Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) Bodz válasza Krill77 (#74600) üzenetére


Bodz
nagyúr

Alin majdnem mindig ennyi. Ennél nagyobb akcióra gondolok ilyenkor. :D
Whizzer A15 sem tűnik rossznak, ha valami melegebb, sötétebb hangot akarsz. Majdnem vettem.

[ Szerkesztve ]

(#74602) Krill77 válasza Bodz (#74601) üzenetére


Krill77
őstag

Mindig? Az az mk1.. most látom ilyen olcsón először. Ez 80 szokott lenni. A magaosi valamelyik es a pmv közt vacillálok. De azt olvasom, h elobbiek annyira mégsem jok + amp kell. A pmv meg csunya. De lehet olcsóbban tudja azt amit a k3 igy miért is fizetnék többet?

(#74603) s4tch válasza Krill77 (#74598) üzenetére


s4tch
veterán

Élőben teljesen jól néz ki, és még a hangja is rendben van. Nekem kicsit szúrós volt a magasa, de ez tényleg csak szőrözés, áráért jó vétel. Lehetne cserélhető a kábele, kb. ennyi - de legalább a hozzá adott kábel remek.

A különböző vélemények abból fakadnak, hogy sem a fülünk, sem az elvárásaink, ízlésünk, sem a tapasztalataink nem egyformák. Az nagyjából biztosnak tűnik, hogy a 10-20 dolláros kategóriában hiába keresi az ember a megváltást, ott szinte kivétel nélkül mindegyik fülessel komoly kompromisszumokat is vállal az ember.

(#74604) Krill77 válasza s4tch (#74603) üzenetére


Krill77
őstag

Nekem annyi az elvarasom, h ha kifizetem a bosshifi árának 2,5x eset akkor essen le az állam. De ha meg lehet oldani olcsóbban az még jobb. Nekem amúgy a hang tisztaság a lényeg. Ezért armaturas fülesben gondolkodom - talán tévesen. Hisz ott a vsonic, az sem az.

(#74605) Bodz válasza Krill77 (#74602) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hát én akárhányszor néztem mielőtt megvettem mindig kb. ennyi volt. Ó, jobb a K3 Pro, mint a PMV. Részletesebb, nagyobb a a felbontása, tere, viszont agresszívebbre van hangolva. Egy jó forrás (amibe az erősítő is beletartozik) nem árt mindenhez. A két említett füles pont szépen profitál belőle. A K3 többet.

(#74606) #16820480 válasza Krill77 (#74604) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem akarlak megsérteni, hogy kb olyasmit csinálsz, mint az aranyláz idején a szerencsevadászok, hogy próbálkozol hátha itt vagy ott van arany, mert valahol azt írták/mondták :N Azért nincsenek csodák, hiába tudnak néha egész jó cuccokat gyártani a kínaiak. Ha az álladat akarod keresni, azért minden egyes feljebb lépésnél igen komolyan meg kell dobni az eredeti összeget, ahonnan indultál.
Leginkább pedig amit Bodz mond, meg kell hallgatni, mert senki más füle nem lesz olyan mérvadó, mint a sajátod. Tisztasághoz én csak armatúrás fülest keresnék, mert a hibrideknél azért ott lesz alul a dinamikus armatúra meleg torzítása, pontatlansága (amit amúgy sokan szeretnek is).

(#74607) s4tch válasza Krill77 (#74604) üzenetére


s4tch
veterán

Halál komoly és fontos kérdés: mit hallottál eddig, amitől leesett az állad?

(#74608) Krill77 válasza #16820480 (#74606) üzenetére


Krill77
őstag

A 8 hoz képest a 20 az nem komoly? Arra is ugyelnem kell, h jol hajthato legyen es a drágábbak inkabb 40+ ohmosak.

(#74609) Krill77 válasza s4tch (#74607) üzenetére


Krill77
őstag

Amikor először hallottam hybrid fulest. azért nem kell annyira komolyan venni az áll leesést. Csak 20 e korul szeretnék jo boltot csinálni. Es általában mindent amit lehet elolvasni a célpontrol.
(az áll leesés amugy mindig valamihez képest alakul ki. Egy 2e ftos hoz képest egy 4 ezres is adhat ilyet. Ebben reménykedem a 8 e rol 20 ra valtasban is. (például az jo kiindulas, h Bodz szerint a k3 jobb mint a pmv. Pedig az elobbirol tobb a negatív komment netszerte.)

