Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75201) Tulku válasza darvinya (#75198) üzenetére


Tulku
veterán

:F

(#75202) qpakcovboy válasza Seraph 16 (#75197) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ennyi pénzert best buy. Sima szűrő elégnek bizonyult, remelem sokáig ki fog szaolgálni.

(#75203) darvinya válasza Tulku (#75201) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan láttál már fülhallgató lyukaknál lyukacsos fedvényt (persze nagyító alatt nem sima lyuk van).
Ezt rakják vetőcső driver felőli részébe rakják, így segéd rezgővé válik mély hangoknál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75204) Tulku válasza darvinya (#75203) üzenetére


Tulku
veterán

Még mindig :F

Pl hogy képzeljem el a vetőcső driver felőli részét...a vetőcső amire a tip-et ráhúzzuk...max egy kis FK fér el benne, dinamikus semmiképp...

De dinamikus drivert is damperrel hangolnak...energiát rezisztorral veszik el, a magasakat, közepeket pedig damperrel....

(#75205) Boba0514


Boba0514
csendes tag

[link]

Sziasztok!

Ez ennyit ér, és teszkóból megszokott hatalmas akcióban átírták a korábbi árat, vagy tényleg jóval olcsóbb, mint kéne legyen? (96 helyett 17 font)

(#75206) ∂яσнυη válasza Boba0514 (#75205) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

kb. ennyi szokott lenni igen

(#75207) Seraph 16 válasza Boba0514 (#75205) üzenetére


Seraph 16
őstag

20 eur alatt szokott lenni stabilan pl. GB

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#75208) qpakcovboy válasza Boba0514 (#75205) üzenetére


qpakcovboy
őstag

És ennyit simán megér!

(#75209) vicze válasza Boba0514 (#75205) üzenetére


vicze
félisten

Szokasos kamu leárazás.
A 15-16$ helyett 23$, nem éppen az annyi szokott lenni, rossz esetben is max 18$ ahogy linkelték, és többet mocskosul nem ér, ha nem basszussal akarod szétütni a fejed, akkor ennyit se.

(#75210) Boba0514 válasza vicze (#75209) üzenetére


Boba0514
csendes tag

Értem, köszönöm!

SoundMagic e80-at néztem még az ajánlottak közül, mivel a többi nagyrésze nem nagyon kapható. Az 65 font lenne amazonról, esetleg tudnátok mást ajánlani, ami annál jobb vétel lenne?

amik még vannak a lista árkategóriájából:
Creative Aurvana In-Ear3 Plus - 61 font
Shure SE215-K-E - 89 font
1More Triple Driver - 100 font
RHA MA750i - 87 font

leginkább rock-ot és különböző elektronikus "muzsikákat" hallgatok, ha nem felülvezetős, az nem hátrány, valamint ez a kicsi, fülbe illeszkedő kialakítás is tetszik, mikrofon, távirányító nem szükséges, de előny.

(#75211) vicze válasza Boba0514 (#75210) üzenetére


vicze
félisten

eglobalcentral.co.uk-nál nézd meg ott a 1More 70, én speciel $-bán adnék érte ennyit, a MA750 meg 58, ami korrekt.

(#75212) atyca válasza PitkyePadvan (#75168) üzenetére


atyca
senior tag

:R
Kényelmi szempontból azonban BT kéne neki....

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#75213) [balu] válasza vicze (#75211) üzenetére


[balu]
tag

RHA oldalán nem látom az Eglobalcentralt felsorolva authorized retailers alatt, szóval lehet hogy a garanciával gond lenne.

(#75214) #16820480 válasza [balu] (#75213) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nyilván nem, mert az eglobal egy szürkeimport díler, ők senkinek nem a hivatalos viszonteladói.

(#75215) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

főként utcai használatra, elektronikus/pop vonalra szeretnék valami nem túl drága fülest. ezt a kettőt néztem ki:
BlitzWolf BW-ES2
Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD

esteleg valamelyikőtöknek van tapasztalata mindkettővel? melyiket lenne érdemesebb?

köszi!

(#75216) kemcso válasza huberpe (#75215) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló ;)

(#75217) huberpe válasza kemcso (#75216) üzenetére


huberpe
aktív tag

igen, azzal kezdtem, sőt még a keresőt is használtam, de mivel a blitzwolfrol még nem volt semmi, gondoltam kérdezek. 🙂

(#75218) kemcso válasza huberpe (#75217) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha azzal kezdted pro HD hogy jutott a listára?

