Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) Bodz válasza Krill77 (#74650) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nekem még nem sikerült kinyírnom a K3 Pro egyik részét sem, pedig nem igazán kímélem.
Megvolt a VSD3, nem emlékszem túlzottan a szokásos Vsonic vonyításon (ami áráért tolerálható) és a sok mélyen kívül semmire. Kérdeznéd a VSD2S-t, abból volt sajátom is. :D

[ Szerkesztve ]

(#74652) vicze válasza Krill77 (#74650) üzenetére


vicze
félisten

A K3 Pro-tól képest pl. az F9 Pro jobb anyag minőséget ad +30$-ért, kb. ugyan olyan kiszerelésben.

(#74653) Krill77 válasza Bodz (#74651) üzenetére


Krill77
őstag

Inkább azt szoktam olvasni, h a vsonic milyen jo ár/érték. Hát, nálad nem. :)

vicze1 : azt néztem de a k3 jobban néz ki sztem. Az kicsit olyan mint ha Batman kütyü volna. Azért nem rossz.
(a Pio DJE-1500 is pofás)

[ Szerkesztve ]

(#74654) Bodz válasza Krill77 (#74653) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az amúgy, míg meg nem döglik. :) Csak ebben a topikban annyi Vsonic hiba volt, hogy megszámolni is lehetetlen lenne. A VSD1S-t amúgy nagyon csíptem.
Ja, és tényleg nem jó a K3 telóról. :D A DJE-1500 nem bírja, ha rálépnek bakanccsal, így ért véget a pályafutása.

[ Szerkesztve ]

(#74655) s4tch válasza Krill77 (#74648) üzenetére


s4tch
veterán

Hol laksz? El kell jönni egy füles találkozóra, sokat tágul az ember látóköre akkor is, ha a jelen lévő fülesek közül éppen egyiket sem venné meg.

Amúgy szerintem jó úton jársz azzal, hogy a 100 dollár körüli kategória körül keresgélsz, csak az olvasgatás sajnos sosem fogja pótolni a személyes tapasztalatot.

(#74656) #16820480 válasza Krill77 (#74653) üzenetére


#16820480
törölt tag

Látod, hogy teljesen eltérnek az ízlések és vélemények :) Nálam is megfordult már szerintem legalább 100 füles így vagy úgy, és ha most kellene vegyek valami 15-ig bezárólag, akkor VSD3(S) lenne biztosan, mert nem tudok jobb hangot és jobb kényelmet ennyiért. Volt 1-2 hétig Bosshifi is nálam, számomra tök kényelmetlen a kialakítása, hangban nem rossz, de nem is olyan extra, és a kábele (az akkorinak legalább is) pont olyan silány, mint a Vsonic cuccoknak.

(#74657) f4lcon válasza Krill77 (#74650) üzenetére


f4lcon
őstag

szerintem ez rossz megközelítés, mert attól, hogy 40 (vagy 100 vagy 10000) fülese van még nem biztos, hogy számára az a jó hang, amit te szeretsz.
vegyük példának kemcso-t, akinek hiába van remek véleménye valamiről, az nekem túl levegős, száraz és mélyhiányos. szóval ha 5 vagy 500 fülese lenne, akkor is ugyan azokat szeretné és ugyan úgy írna róluk. és nekem ugyan úgy nem tetszene....
nekem is volt egy időben 40 fülesem, lehet több is (már nincs, szerencsére) de ettől nem tartom magam szakértőbbnek másnál.

bármennyi tesztet elolvashatsz, ha nem találsz olyan tesztelőt akinél tudod, hogy az ízlésetek kb egyezik.
és ha nincs ilyen, akkor a tesztek pont annyit érnek. semennyit.
próbáld ki, és megtudod (valamint azt is megtudod, hogy a tesztelők milyen hangot kedvelnek, és egyre jobban tudod válogatni őket a jövőbeni keresésednél.)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74658) kemcso válasza Krill77 (#74653) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem nem fogsz venni semmit, túlgondolod az egészet. Mindig lesz olyan vélemény, ami szerint egy füles szar. Mint ahogy f4lcon is írta: mindenki füle más, ami A-nak tetszik lehet B-nek nem fog, az interneten olvasott tesztek meg aztán főleg ilyenek. Szerintem itt a többség bőven 50 fülesnél többet hallott és birtokolt is jópárat. Az itteni ajánlások megfontoltabbak, én is tudok ajánlani f4lcon-nak fülest, mert egyrészt ismerem a preferenciáit másrészt a saját ízlésemet. De ettől az, ami az én listámon elől van az nála sehol se lesz ;)
A másik, hogy csoda nincs. Minden kategóriában van kiemelkedően jó füles de csak az adott szinten belül, olyan nem lesz, hogy 10e-ért 100e-es hangot kapsz (pedig ahogy látom te ezt keresed).

