Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) bucsher válasza vicze (#74069) üzenetére


bucsher
őstag

Akkor az nem volt (neked) elég drága :DDD

In the pipe - five by five!

(#74102) fericske válasza monti0222w (#74095) üzenetére


fericske
addikt

Holnap érkezik. Amazon prime-mal, amit természetesen le is mondok mihelyst kezemben van a füles :D

A Vyrus 1 nálam nagyon betalált. Az összes eddigi fülesem kukázható hozzá képest. De ez szubjektív. Valaki más ugyanebből a kollekcióból lehet nem őt választaná.

A két kis Final hangja eléggé egyben van. Valószínűleg az eredeti elgondolásom szerint mindkettőt megveszem, csak teljesen elfeledkeztem róluk....
Nem feljebblépés egyik sem a Vyrustól, viszont rendhagyó fülesek egy jónevű gyártótól és nem pénztárca szaggató kiadás egy hobbistának. Gyűjteménybe illő darabok.

[ Szerkesztve ]

(#74103) vicze válasza bucsher (#74101) üzenetére


vicze
félisten

Az első és utolsó volt, ami így járt.

(#74104) monti0222w válasza fericske (#74102) üzenetére


monti0222w
addikt

Várom, hogy mit mondasz majd róla, kíváncsi vagyok!

Egy darabig úgysem veszek semmit, nem is azért érdekel, hanem a kíváncsiság az új, a más felé való kikacsintás! :D
Egyelőre jól elvagyok az AF78+Axon 7 combóval. :K

(#74105) Maxximus


Maxximus
őstag

BlitzWolf BW-ES2
Van valakinek már ilyenje? Nem sokat találtam infót itt,ezért kérdem.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#74106) f4lcon válasza vendingo (#74083) üzenetére


f4lcon
őstag

nem tudom merre vagy, de néha szoktam Pécsett vagy Szolnokon is lenni...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74107) Krill77 válasza Maxximus (#74105) üzenetére


Krill77
őstag

Az es1 tol csak jobb lehet..

(#74108) Ochocinco46 válasza #16820480 (#74099) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Ritkán, lazán összetekerve berakom mondjuk a kabátzsebembe, de semmi extra igénybevételnek nem tenném ki, csak ennyit azért bírjon, arra értettem a strapabíróságot.
Hangzásra eddig az AKG k324p volt a nagy kedvencem(tudom igénytelen vagyok ilyen téren ezek szerint :) ), csak sajnos tönkrement és már sehol nem kapni. Igazából annak keresnék méltó utódot, azóta volt egy rock zirconom, de most inkább többet költenék rá, ezért adtam meg azt a keretet.
Szóval igazából úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy a k324p-hez hasonló hangzást keresek :)

(#74100) Krill77
minél hamarabb kéne, ezért az ebay rendelés kizárva sajnos.

(#74109) Nigér


Nigér
őstag

Békés, boldog Karácsonyt kívánok minden betérőnek, érdeklődőnek, szakinak!

(#74110) Tulku válasza Nigér (#74109) üzenetére


Tulku
veterán

Én is fülesben gazdag, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Nigér: hmmm...a betérőket először betörőknek olvastam... :)

(#74111) monti0222w válasza Tulku (#74110) üzenetére


monti0222w
addikt


Hasonlóan, békés boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, és a jővőre nézve, mindenki találja meg álmai fülesét, hogy azon hallgathassa kedvenc zenéit. :K

(#74112) fericske válasza monti0222w (#74104) üzenetére


fericske
addikt

Meggyött.
Hidegen is teljesen hallgatható már, akár fülön is be lehetne járatni. Hozta azt ami az emlékeimben volt, persze többet használva másabb lesz.
Semmi bántó nincs benne nagyhangerőn sem, ami egy sarkalatos tesztpont nálam.
Kiegyenlített ahogy írva vagyon. Van minden a szuboktól kezdve felfelé, és semmi sem mászik rá semmire.
A térérzet is rendben van, de egyébként sehol semmi extra eddig.
4-5 számot hallgattam meg vele vegyes műfajokból. Mindenevőnek tűnik.
A tesztzenékre csak a bejáratás után kerítek sort.
Érződik egy kis zörgés a magasoknál és textúrázatlanság a mélyeknél.
Meleg hangúnak írják ezt a fülest tesztekben, de inkább neutrális. Legfeljebb az olcsó, visongó BA-hoz szokott fülek érzik melegnek.
Érdekesség, hogy a műszaki paraméterei szerint könnyen hajtható (16 ohm - 100dB érzékenység), mégis 2,5x-es erősítés kell neki ugyanahhoz a hangerőhöz mint a Vyrus 1-nek (16Ohm, Sensitivity: 108 +/- 3DB).

