Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) vicze válasza korpicschess (#75798) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván ez az én véleményem, az alapján amit hallottam.

(#75802) #16820480 válasza korpicschess (#75798) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha ráérsz majd egy találkozóra elhozni, akkor kipróbálhatod, több más cuccal egyetemben, aztán kiderül, hogy ki mit hall :)

(#75803) Carlas válasza Slownz (#75785) üzenetére


Carlas
senior tag

Nekem volt. Nagyon kenyelmetlen. amugy nem volt gond.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#75804) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Megjött a kz zsr. Illesztékek vetőcsőre huzigálása 1 agyrém. Magasak nagyon zúznak, pedig ugye elég rossz fülem van. Megy két-három nap burn-in-re aztán meglássuk.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75805) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali,

Na most vagyok gondban, nem is tudom hol tegyem fel a kérdést igazából. Kéne nekem melóba valamilyen headset szerűség, ami rádiós/mikrofonos/bluetooth-os/akármilyen, kettő van belőle, tehát valakivel tudok kommunikálni meló közben. Az lenne a lényeg, hogy suttogva instruálni tudjam a munkatársamat, amit elég ha ő hall, az nem fontos hogy válaszolni is tudjon rá. Nem valamilyen remote dologról van szó, egymástól kb. 5 méteres távolságra lennénk. Valami apró vezeték nélküli megoldás lenne az ideális, ami alig látszik a fülében. tehát valamilyen színpadi iem-szerű rendszer kéne nekem, amit pl. a gitártechnikusok/gitárosok is használnak színpadi kommunikációra (is, tehát nem feltétlenül monitorozásra). Tudtok segíteni?
20 rongyból jó lenne megúszni.

(#75806) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Megjött az általatok ajánlott awei 990bl. Kínából rendeltem, mivel kb fele ár mint itthon.
Messze felülmúlta minden várakozásom. Nagyon tiszta hang, és meglepően jó basszus. Tablethez használom jobbára film nézésre és zene hallgatásra, mindkettőre nagyon jó választás,
Köszönöm még-egyszer az iránymutatást.

(#75807) #16820480


#16820480
törölt tag

Nem tudom most fejből mennyire jó ár, de akinek iPhone mellé kell füles, most van Jaybird X2 egész olcsónak tűnő áron: [link]

(#75808) #24536576


#24536576
törölt tag

Sziasztok!

Rég jártam erre. Kérdésem az lenne, hogy van e már ajánlható BT füles kb 30.000 ft-ig?

Jaybird X3
RHA MA650
Amiket nézegettem.

RHA 750-em volt, a hangját szerettem, de kényelmetlen volt, folyton kiesett a fülemből, ezért tartanék a 650-estől.

Akinek van tapasztalata ezekkel, vagy akár más fülesekkel, megköszönném ha megosztaná velem.

Előre is köszönöm.

(#75809) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánalni egy jó fülhallgatót, keret olyan ~20 ezer forint, de ha van kategóriákkal jobb akkor tudok még rá költeni valamennyit, vagy esetleg valami 20 ezer alatt best-buy akkor szívesen sporolok is. :)

Pár nappal ezelőttig egy Vsonic VSD3-at használtam, ami eddigi legjobb élményem volt: kényelmes, kellő tónusos basszus és gyönyörű közép, visszalépni hagzásban nem szeretnék.

Elektronikus zenétől pop-on át klasszikust is hallgatok néha, lényeg, hogy legyen szép mély-basszus és közép olyan magassal ami még még nem túl karcos.

Sporthoz használnám és utcán, mert otthon van fejesem jó lenne ha már bluetooth-os lenne, -talán így jack nem megy tönkre 3 havonta, de Bluetooth fülesekről nem tudok semmit, ha 20 körül rendes kábeles verziókhoz képest hangzásban csak szarok vannak, akkor lehet maradnék jack-es kábeles fülesnél.

Előre is köszönöm :)) :R

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75810) Krill77 válasza NandorHUN (#75809) üzenetére


Krill77
őstag

Szia. A magaosi k3 hd most 28 helyett 21 e. A alliexpressen. En is szemezek vele. Ez cserélhető kábeles.

[ Szerkesztve ]

(#75812) monti0222w válasza NandorHUN (#75809) üzenetére


monti0222w
addikt

SoundMagic E80 szerintem hozná az elvártakat, itthon is megvehető 2 év garival. :K

Krill77: Akkor már választottál, és őrá esett a választásod?

