Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) gyvince válasza Ati1979 (#39500) üzenetére


gyvince
senior tag

annyit mondod hogy jó! nehogy rendeljek egyet ám a E10 és a E30 között mi a különbség hangzásban???

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39502) Ati1979 válasza gyvince (#39501) üzenetére


Ati1979
veterán

Én nem hallottam az e10-et, de elmondás alapján több a basszus mint az e30-ban és egy kicsit alatta van térben és részletességben.

Nekem pont optimális az e30 basszusa úgyhogy én biztos, hogy azt venném.

(#39503) gyvince válasza Ati1979 (#39502) üzenetére


gyvince
senior tag

értem!! hát én szeretem a mélyeket :P

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39504) Ati1979 válasza gyvince (#39503) üzenetére


Ati1979
veterán

Brutálisan sok mély van az e30-ban... :)
Én csodálkoztam is rajta, hogy ilyen kis füles mekkorát üt!

Én is szeretem ám! :)

(#39505) gyvince válasza Ati1979 (#39504) üzenetére


gyvince
senior tag

hmm basszus.....:/ lehet rendelek egyet :/

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39506) Ati1979 válasza gyvince (#39505) üzenetére


Ati1979
veterán

Sokan rendeltek már...

Még senki nem panaszkodott utána! :DD

(#39507) gelbelex válasza Khelben (#39458) üzenetére


gelbelex
őstag

:R

(#39508) Krisz1000 válasza bucsher (#39405) üzenetére


Krisz1000
tag

Köszi a választ, és bocs a kérdésért, de ezt mire alapozod, mármint hogy mind szar? Sajnos nagyon rossz itt a kereső, de most a guglival jobb találatokat kaptam innen earbud témában

vki itt írta, h az mx880 még talán jobb, mint a pk2 (so-so) és a head-fi-n is jókat írnak róla.
K317-et és mx580-at is dícsérik ott
earpodsról meg itt mondtatok jókat...
k315 nél értem amit írsz, de bizti, h ugyanaz a mostani, mint a 10 évvel ezelőtti..? persze ezek után azt már tuti nem fogom venni, gyanúsan olcsó...

nem "kötözködésnek" szántam, csak érdekelt vna, h szar alatt mit értesz..? s3-ashoz és egyéb jó minőségű tablethez (nexus stb) szeretném használni, sznobéria nélkül, nyilván nem előerősítővel, és heteket se szeretnék várni a fülesre, ebayről stb, MOST kéne... pk2-re azt is írták, h utcán tök használhatatlan, mert semmit nem szigetel, teljesen nyitott... az nekem megint nem jó. nekem utcára is earbud kéne (régen is az volt)

a szarvas hibákat szeretném kiszűrni, sok/kevés basszus, dobozhang(!), magasok vágása, vagy cincogás (fejfájdító magas-közép). ha ez oké, még úgyis EQ-zni kell... (erre android/poweramp-ot vagy Winamp alatt Izotope Ozone-t szoktam használni)

sokat segítene, ha az országban elérhető earbud-ból tudnátok vmelyiket mondani.

Előre is köszi :P

bucsher válasza Krisz1000 (#39404) üzenetére

Ezek mind szarok amiket felsoroltál :)
Yuin-ról szoktak áradozni, abból is a PK2 ha nincs sok pénzed + egy hordozható erősítőd (mert akkor viszont a PK1 már állítólag igazán jó).

(Van 315ös AKG-m, valami 10 éve vettem, na az egy nagy semmi, még a sansa gyári fülese is sokkal de sokkal jobb, ami ugye lejátszóval együtt volt 7000ft)

Sajnos az összes gyártó fülbedugósra gyúr, nincs semmi earbud kínálat. Egyébként tényleg jobbak, de megértem, ha nem szeretnél nappalra is fülbedugót.

(#39509) deph válasza deph (#39491) üzenetére


deph
tag

Erre valamit tudnátok írni, vagy jó amit írtam? :F

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#39510) kemcso válasza deph (#39509) üzenetére


kemcso
Ármester

Jó amit írtál, én a VSD1-et venném a kettő közül.

(#39511) Ati1979 válasza Krisz1000 (#39508) üzenetére


Ati1979
veterán

Az a baj ezekkel, hogy semmit sem izolálnak, és basszus maximum cincogásnak nevezhető.

Sennheiserből meg amúgy sem érdemes semmit sem venni mert 2-3*-os áron vannak a hangminőségükhöz képest.
Az akg-éra is ez vonatkozik.

Én a helydben ha ragaszkodsz az ilyen típusú fülesekhez a pk1-et venném. (a többit szerintem elfelejtheted) Arra az egyre mondják azt hogy jó.
A pk2 is talán ok.

(#39512) bucsher válasza Ati1979 (#39511) üzenetére


bucsher
őstag

PK1 az 150 Ohmos füles, semmiképp nem ajánlanám telefonra dugdosni.