(#75219) huberpe válasza kemcso (#75218) üzenetére


huberpe
aktív tag

valóban ott van zárójelben, sorry. átfutott rajta a szemem. amúgy miért olyan rossz ez az xiaomi? teljesen átlag user vagyok ebben a témában, ráadásul a jobb fülem szar is.

(#75220) Krill77 válasza huberpe (#75219) üzenetére


Krill77
őstag

Miért rossz ? "Nem szól jól..?"

(#75221) huberpe válasza Krill77 (#75220) üzenetére


huberpe
aktív tag

már lassan én kérek elnézést, hogy kérdeztem. :D az általad privátban említett es1-et ez a teszt pl dícséri [link].
levontam a tanulságot és megpróbálok meghallgatni párat, mert valóban ebben a témában írásban tippeket adni teljesen faszság. :)

(#75222) Krill77 válasza huberpe (#75221) üzenetére


Krill77
őstag

Huh. Te dicsernéd ha árulnad? (de nem akarok veszélyes vizekre evezni.. Peace)

(#75223) Clemi


Clemi
veterán

Ez most milyen új kategória amit kitaláltak az ebay-en? "In Ear Canal Headphones" innen kiindulva.

(#75224) fericske válasza Clemi (#75223) üzenetére


fericske
addikt

Semmi új kategória, csak kulcsszavakkal való játszadozás. Nem mindig egyszerű kutakodni az ebayen.

(#75225) f4lcon válasza huberpe (#75221) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem is van ES1 és nem rossz, de lehetne jobb. a kivitelezés minősége és a csomagolás remek.
mélyhangsúlyos, mondanám, hogy V de a magasak annyira nem tiszták és előtérbe helyezettek mint egy "rendes" V hangkép esetén.
hasonló áron egy Rock Zircon szerintem jobb.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75226) Krill77 válasza f4lcon (#75225) üzenetére


Krill77
őstag

Mivel sub bass nincs benne inkább egyfajta bass boost van es ahogy említetted a magasak furák (tompák sztem) emiatt doboz hangú. Illetve nekem az volt a leghalkabb z összes közül az mp4emen.

(#75227) seadrone


seadrone
őstag

(#75228) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Kellene egy gyors segítség. Rendeltem egy fülhallgatót, de rossz terméket kaptam, amit jeleztem is nekik. Az előbb felhívtak, hogy ki tudnák másra is cserélni, ha gondolom. Ez a füles szerepel az összefoglalóban? Ez nem a HD ugye, ami nem ajánlott?!

(#75229) kemcso válasza SOAD19 (#75228) üzenetére


kemcso
Ármester

De, a kép alapján ez a HD

(#75230) SOAD19 válasza kemcso (#75229) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Mindegy is, azt nem vettem észre, hogy ott figyel az Elfogyott plecsni. És ez, vagy minden HD kerülendő?
Vagy ezalatt az ár alatt van, ami ajánlott: [link] Vagy ha nagyon nem vészes, akkor mennyit érhet, lehet tudnak engedni belőle azt mondták, mert ők hibáztak.

Annyi a kritérium, hogy agybadugós legyen és legyen rajta távvezérlő, ami a hangerő állítást is tudja. Bicajozáshoz kellene, hogy ne kelljen a telefont elővennem, ha állítani akarok valamit. Amúgy hangszeres zenét hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#75231) #16820480 válasza SOAD19 (#75230) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az első, amit linkeltél a sima Hibrid Pro. Ez az áramvonalasabb a Pro HD, ami nem ajánlott.

Abból a listából talán a Sony MH1C vagy a Quadbeat lehet érdekes, a többi szerintem nem valami nagy durranás. A Sony egy kicsit basshead, de jó pattogós mélyekkel, régebben ajánlott is volt, csak aztán úgy nézett ki, hogy kifut. A Quadbeat meg 3-as kiadás, talán a 2-esre írták itt a topikban páran, hogy nem rossz.

A hangerő állítás leginkább telefontól függ, Androidnál nincs ilyenre garancia, iphone esetén a vele kompatibilisnek feltüntetett fülesek tudják.

[ Szerkesztve ]

(#75232) _Smooth


_Smooth
senior tag

Tavaly rendeltem egy M6 Pro-t Aliról. Most február elején lejárt a protection, úghogy írtam alinak, ez nem érkezett meg, legyenek kedvesek kitolni, vagy visszautalni.
Tegnap megérkezett a vételár, ma megérkezett a termék XD
Rohadás magyar posta.

