Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74901) 4ron


4ron
senior tag

5000 forintig Gearbestről melyik BT fülest érdemes megvenni? A haveromnak csak arra kell, hogy amikor megy munkába (15 perc), odafelé hallgathasson egy kis zenét, de ne kelljen a kábelt rakosgatni. Meg néha buszon, ha hazautazik. Semmi speckó igény.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#74902) Csápájev válasza 4ron (#74901) üzenetére


Csápájev
őstag

Én egy awei a920-at használok,az erre,amit írtál megfelelhet.
Bringázáshoz,futáshoz is használom.
Ha jól tudom a 990 ennél újabb,esetleg ennek érdemes utánanézned, ha mások nem ajánlanak jobbat.
Azt azért tudnod kell,hogy ezen az áron bluetooth fülesekből csak nagyon alapok vannak,ha kényes a hangzásra nem fogja szeretni,de amit írtál arra szerintem jó :D

[ Szerkesztve ]

(#74903) vicze válasza Clemi (#74896) üzenetére


vicze
félisten

Ha tudnád, hogy mekkora, a Tennmak antennája, akkor nem csodálkoznál. ;)
Konkrétan kisebb mint 5mm, szettnéd mutatok képet.

Amennyiben sportoláshoz használod és ki a szabadban mozogsz minél nagyobb nyílt téren, az nehezíti a vevő dolgát, mert annál inkább direkt rálátás kell a jeladóra, mert nincs miről visszapattanjon a rádiójel. Alapesetben, rálátás kell, de mivel a 2,4GHz szépen pattog mindenről, így zárt térben nagy távolságot is megtehet, rálátás nélkül. De nyílt terepen már ez eléggé problémás lehet.

De nem csak az antenna mérte számít, hanem a jelerősítés is, ami áramfogyasztással arányos, tehát leginkább az aksi méretével függ össze.
Amúgy az hogy kihagy vagy megakad 1-1 pillanatra normális, de az se szabad előforduljon túl sűrűn, óránként egy teljesen oké.

(#74904) vicze válasza Nigér (#74894) üzenetére


vicze
félisten

Hát a B400 olcsóbban adja tök ugyanezt. Tudnám mi benne, a "Desigend by Meizu" mikor kulcsra szerelve kapják Knowles-től...

(#74905) zzola válasza darvinya (#74892) üzenetére


zzola
félisten

Elsődlegesen futáshoz kell, azon belül is futópályán használom (nem terepfutás) majd, kötelezéshez van BT hangszóróm...

(#74906) zzola válasza vicze (#74889) üzenetére


zzola
félisten

Ehhez nem is fér kétség, csak ugye már nem az olcsó kategóriáról beszélünk és próbára oly kicsi az esély...
Még nézelődök, az összefoglalóban szereplő ajánlott elemeket megnéztem....:)

(#74888) kemcso

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#74907) Nigér válasza vicze (#74904) üzenetére


Nigér
őstag

De ez legalább nem úgy néz ki, mint egy fülbe faragott brikettdarab ;]

(#74908) darvinya válasza zzola (#74905) üzenetére


darvinya
titán

Akkor valamilyen fül klipsz kellene, ami belülről rögzíti.
Vagy fül feletti vezetésű.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74909) Veron válasza Veron (#74866) üzenetére


Veron
őstag

Szerintetek melyik a legjobb izoláció tkeintetében a 10k alatti sávban? Kösz!

- Vsonic VSD2 / VSD2S
- Piston Hybrid
- Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT
- Vivo XE800
- Bosshifi B3
- SoundMagic E10
- Audiofly AF56

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#74910) monti0222w válasza Veron (#74909) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem olyan embert nem találsz aki mindet hallotta volna, nekem is 5 volt, van belőle. Emlékeim szerint a Vivonak nem volt rossz az izolációja, és a AF56 ha jól helyezik be a fülbe akkor ő is jól zár, persze tökéletes nincs pláne ebben a kategóriában. A többi, vagy nem hallottam, vagy nem zár annyira jól. Viszont az is sokat számít ha szivacsos harangot, tipet használsz hozzá, az jobban izolál mint a szilikon. :K

(#74911) Bodz válasza Veron (#74909) üzenetére


Bodz
nagyúr

A VSD2 biztosan nem.