[ Szerkesztve ]

(#74610) #16820480 válasza Krill77 (#74608) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem csak az impedancia számít, hanem az érzékenység is. Meg eleve ezek elég vagányul megadott értékek, mivel a frekvencia függvényében is változnak. De a lényeg az lesz, hogy az adott füles hogy alkalmazkodik az adott forráshoz.
Amúgy lehet a 20 már nagy lépés, ezt egy kipróbálás után el tudod dönteni. Viszont azért azt érdemes nézni, hogy a 20 még mindig alsó kategória, még ha nem is annyira gagyi már. Szóval biztosan jobb lesz, de nem biztos, hogy érezni fogod a kategória ugrást, amitől leesik az állad.

(#74611) Bodz válasza Krill77 (#74609) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azért is lehet több negatív a K3-ról, mert elterjedtebb szerintem. Több véleményben több negatív lesz. Azt azért hozzáteszem megint, hogy nem telefonról vagy dap-ról hallgatom.
A Vsonic isten igazából nem tiszta (árához képest az), csak a karaktere, jelentős kiemelése(i) miatt érzed úgy. Olcsón a világosabb hangú fülesek könnyen kelthetik ezt az illúziót. A K3 már nem csak illúzió (normális armatúra került bele), és a dinamikus driver miatt kellően testes, meleg a mély tartomány is. Olyan dinamikus fajta mély... Amit lehet nehéz értelmezni vagy eldönteni, hogy jobb-e neked, mint az armatúrás. Ehhez kell a tapasztalat. Meg egy csomó pénz elégetése. :D Akadnak kivételek is, pl. a HEM6, na annál meg nem mondanám, hogy armatúra felel a mélyért.

De a technológia egy dolog, a jó hang meg más. Lehet hibrid, dinamikus, armatúrás, planár, elekrosztatikus. Bármiből ki tudnak értelmes hangot hozni a magasabb árkategóriában is.

[ Szerkesztve ]

(#74612) Krill77 válasza Bodz (#74611) üzenetére


Krill77
őstag

Hát. Kösz az infót. Lehet, h vissza kanyarodok a k3 ra akkor es kihagyom a pmv-t. (2 cserélhető kábel plusz pont.)

(#74613) Bodz válasza Krill77 (#74612) üzenetére


Bodz
nagyúr

A végtelen kínálatból ezekről olvastál már? :D Kinera H3, Macaw GT600S, Rose Mini 2, Fidue A73, Edifier H297, Fiio FH1, Astrotec AM850, Simgot EN700, Ostry KC09, Shozy Hibiki, BGVP DM5.

(#74614) Krill77 válasza Bodz (#74613) üzenetére


Krill77
őstag

Kb a feléről igen. H3 macaw Simgot Ostry bvgp - ezekről részletesen.

(#74615) fericske válasza Krill77 (#74614) üzenetére


fericske
addikt

Állítólag a HZ HZSOUND M001-nek is érdemes utánanézni. [link]

(#74616) Krill77 válasza fericske (#74615) üzenetére


Krill77
őstag

Nem 20 dollárért akarok fulest venni. 20 e ért. Amúgy már olvastam régebben koszi.

(#74617) fericske válasza Krill77 (#74616) üzenetére


fericske
addikt

Igen, tudom, és azt is, hogy a legjobbat akarod megvenni.....Sosem fog sikerülni.