De ami a lényeg: ez nem olyan, mint a tv- vásárlás, hogy elolvasol 112 tesztet és tudod mi a legjobb: ez egy szubjektív műfaj, bizony hallani kell sokat és próbálgatni ahhoz, hogy belenyúlj a tutiba. Még nagyon fent is, lásd Tulku "ámokfutását", sokadik fülesnél tart...

(#74659) pomk válasza pomk (#74638) üzenetére


pomk
őstag

Valaki erre esetleg?
Köszi!

(#74660) pulutodurumo válasza kemcso (#74658) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tényleg, Tulku merre van? Rég olvastam már 26 armatúrás csodákról. Csak nem megnyugodott :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74661) vicze válasza kemcso (#74658) üzenetére


vicze
félisten

Összefoglalva, essünk már túl rajta. :DDD

(#74660) pulutodurumo: A "high end" részleg elvonult szobára. :P

(#74662) #95462144 válasza pomk (#74659) üzenetére


#95462144
törölt tag

Esetleg a JBL Everest 100, ami árban elfogadható lehet. (Olyan 20 ért beszerezhető). Kényelmes hordani, én futáshoz használom, de nekem sok a mélye, "tolja" maga előtt. De ízlések és pofonok. Jó BT füles ebben az árban nem nagyon van. (Bár szerintem "hangügyileg" a BT fülesek nagyrésze rendelkezik hangkép hiányosságokkal még a magasabb árkategóriában is... De kényelmes, annyi előnye van. Sokat nem szabad tőlük várni.

(#74663) Krill77 válasza kemcso (#74658) üzenetére


Krill77
őstag

Nem keresek 10 e ftért 100 as hangot. Félre értetted akkor. A k3 pro bőven 20 felett van. De ha már a világ másik feléről rendelek, akkor azt okkal tegyem es csinaljak jobb üzletet mint az itthon kapható azonos árú cucc. Pl shure 2xy. Mást nagyon nem tervezek mivel a többi is csak all a szekrényben. Meggondolnám jól ha lehet. (illetve egy Senfer 6in1 még tuti)

(#74664) f4lcon válasza Krill77 (#74663) üzenetére


f4lcon
őstag

és mi lesz abban a feltételezett helyzetben, ha 100-ból 100 embernek tetszik valami a neten, te megveszed, és neked nem tetszik majd? :F

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74665) Krill77 válasza f4lcon (#74664) üzenetére


Krill77
őstag

A halál 50 órája, kétszer.

(#74666) pomk válasza #95462144 (#74662) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

Olvastam pár cikket, és az egyikben ajánlottak egy számomra ismeretlen márkát: Phoneaudio. Ismerős esetleg valakinek? Tapasztalat van valakinek?
Vagy esetleg egy másik opció: Creative Outlier One

[ Szerkesztve ]

(#74667) #95462144 válasza pomk (#74666) üzenetére


#95462144
törölt tag

A múlthéten volt szerencsém meghallgatni az Audiofly termékeit. Egészen meglepett a minőségük, pedig eléggé szkeptikus vagyok ezen a téren. Nem olyan régen vannak a piacon. És az áruk eléggé bevezető jellegű, érdemes lehet azok között is körülnézni.

