Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75701) f4lcon válasza AMDFan (#75694) üzenetére


f4lcon
őstag

egy nálam is van, ami kipróbálható pl, de biztos másoknak is van a topicban.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75702) AMDFan válasza f4lcon (#75701) üzenetére


AMDFan
addikt

Köszi, végül már megrendeltem.

(#75703) Luck Dragon válasza #16820480 (#75699) üzenetére

Köszönöm, megtekintem.

vicze1
Hát így már világos. Köszönöm neked is a kimerítő választ. Így már átláthatóbb. :)

Találtam közben Sony MDR-EX750NA fülest erről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75704) Tulku válasza AMDFan (#75694) üzenetére


Tulku
veterán

IEC711-es csatolóval mérik általában, megfelelő illesztéssel (blutec pl)
Az a 15 db környéke 2.3 kHz környékén azért még nem a világ egy fülesnél...és persze egy frekimenet nem mond el mindent az adott fülesről...mondjuk egy 5-6 kHz közötti ilyen mértékű emelést én komolyabban vennék...ez még lehet épp kiegyenlített is...

(#75705) s4tch válasza AMDFan (#75702) üzenetére


s4tch
veterán

Jó lesz egynek. Az olcsó füles sajnos sosem igazán kiegyenlített, és ráadásul sokszor telefonról hallgatja az ilyet az ember, ami súlyosbító tényező. A Bosshifi jó kompromisszum, ezen kívül a Hifiman Re400 vagy a Fostex TE02 jut eszembe, ami azért kiegyenlített hang, de a Hifiman kábele fos, a Fostexet meg nem nagyon lehet már kapni.

(#75706) AMDFan válasza s4tch (#75705) üzenetére


AMDFan
addikt

Jaja, amúgy sem "komoly" zenehallgatásra használnám, hanem irodai környezetben, ha "zajszigetelni" akarok zenével :)

(#75707) kemcso válasza AMDFan (#75706) üzenetére


kemcso
Ármester

Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT, ez viszonylag kiegyenlített, de ott az Astrotec AX35 is, az is, aprón van is eladó az utóbbiból, ha emlékem nem csal.

(#75708) Luck Dragon válasza kemcso (#75698) üzenetére

Utazások során, zenehallgatás közben alap zajokat kiszűrni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75709) kemcso válasza Luck Dragon (#75708) üzenetére


kemcso
Ármester

Oké, de milyen zajokat? :) Ahogy leírták, az aktív zajszűrés leginkább a monoton zajokra jó: repülő pl. Ha BKV-ra kéne, arra nem az igazi... Oda inkább egy jól izoláló füles (vagy egyéni illeszték) kellene, olcsóbban is megúszod és minőségibb hangot is kapsz sanszosan.

(#75710) vicze válasza Luck Dragon (#75703) üzenetére


vicze
félisten

Sony MDR-EX750NA csak akkor ha ~20e körül hozzájutsz. 50e-t nem ér és sokkal inkább külföldről a H3 ANC, amit csak a Bose előz meg 100e-ért.

A 5pin-es verzióm van az EX750-ből, annyi baj van vele, hogy elég nagy, és maga a füles rész is nehéz könnyebben kicsúszik. Zajszűrése átlagos, és tényleg a 20e alatti kategóriában játszik leginkább.

Van valamilyen egyéb feltétel? A zaj típusa tényleg fontos. Esetleg csak magyar rendelés, vagy külföld is? USB-C szóba jöhet, vagy Lightning? Fontos-e az üzemidő?

[ Szerkesztve ]

(#75711) Luck Dragon válasza kemcso (#75709) üzenetére

Maga a legfőbb zaj forrás a távolsági busz adná. És a hozzá kapcsolódó rendkívüli jó állapotú magyar utak felületi minősége. :D

vicze1
Akkor eztba Sonyt is elfelejtettem gyorsan. Hiszek neked. USB-C lenne jó. Arra van lehetőségem. Leginkább hazai rendelés lenne a cél elsősorban.
Üzemidő összegzésben 10 óra jó lenne ha vezeték nélküli lenne. Ellenben a vezetékes az úgy is a készülék biztosítja.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75712) K1LLMy53Lf válasza AMDFan (#75685) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

filléres kiegyenlített: Vivo XE800 (habár, ha jól tudom ebből van "rossz" verzió is, nem tudom a linkelt milyen sajnos, mert csak ez az egy találat van márcsak ali-n :/ én korábban másik eladótól vettem)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75713) #16820480 válasza K1LLMy53Lf (#75712) üzenetére


#16820480
törölt tag

A rendkívül népszerű Fityma Audió terméke :))

(#75714) Fryskitt válasza #16820480 (#75713) üzenetére


Fryskitt
addikt

Complex membránnal ;]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#75715) vicze válasza Luck Dragon (#75711) üzenetére


vicze
félisten

A busz sajnos problémás, Ikarus ellen nem véd...
Azt mondanám, hogy első körben a Level In ANC-t próbáld ki az tényleg a legolcsóbb(10e) általános célú opció, ha az beválik esetleg nézhetsz felsőbb kategóriát, illetve talán vissza is veszik, ha nem.

