Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) #16820480 válasza vhunor (#39300) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rossz topik, ez itt a fülhallgatós részleg, erre tessék. :B

(#39302) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Asszem megtaláltam a kezdetnek nagyon jó füles szettem.
Apple Ipod Touch 2G
Sony PHA-1
Soundmagic E30

Nem egy Beyer limited fejes + csöves kombó Mytek96 überDAC-al meghajtva de úton ennél élvezhetőbb nem biztos hogy kell, ha mégis akkor a sony megeszi a DT770-et is... :)

Az E30-as meglepően jó! Így hosszabb hallgatás után és nem csak kidugom bedugom hallgatózás után azt kell mondjam nagyon tetszik egyből jó, nem csoda sőt tere sincs sőt NEM FEJES... De nem szenved olyan hibával hogy mondjuk a közepe nincs a helyén és hiányosm (Sony XBA-H1) cserébe nem annyira populáris a hangja mint a H1-nek. SZERINTEM :DD

És bakker miután (5óra kb) lemerült a sony bedugtam a kis ipod-ba az E30-at és megmaradt az élvezeti faktor. Vesztett a részletességből és talán a mélyek is fakultak, de teljesen élvezhető maradt az ipod-ról is.

Azt kell mondjam baromi jó "vétel" volt ahhoz képest hogy egy sennheiser fülesért 1 éve több pénzt adtam ki és az még kényelmetlen is... Ez az E30-as a fül mögötti kábelterelő gumi izével a harang szerű dugóval tök kényelmes és pici és könnyű (a sony H1 nagy nehéz és bumszli ráadásul ki kiesik a fülből.).
Persze egy vonatutat elba..tam azzal hogy a sok sok kis füldugó izével és a kényelemmel elszórakázzak de a végére meglepően jó volt olyannyira hogy amikor hívtak telón fülemhez kaptam és nem értettem hogy miért zene jön a telóból... (Azt is elfelejtettem hogy ott van. )

:R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39303) HagaNRG válasza Ati1979 (#39298) üzenetére


HagaNRG
őstag

Megpróbálok egy rövid összehasonlítást végezni a Superlux-szal. (ki tudja, talán van itt más is rajtam kívül, aki nem csak a high-end árú fül és fejhallgatók közül fog választani a közeljövőben)
Persze azt is tudom, hogy fej és fülhallgatót összehasonlítani talán annyira fölösleges, mintha értelmes dolog, mintha egy VW Golfot egy Transporterrel hasonlítanék össze.

A magam részéről dobtam a legolcsóbb Skullcandy lehetőségét, és pár este olvasgatás után ma vettem egy ilyet:

http://www.xears.com/produkte/xears-turbo-devices-td2-titan

A füllhalgató ára elég széles körben mozog, de az, hogy jelenleg a gyári oldalon 68 Eurot, azaz közel 20 ezer Ft-t mernek kérni érte bízom benne, hogy valamennyire mutatja a minőségét.

Egyelőre most fej-fej mellet tesztelem a Superlux fejhallgatóval. A különbség zongorázható, de nem tudnám megmondani, melyik füles irányába.
Teljesen más világ egy ilyen fülbedugós és egy félig nyitott rendszerű fejhallgató.
A mélyekben azt hiszem nem fogja utolérni a Xears a Superluxot. Attól sem estem hanyatt, bármennyire is ezt emelték ki az összes tesztben, de az meg a Xears Titan mellett szól, hogy a legtöbb külföldi fórumozó és tesztek szerint az élmezőnybe tartozik és magasan veri a Sennheiser CX300-400-as szériáját. (sajnos ez nem lett meg, emiatt gondoltam úgy, hogy akkor legyen ez a "noname" Titan 2 a trónörökös.

Most pedig itt vagyok a dilemmában, mert van két egészen kiemelkedő minőségű fülesem, csak a fejhallgató, amivel élmény filmezni párnán fekve elég kényelmetlen, míg a fülbedugóssal nyilván ilyen gond nem lesz, de már pár perc után látom, hogy hiába a töménytelen hozzá adott gumibetét, mégis mindig kell egy kicsit szöszmötölni vele, míg rendesen beigazítom a helyére, és a mély akkor sem fog a Superlux fejhallgató nyomába érni.