(#74912) Veron


Veron
őstag

köszi! sajnos a Vivot nem lehet kapni, az Audiofly pedig nem könnyen és csak meglehetősen drágán beszerezhető. mi a harmadik legjobban izoláló? :) ahogy említettem: a buszon szeretném alacsony hangerővel hallgatni a hangoskönyveket.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#74913) Clemi válasza vicze (#74903) üzenetére


Clemi
veterán

Nos legalább addig eljutottam, hogy a fülesek a ludasak az akadozásban, bár mikor 20 centire van a teló és a füles bár a kábel a nyakam mögött, azért ez elég gáz.
Van egyáltalán olyan típus, ami nem csinálja ezt sportolás mozgás közben? A szobában nem téma, mert ott sose használom (csak próbálgattam a kapott plugokat a méretük miatt) viszont utcán a teló 90%-ban a zsebemben van a füles meg a fülemen.....

(#74914) monti0222w válasza Veron (#74912) üzenetére


monti0222w
addikt

Öszintén, nem tudom, talán az E10 nagyobb hangerőn és szivacs harangal lehet jó lenne. :K

(#74915) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Fél év után kontaktos lett a Brainwavs Deltám, kicsivel előtte pedig elhalkult a bal oldal, így (,ha sikerül is gariztatni,) inkább vásárolok valami mást, annyira nem jött be.

Kérdéseim a sokat hallott fórumtársak felé:
- Eredeti Xiaomi Piston 3-mat honnan tudnék még szerezni. Akárhol néztem, nem elérhető.
- Jó alternatívája lehet a Hybrid?

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#74916) #16820480 válasza jolti05 (#74915) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eredeti P3-at már legfeljebb csak használtan, évek óta nem gyártják. A Hibrid az más jelleg hangot ad, több benne a mély.

(#74917) bilon73 válasza Clemi (#74913) üzenetére


bilon73
aktív tag

helló,

én SE-t használok BT fülessel.

awei (980, 880)-nél volt szaggatás. sőt a 880-nál konkrétan olyan, hogyha jobbra fordítottam a fejem, akkor elvesztette a kapcsolatot. edzőteremben kb 5 m a távolság.

Tronsmart encore S2 - szintén volt hogy szaggatott. szintén 5 m edzőteremben.

Most sony XB70BT használok. nem szaggat. bárhol hagyhatom az edzőteremben a telót, nem veszt jelet.

És akkor amit megfigyeltem. akkor kezdett el szaggatni, ha a fülesek töltöttsége a "fél" alá csökkent.
És szaggatás csak akkor volt, ha teló a zsebben. De volt hogy a telefont mozgattam a zsebben, és egy bizonyos pozicíóban jó volt.

Amúgy visszagondolva a sony is szaggat, ha lemerülőben van, bár ott a csaj előbb mondja, hogy low battery, aztán szaggat, de onnan még kibír 30 percet simán...ilyenkor a farmerból átteszem a kabátzsbebbe. :)

(#74918) f4lcon válasza zzola (#74891) üzenetére


f4lcon
őstag

átfutottam felette, my bad.
de a lényeget látom nem sikerült leszűrni. majd beveszem a fogalmazásgátlómat.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74919) zzola válasza f4lcon (#74918) üzenetére


zzola
félisten

Hát ennél részletesebben már nem lehet megfogalmazni... :DDD

(#74920) Clemi válasza bilon73 (#74917) üzenetére


Clemi
veterán

Nos pont a lényeg, a teló a zsebben a füles a fülben páros... tehát ez mind ilyen. Akkor nem parázok, hogy azért mert "kinaivacak" hanem együtt élek vele, mert amúgy a hangminősége mindkettőnek meglepően jó, főleg az árukhoz képest.

(#74921) 4ron válasza Csápájev (#74902) üzenetére


4ron
senior tag

Ha a srácnak tetszik a JBL fülesek hangzása, ez amit linkeltél megfelelő lehet a célra? :D Nem túl igényes a srác, ha intenzív a mély hang, az már neki jó :C

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#74922) Csápájev válasza 4ron (#74921) üzenetére


Csápájev
őstag

Te,ez annyira szubjektív...
A mély hangzás szerintem vezetékeseknél is necces, nemhogy BT füleseknél.
Nem merlek jobban rábeszélni,ezek nagyon alap fülhallgatók.
Nekem ,haveromnak pl bringázásra,rádiózásra tökéletes,de aztán ahány ember annyi féle igény.
JBL füleseket nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#74923) bilon73 válasza 4ron (#74921) üzenetére


bilon73
aktív tag

ha intenzív mély kell, ez tuti:

sony XB70BT extra bass

ebben intenzív :K

(#74924) Juliuska


Juliuska
senior tag

Sziasztok!

Meguntam a tyúkbelet, ezért kinéztem magamnak egy BT-s headsetet (Philips shb5850). Olyan közepes futkorászásra használnám.
Mivel BT-s füles, éppen ezért nincsenek komoly elvárásaim, de szeretném, ha legalább a közepes akksiidőt (ahogy nézem, első blikkre ezt hozza is), jobbféle (=erőteljesebb) mély hangot, gubanc mentes lapos kábelt, szélesebb frekisávot (=elég jól hallok még :D), és megbízhatóbb márkát hozná.

