Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31451) matyee válasza PR0JECTNR56 (#31450) üzenetére


matyee
őstag

TM-hez már sem ad sajnos :( még dm sorozathoz ki lehetett rimánkodni kis pénzért, de új sorozatra sajnos nuku... pedig nagyon nem ártana, meg clevo-nak is megtanulni normális biost írnia...

[ Szerkesztve ]

(#31452) Balázzs válasza kdavid23 (#31446) üzenetére


Balázzs
senior tag

AW-hez nincsen hasonló moddolt bios?

Minden kedves fórumtársnak fps-ben gazdag Boldog Új Évet Kívánok!

(#31453) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Boldog Új Évet Mindenkinek!

(#31454) echterion válasza Balázzs (#31452) üzenetére


echterion
nagyúr

Ó, az nagyon király lenne, de én nem leletem sajnos sehol ilyet.

Amúgy meg:

Mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

**********

(#31455) Bluesummers


Bluesummers
őstag

BÚÉK Mindenkinek!!! :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31456) KillHates válasza Bluesummers (#31455) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kedves topiclakók! Boldog Új évet kívánok mindenkinek!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31457) Dhampir


Dhampir
félisten

BÚÉK! :)

(#31458) pachito


pachito
őstag

Búék búék! :C

[ Szerkesztve ]

(#31459) hszilard666


hszilard666
veterán

BUÉK az Uraknak! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31460) PR0JECTNR56 válasza matyee (#31451) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szomorú hírek ezek, mert ha minden terv szerint alakul Februárban P870TM-G-re váltanék, de a legjobb lenne Prema bios-al.

Valamint minden topik lakónak boldog új évet!

[ Szerkesztve ]

(#31461) KillHates válasza PR0JECTNR56 (#31460) üzenetére


KillHates
nagyúr

Besz@rt otthon a cirkó? :D :DDD
Ahogy elnézem ezzel ki lehet fűteni egy kisebb szobát! :R

Drukkolok! Igazán komoly darab! Milyen proci illetve VGA lesz majd benne?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31462) PR0JECTNR56 válasza KillHates (#31461) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Áh dehogy, ha az ember jót akar magának a fűtésért az AMD felel minden tisztességes háztartásban. :DDD

Komolyra fordítva, sok tényezőn múlik, de elvileg addigra kilátszom majd a munkából annyira, hogy foglalkozzak vele, plusz összeálljon az anyagi része is a dolognak.

8700k (delidelt) + 1080 8GB single MXM (SLI nem kell), viszont a 3 venti, a vapor chamberes hűtési potenciál és a 17" viszont igen.
Ha szerényebb keret áll majd csak rendelkezésre, akkor is ugyanez a hardver lesz megvéve, csak az egész a P751TM1-G-be vándorol majd a hozzá passzoló hűtőbordával.

(#31463) Muerte válasza PR0JECTNR56 (#31462) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ahol a füst,ott a meleg :K [link],[link] :DDD

(#31464) matyee válasza PR0JECTNR56 (#31462) üzenetére


matyee
őstag

Az egyetlen clevom ami még sajnos nem volt :) A gép maga 5kg + még a 330W féltégla mindig elijesztett tőle... :) GPU oldalról vapos chamber nagyon jó, itt lehet egyedül 200W-on megfelelő hőmérsékleten hajtani a 1080-at, CPU oldalról viszont semmi extra. Ha teheted prema partnertől vedd, akkor tudsz hozzá venni biost is. BUÉK mindenkinek. Amúgy ha "csak" egy 1080-ban gondolkodsz, érdemes megfontolni kisöccsét - 775tm1 - olcsóbb, és egész jóra sikerült. Tény, hogy itt is kell curve, de egy normális 8700k-t 4,5-4,7Ghz-en lehűt egy 1080-nal párosítva, és még cipelhető kategória, és árban is kedvezőbb.

[ Szerkesztve ]

(#31465) Darth_Revan válasza matyee (#31464) üzenetére


Darth_Revan
veterán

775TV BIOS-ában a komolyabb procik vissza vannak véve, ezért képes csak lehűteni delid nélkül.

870TM-ben meg ne felejtsd, hogy SLI GTX 1080-hoz 2 db féltégla Delta táp kell :K

Legtöbb europai eladó pedig 1 db GTX 1080-as variáns mellé nem engedik megvenni a vapor chamber hűtést.

