Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31551) Dhampir válasza garage112 (#31550) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen könnyen karcolódik? :F

(#31552) garage112 válasza Dhampir (#31551) üzenetére


garage112
aktív tag

Úgy tűnik..laptoptáskában hurcoltam, igaz, szerintük akkor karcolódhatott, mikor bele raktam az SSD-t.

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#31553) KillHates válasza matyee (#31549) üzenetére


KillHates
nagyúr

HAJRÁ! Izgatottan várom én is a 2080RTX-et :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31554) KillHates


KillHates
nagyúr

Hogy mennyire a legalja a mai fogyasztói társadalom:

Darth_Revannak ma tuningoltuk a G5-ösét (mégis megtartja! :C)

Hogy ne tudj beletenni "csak úgy" mélynyomót a cég veszi a fáradtságot és egy gumi ékkel "ledugózza" a woofer nyílását!
Hogy "nehogymár" meglegyen a gamer érzés, ezért az egyébként világító PREDATOR logót és a két függőleges csíkot belülről leragasztja.

Ezeket a kincseket szedtük ki a gépből:

És most már szépen világít a kijelző hátulján is a PREDATOR logó és a két dizájnelem is:

A mélynyomóval volt extra szopás, mert hiába építették ki az összes alkatrészt: azaz kábel aljzat, kis végfok, csatlakozók, stb. HARDVERESEN!!! (azaz pénzért) vették a fáradtságot és SZOFTVERESEN letiltották a subwoofer kimenetét a Realtek hangchipnek! De nem estem kétségbe, mert a végfok IC-nek ott figyelt a SUB kimenete és pikk-pakk megkapta onnét a jelet a mélynyomó, csak így kábelezni kellett és esztétikusabb meg "gyáribb" lett volna az eredeti megoldás...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31555) matyee


matyee
őstag

Megjött ma TNT-vel várva vár kis MSI16L1x-em (tudnék mesélni a szállításról, megpróbálták szervezetten ellopni a gépet - ez az ország Mordor már nem kérdés), gyorsba pár röpke teszt.

(#31556) KillHates válasza matyee (#31555) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hurrá! Ebben megy a 200W-os 1080 MXM 3.1? (8 PIN-es tápos)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31557) matyee válasza KillHates (#31556) üzenetére


matyee
őstag

Megy, anno Te is olyat raktál bele :) Amúgy ez egy 1070-es :)

(#31558) garage112 válasza matyee (#31555) üzenetére


garage112
aktív tag

Mi volt a szállítással? :U :F

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#31559) Darth_Revan válasza KillHates (#31554) üzenetére


Darth_Revan
veterán

+még néhány fotó:


:D

+ a rejtélyes kábel amit nem tudunk mihez van kötve és mit csinál :))

GPU-Z-vel kiolvastam a bios-t és a 78W-osat menti ki, szóval tényleg a rendszer bios-ba van beletúrva :O

Jah és a drága még vergődött egy sort amikor hazaértem vele, mert nem volt hajlandó a bill világítás bekapcsolni még bios reset és fn+f9 sem segített.
Egyetlen megoldás volt szétkapni, kihuzni a bill világítás szalagkábelét, majd visszadugni. Ezután már hajlandó volt bekapcsolni. (viszont az fn+f9 azóta elég nyögvenyelősen kapcsolja be/ki a bill világítást. A Predator Sense rögtön érzékeli, hogy ki/bekapcsolom, de gyakorlatilag majdnem mindig 4-5. nyomásra reagál a világítás, szerintem a moddolt BIOS valami bugot hozott elő )

