Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75751) MineFox54 válasza darvinya (#75747) üzenetére


MineFox54
őstag

ZS3, ZST vagy ZS5 adná szerinted legjobban azt amit szeretnék?

(#75752) darvinya válasza MineFox54 (#75751) üzenetére


darvinya
titán

Passz, ez már inkább ízlés, hang szín egyéni preferencia számít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75753) f4lcon válasza MineFox54 (#75746) üzenetére


f4lcon
őstag

én is VSD3S-t mondanék

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75754) Tulku válasza f4lcon (#75753) üzenetére


Tulku
veterán

Nem lesz neki túl setét a 3S egy monitor fejes után?

Inkább GR07...

(#75755) MineFox54 válasza Tulku (#75754) üzenetére


MineFox54
őstag

25-32k kicsit több mint a 8-10...
De még a VSD3S is drágább.
Fontos megjegyezni, hogy ez nem a fő rendszerem lenne...

(#75756) #16820480 válasza Tulku (#75754) üzenetére


#16820480
törölt tag

GR07 nyilván, ha van rá annyi pénz. De azért az dupla áron van legalább.

(#75757) Tulku válasza #16820480 (#75756) üzenetére


Tulku
veterán

Jó elnézést...ha már belemerültünk a frekimenetekbe, gondoltam mondok valami okosat az általam lineáris hangképre...de ha nem hát nem....

Akkor SE5 ultimate :D

(#75758) #16820480 válasza MineFox54 (#75755) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valóban a sima VSD3 van most csak 10 alatt, az S az már 42€.

Tulku: U18, annál nem adjuk lejjebb :))

[ Szerkesztve ]

(#75759) Carlas válasza MineFox54 (#75755) üzenetére


Carlas
senior tag

Nekem van KZ ZST én baromira imádom. Nagyon nagyon szépen szól egy AK70-en. Telefonon inkább csak mely volt de most nagyon király. A basszus nem bug, a magas tiszta de nem banto, talan kozep hangon lehetne fonimitani. De nagyon tiszta minden, szepen elkulonul tobb hangszer. Tok jo amikor olyan mintha a hatam mogott hegedulnenek. Ár/értékben kizárt a jobb. Tervezem tobb fules meghallgatását is max 50e-ig (eddig parat mar kiprobaltam de csak Galaxy S8-al igy ezeket ujra tesztelem /Fiio F9 Pro es AKG 40 volt de lehet telo miatt nem hozta amit kell/ ) es meglatjuk mi lesz helyette. Persze ha egyik se hozza hozza kepest a " HUHAAA" faktort akkor nem cserélek :D

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#75760) Krill77 válasza Carlas (#75759) üzenetére


Krill77
őstag

A zst n mar en is gondoltam. Lany csalsdtagnsk. De lebeszéltek. A lilás szin pedig tetszett neki.

(#75761) Teal'C


Teal'C
addikt

Sziasztok!

Ez milyen lehet a samu s5 gyári füleshez képest.

[link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#75762) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Sokat agyaltam, hogy mi legyen a törött csövű Shure SE530-al, de én nem merem bevállalni a javítást, embert valószínű nem találok rá, hogy értelmes legyen megcsináltatni (és akkor sem biztos, hogy olyan jó lesz, de még futok pár kört kontaktokon), nem tudom.
A kérdésem, hogy van szerintetek bármi, ami a Sony XBA-2-vel vetekszik és kb. 15-20k a használt ára?
Nagyon szeretem ezt a fülest, a kialakítását (nem over-ear, aszimmetrikus kábelezés, legjobb Sony tipek, tok...), de kb. beszerezhetetlen mondjuk ebből értelmes áron 4 armatúrás. Hangilag is elégedett vagyok, viszont kicsit harsány néha. Mondjuk csak egy fülhallgató.... (persze Shure azért verte bőven, de nem akarok annyira urizálni, hogy már lassan minden fronton méregdrága cuccom legyen, így is sok időm/munkám van benne, hogy ilyenek lettek. :) )
Sennheiser IE8-ra rákerestem, de az nagyon le van húzva.

Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75763) #16820480 válasza korpicschess (#75762) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az IE8 eléggé gyenge füles a mai mezőnyben valóban.

Hangra GR07, de hát azzal lehetne tartósság gondok, meg fül feletti, amit kizártál. Mondjuk hangban szerintem köröket ver az XBA2-re.

