Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75551) vendingo válasza Krill77 (#75550) üzenetére


vendingo
veterán

Az, hogy mi éri meg, mi szól jobban, mi kényelmes, 3 különböző dolog.
Lehet az a világ legjobb fülese, ha nem kényelmes a hordása, használata.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75552) Krill77 válasza vendingo (#75551) üzenetére


Krill77
őstag

En ugy vagyok vele, h 2 füles kell. 1 profibb otthonra es 1 "gyengébb" utcára. Sajnos a pmv nem csak fül feletti de ronda is. Sot csak szurket arulnak (az allin)

(#75553) Bodz válasza vendingo (#75546) üzenetére


Bodz
nagyúr

Alfa Genus V2. Ez ilyen általános ajánlás részemről inkább, mivel nem tudom, hogy a Bosshifi milyen. Árát megéri, van háromféle filter (3 jól megkülönböztethető hanggal), itthon is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#75554) vendingo válasza Bodz (#75553) üzenetére


vendingo
veterán

Ez tetszik, köszi a tippet. Mégse, mikrofonos.

Krill77: Itthon nem hallgatok zenét semmilyen formában. Csak kocsiban a saját hangszóróin, illetve utcán/buszon dap+ fülhallgató.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75555) Bodz válasza vendingo (#75554) üzenetére


Bodz
nagyúr

Van belőle miki nélküli is. :)

(#75556) vendingo válasza Bodz (#75555) üzenetére


vendingo
veterán

A linked, meg gyors googlizás csak mikisset dobott, de majd körbenézek, ha több energiám lesz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75557) Bodz válasza vendingo (#75556) üzenetére


Bodz
nagyúr

Linken is van miki nélküli. Ár alatt lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#75558) soetigabor válasza Bodz (#75539) üzenetére


soetigabor
tag

Nem voltam végül, mert átszerveződtek a dolgaim. Majd jövő héten talán. Nem szeretnék azért ilyen hamar túllépni rajta, van még időm visszaküldeni, addig meg hátha tényleg csak bejáratódnia kell.

(#75540) Fitzgerald: Persze, végigpróbáltam mindet. Most megállapodtam egyelőre a kisebb, dupla falúnál, bár ez elég kevés basszust ad így. ahogy hallom. A normálokkal az volt a bajom, hogy a jobb fülembe a legkisebb tökéletes, a balba meg semelyik, így jobbra mászik az összes basszus, bármit rakok bele. :(

(#75541) Seraph 16: Hirtelen vissza is kerestem, hogy írtam volna a tartományokkal kapcsolatban...? :DDD Pont a közepe az, amibe abszolút bele tudok kötni. A mély és a magas teljesen rendben van.

(#75542) bilon73: Biztató tipp, köszi egy kollégám is hasonló tapasztalatait mesélte ma. Várok még így vele. :)

(#75559) Deer76 válasza darvinya (#75544) üzenetére


Deer76
aktív tag

Az elég olcsónak tűnik, mégis jobb? Pioneer, Sony?

monti0222w: Az pont nincs MM-ban.

Köszi a válaszokat.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#75560) darvinya válasza Deer76 (#75559) üzenetére


darvinya
titán

Egyárban vannak Philips-szel.
Pioneer és Sony-ból olcsóbb van earbudban, ami ugyanolyan, mint a mostani.
Viszont műfaj és ízlés függő, hogy mit az elvárás.
Philips igazi brummogó, Pana inkább feszes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75561) Seraph 16 válasza soetigabor (#75558) üzenetére


Seraph 16
őstag

Szerintem sem hibátlan, és egy kis kiemelést is elviselnék rajta. De az első pár órában nagyon gáz összemosott valami volt, mostanra viszont kifejezetten részletesnek mondanám. A treble filtert használom az alap illesztékkel. A comply foam nagyon elvitte a hangot.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#75562) f4lcon válasza Bodz (#75553) üzenetére


f4lcon
őstag

nem fog neki hiányozni a Bosshifi hibridségéből fakadó magas prezentáció?

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75563) Bodz válasza f4lcon (#75562) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ezt én nem tudhatom. Van akinek nem hiányzik az olcsó armatúrás vinnyogás, van aki szereti, van akinek megváltás az armatúra nélküli élet, stb, stb, stb. Ennyire nem lehet ezt a dolgot leegyszerűsíteni, létezik olyan aramtúrás füles is, ahol nyomokban sincs meg az a fajta prezentáció, amire szerintem te gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#75564) Krill77 válasza Bodz (#75563) üzenetére


Krill77
őstag

Es az mennyibe kerül?