(#75716) pulutodurumo válasza K1LLMy53Lf (#75712) üzenetére


pulutodurumo
őstag

És a legutóbbi visszajelzés szerint ordas hamisítvány. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#75717) K1LLMy53Lf válasza pulutodurumo (#75716) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

az összes alis xe800 $10-20 körüli áron hamisítvány volt szvsz, mégis ár/értékben baromi jól sikerült. (az enyém is emlékeim szerint ~$15ba került)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75718) #16820480 válasza vicze (#75715) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként Type-C ANC füles az kb csak a Xiaomi van? Mást hirtelen nem nagyon találtam.

(#75719) vicze válasza K1LLMy53Lf (#75717) üzenetére


vicze
félisten

Volt ami eredeti volt. Amit én vettem, az pont olyan mint, amilyennek az eredetit leírja a linked kommentje, szintén 20$ környékén. És ott Vivo is szerepelt a termék nevében, ezeknél már szó sincs erről.
Kíváncsiságból megnéztem a Vivo oldalán az tuti eredeti épp 8$...

(#75718) sheratan: Még van egy JBL amit HTC-hez csináltak, sajnos ezeknek a kompatibilitása kérdéses, Xiaomi hivatalosan csak pár saját termékét támogatja, de sokan írták, hogy megy mással is. Ha lesz valami jobb akció rá, valószínű kipróbálom, bár kicsit félek, hogy Pro HD hangja lesz...

[ Szerkesztve ]

(#75720) K1LLMy53Lf válasza vicze (#75719) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

sry akkor.:R Viszont így értem, hogy miért volt akkoriban is egy "rossz" verzió, gondolom azok voltak a hamisítványok és ezek szerint én is eredetit vettem. A kommentet olvastam, viszont nem tudtam vele sokmindent kezdeni, mivel megvétele után ~1hónappal túl is adtam rajta, mivel túl sok fülesem volt akkoriban (is) és egy kollegina épp szeretet volna egy jó fülest olcsón. Egyébként tudnád lineklni, hogy hol lehet hozzájutni $8ért?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75721) #16820480 válasza vicze (#75719) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valahogy sejtettem, hogy ha USB-ről van szó, akkor a kompatibilitás egy érzékeny pont lesz :D

Én amúgy ránézésre Piston Basic hangot tippeltem volna ennek a cuccnak, de kb repülőre füldugónak jó lehetne, csak arra az 50+$ kicsit drága.

(#75722) Bodz válasza AMDFan (#75685) üzenetére


Bodz
nagyúr

A Final E3000 azt hiszem tetszene neked az EL8-ból kiindulva.

(#75723) Luck Dragon válasza vicze (#75715) üzenetére

TRONSMART ENCORE S4 ami most eszembe jutott.
Ilyenre gondolsz tízezres kategóriában.
Erről jókat írtak külföldi oldalakon. Egy próbát megérhet?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75724) vicze válasza Luck Dragon (#75723) üzenetére


vicze
félisten

Hát amikor a 4 csillagnál azt írják az ANC-re, hogy "better then nothing", azt én elég megkérdőjelezhető minőség.

"Active Noise Cancelling
Blocks out 95% of noise, reducing ambient sound to 28dB.
"
Ha valaki ilyet marketinggel, akkor az 100% kamu, még Bose is 25dB felé tendál, a 95%-ot meg inkább hajuk. :)

Az összeszerelési minőség, pedig a szokásos kínai low end OEM, pár hónapnyi használatra tervezve jó esetben.

A Samsungot azért írtam, mert az egy sikertelen termék bevezetés eredménye, és a raktáron lévő készletek totálisan leárazták. Jó minőséget kapsz, ANC, hang és összeszerelés oldaláról is +2év garit.

(#75725) Luck Dragon válasza vicze (#75724) üzenetére

B&O play 3 jobban tetszik amit ajánlottál.
Ebből a második generációs is nyugodtan választható?
Valahogyan a Samsungban nem bízok.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75726) vicze válasza Luck Dragon (#75725) üzenetére


vicze
félisten

H3 ANC-ből nincs 2nd generation, az csak a sima H3-ból van. A H3 ANC szintén egy kivezette termék, amit az E4 váltott dupla áron.

(#75727) Luck Dragon válasza vicze (#75726) üzenetére

Jó hogy írod mert tényleg nem az csak a név szinte azonos.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75728) esfrost


esfrost
tag

A teljesseg igenye nelkul. FiiO HB1 + KZ ZS6 + QKZ T400 + KZ Silver Plated Kabel. Egesz jo ez a kombó.