(#75764) Krill77 válasza korpicschess (#75762) üzenetére


Krill77
őstag

Láttad mar a senfer xba 6in1-t? Volt aki azt írta, h pariban van az azonos kinézetű sony xba-val.

(#75765) korpicschess válasza #16820480 (#75763) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem zárom ki feltétlenül a fül felettit, a Shure is az, csak jobban szeretem azt, ami nem.
Volt nekem egy rövid ideig Vsonic AN16, ami elvileg GR07 driver GR06 házban. Nem volt rossz, de nem is tetszett igazán, ezért is adtam el, nálam ahhoz képest a Sony bőven jobbnak tűnt. Pl. egy VSD3 számomra hallgathatatlan, tudom ez a szériában a másik véglet.
Valamint igen, egy barátom Vsonicján a tönkrement a kábel, aztán az ezüst kábel is, a Sony meg ezer éves, és semmi baja. :) Mondjuk a mostani cuccaim mellett kevésbé hallgatom szívesen, csak ha utazom, de azért meghálálja a normális forrást, telefonról rettentő fárasztó hangja van.

Krill77:
Köszi a tippet. Nem ismertem, meg így látatlanban biztos nem váltanék rá, de megjegyzem, ha esetleg valamikor bekrepálna a Sonym. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75766) vicze válasza korpicschess (#75762) üzenetére


vicze
félisten

"kb. beszerezhetetlen mondjuk ebből értelmes áron 4 armatúrás"
200GBP-ért vannak XBA40-ek, ami nagyon baráti ár, de a hangja köszönő viszonyban sincs a XBA2/20-szal. XBA40-ek van, de az is rémes. Ha nagyon Sony-n akarnál maradni akkor az XBA300 elég közel van az XBA2/20-hoz. Az árkategóriában meg Tenore és a AX35 van, de ott a RE400 is bár kicsit más karakterisztika.
Aszimmetrikus kábelezés teljesen kihalt, azt ne is nagyon keresd.

(#75767) korpicschess válasza vicze (#75766) üzenetére


korpicschess
veterán

Igen, úgy értettem a beszerezhetetlent, hogy amit írtam árkategóriát, abban. Én anno 14-ért vettem ezt a Sony-t, és ezért az árért nagyon jó szerintem, nem találtam még ellenfelét 20k-ig, ezért is tettem fel a kérdést, hátha változott valami, kínai fronton. 200GBP-t nem fogok én (most) adni egy fülhallgatóért.
Igazából a kíváncsiság hajt, meg aztán ki tudja, hogy meddig bírja a Sony, bár igyekszem vigyázni rá.
Köszi neked is a tippeket!
(aszimmetrikus kábel sem feltétel, csak azért plusz pont nekem, mert értelmesen a nyakamban marad, ha nem használom, és fülest csak melóban meg BKV-n használok, egyébként eléggé ritkán)

Yamaha EPH-100 milyen egyébként? Valamiért vonz a Yamaha, mint márkanév. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75768) Carlas válasza Krill77 (#75760) üzenetére


Carlas
senior tag

Nem draga egy probat meger nekem sokkal jobb a hangja mint egy Xiaomi Pro HD-nak, pedig 10e alatt az igen jo. Most ujra kiprobalom az uj lejatszoval a Fiio F9 pro-t es az AKG n40-et valamelyik lesz a lepes. de KZ addig marad, semmit nem talaltam ami jobb lenne 15-20e-ig

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#75769) Krill77 válasza Carlas (#75768) üzenetére


Krill77
őstag

Úgy tudom a pro HD* az nem jó. Azt pedig nehezen hiszem el, h 10 vagy 15 ig ne lenne jobb. (az alapján amit olvastam es ha megprobaljuk félretenni a személyes ízlést)
korpicschess : sajna en minden fulesemre látatlanban váltottam..

[ Szerkesztve ]

(#75770) #16820480 válasza korpicschess (#75767) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Yamaha meleg hangú, mondjuk inkább basszusba húz. Amúgy nem mondják rossznak, akik az ilyesmit kedvelik.

