Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) speedydb23 válasza Csápájev (#75148) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nem vagyok szakértő hangban, így ezzel kapcsolatban hiteles információt nem tudnék adni szerintem.

Nekem kigyenlítettnek tűnik, de ez csak az én szubjektív véleményem.

A két bütyökből az egyikben van az akksi, a másikban pedig mikrofon van, és hangerő/bekapcsoló funkciókat lát el.

Szerk.:
Akkor két akksi van benne, erre gondoltam volna, de ezt nem mertem leírni mivel nem találtam róla infót.

[ Szerkesztve ]

(#75152) vicze válasza pulutodurumo (#75149) üzenetére


vicze
félisten

Azért ne lepődj meg ha 3 van benne. ;)

(#75153) pulutodurumo válasza vicze (#75152) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Megígérem nem fogok. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#75154) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Sziasztok,
van egy Sennheiser momentum in-ear fülhallgatóm,
nagyjából 1 éve megtört a jack dugónál ezért megjavíttattam (a javítás hátrány az volt hogy egy jóval nagyobb csatlakozót raktak rá) , úgy voltam vele hogy valószínűleg bírni fogja egy jó darabig, de mivel általában zsebemben tartom a telefonomat, előbb-utóbb megint meg fog törni a zsinór a jack dugó közelében.
Ez pár hete meg is történt.

Javaslatokat szeretnék kérni hogy szerintetek mi lenne a legjobb?
Javíttassam meg újra? (ebben az esetben viszont mindenképp 90°-os csatlakozót kellene rátetetnem, ami általában elég húzós)
Vegyek egy másik fülhallgatót? (ebben az esetben el kéne adnom a mostanit, nem tudom hogy törött vezetékkel mennyivel olcsóbban kéne adnom, vagy esetleg előtte javíttassam meg hátha úgy jobb áron el tudom adni)

Bármelyik opció is lenne mindkét esetben 90°-os-at akarok venni, egyrészt az tovább bírja ha zsebben van a telefonom, másrészt meg 3DS-re is sokkal jobb a 90°-os, mert ott középen van a Jack csatlakozó. Még gondolkodtam esetleg vezeték nélkülin, de nem tudom hogy mennyire érné meg.

Ötletek?
Köszi hogy elolvastátok :R

Üdv: László

(#75155) monti0222w válasza PitkyePadvan (#75154) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem, ha újat vennél az is húzós lenne, pláne ha hangban egy jót szeretnél kapni, épp ezért ezt neked kellene eldöntened hogy mit szeretnél. :K

(#75156) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Ismét megpróbálom,hátha valaki......
Telefonálás, zene hallgatás lenne a feladata a fülesnek.
Melyiket ajánljátok?
Awei A920BL
Awei A990BL
Esetleg ebben az árfekvésben valami más?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#75157) Seraph 16 válasza Seraph 16 (#75144) üzenetére


Seraph 16
őstag

Így látom, nincs túl sok infó, úgyhogy megrendelem a T10 - et.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#75158) Krill77


Krill77
őstag

Hi a Bose fülesekről ni hír? Illetve egy barátom vett egy Bluetooth B&O fulest de azt mondja alig van különbség a kínai hoz képest... Azt mondta itthon 60e

(#75159) vicze válasza Krill77 (#75158) üzenetére


vicze
félisten

Here "we" go again...
Valahogy most az első mondat jutott eszembe, a többi...

(#75160) Krill77 válasza vicze (#75159) üzenetére


Krill77
őstag

Haha. Ezzel most mit csináljak..?

(#75161) Csápájev válasza atyca (#75156) üzenetére


Csápájev
őstag

Nekem egy awei 920am van,elég alap,nagy hangzást ne várj tőle,kb mint egy olcsó vezetékes.
Mostanában ezeket nézegettem, az elsőből be is rendeltem,de szerintem az utolsóból is fogok,pláne,hogy nagyon jónak írják az aksiját.

