Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) xgyuri


xgyuri
csendes tag

Sziasztok!

Több mint 6 hosszú boldog év után a Shure SE215 fülesem eltávozott :( :( Utódját szeretném megtalálni. Jelenleg a két füles között vacilálok

- Fiio F9 Pro
- Sony XBA N1AP

Véleményeteket szeretném kérni, hogy szerintetek melyik lehetne méltó utódja szeretett fülesemnek ?? (esetleg további jelöltek megnevezésével)

Válaszotokat előre is köszönöm szépen :)

[ Szerkesztve ]

StarCraft 2 id: GyuszoHun #952 | | | Diablo 3 id: GyuszoHun #2741

(#75452) #16820480 válasza xgyuri (#75451) üzenetére


#16820480
törölt tag

F9pro ezek közül, de nézzél rá az RHA T10 és T20 fülesekre is, mostanában linkelte valaki, hogy akciósak éppen.

(#75453) Krill77 válasza xgyuri (#75451) üzenetére


Krill77
őstag

A hardveraprot nem nézted at? 50 ezret ezekért nem adnék..

(#75454) soetigabor válasza soetigabor (#75424) üzenetére


soetigabor
tag

Amíg válaszra vártam, okosítottam magamat, a kérdés is upgradelődött.

Ha Galaxy S7-tel hallgatok Spotify prémiumot, megérné a plusz pénzt a T10, vagy elégedjek meg egy MA750-nel?

(#75455) kemcso válasza soetigabor (#75454) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem a Spotify miatt éri meg a T10 hanem mert sokkal jobb hangja van. Főleg, hogy most akciós és alig drágább :)

(#75456) soetigabor válasza kemcso (#75455) üzenetére


soetigabor
tag

De nekem a Spotify-hoz kell viszonyítanom sajnos, meg a telóhoz. Jobb hangja lesz így is? Nem hallgatnám mással, nincs erősítőm meg semmi.
MALL-ra gondolsz? Ha megéri tényleg azt a 7e Ft pluszt, akkor talán rászánom magam.. :)

(#75457) kemcso válasza soetigabor (#75456) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, Muzixnál akciósabb, sétálj be és próbáld ki mindkettőt és döntsd el megéri-e neked a magasabb árat.

(#75458) soetigabor válasza kemcso (#75457) üzenetére


soetigabor
tag

Mallnál nem sokkal drágább a mikrofonos, és nekem az fontos, hogy legyen rajta. Eléggé kívül esik a Muzix, de majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#75459) default.


default.
őstag

Sziasztok.

Van egy Xiaomi Piston 2 fülesem, amit még pár éve vettem, és ár/érték arányban nagyon elégedett vagyok vele. Most egy haveromnak ajánlottam, de tele van a net pár száz meg 1-2 ezer forintos vackokkal Piston 2 típusjelzés alatt. Honnan lehet tudni, hogy mi eredeti, és mi nem? Ez pl. eredetinek tűnik, leglalábbis az ára alapján. Tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm szépen,
Üdv!

(#75460) #16820480 válasza default. (#75459) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mivel már évek óta nem gyártják, így annak a valószínűsége, hogy valami kí boltból eredetit kapsz erősen konvergál a nullához. De ez a helyzet igazából a P3 fülesekkel is már.

(#75461) vicze válasza soetigabor (#75458) üzenetére


vicze
félisten

Az "i" jelölésű RHA termékek, csak iOS kompatibilitással rendelkeznek, Androidon nem fognak működni a hangerő gombok, csak a play/pause jó esetben.

(#75462) f4lcon


f4lcon
őstag

korábban írtam, hogy vettem egy marék kínai noname fülest.
azt hiszem a további karakter szaporítás feleslegese rájuk, mind f.o.s.c.h.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75463) #16820480 válasza f4lcon (#75462) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor hozzák a várható szintet ezek szerint :))

(#75464) soetigabor válasza vicze (#75461) üzenetére


soetigabor
tag

Igen, köszi ezt tudtam. A hangerő gombok nem is feltétlenül szükségesek nekem, viszont a mikrofon igen, a funkció gomb meg csak ráadás, ha működik.

