Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) Kobun1980


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok!

Továbbra is wireless témában vacilalok.
Korábban azt a tanácsot kaptam,hogy érdemes megvárni valami aptxHD-s,vagy LDAC-os fület.
A Prostereo-t vártam, de nincs készletek a Muzix-nal, a Sony meg nem bejövős.
Az lenne a kérdés, hogy egy aptx-es wireless annyival gyengébb lehet?
Vicze a Pros. H2-re azt írta, hogy nem minőségi csoda külsőleg.
Valamelyikőtöknek nincs véletlenül tapasztalata a Jaybird x3-al, vagy az Audiofly 56w-vel?

(#75302) #16820480 válasza Kobun1980 (#75301) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Jaybird az sbc vagy aac, én úgy emlékszem nem tud aptx-et.

(#75303) f4lcon válasza Kobun1980 (#75301) üzenetére


f4lcon
őstag

ha az Audiofly ugyan úgy szól, mint a vezetékes AF56 akkor az nem gáz.
kicsit V hangkép, de pont annyira, amennyire kellemes, emellé szép szeparáció, és elég nagy tér.
szerk: a zsinóros AF56 ettől függetlenül szerintem nem ér annyit, amennyibe kerül, de mondjuk a 15 ezres ársávban simán ajánlott lenne.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75304) vicze válasza Kobun1980 (#75301) üzenetére


vicze
félisten

"nem minőségi csoda külsőleg"
Egész pontosan ezt írtam: "összeszerelési minőség kiváló" :)

Szóval külsőre igencsak jó.

(#75305) Kobun1980 válasza vicze (#75304) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Szia.

Igazad van, elnézést rosszul idéztem. :R

Valamiért az maradt meg bennem, hogy a problémád a külső osszeszerelessel volt, de megnéztem mit írtál priviben :)

@sheratan: köszi a pontosítás, úgy emlékeztem, hogy az is tudja

[ Szerkesztve ]

(#75306) D@niel


D@niel
addikt

üdv, a fülhallgatóm 4.0-s bluetooth-al van, az új telefonomban viszont már 5.0-s lesz szerelve
kompatibilis lesz a kettő?
az 5-ös bt-nak milyen előnyei vannak? várható hangminőségbeli javulás, esetleg csak a hatóköre növekedett a 4-hez képest?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#75307) Krill77 válasza D@niel (#75306) üzenetére


Krill77
őstag

Kompatibilis lesz. Az 5 talán gyorsabb/kevesebbet fogyaszt. De nem lesz gond.

(#75308) vicze válasza D@niel (#75306) üzenetére


vicze
félisten

"Fülhallgatóm 4.0-s bluetooth-al van", amit egész pontosan 2.1-ás protokollon használsz.

A Bluetooth nem verziókkal működik, hanem a verzióban összefoglalt protokollokkal, amíg a protokoll verzió nem változik, addig mindegy a BT verzió. Az adudióhoz használt A2DP nagyon rég nem változott.
A BT verziónak a hangminőséghez semmi köze és nem is lesz sose.

Jelerősségben javulhat a 5.0-át kezelő vevő, illetve fogyasztásban, így üzemidőben is, de arra még 1-2évet várnod kell, hogy el is terjedjen. 5.0-ban elsősorban olyan újítások vannak, amik nem érintik az adudió átvitelt csak közvetve.

(#75309) f4lcon


f4lcon
őstag

na ki nem bírt magával?

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75310) Krill77 válasza f4lcon (#75309) üzenetére


Krill77
őstag

Vettél uj billentyűzetet??? :)

(#75311) f4lcon válasza Krill77 (#75310) üzenetére


f4lcon
őstag

igen :)

sorban amúgy egy 'I am a Monster' márkájú $2.32 füles, egy EN-32 típusú $2.23 füles (ami külsőre nagyon-nagyon hasonlít a Rock Mula-ra) és egy EM100 márkájú $2.06 füles

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75312) Krill77 válasza f4lcon (#75311) üzenetére


Krill77
őstag

A nejlonban levo azt hittem egy komolyabb. Emlekeztet valamelyik audiobudget-esre. Hogy szólnak?