(#75162) PitkyePadvan válasza monti0222w (#75155) üzenetére


PitkyePadvan
tag

szívem szerint megjavíttatnám, nagyon szeretem.
csak nem tudok olyan helyet ahol 90°-os csatlakozót tudnának rá rakni,
van 1-2 weboldal ahol ajánlanak ,de anno emlékszem hogy bementem a szervízbe
és azt mondták csak ilyen van. :(((

Üdv: László

(#75163) monti0222w válasza PitkyePadvan (#75162) üzenetére


monti0222w
addikt

Ok, akkor ha vennél mennyit szánsz rá?

(#75164) PitkyePadvan válasza monti0222w (#75163) üzenetére


PitkyePadvan
tag

10ezret maximum +amennyiért eladnám a sennheiser-t , nem tudom manapság mennyiért adják.

Üdv: László

(#75165) darvinya válasza PitkyePadvan (#75162) üzenetére


darvinya
titán

Lehetőségeid

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75166) Krill77 válasza PitkyePadvan (#75164) üzenetére


Krill77
őstag

Megkérdezhetem mennyiért vetted a momentumot?

(#75167) atyca válasza Csápájev (#75161) üzenetére


atyca
senior tag

El sem hiszem... :R
Akkor ebben a 0-20$ kategóriában nincs best,tök mindegy mit veszek szinte.
Nem nekem lenne,és nem akarok nagyon gagyit venni.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#75168) PitkyePadvan válasza atyca (#75167) üzenetére


PitkyePadvan
tag

JBL T110 BLK -k tudom ajánlani esetleg, bár az sem tökéletes de nem rossz

darvinya az első nem rossz, ezt te árulod?

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#75169) darvinya válasza PitkyePadvan (#75168) üzenetére


darvinya
titán

Nem.

Külföldről kell rendelni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75170) Muzix válasza Seraph 16 (#75157) üzenetére


Muzix
csendes újonc

Nem rossz döntés...

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#75171) PitkyePadvan válasza darvinya (#75169) üzenetére


PitkyePadvan
tag

el tudnál küldeni egy linket, hogy honnan? :R

Üdv: László

(#75172) Seraph 16 válasza Muzix (#75170) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nagyon kíváncsi vagyok. A cserélhető vetőcsövekkel biztos el fogok játszani.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#75173) darvinya válasza PitkyePadvan (#75171) üzenetére


darvinya
titán

[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75174) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Valaki használ Fiio F9 fülest? Egy szintén Fiio Q1(mkii) DAC-al használnám. Jellemzően elektronikus zene hallgatásra. Egy denon ah d600 helyett lenne a mobilitás végett.

(#75175) r0b1 válasza qpakcovboy (#75174) üzenetére


r0b1
tag

Ha budapesti vagy akkor az iJoeban ki tudod próbálni. Én csak röviden hallgattam bele, nekem tetszett, de hogy az árát megéri-e azt nem tudom.

(#75176) monti0222w válasza PitkyePadvan (#75164) üzenetére


monti0222w
addikt

Amennyiben a vásárlást választod, a SoundMagic E10-50-t ajánlanám a figyelmedbe, szerintem hangilag többet kapsz mint a momentummal!

(#75177) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Talátam egy egész jó akciót a fiio helyett. Jókat olvastam az rha t10-ről, ami most jóárasítva van. Valaki használja ezt a fülest, megéri ezt a pénzt?

(#75178) kemcso válasza qpakcovboy (#75177) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha elolvastad volna az összefoglalót tudnád a választ ;) (igen)

(#75179) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Awei A920-nal valahogy megoldhato, h a mikrofon ne huzza le a masik oldalra eso kabelt maga fele?
A hozzaadott csipesz rajtavan, de nem eleg.

Valamint, milyen utolagos illesztejet ajanlanatok ehhez a tipushoz?

(#75180) Tulku válasza qpakcovboy (#75177) üzenetére


Tulku
veterán

Kulturált V, fém test, erős vezeték...és 3 év garancia...a Muzix a hazai forgalmazó, tehát velük nem lősz mellé...