(#75465) Fitzgerald válasza #16820480 (#75442) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Kipróbáltam a Meze-vel meg a T10-el is, egyikkel sem. El tudom képzelni hogy igazad lesz, és bizonyos fülesekkel megy a dolog, másokkal meg nem. Amúgy megoldódott közben a helyzet, sikerült rootolnom a V20-at, és felraktam innen a Louder MAX V2 modot. 65 környékén így kb. azt a hangerőt kapom a T10-től, amit elvárok tőle.

[ Szerkesztve ]

(#75466) default. válasza #16820480 (#75460) üzenetére


default.
őstag

Ezt szomorúan hallom. Mert magamnak is vettem volna a közeljövőben, nagyon bejött a Piston 2.
Esetleg tudnál ajánlani ehhez hasonló árú/minőségű fülest?

Köszönöm!

(#75467) f4lcon válasza #16820480 (#75463) üzenetére


f4lcon
őstag

ez a szokásos kínai minőség :) magas nincs, az is csak mosott, cserébe van mocsaras és sok mély. hangkép még így is majdnem V mert közepe aztán tényleg ismeretlen fogalom. színpad nincs.
persze 500 forintos fülesekről beszélünk, így az elvárható szintet hozzák (azaz megszólalnak, ha jel érkezik) de ennél többre hiába vágyunk. azt hiszem kínaiból is legalább 10$-t kell elkölteni ahhoz, hogy alap szinten értékelhető hangot kapjunk.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75468) Tulku válasza f4lcon (#75467) üzenetére


Tulku
veterán

Te szuperhős...tisztellek becsüllek, többször találkoztunk, jót beszélgettünk....de mikor veszel már a sok kacat helyett valami komoly fülest?

Vagy téged a bolhapiac vonz? :D

Hátha kincseket találsz?....

(#75469) vicze válasza Tulku (#75468) üzenetére


vicze
félisten

iPhone-ja van szegénynek. :( ;]

(#75470) #16820480 válasza vicze (#75469) üzenetére


#16820480
törölt tag

* normális fülest és lejátszót...

;]

Amúgy HA2-je is van, azzal nem lenne értelmetlen fülest hajtani már egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#75471) vicze válasza #16820480 (#75470) üzenetére


vicze
félisten

De nem használja. :DDD

(#75472) GML válasza #16820480 (#75470) üzenetére


GML
őstag

Addig odaadhatná, legalább nem fogok bajlódni addig sem a k3k3val. ;]

(#75473) #16820480 válasza default. (#75466) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, elvileg a Piston Hybrid Pro (nem a Pro HD) az utódja,amit még kapni, és az hasonló karakter, de mondjuk Soundmagic ES18 is hasonló füles szerintem.

(#75474) brcz


brcz
tag

Helló, valaki tudna véleményt mondani a Bose soundsport illetve a soundtrue ultra fülhallgatókról?

Mindenképpen zenehallgatáshoz kellene munka közben.

Köszönöm előre is :)

(#75475) GML válasza brcz (#75474) üzenetére


GML
őstag

Van valami indok, hogy sportfülest szeretnél használni?

(#75476) brcz válasza GML (#75475) üzenetére


brcz
tag

futni is szoktam illetve aktív fizikai munkát végzek és tetszik ennek a két fülesnek a kialakítása is

(#75477) demmer123


demmer123
őstag

Szeretnék venni egy fülhallgatót a telefonomhoz Xiaomi MI A1.

Milyet ajánlanátok?

Ezt néztem ki van ennél jobb alternatíva ebben az 4-6ezer árkategóriában?

SoundMagic ES18

[ Szerkesztve ]

(#75478) monti0222w válasza demmer123 (#75477) üzenetére


monti0222w
addikt

Itthonról, szerintem nincs, ha csak nem a kintről rendelést is vállalod?
Kínából lehetséges olcsóbban viszonylag jó füleshez hozzájutni, vagy jut eszembe a 3. nagy kínai füles teszt topicot felkeresed ott tudnak olcsón ajánlani megfelelő fülest. :K

[ Szerkesztve ]

(#75479) demmer123 válasza monti0222w (#75478) üzenetére


demmer123
őstag

Ezt találtam még 6-ezer árkategóriában ez nem jobb mint amit linkeltem?[link]

Nem szeretnék külföldről rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#75480) soetigabor válasza demmer123 (#75477) üzenetére


soetigabor
tag

Ilyenem van jelenleg. Igaz, hogy most készülök feljebb váltani róla, de az árát megéri, ennyiért rendben van a hangja.