Anyagminőség kiváló, ahogy írtam is. Rugalmas, puha jóminőségű gumiborítású kábelezés. A kábelösszekötő könnyen csúszik rajta, mégis pozíción marad. L jack.
Acélházas (az E2000 alumínium).

Adnak hozzá egy puha műbőr tasakot, jóminőségű, rugalmas fülkampót (egyenesen és fül felett is hordható) és 5 pár hibrid szilikon harangot 4 féle méretben. 2 pár M, 1pár S, 1 pár L, meg 1 pár az L és M között.
A harangok valódi hibridek, a Final saját fejlesztése. Célja a Spinfit-hez hasonlóan, hogy a harang beforduljon a hallójáratba.

Már az eddigiek alapján is fenntartom, hogy aki nem akar ilyen árban kínai csodákkal kísérletezgetni, annak ez a két füles jó választás.

szerk.
Most látom, hogy az E3000 eddig 5 díjat söpört be (1 angol, 4 japán), az E2000 meg 2-őt (2 japán).

[ Szerkesztve ]

(#74113) darvinya


darvinya
titán

Békés karácsonyt kívánok!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74114) D0zeR


D0zeR
tag

Helló, elektronikus zenére 8-9 ezerért melyik fülhallgató ajánlott?

(#74115) fericske válasza D0zeR (#74114) üzenetére


fericske
addikt

Kicsit tegyél hozzá.
SoundMAGIC E10

(#74116) monti0222w válasza fericske (#74112) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönöm Feri a beszámolót, akkor ez lehet üti a Vyrust?
Santana-val kipróbálnád, tudod a gitár miatt?
Nekem meleg hangúként összeségében (meg az ára is) tetszett a Bosshifi B3 hangja.
Kellemes ünnepeket kívánok neked, és jó zene hallgatást. :K

(#74120) Sidositanaka


Sidositanaka
tag

Sziasztok
Tud valaki segíteni hogy milyen oldalról tudok letölteni (Ak70-hez) mínőségi zenét?
Előre is köszönöm :R

(#74121) fericske válasza monti0222w (#74116) üzenetére


fericske
addikt

Belehallgatok néha menet közben. Eddig változást nem vettem észre.
Most még (talán később sem) nekem hangra nem üti a Vyrust, de a Bosshifit sem.
Annyi, hogy nyersen is már elég jó, mint a Vsonic vsd3/gr7 füleseim voltak. A többi vacak volt, és épp a Vyrus a legvacakabb :)
Kipróbálom Santana-val is, persze.
Ez nem a V karakterű füles, ne feledd. A közepek eléggé prominensek, ami szerintem eléggé jó a gitárhoz is pl., vagy általában rockhoz, a zenékhez amiket hallgatsz
Nem is tudom miért a V karakert preferálod.
Nem lehet, hogy ezért vagy elégedetlen folyamatosan?

(#74122) monti0222w válasza fericske (#74121) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönöm, :K de az AF78 az már kiegyenlített, hybrid füles, az AF56 az erős V karakter. Meg, tudod van a Tenore-m is ami szintén kiegyenlített füles. :K

(#74123) Frawly válasza fericske (#74121) üzenetére


Frawly
veterán

Rockra a V-kiemelés való. Nézz még akármilyen rock EQ beállítást (akár a Google Képkeresőjében rock eq kifejezésre rákeresve), az mindegy milyen lejátszó, látni fogod, hogy a középtartomány le van benne húzva a magashoz és a mélyekhez képest. Persze nem annyira, hogy ne hallatsszon, meg elnyomja a másik két tartomány, de alapvetően az EQ-görbének mindig V-s jellege van rocknál, és ugyanez jó metálra is, meg tapasztalatom szerint akusztikusra is, bár annál az is számít, hogy mikori felvétel, milyen minőségű, milyen a keverése, milyen vokál van benne. Szóval teljesen jól teszi, ha gitárzenéhez V-s füleseket keres, én is azt preferálom, nem véletlenül.