(#74618) Bodz válasza Krill77 (#74614) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szavazzunk, hogy mit vegyél? Akkor nem kell többet őrlődni a túl sok infó, teszt miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#74619) Krill77 válasza fericske (#74617) üzenetére


Krill77
őstag

A kérdés nem is ez volt. Ezt általánosan ertettem. Mindenki a legjobb felé törekszik. De az durva, h van aki egy k3 pro t gyengébbnek hall mint egy vsd1 et. Az ilyen szélsőségről írtam, h be tudnak zavarni.
Volt nekem 20 ezres sony fulesem 2008 ban. (akkor volt annyi) de ma már kevés lenne az a hang 20 ért. Igy az ember kutat. Főleg, h a bosshifi szebb hangot ad annál. Így benne van a pakliban, h ennek a 3xos áráért ma kaphatok egy komoly elörelépést. Tehát az a trend, h nem csak a csúcs fülesek ára nő, de le le csurog a jo hang az alsóbb szegmensbe.

(#74620) Bodz válasza Krill77 (#74619) üzenetére


Bodz
nagyúr

Aki ilyet ír azt elküldeném fülészetre.

(#74621) trepxe válasza f4lcon (#74569) üzenetére


trepxe
tag

Hááát. A comply-nál én még nem találtam jobbat. Nem olcsó, de a prémiumbenzin sem. Lehet járni BKV-val is, ízlés kérdése.

(#74622) Krill77 válasza Bodz (#74620) üzenetére


Krill77
őstag

A k3 ra kellett fizetned még itthon?

(#74623) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Rendelkezek egy számomra remek kis Koss Porta Pro fejhallgatóval, de most elsősorban a nem "vájtfülű" igényt teljesítő és rövidebb ideig tartó rádióhallgatáshoz keresek egyszerű és olcsó fülhallgatót, amit mobiltelefonos Jack-ről csatlakoztatva használnék.

Praktikus lenne, ha még mikrofonnal is el volna látva, de ez nem feltétel, és az összefoglalóban is olvastam, hogy amennyiben a hangminőség elsődleges, úgy érdemes ezeket mellőzni, mert a plusz alkatrész egy újabb meghibásodási lehetőséget rejt magában és ronthat a hangminőségen.

Elgondolásom szerint (amit természetesen megváltoztathatok) gyakrabban inkább csak az egyik fülembe lenne bedugva.

A nagyon mélyre nyomható fülhallgatóktól ódzkodok, viszont a régebbi mobilokhoz gyártott kicsi fejűek folyton kiestek fülkagylómból, emiatt valamilyen fülre ráakasztható típusra gondoltam (például ez a CANYON CNS-SEP), viszont a néha felvett szemüveg szára miatt nem biztos, hogy helyesen feküdne fel.

Véleményetek szerint milyen típust kellene keresni, mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#74624) darvinya válasza Dhampir (#74623) üzenetére


darvinya
titán

Rossz topik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74625) Ochocinco46 válasza darvinya (#74624) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Jó topik, csak nem olvastad el a hsz-t :)

[ Szerkesztve ]

(#74626) fericske válasza Dhampir (#74623) üzenetére


fericske
addikt

ear hook for earbuds
Van néhány variáció. A méretek jók egy átlagos fülhallgatóhoz, és valamennyire rugalmasak is a szilikonosok.

(#74627) Dhampir válasza fericske (#74626) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a tippet, ráadásul a JVC név "jól cseng". :)

(#74624) darvinya

:-(

(#74628) darvinya válasza Dhampir (#74627) üzenetére


darvinya
titán

Sorry, tényleg nem olvastam végig hsz-ed, csak első pár sorban lévő fejhallgatóig jutottam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74629) Dhampir válasza darvinya (#74628) üzenetére


Dhampir
félisten

Semmi gond. :)

(#74630) f4lcon válasza Krill77 (#74612) üzenetére


f4lcon
őstag

Bodz mesélte, hogy neki volt PMV-je, és eladta nekem? :)
szerintem egyértelműen jobb, mint a Bosshifi, de dupla annyiba is kerül. (alin rendszeresen 65-69$ körül elérhető)

ha már szavazunk, akkor én is a Magaosi-ra szavazok, hogy azt vedd. ha nem tetszik, átveszem :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74631) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

Sziasztok!

A nővérem keress egy füllhalgatót hosszú távra.
Pop és klasszikus zenét hallgat.
Mobilról használná gyakran buszon metrón, stb., tehát fontos a hangszigetelés.
In-Ear stílus hagyományos kábellel.