A kínai márkákkal folyamatos a változás, jönnek-mennek az újdonságok, csak hát általában itt is az a gond, ami a Vsonic esetében is van, hogy nem igazán tartós termékeket csinálnak. Csak sokat még nem lehet annyi ideje kapni, hogy nagyon elkezdjenek panaszkodni rá az emberek.
Igazából nem merek nagyon mit ajánlani (a hallgatózáson kívül), mert nekem az XBA2 elég unalmas hangú füles volt. Bár ebben lehet annak is szerepe, hogy X3ii-ről hallgattam leginkább, ami egy elég unalmas hangú DAP szerintem (így utólag, akkor a célnak megfelelt).
Még a 1more dual hibridet mondanám esetleg, de azt ne ms tudom most lehet-e kapni, vicze1 múltkor emlegette, hogy újra visszahozták, de csak lightning kábelest találtam belőle.

Vagy majd jön Bodz és mond valamit, amiről sosem hallottam még, de biztosan jó lehet :D

(#75771) korpicschess válasza #16820480 (#75770) üzenetére


korpicschess
veterán

Most még néztem az aprós AX35-öt, már írtam is szentkutinak, hogy meghallgatom. Bár erősen gondolkozom, mert valószínű tartalék lenne az inkább.
Van még egy futásra használt AKG K323XS-em, de az elég gyengus, meg van egy dual driveres Samsung tuned by AKG (ami ár/értékben elég jó), de az nagyon V.
Az XBA is elég V hangú, én unalmasnak nem mondanám, a mélyei elég jók, viszont nekem a magasaival van inkább problémám, telefonról elég sziszegős bír lenni, amit nem bírok tolerálni hosszú távon. Mondjuk X5-ről vagy akár LG B&O modulról már nincs ilyen probléma vele, de valami hiányzik, vagy csak már nagyon megszoktam a hangját. Mondjuk az X5-ről minden elég jól szól. :)

Múltkor hallgattam egy Dragonfly Red-et, és elsőre nem estem hanyatt, de aztán egy 20 perc hallgatózás, és utána a Blackre visszaváltáskor éreztem, hogy a Red valahogy természetesebb, könnyedebb hangú volt. Mondjuk ezt csak fejessel próbáltam, Nighthawk-kal. Lehet, hogy csak azért találom meg a cuccaimban a hibát, mert most elég máshogy szól mindenem.

Egy szó, mint száz, az XBA-2 valószínű még mindig jó kompromisszum ebben a 15-20k-s ársávban.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75772) fericske válasza korpicschess (#75771) üzenetére


fericske
addikt

A Final Audio E3000 jó lenne neked szerintem, csak hát a beszerzés....

Darvinya, szólj hozzá :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#75773) Teal'C válasza fericske (#75772) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem akarok nagyon bele vau de ez egy igazi állat. :W

75761 re nincs ötlet. Amúgy a hangerő és a basszus lenne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#75774) Krill77 válasza Teal'C (#75773) üzenetére


Krill77
őstag

Lehet egy rock zircon kellene neked. Van is az apron asszem..

(#75775) korpicschess válasza fericske (#75772) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát, itt amire már ránézésből bele tudok kötni, az az izoláció... :B

Egyébként, nem tudom melyik a legjobb topik rá, de van valami olcsó, de jó bluetooth reciever, füleshez?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75776) fericske válasza korpicschess (#75775) üzenetére


fericske
addikt

Sheratannak jó véleménye van egy Tennmak BT kábelről. Ő majd pontosabban.

(#75777) Teal'C válasza Krill77 (#75774) üzenetére


Teal'C
addikt

Sajna ennek pont a kábel a gyenge láncszeme.

Nemrég vettem aprón egy SONY MDR-ZX660AP-at. Komoly örömteli meglepetés volt a hangja. Egy baj van vele csak addig jó míg ülök vagy háton fekszem. Ezért kéne valami agybadugós ami legalább úgy szól kb 20e ig.

KZ ZS6 2DD+2BA Hybrid Drivers Ez milyen cucc :F

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#75778) biokox


biokox
tag

Sheratan gratula az U6-hoz káprázatosan jó füles mostmár sajnàlom hogy nem hallgattam meg az AK380-nal is jól szigetel könnyü nem nagy nem lóg ki a fülböl aki teheti fülelje meg, mégegyszer veszett jó hangja van egyértelmüen ott van a nagyok között high-end kategória.

(#75779) Tulku válasza fericske (#75772) üzenetére


Tulku
veterán

Tökéletes munka gratulálok a feltöltönek...az senkit ne zavarjon, ha egymáshoz ér a két csupasz vezeték akár a végfokot is tönkreteheti, de jobb esetben nem lesz hang...persze az érintkezés is mesés így, legalább leszigetelte volna a barma...vigyázni kell a neten található végtelen számú hülyeséggel...

