Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) kemcso válasza HurkaLES (#75400) üzenetére


kemcso
Ármester

Nézz körül az összefoglalóban

(#75402) krisz166 válasza kemcso (#75396) üzenetére


krisz166
csendes tag

köszi a választ :D (néztem már az összefoglalót amúgy :D) de nem tudom hogy jó lenne-e a rha mivel fül fölött megy a kábel és ilyen fajta fülest egyszer próbáltam és nem jött be annyira illetve úgy tudom nem nagyon szereti a kábele ha csak úgy zsebre vágom

(#75403) Bodz válasza Kobun1980 (#75399) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze. Amazonról pl ~28-ért már van 100W.

[ Szerkesztve ]

(#75404) funkmester


funkmester
aktív tag

Beyerdynamic Byron al tapasztalat?

(#75405) kemcso válasza funkmester (#75404) üzenetére


kemcso
Ármester

Jobb felső sarok, kereső.... [link]

(#75406) funkmester válasza kemcso (#75405) üzenetére


funkmester
aktív tag

ismerem, de ne mirt rola velemenyt akinek van

(#75407) pulutodurumo válasza funkmester (#75406) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mostanában nem cserélgetem a füleseket, nincs összehasonlítási alapom. A hangerő szabályzóért jár a pont, egyébként szerintem semmi extra. Baja nincs, de nem is valami hűha. Kellemes, populáris hang. Én fejjel lefelé használom, fül mögött vezetve a kábelt, különben nem tudom rendesen beilleszteni a fülembe. Nekem túl kicsi maga a háza. Mély a fülkagylóm.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#75408) funkmester válasza pulutodurumo (#75407) üzenetére


funkmester
aktív tag

koszi a valaszt :) akkor nem kiemelkedo a kozeptartomany....

(#75409) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Átvettem ma az RHA T10-et (32 rongy volt akciósan). Nekem ez halk vazzeg (LG V20-ról megy)...aztán lehet hogy csak fáradt vagyok mert 10 napja 4 órákat alszok, meg a fejem is fáj, és jobban tolerálom a hangnyomást vagy mittoménmi...de majd meglátjuk, este összevetem a többi fülesemmel.

(#75410) K1LLMy53Lf válasza Fitzgerald (#75409) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hogy-hogy nem T20at akkor már?:) (szimpla kíváncsiságból kérdezem)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75411) Bodz válasza Fitzgerald (#75409) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem túl érzékeny füles, ráadásul a V20 nem kapcsol high gain módba az alacsony impedanciája miatt. Ezért lehet halk.

[ Szerkesztve ]

(#75412) Fitzgerald válasza K1LLMy53Lf (#75410) üzenetére


Fitzgerald
veterán

40 körül talán még az is érdekelt volna, de nem akciós.
A T10 meg 32 volt akciósan 3 pár ajándék 400-as Comply tippel, ami magában egy 10 rongy körüli tétel saccra. Ergo majdnem 2.5-szer ennyi lett volna a T20, annyit meg akkor sem adnék érte, ha azt a karaktert keresem. Kifejezetten mélykiemelt fülest kerestem most, mert elég sok djent-et, instrumentális metált hallgatok mostanában, és a jelenlegi cuccaim közül még az E80-ban van talán a legtöbb mély, ami beszédes. Ez meg tökre az.

@Bodz

Jaja, ez a probléma. Lehet beruházok majd akkor egy kis erőlködőre.

(#75413) #16820480 válasza Fitzgerald (#75412) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg van olyan impedancia illesztő dugó azokhoz a telefonokhoz, amivel megdobja a füles impedanciáját, hogy kapcsoljon be az erősítő, lehet egy olyat kellene kipróbálj.

(#75414) Muzix válasza Druantia (#75377) üzenetére


Muzix
csendes újonc

Ha Magyarországon vetted és van számlád, minden további nélkül érvényesítheted a garanciádat. Oda kell fordulj, ahol vetted és a folyamat elindul! :-)

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#75415) s4tch válasza #16820480 (#75413) üzenetére


s4tch
veterán

Igen,szerintem is ez a megoldás. Penonnál kapható is 8-10 dollár környékén.

(#75416) Bodz válasza Fitzgerald (#75412) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem szükséges. Ha root nem gond, akkor high gain módba lehet kényszeríteni. Van leírás erről a neten.