(#74668) kemcso válasza Krill77 (#74663) üzenetére


kemcso
Ármester

Semmit nem értettem félre :) itt szenvedsz fél éve, hogy mi a tuti, óriási üzlet a tökéletes hang (olcsón). Nincs. Vagyis mindenkinek más, de az se olcsón. 100$ még bőven nem az a kategória, de már jókat lehet kifogni (viszont még vannak hibák, bőven, kérdés mi és hogy zavar). 1000$, ahol már húdejó van (használtan olcsóbban) és valahol 2-3000$ körül van a csúcs (mármint most, épp, lehet 1 év múlva más lesz)

(#74669) Tulku válasza kemcso (#74668) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...1000 dodó amitől már folyamatosan kritizálni lehet a füleseket, addig nagyjából sok mindent megbocsátunk nekik...afölött már nagyon kritikus az ember....

500 és 1000 között már lehet lőni elfogadható hangot...ott vannak besztbáj vételek, amivel sokan el vannak...akár örökre...

(#74670) alevan


alevan
őstag

Sziasztok. Anno pár éve, az akkori ajánlási lista alapján vettem egy fülhallgatót. De elfelejtettem a nevét. Remélem tudtok segíteni. 

Annyira emlékszem, hogy a neve két főnévből áll (mint a Xiaomi Piston).

Alább beszúrom a képet róla.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#74671) pulutodurumo válasza alevan (#74670) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha jól emlékszem, ez a Maxell metallics. De már rég nem kapható.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74672) Krill77 válasza kemcso (#74668) üzenetére


Krill77
őstag

"Semmit nem értettem félreitt szenvedsz fél éve, hogy mi a tuti, óriási üzlet a tökéletes hang (olcsón)"
Nem tudom ezt miből képezted le. Par dolgot kérdeztem. Ennyi. Azt sem tudom milyen a tökéletes hang, igy ezt eleve nem üldözöm.

(#74673) alevan válasza pulutodurumo (#74671) üzenetére


alevan
őstag

Igen az. Köszönöm. :C

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#74674) monti0222w válasza #95462144 (#74667) üzenetére


monti0222w
addikt

Melyeket hallgattad meg, és hol van ilyen lehetőség a hallgatásra?
Nálam is van kettő típus, az AF56, és a AF78, de ha van ilyen hallgatási lehetőség ezeken kívül az engem is érdekelne, pl: AF 160 vagy a AF 180-t bármikor!
Tervbe van véve a vétele valamelyiknek, épp ezért egy próba hallgatásnak nagyon örülnék. :K

[ Szerkesztve ]

(#74675) schawo válasza Krill77 (#74672) üzenetére


schawo
titán

Azt sem tudom milyen a tökéletes hang, igy ezt eleve nem üldözöm.
Senki sem tudja, mégis milliók üldözik. Te is köztük vagy, akár így gondolod, akár nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#74676) #95462144 válasza monti0222w (#74674) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az AF160 és a 120-ast. Nekem a 120-as hangja finomabb volt, de a tisztaságuk és dinamikájuk profi. Sajnos egyéni lehetőség volt, allergiás vagyok az ilyenekre, de a pioo harangjaim pont passzoltak mindkettőre. :)

(#74677) monti0222w válasza #95462144 (#74676) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, ha jól rémlik a AF 160-ban több bass, mélyhang található.
Az AF 120 hasonlatos a AF78 hangjához, bár nincs erről személyes tapasztalatom, Bodzal beszélgettünk erről már, csak hogy összevessük őket ahhoz találkozni kellene, de túl messze lakunk egymástól.
Jó lett volna ezt nekem is meghallgatoznom! :K

(#74678) Krill77 válasza schawo (#74675) üzenetére


Krill77
őstag

Hahaha. Ez mekkora! (hülyeség) Mar bocs.

(#74679) Tulku válasza Krill77 (#74678) üzenetére


Tulku
veterán

Ha hülyeség, ha nem ez pontosan így van...ha tagadod, attól még ez a helyzet....
Ha nem így lenne, nem kérdeztél volna itt, megvetted volna az első nyomodba kerülő valamit és hallgatnád...

(#74680) f4lcon válasza Tulku (#74679) üzenetére


f4lcon
őstag

+1

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74681) Krill77 válasza Tulku (#74679) üzenetére


Krill77
őstag

Ez tipikusan az, amikor az embernek bemesélik, h én vagyok a hóember es es jót tesz a meleg. Csak kíváncsiságból érdeklődtem, mivel azt gondoltam erre van a topic. Az, hogy ki mit lát bele.. Nem üldözök semmit, csak tulhypolt vackot nem akarok venni. Ebből azért még nem kellene azt a következtetést levonni, h mindegy mert 1000 $ alatt úgyis kuka mind. Vagyis le lehet de attól még vannak kategóriák.