(#39304) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#39302) üzenetére


Ati1979
veterán

Ipod touch 2G?
Ez hogy sikerült? :DD

Ma pont beszéltük a srácokkal, hogy jó áron jutottál hozzá. :)

Nekem a kedvenc belépő fülesem az e30. Én olyan mélyeket nem hallottam még 2* olyan drága fülesektől sem... Igen brutális.

Amúgy ez már elég jól szólhat a kis sony-val. :)

(#39303) HagaNRG

Szerintem az előző hozzászólásban említett e30-nak lehet, hogy lenne esélye mélyek tekintetében a fejesed ellen. :)

(#39305) #16820480 válasza Ati1979 (#39304) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem vagyok benne biztos, hogy a mélyek minősége a probléma nála, inkább a mennyisége, legalábbis abból, amit eddig ide a topikba írt. Ilyen esetben pedig szerintem ha valakinek ennyire a mélyek kellenek, akkor jön be a képbe a Sony MH1C például.

(#39306) m.dani11


m.dani11
újonc

HELLO MINDENKI!
Azt szeretném kérdezni, hogy BRAINWAVZ R1 mikrofonja kompatibilis SAMSUNG GALAXY Y-al?????

(#39307) Ati1979 válasza #16820480 (#39305) üzenetére


Ati1979
veterán

Lehet, mondjuk szerintem az e30 mélye elég kéne, hogy legyen neki. Abba azért van rendesen. :)

Ha az sem elég akkor vegyen az ath m50-es fejest, vagy azt a sony-t például:)

(#39308) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Sandisk sansa mp3 lejátszómhoz keresnék fülest. Jelenleg egy xperia arc-hoz kapott fülessel hallgatom, de idegesít hogy különböző módszerekkel kell rögzítenem a mikrofonrészt hogy normálisan szóljon. Mindenféle zenét szoktam hallgatni, sportolás közben hallgatnám elsősorban tehát nem bánnám ha bírná a strapát. Nem vagyok különösképp vájtfülű, de azért a jelenlegi fülesem szintjét jó lenne ha hozná. Nem kell rá sem hangerőszabályzó, sem egyéb extra. 10 ezerbe ha beleférne nem bánnám, de indokolt esetben nem sajnálnék rá kicsit többet sem. Sajnos nincs időm a rengeteg hozzászólást elolvasni, ezért elnézéseteket kérem. Előre is köszönöm a segítséget.

(#39309) bucsher válasza bobby_30 (#39308) üzenetére


bucsher
őstag

SoundMagic E10

In the pipe - five by five!

(#39310) kemcso válasza bucsher (#39309) üzenetére


kemcso
Ármester

Az strapabíró?
Mert én is írnám a szokásos Vsonic VSD1-et, de azért abban nem vagyok biztos, hogy sportoláshoz is jó (vagyis hosszú távon bírná). Én vmi olcsóbbat vennék pl MEElectronics M6 vagy S6, csak ezeknek a hangja kérdéses...

(#39311) monti0222w válasza bucsher (#39309) üzenetére


monti0222w
addikt

+1 az E10.re. :K

(#39312) Segesdy


Segesdy
tag

helló! Fülest akarok venni, mert a fejhallgatót picit nehéz buszon meg itt ott vinni meg pakolgatni, sokkal praktikusabb lenne egy füles utazgatós mászkálós célra.

5-6000 ft a keret, az h fülbe v fülkagylóba helyezhető azt nem tudom, a kagylóstól fáj a fülem, fülbe helyezhetősöm nem volt még, deolyat néztem. Mikrofon nem szükséges, legyen dizájnos, szeretem ha jol lehet hallani a mélyet persze ne nyomja el a többit azért.. perszez beállítás kérdése is.
Linekelek párat amiket néztem:

JVC
http://www.edigital.hu/Fulhallgato/JVC_HA-FX101_Xtreme_Xplosives_fulhallgato_fekete-zold-p329512.html?backurl=clear

Pioneer is nagyon bejön, ebben jobban megbiznék mondjuk mint az előzőben.
http://www.edigital.hu/Fulhallgato/Pioneer_SE-D10C_fulhallgato_feher-p359546.html

(#39313) #16820480 válasza Segesdy (#39312) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért bíznál jobban a Pioneer-ben? A JVC rendben van, de eléggé mélysúlyos füles, ha esetleg kicsit kiegyensúlyozottabb hangzást keresel, akkor az ajánlott típusok közül a Sony jobb lesz, de még akár a Maxell is.