(#75730) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Nem vagyok nagy zenehallgató és nem is szeretnék sokat költeni fülesre, csak érdekelne hogy mostansag milyen füleseket az ajánlottak.

Az összefoglaló szerint a Xiaomi Piston Basic -t választanám, de egyáltalán nincs szükségem headsetre csak fülesre.

Leginkább telefonon hallgatnék mp3 zenéket.

Ami fontos hogy IEM tipusu legyen, szépen adja ki a mélyet/basszust ( de ezt is mértékkel ), de persze ez ne nagyon menjen a többi hang rovására.

Jelenleg egy több éves Philips fülesem van, amit annó 2-2.5e Ft-rt vásároltam és most is ebben a kategóriában gondolkodom.

Előre is köszönöm a segítséget.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#75731) Luck Dragon válasza atti1848 (#75730) üzenetére

Szia, ebben az ár kategóriában a Xiaomi nekem bevált, nekem egy Mi In-Ear Basic van ezt zenére tudom ajánlani.
És van egy Mi In-Ear Headphones Pro HD, ezt csak hosszabb beszélgetésekre tudom ajánlani, zenére elég kevés, főleg az általad említett mély és közép mély tartományok esetében esik el a csatamezőn.

vicze1

H3 ANC kis hazánkban már szinte sehol sem kapható. Így le tettem róla, viszont kicsivel ötven alatt hozzá tudok jutni a
Beoplay E4-hez. Erről mi a véleményed ?

Bose QC20-at megtekintettem amit Sheratan ajánlott, de félek a kialakításától hogy kényelmetlen lenne hoszabb távon ,így azt sem választanám.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75732) darvinya válasza atti1848 (#75730) üzenetére


darvinya
titán

Panasonic ErgoFit

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75733) vicze válasza Luck Dragon (#75731) üzenetére


vicze
félisten

H3 ANC = E4, csak a név változott meg az ár, illetve más formájú az aksi.

(#75734) Luck Dragon válasza vicze (#75733) üzenetére

Akkor ugyan olyan jó választás még mindig, még ha más köntösben is van "gondolom".
Megéri a fentebb írt összegért :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75735) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Füles témában szeretnék segítséget kérni... A meglévő, szeretett hangú AKG K181DJ-m mellé szeretnék venni egy utazós IEM-et, lehetőleg fül mögött vezethető kábellel. Kb. 8-10eFt-ig kategóriában gondolkoztam, preferált a Kínából vásárlás. Személy szerint örülnék egy KZ ZS-nek, de nem tudom, hogy melyik hasonlítana legjobban az alább látható K181, mondhatni, lineáris hangjához... Egy nagyobb magaskiemelés kikészít hosszú távon, így a magas kiemelt darabokat kerüljük. A K181-et akár 8-10 órán át is tudom hallgatni, ha arról van szó.
Hangerő nem fontos, nagyon halkan hallgatok zenét, de nem ártana, ha jól szigetelt lenne.
Mit javasoltok?
Metalt, jazzt, rockot hallgatok főképp.

[ Szerkesztve ]

(#75736) s4tch válasza MineFox54 (#75735) üzenetére


s4tch
veterán

Ez se lesz egyszerű menet :) Szóval: fül fölötti kábel, 30-35 dollárba férjen bele, legyen kiegyenlített, magas kiemelés nélkül. Nézzük:
- KZ ZS5: magasa tud szúrni, neked ilyen feltételrendszer mellett nem ajánlom
- Hifiman RE400: kiegyenlített, de nem fül fölötti, és pocsék a kábele
- Zero Tenore: szép sima magasak, hagyományos kábelvezetés
- Soundmagic E10: szerintem csípnéd ezt is, de ez kicsit mélykiemelt, és hagyományos a kábele
- Tennmak Pro: kicsit mélykiemelt, de a többi feltételednek megfelel
- Einsear T2: ez is szúrhat kicsit, amúgy nagyjából kiegyenlített hang, hagyományos kábel
- BGVP DN-1: ezt még nem hallottam, de a head-fi népe szerint ez egy kimondottan sima hang, és ha ez igaz, akkor nagyjából megfelel a feltételeidnek

(#75737) MineFox54 válasza s4tch (#75736) üzenetére


MineFox54
őstag

Átnézem. a ZS5 tényleg szúrt nekem :(

(#75738) Tulku válasza MineFox54 (#75735) üzenetére


Tulku
veterán

Kissé megijedtem a frekimeneten...egy DJ fejes ilyen egyenletes lenne...de aztán arra gondoltam ez vmi szemfényvesztó kiegyenlített frekimenet..nem is csalódtam...