(#74124) #16820480 válasza Frawly (#74123) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez azért érdekes, mert a rock és metál zenék esetén a hangszerek és ének jelentős része pont a középtartományban van.

(#74125) monti0222w válasza #16820480 (#74124) üzenetére


monti0222w
addikt

Kivéve a bass gitárt. Annak azért jelentősen hallatszódnia kellene. :K

(#74126) Bodz


Bodz
nagyúr

Nem azért jó sokszor a (durva) V karakter, mert a sok mély és magas eltereli a figyelmet arról (ápol és eltakar), hogy milyen szarult felvett, kevert zenét is hallgatunk? Ugyebár sok metál album egy mosott izének mondható.

[ Szerkesztve ]

(#74127) #16820480 válasza monti0222w (#74125) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a basszgitár alja az elég mélyre lemegy, talán a lábdob is azért, meg a cinek és elektromos gitárok teteje az maga tartományba esik, de a legtöbb hangszer inkább középre. Nekem általában ilyen zenékkel a középtartomány felbontása és leképzelése a legfontosabb, mert ha az nincs meg, akkor megette a fene az egészet :K

(#74128) Tulku válasza #16820480 (#74124) üzenetére


Tulku
veterán

Azom is elmélkedni kell ilyen esetekben, hogy a V karakter valójában mit is jelent, illetve milyen szinten beszélünk V karakterről.
Kifejtem...tehát pl az U18 V karakter...sokak szerint...a honlapon kiegyenlítettnek írják, én is éreztem egy enyhe basszuserőt, na de ettől olyan hangszerhangjai voltak, hogy leszállt a fejem.

Ha jobban belemélyedünk a témába, érdemes olvasni a fül és fejhallgatók esetén az ideálishoz közelítő un Harman cél görbéről, aminek frekiképe igen c sak elgondolkodtató, de ekkor beszélünk kiegyenlített hangképről.

Azt hiszem általánosságban a V karakter egy mély és magas kiemelt valamit jelöl általában. De persze ez a gyakorlatban normálisabb füleseknél nem így valósul meg...mondjuk egy erős középmagas kiemelés mindent magával ránthat, akár az egész hangképre rányomhatja a bélyegét és bármilyen kiegyenlített lenne egyébként, mégis V karakternek érezzük.

Abban az értelemben maximálisan igazad van, hogy a rock, vagy akusztikus zene hallgatása nem ekvivalens a közép tartomány "elnyomásával" illetve ha a mély energiák rátelepednek, akkor igen fárasztó, hallgathatatlan, mosott, mocsáros hangképet kapunk....ha pedig a középmagas és magas tartományok túlsúlyosak, akkor rövid idő alatt kifáradunk (jobb esetben) vagy eleve sibilance-val terhelt mesterkélt ügyeket hallunk.

Én épp ezért nem is szoktam ezen tényezőt kiemelni (V, U, semleges karakter) hiszen egyéni preferencia is lehet, ki mit érez annak...
Mondjuk egy felbontás, tér elhelyezkedés, hangszerek megjelenítése, tonalitás...az már más tészta...ott van miről beszélni...

(#74129) #16820480 válasza Tulku (#74128) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ennél fontos megjegyezni, hogy leadott hangfrekvenciáról beszélünk, vagy arról, amit érzékelünk. Mert az a Harman púp az ránézésre leadott, ami ugye kompenzál az emberi hallás általános sajátosságaihoz (milyen frekvenciákra érzékenyebb a fülünk és mikre kevésbé).

Az EQ, amit utólag a lejátszón beállítasz, az egy teljesen relatív dolog, a lánctól függetlenül egy relatív formázást ad a hangnak, ami ugye a népszerű appokban Rock címen szerepel, az elég konkrétan V-re hasonlít.

