Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75251) Clemi válasza Csápájev (#75247) üzenetére


Clemi
veterán

:R

(#75252) f4lcon válasza crazygamer75 (#75246) üzenetére


f4lcon
őstag

nem hallottam azt a Xiaomi-t. vagy ha hallottam, akkor nem hagyott maradandó nyomot bennem
ha fentebb lépnél, és hibrid kell akkor kezdésnek Bosshifi B3
ha nem kell mindenképp hibrid, akkor bármi az ajánlóból

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75253) #38444544


#38444544
törölt tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen füleseket ajánlotok 4k ért?

(#75254) kemcso válasza #38444544 (#75253) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban lévőket.

(#75255) csakb


csakb
őstag

Sziasztok!

A régóta nem kapható Sony MDR-W08L-hez hasonló fülest keresek futáshoz.

Viszonylag szűkek a hallójárataim, és ekcéma miatt gyakran gyulladtak is, ezért az in-ear nálam nem játszik, sajnos. Tucatnyi más kialakítású fülest próbáltam már az évek alatt, de a fenti Sonyhoz hasonlón kívül nem nagyon jött be más. Jelenleg egy KOSS KPH14-et használok.

Amerikai oldalakon a Sonxtronic XDR-8000-et szokták ajánlani alternatívának (gyakorlatilag a Sony koppintása), de elég rosszak a review-i, és ahhoz képest drága, szóval még nem mertem rendelni.

Ha ti sem tudtok hasonló, fejpántos, vezetékes típust ajánlani, akkor valszeg rendelek 3-4 KOSS-t tartalékba, mielőtt ez is eltűnik a piacról.

(#75256) darvinya válasza csakb (#75255) üzenetére


darvinya
titán

Ilyen Panasonic RP-HS6/HS33 nem jók?

Bár még található Sony MDR-W08L.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75257) csakb válasza darvinya (#75256) üzenetére


csakb
őstag

Köszi!

Nem pont ezeket, de hasonló ear clipeket próbáltam, és nem jöttek be. Vagy kimozogtak, vagy a 30-40 perc után már nagyon kényelmetlenek voltak, és nyáron napszemüveggel még macerásabbak.

W08L: igen, vannak még elfekvő darabok, aranyárban, nyilván. :) Azért ennyit nem ér, a maga idejében ez egy elég olcsó füles volt, és ha tényleg sportoláshoz használja az ember, hamar tud amortizálódni.

(#75258) Hack3er


Hack3er
őstag

Valamelyikőtöknek volt szerencséje az Audeze iSine 10 plenáros füleshez?

(#75259) ∂яσнυη válasza Hack3er (#75258) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Tulku-nak úgy rémlik volt valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#75260) p@gabi válasza Hack3er (#75258) üzenetére


p@gabi
tag

Még annak idején sheretannak vagy Tulkunak,már nem emlékszem pontosan,de a kereső biztosan kidobja neked.Én mobilról most nem nagyon tudok benne segíteni,nem tudom a hsz eket linkelni

(#75261) Hack3er válasza p@gabi (#75260) üzenetére


Hack3er
őstag

Tulku-nak 20-as volt.

(#75262) p@gabi válasza Hack3er (#75261) üzenetére


p@gabi
tag

Akkor sorry,igazából a márka és a plenár maradt meg az agytekervényeimben,a végén a számozás már kiesett.:K

(#75263) vicze válasza Hack3er (#75258) üzenetére


vicze
félisten

Fülesnek mondjuk nem nevezném, kisebb nyitott fejhallgató. Ha jót akarsz akkor 4i, az tényleg jó, másik kettő inkább a nem éri meg az árát kategória, inkább EL8 kategória mint LCD, illetve túl sok a kompromisszuma.

(#75264) Tulku válasza vicze (#75263) üzenetére


Tulku
veterán

Hát épp az I4-el vannak freki problémái sokaknak...valami eq-t kell csinálni, ha jól értettem vhol a kozépmagasakban,mert egyeseknek természetellenes...

10-es populárisabb, a 20-as a best buy inkább (szinte sosincs eladó a head-fin, míg I4 rogyásig) egy kiegyenlített, széles hangszínpaddal rendelkező fél fülhallgató...én egy custom tippel használtam, a hozzáadott tippekkel nekem nem szólt közel sem annyira jól...

20-ast közel írják az I4-hez, persze a drágábbik nyilván jobban szól, de nem pregnáns a különbség.

Mindenképp ki kell próbálni, mert elég speciális élethelyzet egy ilyen valamit hallgatni, és persze csak csendes helyen...kint minden neszt felszed, hallgathatatlan lesz a zene...

Ez nagyon hasonló egy nyitott fejhallgatóhoz, annyi különbséggel hogy kisebb és kifelé nem sugároz szinte semmit...tehát legalább te nem zavarsz másokat....

