Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74801) schawo válasza Bodz (#74800) üzenetére


schawo
titán

Annyit írnak a csomagodra, amennyit kérsz. Nyilván, ha egy samsung tévét rendelsz, amiről a "hülye is tudja", hogy áfaköteles, azt gondolom megvámolják. És amicsból érkezőknél, gondolom, jobban figyelembe veszik a felírt összeget, mint Kínából. Tehát ha valamiről nem látják, hogy drága lehet (dugós füles az emberek fejében nulla és 5000 forint között van valahol), és még rá van írva, hogy olcsó, akkor nem piszkálják. Fülest többet is hoztam velük.És párszázezres értékű stúdiós eszközt is. De volt, hogy összesen milliós értékű szoftvereket sem áfáztak.

De persze ez mindig csak esetleges marad, szóval úgy kell számolni, hogy fizetős lesz. Annyi előny mindenképpen lehet, hogy a nemzetközi szállítási költség nem lesz rajta a paypal fizetési bizonylaton, csak legfeljebb a helyi amerikai. Bár ez már bevallási kérdés, nem kivetési, szóval elméletileg azt is be kell vallani, ha vámra kerül, és kérdezik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#74802) Bodz válasza schawo (#74801) üzenetére


Bodz
nagyúr

Párszor már jó lett volna pl. dac-ot venni onnan, de áfával és vámmal már nem buli. Ezért az érdeklődés. Már majdnem megörültem, hogy van valami szupertuti megoldás, mint pár kínai boltnál, hogy egy roppant engedékeny EU tagországba hozzák be (és/vagy játszanak ezzel-azzal), aztán küldik ide tovább.

[ Szerkesztve ]

(#74803) schawo válasza Bodz (#74802) üzenetére


schawo
titán

Jött már be 2U rackes, 10 kilós stúdiós hangkártyám velük áfa nélkül. Az volt a párszázezres kütyü.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#74804) kemcso válasza schottgun (#74797) üzenetére


kemcso
Ármester

Amit hallottunk és jónak is ítéltetett earbud mértékkel az ott van az összefoglalóban: VE MONK, Seahf F32. A többi, amit ajánlottak arról passzolnék, szerintem senki se hallotta őket itt a topikban...

(#74805) f4lcon válasza schottgun (#74793) üzenetére


f4lcon
őstag

ahogy Kemcso mondja, kiegészítve annyival, hogy Ve Monk és Seahf F32 tulajként azt mondom, hogy az Edifier H180 is jó, öcsémnek vettem, aki szintén nem tűri csak az ilyen típusokat a fülében, és bár nem kétszer olyan jó mint a fele annyiba kerülő Seahf F32 de egyértelműen jobb, és több mélye van

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74806) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Ajánljatok légyszi fülest a következő paraméterekkel!

- zene stílus: általában rock (funk, hard, punk stb.) és hangoskönyv/nyelvleckék
- elvárás: izoláció, mivel buszon hallgatnám; emellett idegesít, ha a kábel susog; és persze örülnék ha nem dobozhangja lenne
- ár: <=10000 Ft
- kialakítás: mindegy, gondolom az IEM a legjobb erre; hangerőszabályzó előny de nem létszükséglet

Jelenleg egy alap Xearst használok szivacsos párnával, ennek a szintjét kellene megugrania az új versenyzőnek.

Kösz! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#74807) kemcso válasza Veron (#74806) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban nem találtál megfelelőt?

(#74808) Laby válasza detri (#25) üzenetére


Laby
senior tag

Tudja valaki, hogy mi a különbség a Sennheiser MX 980, és az OMX 980 fülhallgató között?

(#74809) Krill77 válasza Laby (#74808) üzenetére


Krill77
őstag

A különbséget sajna nem tudom, csak a közöset. A közös pedig az bennük, h kerülni kell mind a kettőt.

(#74810) kemcso válasza Krill77 (#74809) üzenetére


kemcso
Ármester

:) Imádom... Ismered őket? Mert ez az egyik olyan earbud az Sh-tól, amit ha hallottuk volna még talán ajánlott is lehetne, merthogy jónak mondják (persze hiszem ha hallom).