[ Szerkesztve ]

(#75417) Muzix válasza Kobun1980 (#75399) üzenetére


Muzix
csendes újonc

Itthon viszont van garancia, meg arcok a termékhez, akik azt vállalják is. A 27% ÁFA kötelező mutatvány.

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#75418) soetigabor válasza #16820480 (#75398) üzenetére


soetigabor
tag

Na nem kell így felbosszantódnimá na. :)
Akkor az van ami az összefoglalóban van és kész, nem akartam én rosszat senkinek. Biztos sok olyannal találkoztok, aki csak betéved és kérdez valamit, de mindenkinek a torkát veszitek célba? :P

Ha már ilyen jól szót értünk, pár kérdést hagy intézzek még:
A bluetooth kommunikációs fülhallgatók, a vezetékeshez képest, ugyan abban az árkategóriában nagyon gyatrák?
Illetve telefonhoz milyen értékig érdemes egyáltalán nézni fülhallgatót? Van az a határ, ami után már nincs értelme egy komolyabb darabot telefonba dugni, mert úgysem hajtja ki, vagy ez már itt az alacsonyabb szegmensben is érvényes (20-30e)?

(#75419) Bodz válasza Muzix (#75417) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nézd, ebbe ne állj bele szerintem, mert semmi értelme. :N Maradjunk az Amazonos példánál. Magyar áfával számolnak, gar szintén akad. Nincs abból semmi, hogy nem tudtok versenyezni ekkora céggel, hogy is tudnátok?
A megrögzött külföldről vásárlókat úgysem tudjátok bevonzani.

[ Szerkesztve ]

(#75420) Fitzgerald válasza #16820480 (#75413) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Kipróbálnék egy ilyet, de gondolom itthon nem nagyon lehet hozzájutni...legalábbis én nem találok egyenlőre sehol.

@Bodz

Sajnos iszonyat macerás és kompromisszumos a root a nemzetközi V20-ra, csak ősrégi security patch-el működik, úgyhogy nem játszik. Marad a dugó.

(#75421) #16820480 válasza soetigabor (#75418) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak arra próbáltam utalni, hogy ha nem árulod el, hogy az összefoglalóban levő cuccokkal mi a bajod, akkor nem biztos, hogy tudunk mást mondani :)

Általánosságban a BT fülesek gyengébbek azonos áron, ami nem meglepő, jóval több alkatrész, máshogy kell összeállítani, stb. De van olyan gyenge hangú telefon, amire hiába dugsz vezetékest, a BT jobban fog szólni, mert az ugye a fülesben alakítja analóggá a hangot. Illetve a BT-t elég könnyű amúgy kimaxolni, olyan 40-50 ezer környékén (bár ez csak modul, ebbe még kell valami füles) eléred a tetejét, míg vezetékeseknél van több ezer €-s füles is.
Szóval érdemes azt is tudni milyen telefon, milyen igényeid vannak, mennyit szánsz rá, mit szeretnél kihozni.

Fitzgerald: Ilyesmire lehet szerintem szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#75422) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Összehasonlítottam kicsit a T10-et a jelenlegi daily drivereimmel (Meze 11 Neo, SoundMAGIC E80), rádugtam az Audio Probe Spartan Cue 110-re kicsit itthon. Ezt kerestem vazze. A Meze eléggé mélyhiányos, illetve inkább meglehetősen flat hangképű, úgyhogy metálhoz nem jó választás, ezt már kitárgyaltuk itt ugye pár hónapja. A SoundMAGIC továbbra is egy kiváló mindenes füles, metálhoz is jó, van benne elég mély. De ez a T10 a treble tippel apám...nagyon bejön a hangja.
Jeff Buckley-t mondjuk nem ezzel fogok hallgatni az biztos, arra ott a Meze. De hogy metálhoz nekem ennél jobb füles nem kell, az is tuti. Animals As Leaders nagyon odabasz vele, leginkább a HP150 fejesemre emlékeztet a hangja, ami nem semmi egy ilyen kis tökömnyi iemtől.
Érdekes, hogy így a treble tippel is jóval hangsúlyosabbak benne a mélyek, mint az E80-ban.
Jó cucc ez, az anyagminőség meg egyszerűen pazar. Ugye tavaly már a Meze anyagminőségétől is el voltam ájulva, de ez next level shit vazzeg. Dög vastag kábel, igényes acél ház. Nagyon komoly.