(#75265) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

Valakinek vélemény a JBL reflect contour BT fulessel kapcsolatban?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#75266) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Itt zizeg a bejáratós Zero Audio Tenore az asztalon. Persze nem figyeltem, hogy ez NEM headset, de legfeljebb feltszem apróra, ha nem tudunk együtt élni. Tényleg elég kiegyenlített hang, nekem kell rá egy pici emelés (legalább is sok zenéhez) az 5khz feletti tartományokban. Ettől viszont enyhén csattogós lesz a hangja sajna. Nyilván próbálkozom még. Kényelmes, jól szigetel. Köszi az ajánlatokat!
Talán még berendelem a SM E80-at, ha lesz felesleges pénzem, próbából. Jó volna egy füles tali, ne kelljen potyára vásárolgatni :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75267) Tulku válasza RetepNyaraB (#75266) üzenetére


Tulku
veterán

Várjá..várjá...ha 5 kHz-es emelés kell akkor az hangszeres zene rendesen, meg énekhang...mindenképp hallgasd meg az E80-at előbb...nehogy túl sima legyen neked...

Fiio xyz9-et hallgattam (nem tudom a pontos típusszámát) na abban van középmagas rendesen...

Soha ne hallgasd meg az akg k3003-at, mert nem fogsz utána aludni napokig... :D

(#75268) RetepNyaraB válasza Tulku (#75267) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

5k és felette. Vacakok a füleim, ráadásul hozzászoktam az armatúra magasaihoz, meg a Beyerben is van magas rendesen :) előtte az AT900x is elég középmagas emelős volt.
Nincs kifogásom némi EQ ellen; a tenoréban az ezzel járó érezhető hangzáskeményedés zavar egyelőre.
Komolyabb beruházásra meg mostanság nem lesz keretem :U

FiiO-ból nekem elég a fejes erősítőm, a füleseiktől inkább távol tartanám magam ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75269) vicze válasza Tulku (#75264) üzenetére


vicze
félisten

OK, nem hallgattam őket túl hosszú ideig, és csak a gyári illesztékekkel, de a i4 szintekkel jobb a másik kettőnél, van rendes tér és tényleg a nyitott fejhallgatós szintet adja. iSine 10 és 20 semmi olyat nem nyújtott, amire azt mondanám, hogy egy sok BA ne adná vissza azonos árkategóriában. Se extra nagy teret se extra testességet nem ad, amit elvárnék egy ekkora drivertől, részletességben meg nem éri el a BA-kat egyik se.

"kifelé nem sugároz szinte semmit"
Szintén nagyon nem ezt tapasztaltam. Nyilván egy BKV-t nem visz át, de egy irodában simán hallani mit hallgatsz.

(#75270) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Sennheiser cx 5.00 i hangminőségben jobb mint egy Xiaomi Dual Hybrid? Lenne brámi előrelépés vagy csak a momentummal?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#75271) kemcso válasza GeryFlash (#75270) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló?

(#75272) Tulku válasza vicze (#75269) üzenetére


Tulku
veterán

Én nagyon meglepődtem isine20 hangminőségén...a tér egy olyan szélességet mutatott, amit eddig csak az U18 tudott felülmúlni....egyébként is sok azonosságot találok közöttük....
Hangszeres, vokális zenén eszméletlenül elragadó, fejhallgató szerű élmény volt...
Kizárólag azért adtam el, mert teljesen csendes szobában, csendben lehetett hallgatni..
De családtagjaim tesztelték és nem hallottak kifelé semmit...

(#75273) GeryFlash válasza kemcso (#75271) üzenetére


GeryFlash
veterán

Általánosságban kérdeztem, hogy általánosságban melyiknek jobb a hangminősége. De ha közel egyenlő akkor egyébként számomra mélyek nagyobb prioritás élveznének, mélyorientálság tehát előny lenne. Bontatlan 5.00i-re lenne lehetőségem 11 ezerért, szóval ha erre irányult a hsz akkor a rossz ár/érték arány is kizárható (mondjuk nem tudom hogy a hangminsőéget hogyan befolyásolja hogy egyébként nekem mennyibe lenne de mindegy)

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#75274) #16820480 válasza GeryFlash (#75270) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyik sem veri hangban az 5 ezer forintos Pistont. Szerintem ebből látszik, hogy a Sennheiser közel egy extra nullával árazza el a termékeit. De ha neked nem számít, akkor vedd nyugodtan, és élvezd a márkanevet.

(#75275) vicze válasza Tulku (#75272) üzenetére


vicze
félisten

A hangszigetelésben a szerintem a hangerő lesz a különbség. :)
Egy kis zúzósabb rock azért nagyobb hangerőt kér, mind a nyugis jazz. :)

Igen azt el is felejtettem, hogy a be hallatszás is probléma.