(#74682) #95462144 válasza Krill77 (#74681) üzenetére


#95462144
törölt tag

Teljesen igazad van. Viszont minden embernek más a hallása, más hangyszíneket szeret. Tehát, ha valakinek van egy elképzelése csak támpontot kaphat. Ez csak akkor derül ki, mikor meghallgatod, hogy neked az a karakterisztika bejön-e vagy sem. Saját vagy nem saját lúzerségből éppen ezért tettem szert rengeteg gyártó fülesére/fejesére (így váltam úgymond akaratomon kívül gyűjtővé). Mert addig etalon valaminek a hangja, ameddig meg nem hall egy jobbat, jobb már pedig mindig van. Fórumokon felületesen tudsz infót gyűjteni, mert egy teszt is hihetetlenül szubjektív, mert mindenki mást szeret. A hallás témája egy szubjektív dolog nem lehet általánosítani.

(#74683) pomk válasza pomk (#74666) üzenetére


pomk
őstag

Megrendeltem a Creative Outlier One fülest.
Sőőőőt, mivel akcióban a 39,99 € helyett egy második füles csak 7,99 € volt a "Twin Pack" csomag keretein belül, így mindjárt az asszonynak is vettem egyet. :) Meglátjuk milyen lesz.. kíváncsian várom.

(#74684) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Bármelyik audio topikba írhatnám, de most jutott eszembe egy ide is passzoló hasonlat, amit még hifikereskedő koromban mondott valaki:
"a számomra legjobb hifit megkeresni nagyon hasonló, mint a legkényelmesebb cipőt"

Szerintem érthető analógia.

(#74685) f4lcon válasza Krill77 (#74681) üzenetére


f4lcon
őstag

gyere el a következő füles találkozóra, onnan már lesz egy sejtésed, hogy mit szeretnél szerintem :)
és még az is lehet, hogy jó kínai kaját is eszel majd ;)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74686) Tulku válasza Krill77 (#74681) üzenetére


Tulku
veterán

Ha nem a jó hangot keresnéd, még a hype elolvasásáig sem jutottál volna el - egyébként kizárólag erre akartam felhívni a véleményed - hanem bementél volna egy MM-be és leemeltél volna vmi impulzív terméket (ismert márka, szín, szag, csomagolás...esetleg ár)...de nem kérdeztél volna, olvastál volna összehasonlító teszteket, mérlegelted volna, ki, milyen módon, hány termékkel a háta mögött írt ilyet-olyat különböző termékekről...egyébként ezt hívják kognitív disszonanciának...

Ne legyél félénk kijelenteni, hogy érdekel a jó hang, keresed azt...nincs ezzel semmi baj, senki nem fog lenézni érte...

Arról is többen írtunk, hogy nem szükséges 1000 dollárt elkölteni egy érett hallásúnak sem, hogy elfogadható hangképet kapjon...élhet vele hosszú ideig...de persze lesznek hibái (akár bocsánatosak is)...és nyilván egy 1000 dollár fölötti terméknél ezeket pregnánsabban vesszük górcső alá, mint egy tized annyiba kerülő terméknél...

És én is leírom...nincs meg a bölcsek köve...nyilván a felső szinteket ostromolva megáll az ember s gondolkodik, esetleg megnyugszik...hallgat....

"Lassan, tünődve

Az ember végül homokos,
szomorú, vizes síkra ér,
szétnéz merengve és okos
fejével biccent, nem remél."