(#39314) bucsher válasza kemcso (#39310) üzenetére


bucsher
őstag

Szerintem nincs olyan hogy strapabíró füles.
Olyan van hogy vacak építésű füles, meg olyan, hogy vigyázol a fülesedre.
Az E10 nem vacak, ha vigyázol rá, nem esik szét.

In the pipe - five by five!

(#39315) honfoglalo válasza bobby_30 (#39308) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Brainwavz S1et nézd meg esetleg, bár sajnos most már nem akciós, 40$ volt eddig.

(#39316) Segesdy


Segesdy
tag

Nem tudom nekem jelenleg ez a kettő ami tetszik, godnoltma megkérdezem ti melyikre voksoltok. Sztem a Pioneer-t fogom venni.

(#39317) kemcso válasza Segesdy (#39316) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha úgyis eldöntötted, hogy melyiket veszed, akkor minek kérdezel, ha úgyse hallgatsz a hozzáértőkre?

(#39314) bucsher Sztem van, az se215-ben jobban bíznék (eltekintve persze az árától és hogy a hangja sem tetszik :D)
Sporthoz én nem vennék drágát, E10 még belefér talán, de hogy a mennyire bírja mondjuk a rendszeres futást (izzadtságot, rángatást, stb), az más kérdés...

(#39318) bobby_30


bobby_30
tag

Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek. Most képbe jött a Xears td2 titan tipusú füles. A kérdésem az hogy ez hol helyezkedik el az általatok ajánlotthoz képest. Az ára kedvezőbb lenne mint az itt ajánlott.

(#39319) raven12 válasza kemcso (#39317) üzenetére


raven12
senior tag

Futáshoz miért kell egy olyan nagy házú valami, amit ráadásul nem fül fölötti hordásra terveztek tudtommal?
Meelec M6, vagy E30 nem jobb választás? Ráadásul az M6 nagyon jól szigetel is.

(#39320) #16820480 válasza bobby_30 (#39318) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az Xears hangja általában rendben lenne, de az összeszerelése sajnos nem valami jó, rengetegen számolnak be problémákról, mint például hogy a ragasztásoknál egyszerűen szétválik a füles, szétesik, stb. Másik komoly gondjuk a driver flex szokott lenni, ezért maga a benne levő meghajtó sem biztos, hogy sokáig bírná, ha amúgy a külső még tartana. Erre még az is rájön, hogy egyre lejjebb megy a garanciális ügyintézés a cégnél, ha jól tudom, akkor már csak fél év garanciával dlgoznak, ami nagyon kevés, és nem is szokott simán menni az intézése.
Ezek miatt inkább nem szoktuk ajánlani.

kemcso: Persze, a Shure-ok eléggé masszívak, de azért nem is olcsók. Egyébként szerintem pont nem sokat számít mondjuk a futásnál fellépő igyébevétel. Az ízzadtság legfeljebb az illesztéseknék problémás, magának a kábelnek nem nagyon árthat. Illetve a kábel mozgását meg lehet akadályozni mondjuk egy csíptetővel, fül feletti kábelvezetéssel, illetve adott esetben ruhán belüli elvezetéssel is.