@sheratan

Köszi, reménykedtem azért hogy itthon is kapni ilyesmit, de akkor berendelek a 100-as és a 175-ös dugóból is egyet. :R

[ Szerkesztve ]

(#75423) K1LLMy53Lf válasza Fitzgerald (#75412) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

43ba kerül most akciósan ~2napja linkeltem, ezért is kérdeztem miért nem az ilyen kis különbségnél: [link]

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75424) soetigabor válasza #16820480 (#75421) üzenetére


soetigabor
tag

Nincsen semmi bajom az összefoglalósakkal, csupán láttam, hogy kb fél éve frissült utoljára és kíváncsi voltam, hogy van-e valami új modell azóta a piacon, ami nem került még bele.

Értem, akkor amit szeretnék:
-vegyesen hallgatok mindent, elektronikus, jazz, blues, metal..
-nem kérek sok mélyet, legyen kiegyenlített inkább
-a keret kb 20-30ezer
-in ear kialakítás
-mikrofon jó, ha van, de inkább szóljon jól
-örülök, ha BT-os, de nem fontos
-Samsung Galaxy S7-tel hallgatnám

Ezer hála, ha kapok valami tippet, akár többet. :)

[ Szerkesztve ]

(#75426) darvinya válasza Muzix (#75425) üzenetére


darvinya
titán

Szeretném hallani, mi a jó hír.

Fitzgerald

Fórumtársnak készítettem ilyen kapcsolót telojához.
De ha fix-en nagyobb Ω-ot használva nem lesz hangosabb, tehát olyan lesz mint most.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75427) RetepNyaraB válasza Fitzgerald (#75420) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem nagyon értem. Az én v20-am az összes fülberakósra bekapcsolhatós hifi üzemre. A zero tenore, gyári agybarakós, a néhai armatúrás. Egyik se megy 30 ohm fölé.

Egyébként (bár ez full off), keress rá a download mode root xda szavakra. Új firmware-rel is lehet rootolni már, csak kicsit még komplikáltabb lett az egész 🤣)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75428) fericske válasza darvinya (#75426) üzenetére


fericske
addikt

Kattints a profiljára és láthatod.
Valóban jó ajánlat!

(#75429) darvinya válasza fericske (#75428) üzenetére


darvinya
titán

Látom aláírását.

Kösz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75430) Fitzgerald válasza RetepNyaraB (#75427) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Bekapcsolni nekem is be van, de normal audio device-t ír mert ugye 16Ohmos, ergo az erősítő nem fog erősíteni. Ha kikapcsolod 16Ohmos cuccal ugyanolyan lesz a hangerő, mint bekapcsolva. Az E80-am 64Ohmos, azt high impedance device-ként kezeli, ahogy kell. Van is hangja.

Jaja az új rootolási módszert talán még én is linkeltem a topikba vagy 2 hónapja, de a phaszom fog szórakozni vele, mostanában nem sok türelmem van az ilyesmihez. Inkább veszek adaptert.

(#75431) Tulku válasza Fitzgerald (#75422) üzenetére


Tulku
veterán

T10-et teszteltem anno T20 ellenében...és láss csodát...modern műfajokon, különösen rock-on odavert a T20-nak...minden másban jobb a T20, tehát jól tetted hogy a T10-et választottad, erre mondják, hogy a te fülesed...

Magyar vs külföldi rendelés (mindenkinek nem neked):
Tehát pl az RHA garos ügyeivel ha bemégy a hazai forgalmazóhoz (persze amennyiben náluk, vagy hazai viszontelaójuktól vetted) azonnal cserélik, garoztatják....nyilván egy netes rendelésnél ez kétesélyes...
Én a 320-at kácsától vettem, elromlott, ment a gar, cserélték a hibás alkatrészt....ennyi
A 380 amp-ot nem tőlük vettem, szétment a 2,5-es csati, jött a self made project...ennyi...amire nincs itthon gar a kétesélyes...viszont..mint sokan írták is...olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#75432) RetepNyaraB válasza Fitzgerald (#75430) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na ezt még csekkolom; lehet, hogy a placebó áldozata vagyok.
Azt is írták, egy üres kábel bedugása átveri a gépet és azt hiszi valami komolyat akasztottál rá. Ezt se próbáltam, pedig van itthon egy headset zsinór.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75433) darvinya válasza RetepNyaraB (#75432) üzenetére


darvinya
titán

Ha olvastad volna hsz-em…

Nem elég egy sima kábel, hanem kell külön kapcsoló.
Ilyet készítettem már fórumtársnak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75434) Fitzgerald válasza RetepNyaraB (#75432) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen, az a szar hogy a Quad DAC csak 50Ohm felett kapcsol be, 50 alatt csak 1 megy a négyből, és gyárilag nem kapcsolható, csak okosítással.
A kábeles dolgot is olvastam, de pont nincs semmi ilyen kábelem kéznél.