József Attila: Reménytelenül

[ Szerkesztve ]

(#74687) monti0222w válasza Tulku (#74686) üzenetére


monti0222w
addikt

Nagyon igazad van, szépen írsz, le a kalappal! :R
Én is keresgélek még mindig, pedig úgy érzem, és hallom, hogy egyelőre a AF 78 személyében megtaláltam az eddigi legjobb fülesem, de nem lennék botor kijelenteni, hogy nincs feljebb, mert van és nem is egy lépcsőfok, hanem több is.
Az ár mondja meg mindenkinél kinek hol a határ, több pénzel általában esélyesebb jó hangú füleshez jutni mint kevesebbel.
Abból a szempontból megértem a kollégát, hogy az adott árban szeretné a lehető legjobb hangú fülest megfogni, csak ezzel az a baj hogy mások véleményére van utalva, esetleg tesztekre, ezek alapján megrendelt füles meg lehetséges nem jönne be neki hallásra, ami szívás ez esetben! Nagyon lutri ez, lásd téged, pedig magasabb szinten nyomod.
Nálam is van itthon, nem is tudom hirtelen, vagy 10-14 füles. S én is szintről-szintre lépkedtem feljebb, változott a véleményem, a füles karakter ízlésem is. :K

(#74688) Tulku válasza monti0222w (#74687) üzenetére


Tulku
veterán

"audaces adiuvat fortuna"

(#74689) monti0222w válasza Tulku (#74688) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan. :K

(#74690) Nigér


Nigér
őstag

Senn IE 800S teszt, a szokásos "minőségben"... :U

(#74691) vicze válasza Tulku (#74686) üzenetére


vicze
félisten

"megnyugszik"

Már várjuk mikor jutsz el oda. :DDD

(#74692) PR0JECTNR56 válasza Tulku (#74686) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Általában read only-ként követem a topikot, de ez a hsz. nagyon rendben van. :R

(#74693) vicze válasza Nigér (#74690) üzenetére


vicze
félisten

"gyártó progresszív fejlődését figyelve azon se csodálkoznánk, ha néhány éven belül napvilágot látnának még fejlettebb utódok"

Ezen 5 perce röhögök. :)) Nagyon kész, igen a progresszív fejlődésüket figyelembe véve 20év múlva elérik a 10évvel korábbi átlag szintet. ;]

(#74694) Tulku válasza vicze (#74693) üzenetére


Tulku
veterán

Okosak...

1-2 jó fejes és a hype eltartja őket szépen....

(#74695) vicze válasza Tulku (#74694) üzenetére


vicze
félisten

Fejesekkel nincs akkora probléma, meg értelmes support miatt még talán meg is éri (a HD650 még mindig teljesen jó annyiért), de füleseknél olyan rohamtempó van, hogy úgy lemaradtak, ami behozhatatlannak gondolok már.

[ Szerkesztve ]

(#74696) Krill77 válasza Tulku (#74686) üzenetére


Krill77
őstag

Nyilvánvalóan minden épeszű a jo hangot keresi. Ebben semmi újdonság nincs. Igy aki ide be ír, gyaníthatóan nem "félelemből" teszi. :)
Meg fogsz lepődni de nem mindenkinek az élete a fülhallgató. Magyarán 1 db jobb bőven elég lesz. Megfelelően utána jár - > megvesz, és vége!
(Eleve nem akarom, h a zene hallgatás valami technikai hajszolássá váljon. Én jokat zenéltem egy gyári samu fulessel is anno)

(#74697) Tulku válasza vicze (#74695) üzenetére


Tulku
veterán

Nem érdekli őket...fejes nevük eladja...és persze nem a 800s-ből van füles hasznuk...hanem a sok moslékból...ami megen a név miatt adódik el...ne a pragmatikus programozó fejeddel gondolkodj, hanem vedd elő a kufár, marketing "ÉN"-edet...mert ez bizony ez...

Egy Vitalij, Jeff Harvey, Vang, Piotr vagy Gregorz (ezek mind zenészek egyébként) egy spec. terület, nem kíván a zennhejzer beleszólni...az legyen az ő világuk...

Krill77: Akkor minden rendben...

[ Szerkesztve ]

(#74698) f4lcon válasza Krill77 (#74696) üzenetére


f4lcon
őstag

ahhoz képest, hogy "nem életed a fülhallgató" egész sok energiát bele fektettál már egy "jó" kiválasztásába, nem? ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74699) darvinya válasza Nigér (#74690) üzenetére


darvinya
titán

Hehe…

Fillérekből kizozható azt nagy fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74700) Krill77 válasza f4lcon (#74698) üzenetére


Krill77
őstag

Csak azért tűnik soknak mert felkapott lett pár ember által. Ha visszanézed, max par komment. A többi az oda-vissza magyarazat. Aminek en sem latom értelmét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.