Amúgy 1 hét és ha minden jól megy már lehul la lepel az új Clevo laptopokról.

(#31466) x_o_n


x_o_n
veterán

Ahh,nem tudja valaki hogy hogyan lehet indulásra birni a steam-es....Watch dogs 2 ? mert az égvilágon semmi nem történik :)

(#31467) Raymond válasza x_o_n (#31466) üzenetére


Raymond
félisten

UPlay nelkul nem fog menni. Az fent van?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31468) x_o_n válasza Raymond (#31467) üzenetére


x_o_n
veterán

természetesen,de ugy sem megy,egyszerüen nem értem

(#31469) KillHates


KillHates
nagyúr

Hát... nem gondoltam, hogy egyszer olyan GPU lesz a laptopomban ami többet fogyaszt mint két normális notebook:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31470) matyee válasza Darth_Revan (#31465) üzenetére


matyee
őstag

Nekem 8700k-m van benne 4,7Ghz-en és nem érzem hogy vissza lenne "véve", bencheket néztem asztali gépemmel összevetve, szinte azonos eredményeket hozott... játék alatt pedig semmit nem vettem észre.
Most mi egy darab 1080-ról beszéltünk, SLI a pénzkidobás magasiskolája szvsz, ettől függetlenül 870-ben egy 1080 is jobban muzsikál, ott számít a 3 venti, plusz még VC. A vaposchamber pedig megvehető külön, 200USD-ért kapsz újat (igaz az is elég meredek ár), tehát irreleváns melyik "okos" reseller nem adja hozzá... de pl ha megnézed az idiota pc spec-et, a 751-et nem adja 1080-nal, mert sok neki, de ahhoz is hülye, hogy delidelje a cpu-t...

(#31471) KillHates válasza PR0JECTNR56 (#31462) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Áh dehogy, ha az ember jót akar magának a fűtésért az AMD felel minden tisztességes háztartásban. :DDD"

ezen bekönnyeztem! :D :DDD :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31472) matyee válasza KillHates (#31469) üzenetére


matyee
őstag

Na látom megjött gép, gratula hozzá, fél napon múlt, de örülük, hogy így alakult, egy FS jöhet, plusz superposition, kíváncsi vagyok milyen az a bga-s fos :)

(#31473) x_o_n válasza x_o_n (#31468) üzenetére


x_o_n
veterán

ahh visual c++ ujratelepitöse megoldotta....

(#31474) KillHates válasza matyee (#31472) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm :R
A FS-t kihagyom, mert nem vágyom rework-özni :DDD
A Superposition-nak már neki merek vágni, így hogy belőttem a hírhedten fos 3-as CPU lefogatást :D

elsőre dobott egy 12 ezrest, már teljesen elkámpicsorodtam, aztán leesett, hogy be volt kapcsolva a G-Sync :W

Azért egy 8700K-val jobban muzsikálna... :U :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31475) PR0JECTNR56 válasza Muerte (#31463) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az Advanced Micro Devices név tényleg nem vicc, processzor - lakásfűtés - öngyújtó - füstgenerátor egyetlen apró termékben. :DDD

(#31464) matyee: Nálam keveset lesz hordozva (amikor viszem, akkor viszont tényleg kell a mobilitás), így a súly nem számít.
Próbálom úgy összevadászni, de most egy csomó helyen nincs egyáltalán P870TM-G (lehet a küszöbön álló generációváltás miatt, amit Darth_Revan is említett), Prema partner meg nagyon kevés van az EU-n belül, pedig nagyon fontos fejlesztős Clevo gépekhez.

Gondolkoztam a P775TM1-G-n is, de valószínűleg ez az utolsó gaming gépsárkány, amit veszek és a P870 a nagy kedvenc.
Ha a P870 meglesz és kiöregszik, akkor vélhetőleg konzolra megyek, mert nagyon drágák hosszú távon ezek a gépek és akad még néhány dolog, amit el kellene intézni az életben (ha valamilyen előre nem látható esemény folytán meggazdagodnék, akkor persze maradok a gaming notebook pályán :D ).