Sikeresen én is összeraktam úgy hogy lehúzva maradt az akku :C :W

(#31560) matyee válasza garage112 (#31558) üzenetére


matyee
őstag

24 órás szállítás mellett 3 napig nem jöttek... utána hívtam őket minden nap, telefonon mondták hozzák, nyomkövetés státuszon beírták, majd 1 perccel zárás után vmi kifogással meghiúsult... utána már ügyfélszolgálat nem volt... ez ment 5-6 napig még röhejesebbnél röhejesebb válaszokkal. Miután erélyesebben rákérdeztünk azt mondták nem találják a csomagot, írjak a kártérítésnek. Hosszú sztori de UK-ből jött egy szállítmányozó alkusz oldalról kereste ki feladó, és nem ment át a feladóvevényre a gép értéke... és itt jön be a mordori magyar paraszt leleményessége... látja csomag tartalma laptop, értéke 50gbp... és vhogy csoda módon a csomag elveszik. Ami tovább erősíti ezt a gyanút, hogy visszaküldik angliába, hogy a feladó átvette. Igen ám, csak a krix-krax ami a papírra volt írva nem egy aláírás, hanem két magyar irreleváns komment (se dátum semmi - britt paraszt úgysem érti). És ugye ami a legjobb, hogy a címzett nem reklamálhat, azt a feladó teheti, mindegy hogy én vettem fizettem a szállítást, ugye az csak áttételes... írtam egy szép levelet, tartalmát most nem írnám le, de lényegében a fenti jól megszervezett véleltlenek sorozatára hívtam fel a figyelmet és voilá, másnapra lett csomag... persze most jöttem a 6:20-as és minden csak véletlen. Az persze még csak hab a tortán, de se az eladót se engem nem érdekel ez után már, hogy 24 órás kézbesítésért elkértek 50GBP-t (ami azért közel 20k) és ezek után 15 napra ilyen műsor után adják vissza a csomagot. Bucharest beelőzött ez van.

(#31561) Darth_Revan válasza matyee (#31555) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szép, nagyon szép :Y

A VGA tuningolva volt? Mert GTX 1080 MaxQ szintet lazán hozza, sőt talán még inkább 1080 MaxQ és 1080 között van :K

MSI BIOS-ban meg nem csalodtam, CPU mikrokód terén összes OEM közül ők írják a legjobb BIOS-t és úgy látom ennél a modellnél is így van és a 8600K órajele a teszt alatt stabil volt, nem ugrált összevissza, mint más gépben.

(#31560)

Nem semmi...nekem amikor a P775DM3-G ment vissza DPD-vel gariba (összérték 930k), akkor a 2 ünnep között lába kelt a csomagnak és milyen meglepően a budapesti depóba volt utoljára bejegyezve :U
Csak 2 dolog vigasztal:
1) a biztosító kártérített (nem 1 hónap és nem 1 levél volt, de szerencsére fizettek)
2) a VGA hűtés nem volt lefogatva, úgyhogy nem tudom meddig tudta a kis Álehándró nyomni a krájziszt 90C+ throtty hőmérséklet mellett ;]

[ Szerkesztve ]

(#31562) echterion válasza Darth_Revan (#31559) üzenetére


echterion
nagyúr

Éljen a fogyasztói társadalom. Amúgy hogyhogy megtartod? Azt megértem, hogy annyiért, amennyit kértél volna érte, szinte ajándék lett volna az új tulajnak.

**********

(#31563) KillHates válasza matyee (#31557) üzenetére


KillHates
nagyúr

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31564) matyee válasza Darth_Revan (#31561) üzenetére


matyee
őstag

Köszi, de a dicsőség nem engem illet hanem DeMaffiaGamer mestert, aki összehozta. A gpu-n TDP mod vbios van, 170-180W-ig megy, azért ilyen brutális. 2000mhz-et tartja, TGC van rajta így le is hűti. Sebességre ez bőven lehagyjta 1080maxq-t, 1080-tól kb 10%-ra azért elmarad, de ha azt nézem, hogy jóval olcsóbb best buy.
Az meg hogy z170-es lapban mod biossal így megy a 8600k az egy csoda, ráadásul -100mV-tal 4,5Ghz-en ilyen stabil nem stock 3,8-on. Majd még nézegetem, de ez alapján vélelmezem a 4,7-4,8Ghz-t tudni fogja, de defaultra 4,5-ön fogom szerintem használni, játékok alatt ez 70 fok alatt lesz, de majd még nézegetem. Most beledobtam a ChiMei FHD 120hz-es panelt, brutálisan jó. Előző F5-ben AUO BT..5.2 volt, de az színekre egy szar volt, ráadásul egy gyorsabb is, chimei-t már clevonál is szerettem. Majd azért KH Mesterhez elnézek, hogy desktop VRM-ekre azért tegyünk megint heatsinket, de ezeket az MSI barebone-okat nagyon eltalálták.