@Tulku

Jaja, ezt most sikerült nagyon eltalálni szerencsére.
Ha az erősítés dolog megoldódik, nagyon jól elleszek vele, remélhetőleg jó sokáig.

(#75435) Tulku válasza Fitzgerald (#75434) üzenetére


Tulku
veterán

Mi köze a 4 vs 1 dac-nak a hangossághoz?
Az átalakít, az erősítés az opa-buf-ground feladata....vagy itt a dac-on egy komplett átalakító, erősítő részt érted?
Meg minek 4 dac...ezt nem értem...csak az lehet, hogy ezek már integrált ügyek, és az erősítést is végzik...

(#75436) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Nézegettem itt fórumon is szét, meg AliExpressen és ezeket találtam, mint lehetséges Bluetooth füles:

QCY QY19
QCY QY12
MPOW MPH26

Ezekben elvileg mind van AptX. Ami az mpow és a qy12 mellett szól az a mágnesesség, viszont a qy19 kényelmesebbnek tűnik.

Milyen tapasztalatok vannak ezekkel kapcsolatban? Esetleg más ajánlott bluetooth füles 20-23 euroig?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#75437) holozis_HUN válasza holozis_HUN (#75436) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ah már nem volt idő szerkeszteni...

MPOW MBH29 vagy 26 lesz, körbenézek melyik mágneses és melyik aptx-es.

Vagy azóta ezektől van jobb Bluetooth füles?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#75438) #16820480 válasza Fitzgerald (#75434) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs 4 DAC a telefonban, ezt csak a marketingesek sugallják. Van egy darab DAC chip, ami egyszerre 4 (vagy 8, már nem emlékszem pontosan) szteró sávot tud kezelni, tehát összesen 8 (vagy 16) csatornát. A trükk az, hogy ezen vezetik át négyszer a jelet, mindegyik csatorna külön analóggá alakítja, és a különbözetükből pontosabban meg lehet állapítani a tiszta jelet, mert mind a négy esetben kicsit más lesz a zaj/jitter. Ez a funkció mindig megy, amikor HiFi módba teszed a telefont, ami nem megy alacsony impedancia esetén, az az OPA, ez felel a jel erősítéséért, és ezt nem tudod kapcsolni (ami gondolom biztonsági intézkedés, hogy ne üsd szét a füled a hangerővel).

(#75439) RetepNyaraB válasza #16820480 (#75438) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ne ezt tök jól összefoglaltad, kösz.
Tehát a hifi módban mégsem hoax, hogy jobban szól (mint ahogy érzem). Hangerőben meg nyilván nem érzek különbséget, csak a 600ohmos Beyer esetében.

Darvinya@ olvastam a posztodat, nem is neked címeztem, hanem megosztottam egy a teló topikjában elterjedt nézetet. Bocs.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75440) darvinya válasza RetepNyaraB (#75439) üzenetére


darvinya
titán

Bekapcsoláshoz 2 dolog kell.
1. Toldó kábel
2. Min. 50Ω/oldal

Toldó kábelen legyen 50Ω-os jack, ami bekapcsolás után lehúz a toldóról és mehet füles, ekkor ad rá mindent.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75441) Fitzgerald válasza #16820480 (#75438) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Viszont ettől én még tökre nem hallok semmi különbséget hifi módban alacsony impedanciájú fülessel...jaja nyilván biztonsági intézkedés, de azért valami köztes megoldás jó lett volna, hogy így is élvezhető hangerővel lehessen zenét hallgatni.

(#75442) #16820480 válasza Fitzgerald (#75441) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet az is amúgy, hogy egyszerűen bizonyos füleshez nem ad igazán a HiFi DAC opció. Nekem a G6-on például az ATH-E70 iszonyatosan szólt, cincogott csak, semmi mélye nem volt (XB10-ről tök jó hangja van), most az U6-tal meg tök jó hangot ad a telefon.

(#75443) vicze válasza #16820480 (#75442) üzenetére


vicze
félisten

40 vs. 12 Ohm, ugyanz a probléma, hogy high gain kéne neki de nem kapja meg.
Egyszerűen el van baszva a Hi-Fi DAC, hogy nem lehet kapcsolgatni a gaint.
Nem is értem, hogy miért 50re rakták a váltást mert 30-32-től kéne legyen, ahogy valószínűleg az XB10-et van.