De az meg megint egy dolog, hogy ha valamiből elveszel, azzal relatív a többit emeled meg, és mondjuk egy közép-magas kiemeléstől tűnhet úgy, hogy nincs mély, pedig az nem változott, csak a közép-magas intenzitása nőtt meg.

(#74130) Tulku válasza #16820480 (#74129) üzenetére


Tulku
veterán

"Mert az a Harman púp az ránézésre leadott, ami ugye kompenzál az emberi hallás általános sajátosságaihoz (milyen frekvenciákra érzékenyebb a fülünk és mikre kevésbé)."

Pontosan erről írtam...hogy mi is az a V....vagy V egyáltalán...és most nem a 10 dolláros izékről értekezem...

(#74131) kemcso válasza Tulku (#74130) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem ezt inkább a másik topikban kéne megvitatni, oda való. Itt a 5-ért mit vegyekben hmmm :)

(#74132) Tulku válasza kemcso (#74131) üzenetére


Tulku
veterán

Na jaaa....én sem tudom épp mikor hol vagyok :)

(#74133) Frawly válasza #16820480 (#74099) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyen tárolótokot milyet ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#74134) #16820480 válasza Frawly (#74133) üzenetére


#16820480
törölt tag

Például ehhez hasonló bármilyen merevebb anyagból levő tok jó lehet. Vagy ha nem akarsz rá várni ennyit, akkor szintén kiváló megoldás a kemény szemüvegtok is, az még talán van is kéznél otthon például.

(#74135) Tulku válasza Frawly (#74133) üzenetére


Tulku
veterán

Kemény szemüvegtok...első szemüveg boltba be és választasz...

(#74136) fericske


fericske
addikt

HiFi Headphones Boxing Day Deals
(MO-ra £15 a szállítás)

(#74137) pulutodurumo válasza fericske (#74136) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jött egy Beyerdynamic Byron karácsonyra. Kíváncsi vagyok... Ez SoundMagic alapú?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74138) fericske válasza pulutodurumo (#74137) üzenetére


fericske
addikt

Igen. Alapvetően az E10.

(#74139) #71562240 válasza Bodz (#74126) üzenetére


#71562240
törölt tag

De azért - tűnhet jónak.

(#74140) htc07


htc07
addikt

sziasztok,

agybadugós fülest keresek ismét, sürgősen (Kína nem játszik), 8 ezer körül, inkább basszus orientált, lehetőség szerint mikrofonosat. :R androidhoz.

[ Szerkesztve ]

(#74141) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Tudtok olyan fülest ajánlani, amit oldalt, párnán fekve is alig érzek? A Piston III ideális volt a célra, de tönkrement (így, agyonhasználva is több, mint 2 évig bírta), és, mivel már nem gyártják, félek rendelni onnan, ahol még kapni.

Maradjak budget-ben, és vegyek Piston Fresh-t (a minőség annyira nem szempont, alváshoz kell)? Vagy tudtok esetleg valami tartósabb kábellel rendelkezőt ajánlani, max 5e Ft-ig? Köszönöm.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#74142) -Tsaba-


-Tsaba-
tag

Üdv! Olyan fül- vagy fejhallgatót keresnék ami kifejezetten sportoláshoz ajánlható, azon belül is inkább konditermi edzéshez (értem ez alatt hogy hajolgatni, feküdni, stb.).
Nem tudom hogy valami vezetékest vagy vezeték nélküli lenne e a jobb.
Van egy apró mp3 lejátszóm (trevi), de gyanítom hogy nem a legjobb minőségű, így a BT-s vonalra az vitt hogy viszont telefont hordok mindenhova (munka miatt is).
Leginkább elektronikus zenét hallgatok edzés közben (trance, techno).
10e forintig gondolkodom újban, de vadászok itt a hardverapron is.
Amik felvetődtek bennem (sztem jó árban vannak):
Sony XB50BS BT - vezeték nélküli 10e-ért, Mee audio M7P vezetékes 5e-ért, Artic ARCTIC P324 - ez bt, de inkább fejhallgatónak mondanám, esetleg egy alap sony bt fejhallgató...
Tanácsot kérnék olyantól aki nem csak futáshoz, de konditermi edzéshez is használ ilyesmit. Félek hogy ami futáshoz jó, az nálam nem biztos hogy beválik...
Előre is köszönöm. :R