Első benyomások:
nagyon korrekt csomagolás
baromi komfortos, stabil
elég jól szól - bár nekem kicsit zavaró ez a "V". (hiányzik a közép)
elsőre azt hittem, nem jár hozzá szilikon, felraktam valamit az asztalon lévőről - aztán kollégám is kibontotta, ő meg megtalálta benne :D (kicsit figyelmetlen voltam).
A memory foam-os példány kimondottan szimpatikus.

Sztem rendelek még ilyet/hasonlót. (legalább szerencsétlenek se bukják be teljesen az vételárat - tudják be 1-et fizet 2-t kap akciónak :D)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#75233) crazygamer75 válasza #16820480 (#75231) üzenetére


crazygamer75
tag

Teljesen megkavarodtam ebben a xiaomi pro és pro HD dologban, te itt pont fordítva mondod, mint ami ezen az aliexpresses képen van írva:

itt az ajánlottnak számító Pro az aminek a nyomógombjai feketék és a kábelbecsatlakozásnál a műanyag félkörben ráfekszik a fülhallgatóra, a Pro HD ami nem ajánlott ezüst gombokkal van és a kábelbecsatlakozás egyenesen a közepébe megy bele a fülhallgatónak.
Aki pontosan tudja, lécci öntsön tiszta vizet a pohárba :) melyik az ajánlott: fekete gombok+félköríves becsatlakozás, vagy ezüst gombok+egyenes becsatlakozás?

(#75234) #16820480 válasza crazygamer75 (#75233) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem mondtam fordítva, amit a #75228-ban linkelt (először), az a sima Pro, amit pedig későbbi hsz-ban az a Pro HD.

(#75235) crazygamer75 válasza #16820480 (#75234) üzenetére


crazygamer75
tag

köszi
azt hittem a 75230-as hsz 2 linkjére írtad a választ. akkor egyértelmű, az olcsóbb+fekete gombos+félköríves becsatlakozásos az ajánlott :R

(#75236) #16820480 válasza crazygamer75 (#75235) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a 30-as hsz-ben a második link az nem konkrét fülesre mutat, hanem csak a bolt választékára :K

(#75237) Clemi


Clemi
veterán

Ez szerintetek milyen minőség lehet hangzásban?

(#75238) s4tch válasza Clemi (#75237) üzenetére


s4tch
veterán

Pontosan nulla találat van a márkára a topikban. Kb. ennyi tapasztalat lehet vele.

(#75239) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok 10e ft körül milyen fülest kéne venni?

(#75240) kemcso válasza Szupercsirke (#75239) üzenetére


kemcso
Ármester

Pl amik az összefoglalóban vannak ;)

(#75241) SOAD19 válasza #16820480 (#75231) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! :)

(#75242) Nunder


Nunder
őstag

FYI, Muzix listára tette a ProStereo H2-t, hamarosan kapható lesz. Ár kicsit megszaladt a külföldihez képest, de nyilván várható volt. Viszont így az RHA-kkal abszolút partiban van ár ügyileg. Bár ha vicze1 visszajelzését vesszük alapul, akkor egy jó eartip páros elkél a normális szigeteléshez.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#75243) Tulku válasza Nunder (#75242) üzenetére


Tulku
veterán

Kéne az a Vicze féle mók...össze tudnám ugyanis hasonlítani az én mókommal...vagyis Layla lenne a füles mindkét esetben és a H2 versenyezne tisztán az XB10-zel...kíváncsi lennék....

(#75244) Clemi


Clemi
veterán

A Xiaomi BT Sport cuccai közül találtam tesztet leírást, de erről a mini verzióról nem esik szó, pedig a vevője illetve a kábel kialakítása sokkal jobb szerintem. Ismeri esetleg valaki? A hang karakterisztikájára lennék kíváncsi.

(#75245) vicze


vicze
félisten

Mivel már jó sokan kérdezték így akkor írnék egy "rövidet"(többet nagyon nem tudok) az alap H2-ről.

Szóval ProStereo H2 (hogy kereshető legyen. :P):
Ár: 75GBP jelenleg 26e Ft.
A csomagolás és az összeszerelési minőség kiváló, ahogy ezért az árért el is várható, minden műanyag első osztályú. A lapos szövettel bevont kábelezés nem a szívem csücske és összességében túl merev, de használható azért. A szövet bevonatnak csak esztétikai funkciója van, teljen szeparáltan van a kábeltől.
Sajnos az füleshez adott illesztékekről sok jót nem tudok elmondani számomra szörnyűek, az anyaguk se túl jó, és szabályosan kicsúszik a fülből, túl merevek és nem nyújtanak túl jó szigetelést, ezért 3 próbálkozás után hanyagoltam is őket.
Ez után jön a legnagyobb negatívuma a fülesnek. Mivel fülesekbe kerül a két 80mAh aksi így igen nagyok és nehezek. Mindenképp használni kell a mellékelt "szárnyakat", hogy stabilan a fülben maradjon, anélkül teljesen esélytelen.
Vételi jelerőssége extrém jó és itt ezt tényleg kiemelném, mert kb. 30cm-es antenna kábellel rendelkezik, ami az átlaghoz képest tényleg hatalmas, ezt tükrözi is a jelstabilitás, aazt azért megjegyezném, hogy stabil LDAC kapcsolathoz kell is ez az antenna méret.

