Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) okkena válasza monti0222w (#75650) üzenetére


okkena
csendes tag

Köszi a tippet :R , van otthon pár innen-onnan megmaradt harang (talán sennheiser is), hát ha jó lesz vmeik.
Vmiért eszembe se jutott h megnézzem őket...

(#75652) Kobe


Kobe
veterán

Hi

Bexart a KZ ZST-m is, ideje felfele valtani.
Kinera H3 vagy VSD5S? Elobbi 95, utobbi 65 dodo most lmue-n

(#75653) PR0JECTNR56 válasza Kobe (#75652) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nekem volt mindkettő, a jelenlegi lejátszómmal (AK Jr.) a H3 egyértelműen jobban tetszett, szerintem megéri az ár különbséget.

(#75654) Deer76 válasza darvinya (#75560) üzenetére


Deer76
aktív tag

Végül egy Panasonic RP-TCM105 fülhallgatót vettem. Első tapasztalat alapján jobban szól, mint a Philips SHE1350. Majd tesztelem még.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#75655) wolfman


wolfman
veterán

A Magaosi K5 hol van minőségre a Logitech UE900S-től (kb)?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#75656) Bodz válasza Fryskitt (#75634) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lehet amúgy a linkelt TaoTronics megéri azt a 25 eurót, nem tudom.
Valószínűleg az E10 bt változata megfelelő lenne. Elképzelhető, hogy még pár helyen ki is próbálható.

(#75657) Kobe válasza PR0JECTNR56 (#75653) üzenetére


Kobe
veterán

Spotify es telefon lenne a celkozonseg.... Nem tudom akkor mennyiben modosul a dolog

(#75658) Brandynew


Brandynew
őstag

(#75659) K1LLMy53Lf válasza Brandynew (#75658) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

alapvetően árához képest jó BT-s füles szvsz. hogy futáshoz milyen, erről sajnos nem tudok nyilatkozni.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75660) Brandynew válasza K1LLMy53Lf (#75659) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi, és ugye te sem látod jelét, hogy hamisítványt árulna ez az eladó?

(#75661) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Egy barátomnak kéne 10000Ft alatt egy fülhallgató Aquából. Miket ajánlanátok? :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#75662) bilon73 válasza Brandynew (#75658) üzenetére


bilon73
aktív tag

futáshoz nem az igazi, nagy a lifegő része...van, hozzá klip, hogy rögzítse, de nekem nem jött be.

az awei 880bl szerintebb jobb futásra...

(#75663) f4lcon válasza takacsbotond (#75661) üzenetére


f4lcon
őstag

Sony MDR-XB50 talán, de jellemzően ennyiért már lehet jobbat is kapni.
ha nem kell, hogy mély orientált legyen, akkor a Pio sem rossz, bár mintha az csak fehérben lenne (SE-CL522) de a kiegyenlített hangképe lehet, hogy sokakban úgy csapódik le, hogy "ebben nincs mély" szóval ezt csak feltételekkel merem ajánlani.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75664) Brandynew válasza bilon73 (#75662) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem ennek túl nagy a füldugós része. Olyan nincs, aminek rövid is a lifegője és nem is ilyen nagy a füldugó része? :D

(#75665) #16820480 válasza Brandynew (#75664) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tennmak Pro BT kábeles kiszerelésben esetleg?

(#75666) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,

BT fülhallgató vásárlásban kérném a tanácsotokat, elég sokat visszaolvastam, látom, többen is haszáltok ilyeneket, hátha tudtok segíteni.
Megjártam a létrát én is, kezdtem az olcsóbbtól, mentem lassan felfele, de meguntam és akarok egy tényleg jó fülest. :D
Jelenleg 5 bt fülesem van itthon (lg hbs 750, meizu ep51, xiaomi sport bt, awei a990 bl és awi a890 bl, meg előtte vagy 5-6 típus még)
Ezek sportra tökéletesek, de hangzásra egyik sem az igazi nekem, még az agyon ajánlott meizu sem jött át, kevés a basszus. Az lg a legjobb még talán, de az meg pántos. Így nekem nem sporthoz kéne, hanem utcára, munka közben stb.
A szállíthatóság miatt nem nyakpántosat keresek, hanem sima fülest, azt, hogy az egység a fülesbe van építve, vagy a kábelre, tök mindegy.
Áprilisba venném, 15-25 ezer között költenék rá, de ha azt mondjátok, 30-ért van egy nagyon jó, akkor jó lehet az is, ekkora összegnél nem vállalnék be külföldi rendelést, legyen rá hazai garancia.

Bármi tippet, tanácsot köszönök előre is.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#75667) Brandynew válasza #16820480 (#75665) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem tudom, melyikre gondolsz? Nekem ugye Bluetooth-os kellene, amit néztem, annak nagyon hosszú kábele van.