(#75313) f4lcon válasza Krill77 (#75312) üzenetére


f4lcon
őstag

még ki se bontottam, majd este

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75314) vicze válasza f4lcon (#75311) üzenetére


vicze
félisten

Igazi 1 pálcás fülesek. :D

(#75315) Krill77


Krill77
őstag

Nahát, most latom, h a kz zsr accios volt 9.99$ ert. 1d+2ba. Annyit lehet megért volna.

(#75316) Tulku válasza Krill77 (#75315) üzenetére


Tulku
veterán

10 dollárért 2x2 BA...azt hogy?
Elképzelem mit tudhat az, ha még az árban benne van a test, a vezeték, a DD, meg az illesztékek...meg gondolom frísipping....

Döbbenet....

(#75317) #16820480 válasza Tulku (#75316) üzenetére


#16820480
törölt tag

Látod, te meg mennyi pénzt kifizettél alig párral több driverért. Valóban döbbenet :P

(#75318) Krill77 válasza Tulku (#75316) üzenetére


Krill77
őstag

Mondom acciós!! 24 amugy. (oke, ugy is tré) Mondjuk nekem kz soha nem fog kelleni az Atr óta.

(#75319) GML válasza #16820480 (#75317) üzenetére


GML
őstag

én már meg sem szólalok a 2+1-ért... :O

(#75320) kemcso válasza Tulku (#75316) üzenetére


kemcso
Ármester

Milyen komoly mérnöki munka lehet mögötte ;]

(#75321) funkmester


funkmester
aktív tag

sziasztok, ha a fejhallgatoknak jobb az arertek aranyuk, akkor egy hifiman re400 fullhallgatohoz melyik fejhallgatot hasonlitanatok?

(#75322) f4lcon válasza vicze (#75314) üzenetére


f4lcon
őstag

és ehhez képest nem is sz.rok.
ja de :DDD
az egyikben annyi a mély, hogy 10 fülesbe elég lenne, a másiknak olyan a driver flexe, hogy azt hittem leszakad a helyéről a driver.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75323) darvinya válasza darvinya (#75130) üzenetére


darvinya
titán

Korán örültem, de be kell lássam, hogy már csak review kapható. :O

S jól látható a különbség dobozán. (Jobb régi eredeti)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75324) f4lcon válasza darvinya (#75323) üzenetére


f4lcon
őstag

hogy mi?
a két csomagolás szinte teljesen megegyezik, beleértve a termék vonalkódját is.
és mi az, hogy "review" kapható?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75325) darvinya válasza f4lcon (#75324) üzenetére


darvinya
titán

csomagolás szinte teljesen megegyezik(i)

Már le is írtad, hogy még sem ugyanaz.
Mert régi eredeti nem kapható, max. nagy elfeledett raktárban.

Újabb kiszerelésnek driver összeszerelése kicsit összehánytabb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75326) f4lcon válasza darvinya (#75325) üzenetére


f4lcon
őstag

már látom, hogy ebből nem lesz kiút, de belevágok:
1) komolyan azt hiszed, hogy a termék csomagolásának bármilyen összefüggése van a termék beltartalmával kapcsolatban? a csomagolás bármikor változhat, többek között jogszabályi előírások, vagy a csomagolás beszállítójának változására is, anélkül, hogy a termék maga megváltozna.
2) ráadásul a terméket ugyan úgy meg lehet változtatni változatlan csomagolás mellett is, ahogyan a képen látható angol nyelvű leírás figyelmeztet is (mindkettőn) - "a termék specifikációi megváltozhatnak"
3) te azt nevezed változásnak, hogy a Panasonic logo a bliszter kivágás alatt van az egyiken, és a kivágás felett a másikon? szerinted ez azért lehet, mert megváltoztatták a terméket, és úgy gondolták akkor ezzzel kell "jelezni" az éles szemű felhasználóknak, hogy ez már nem ugyan az a termék? szerintem > EZ < a megváltozott csomagolás ismérve.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#75327) darvinya válasza f4lcon (#75326) üzenetére


darvinya
titán

Értem amit mondasz, de újabb (mint látható apró változtatások)-nál trehány driver összeszerelésű, nem adja vissza amit az eredeti.
Számértékben megfelelő, de minőségben biztosan érezni a különbséget.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75328) kemcso válasza darvinya (#75327) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezt úgy mondod, hogy hallottad egymás mellett vagy csak a papírról?