(#75565) vendingo válasza f4lcon (#75562) üzenetére


vendingo
veterán

Ez jó kérdés, de csak akkor derül ki, ha kipróbálom :)

Lana Del Rey szokott nálam menni nagyon sokat, ott kifejezetten dominál a Bosshifi a rengeteg énekhang és sok hangszeres zene miatt, de azért elkélne több basszus. A művésznő énekhangjával csodákat művel, kocsiban és itthon rendes hangkeltő hiányában nem is szoktam hallgatni, mert nem élvezetes, csak mossák a magasakat.

Sajnos a bosshifi miatt sok egyéb műfajt meg kifejezetten kerülök, mert nem élvezem vele: Rap, reggae, elektronikus

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75566) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy a fülesem bal oldal sokkal halkabban szól? Szinte csak suttog.

Huawei P8 Lite gyári fülese. A kábel mozgatására nem változik semmi, és nincs elszennyeződve sehol. Több eszközzel is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#75567) Krill77 válasza Truman (#75566) üzenetére


Krill77
őstag

Tipikus hiba. Annak kakukk..

(#75568) Truman válasza Krill77 (#75567) üzenetére


Truman
senior tag

Értem, és tudnál valamit ajánlani helyette, ami legalább ilyen minőségű?
A lényeg hogy ne "agyba dugós" legyen. Igazából mostanában csak filmet néztem vele laptopról, így nem kell a mikrofonos legyen.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#75569) darvinya válasza Truman (#75568) üzenetére


darvinya
titán

Csak pár hsz-t olvas vissza, ott vannak earbud fülhallgatók.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75570) soetigabor válasza Seraph 16 (#75561) üzenetére


soetigabor
tag

Mármint hogy értve vitte el? Torzított?
Közben a legújabb fejlemény, hogy utcai használatnál egyértelműen halk a füles, nem kap elég kraftot a samutól. A párom huaweijaval sem mondanám hangosabbnak, viszont 2 kollégám iphonejaval is kipróbáltam és lényegesen hangosabban szóltak. :(
Nem tudom, hogy megér e nekem még annyit a dolog, hogy kipróbáljam egy hordozható erősítővel. Nagyon nem akarok megválni tőle.

(#75571) Seraph 16 válasza soetigabor (#75570) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nekem a memóriahabos megoldás tompítja a hangot, alacsonyabb hangerőn sok magas veszik el.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#75572) darvinya


darvinya
titán

Ezeket vettem 400/500Ft-ért.

Sony féle sajnos 3mm-es, de felrakható 5mm-re is, szivacs viszont jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75573) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Olvasgattam és nyilván átlagos darab, bár ebből a márkából azért akad egészen jónak tűnő is, szóval, erről van valakinek tapasztalata?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#75574) Krill77


Krill77
őstag

Szerintetek ez: Senfer DIY K3003 gagyi? Mivel ott van, h diy meg a márka nev is nem tudom elődönteni. Elvileg ugyanaz az armatura van benne mint a k3 proban es a fiio f9 ben.

(#75575) #16820480 válasza Krill77 (#75574) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valószínűleg ócska hamisítvány. Nekem volt szerencsém DIY Se215-höz, köze nincs az eredetihez, már a kinézetén is látszik a minőségbeli különbség (sorjás ház, gagyi anyagok).
Ha neked odaadjuk a K3003 alkatrészeit darabokban, te sem tudnál belőle K3003-at építeni valószínűleg csak úgy. Pont ahogy egy random kínai földmívesgyáros sem fog tudni.

Fryskitt: A füleseiket nem ismerem, nekem hangfalam volt tőlük, azt imádtam, nagyon jó ár/érték arányú volt. Bár ez persze nem garancia semmire, mert másfajta tudás kell füles építéséhez.

(#75576) Bodz válasza Krill77 (#75564) üzenetére


Bodz
nagyúr

A sajátjaim közül pl az AF140 ilyen, kb. 50-60k.