Ha volna valakinek jobb ötlete, vagy tapasztalata a fentebbi headsetet illetően, azt megköszönném. :R

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#74925) f4lcon válasza Juliuska (#74924) üzenetére


f4lcon
őstag

ha nem sürgős, akkor fele ennyiért Macaw T1000 kínából.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74926) #16820480 válasza f4lcon (#74925) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk inkább harmadáron, pont láttam a banggood 18 dollárért árulja.

(#74927) Csápájev válasza #16820480 (#74926) üzenetére


Csápájev
őstag

Ezt mikor láttad?
nem találom banggoodon.
Viszont van gearbesten.
Nekem túl nagynak tűnik :(

[ Szerkesztve ]

(#74928) vicze válasza Juliuska (#74924) üzenetére


vicze
félisten

"gubanc mentes lapos kábel"
A lapos kábel nem gubanc mentes, hanem garantálja, hogy 1éven belül ripityára törik, mivel túlságosan merev.

(#74929) #16820480 válasza Csápájev (#74927) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, akkor ott, annyira egykutya nekem ez a sok kínai webshop :D

Én sem vagyok oda azért a kialakításért, de valahova kell az akksit is tenni, különben semeddig nem fogja bírni egy töltéssel.

(#74930) Csápájev válasza #16820480 (#74929) üzenetére


Csápájev
őstag

Ebben a 10-15 ezres árkategóriában van még ajánlott Bt fülhallgató?

(#74931) #16820480 válasza Csápájev (#74930) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meizu, Xiaomi hasonló kialakítással, Tennmak Pro, de ott meg a vétel nem mindig a legjobb. E10BT talán, meg a Sony cuccai egész jók szoktak lenni. Volt Avantree Clipper is nálam, a hozzá adott füles pocsék, de a modul nem rossz. Elsőre ezek jutnak eszembe. Meg ott vannak az Awei meg QCY cuccok is, amiket mai napig nem próbáltam, de egy időben nagyon sokan rákattantak itt is a topikban.

(#74932) Csápájev válasza #16820480 (#74931) üzenetére


Csápájev
őstag

Awei 920-am van, hát kb mint egy kétezer forintos vezetékes füles...
Rádiózni, konditerembe jó,de ennyi.
Xiaomim sport BT is volt,el is adtam gyorsan,mert ugyanezt a szintet hozta 10ezerért.
E10 BT sajnos inkább 25-30,mint 10-15.
Megnézem amiket írtál,köszi.

[ Szerkesztve ]

(#74933) Mezey Lipót válasza 4ron (#74921) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Ezt vettem és meglepően szépen szól, jó basszussal. Árban pedig verhetetlen.

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#74934) #16820480 válasza Csápájev (#74932) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagy csodát ilyen árban nem érdemes várni sajnos. Vezetékesben is a 10 ezer az a szint, amiért tényleg érdemes már egyáltalán pénzt adni, alatta inkább azok vannak, ami akkor tetszik, ha nem érdekel a téma és nem akarsz rá költeni. Kb ahogy én vásárlok mondjuk kávéfőzőt, 5 ezerért a Tescoban :D

Ugye ha azt nézed, hogy vezetékesben olyan 10 körül indul a hallgatható, kellemesebb hang, akkor erre még költségként rájön, hogy a BT fülesbe kell BT modul, DAC, esetleg valami erősítés-féle, akksi, meg nem is tudom még mik. Ezeknek az ára arányosan csökken ahogy felfelé haladunk a kategóriákban, de ilyen olcsóbb cuccoknál minden fillére számít. És hát minden extra alkatrész megdobja az árat, és akkor még a tervezés-kivitelezés részét nem is említettük.
Szerintem kb egy Avantree Clipper és egy neked tetsző olcsóbb füles a belépő szint, csak a kialakítást nem szeretik sokan, hogy csíptetős modul van, meg külön füles (aminél nem árt a kábelt rövidebbre vágni, stb).

Igazán jó BT meg mondjuk egy A&K XB10, ami 30 ezer körül volt a fekete péntek akciók alatt itthon, és mellé valami kellemes füles.

szerk.: Amúgy az RHA MA650-ből is van azt hiszem BT változat, de nem tudom milyen lehet.