(#75481) monti0222w válasza demmer123 (#75479) üzenetére


monti0222w
addikt

Öszintén, nem hallottam még a Piston Air-t, az ES18-t igen, az árához képest jól szól, de csodát nem várnék! Pistonok közt nekem anno a 3. tetszett a legjobban, volt is, de szerintem az Air-től sem várható csoda! :N

(#75482) kemcso válasza demmer123 (#75479) üzenetére


kemcso
Ármester

Emlékeim szerint vicze1 hallotta és rettenetesnek írta. Az ES18, ha az itthoni vásárlás fontos.

(#75483) vicze válasza monti0222w (#75481) üzenetére


vicze
félisten

"nem hallottam még a Piston Air-t"
Szívesen elküldöm legalább jó messzire lesz tőlem, ha szerencséd van akkor elveszik útközben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75484) kemcso válasza vicze (#75483) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor jól emlékeztem :DDD

(#75485) Seraph 16 válasza brcz (#75474) üzenetére


Seraph 16
őstag

Vezetékes Soundsportom volt, de visszavittem, mert volt egy nagy hibája, és alklamatlan a futásra. Elsőre nem volt az igazi a hangja, de pár óra után nagyon szépen beállt, jó a tere, a részletessége, és kellemes a hangképe. Lehet, hogy nem mondanám egy analitikus darabnak, de kifejezetten élvezhető volt, és nagyon kényelmes is. Mellesleg nyitott kialakítású, így a környezeti zajokat is beengedi, ez sportnál szerintem előny. Ami miatt visszavittem, az az, hogy ahol a zsinór a fülhallgatóhoz illeszkedik, ott valami gumis anyag van, ami picit mindig hozzátapadt a zsinórhoz, és mozgás közben ahogy elmozdult kattogó hangot hallatott. Elvileg ez egy bizonyos gyártási szériánál volt gyakori probléma, és sokan észre sem vették, de engem az őrületbe kergetett.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#75486) monti0222w válasza vicze (#75483) üzenetére


monti0222w
addikt

Az gáz hogy ennyire dicséred! :Y :D

(#75487) wolfman


wolfman
veterán

-

semmi, nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#75488) f4lcon válasza vicze (#75469) üzenetére


f4lcon
őstag

genyó vagy :DDD

van egyébként egy Bowers & Wilkins C5-öm, egy Beats urBeats-em és egy Marshall Minor-om is szóval nem csak kínaiból van sok, hanem próbálgattam 150$-os füleseket is, de ott is kb akkora a hit&miss arány mint a 20$ füleseknél, szóval úgy gondoltam ha próbálkozok, akkor inkább töredék áron :DDD
persze vehetnék én is valamit, ami tökéletes lenne, de azt vettem észre én azt a hangot üldözöm, amit sheratan azzal a kényelemmel, amit te (BT) úgy, hogy ez Apple kompatibilis legyen.

(#75468) Tulku: a kipróbálás és a felfedezés érzése vonz, és mivel emellett van már kettő (számomra) jóval költségesebb hobbim, ez csak amolyan "mellék" hobbi.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75489) #16820480 válasza wolfman (#75487) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek aukciók, amiket még jóval feljebb fognak verni esélyesen. Arról nem is beszélve, hogy US-ból jön global shipping programmal, szóval előre ki kell fizetni a vámot és áfát rá majd az áron felül.

(#75490) Tulku válasza f4lcon (#75488) üzenetére


Tulku
veterán

"de azt vettem észre én azt a hangot üldözöm, amit sheratan azzal a kényelemmel, amit te (BT) úgy, hogy ez Apple kompatibilis legyen."