(#31476) DamianB válasza KillHates (#31474) üzenetére


DamianB
őstag

Milyen gépet vettél ? Használd egészséggel grat 🙂

Egyetértek nekem is ez az utolsó gépem már nem játszok annyi FPS meg RTS t mint régen ez a gép kifut és megyek Playstation 5re ;]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31477) KillHates válasza DamianB (#31476) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy 6-ik genes AW17R4-et. Köszönöm szépen :R
Én is mindig kacsingatok a konzolok felé, mert a mobilitást megoldom a kis Macbook-al, de pont tegnap kezdtem újra a Rise of the Tomb Raider-t mert találtam hozzá magyar feliratot. Tudom, hogy szokott lenni a konzolos játékokhoz is, de azoknál azért szerintem macerásabb dolog ez....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31478) matyee válasza KillHates (#31474) üzenetére


matyee
őstag

Ez nagyon jo, 8700k-val sem lenne tobb :) kis msi-m ment kicsit visszaveve ennyit, ilyen hofokkal ez tokeletes :)

(#31479) matyee válasza DamianB (#31476) üzenetére


matyee
őstag

Sajnos fps-hez nekem csak pc jon be, singleplayer jatekot viszont mar regota csak ps4pron jatszom. Konzolban verhetetlen h bekapcs es kesz :) azert ezeket a gamer laptopokat vegtelensegig lehet/kell baszkuralni h jo legyen... :)

[ Szerkesztve ]

(#31480) matyee válasza KillHates (#31474) üzenetére


matyee
őstag

Fs alatt firestrike-ot ertem, azt csak birja :)

(#31481) Muerte válasza KillHates (#31469) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A PCH-ra raktál bordát és úgy is 73°C-kos?

(#31482) echterion válasza matyee (#31480) üzenetére


echterion
nagyúr

Á, nyugdíjas már az, mint a gazdája. Úgy megy, mint Scwarzi egy filmjében: "...öregesen". ;]

**********

(#31483) KillHates válasza Muerte (#31481) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egyelőre csak gappadot, mert itthon nincsen olyan alacsony borda, ami beférne.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31484) KillHates válasza matyee (#31480) üzenetére


KillHates
nagyúr

Holnap rátúrom, mert itthon a net katasztrófa 😁

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31485) kdavid23 válasza KillHates (#31474) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Nem rossz az az AW 17r4...
nagyon jó hőfokok, nem gondoltam volna.
Az én 775tm-em 85C-on pörög...alap beállítással

gondolkodóba estem... :))

775dm3g-vel van valakinek hasonló korrekt benchmarkja?

[ Szerkesztve ]

Dr. Dávid

(#31486) KillHates válasza kdavid23 (#31485) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem egy ilyen eredményért már be kell kapcsolnom a CPU performance mode-ot, ami 4.4 GHz-ig rántja ha szükséges a 6820-ast (megnyaldosva ezzel a 95 fokot már)
Most még 1 db 2133-as hitvány OEM Samsung ram van a gépben, de pénteken már megkapom a két 2666-os modult és akkor lesz dual channel meg jobb késleltetés is. ;] Remélem hoz majd plusz 40 fps-t mint a videón a tankos játékban, különben Muerte hajára kenem a modulokat :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31487) Muerte válasza KillHates (#31486) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem egy ilyen eredményért már be kell kapcsolnom a CPU performance mode-ot

Az amúgy megvan,hogy ez a teszt kb. 10%-kban sem terheli a CPU-t? :DDD
A dual channel nagy ugrás lesz SC-ről,abban biztos lehetsz.

(#31488) hercii


hercii
csendes tag

Sziasztok!
Dell G5 i7 8750H + 1050ti laposom van.
milyen laptophűtőt ajánlanátok alá?
kicsit olvasgattam és Cooler Master NOTEPAL L1 (R9-NBC-NPL1-GP) -t találtam,elég jónak írják,vagy esetleg más?

(#31489) bandras54 válasza hercii (#31488) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szia!

Ha jól láttam a képeken akkor a G5-nél a felső sáv elég szellős a hátlapon. Itt a topicban a szabadon variálható, áthelyezhető ventis verziókat szokták javasolni. CM-ből talán az U széria ilyen. Elég kevés pozitív visszajelzésre emlékszem a középen egy nagy ventis típusokról.