[ Szerkesztve ]

(#75444) Bodz


Bodz
nagyúr

Remélem az Axon 9 örökli majd a 7 remek hangját, vagy még jobb lesz... Nincs gain baszkodas, siman csak szuper. Ha már mobil a téma.

(#75445) #16820480 válasza vicze (#75443) üzenetére


#16820480
törölt tag

A G6-ban mondjuk elvileg nincs is gain állítás, meg spéci OPA, csak a DAC, nem? Azt hittem a high gain az csak a V sorozat kiváltsága.

(#75446) vicze válasza #16820480 (#75445) üzenetére


vicze
félisten

Sima vagy quad DAC verzió? Ugye ettől függ, ha sima akkor is igaz sajna, mert a sima meg nem hajtja meg a nagy impedanciájút.

(#75447) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Vettem egy SoundMagic E10C-t, utólagos engedelmetekkel a rövid véleményem:

+ tetszetős dizájn
+ minőséginek ható anyagfelhasználás
+ gyűrődésmentes vezetékek
+ úgy szól, mint egy Logitech G633-as FEJhallgató (döbbenetes mélyek, de van magas is)
+ nincs dobozhangja, van térérzet, és tényleg úgy szól, mint egy jobb fejhallgató
+ megfelelő érzékenység (egy LG G Flex 2-n fél hangerőn is elég hangosan szól már)
+ magas hangerőn sem torzít, de ilyenkor inkább a közép-, illetve magas hangok kerülnek előtérbe, 3/4 hangerő felett a mély már nem erősödik (bár ez lehet, hogy a telefonom végfoka miatt van...)
+ az izolációja kb. 20dB, tehát jól szigetel
+ jól ül a fülben, nem kell attól félni, hogy kiesik
+ sok extra gumiharang van hozzá
+ a csomagban megtalálható egy csipesz is, hogy a ruhánkra tudjuk rögzíteni a vezetéket
+ van a dobozban egy átalakító PC-s felhasználásra (külön jack a sztereó kimenetnek, illetve a mikrofonnak)
+ van a csomagban egy kis táska is, ha szeretnénk biztonságosan hordozni a headsetünket
+ kiválóan működik a hangerőszabályozó, a középső gomb rövid megnyomására leáll/elindul a zene, a hosszú megnyomására elindul a Google Asszisztens hangfelismeréssel (Androiddal teszteltem, de a gyártó szerint működik iOS-szel is)
+ a mikrofon is megfelelő, telefonáláskor jól hallanak vele a túloldalon

- nehéz kiszedni a fülből, mert nincs rajta kellő fogás
- PC-s felhasználás esetén hosszabbító szükséges, mert csak 120 cm-es a vezeték

Amit még nem tudok, mivel csak ma kaptam meg a terméket:

- hosszabb ideig tartó zenehallgatás esetén is kényelmes-e (1 órát használtam eddig)
- milyen tartós a konstrukció
- intenzívebb testmozgás esetén is a helyén marad-e
- behallatszik-e a vezeték súrlódásának hangja mozgás közben

Röviden összefoglalva: ajánlott termék, úgy szól, mint egy 35.000 Ft-os fejhallgató, és fele annyiba sem kerül, ráadásul nem néznek DJ-nek a metrón...

Ha van valakinek kérdése, szívesen válaszolok!

Üdv.:
M. Tibor

[ Szerkesztve ]

(#75448) #16820480 válasza vicze (#75446) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hongkongi, szóval quad DAC változat. De ebben csak egy HiFi módot lehet bekapcsolni, semmi egyéb opció nincs.

(#75449) monti0222w válasza Bodz (#75444) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan így van, annyi hogy a Dolby-t a fülesnél én kikapcsolom, csak külső hangszóróra kapcsolom vissza. :K Nekem, de még pár embernek is a topicból így vált be.
Az Axon 9-re vagyunk már jó páran kíváncsiak, bár úgy láttam videón hogyha lesz sztereó hangszóró az nem az Axon 7 féle megoldás lesz. A többiben meg remélem többet adnak, mármint zeneileg.

(#75450) vicze válasza #16820480 (#75448) üzenetére


vicze
félisten

A quadosban van, a high gain transzparens, szóval csak akkor aktív ha 50-nél nagyobb van rajta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.