Ezen a piros a 181-es:

(#75739) MineFox54 válasza Tulku (#75738) üzenetére


MineFox54
őstag

Vagy nem... Nézd meg jobban.
K81 != K181

[ Szerkesztve ]

(#75740) Tulku válasza MineFox54 (#75739) üzenetére


Tulku
veterán

Ja az lehet...az igaz...de ez sem úgy néz ki mint amit linkeltél...mondjuk:

(#75741) MineFox54 válasza Tulku (#75740) üzenetére


MineFox54
őstag

A 16K-s magas emelésben szinte biztos vagyok, hogy nincs. A mélytartományt mindjárt megnézem, de az a 70Hz lyuk is furcsa nekem. Nem, teljesen egyenletesen jön fel, és a 16K sincs fülre kiemelve, főleg nem 6dB-vel, vagyis duplán. 18.3-ig hallok

[ Szerkesztve ]

(#75742) MineFox54 válasza MineFox54 (#75741) üzenetére


MineFox54
őstag

Az oldal, ahonnan linkelted, saját bevallása szerint:

(#75743) Tulku válasza MineFox54 (#75742) üzenetére


Tulku
veterán

Egen not callibrated....az fontos ebben az esetben....
Az a superbestaudipfriends sem egy gyári oldal...mellesleg...

Egyébként itt van vízesés diagramm, az sem arra enged következtetni, amit a másik fiúk csináltak...

Head-fi-n van egy pók, annál pl majd minden füles azonosan fut, kis eltérésekkel...vmi Crinacle vagyki...azt nem is szabad megnézni mert botrány...

(#75744) Tulku válasza MineFox54 (#75741) üzenetére


Tulku
veterán

10 k fölött minden mérés értékelhetetlen, nincs is értelme...ha te meghallod a 16 k-s kiemelést, akkor denevér füleid vannak...

Két fő ügy ami 1k-ig zajlik (itt azért egy mélyemeltet be lehet azonosítani nagyjából) és 3-8 k között igazán szignifikáns mit csinál a fejes, füles...

Egyébként füles frekimenet mást mutat mérve és hallgatva, ezt tapasztalatból írom...az annyira direkt, hogy minden hang eltérő lehet fülben, ez a belső fül kialakításától is függ, illesztéktől pláne....

Nehéz szakma ez, főként tesztelve érdemes, nem leírásokból, mert nagy csalódások lehetnek...

(#75745) #16820480 válasza MineFox54 (#75741) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt nem szabad elfelejteni, hogy a hallásod nem lineáris, és ráadásul teljesen szubjektív. Mivel minden egyes ember füle más egy kicsit, í]y a hallásunk is eltér (kinek jobban, kinek kevésbé) egymástól. Az, hogy nem hallasz egy kiemelést, azt is jelentheti, hogy ott éppen érzéketlenebb a füled, és így az a füles, ami ott kiemel, jól kompenzálja az érzékenységed hiányát, míg másnál, aki azt a tartományt jobban hallja az ilyen kiemelés őrjítő tud lenni.

Illetve nagyon fontos, hogy egy 2D frekigörbe nem teljes képet mutat a hangképről. Erre sokkal jobbak a vízesés diagramok, csak azt nagyon kevesen mérnek sajnos (gondolom nehezebb). Goldenears például szokott mérni, őket érdemes nézegetni érdemes lenne, ha nem szűnt volna meg az oldal :(. Illetve még a többi adat is számít, az impedancia-frekvencia függvény, fázis, impulzus reakció...

(#75746) MineFox54 válasza #16820480 (#75745) üzenetére


MineFox54
őstag

Ezekkel mind tisztában vagyok... Hangtechnikával foglalkozom :)
Természetesen nem mondtam, hogy a fülem hiteles mérés lenne, de egy 6dB, vagyis kétszeres kiemelést meghall az ember. 18.3KHz-ig hallok egyébként. Fiatal még a fülem, és vigyázok is rá. A fejesemet meg ismerem, beletettem 4-500 órát.

Mindegy. Tekintsünk el a K181-től. A ZS5 már sok volt nekem, "szúrt".

[ Szerkesztve ]

(#75747) darvinya válasza MineFox54 (#75746) üzenetére


darvinya
titán

Vállald be KZ ZS-t.
Frekimenetek csak száraz tények, s nem.emberi hallására lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75748) #16820480 válasza MineFox54 (#75746) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én mondjuk VSD3S-t mondanék, eddig nekem mindegyik KZ csalódást keltett.

(#75749) MineFox54 válasza #16820480 (#75748) üzenetére


MineFox54
őstag

Kösz a tippet mindkettőtöknek.

(#75750) RetepNyaraB válasza MineFox54 (#75749) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Csak a zero tenore-hoz tudok erdemben, mert van. De az teljesen jol megy fül fölött vezetve is (en ugy hasznalom). Es jol is szigetel elegge. Egy KZ ZSR uton van, arrol kesöbb.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.