[ Szerkesztve ]

(#74935) Csápájev válasza #16820480 (#74934) üzenetére


Csápájev
őstag

"Kb ahogy én vásárlok mondjuk kávéfőzőt, 5 ezerért a Tescoban"
Elevenemre tapintottál,mert én meg azoktól a kérdésektől dobom el az agyam a kávé topickban ,hogy "milyen gépet vegyek max 10ezerért,ha olyan kávét szeretnék inni,mint a kávézóban?" :D

(#74936) fericske válasza #16820480 (#74934) üzenetére


fericske
addikt

Amúgy az RHA MA650-ből is van azt hiszem BT változat, de nem tudom milyen lehet.

Szerintem az nagyon jó hangú füles jó ár/értékkel.
A 750 bt-je viszont nem jó, sehogy sem, szintén szerintem.
Habár lehet minden mindegy, mert az agyamnak kell hozzájuk szokni, és csak a gyártási szórás tesz köztük különbséget. Szóval ez véletlenül sem ajánlás, mert értelmetlen lenne, kivéve ha agymenés van....talán.

(#74938) speedydb23 válasza speedydb23 (#74895) üzenetére


speedydb23
senior tag

Erre valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#74939) monti0222w válasza speedydb23 (#74938) üzenetére


monti0222w
addikt

Egyik ismerösőm vett EP51-t, de nem sportra használta csak általánoságban, és a hangja tetszett neki. Ennél többet sajna nem tudok írni. :N

(#74940) Juliuska válasza f4lcon (#74925) üzenetére


Juliuska
senior tag

Köszi a tippet, rámozdulok :R

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#74941) Muzix


Muzix
csendes újonc

AudioFly? Örömmel olvasom, micsoda reputációja van a "szagértők" között.
Sziasztok, tanulni jöttem. Bár sok mindent láttam, hallottam már, hátha többet megértek a sorok közt olvasva. Néha hozok híreket termékekkel kapcsolatban, ha ilyet szabad...May the MUZIX be with you.

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#74942) darvinya válasza Muzix (#74941) üzenetére


darvinya
titán

Hírek írása elvileg nem ütközik szabályzattal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74943) fericske válasza monti0222w (#74939) üzenetére


fericske
addikt

Monti!
Működik a kuponkód. Az AF180 így 140ezer. ;)

(#74944) Muzix válasza fericske (#74943) üzenetére


Muzix
csendes újonc

Kellene neki. Ha már híreket hozok legyenek közte jók is...:-)

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#74945) 4ron válasza Csápájev (#74922) üzenetére


4ron
senior tag

(#74922) Csápájev: akkor lehet inkább offolom a témát, legalább nem kell rendelni neki, plusz aztán hetente hallgatni, hogy "Mikor érkezik már???". Emiatt utálok ismerősnek rendelni külföldről.
(#74923) bilon73: csak ez már más árkategória :U
(#74933) Mezey Lipót: ennyit mondjuk lehet megérne a történet. Ha nem jön be neki, akkor se bukott rajta sokat. "Vesztett" ő már el 20.000 forintot is örömlánytól hazajövet, de annyira nem bánkódott :DDD

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#74946) Csápájev válasza 4ron (#74945) üzenetére


Csápájev
őstag

Ok,bár megmondom őszintén szerintem megér 2500-3000 forint kockázatot :D

(#74947) monti0222w válasza fericske (#74943) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi fericske, de még az összeg nem áll a rendelkezésre, nem most gondoltam megvenni. :N
Egyelőre pusztán az érdeklődés hajtott, hogy megéri-e váltani, kapok hangban annyit hogy megérje a váltást, illetve a pénzt amit kiadnék érte.
Meg ezidáig elégedett vagyok az AF 78-l is, viszont mint következő szintlépés az AF 180 lenne, az biztos, márkának belül. :K

Muzix: örömmel fogadjuk a híreket, meg az egyébb ínfókat is. :K

[ Szerkesztve ]

(#74948) Veron válasza monti0222w (#74914) üzenetére


Veron
őstag

Nehéz ügy ez. Reméltem van valami izolációs best buy.
Akkor taktikát váltok: van jó minőségű szivacs toldalék 1500 ftig bezárólag? Mert kipróbálnám a Xearsemmel, hátha úgy is jó lenne.
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#74949) 4ron válasza Csápájev (#74946) üzenetére


4ron
senior tag

Jó fej voltam, elküldtem neki a linket. Aztán majd mérlegeli, szerintem beleugrik úgy is :K

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#74950) monti0222w válasza Veron (#74948) üzenetére


monti0222w
addikt

Sajnos nem találtam, néztem a Muzix árait és ennél jóval többért van csak, esetleg kintről rendelve valamelyik webshopból? Ali, Ebay, Amazon már drágább valamivel.
Illetve a Nomono boltot felhívhatod, ott nem láttam árát feltüntetve, hogy mennyi az annyi! Az E 10-re is rákérdezhetsz. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.