(#31565) KillHates válasza Darth_Revan (#31559) üzenetére


KillHates
nagyúr

A3.14csába... Pedig itt még ment; pont azért próbáltam rá a kapton szalagot, hogy olyan piros lesz-e a kijelző hátulján mint a billentyűzeté. A sub átvezetést ugye nem csípted oda? :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31566) KillHates válasza matyee (#31560) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fúb@mmeg! 10 millió klepto hazája lettünk... :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31567) matyee válasza Darth_Revan (#31559) üzenetére


matyee
őstag

Azért ez is eszméletlen, hogy mit tud KH mester ezekkel kezdeni! iszonyat jó

(#31568) Raymond válasza Darth_Revan (#31561) üzenetére


Raymond
félisten

"A VGA tuningolva volt? Mert GTX 1080 MaxQ szintet lazán hozza, sőt talán még inkább 1080 MaxQ és 1080 között van"

Gondolom, mert az egy asztali 2000Mhz kornyekere tuningolt 1070-es eredmenyeinek felel meg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31569) matyee válasza KillHates (#31566) üzenetére


matyee
őstag

Igazából az szomorít el, hogy a britt srác (sokszor beszéltem vele telón, hogy mi legyen) nem is értette, hogy lehet ilyen... fel nem fogja, hogy lehet ilyet csinálni, de egy biztos, ide csomagot a büdös életbe nem küld ide Mordorba.

(#31570) matyee válasza Raymond (#31568) üzenetére


matyee
őstag

Ez egy asztali gpu, asztali TDP-vel, nem tuningolt, hanem kapott TDP vbiost, alap esetben olyan 125W-ig menne (voltak korábbi példányok amik 140W-osak voltak)

[ Szerkesztve ]

(#31571) garage112 válasza matyee (#31569) üzenetére


garage112
aktív tag

Ez az, máshol ez meg sem fordul az emberek fejében, hogy ilyen történhet :C :C Magyaország jobban teljesít!

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#31572) Raymond válasza matyee (#31570) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint arra gondoltam hogy alapon meg a custom asztalik se adnak annyi pontot mert nincs meg a boost orajel, kellett vele mokolni hogy olyan 2Ghz-ig boost-oljon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31573) matyee válasza Raymond (#31572) üzenetére


matyee
őstag

Igen, természetesen kellett egy TDP unlock vbios, a többi már jön magától :D

(#31574) matyee válasza garage112 (#31571) üzenetére


matyee
őstag

Szegény britt már az sem értette, hogy a 24 órára feladott csomag nincs itt 24 órára... már azon mérgelődött, hogy következő napra érkezik csak meg, és hogy ez nonszensz... nagy leckét kapott Mordorból most :C

(#31575) KillHates


KillHates
nagyúr

Ha azt vesszük, hogy ez a teszt szinte hozzá sem nyúl a CPU-hoz és a RAM-hoz sem, így egész szépet "dobott rajta" a dual channel és a 2133->2667 MHz

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31576) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

KillHates : Persze, visszatömködtem a helyére :) Amúgy szerintem nem a BIOS miatt van probléma a billel, mert emlékszem, hogy előzőleg a moddolt bios-al régiónként ki lehetett kapcsolni a világítást, viszont most az sem megy. Szerintem ez a mélynyomó valahogy bezavar a bill világításának a vezérlésébe. Na mindegy, úgysem terveztem, hogy kikapcsoljam régiónként a világítást :U
(+az is jele annak, hogy valami zavar lehet, hogy amikor coldboot után először elinditok akármilyen zenét, akkor 1-2 másodpercre elhalkul, majd visszaáll normálisra)

matyee Jahogy TDP moddolt vBIOS van rajta, így már érthető :D Tegnap Killhates-el megpróbáltunk a G5-ben levő GTX 1060 78W-os TDP-jén is emelni, de hála az égnek az Acer picit túlbonyolította a dolgokat ezen a téren :W

echterion Csere helyett inkább maradtam ennél, hisz jobban belegondolva sok értelme már nincs nagyon komolyabb Pascal-os gépre cserélni figyelembe véve, hogy (ha minden jól megy) holnap bejelentésre kerülnek a laptop RTX kártyák :K

[ Szerkesztve ]

(#31577) Muerte válasza garage112 (#31550) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A tapipadot lehet csak konfigurálnod kellett volna,sajnos ez is a win10 marhasága.

Gépház:

Érintőpárna->nincs késleltetés (ez miatt akad és késik)

Egér->Egér további beállításai:

Ezek ha nem így vannak beállítva,akkor egy gomb lenyomásakor a touchpad automatikusan kikapcsol,a gombot felengedve meg bekapcsol..

[ Szerkesztve ]

(#31578) Dhampir válasza KillHates (#31554) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem azért ragasztották le, mert így hátulról kap egy kis fényt a kijelző?