[ Szerkesztve ]

(#75577) Fryskitt válasza #16820480 (#75575) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm... lehet, hogy teszek egy próbát. Nem annyira drága, max odaadom a gyerekeknek, ha nem annyira jön be. Nagyon tré meg csak nem lesz. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#75578) hezzo válasza Bodz (#75576) üzenetére


hezzo
tag

Bocs, ha már itt tartunk, írnál néhány szót az AF140-ről? Főleg az érdekelne, hogy az AF100-hoz képest milyen. Az nagyon tetszik, szóval kíváncsi vagyok, hogy nagyon más karakter-e a kettő.

(#75579) Tulku válasza #16820480 (#75575) üzenetére


Tulku
veterán

Mondjuk arról nem is beszélve, hogy ha még az armatúrát valahogy meg is szerzi, a dinamikus membránhoz hogy jut hozzá?....illetve mondjuk egy AKG válogatott armatúrákat kap, nem random kiválasztva...
Az illesztésekről, egyebekről nem írnék inkább...

(#75580) Blind


Blind
kezdő

Sziasztok !

Volt két kiszemelt füles :

JBL E65BTNC
SENNHEISER HD 4.50BTNC
Áruk azonos 54.999Ft.
Jól választottam amikor is a Sennheisert vettem meg ?

(#75581) #16820480 válasza Blind (#75580) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most már nem mindegy? :D

(#75582) bilon73 válasza Blind (#75580) üzenetére


bilon73
aktív tag

majd megtudod, ha meghallgatod. ha tetszik, akkor jól...

(#75583) Blind


Blind
kezdő

:O :O :O
Olyan nyugtalan lettem a válaszaitoktól.Valahol ki lehetne próbálni a JBL-t ?

[ Szerkesztve ]

(#75584) s4tch válasza Blind (#75583) üzenetére


s4tch
veterán

Nyugi, a kevésbé rosszat sikerült választani. A Senn nem gáz, a JBL pocsék. Inkább az a kérdés, miért utólag kérdezel, miért a fülhallgató topikban (ezek fejhallgatók), és miért veszel bt fejest, amikor számos vezetékes fejes ennyiért sokkal jobban szól.

(#75585) Blind válasza s4tch (#75584) üzenetére


Blind
kezdő

A topikért bocs nem is figyeltem :(

(#75586) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
ajándékba szeretnék venni fülhallgatót egy hölgynek. Általában alternatív stílusú zenét hallgat Xiaomi Redmi 4A telefonon.
- árkategória: 8-10k, max. 12k ha lényegesen jobb
- "agybadugós" kialakítás, előny, ha van hozzá többféle "feltét", azt szeretné, hogy ne essen ki a füléből...(eddig csak olyan volt)
- vezetékes megfelel, előny, ha van esetleg mikrofon is
- előny, ha van tokja (a női táskában tok nélkül szerintem hamar megadná magát)
- Magyarországról beszerezhető, mert 1 héten belül kellene
- a kábel vezetése mindegy, ha van javaslat, hogyan praktikusabb, akkor megfogadom (nem sportoláskor vagy utazáskor lesz használva, jellemzően otthon, fekvő vagy ülő helyzetben).
Előre is köszi :R

(#75587) bucsher válasza st6969 (#75586) üzenetére


bucsher
őstag

E10

In the pipe - five by five!

(#75588) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Futáshoz szeretnék venni egy egyszerű vezeték nélküli fülhallgatót, nem kell mikrofon, vagy más extra, csak olcsó legyen és ne nagyon szar. Mit ajánlanátok? Külföldi rendelés is játszik.

Ez pl. nagyon pocsék lehet? https://www.ebay.com/itm/A1-Wireless-Bluetooth-V4-1-Mini-Stereo-Bass-Driving-Running-In-Ear-Earphones-CV/323001809403

[ Szerkesztve ]

(#75589) st6969 válasza bucsher (#75587) üzenetére


st6969
őstag

Köszönöm, be is húztam edigitálnál 10990Ft-ért egy fekete-aranyt! :R
Ahogy néztem neten, úgy tűnik, jó ár érte, most akciós is, ingyenes szállítással...