Az már így együtt egy komoly elérendő magaslat :)

(#75491) wolfman válasza #16820480 (#75489) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, közben észrevettem. :) Azon az áron ahol most vannak viszont még a vámot is bevállalnám. Csak annyira akarok már egy ilyen fülest, hogy rácuppantam felelőtlenül. Na de majd egyszer. Lehetne ebben a hónapban is egy blackfriday. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#75492) f4lcon válasza Tulku (#75490) üzenetére


f4lcon
őstag

és ahogy nézem, nincs is igazán olyan, mert nem true wireless-ben keresek ilyet, hanem a kettőt zsinórosan összekötős "hagyományos" elrendezésben.
amiben valószínűleg egy cserélhető mmcx csatis füles meg egy jó kábel lenne a megoldás, de ugye egyelőre nincs AAC képes jó kábel (arról ne is beszéljünk, hogy az Apple csak veszteséges formátumban hajlandó BT-n keresztül hangot streamelni)

szerk: a legjobbnak most ez tűnik: EarStudio ES100

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75493) Tulku válasza f4lcon (#75492) üzenetére


Tulku
veterán

Bonyolítod...dobd az almát végy egy oreós vackot és hallgasd apt-x-hd-n és ldac-on :)

(#75494) f4lcon válasza Tulku (#75493) üzenetére


f4lcon
őstag

meg dobjam az Apple Music előfizetésemet, az iTunes Match előfizetésemet, az iCloud-omban tárolt adatokat, meg minden mást is, igaz? ;) nem olyan egyszerű megszabadulni az Apple ökoszisztémától, ha egyszer beszippantott.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75495) #16820480 válasza f4lcon (#75494) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha előfizetés, akkor ott a Tidal, megy losslessben is, és nagyon korrekt kínálata is van. Az meg, hogy melyikért fizetsz havonta, szerintem mindegy :) A Match nem tudom mi, de arra is csak van alternatíva.
iCloud cuccokat simán letöltesz, mehet át Onedrive, Google Drive, Dropbox vagy akármi alá. Én ebből Gdrive-ot használok, az a legkényelmesebb szerintem droidon.

Szóval szerintem ez nem nagy dilemma :N De ha meg már droidot szerzel, akkor lehet még jack dugaszod is :))

(#75496) darvinya válasza f4lcon (#75494) üzenetére


darvinya
titán

Apple Music for Android by Apple
Ha már ez gond, mivel nekem is volt réges-régen regem WinXP -re. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75497) f4lcon válasza #16820480 (#75495) üzenetére


f4lcon
őstag

az iTunes match azt csinálja, hogy bármilyen zeném van bármilyen formátumban, azt ő megkeresei iTunes-on és beleteszi az elérhető legjobb formátumban a zenekönyvtáramba. 20-30Gb mindenhonnan a kilencvenes évek vége óta összeszedett zenéim esetében ez óriási segítség, mert vagy a 80%-át meglelte. album borítóval, meg mindenféle id taggel együtt, amiket én soha nem csináltam volna meg. gyakorlatilag rendbe szedte a zenéimet, kiválogatta őket albumok és előadók szerint, minden listázható, kereshető és soknál a minőség is léptékekkel jobb lett. (persze volt olyan, akinek a CD minőségű zenéit találta meg aac-ben, és lecserélte a gépén, de aki nem tart biztonsági mentést ilyen értékes gyűjtemény esetén máshol, az magára vessen, nekem jellemzően 128kbps mp3 zenéim voltak, azokon az aac csak javított)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75498) #16820480 válasza f4lcon (#75497) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez oké, de minek, ha előfizetsz, és elérhető a teljes zenekönyvtár, ami akarsz hallgatni, annak beütöd a nevét, és ott van flac-ban? :B

(#75499) f4lcon válasza #16820480 (#75498) üzenetére


f4lcon
őstag

ja, csak ennyi zenénél ki az, aki újra akarja keresni/letölteni azt az 3000+ darab számot, hogy új playlisteket csináljon? :O

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75500) #16820480 válasza f4lcon (#75499) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vannak olyan szolgáltatások, amik átviszik az egyikből a másikba a playlisteket meg kedvenceket. Bár egyik sem ingyenes, de ha tényleg szükséges, az az 5€ körüli összeg talán nem a világ.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.