A vezérlés kifejezetten kiemelkedően jó. számléptetés +/- hosszú nyomásra, multifunkciós gomb jól ellátja a feladatát, és extra ként 4 EQ beállítás van magában a fülesben. Egyszerre 2 eszközhöz kapcsolódik, teljes funkcionalitással, azaz nem csak hívás az egyiken, hanem teljes A2DP-vel, és a váltás is teljen automatikus. Az előbbi miatt amennyiben van kompatibilis eszköz, két BT füles is kapcsolódhat a telefonhoz, a H2-n keresztül. Ezek a funkciók nagyon jól használhatóak.
A visszajelzések beszéd alapúak(angol) nem idegesítőek nem túl sűrűek, ez jól el van találva, bekapcsoláskor megkapjuk az aksi állapotot és a kapcsolódott eszközöket.

Hangról alkotott véleményem bejáratás nélkül pusztán 1órányi hallgatósás után született, így nem feltétlen mutatja egy bejáratott rendszer hangát.
A hangképe elég kulturált mély emelt és kicsit magas is, de csak tényleg egy enyhe fun V hangzás. Ha sikerül jó szigetelést elérni akkor elég szépen szól, persze driver korlátai között. Minden tartomány rendben van, nincs túl nagy minőségbeli eltérés. Hallgatni csak LDAC legmagasabb elérhető módján(990kbps) hallgattam. De váltogattam a codec-ek között. Amit észrevettem, hogy a AptX és Aptx HD más hangképpel rendelkezik, mint a LDAC, sokkal erőteljesebb mély kiemelés vehető észre. Magát a hangminőséget a driver korlátozza leginkább az LDAC sokkal többre képes mint amire a fülesbe rakott driver kiad magából. Szinte hallod, ahogy a driver küszködik, és ezt most már elég biztosan állíthatom, kb. az AptX szintén rendben van a többi igazából felesleges neki és csak marketing.

Akkumulátor időről nem tudok nyilatkozni, mivel nem volt egyben elég ideig, hogy lemerítsem, valószínűleg bírja a ráírt időket. Akkumulátor kijelzés csak 4-5 fokozatú(100-70-50-20%) nem elég sűrű, ebben még senki se érte utol az Jabra, Apple párost.

(#75246) crazygamer75 válasza f4lcon (#75225) üzenetére


crazygamer75
tag

Látom Es1 helyett inkább Rock Zircon ajánlod, nekem is van Rock Zircon, tetszik, de esetleg kicsit feljebb lépnék minőségben. Van esetleg összehasonlítási alapod a Xiaomi Hybrid Pro-val? Zircon-ról érdemes lehet Hybrid Pro-ra váltani, vagy szinte ugyanaz a kategória?

(#75247) Csápájev válasza Clemi (#75244) üzenetére


Csápájev
őstag

Nekem volt,el is adtam.
Kb annyit tud,mint bármelyik 3ezres awei, vagy noname kínai.

(#75248) Nunder válasza vicze (#75245) üzenetére


Nunder
őstag

Mennyiben állt meg mire beért? Mert ha a 40-hez nem lesz sok difi, akkor lehet hogy inkább itthonról kell venni. Hátha lesz normális gari.

Naponta lesem a Gadget-et, de stabilan tartja az árát :)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#75249) vicze válasza Nunder (#75248) üzenetére


vicze
félisten

UK, úgyhogy pontosan annyiba amennyit írtam, semmi extra költség nem volt, simán postán megkaptam.
85GBP volt amúgy 2hónapja, illetve a hivatalos ára(HK) is 96GBP, szóval van nyilván ÁFA trükközés, de ugye az én estben ez nem érintett. :)

Ha kell a gari akkor nyilván magyar eladó, ott 100% hogy van garancia rá.

[ Szerkesztve ]

(#75250) biokox


biokox
tag

Fiio F9. F6. Tulajok van köztetek aki nem használja a gyári balanced kábelt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.