Keret: 7-10k

(#74632) Bodz válasza Krill77 (#74622) üzenetére


Bodz
nagyúr

Peches voltam, igen.

(#74633) Gatto75 válasza fericske (#74587) üzenetére


Gatto75
csendes tag

Igen, feltűnt nekem is. Eddig minden fülesemet JVC Spiral Dot illesztékkel használtam. Feltettem erre is és tényleg hangosabb lett, meg sokkal rosszabb is. Ordenáré, bömbölő mélyei lettek, brrrr... :) Ez az első fülhallgatóm, amelyiknek nem tett jót a Spiral Dot, szóval maradok a gyári illesztéknél, azzal pompás.

(#74634) ht42


ht42
senior tag

Hali!
A Piston 3, vagy a Piston Hybrid lenne a jobb választás szerintetek?
Jazz, jazzrock, régebbi pop-rock és klasszikus zenét is hallgatok.
A 3-as valszeg kiegyenlítettebb, de nem vagyok már fiatal, lehet, hogy nekem jól jönne a V-hangkép.

Hoppá, a kérdés nagyjából tárgytalan, mert már nincs Piston 3, helyette valami Piston 3 Youth Version van, az gondolom gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#74635) #16820480 válasza ht42 (#74634) üzenetére


#16820480
törölt tag

Piston 3 már kifutott termék, nem lehet kapni, legfeljebb csak hamisítványt.

(#74636) ht42 válasza #16820480 (#74635) üzenetére


ht42
senior tag

Igen, igen, elkéstem a szerkesztéssel.
Tudsz valamit erről a Youth Versionról? Túl olcsónak tűnik.
Ezenkívül itt a dilemma: Hybrid, vagy Hybrid Pro?

(#74637) xors


xors
senior tag

Sziasztok!

BT fülhallgatót keresek, eddig a JBL -eken akadt meg a szemem.

JBL E25BT és a T110BT közül nem tudom melyik lenne a jobb, avagy megéri -e az e25 a dupla árat.
Nagyrészt utazás közben, bringán lenne használva. Strapát bírja remélem, mert nem szoktam kímélni a füleseket.
:R

(#74638) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Teljesen amatőr vagyok a fülhallgatók témában, eddig is csak az iPhone gyári fülesét használtam, de elég macerás mind a munkahelyen mint repülés közben a vezetéket ide-oda rakni, mindenhova beakad, kirántja a fülemből a fülest, stb.
Keresek egy BT fülest IEM, V hangképű és viszonylag jó izolációs tulajdonsága van. Első sorban munkahelyen és utazás közben használnám iPhoneal párosítva. Ha lehet, ne legyen nagy méretű nyakpántja ami kényelmetlenné teszi a viselését. Üzemidőben 2-4 óra bőven elég, és ha lehet legyen strapabíró. Árkategória: 5 - 10 - 15.000.

Köszi a segítséget!

(#74639) #16820480 válasza ht42 (#74636) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Youth azt hiszem az, ami régebben a Basic volt, egy filléres változat, jóval gyengébb hanggal, de hát azért a pénzért nagyon nem lehet mit várni.

Hibridből két fajta van, a sima és a HD, az összes többi csak a boltok által ráaggatott becenév. Van ahol Pro néven HD-t adnak, van ahol sima Hibridet. A képet kell nézni, azon egyértelmű.

(#74640) vicze válasza #16820480 (#74639) üzenetére


vicze
félisten

Talán(!) Basic az utolsó alsó kategóriás, ez. Youth, Colorfull, meg kutyafüle néven mentek a korábbiak, meg az első Piston műanyag változata, az szörnyű.