In the pipe - five by five!

(#39513) Ati1979 válasza bucsher (#39512) üzenetére


Ati1979
veterán

Kell hozzá egy kis erősítő legfeljebb. De az sem biztos. Láttunk már olyat, hogy valaki 250 ohm-os fejest használt telefonról...

A többi meg harmat gyenge az a baj...

Én a hallottam azt a 100 dolláros earbund-ot a múltkor amit contaxg hozott, és inkább azt mondom rá, hogy inkább hagyjuk.
Tényleg nincs értelme megvenni... :N

(#39514) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

elsőként is meg kell jegyezzem, hogy nagyon profi az 1.hsz, le a kalappal. azért mégiscsak kérdeznék párat, mivel annak az átnyálazása után se lettem okosabb. az ajánlott füleseket látom, de hogy melyik mit tud, és kielégítené-e az igényeimet, azt nyilván nem tudom :) szóval egy kis segítséget kérnék:

egy in ear fülest keresek, hagyományos kábelvezetéssel. az, hogy nyak mögötti, vagy szimmetrikus, az mindegy. egy lumia 820 és egy creative zen v mellé lesz, nem headset-re van szükségem, távirányító szintúgy nem kell.

a hangzásvilág-igényemről részletesen nem tudok írni, ahhoz túl amatőr vagyok, hogy érdemben megfogalmazzam. próbálok közelíteni: fejhallgatóból elég sok volt már a fejemen(sennheiser otthoni belépő audiofil és utcai verziók, akg studio fejesek, stb), és amit kijelenthetek, hogy a hd 555 hangzásvilága, meg a sennheiserek picit meleg torzítása nagyon kedvemre való.

zenei stílust nem tudok meghatározni, all in one dolog kéne sajnos. talán inkább elektronikus irányba tudjon többet, ha választani kell, de komolyzenétől kezdve, a rock minden válfaját hallgatom, ugyanígy pop, rnb számokat, és az összes létező elektromos muzsikát is, mint all trap, french house, progressive, chillout, goa, kisnyúl.

szóval ezek alapján szeretnék magamnak keríteni valamit. nagy igényeim azért nem lesznek, mert nem szeretnék túl sok pénzt költeni rá. 5-10 ezer huf körül szeretnék valamit, lehetőség szerint ne rögtön a drágábbal kezdjük, örülnék egy alternatívának 5 ezer körül, és egy másiknak 10 ezer körül. +/- 1 ropi nyilván nem számít. izolációra kitérnék még, jó lenne, ha nem zárna el teljesen a külvilágtól a cucc.

köszönöm előre is, ha kapok segítséget :)

ui.: minőségre nem mertem kitérni az árszabás miatt, de tudni kell, hogy kerékpározás mellé lesz, táskába ki/bepakolva elég nagy gyakorisággal. ha nem stramm darab, akkor hamar megadhatja magát, még ha nagyon vigyázok is a holmimra.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39515) #16820480 válasza hoffman_ (#39514) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem 5 körül a Sony EX50, 10 körül pedig ha külföldről tudsz rendelni, akkor VSD1 (esetleg VSD1S, annak kicsit kiegyenlítettebb hangja van, nem annyira V karakter), vagy otthonról Soundmagic E10, vagy méginkább E30. Megjegyzem, hogy az E30 és a VSD1(s) az tervezése szerint füle feletti kábelvezetésű, de lehet őket hagyományosan lelógatva hordani, legfelejbb meg kell cserélni a két oldalt. Egyébként ha még nem volt olyanod, akkor érdemes fül felett is kipróbálni, sok előnye van, és könnyen megszokható.

(#39516) kemcso válasza #16820480 (#39515) üzenetére


kemcso
Ármester

+1. A VSD1 simán hordható hagyományosan is.

(#39517) hoffman_ válasza #16820480 (#39515) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a korrekt választ :) a sony kifejezetten tetszik, lehet, hogy nem is bonyolítom tovább a dolgot, külföldről rendelgetni nem sok kedvem van. amúgy sem a zenére figyelek tekerés közben leginkább, csak nem akartam valami silány vackot a fülembe rakni, és in ear fülesekkel még nem volt dolgom :) a lumia 820 fülese volt az első iem, ami a fülemben volt. megszokni meg fogom tudni, de a hangzása nem ütötte meg a mércét, ha valami ~5k körül ezt ki tudja váltani, már örömködés lesz.

köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39518) #16820480 válasza hoffman_ (#39517) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valószínűleg jelentős különbség lesz aközt a gyári füles meg a Sony közt.De amúgy a Lumia nem egy igazán jó forrás, a a másik lejátszód sokkal jobb lesz szerintem. Aztán ha később megjön a kedved, akkor lehet esetleg majdfeljebb lépni. Az 5 ezres kategória az még nagyon csak belépő szint, nem kell tőle csodát várni. AMiket 10 körül mondtunk, azok már olyan cuccok, amikkel a legtöbb ember tökéletesen elvan "élete végéig", aztán ha valaki még lejjebb ereszkedik azon a bizonyos lejtőn, akkor persze nincs megállás :))

(#39519) hoffman_ válasza #16820480 (#39518) üzenetére


hoffman_
nagyúr

megfontolom, köszönöm :) a sony szerintem kezdésnek elég lesz, mivel ha nem hangfalról hallgatok zenét, akkor itt vannak a nagy fejhallgatók, igazából ez csak ilyen átmeneti időszakra kell, sapka alá, meg készenlétbe, hogy mindig nálam legyen. de ha bejön maga az iem(nagyon vesződök ám vele) hosszútávon, akkor majd lehet, hogy jövök még.

a lumia is vésztartalék, azért van rajta zene, hogy legyen :D a másikat szoktam használni, elnyűhetetlen egy ketyere.

köszi még egyszer :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39520) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Bár a nyomkövető szerint csak a vámon van még, valójában megérkezett a GR07BE. :)

Első tapasztalok hasonlóak ahhoz, amit olvastam másoktól; kicsit nyers a hangzás, kissé.éles, és a mélyek sem az igaziak még. Elvileg 100 óra kell, hogy elérje a végleges hangját. A részletesség szempontjából már most érezhetően ég és föld a különbség mondjuk egy M2 höz képest, a magasak sokkal magasabbak, mint eddig bármi, amit hallottam, illetve a hangszerek hangja teljesen elkülönölve felismerhető. Talán ezek a legnagyobb különbségek. A gumikat még próbálni kell, van egy pár.

(#39521) veector válasza honfoglalo (#39520) üzenetére


veector
senior tag

És az enyém hun van? :O
(nem BE, sima mk2)

8. óta
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

amúgy grat hozzá és sok kellemes zenehallgatást :)

[ Szerkesztve ]

(#39522) kemcso válasza honfoglalo (#39520) üzenetére


kemcso
Ármester

:C Hamar beáll az, 8-10 óra után már érezhetően szelidül a hangja

(#39523) honfoglalo válasza veector (#39521) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Köszi! :)
Nekem most is ez van, ha beírom a nyomkövetőbe:

2013.12.30
21:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.01.08
10:33
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.01.08
10:34
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Kemcso:
Persze, egyrészt változik, másrészt nekem is át kell szokni több évnyi mélykiemelős után.. :)

(#39524) kemcso válasza honfoglalo (#39523) üzenetére


kemcso
Ármester

Az a másik, de nekem olyan 8-10 órányi járatás után már az első kicsit szétesett hangkép nagyon szépen összeállt.

(#39525) veector válasza honfoglalo (#39523) üzenetére


veector
senior tag

Minden pontosan ugyanaz. Esetleg nem ugyanazt a nyomkövetési kódot kaptuk? :D privát ment

(#39526) honfoglalo válasza veector (#39525) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Nem, csak gondolom egyszerre ér be az összes :) Ezért lehet, hogy valaki, aki "rosszkor" rendel az akár egy hetet is csúszhat, gondolom nem minden nap jön Szingapúrból szállítmány.

(#39527) veector válasza honfoglalo (#39526) üzenetére


veector
senior tag

Ez mondjuk logikus. Bár szerintem az is benne van a dologban, hogy egyszerre frissítenek egy nagyobb adag tracking numbert (szerintem).

(#39528) Falconer válasza bucsher (#39512) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nem kellene az ellenallast az erzekenyseggel egyutt nezni?

(#39529) raven12 válasza Falconer (#39528) üzenetére


raven12
senior tag

*impedancia :U

(#39530) deph válasza kemcso (#39510) üzenetére


deph
tag

VSD1(S)-t honna lehet rendelni? Melyik oldal megbízható? E30-at ki forgalmazza Mo-n?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#39531) brumi1024 válasza Falconer (#39528) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, impedancia és teljesítményillesztés.

[ Szerkesztve ]

(#39532) kemcso válasza deph (#39530) üzenetére


kemcso
Ármester

vsd1: Lendmeurears

E10/E30: nomono

[ Szerkesztve ]

(#39533) Nate6


Nate6
csendes tag

Sziasztok!

Soundmagic E30 hordható hagyományosan?

(#39534) Ati1979 válasza raven12 (#39529) üzenetére


Ati1979
veterán

Válaszolva a dec 10-re

Nevetséges... Érdemesebb itthon megvenni. :(

(#39520) honfoglalo

Gratula! :C

(#39535) kemcso válasza Ati1979 (#39534) üzenetére


kemcso
Ármester

Karácsony előtti rendelés ilyen lassú, nekem el is veszett egy csomagom. Na meg a vámolás iszonyúan belassult...