(#75181) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Xiaomi hybrid dual drive-ot használom fülesként, de valami jobbra vágyom. Elég vegyeseket lehet olvasni at10-ről. A kialakításával szinte mindenki elégedett, de néhányan túl soknak találják benne a mély hangokat. Gondolom ez egyénfüggő

(#75182) s4tch válasza qpakcovboy (#75181) üzenetére


s4tch
veterán

Amennyire emlékszem rá, viszonylag feszes a T10 mélytartománya, nem fogja agyonnyomni a közepeket.

(#75183) #16820480 válasza qpakcovboy (#75181) üzenetére


#16820480
törölt tag

D600 meg Piston hibrid után szerintem még lehet, hogy kevés is lesz a T10 mélye :D Amúgy kérdés, hogy miben szeretnél előrelépést a hibridhez képest. Több mélye legyen? Vagy több közép-magas? Vagy részletesebb legyen?

(#75184) Seraph 16 válasza qpakcovboy (#75181) üzenetére


Seraph 16
őstag

Most várom a t10-et, és ebben a pillanatban is egy xiaomi hybrid dual drive van a fülemben :) A lényeg, hogy sokan erre is azt mondják, hogy mély kiemelt. Ezért vállaltam be a t10-et is.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#75185) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Alacsonyabb hangerőn dinamikusabb hangzást várnék el tőle. Viszont a jó és sok mély is fontos a zenehallgatas végett.
50-60 ezret nem adnék érte, de ennyiért kipróbálom. Ha nem jön ba max továbbadom.

(#75186) Tulku válasza #16820480 (#75183) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem a mélykiemelés teljesen egyéni preferencia ügye...rendszerint egyébként nem a mélyek egészének túlsúlyát jelenti, hanem egy mélyközép kiemelést (akár 100-200 Hz közötti enyhe dudort) ami megnyomja a mélytartományt...

A középmagas kiemelés (5-8 kHz között rendszerint) is szintén egyénfüggő, de rendszerint ezt gyakrabban használják a gyártók, a részletes hanghatás elérésére....

Én azt ajánlom, mindenki saját ízlése szerint válasszon fülest mély hangok szintjén, mert nem biztos, hogy egy másik ember ajánlása ránk is érvényes...

(#75187) s4tch válasza Tulku (#75186) üzenetére


s4tch
veterán

Még annyit tennék hozzá, hogy a hallgatott muzsikáktól is függhet, ki mit nevez mélytartománynak, mélykiemelésnek. Pl. elektronikus zenében előfordul 20-30 Hz is, de sok elektrónak nincs egyáltalán klasszikusan vett közepe, így lehet, hogy egy ilyen zenéket hallgatónak fel sem tűnne, ha a mélyek agyonvágnák a közepeket. A rock érdemben 50 Hz körül kezdődik, ott egy 30-40 Hz körüli kiemelés nem tűnik fel. Egy szimfonikus zenekar meg a teljes spektrumban megszólal.

(#75188) kemcso válasza Tulku (#75186) üzenetére


kemcso
Ármester

Egy bizonyos szinten egyetértek a saját ízléshez választott fülessel, de amikor valaki sok mééééélyet akar, ami tolja rendesen (és mindez 10e alatt legyen, de jobb ha 5 alatt, a referencia meg a CX300 vagy a piston) akkor be lehet lőni, hogy kb mire vágyik :)

(#75189) darvinya válasza Tulku (#75186) üzenetére


darvinya
titán

Vetőcső filter kiszedése és máris nincs az említet kiemelés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75190) Tulku válasza darvinya (#75189) üzenetére


Tulku
veterán

Arra vigyázz...mert a közepek meg elszabadulnak aztán lesz olyan csinnadratta...ha már berhelünk, akkor a mély elé tegyünk dupla akkora rezisztort oszt csókolom...de rendszerint a Kemcso által leírt mélymocsarakon ez sem segít...