[ Szerkesztve ]

(#75813) Krill77 válasza monti0222w (#75812) üzenetére


Krill77
őstag

Nem tudom. 8 napig tart az akció. Alszok ra egyet. Azért ez mar elég szep akció. De legalább igazolná a türelmem.
Azt bánom, h kihagytam a 3ba - fülest amit te vettél.

(#75814) monti0222w válasza Krill77 (#75813) üzenetére


monti0222w
addikt

Nézz rá a Massdropra azért! Hátha! :K

(#75815) Bodz válasza Krill77 (#75813) üzenetére


Bodz
nagyúr

Még nem maradtál le róla. Aktív a drop.

(#75816) NandorHUN válasza Bodz (#75815) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez a füles E80-hoz képest milyen?

Ez a felül vezetős forma kényelem miatt már VSD-k nél is bejött nálam eléggé :)

- Most nézem Május végén szállítanak csak?? wtf :F

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75817) NandorHUN válasza Krill77 (#75810) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én nem tudom... nekem azt írtja 110 dollár, ami 28 ezer.

Másik kérdésedm, hogy mennyi a kábel? Mert mostani VSD3-mam is cserélhető kábeles, de olyan 8-9 ezer forint egy új kábel, az meg olyan fél évente nálam tönkre is megy sajnos.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75818) NandorHUN válasza monti0222w (#75812) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, szép és jó, de ha van lehetőség inkább választanék valami cserélhető kábeleset -nélam a Jack folyton meghal - ... vagy olyat ami vezeték nélküli (?) - ezeknek milyen a hangzása? Kábelesekhez képest nagyon szarok?

Még pár hónapja ezt nézegettem: Audio-Technica ATH-IM50- erről bármi véleményetek esetleg van? :)
Új kábele is nagyon sok helyen vehető és olcsó is.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75819) monti0222w válasza NandorHUN (#75816) üzenetére


monti0222w
addikt

Még nincs forgalomban az EDC3 csak a tesztelők hallották idáig és ő szerintük egy egész nap hordható, hallgatható füles, enyhén meleg hangszínnel, kiegyenlített karakterrel.
Jobbnak ígérkezik mint a E80, pedig a 80 az árában elég jó ajánlat mindenféle szempontból, pedig már ő is vagy 3 éve a piacon van. A hang V karakter, meleg hangszínnel muzikális hanggal.
Sajnos az EDC3-nál tényleg csak május vége felé van a szállítás, tudom mivel rendeltem egyet, mivel Bodz ajánlotta és ő nem szokott rosszakat ajánlani. Arra az árra sajnos megy adó és a vám is.

(#75820) Bodz válasza NandorHUN (#75816) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem tudom, ugye nem hallottam még. Az olvasottak alapján jobbnak tűnik. Állítólag HEM6 származék, akkor meg szinte ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#75821) #16820480 válasza #24536576 (#75808) üzenetére


#16820480
törölt tag

Attól is függ mivel használnád. A Jaybird csak SBC és AAC kodeket tud, így iphone mellé oké, de Androiddal valószínűleg nem szólna valami jól. Az RHA legalább aptX-et tud, azt már támogatja elég sok Android telefon is, és úgy már egészen oké a hangminőség.
Hallani egyiket sem hallottam még, de mindkettőről jókat írnak.

(#75822) Kobun1980 válasza #24536576 (#75808) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Én melletennem az Audiofly Aw58-at.
Én is hasonló dilemmaban voltam, és emellett döntöttem.
Az RHA szintén a hasonlók miatt került háttérbe.
Ami ebben nekem nagyon bejön, hogy nagyon kompakt.
A Prostereo volt meg játékban, de ennél az akku nem a fulesben van.
Én ezzel megvagyok elégedve.

(#75823) #24536576 válasza #16820480 (#75821) üzenetére


#24536576
törölt tag

Huawei Mate9 hajtaná, szerencsére az Oreo frissítés hozott magával pár kodeket.
Kodekek

AptX ami miatt kíváncsi vagyok erre a fülesre(RHA), plusz a 12 órás üzemidő se semmi. Este meg is rendeltem, ma kiderül, hogy milyen, majd írok róla. Ha viszont nem lesz jó a fülembe, imádkozokhogy visszavegyék. :D Ha pedig beválik, még a 3 év garancia is pozitívum.

Jaybird régóta húzza az agyam, de a külföldi rendelés nem tetszik, ráadásul annál is benne van, hogy nem illeszkedik kényelmesen a fülembe.

[ Szerkesztve ]

(#75824) #24536576 válasza Kobun1980 (#75822) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tényleg jónak tűnik, viszont a 4-5 óra zenehallgatás számomra nagyon kevés. Inkább utazás miatt keresek fülest, minthogy edzéshez.

