a delleseknek, hogy most már összerakhatjátok :D

(#31840) gollum válasza wanted5 (#31831) üzenetére


gollum
tag

Igen, értem, mire gondoltok, én is asztaliban gondolkodtam először, de amiket néztem konfigokat, azok is 150-200 körül mozogtak, és akkor még nincs monitor, stb.
Amiért a laptop mellett döntöttem, (Azon kívül, hogy azt szeretnének. :) ), a nagyobbik fiam 13, a kicsi 9, a nagy 5, a kicsi 3 éves kora óta használ laptopot, tablettet, és asztalit is, így fognak tudni rá vigyázni, mert ebbe "nőttek bele". :)

A játékokról, játszanak komolyabb játékokkal is, csak konzolon, (A kicsi például tavaly végigtolta a CoD-ot.), így nem tudom, mikor "váltanak" majd gépre, ezért nem baj, ha lesz benne egy kis tartalék, de az biztos, hogy ha a nagyobbik fifázik az xboxon, a kicsi meg online játszik a barátaival, a nagy kommentjeitől a 100 decibeles ventit sem hallaná, nemhogy egymást, úgyhogy ilyenkor inkább átvonul máshova, ezért fontos is a mobilitás. :)

És még egyszer, végtelenül hálás vagyok a segítségetekért! :R :R :R

(#31841) Darth_Revan válasza [-HERO-] (#31832) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lehet csak en nem figyeltem de elmondta hogy a wifi kábellel miért szerencsétlenkedrtt és miért nem huzta ki? :F

[ Szerkesztve ]

(#31842) Pocok256 válasza gollum (#31840) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesen érthető így. Az igazság, hogy ha jó gépet és jó fogást akarsz akkor kB csak a hardverapro böngészése marad. Rettentő ritkán van az hogy újonnan érje meg gépet venni. Vannak jó 0 perces korrekt garis fogások amiken sokat sporolhatsz. Na majd beérek melóba túrok neked párat példának lényeg 300k ért már megcsíphető bőven egy 1060 as korrekt konfig.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31843) Raymond válasza Darth_Revan (#31841) üzenetére


Raymond
félisten

Amikor kerdezte hogy ki kell-e huzni eloszor az volt hogy "Yes", de aztan amikor egymas felett beszeltek 3-an akkor azt hiszem azt mondjak neki hogy ki tudja oldalra donteni ami aztan meg is tortenik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31844) [-HERO-] válasza Darth_Revan (#31841) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Most megneztem megint de nem jottem ra en se miert nem szedte szet, lehet a dellesek kertek elotte?
Minden esetre egyre jobban tetszik a gep, de ezzel a dupla tappal nem tudok megbaratkozni...
Azert ha veszel egyet szivesen megneznem ha lenne ra mod :D
Ha megfog a gep akkor meg lehet barmi belole :)

Balazzs:
En siman kinezem Linusbol hogy ugy ahogy van otthagyta nekik :D :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#31845) gollum válasza Pocok256 (#31842) üzenetére


gollum
tag

Köszönöm, én is itt nézegettem, sok jó gép kiesett a magyar billentyűzet hiánya miatt, illetve a tanácsaitok alapján a lenovok is, így jelenleg ez a dell maradt versenyben, írtam is az eladónak, de még nem válaszolt. :)

(#31846) baro32 válasza gollum (#31845) üzenetére


baro32
aktív tag

Nem kell megijedni a magyar billentyű hiánya miatt ..................MEGSZOGHATÓ nem vészes annyira én már teljesen hozzászoktam :) .
Természetesen én erre a fajtára gonolok :EU-kiosztású

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#31847) Pocok256 válasza gollum (#31845) üzenetére


Pocok256
veterán

A magyar Bill hiánya ne tántorítson el többségére max 15k ból varázsolható bele magyar billentyűzet szinte minden gépbe, olyanokba meg amit magyarhonba is forgalmaznak tuti. Ha meg nagyon special a gép akkor pl németet kell.kereni azt max fel.kell cimkézni de minden betű ugyanott van mint a magyar kiosztásnál.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31848) RM007 válasza [-HERO-] (#31832) üzenetére


RM007
addikt

Nekem ez az első Alien gép ami tetszik, mint kívül, mint belül, leszámítva az mxm szabványt, de ha nincs más ezzel meg tudnék barátkozni.

Más:
Aztán mi lesz a régi mxm világgal, majd meglátjuk, mert most valahogy minden elérhetetlen, vagy 0 mxm termékpaletta, valszeg átalakítás zajlik. A Gecube az most teljesen halott. Ha nem lesz folytatás akkor megpróbálok beszerezni egy kék 1070 (150W) gecube kártyát valahonnan(taobao), bár most az is elég reménytelennek látszik. [link] .
A 3800 juean egész jó ár lenne érte, de a több sem lenne baj. Kiborító ez a várakozás 0 információ a jövőt illetően. :W

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#31849) KillHates válasza RM007 (#31848) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsáss meg, de ez miért is jobb, mint az ami most van a gépedben? 😲😉

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31850) Muerte válasza RM007 (#31848) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a baj veled,hogy képtelen vagy elfogadni a géped határait,korlátait :)
Hogy akarod lehűteni a 150W-os kártyát???
De még ha valami csoda folytán sikerülne valahogy a hűtést feltuningolni,akkor is minek az upgrade?
A játékok 90%-kában 1db FPS-el nem lenne több mint most van,mert a proci már a szűk keresztmetszet.Az a világ már megszünt mikor a játékok kizárólag GPU-ra támaszkodtak,jött helyette a denuvo+3-4 DRM ami megeszi a procit ha kell,ha nem.
Neked/nekem egyedül egy 2060 ami értelmes opció lenne a gépünkbe :) ,de mint már ősszel is írtam,nagyon kicsi az esélye hogy az RTX kártyákból lesz régi szabvány mxm,de mondjuk lesz,akkor még mindig ott van a kérdés hogy egyáltalán kompatibilis lesz-e az 5-6-7 éves chipset-tel,alaplappal.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.