(#74808) Laby az OMX ilyen fülklipszes, vagy hogy hívják, az MX sima earbud. Hangban passz, hogy ugyanaz-e a kettő.

(#74811) Krill77 válasza kemcso (#74810) üzenetére


Krill77
őstag

Nem. De a rémálmaim örökké kísértenek a márkával.

(#74812) kemcso válasza Krill77 (#74811) üzenetére


kemcso
Ármester

Csak ez így csúnya általánosítás, vannak jó termékeik, mégha ezek nem is a fülhallgatók között találhatók ;) Az MX 980 volt a csúcsearbudjuk egy időben (szerintem már nem gyártják) és jókat írtak róla. Még annó itt a topikban is: [link]

(#74813) Krill77 válasza kemcso (#74812) üzenetére


Krill77
őstag

Te ezt vennéd 20 ezért? Mert en nem.

(#74814) kemcso válasza Krill77 (#74813) üzenetére


kemcso
Ármester

Gondolkoztam rajta egy időben, de végül mást vettem. Ha earbud-gyűjtő lennék biztos kipróbáltam volna már.

A kolléga gondját nem fogja megoldani, mert ez az igényes hangzás-féle earbud: nem egy mélybomba.

(#74815) Laby válasza Krill77 (#74813) üzenetére


Laby
senior tag

14-ért tudom újonnan.
Akkor mit vennél?

Mindenhol, külső fórumokon toplistás termék. Itt is többen dicsérték, és az itt mindenki által (valószínűleg joggal) nagyon dicsért Yuin trió is jóval kisebb pontszámokat kapott. Hozzáteszem szubjektív listán, de rajtad kívül mindenhol jókat olvastam róla.

Ha csak a márkával van gondod, azt elfogadom, csak ez így nem releváns a konkrét típusra nézve.

(#74816) Bodz


Bodz
nagyúr

Akciós az Audiofly AF100C. Angol és német Amazon.

(#74817) Krill77 válasza Bodz (#74816) üzenetére


Krill77
őstag

Elég tulárazottnak tunik nekem ez a márka.

(#74818) Bodz válasza Krill77 (#74817) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tévedsz.

[ Szerkesztve ]

(#74819) #16820480 válasza Laby (#74815) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk olyan szempontból jogos a márkára vetített vélemény, hogy igazából egy jó Sennheiser fülest sem tudok mondani a palettájukról. A CX széria drága és vacak, a Momentum még drágább és ugyanolyan vacak, az IE sorozat még drágább és alig ér fel a 10 ezres kategóriával az ajánlottak közül, az IE800 egyedül, ami elmegy középkategóriás fülesnek, ha valaki pont ezt a hangot keresi, de egy T10 vagy T20 sokkal jobb választás, és az IE800 meg hányszor annyiba kerül már :U
Oké, ebben a listában nincs earbud, mert azokat én sem próbáltam, de nem tölt meg bizalommal, hogy kb minden más fülesük vacak, de legalább is ár/értékben gyenge (aztán mégis tele van az internet a dicséretükkel). :N Egyedül fejest tudok mondani tőlük, ami jó, de az is a HD6xx táján kezdődik, alatta ott is megy gyengét-drágán elv.

Ha nincs más szimpatikus, akkor nyugodtan próbáld ki, legalább lesz róla vélemény, meg hátha pont neked bejön. Csak a legtöbb ide látogató embernek az az ár már bőven sok ahhoz, hogy csak úgy kipróbálgasson véletlenszerű termékeket. Ha teheted, olyan helyen vedd, ahol vissza tudod vinni, ha nem tetszik.

(#74820) Krill77 válasza Bodz (#74818) üzenetére


Krill77
őstag

Láttam olyan kínai fulest amiben 4-6 BA volt 200$ ért. Itt plusz 1 BA egyenlő plusz 100$ ral.

(#74821) kemcso válasza Krill77 (#74820) üzenetére


kemcso
Ármester

Hány fülest hallottál a 100+$-os kategóriából? Hány kínai és hány nemkínai volt ezek között?