Egyébként ha az aksik vesztenek az erejükből, lehet valahogy cserélni őket?

(#75825) bilon73


bilon73
aktív tag

helló,

mennyire számít a driver mérete? pl ugyanaz a márka két különböző típusa, de az egyik 9 mm, a másik 12 mm driveres. nem értem miért...

üdv
p

(#75826) Krill77 válasza bilon73 (#75825) üzenetére


Krill77
őstag

Simán szólhat jobban egy kisebb driveres. Nem ettől lesz jobb a hang. Inkább a felhasznalt anyagok minősége..

(#75827) NandorHUN válasza monti0222w (#75812) üzenetére


NandorHUN
addikt

E80-at 2 év garival hol árulják? Néztem árukeresőn, de csak 1 év volt feltüntetve mindenhol.

RHA-750-ről olvastam még E80-al szemben jókat, ez a füles milyen? :) Állitólag elég strapabíró és 3 év garis? Ez így elég jól hagzik. Kábeltörésre ugye vonatkozik a gari, nekem ez az ami fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75828) Tulku válasza NandorHUN (#75827) üzenetére


Tulku
veterán

E80 muzikálisabb....a 750 olyan mélyzúzós kissé...kevesebb részlet, kisebb tér, nyersebb hang...

(#75829) kemcso válasza bilon73 (#75825) üzenetére


kemcso
Ármester

Ennek így ebben a formában semmi jelentősége nincs.

(#75827) NandorHUN A 750 egyetlen előnye a garancia. Hangban messze van az E80-tól, viszont hamár RHA, akkor T10-ből van akciós a Muzixnál, 33-ért, az nem rossz.

(#75830) NandorHUN válasza kemcso (#75829) üzenetére


NandorHUN
addikt

Erre gondolsz, ugye? :
[link]
Kicsit sokallom, tényleg annyival jobb? :F Még annyi, hogy Samsung S7-ről használnám, ez mennyire elég alá?

E80 -at még minding nem tudom hol adják 2 év garival...?? Csak 1 éveset láttam mindnhol.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75831) kemcso válasza NandorHUN (#75830) üzenetére


kemcso
Ármester

Menj el a Muzixba és hallgasd meg ;)

(#75832) NandorHUN válasza kemcso (#75831) üzenetére


NandorHUN
addikt

Rendben, viszek DAC-ot megnézem mekkora a különbség. Ha nem jobb mint a mostani haldokló VSD3-mam akkor marad ahol van. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75833) #24536576 válasza NandorHUN (#75830) üzenetére


#24536576
törölt tag

Itt

(#75834) kemcso válasza #24536576 (#75833) üzenetére


kemcso
Ármester

Elérhetőség: Elfogyott ;)
Ami van, arra 1 év garanciát ír...

(#75835) Bodz válasza #24536576 (#75823) üzenetére


Bodz
nagyúr

A gyártó által igért üzemidőnek sokszor nem sok köze van a valósághoz...

[ Szerkesztve ]

(#75836) #24536576 válasza Bodz (#75835) üzenetére


#24536576
törölt tag

Még mindig jobb, ha 12 óra helyett van 10, mint 5 helyett 3...

(#75837) #24536576 válasza kemcso (#75834) üzenetére


#24536576
törölt tag

Akkor nem szóltam.

(#75838) redingitell


redingitell
senior tag

A síma fülhallgatókhoz lehet külön kapni valami klipsz szerűt? Valami olyasmire gondolok ami ott tartaná, mert most szép lassan de kijön a fülemből.

(#75839) Krill77 válasza redingitell (#75838) üzenetére


Krill77
őstag

Nem igaz, hogy nincs otthon egy ruhacsipeszetek.. :D

(#75840) redingitell válasza Krill77 (#75839) üzenetére


redingitell
senior tag

Nincs :DD

(#75841) darvinya válasza redingitell (#75838) üzenetére


darvinya
titán

Earhook-nak hívják.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75842) redingitell válasza darvinya (#75841) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi szépen!

(#75843) kidy


kidy
csendes tag

Sziasztok! Adott a lehetőség hogy most fél áron hozzájuthatok egy Jabra Pulse wireless füleshez. (25k) Kérdés hogy van esetleg ebben az ár kategóriában ennél jobb? Üdv, Zoli

(#75844) NandorHUN válasza kemcso (#75831) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na végül a RHA T10-et vettem, lehetett hallani elég erősen a különbséget a 750-től, mindkettővel tettem egy próbát, így Viper4Androiddal azért S7-ről is elég szépen szól :)
Remélem mire következő telefont veszem addigra rámennek majd a DAC-ra is mint anno LG és HTC is tette, de így sincs okom panaszkodni.