Szóval a legolcsóbb most Basic, bár láttam más néven is, hogy tök egyszerű legyen. :)
A kép annak egyértelmű max. aki tudja, melyik melyik. :)

[ Szerkesztve ]

(#74642) Krill77


Krill77
őstag

Ezeket ismeri valaki?
brainwavz R3
Dunu Titan 1/Fiio Ex1
brainwavz B2
ety hf5
Ezeket ajánlja egy tag a magaosi K3 pro helyett es meglehetősen (sokkolóan) komoly gyűjteménye van. Illetve a vsd3 es a gr07 még.
Esetleg van valaki aki hallotta valamelyiket es a k3 prot? Azt írja a tag 60$-nál nem ér többet.. :S

(#74643) Bodz válasza Krill77 (#74642) üzenetére


Bodz
nagyúr

Van aki meg azt írja, hogy roppant olcsó a hangjához képest. :D Sose veszel semmit, lassan biztos vagyok benne. :D

(#74644) Krill77 válasza Bodz (#74643) üzenetére


Krill77
őstag

Csak annak 4 fülese van. Ennek a tagnak meg 50. Szvsz érdemes tájékozódni. Egyéb cuccaimnál megfigyeltem, h a hozzá irt negatív kommentek részemről is megtaláltattak. Ott volt pl a blitzwolf es 1. Agyba-főbe van dicsérve. Az én véleményem pedig nem ez, hanem pont az amit a pár "lehúzó" írt. Te pl biztos hallottad a vsd3-mat es tudsz véleményt mondani (vs k3 pro.)

(#74645) s4tch válasza Krill77 (#74644) üzenetére


s4tch
veterán

Ki ez a tag? VSD3: erős V karakter, combos, kicsit terjengős, elsőre letaglózó mélyekkel, nem éppen minőségi kábellel. Ha valami kiegyenlítettebb, tisztább hangot keresel a Bosshifi után, akkor felejtsd el nyugodtan.

(#74646) Krill77 válasza s4tch (#74645) üzenetére


Krill77
őstag

https://www.head-fi.org/threads/magaosi-k3-pro-impressions-and-discussions-thread.839011/page-63?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C8826034127

(kova4a)

[ Szerkesztve ]

(#74647) vicze válasza Krill77 (#74644) üzenetére


vicze
félisten

Nekem meg van jelenleg 40db fülesem, 5$-tól "kicsit" többig, ettől számítani fog bármit is a véleményem? Nem. Van több viszonyítási alapom, és nagyvonalakban be tudom lőni egy füles "értéket", de ennyi. Azt hogy neked mi tetszik egyedül egyvalaki tudja, te. Egyszerűen, olyan magas a variációs lehetőségek száma, hogy hihetetlen, van aki gálára moddolni a meglevőt, van aki másikat vesz, de csak egy illeszték drasztikusan véleményt változtathat. Minél több véleményt olvasol annál kevésbé veszel bármit is. Nyilván próbálja az ember kitalálni, hogy ki mondja a te igazd, de ez elég szerencsejáték.
Drágább füles jobban szól semmi értelme fillért *aszni, ha tudod, hogy milyen hangzás kell.

EX1 1st gen van, és továbbra is kategóriában, messze a legjobb ár érték arányú fülesnek tartom. A minőség és a tartozékok kiválóak.

(#74648) Krill77 válasza vicze (#74647) üzenetére


Krill77
őstag

Nem fillért szeretkezek csak informálódok. Ha lehet mindent elolvasok. Főleg ha olyanokat olvasok, h leválik a gyári kabelrol meg, h kiszakad a vetőcső meg, h nem valo telora csak erősítve. ( Egyébként biztos vagyok benne, h szépen szól. De van sok szépen szóló 20 ezerért.)

(#74649) vicze válasza Krill77 (#74648) üzenetére


vicze
félisten

EX1 50$ szóval 13e, messze nem 20. 23e-ért már F5-t van, ami pont egy szinttel jobb.
Vetőcső EX1 esetében nehezen szakad, kivitel full fém, ahhoz a teljes füles kell ketté válljon. Hibátlan termék nem létezik, a hiba árny nem mindegy. Bármelyik termékről lehet hibát írni.

Jelen esetben minél többet olvasol, annál kevésbé fog bármelyik is megfelelni, mert csak kiemeled a hibákat, amik elnyomnak minden mást.

(#74650) Krill77 válasza vicze (#74649) üzenetére


Krill77
őstag

K3 pro - nál olvastam ezen hibákat. Akinek meg 40 fulese van annak igenis jobban adok a véleményére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.