Amúgy az i4-et hallottad végül? Már akkor is mondtam, hogy az neked nagyon bejönne.

[ Szerkesztve ]

(#75276) Winne


Winne
nagyúr

Hölgyek Urak!

Hangminőségben melyik ezek közül a legjobb füles?

1. vs. 2. vs. 3.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#75277) Tulku válasza vicze (#75275) üzenetére


Tulku
veterán

Nem érdekelt a 20 után....mivel a koncepció nem fekszik nekem, ezért nem áldoznék rá...akkor már inkább egy fejes itthonra...

(#75278) Krill77 válasza Winne (#75276) üzenetére


Krill77
őstag

Gyanítom a legdrágább. De annyiért meg van jobb.

(#75279) Boba0514


Boba0514
csendes tag

Sziasztok!

Creative Aurvana In-Ear3 Plus ugyanúgy ajánlott, mint a sima?
23 ezer forintnyi összegért tudnám beszerezni, ugyanannyiért, mint a simát. A kategóriából ez tetszik árban és kialakításban is, SoundMagic E80 egyenes csatiját nem szeretném, Shure SE214 pedig 8 ezerrel drágább, jó fülhallgatót szeretnék venni, de annyit azért nem akarok rááldozni. :N

Köszönöm ismételten a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#75280) GML válasza Boba0514 (#75279) üzenetére


GML
őstag

A plus és a sima között a mikrofon és a csati vége a különbség. A driver ugyan az.
Nekem a sima van, de a kedves mérnökök elcseszték a tok méretét és emiatt megtört a kábel a csatinál. Csaticsere után meghallgathatod.

A Shure 325-tel van kb pariban. de az meg jóval drágáb. A 215-öt körbezenéli. :K

[ Szerkesztve ]

(#75281) Winne válasza Krill77 (#75278) üzenetére


Winne
nagyúr

Egy Sony van itthon, ahhoz olcsón jutottam hozzá, de azt párom használja, azért kérdezem, hogy érdemes-e megvenni az olcsóbbakat.

Mit javasolnál akkor, ha nem ezeket?

Ha van olyan köztük, ami bukósisak alatt nem nyomja annyira a fülem, az nagy plusz!

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#75282) Krill77 válasza Winne (#75281) üzenetére


Krill77
őstag

Nyilván egy mikro driveres kell ha sisak alá. Külföldi fórumokon olvastam mar es a memt x5 az Einsear T2 es a Seahf awk 009 et szoktak ajánlani. Olcsón egész jol szólnak.

(#75283) Tulku válasza Winne (#75281) üzenetére


Tulku
veterán

Bukósisak alá felsővezetésű, shure-westone felépítésű füles ajánlott...nyilván az említett márkáknak ára van, érdemes azonban keresni ilyen kinézetű olcsóbb alternatívát...

Véleményem szerint ehhez a felhasználáshoz a driverek minőségének semmi köze...

(#75284) hezzo válasza Bodz (#74816) üzenetére


hezzo
tag

Örök hála ezért a tippért. 13k szállítással együtt nevetséges ár volt ezért a fülesért. Kényelmes, könnyű, a hangképe is bejövős, ráadásul a hangerőgombok androidon is gond nélkül működnek...

(#75285) India


India
aktív tag

Sziasztok! Van egy soundmagic e10bt-m ,tegnap vettem Comply-t elképesztő sokkal de sokkal jobban szól , ez most placebó?

(#75286) Boba0514 válasza GML (#75280) üzenetére


Boba0514
csendes tag

Köszönöm a lehetőséget, de még hónapokig nem leszek az országban, így nem tudok élni vele, meg el is hiszem inkább a tapasztaltabb user véleményét, nekem nem lenne mihez hasonlítanom... :R

Már meg is rendeltem közben, biztosítást is vettem hozzá, bár három év alatt csak nem romlik el, de majd meglátjuk.

Itt írták, hogy a sima verzió basszusát próbálták javítani, azért gondoltam, hogy nem csak a mikrofon a különbség.

Köszi mégegyszer. :)

(#75287) GeryFlash válasza #16820480 (#75274) üzenetére


GeryFlash
veterán

Itt mindig ilyen háborús a hangulat? :D Csak megkérdeztem hogy van-e azon a szinten, mert a 2 év gyári gari előnye lenne, nem azért vettem volna mert Senn vagy márka b*zi lennék, csak hogy esetleg közel féláron megéri-e, ha nem akkor nem, köszönöm.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#75288) kemcso válasza GeryFlash (#75287) üzenetére


kemcso
Ármester

Tized áron éri meg, kb. annyira van túlárazva, és ez feljebb se sokat javul, az IE80 hangja kb egy 10e-s fülesé, stb.