(#31490) KillHates válasza Muerte (#31487) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudom. De érdekes, hogyha kikapcsolom, akkor majd 500 ponttal kevesebbet mér a program. Gyanítom, hogy végez valami analitikát a CPU-n is... :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31491) kdavid23 válasza KillHates (#31490) üzenetére


kdavid23
aktív tag

3 közös hítpájp-pal 250watt hő elvezetése elég jó valamit nagyon tudsz... Vagy ott a 300bar-os N2 palack 😁

Dr. Dávid

(#31492) KillHates válasza kdavid23 (#31491) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy kis paperclip-mod! :D Pedig semmi extra; NTH a procin és MX4 a GPU-n. Gyanítom, hogy erős power limit van a VBIOS-ban. :K Érdekes, hogy a DDR5X ramok nincsenek hűtve! Írtam az AW fórumban, hogy milyen gap-padot használjak, de mondták, hogy nem kell mert csak a GPU fűtené a ramokat.

A proci azért nem ennyire jó, ott meg van a 80 fok is játék közben. Ha meg ráengedem 62W-ot, akkor megvan a 95 fok is!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31493) Bluesummers válasza KillHates (#31492) üzenetére


Bluesummers
őstag

Na ne ... Ez a GTX 1080 ... Forrasztva van alaplapra? :O

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#31494) kdavid23 válasza KillHates (#31492) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Hmmm, azért igen jó akkor is. Milyen hangos a gépezet?

Dr. Dávid

(#31495) Medocsabi válasza hercii (#31488) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nekem a dell 7559-eshez van egy notepal hűtőm, de semmit nem használ. (ez így nemigaz, nyáron a kánikulában, ha levszem teljesen a gép alját, akkor számít 3-4 fokot)
Próbáld ki, hogy 2 kupakot teszel a gép alá a megemeli a valagát, már jobb lesz a hűtés teljesítménye, több levegőt szív alulról. nálam pont annyit ér, mintha a noti hűtő lenne alatta! :K

(#31496) Raymond válasza Medocsabi (#31495) üzenetére


Raymond
félisten

LOL, most toltom le a frissen vasarolt Ubi-s jatekokat teszteles celjabol es nekem is ket muanyag asvanyvizkupak van alateve a hatso ket sarokba :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31497) Medocsabi válasza Raymond (#31496) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ugye?:D A notepal mondjuk ágyban fekve hasznos, de asztalon nekem már sokat emel a gépen, kényelmetlen a csuklómnak a gépelés.(+ kiváló a szekrény tetejére b@szott, de kidobni nem kívánt doksik nehezékének :D )

(#31498) Raymond


Raymond
félisten

Ahogy szamitottam ra CPU+GPU zabalo The Destiny alatt meg -120mV-al is eleri a 91 fokot az i7-8750H es 3.9Gh-rol lemegy 3.8 majd 3.7-re egy pillanatra. Ez a beepitett benchmark alatt. Majd meglatom milyen lesz a Watch Dogs 2 es a Far Cry 5, gondolom hasonlo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31499) x_o_n válasza hercii (#31488) üzenetére


x_o_n
veterán

Totálisan gépfüggő,nekem sokat számit,ezzel hozza a télit,igaz notepal +nyáron a notepal,ventikkel meg mégtöbbet,télen viszont nem használom a ventiket mert max 60-65c játék alatt de remek kábel elvezető és fogo mert én külső dolgokat használok,plussz az akciós blurayM iró is elfér alatta :)

(#31500) paloli007


paloli007
csendes tag

Sziasztok!

300-350 ezer körül tervezek laptopot venni, leginkább játékra. Sokat olvastam a fórumot is, teszteket, stb, most pedig ráakadtam egy MSI gp63 Leopard-ra a Digiprime-nál 345.000 Ft-ért

[link]

Olvastam hogy a Digiprimeról írtátok régebben hogy nem megbízható, és ennek a gépnek az alsó része anyaghasználatban kaki, illetve a hűtés nem mindig teljesít úgy amilyen jó látszatra, de külföldi tesztekben egész jókat mondtak róla, és ennyi pénzért a 1060-as videókártya fogott meg leginkább.
Szerintetek jó vétel lenne?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.