(#75780) darvinya válasza fericske (#75772) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, már öngyújtónál lekapcsoltam. :D
Hogy tákoljunk videókat nem szeretem, ennyi erővel pillanat ragasztással is rögzíthetné, ha már gyújtogat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75781) Tulku válasza darvinya (#75780) üzenetére


Tulku
veterán

ha már gyújtogat...

Ez jó... :)

(#75782) darvinya válasza Tulku (#75781) üzenetére


darvinya
titán

Oszt, gyühet a disznó perzselő, ha már láng, akkor kicsire nem adunk. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75783) #16820480 válasza korpicschess (#75771) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha neked bejön az XBA2, akkor tényleg nincs :D Nekem az X5 is unalmas hangú kicsit, a iii egész jó belőle, csak nem szabad egy A&K lejátszó mellett próbálgatni :B

Amúgy miért nem a Dragonfly-ról hallgatod akkor az XBA-t? Azzal nem lenne jobb út közben?
Illetve még Hifiman Re400, az biztosan nem fog sziszegni, csak az anyagminősége sajnos kínais, nem kimondott tartós.

BT modul: Ha olyan kell, amibe jack dugóval dugod a fülest, akkor Avantree Clipper egy egész jó cucc. Ha csak kábel, akkor Tennmak például, csak ez utóbbinál sajna az antennája nem valami erős, így ha kicsit takarásban van az adót, akkor akadozhat a zene. A legjobb meg eddig, amit hallottam, az A&K XB10 lenne, de árban az már kicsit feljebb van. Illetve ott vannak még a ProStereo cuccok, nekik is van aptX moduljuk.

biokox: Örülök, hogy tetszett :R Sajna kapni már nem nagyon lehet, újonnan nem, de néha felbukkan egy-egy darab neten.

(#75784) korpicschess válasza #16820480 (#75783) üzenetére


korpicschess
veterán

Ár/érték kérdése a dolog. AK-ból elég drága minden, és ha már esetleg valamikor feljebb lépnék, akkor mindenképpen Android kéne, hogy lehessen távvezérelni, menjen rajta Spotify/Tidal...
Szoktam a Dragonfly-t is használni, de utazáskor macera, egyszerűbb még a külön eszköz is, illetve akkor nem merül a telefonom. Illetve a Blacknél az X5-1st gent is jóval jobbnak érzem. Vagy ha telefonról akarok zenét hallgatni, akkor bepattintom a hifi modult (mert most éppen van azom is, de az is eléggé meríti a mobilt, és a méreteit is változtatja, sok a kompromisszum). (DF Red pedig nekem nincs sajna, és 2 ilyen kütyü mellett nincs is tervben)

Köszi a bluetooth cuccra a linket, ilyesmire gondoltam. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75785) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Bluetooth fülhallgatókról nincs nagyon információ az összefoglalóban. Jó topicban járok?

Keresek bluetooth fülhallgatót a budget kategóriában. Lényeg lenne a tartósság, illetve sportoláshoz is használnám. Hangminőség másodlagos, mivel telefonálásra, youtube beszélgetős műsorokra használnám.
Elsősorban külföldi beszerzésben gondolkodom.

Amit néztem: Xiaomi Mi Sports. Ez tartósságban milyen? Van jobb ezen az áron (7k)?

(#75786) #16820480 válasza korpicschess (#75784) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, megkéri az árát az AK, de mondjuk elég jó minőséget is adnak cserébe. Bár ott sem teljesen kompromisszum mentes sajna. Például szarnak a linux támogatásra, így hiába mennek például külső DAC-ként a lejátszóik, linuxon se kép se hang. Vagy például az, hogy nem teljes értékű Android fut rajtuk, így sajnos például Tidal nem megy offline, és itt el is érkeztünk oda, ami most éppen engem is foglalkoztat.

Ugyanis van egy quad DAC LG G6 telefonom, ami ugye elvileg telefonos körökben jó hangzásúnak számít, de az U6 alá kevéske szegény. Szeretnék valami olyan megoldást, ami többet kihoz a fülesből, és erre két út van: külön DAP, vagy telefonra dugott DAC.
(...)

szerk.: Inkább átteszem a másik topikba a többi részét, itt túlságosan OFF.