(#75289) GeryFlash válasza kemcso (#75288) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tejóég :D Azért ezt nem hittem volna, jómagam remekül megvagyok a 2 olcsón beszerzett Hybridemmel (előtte Piston 2-öm volt, imádtam csak fél év után tönkrement és gariztatás esélytelen volt, szóval úgy vettem hogy csak kicsivel vagyok előrébb mint egy tartósabb de drágább Sennheiserrel). De a Hybridek szépen tartják magukat, illetve Gearbesten ha van kupon lehet Xiaomi MI Fresh/Basicet venni 700Ft-ért, akkor mindig veszek 4-et, mert minőségben kb a Sennhesier CX200-at hozza, vagy a közelit.

Szóval tényleg durva, hogy fülesek ennyire túl vannak árazva a híres gyártóknál, fejhallgatóknál amennyire én emlékszem nincs ez így, ott a Takstar Superluxok között azért szoktak Senn-AKG is ajánlva lenni ha jól rémlik.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#75290) Bodz válasza hezzo (#75284) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szívesen. Örülök hogy bejött az AF100. :)

(#75291) #16820480 válasza GeryFlash (#75287) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem háborús, csak ez ilyen "jajjmármegint" kérdés, hogy olcsón Sennheiser füles :D

Fejeseknél jobb a helyzet, de ott is inkább a felső kategóriában ajánlott csak. Alapján megeszik a kínai gyártók :K

(#75292) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Sziasztok!

Csereéretté vállt a lassan 10 éve hasznát CX300II-m. Sosem voltam vele teljesen megelégedve, de még ajándékba kaptam. Gondoltam majd ha tönkremegy lecserélem, de még működik. Nem vagyok kifejezetten vájt fülű. Van egy 22 éves Sennheiser HD 540 reference II-m (amit felújítottam és imádok) és egy Bose QC15. Ezek mellett persze sosem szerettem a kis CX300-ast, de mobilitásban in-ear füles mellett döntenék most is.

Elolvastam az összefoglalót, így került képbe a Soundmagic. Az esetek 80%-ban elektronikus zenét hallgatok (goa, deep house, trance), a maradékban mást :)).

Két típust nézegetek, az egyik benne van az összefoglalóban, a másik nem, és az érdekelne, hogy szerintetek megéri e nekem a felárat vajon a drágább kivitel (mint mondtam nem vagyok vájtfülű, egy szint után nem hallom a különbséget).

A két kiszemelt:

LINK

LNIK

Fontos lenne a távirányító, és mivel Apple illetve Android eszközöket felváltva használok, tetszik ez a távirányítós megoldás/szolgáltatás.

Köszi előre is a tippet!

(#75293) kemcso válasza -NRGyP- (#75292) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem azért nem éri meg az E80 a felárat, mert nem jobb hanem azért mert a CX300 után valszeg kevés lenne a mély benne.
Az E50 a jobb választás a zeneidhez.

(#75294) -NRGyP- válasza kemcso (#75293) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Köszi szépen, igen gondoltam, hogy fontos lehet, hogy mit hallgatok!
Ez nagy segítség volt, köszi még egyszer! :R

(#75295) Tulku válasza -NRGyP- (#75294) üzenetére


Tulku
veterán

Ha tartósat akarsz, akkor azokhoz a zenékhez akár egy RHA 750-is megfelel...én kipróbálnám...
E80 ugyan jobb hangzású, de 750 ütősebb a mély....

(#75296) -NRGyP- válasza Tulku (#75295) üzenetére


-NRGyP-
tag

Köszi a tippet Neked is!
Látom ez ilyen fül mögött elvezetős kivitel.
Ezt ki kell próbálnom, mivel szemüveges vagyok.
Ilyen kialakításút még nem használtam, nem tudom nekem ez mennyire lenne zavaró, ebből a szempontból az E50C szimpibb, de kipróbálom.

(#75297) kemcso válasza -NRGyP- (#75296) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha budapesti vagy menj el a Muzixba, ott jó eséllyel mindkettőt (akár mindhármat az E80-val) kipróbálhatod. Esetleg telefonálj oda előtte.

(#75298) -NRGyP- válasza kemcso (#75297) üzenetére


-NRGyP-
tag

Köszi, úgy lesz, ráadásul holnap pont a Béke téren lesz egy kis tennivalóm, onnan kocsival pár percre vannak. Pláne néztem, hogy azért az impedancia értékek eléggé eltérőek a típusok között, úgyhogy viszem a lejátszót is. Főleg utcán/sportolásnál használnám, úgyhogy számít a hangerő is.

(#75299) Tulku válasza -NRGyP- (#75298) üzenetére


Tulku
veterán

A saját próba a legjobb...nekünk ne higgy! ;]
Muzixnál ki tudod próbálni....

(#75300) GML válasza Tulku (#75299) üzenetére


GML
őstag

Baaazzz. Én megint kép alapján vettem a fülesemet :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.