(#31579) Medocsabi válasza Dhampir (#31578) üzenetére


Medocsabi
addikt

A képek alapján nekem is ez jutott eszembe, mert a képernyő felől van leragasztva nem?
Illetve én speciel a 3 év garit ezért tuti nem áldoztam volna be, bár ha jól sejtem a mester bármikor visszaállítja az originál állapotot :)
Azért végtelenül hálás vagyok hogy Darth megtartja gépet, így nem nézek majd rá naponta 3x! :DDD

(#31580) KillHates válasza Dhampir (#31578) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elég sötét, füst színű az a plexi. Az apple gepeken a nagy fehér alma logón sem tud bejutni zavaró mennyiségű fény. Viszont arra kiváló, hogy ha nem megy a háttér vilagítás, akkor onnét meg lehet nézni, hogy boot-ol a Macbook 😁

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31581) Raymond


Raymond
félisten

Clevo P750TM1 + i9-9900K: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31582) Darth_Revan válasza Raymond (#31581) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nahat, milyen meglepo , hogy egy olyan cpu-t nem tud lehuteni az a par hocso ami max turbo orajelen is kepes 180W-ot fogyasztani, 4.8-on pedig akar 210W-ot is...pc-ben egy 50k-ba kerulo Kraken AIO hutes melett is felmegy 90C-re 30 perces Aida64 teszt alatt 4.8 ghz-en :U

En meg a nagyobb Clevo gepekbe sem vennek ilyet, max egy 9700k-t. Az delidelve talan meg hasznalhato is marad, jatekokban meg kb semmivel sem jobb a 9900k, sot nehany teszt alapjan meg gyengebben is teljesit :U

Ebbe a kis gepbe meg a 8700k is boven eleg , fps teren minimalisan jobb a 9700k, viszont cserebe kb 10C-vel melegebb.

Laptopba tenyleg csak az tesz 9900k-t aki e-peniszt akar novelni.

[ Szerkesztve ]

(#31583) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ha már új év, kicsit megtisztogattam a 7559-cet, és gondoltam lövök egy furmark+aida combót, hátha már cserélni kell a gyári pasztát. Hát nem kell. durva, hogy 2 éves a gép, de még mindig tökéletes a hűtése (gpu 65 fok max, cpu 72 fok max turbóval 20 perc után, a ventik 3000-en pörögnek, sztem simán pörögnének akár 4000-et is ha kellene))a gyári pasztával, igaz 2-3 havonta kifújom a port a gépből. Mivel rengeteg kakaó "marad a gépben", megfordult a fejemben, hogy a procit, vgat kicsit meg kellene cibálni,kiváncsi vagyok mit lehete kisajtolni a gépből lehetséges egy i5 6300hq 960m-nél egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#31584) PR0JECTNR56 válasza Darth_Revan (#31582) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

+1

A P75XTMX nagyon klassz kis gép, de azért ez túlzás. Tipikus példája annak, hogy csak azért mert belemegy, még nem biztos, hogy bele is kell tenni.
Én is úgy gondolom, hogy a teljesítmény reális határa egy delidelt 8700K ehhez a modellhez, amit az upgrade borda remekül tud majd kezelni.

(#31585) matyee válasza PR0JECTNR56 (#31584) üzenetére


matyee
őstag

Sima borda is lekezeli 8700k-t de a realis hatar 4,5-4,7ghz, es alap h delidelve. 9700k-t megneznek benne de sztem vissza kell venni h ertelmes homerseklettel menjen... 9900k meg nonszesz... igaz a cpu nem lett egy jol eltalalt darab.

(#31586) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Meg szeretném kérdezni tőletek, hogy ki-be lehet e kapcsolni egy Asus fx503-as laptopon a piros billentyűzet világítást? A kézikönyvében erről nem ír ilyesmit.

(#31587) KillHates válasza SoldierL (#31586) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, ki lehet. Az Fn + Le gombot kell nyomogatni. Persze nem árt a hozzá tartozó programot és drivert felrakni :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31588) KillHates


KillHates
nagyúr

Ha igazán fel szeretne valaki ülni a szopórollerre, akkor csak írja bele a VBIOS-t az EC epromjába :D :W
Ami az érdekes, hogy a gép elindul aztán szépen megkergül és utána el sem fog indulni. :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31589) SoldierL válasza KillHates (#31587) üzenetére


SoldierL
senior tag

Nagyon köszönöm! Nem volt feltéve a driver. Működik! :))

(#31590) Pocok256


Pocok256
veterán

Gondolom HK procin kivül nem létezik arra megoldás, hogy a CPU turbo boostot állítsuk szoftveresen. Nem akarnám unlockolni a MSI gépem biosát, de ha más megoldás nincs :B

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31591) Darth_Revan válasza Pocok256 (#31590) üzenetére


Darth_Revan
veterán

7700hq-val mar nem, de 6700hq eseteben (+megfelelo bios-al) tudod a magonkenti terheles szorzojat allitani, de csak lefele! Felfele nem engedi, de csokkenteni igen. Ezzel max azt tudod elerni hogy magonkent valtozo terhelesnel ne ugraljon az orajel, hanem mindig fixen 3100 mhz legyen, a terhelestol fuggetlenul.
Igy az erre erzekeny jatekoknal kisebb merteku akadast latni.