Mondjuk VSD3-hoz képest nem tudom megéri e a felárat csak a hangja miatt, de minőség és garanciára tényleg 10/10-es.

VSD3-nál szebb a mély és közép is, kicsit kényelmetlenebb, de következő 3 évre számomra tökéletes lesz. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#75845) Linde


Linde
junior tag

Keresünk Shanling m2s és m3s lejátszókhoz 2db egyforma fülhallgatót a 20-30k kategóriában minden fajta zenéhez, mi az ajánlottak?

(#75846) kemcso válasza Linde (#75845) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló + akciós a T10

(#75847) s4tch


s4tch
veterán

Fostex TE-05

Használtan lőttem, "miért ne ezt dugjuk a Tennmak mmcx kábelre" alapon, illetve azért, mert a TE-02n kistesót meglehetősen csípem. Hétfőn jött meg, pár órát hallgattam, gyors benyomások jönnek.

Felépítés, csomagolás: zsír. Fém, masszív, pihekönnyű, jól is néz ki. Apróság, hogy a füles háza teljesen szimmetrikus, így mindegy, melyik házat rakod a kábel bal, illetve jobb végére. A ház maga nincs is jelöléssel ellátva. Nekem a fekete verzió van, a barna is klassz lehet. Nekem a régebbi kivitel jutott, ehhez pofás, ízléses, mágneses fedelű kis műbőr dobozkát adtak. Az újabb verzióhoz (ebay) csak egy szövet szütyő jut, ez lényegesen prosztóbb megoldás, mint a doboz, amit már csak a TE-07 (mostani Fostex flagship iem) kap meg. Van hozzá 4 pár szilikon illeszték 4 különböző méretben. Puha, tapadós, vékonyka falú harangok ezek. Nekem egyik sem zár tökéletesen; Spiral Dot, Spinfit, kínai szivacs mind jó, ezekkel meglehetősen jól kizárja a külvilágot. A ház egyáltalán nem simul a fülembe, alváshoz kizárt, hogy ezt a fülest válasszam; ezt leszámítva kényelmes, nagyon könnyű cucc. Driver flexet nem tapasztaltam.

Kábel: a kézikönyv (pdf) szerint OFC kábelt csomagolnak. A drót 1,2m hosszú, a végén egyenes jack. Az mmcx csatikon érdekes a jelölés: a bal oldalon ott az L, a jobb oldalon csak egy narancssárga izé van; szokható, de sötétben a szimmetrikus házaknak köszönhetően megkülönböztethetetlen egymástól a két oldal. A kábel csak nagyon enyhén mikrofóniás. Kicsit merev a madzag, lehetne puhább, amúgy könnyű, ránézésre tartós.

Hang: egy szem dinamikus driver, az árkategóriára jellemző előnyeivel és hátrányaival. Egységes a hangkép, és bár olvastam róla, hogy gyorsabb zenéknél szétesik a muzsika, ilyen nem jött szembe. A frekimenet enyhe mélykiemelés után kisimul, a középtartomány szépen egyben van. Magas csapott, aki érzékeny a visítós fülesekre, azt nem fogja semmi zavarni. Most kínai szivacs van rajta, ezzel sötét V a hangja, úgyhogy majd vissza fogom tenni rá valamelyik szilikont, azokkal van magas is. A mély egyébként nincs széttaknyolva, ahogy sok olcsó dinamikusnál, és még némi reális textúrája is van, jazz felvételeknél ügyesek a basszusok. A tér nem mesterséges, nincs széthúzva, de nem is koncentrálódik egy pontra. A füleshez nem kell erőmű, bár a telefonomról halkabb, mint az N40.

Tl;dr: középutas, biztonsági játékos, enyhén meleg hang, sima, talán kicsit csapott felső tartománnyal.

És a cumi: az mmcx csati nem kompatibilis a Tennmak kábellel. ;]

(#75848) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Srácok ZS6-ról egyből ZS10-re léptünk. Micsoda előrelépés történhetett...xd

Ki lesz vállalkozó szellemű 31 dodóért(elvileg minden cuccánál működik ez a módszer)? :D

[ Szerkesztve ]

(#75849) Krill77 válasza ∂яσнυη (#75848) üzenetére


Krill77
őstag

Ezt a dizajnt is lopták.. En kerülöm a markát. En egy emi ci-880emi t rendeltem. Meglatom milyen lesz.

(#75850) Sefter


Sefter
veterán

Urak!

Sennheiser momentum in ear mennyire ajánlott?
20k lenne újonnan..

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.