(#74822) f4lcon válasza kemcso (#74821) üzenetére


f4lcon
őstag

és miről hallotta?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74823) Krill77 válasza kemcso (#74821) üzenetére


Krill77
őstag

Nem tudom. Nekem ne mesélje be senki, h az a plusz 1 ba tényleg annyival meg kell, h dobja az árat. Nincs itt mar annyira úttörő fejlesztés, szetszedik mas fulesét es le copyzzák (kis tulzássall) . A kinaiak ugyanezt olcsóbban megteszik.

(#74824) speedydb23


speedydb23
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, fülhallgató vásárláshoz.

A vásárlást némiképpen bonyolítja az alábbi probléma:

Media Markt-ban vásárolt számomra ajándékba párom bluetooth fülhallgatót, de sajnos nem olyat mint amire szükségem lett volna.

Így vissza vittem, és kértem, hogy adják vissza az árát, de olyat Ők nem tesznek, így kaptam ajándékkártyára 17.000 Ft-ot!

Tehát a kérdésem az lenne, hogy mit tudnátok ajánlani a MM-ből 17e Ft értékben ami az alábbi felhasználásnak eleget tenne.

- futáshoz kellene elsősorban, In-Ear kialakítás, BT csatlakozás
- Rock és Pop zene a fő cél, de azért hangulattól függően ez lehet akár dance-elektrik is.
- Árban 17e lenne a cél max, de ha nagyon muszáj akkor 1-2e még hozzápótolnék.

Amennyiben kell még infó a könnyebb ajánláshoz, akkor írjatok!

Várom tisztelettel segítségeteket!

Üdv:

Jocó

(#74825) kemcso válasza Krill77 (#74823) üzenetére


kemcso
Ármester

Mi tart vissza? Nem kell kifizetned a sok túlárazott fülest: Aliexpress, veszel valami házat, veszel hozzá 3-6BA-t, összeforrasztod és megvan 50-100$-ból a Westone W30-W60. Ennyi, nem kell olvasgatni, hallgatózni, mérnöki munka, stb. 1 óra és megvan. Így csinálja Jerry Harvey is :W :W :W

(#74826) Bodz válasza Krill77 (#74820) üzenetére


Bodz
nagyúr

Aztán lehet, hogy azt a csodás, Alis, DIY fülest bármelyik kevesebb armatúrás megeszi reggelire. Egy kicsit bonyolultabb ez a téma, mint az armatúrák házba dobálása, hátha valami jó sül ki belőle.

(#74827) f4lcon válasza Bodz (#74826) üzenetére


f4lcon
őstag

bár sok kínai mégis ezt hiszi, és egymás után teszi bele az armatúrákat a házakba, aztán vagy kidob valami értékelhetőt a gép, vagy nem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74828) Tulku válasza Krill77 (#74823) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem most 5 armatúrás van 1700 euróért...ez akkor gondolom eszeveszetten túlárazott...bár a legjobb hang amit eddig hallottam... :D

[ Szerkesztve ]

(#74829) Krill77 válasza Bodz (#74826) üzenetére


Krill77
őstag

Magaosi k5 nem DIY es 170 $.

(#74830) Bodz válasza Krill77 (#74829) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mondtam már párszor, hogy csak az armatúrák számától nem lesz valaminek jó hangja. Természetesen szólhat 170 dollárért remekül. Sőt, én bízom benne, hogy ez így van.

[ Szerkesztve ]

(#74831) f4lcon válasza speedydb23 (#74824) üzenetére


f4lcon
őstag

talán a Sony vagy a Huawei

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74832) f4lcon válasza Krill77 (#74829) üzenetére


f4lcon
őstag

sejtheted, mennyi K&F van mögötte ... :U

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74833) Krill77 válasza Bodz (#74830) üzenetére


Krill77
őstag

Ok de mégis a számától megy fel az ára.

(#74834) India válasza speedydb23 (#74824) üzenetére


India
aktív tag

Olyan nincs , hogy nem adjak vissza , online lett vasarolva?

(#74835) Bodz válasza Krill77 (#74833) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jah, az egyre több armatúrásokat gyártón belül mindig drágábban adják. Te pedig a vélt (vagy valós) hangminőség növekedést, esetleg csak más karaktert drágán megfizeted. Ilyen kegyetlen a világ.