(#75668) #16820480 válasza szami777 (#75666) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de ilyen 30 ezerbe még külföldről is nehezen fér bele egy igazán jó BT füles, nem hogy itthoni beszerzéssel. Bár persze az igazán jó definícióját lehet, hogy rosszul értelmezem. Egy RHA MA650BT lehet, hogy jó lenne mondjuk.

De amúgy az is érdekes, hogy miről hallgatnád?

Brandynew: Kiválasztod ennél például a Pro BT opciót.

[ Szerkesztve ]

(#75669) szami777 válasza #16820480 (#75668) üzenetére


szami777
addikt

Igen, sejtem, hogy az igazán jo magasabbról indul.
Nagy részben telefonról hallgatnám, jelenleg egy p9 lite-om van, nyáron veszek aptx-es telefont.
Nem vagyok vájtfülü, meg tudom hogy bt fülesnél mélyen a zsebbe kell nyúljak, de gondoltam, csak van 30 alatt normális bt füles, ha nem lenne, akkor halott lenne a piac
Az rhat néztem én is, szimpi, csak az a fránya pánt ne lenne.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#75670) #16820480 válasza szami777 (#75669) üzenetére


#16820480
törölt tag

Általában pánt nélkül a vételi erősségnek és normális üzemidőnek búcsút lehet mondani sajna. Bár ez alól elvileg kivétel a Huawei fülese, a hangjáról nem tudok nyilatkozni, de legalább bír 10 órát :)

(#75671) wolfman válasza wolfman (#75655) üzenetére


wolfman
veterán

? :U

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#75672) Bodz válasza wolfman (#75671) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem még nem vett senki innen, aztán igy elég nehéz az összehasonlítás az UE900-zal.

[ Szerkesztve ]

(#75673) wolfman válasza Bodz (#75672) üzenetére


wolfman
veterán

Sheratan az mp3 lejátszós topikban pedig ajánlotta. Vagy akkor vakon?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#75674) #16820480 válasza wolfman (#75673) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én a Primo 8 ellenében ajánlottam, hogy akkor már sokkal inkább ez, de nem tudom pontosan az UE900S mellett elhelyezni, főleg mert a te ízlésedet sem ismerem annyira. Bodz emlegette sokat a Magaosi füleseket itt a topikban egy időben, aztán megmaradt, hogy relatív sok armatúrát ad relatív olcsón.

(#75675) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok!

Earbud-os fülhallgatót keresek kb. 10-15 ezer forintig legfeljebb. Jelenleg a SoundMAGIC EP30-al szemezek. Eddig relatív jókat olvastam róla, szerintetek megéri-e? Főleg instrumentális zene szólna rajta (rock, metál, folk, jazz, klasszikus, stb.). Vagy van-e más javaslatotok?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#75676) ∂яσнυη válasza Badman 4ever (#75675) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Helló!

Én nemrég vettem Sennheiser OMX980-at (MX980 hook-al, de kényelmes) audiopartnertől 14k-ért. Szerintem most jobb vétel nincs ennél earbud-ból, bármilyen kategória is legyen. Írj rájuk, hátha van még nekik.

Ha BP-n vagy össze is tudunk futni, megnézni, meghallgatni.

Egyébként az EP20-30ról nem sok jót olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#75677) Krill77 válasza Badman 4ever (#75675) üzenetére


Krill77
őstag

PM a01 mk2. Ha Kínából.

(#75678) ∂яσнυη válasza Krill77 (#75677) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Az a szerencse, hogy elolvastad a hozzászólást...xd

(#75679) darvinya válasza Badman 4ever (#75675) üzenetére


darvinya
titán

3000Ft-ért SM névvel oké, de Panasonic RP HV154 jobb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75680) Krill77 válasza ∂яσнυη (#75678) üzenetére


Krill77
őstag

2x is elolvastam de az elejét nem. Nem is értettem, h te miert earbudosat ajánlottál. Ez utan masodszor is elolvasam es ujra atsiklott a szenem rajta. De esku direkt kerestem. Csak közbe mást is csináltam. :D fő a precízitás!

(#75681) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Köszönöm a tippeket! Az OMX980-at már valahol láttam, de a RP HV154-ról még nem hallottam, utána nézek ennek is. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#75682) f4lcon válasza Badman 4ever (#75681) üzenetére


f4lcon
őstag

én még a 154-et nem hallottam, de a 096-ot igen, és az is egészen jó
opcionálisan Edifier H180

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75683) Bodz válasza #16820480 (#75674) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jaja, a K5 egy 5 armatúrás füles egész olcsón. Ahogy látom van már belőle újabb verzió is, más/jobb kábellel, érdemes azt nézegetni. Viszont még mindig kevés az infó róla, annyira nem lett felkapott, mint mondjuk a K3 Pro.