Elvileg xtu-ban is lehetne, de nekem ott nem mukodott a dolog, csak bios-bol.

[ Szerkesztve ]

(#31592) Raymond válasza Pocok256 (#31590) üzenetére


Raymond
félisten

Nezegettem en is a heten mert jo lenne olyan 2-3 lepcsovel lejebb vinni a max-ot nalam is, de nagyon ellentmondasosak az infok. Van aki azt irja megy van aki azt hogy nem. Nalam se megy, szurkek es nem reagalnak a nyilak az XTU-ban. Amit kihamoztam hogy gepfuggo es nem mindehol megy, nalad a GS65-nel van a BIOS feloldas legalabb, nalam ha jol tudom ilyen nincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31593) Pocok256 válasza Raymond (#31592) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg van és sima bill keyyel meg lehetne oldani de nem tudom mi a kombó :(

(#31591) Darth_Revan
8750 ről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31594) Darth_Revan válasza Pocok256 (#31593) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hja, akkor nem, azzal sehova sem tudod állítani a szorzót, teljesen zárolva van.

Nyitott BIOS-al max annyit érnél, hogy BIOS-on belül tudnád alulfeszelni, hogy ne pwr trottyoljon annyira. -140mV-al már többnyire stabil a 3.9 Ghz@6mag, de ha bírja a hűtés akkor alulfeszelés mellett a pl1 limitet is fentebb viheted 45W-ról 60W-ra, hogy tényleg stabil legyen az órajel.

GOndolom abban a gépben is a pl1 45W, a pl2 pedig 56W-ra van belőve, azaz hosszabb terhelésnél visszaveszi a TDP-t 45W-ra, ami viszont kevés ahoz, hogy ne trottyoljon :U

[ Szerkesztve ]

(#31595) Pocok256 válasza Darth_Revan (#31594) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg forum szerint lehet állítani nyitott biossal a max turbot is minden stateben szóval bizakodok mert gépemnél bevett metódus, hogy 6 mag esetében 200mhz el lentebb veszik a max frekit és tadam máris 80 fok lesz a maxhőmérséklet nem 90 :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31596) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#31594) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A rejtett menük megjelenítéséhez ezeket a gombokat nyomd le egyszerre:

bal Alt + jobb Control + jobb Shift +F2.

(F2-t nyomd le utoljára)

Ha elcseszel valami beállítást a BIOS-ban )főleg a RAM-oknál), akkor ne parázz, MSI gépeknél egyszerű a CMOS reset, mivel az újabb gépeknél az MSI a CMOS reset kapcsolót a bekapcsoló gombba építi be.

Ha CMOS reset kell rossz BIOS beállítás miatt, akkor kapcsold ki a gépet és tartsd a bekapcsoló gombot lenyomva kb 1 percig. Ezután kapcsold be a gépet. Ha 3-4x bekapcsol+kikapcsol, akkor az jó, mert akkor írja újra az EC-t :)

8750H szorzó magában a CPU-ban zárolva van, csak a 8850H és 8950HK állítható.
Órajelet leveszi a 8750H-nál igen, de a power throttling miatt.
Ha stabil 3.9 Ghz-et akarsz akkor csökkents a feszültségen+emeld meg a gyári 45W TDP limitet 60W-ra. (vagy ha az Intel által" javasoltra" akarod, akkor állítsd 56.250W-ra. )

[ Szerkesztve ]

(#31597) Pocok256 válasza Darth_Revan (#31596) üzenetére


Pocok256
veterán

wowwer thanks belesem majd :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31598) KillHates válasza Darth_Revan (#31596) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jézusom! Te miket tudsz! :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31599) Dhampir válasza Darth_Revan (#31596) üzenetére


Dhampir
félisten

Még Professor James Moriarty is tanulhatna ebből a szösszenetből. :D

(#31600) Pocok256 válasza Darth_Revan (#31596) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez kellett nekem.

Ahogy nézem van tdp limit állítás is.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.