Csodálkozom, hogy dinamikus fülesekkel nem kötekszel. Ott akad 1 driveres 800 forintért meg mondjuk 200x annyiért is.

[ Szerkesztve ]

(#74836) kemcso válasza Krill77 (#74833) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem a számától megy feljebb az ára, hanem attól, hogy több alkatrész, több mérnöki munka, több hangolás, stb. A kínaiakra ez többnyire nem igaz, miután csak dobálják be az alkatrészeket, hátha jobb lesz. Aztán van amikor kiesik egy jó és mindenki ráröpül a márkára, amire nekik húdenagy arcuk lesz és dobálják tovább a szarokat ki.
Ezzel szemben a nagy gyártók (nem az ismert márkaneveket tartom nagynak, hanem amelyikben innováció, fejlesztés, stb van: Nobel, 64Audio, Westone, stb) időt, pénzt, tudást tolnak a fülesbe. Ami az árukban is látszik, meg abban, hogy minél többet fizetsz annál jobb hangot kapsz (jó eséllyel, mert mellé ők is nyúlnak)

(#74837) Nigér válasza Krill77 (#74833) üzenetére


Nigér
őstag

Nézd meg Tulku mit írt... "szánalmas" 5 armatúrás füldugasza van, oszt mennyiért mérték azt a fülest... :U
Hát ugyanez az Aliról nyilván megvan tizede pénzből... :F
Nade nem dumálok bele az expertek dolgába

kemcso: az öreg Alfréd másban utazott, nem fülesben ;]

[ Szerkesztve ]

(#74838) vicze válasza Tulku (#74828) üzenetére


vicze
félisten

Hát a 18-asért többet kapná a vastelepen az biztos, de megnyugtat, hogy az enyémben 6 van. ;]
Sőt lassan minden topkilakónak több BA-s fülese lesz. :DDD

Amúgy így belegondolva van itthon úgy 20-30db BA-m, abból már csak lehetne legózni valamit. :P

(#74835) Bodz: Van itt más aki a DD-kel kötekszik, kihozza ő ugyanazt 500Ft-ért hidd el. :)

[ Szerkesztve ]

(#74839) Krill77 válasza kemcso (#74836) üzenetére


Krill77
őstag

, "hanem attól, hogy több alkatrész, több mérnöki munka,"
Azért gyanítom nem fejlesztik magukat halálra. Gondolod nem szedik szét egymas cuccait..? Ugyanúgy lopnak mint a kínaiak. Simán arrol van szo, h mesterségesen fent tartjak az árakat. Mert amennyit nem szégyen..

(#74840) monti0222w válasza vicze (#74838) üzenetére


monti0222w
addikt

Belegondolok, én meg 4-ért szívom a fogam hogy meglegyen! :D
Nem az armatura száma növeli az értékét, ahhoz sok minden összeadódik, amit már leírtak előttem, hogy kijöjön az az összeg. Eltévedt a topictárs egy kicsit. :K

(#74841) Krill77 válasza Nigér (#74837) üzenetére


Krill77
őstag

Soha nem mondtam, h a kínai DIY 6ba az = a méregdrága markassal hangban, csak mert 6ba az is. Csak mar a 100. 3ba-s is érdekesen magas áron van - holott nehezen elképzelheto, h minden lépcsőfoknál ugyanannyit fejlesztettek.

(#74842) Tulku


Tulku
veterán

Piotr írta egyszer (Costom art főnök) hogy 5 armatúrát már annyira össze kell hangolni, hogy nagyon nagy körültekintést igényel...

Na már most elárulok egy kis titkot...nagyjából az X armatúrás fülesek 95%-nál pl a magasakat egy TWFK vagy SWFK szolgáltatja...ezek dupla armatúrák ezért 2 armatúrának számítanak, de itt max a teljesítmény nő, tehát egységnyi területen a hangnyomás, itt külön hangolás, váltó nincs.
Csak úgy mint pl a 3800 basszus armatúránál vagy a 2800 közép basszus, közép armatúráknál..mert ezek is duplák...