Képzeljétek szereztem kölcsönbe pár napig... Oriveti New Primacy.

[ Szerkesztve ]

(#75684) Deer76 válasza Deer76 (#75654) üzenetére


Deer76
aktív tag

Az már biztos, hogy a mély hangokat jobban kiemeli, erős a basszus. (Mással nem tudom összehasonlítani.)

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#75685) AMDFan


AMDFan
addikt

Sziasztok!

Valakinek van konkrét tapasztalata ezzel a két fülessel?

Xiaomi Hybrid Pro

Xiaomi MI Piston

Ha jól értem ezek elég jó ár/érték arányú fülesek. Hogyan viszonyul a hangjuk egymáshoz?
Egy viszonylag jó minőségű, kiegyenlített hangú fülest szeretnék. A magas kiemelést semmiképp sem tudom elviselni.

(#75686) Fryskitt válasza AMDFan (#75685) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az a Hybrid Pro egyben HD is és itt valahol többen is nem ajánlották.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#75687) s4tch válasza AMDFan (#75685) üzenetére


s4tch
veterán

A témaösszefoglalóban úgy emlékszem, van szó ezekről. Az első linken lévő füles a Hybrid Pro HD, ez pont a szelídíthetetlenül szúrós hangú verzió. Ha költenél 8-10 rongyot, akkor inkább Bosshifi B3-at nézd (első gugli találatot linkeltem, lehet, hogy máshol pár dollárral olcsóbb, bár ritkán van 30 usd alatt), ez egy általános ízlés közepébe célzó, meglehetősen jó füles.

(#75688) #16820480 válasza AMDFan (#75685) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezek még megközelítőleg sem kiegyenlített fülesek, azt ilyen árkategóriában ne is nagyon keress, de szerintem nem is azt keresed igazából valószínűleg. Gyanítom, hogy a kiegyenlített itt azt jelenti, hogy a mocsaras mély nem nyom el mindent.

(#75689) AMDFan válasza #16820480 (#75688) üzenetére


AMDFan
addikt

A referenciám most az Audeze EL8 :) Nyilván nem várom el azt a minőséget egy 10 ezres fülestől, csak munkahelyre keresek valamit, amit azért el lehet hallgatni, nem kerül egy vagyonba, és nem egy fél kilós fejhallgató. A kiegyenlített alatt azt értem, hogy meglegyen a középtartomány is, ne legyen az a tipikus V hangja, ahol a mély dörmögése és a magas sziszegése adja az "élményt".

(#75687) s4tch: köszi, ránézek. Itthoni boltokban nem kapható semmi értelmes? :(

[ Szerkesztve ]

(#75690) Luck Dragon

Sziasztok!
Átolvasva a topicot , nem lettem okosabb, így a segítségeteket szeretném igénybe venni.
Szeretnék egy zajszűrős fülhallgatót, elég sokat utazom és szeretném kizárni a világot ilyenkor, és csak a zenének élni.
Olvastam itt hogy a Bose és a Sony ebben nagyon jó, mit javasolnátok maximum negyvenezres ár kategóriáig, de ha van amivel meg lehet győzni akkor egy picit feljebb is mennék.

Olvastam hogy van aktív és passzív kivitel , melyiket hol érdemes használni?

Köszönöm szépen előre a segítséget! :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75691) AMDFan válasza s4tch (#75687) üzenetére


AMDFan
addikt

Ööö izé, ezen a [linken] van egy frekimérés a Bosshifiről, ami az alább látható módon néz ki. Ez valós lehet? Mert ha igen, akkor ez nagyon durva magas kiemelést jelentene:

(#75692) #16820480 válasza AMDFan (#75689) üzenetére


#16820480
törölt tag

Olcsóban az Einsear szokott feljönni kicsit kiegyenlítettebb fülesként, de amúgy szerintem egy Bosshifi mindenben jobb volna.

Az ilyen ábráktól nem kell annyira félni, ezer módon lehet végezni mérést, teljesen illesztéktől függ a hang, meg hogy korrigált görbét látsz-e vagy ténylegesen mértet, stb.

Luck Dragon: Aktív zajszűrős jobb a monoton zajok ellen (repülő zúgása, vonat, stb), de nem annyira a gyorsan váltakozó hangok ellen (emberi beszéd, kalapálás). Legjobb ilyen tekintetben a Bose szerintem a mai napig, de az nem nagyon fér bele sajna a 40-be. Sony általában a vezetékesnél úgy tudom, hogy a saját 5 pines jack csatlakozóját használja, ami csak Sony telefonnal működik. Szóval valamelyik Sony BT fülest lehetne esetleg nézni, ha árban belefér. Vagy kicsit olcsóbb megoldás a Huawei/Honor sport BT füles, abban is mintha lenne ANC.