[ Szerkesztve ]

(#75787) #16820480 válasza Slownz (#75785) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem ez elég kényelmetlen volt, idétlenül eláll a fültől, és a pántja is viszonylag merev. Talán inkább a Meizu-féle sportfüles.

Amúgy tartósságot ilyen árkategóriában nem nagyon lehet elvárni. Olcsó is, kínai is, szóval vigyázni kell rá, mint a hímes tojásra, és akkor talán egy ideig működni fog rendesen.

(#75788) Slownz válasza #16820480 (#75787) üzenetére


Slownz
senior tag

Koszi. Most épp a QCY Q12-vel szemezek. Több vélemény van róla, olcsóbb is.

(#75789) Bodz válasza #16820480 (#75770) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jövök... Rengeteg csoda van ennyiért. Csak éppen fogalmam sincs milyen az XBA2 vagy hogy korpicschess milyen hangra vágyik.

[ Szerkesztve ]

(#75790) vicze válasza Bodz (#75789) üzenetére


vicze
félisten

A XBA2/20 egy melyhianyos közép/magaskiemelt füles, pont olyan mint a 2BA-sok többsége egyszerűen máshogy nem nagyon lehet hangolni ezt az összeállítást.

[ Szerkesztve ]

(#75791) korpicschess válasza vicze (#75790) üzenetére


korpicschess
veterán

Bármit lehet erre mondani, de azt, hogy mélyhiányos, tuti nem. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75792) korpicschess válasza korpicschess (#75791) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem inkább V-s, kicsit kevés középpel, és nem elég sima magasakkal. Attól, hogy 2BA, még nem lehet rögvest következtetéseket levonni.
Ott van például a tripla dinamikus driveres JVC HA-FXZ200, annak iszonyat jó a közepe. Csak maga a füles nagyon nagy, és nem nagyon kapni.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75793) vicze válasza korpicschess (#75791) üzenetére


vicze
félisten

Neked lehet hogy nem, de objektíven az.

[ Szerkesztve ]

(#75794) Tulku válasza korpicschess (#75792) üzenetére


Tulku
veterán

No akkor ti vagy nem ugyan arról a fülesről beszéltek, vagy ....teljesen mást hallotok...ennyire gyökeresen eltérő véleményeket még nem olvastam itt semmiről...

(#75795) Krill77 válasza Tulku (#75794) üzenetére


Krill77
őstag

Jo neked. En a netet olvasgatva folyamatosan ellentmondásokba ütközom. A képlet a következő. A jobb mint B ami jobb mint C. Ez utan meg valaki arrol ir, h C mennyivel A - nál..

(#75796) vicze válasza Krill77 (#75795) üzenetére


vicze
félisten

"olvasgatva"
Ez a probléma, és ez is fog maradni...

(#75797) monti0222w válasza Krill77 (#75795) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezért lenne jó kipróbálni a füleseket, mert mi emberek sem hallunk egyformán, szembesültem már ezzel. Érdekes ez azért, úgyanezt látod, olvasod a teszteknél is.

(#75798) korpicschess válasza Tulku (#75794) üzenetére


korpicschess
veterán

Most direkt rákerestem néhány review-ra... Általában a méllyel elégedettek, ahol nem, ott is írják, hogy először nem a megfelelő tippel használták a fülest, vagy nem az igazi helyén volt bent (ezek ilyen basic vásárlói visszajelzések). Nagyobb tesztek is jónak írták. Én mikor megvettem, még picit aggódtam is, hogy sok a mély benne, de azóta már elmozdult a preferenciám egy kicsit a mélyek irányába, viszont így sem változott a véleményem, hogy jók benne a mélyek. (kell alá azért normálisabb forrás)
Kinek a pap, kinek a papné.

Persze nem vicze1 véleménye fogja az univerzum igazságát jelenteni, de gondolom ezt senki sem próbálta komolyan venni a hozzászólása alapján. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#75799) Tulku válasza korpicschess (#75798) üzenetére


Tulku
veterán

Senkit nem minősítettem, mindösszesen két egymással szemben álló véleményt próbáltam értelmezni...semmi más nem volt mondandóm mögött..

(#75800) korpicschess válasza Tulku (#75799) üzenetére


korpicschess
veterán

Bocsánat, igazából a válaszom vicze1-nek ment volna.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.