St4ch: szimfónikusnál előjön minden...ott nem lehet hazudni...

[ Szerkesztve ]

(#75191) darvinya válasza Tulku (#75190) üzenetére


darvinya
titán

Reflex filter kivételkor közép nem szabad el, mivel azt akkor átengedte rendesen, csak nem lesz segéd mély rezgő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75192) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nos csak szeretnék beszámolni a tapasztalataimról. Muzix-ban kezdtem nyitáskor. Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, én most jártam itt először, de szerintem nem utoljára.
Ki lehet próbálni mindent, ezért össze tudtam hasonlítani a xiaomi hybridet a T10-el. Van különbség bőven, de ennek ugye ára is van. Mély hangokban hozta azt amit elvártam tőle és a középtartomány sokkal "színesebb", mint a xiaomi, ezért rövid gondolkodás után kértem is belőle egyet. Szerintem van olyan jó, mint a Denon ah-d600, főleg a comply szivacsokkal.
Leginkább telefonon hallgatom az in-ear fülest, ezért javasolták, hogy próbáljam ki a belépő szintű L&I HA-1 mini erősítőt. A különbség így jött ki igazán, csak azt bánom, hogy nem ruháztam be korábban egy ilyen kombóra. Sokkal élvezhetőbbé vált a mobilos zenehallgatás. Ráadásul van benne bass boost funkció. Tökéletes választás, ajánlom mindenkinek és köszi a tippeket! :R

(#75193) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

JBL T460BT vezeték nélküli fülesről van valakinek véleménye, tapasztalata? Főként játszásra kellene, a párom zavarja a szimulátorozás közbeni motor hang :) De zene hallgatás sem kizárt.

(#75194) #16820480 válasza zeee (#75193) üzenetére


#16820480
törölt tag

Játékhoz nem biztos, hogy jó a BT, mert lehet a hangnak késése az átvitel miatt (olyan 200-300ms is), így ugye elcsúszik a képhez képet hallhatóan. Ha a játékban nincs erre állítási lehetőség, akkor szerintem inkább vezetékest érdemes.
Plusz ez fülhallgató topik, te szerintem a fejhallgatósat keresed :R

[ Szerkesztve ]

(#75195) Tulku válasza darvinya (#75191) üzenetére


Tulku
veterán

A vetőcsőben lévő filterek nem a mélyhangokat képesek befolyásolni, még is sok esetben (woofereknél) ezt teszik a következő ok miatt; a damperek a közép, középmagas tartományt befolyásolják, elég erősen.
Általában 1000 és 6-7000 Hz környékén érvényesítik hatásukat, pont a középmagas kiemelést (sibilance, visítás) hivatottak akár 10-15 db-lel is visszafogni.

Egy jó kis összefoglaló, van benne egy grafikon, az szemlélteti amiről beszélek.

Akkor hogyan is van az, hogy a woofereknél mégis baromira hallható egy 4700 ohmos damper behelyezése?
Úgy hogy minden mindennel összefügg...ha 15 db-lel csökkented a középmagasakat, közepeket, akkor mit hallasz? A mélyet...nyilván vigyázni kell a pontos hangolással, első kísérletre kaphatunk tompa puffogást is, vagy épp az ellenkezője, összegerjed a két armatúra, ha az egyiket nem sikerül azon a frekin oly mértékben csillapítanunk...

(#75196) zeee válasza #16820480 (#75194) üzenetére


zeee
senior tag

Oksi! Köszi :)

(#75197) Seraph 16 válasza qpakcovboy (#75192) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi a tapasztalatot. Akkor nem izgulok a t10 miatt :C

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#75198) darvinya válasza Tulku (#75195) üzenetére


darvinya
titán

Nem a vetőcsőben lévő filter a reflex filter, hanem vetőcső belső hártya.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75199) Krill77


Krill77
őstag

B&o h7 ismeri valaki?

(#75200) Krill77 válasza Krill77 (#75199) üzenetére


Krill77
őstag

Bocs ez fej..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.