(#75693) Luck Dragon válasza #16820480 (#75692) üzenetére

Bose megközelítőleg mennyibe kerülne?

Sony szimpatikus, körbe is nézek. :K
Sennheiser nem is gyárt ilyent?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75694) AMDFan válasza #16820480 (#75692) üzenetére


AMDFan
addikt

Igen, ezen én is gondolkoztam, hogy ha free airben mérik, akkor ez lehet reális, mert ha fülbe dugod akkor a mélyek felerősödnek, és kijöhet egy vállalható V karakter. Na mindegy, adok egy esélyt a Bosshifinek, szinte minden vélemény pozitív róla, meghallgatni meg nehézkes ezeket a füleseket, ráadásul nem is éri meg rohangálni utána. Majd beszámolok róla ha megjött :)

(#75695) #16820480 válasza Luck Dragon (#75693) üzenetére


#16820480
törölt tag

A QC20 mondjuk olyan 70 ezer forint körül van :)

Sennheiser is gyárt ilyeneket, de ha zenére kell, akkor őket érdemes kerülni fülesben.

AMDFan: Nálam ovlt úgy 1-2 hétig B3, nem visítós füles egyáltalán szerintem. A topikban is több embernek van már, és általánosan kedvelt típus.

[ Szerkesztve ]

(#75696) RetepNyaraB válasza AMDFan (#75694) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nálam fulelhetsz egy zero audio tenore-t. Az elég lineáris az áráért a gyári illesztékkel is.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75697) Luck Dragon válasza #16820480 (#75695) üzenetére

Hát kicsit alábecsültem az árakat. Lehet napolom a dolgot és egy kicsit gyűjtögetek még.
Köszönöm a segítséget!

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75698) kemcso válasza Luck Dragon (#75697) üzenetére


kemcso
Ármester

Miért kell az aktív zajszűrés?

(#75699) #16820480 válasza Luck Dragon (#75697) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az aktív zajszűrés sajna ilyen, főleg a jó minőség.

Amúgy esetleg érdemes lehet rápróbálni a Huawei AM185-re is, azért az befér a költségvetésbe, és nem mondják rossznak.

(#75700) vicze válasza Luck Dragon (#75690) üzenetére


vicze
félisten

"van aktív és passzív kivitel"
passzív = bedugod a füled. Minden szilikon/szivacs harangos füles passzív zajszűrésű.

aktív = valós zajszűrés, külső mikrofonnal elemezve és ellenhangot generálva megpróbálnak minél többet kioltani a környezeti zajokból. Az aktív zajszűrés belenyúl a zenébe és lehetnek mellékhatásai, legtöbbször emelt mély a végeredmény, illetve tompább magasak. Illetve keletkezhet fehér zaj is a szűrés típusáról függően.
Mivel aksiról meg, így a zajszűrés véges időre működik csak, mind vezetékes, mind BT esetében.

A piacvezető még minidig a Bose, utána B&O és Sony. Fülhallgató esetében szinte elengedhetetlen egy aksi/elektronika a a füles zsinórján hogy univerzális legyen. Ez egy ~50-100g-os plusz súlyt jelent, amit cipelni kell és erősen csökkenti a mobilitást.
Vannak aksi nélküli zajszűrő megoldások. Az egyik az említett Sony 5pin-es megoldása, ami kizárólag Sony telefonokkal működik Z és X szériából(XZ2-ig), valamint az USB-C-s megoldások is vannak, amik képesek a telefon aksiját és elektronikáját használni zajszűréshez. Ezeknek az előnye az, hogy nagyon olcsók és akár 10e alatt elérhetőek, mivel nincs bennük semmi elektronika és a telód aksija határozza meg meddig működik a zajszűrés.

40e-ért a BT-s megoldásokat kb. elfejtetném, mert ha van is az nem lesz túl jó, illetve fülesben elég kevés termék is van úgy általánosan, csak viszonyításnak a Bose BT fülese 300$.

Első sorban a fent linkelt Wirecutter cikket ajánlom, hogy végigfuss jó pár opción.
Ezen az áron én első körben, a B&O PLAY H3 ANC-t és a Samsung Level In ANC-t ajánlanám. A Samsung különösen olcsó, az elég sikertelen Level sorozat miatt(Ezért vették meg inkább az AKG-t.).

Még annyit hozzátennék, hogy a zajszűrések nem egyforma hatékonyságúak, van ami egyik környezetben működik jobban, van ami a másikban. BT-seknél általában előny, hogy kapsz appot, amivel lehet állítani, milyen típusú szűrést szeretnél, és lehet finomhangolni a saját igényeidhez. Pl. Sony alapból nagyon gyengén szűr szélhangot, de van beállítás külön szélzajra, és teljesen megszünteti.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.