(#75590) fericske válasza Brandynew (#75588) üzenetére


fericske
addikt

Ezért a pénzért már az is valami ha egyáltalán megnyikkan. Ebben az esetben nem is az a kérdés, hogy milyen minőségben nyikkan meg, hanem mondjuk mindkettő oldal megnnyikkan vajon? Lehet BT párosítani bármihez is? Ha igen, mind a kettő oldala "párosodik-e"? Ha netalán "párosodott", képes azt tartani is, vagy ledobál "ok nélkül"? Ha nem dobál le "ok nélkül", akkor mennyire jó az antennája, esetleg már akkor is megszűnik a kapcsolat, ha csak egy szövetdarab választja el az adót és a vevőt? Akksi kibír legalább 1 órát, és egy feltöltés után bekapcsol még valaha?
Ha csak ez a modell jöhet szóba, akkor venni kell vagy tízet, talán abból egy működni fog.
Konkrét modellt nem tudok mondani ajánlatra, csak jóval többért.

[ Szerkesztve ]

(#75591) Emperor_


Emperor_
addikt

Sziasztok!

1. Hallgatott stílusok: metal, EBM, GOA trance, world music, alternatív, progresszív rock.
2.a) izoláció (nem fontos), kiegyenlítettség (fontos), mély orientáltság (nem fontos), V-kiemelés (nem fontos), részletesség (fontos), strapabíróság (fontos).
2.b) Részletező, naturális, jó terű.
3. 10e-15e
4. IEM
5. Hagyományos, lógó kábelű érdekel.
6. Ne nyak mögötti elvezetésű legyen.
7. Igazából mikiset szeretnék. 2 eszközzel használnám, utcán: YP10 Samsung MP3 játszó és Xiaomi Redmi Note 4.
8. Egyet néztem eddig, a SoundMagic E10 az pld szimpi. Ha esetleg lenne hasonló hangzású mikisben. Az eddig legjobb fülesem egy Koss Porta PRO, ami itt ugye OFF, de kb ezt a szintet keresem, ha van ebben az ársávban.

Ha valamit kihagytam, kérem jelezzétek. Köszi előre is!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#75592) darvinya válasza Emperor_ (#75591) üzenetére


darvinya
titán

SoundMagic E10 C mikrofonos.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75593) Emperor_ válasza darvinya (#75592) üzenetére


Emperor_
addikt

Jaaa, hogy ilyen is van :) .
Köszi szépen :R !

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#75594) Fryskitt válasza Brandynew (#75588) üzenetére


Fryskitt
addikt

Figyelj, távol álljon tőlem a fillérb..s, de 4 dollár? És ebben benne van a csomagolás? Komolyan gondold át. Ne haragudj, tényleg nem rosszból... :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#75595) Bodz válasza hezzo (#75578) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hasonló felfogásban zenél, mint az AF100, szóval a magas tartomány visszafogottabb, nincs középmagas visítás sem. De sokkal tisztábban, részletesebben, jóval nagyobb felbontással teszi. Indokolt az árkülönség. :)
Sokan szeretnek teszteket olvasgatni, ezért linkelek egyet, mert nagyon jól megfogja a srác a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#75596) Tulku válasza Bodz (#75595) üzenetére


Tulku
veterán

Bakker most néztem meg a spiral ears SE5-öt tone generatorral...5 kHz-nél elnémul...ilyet még nem hallottam...Gregorz kényes lehet a középmagas kiemelésre...na akkor ezért nyugodt és pontos...
5,5-nél már szinte visszaáll, 6-nál peig, mintha mi sem történt volna...érdekes....

(#75597) monti0222w válasza Bodz (#75595) üzenetére


monti0222w
addikt

Tényleg jó a teszt, és az álom (AF180) fülesemet se húzza le. :D

(#75598) darvinya válasza Tulku (#75596) üzenetére


darvinya
titán

Elektronikai filterrel lehet ilyet csinálni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75599) Tulku válasza darvinya (#75598) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván...
Damper úgy sincs benne....de sorosan fzte fel az armatúrákat az biztos, mert 130 ohmot mérek mindkét kimeneten...

(#75600) Brandynew válasza Fryskitt (#75594) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha bemész egy Media Marktba, akkor ott több ezer olyan terméket találsz, amit eBay-ről, Ali-ról 20x vagy akár 30x olcsóbban kapsz meg. Ugyanezt a fülhallgatót 6-7 ezer Ft-ért árulják magyar elektronikai áruházakban.

De akkor ajánlatok nekem egyet, mondjuk 5-6 ezer Ft-ért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.