(#75329) darvinya válasza kemcso (#75328) üzenetére


darvinya
titán

Halottam, mivel én fényképeztem a két csomagolást.
7 év után réginek egyik oldali driver nagyon elkoszolódott (próbálom kiáztatni), emiatt vettem másik.
De ez már nem kapható, így elfekvő készletet kutattam fel, de már abba sincs a régi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75330) Tulku válasza darvinya (#75329) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd...egy 7 éves driver simán szólhat másként mint egy új...ráadásul legalább 1-2 hét mire az új valamennyire bejáratódik...csak azért írom, mert az is lehetséges, hog egyre inkább megszoktad az évek során a driver elérés nyomán modifikálódott hangképet és az új pedig az eredeti felállást mutatja....

(#75331) darvinya válasza Tulku (#75330) üzenetére


darvinya
titán

Kb. 1 hét hallgatás után írtam, hogy nem ugyanaz.
Ráadásul ennél bejáratódás nincs nagy különbség.
Ami újban egyből feltünt(és ez nem változott), hogy mély nem annyira feszes, közép tompább.
Aztán nagyító alatt szemrevételezve driver sem ugyanolyan minőségben van kivitelezve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75332) Tulku válasza darvinya (#75331) üzenetére


Tulku
veterán

Tapasztalataim szerint a bejáratódási procedúra két - egymástól nem elkülönülő - szakaszból áll.
Első szakasz rendre igen hallható, rövid távon érzékelhető különbségeket produkál, aztán következik egy hosszabb periódus - és itt már persze az elme is jócskán közrejátszik - amikor lassan finomodik...
Nos a tompa nagy mélyek és az elhalkuló közepek sok esetben jelezhetik a még nem bejáratott termék hangját is, de a konkrét termékről nincs információm, így nem tudok állást foglalni az ügyben...elképzelhető egy más gyártósoron bekövetkezett változás is akár....

(#75333) darvinya válasza Tulku (#75332) üzenetére


darvinya
titán

Pont azért szerettem ennek a hangját, mert feszes mélye és kicsit középemelt, szép nagy térrel.
Ideális rock/metál/akusztikus és keményebb modern zenére (pl: Prodigy).
Ez már 3. ilyenem, szóval inkább 9 éve használok ilyet.
Elsőt én tettem tönkre, mert nem volt tesztelő eldobható füles, s egy javítás alatti erősítő szépen beégette driver-t.

Ezért írtam, hogy bejáratódás ennél nincs akkora változás rá, mint a többire.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75334) Bodz


Bodz
nagyúr

Az EDC3 99 dollárért (+szállítás, áfa) egész jo vétel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#75335) #16820480 válasza Bodz (#75334) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Primo8 is olcsó, ha valakinek magaskiemelt füles kellene :K

(#75336) monti0222w válasza Bodz (#75334) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem hangzik rosszul, olcsóbb alternatíva az AF 180-nak, szerintem. :K
Elég jókat írnak róla, pár tesztet olvastam és ezeknél ajánlott vételnek írták, lehet be próbálom! Végülis árban sokkal jobbnak tünő választás mint a 180-n, a hang, majd meglátom!
Szerinted Bodz?

(#75337) -FreaK- válasza Bodz (#75334) üzenetére


-FreaK-
veterán

nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt! nem kell még egy füles, most vettem erősítőt!....
;]

monti0222w: már csak 23 óra van hátra, arra figyelj!

[ Szerkesztve ]

(#75338) Nunder


Nunder
őstag

Ha volt már esetleg, akkor elnézést, de Muzix-on bundle-ben van most RHA T10, eléggé jó áron. Adnak mellé egy pakk Comply eartip-et is.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#75339) -FreaK- válasza Bodz (#75334) üzenetére


-FreaK-
veterán

Még nem rendeltem MD-ről, mit gondolsz mennyi lehet a vége mindennel együtt, forintban?

(#75340) monti0222w válasza -FreaK- (#75337) üzenetére


monti0222w
addikt

Megvehettem később is nem muszály most, :K de ami a lényeg, hogy olcsóbban jutnák hasonló hang hoz mint az AF180.
Bodz amúgy is már a figyelmébe ajánlotta a Nuforce márkát, a Primo-ról 8, meg nem is tudom melyiket, de az meg erős V karakteres hangzást ad ezért nem is érdekelt nagyon, a Primo-t meg megkellene hallgatnom.
Szóval akkor te is rá startolsz? Olvastam pár tesztet mint írtam, a Headfi-n is jókat írtak róla. :K

(#75341) -FreaK- válasza monti0222w (#75340) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hogyan tudod később megvenni? Nem úgy van, hogy lejár a drop egy napon belül és akkor ennyi volt?
Abban a hasonló hangban annyira nem vagyok biztos, vagyis max a karakter hasonló, de szerintem az AF180 jobb lehet pár téren. Bár erről még nem olvastam.