(#39536) deph válasza kemcso (#39532) üzenetére


deph
tag

Köszönöm a segítséget!
E30 külföldről megrendelve olcsóbb, nem érdemes onnan inkább?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#39537) raven12 válasza Ati1979 (#39534) üzenetére


raven12
senior tag

Nekem még mindig megérte így, még ha megvámolják is megérte... Igen, az idő pénz, de ha valaki képes várni és nem MOSTAKAROMHALLGATNIAZONNAL, akkor még mindig spórol vagy 20k-t...
Ilyen árkategóriában te kidobnál 20k-t, hogy harmadnap a kezedben lehessen?

Egyébként megint rossz a topik xD

deph: ha nem kell 2 év magyar garancia, akkor de. :)

[ Szerkesztve ]

(#39538) kemcso válasza deph (#39536) üzenetére


kemcso
Ármester

Mennyivel olcsóbb? Ha nem sokkal, akkor én itt venném a garancia miatt.

(#39539) gyenesmartin válasza Nate6 (#39533) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igen, sőt még fordítva is, de úgy nem valami jó.

(#39540) deph válasza raven12 (#39537) üzenetére


deph
tag

Miért, el szoktak romlani 2 éven belül? Akkor meg sem veszem :)
Amúgy 2200 Ft-tal olcsóbb mp4nation-nél. 10.990 vs 8.800. Amúgy e30 szimpibb..

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#39541) raven12 válasza deph (#39540) üzenetére


raven12
senior tag

ennyin nem szőröznék... 2 év alatt meg nagyon sok minden előfordulhat :)

(#39542) Ati1979 válasza raven12 (#39537) üzenetére


Ati1979
veterán

Értem én, de ha megvámolják akkor is olcsóbb?

Mennyibe van külföldtől? Engem mondjuk az egyáltalán nem izgat ha várni kell rá...

Tényleg rossz! :) :B

(#39543) raven12 válasza Ati1979 (#39542) üzenetére


raven12
senior tag

kb 49+16, tehát 65k, mínusz 15k, ha annyiért sikerül elpasszolni az R3-at.
ha sikerülne megúszni a vámot, akkor 50 helyett 35k.

(#39544) deph válasza raven12 (#39541) üzenetére


deph
tag

Szeretek izgulni, mikor kapom meg :)

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#39545) Ati1979 válasza raven12 (#39543) üzenetére


Ati1979
veterán

Annyiért igen jó bolt... :)

Simán megéri várni...
Drukkolok, hogy sikerüljön. :)

(#39546) kemcso válasza raven12 (#39543) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, ugyanezt számoltam én is, sokkal jobban megéri kintről a dx50...

(#39540) deph: minden elromolhat...

[ Szerkesztve ]

(#39547) raven12 válasza Ati1979 (#39545) üzenetére


raven12
senior tag

Köszi szépen :R A remény hal meg utoljára.

deph: akkor hajrá :) Arra számíts, hogy lehet, hogy másfél hét alatt megjön, de az is lehet, hogy lesz 1 hónap is. Elég kiszámíthatatlan mostanában a posta.

(#39548) kemcso válasza deph (#39544) üzenetére


kemcso
Ármester

A karácsonyi őrület lement, talán 2 hét alatt egy nem-telefonnak-látszó-tárgy megjön :)

(#39549) Ati1979 válasza raven12 (#39547) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs mit! :)

Karácsonyra nem lett meg, de akkor legalább olcsóbb legyen! ;)

(#39550) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Üdv!

Xperia L telefonomhoz szeretnék egy CTIA szabványú, felvevő gombos (headsetet) fülhallgatót vásárolni. Milyet ajánlanátok 5-6 ezer forint környékén. Jelenleg egy sennhesier mxl51 típusú fülest használok, amivel tökéletesen elégedett is vagyok, csak ugye nem tudja vezérelni az androidos médialejátszót, gomb hiányában.

Amit preferálok: szimmetrikus kábelelrendezés, earbud kialakítás, sony/pioneer/sennheiser de egyik sincs kőbe vésve. Ami viszont fontos, hogy vezérelje a médiaplayert és szóljon legalább úgy, mint az említett 5 ezer forintos sennheiserem.

Van itt 3 versenyzőm is rögtön: Sony MH750, Sony MH-EX300AP, Sony MDR-EX100AP. A 3 közül melyik éri meg legjobban az árát. Úgy tudom hogy ezeket drágább xperiákhoz is adták, éppen ezért tartok tőlük egy kicsit, mert általában nem túl jó minőségűek az ilyen alaptartozékok.

Vagy ha létezik olyan adapter, amin rajta van a headset mikrofonja és gombja, de bele tudom dugni a saját fülesemet, akkor olyanra is vevő lennék.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.