Noble K10-nél vab 2 db CI és 4 pár TWFK, SWFK...itt persze könnyebb a hangolás, hiszen azonos karakterisztikájú armatúrákat kell kiemelni vagy csillapítani...

Spiral Ear SE5-nél 5 db különböző monó armatúra van, mindegyik külön csövön, damper nélkül...nem folytatom tovább, elképzelhető mennyi kísérlet kell ahhoz, hogy ez ne valami szörnyű csörömpölés legyen, hát még ahhoz, hogy egy baromi letustult, végtelen sima ugyan akkor fókuszált hangot kapjunk...

A művészet nem Taobaoról vagy Aliról megvenni X darab armatúrát, hanem ezekből megfelelő hangot csinálni...

Ezt tényleg úgy kell elképzelni, mintha a sok 4 kerék és vastömeg láttán állandóan Ferrarira és Mclarenre hajaznánk minden autót...mert hogy mindegyik fémből van, 4 kereke van és benzin hajtja...

(#74843) vicze válasza Tulku (#74842) üzenetére


vicze
félisten

"damper nélkül"
Ez így elsőre kicsit hihetetlen. :) Mármint, lehet dumper nélkül, de akkor valamilyen kamra/közösítő kell, de itt akkor full külön vannak, ami tényleg elég "hm".

(#74844) speedydb23 válasza India (#74834) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nem webes rendelés volt, és Karácsonyi ajándéknak lett szánva, csak sajnos nem tudtam használni amit kaptam (Panasonic RP-BTS10E).

Így mivel ünnepek után vittem vissza, kicsúsztunk a 3 napból, ami bolti vásárlásnál van a visszavásárlásra.

[ Szerkesztve ]

(#74845) speedydb23 válasza f4lcon (#74831) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ez a Sony mennyire van túlárazva? Csak mert most azon is gondolkodtam, hogy az ajándékkártyát eladom olcsóbban, és akkor talán 15-20e környékén már vehetnék normális BT fülest.

Akkor gyorsan fel is tenném úgy is a kérdésemet, hogy a fent leírt paraméterek alapján, mit ajánlotok 20e ft-ig?

[ Szerkesztve ]

(#74846) Tulku válasza vicze (#74843) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd a damper egy gyors megoldás az un low pass filter helyi kiváltására...közép és magas frekiket húznak le vele, hogy ne gerjedjenek az aramtúrák, ne visítson....ha precízen van hangolva egymáshoz az armatúrák sora és itt épp sorosan vannak felfűzve (130 ohmos impedanciát mértem) akkor megvalósítható...Jack Vang az Empire Earsnál sem alkalmaz dampert...

(#74847) vicze válasza Tulku (#74846) üzenetére


vicze
félisten

"Jack Vang az Empire Earsnál sem alkalmaz dampert"
Akkor azért visít. ;]

(#74848) Veron válasza kemcso (#74807) üzenetére


Veron
őstag

Nem sajnos, mert izoláció szempontjából nincsenek differenciálva. De ha elmondjátok, hogy azok közül melyik izolál a legjobban, akkor lehet meglesz a nyertes. Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#74849) Krill77 válasza speedydb23 (#74845) üzenetére


Krill77
őstag

Soha nem értettem minek kell a futáshoz Bluetooth fules. Én tökéletesen tudok kábeles cuccal futni.

(#74850) Tulku válasza vicze (#74847) üzenetére


Tulku
veterán

Damper mindig lassít....ezt próbálta meg többek között korrigálni Harvey (az 5,5 cm-es magas csőben nincs, míg a két másikban van, de a mélynek van a legkisebb csöve, ellentétben az összes többi gyártóval) a freqphase rendszerrel...Gregorz nagyjábó egyenlő hosszúságú csöveket alkalmaz damper nélkül...a füles baromi gyors és élő zenét közvetít...ebben nagyon hasonlít a Laylához...

Lehet hogy te az adel modulos Zeust hallottad, mert sokak szerint az visong...

Krill: Én soha nem értettem, hogy lehet fülhallgatóval futni...így 50 év felett azt sem értem, minek futni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.