Erősen gondolkodom rajta.. de nem kellene költenem rá... most vettem otthonra egy Myryad Z40-et, melóban meg jól elvagyok az Einsear T2-vel, ami szinte hihetetlen, hogy milyen áron mit tud.. de csak ott motoszkál a kisördög, hogy végre meghallgathatnék egy multi BA-t.. :B

Azért is kérdeztem előbb, hogy mi lehet a végleges ára, mire ide ér.. gondolom a vámon meg fogják fogni még, a szállításon felül.

[ Szerkesztve ]

(#75342) Krill77 válasza Bodz (#75334) üzenetére


Krill77
őstag

Csak nekem nem jön be egyik link sem?

(#75343) s4tch válasza -FreaK- (#75341) üzenetére


s4tch
veterán

$3,29 a szállítás, így az egész csomag $103,28 lenne. Ha a posta vámkezelés alá vonja, akkor erre 27% áfát és 3 eFt vámkezelési díjat kell fizetni. Ez mai árfolyamon kb. 36-37 eFt lenne. Ha vámkezelés nélkül megkapnád, akkor valahol 26-27 eFt körül állna meg a történet.

(#75342) Krill77: csak bejelentkezett massdrop fiókkal láthatóak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#75344) kemcso válasza monti0222w (#75340) üzenetére


kemcso
Ármester

A Primo 8 sztem nem a te fülesed :)

(#75341) -FreaK- emlékeim szerint a Massdrop futárral küldi, vagyis szinte biztos, hogy megfogják (de alapvetően esélyes máskor is). Áfát és kezelési költséget számolj rá, kb 1.3-al kell szorozni.

(#75342) Krill77 igen, csak neked :P Regisztrálni kell...

(#75345) -FreaK- válasza s4tch (#75343) üzenetére


-FreaK-
veterán

+ (#75344) kemcso

Köszi! Így már sajna sok, 30 alatt még erősen gondolkodtam rajta :( na majd talán egyszer használtan..

(#75346) Krill77


Krill77
őstag

Az egész web site nem jon be.. Na mindegy.

(#75347) monti0222w válasza -FreaK- (#75341) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem tudom hogy van, de nem hiszem hogy most van, és soha többet nem!
S a hangon a karaktert értettem, melegebb hangzású mint az AF180.
A gondolkodásra: még mindig jóvval olcsóbb mint a 180 és szintén cserélhetős kábeles ennyi pénzért. :K

Kemcso: Értem, lehet túl világos hang nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#75348) -FreaK- válasza monti0222w (#75347) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja hogy úgy. Hát az elég bizonytalan. Ha sikeres, és úgy gondolják, akkor egyszer talán majd lesz újra. De itt túl sok a "ha" meg a bizonytalanság, szóval ha ilyet szeretnél, akkor most kell lecsapni rá szerintem :)

(#75349) Bodz válasza monti0222w (#75336) üzenetére


Bodz
nagyúr

Valószínűleg a 6 armatúrás AF180-nak azért nem alternatívája (ekkora csodák nincsenek), de ennyiért egy korrekt kis 3 armatúrás fülesnek tűnik. Valamelyik tesztben olvastam, hogy HEM6 lehet az alapja, akkor meg már megéri. :) Szerettem azt a fülest.

(#75337) -FreaK-: Ne görcsölj már, vegyed megfele! :D Nem minden Massdropos cuccot vámolnak nyilván, volt már HE-4XX, HD-6XX, meg más füles is, ami átcsúszott. De persze eleve számolni kell a sarcokkal, akkor nem ér meglepetés.

A Primo 8 erősen illeszték érzékeny, valóban lehet magas kiemelt, világos is, de mondjuk a Comply csodát tesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#75350) kemcso válasza Bodz (#75349) üzenetére


kemcso
Ármester

Csodát nem tesz vele a Comply csak kicsit megszelídít a magasakból. De ettől az még egy világos füles marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.