(#74143) #16820480 válasza -Tsaba- (#74142) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én termi edzéshez használtam például Sony SBH20-at, egyáltalán nem zavart, de valószínűleg az a fajta még kényelmesebb lenne, amit nem kell csíptetni, hanem csak egy kábel van a két füled között. Meizu EP51, Tennmak Pro vagy Piano a BT kábellel szintén, valamelyik Awei is, vagy ha sok mélyet akarsz, akkor ott a Macaw T1000 talán, az is megfelelhet.

A vezeték megoldható, mondjuk póló alatt vezetve, de engem zavart a zsebben levő telefon általában össze-vissza lötyög. Talán a legjobb egy karpántba rakott telefon és egy BT füles lenne a kényelem szempontjából.

(#74144) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Dockin D Move-al találkozott már valaki? + [link]
Bluetooth hangszóró mellé fogom kapni, mint free item.
Van bármi esélye, hogy hallgatható lesz?
Igazából nincs szükségem bt iem-re, csak kíváncsiskodok.
Ha más nem, talán edzősnek jó lesz.

Esetleg van valamilyen kínai tesója? (Arra gondolok, hogy ez valamilyen átcimkézett kinai dolog lehet).

[ Szerkesztve ]

(#74145) -Tsaba- válasza #16820480 (#74143) üzenetére


-Tsaba-
tag

Köszönöm. Igen, ez a legnagyobb kérdés hogy közben hova rakjam a telefont. Eddig végül is bevált az MP3 + vezetékes füles kombó (sennheiser füles sokat javított a hangzáson, csak sűrűn kirázódik) . Meg unom már a zenéket vadászni, telefon meg akár mehetne spotify vagy youtube playlist is. Mondjuk ez a meizu kifejezetten tetszik, aweikre viszont sokan panaszkodnak. Sok edzős videóban azt látom hogy fejhallgatóban edzenek. Pedig szerintem egy sport fülhallgató jobban a helyén maradhat. BT-s fülessel még őszintén szólva csak futni láttam embereket...

[ Szerkesztve ]

(#74146) Krill77


Krill77
őstag

Hi.
Maga az armatura, h tud meghibasodni? Recseg, pattog, elnémul?

(#74147) Tulku válasza Krill77 (#74146) üzenetére


Tulku
veterán

elnémul....nagyon érzékeny...sokkal érzékenyebb mint a sima membrán....

(#74148) #43960832


#43960832
törölt tag

Sziasztok! Emag-on óriási Soundmagic leárazás van, csak szólok. Egy PL30+-t rendeltem is. :)

(#74149) vendingo válasza #43960832 (#74148) üzenetére


vendingo
veterán

Lehet nálam van a baj, de én nem látok akciót?
Ugyanannyiért van minden mint múlt héten.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74150) #16820480 válasza -Tsaba- (#74145) üzenetére


#16820480
törölt tag

BT fülesnél arra figyelj, hogy ha leteszed a telefont, akkor nem mindegyiknél lesz igazán jó a vétel, ha mászkálsz közben, vagy bemegy valaki a jelútba. Nekem Mee Audio X6-nél volt ilyen gondom, Tennmak már jobb sokkal, de az SBH20-nak volt a legjobb vétele.
Fejesben nem tudom hogy csinál mondjuk valaki fekvőtámaszt, vagy fekve nyomást, simán lefordult szerintem a fejről a ilyesmi... Bár ha elég nagy a szorítóereje :U

Illetve még egy dologra figyelj, ha BT fülest veszel. A telefontól függően érdemes választani a fülest is, hogy milyen kodeket kezel. iPhone az csak SBC és AAC, ebből az utóbbi a jobb minőségű. Android esetén meg SBC, és jobb telefonoknál aptX vagy akár aptX HD. A minőség emelkedésével viszont a hatótáv csökken, mert ugye nagyobb lesz az átvitelhez szükséges sávszélesség is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.