(#39321) contaxg válasza vodkaboy22 (#39302) üzenetére


contaxg
veterán

Végre van egy lineáris hangú cuccod a sok V karakterú Beyer után. :D
Az E30 tere elég jó a füldugókhoz képest, de valóban nem egy Westone 4r
Pár óra van még a fülesedben és biztosan változni fog még hangja.
Csak óvatosan a fülhallgatós sieléssel, mert jó lenne még egyben látni :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39322) kemcso válasza raven12 (#39319) üzenetére


kemcso
Ármester

Én is az Meelec M6-ot mondtam első blikkre, de annak a hangjáról nem tudok nyilatkozni. Se215-öt csak a strapabíróságra hoztam fel mint példa, eszembe nem jutna olyat venni sportolásra(se) ;)

(#39318) bobby_30 Xears-ról sok probléma hírlik, ahogy sheratan is írta

(#39320) sheratan kábel futásnál sztem eléggé mozog, nyíródhat. Egy vékony, gyenge kábel nem hiszem, hogy sokáig bírná. Fül feletti elvezetés jobb, persze. Én egy olcsó cuccot vennék ahhoz ;)

[ Szerkesztve ]

(#39323) Bodz


Bodz
nagyúr

Egy kedves fórumtársnak köszönhetően volt lehetőségem meghallgatni az E10-et. Még szerencse hogy nem vettem meg, nagyon nem tetszik. :N Bár lehet csak túl sokat vártam tőle, aztán csalódás volt, és nem is akartam megszeretni, fene se tudja.

[ Szerkesztve ]

(#39324) Ati1979 válasza Bodz (#39323) üzenetére


Ati1979
veterán

Túl sok benne a mély? Azt mondják több mint az e30-ban. (amiben szerintem pont optimális)

(#39325) Shenkick


Shenkick
csendes tag

Sziasztok!

Három fülhallgató között vacillálok, áruk 10-15 ezer forint, szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

JBL J22 [link]
SoundMAGIC E10 [link]
AKG K350 [link]

Természetesen zenehalgátasra használnám :)

Köszi a segítséget mindenkinek.

(#39326) Ati1979 válasza Shenkick (#39325) üzenetére


Ati1979
veterán

A középső.

Vagy esetleg az e30 vagy egy kicsit drágábban a vsonic gr06.

A vsonic vsd1 is jó választás lehet.

(#39327) kemcso válasza Shenkick (#39325) üzenetére


kemcso
Ármester

+1 a Vsonic VSD1-re ;)

(#39323) Bodz mi a baj vele?

[ Szerkesztve ]

(#39328) Shenkick válasza Ati1979 (#39326) üzenetére


Shenkick
csendes tag

Azt hiszem, hogy e10 lesz ebből, bár a jbl nagyon tetszik! :)
Engem is érdekelne Bodz, hogy mi nem tetszett az e10-ben?
Denon fülhallgatókról mi a véleményetek?

[link]

(#39329) Ati1979 válasza Shenkick (#39328) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem az nem rossz választás.

Hát sokan még nem hallottak itt denon füleseket szerintem... :(

(#39330) Bodz


Bodz
nagyúr

Az E10 legnagyobb baja a rengeteg mély. Ami még nem is lenne akkora probléma (utcára elmegy, úgyse a minőségi zenehallgatás a cél), de a közép és magas elég halvány ehhez. Némi kis progresszív és power metált próbáltam vele hallgatni, de erre teljesen alkalmatlan. Nem egy VSD1S, vagy akár PR200 MKII. Szóval csalódott vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#39331) blackmajesty válasza Shenkick (#39328) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

A Denon egyetlen pozitívuma az, hogy nagyon kényelmes. A hangja viszont egy borzalom, legalábbis valószínű, mert a C360 az volt, ez pedig a kistesója. A mély mindenre rátelepszik, nekem élvezhetetlen volt miután kipróbáltam a Brainwavz Alphát, amit ismerősömnek rendeltem, majd magamnak is, és lecseréltem rá a Denont.

(#39332) contaxg válasza Bodz (#39330) üzenetére


contaxg
veterán

Melyik verzió volt ez? A régi sima kábeles vagy az új? Miről hallgatátok?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39333) Bodz válasza contaxg (#39332) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem tudom mi a különbség a kábelek közt. Ezen egyszerű fekete volt, semmi különös.
Colorfly C3, Clip Zip.

(#39334) contaxg válasza Bodz (#39333) üzenetére


contaxg
veterán

Akkor az a régi kábeles lehetet.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39335) kemcso válasza contaxg (#39334) üzenetére


kemcso
Ármester

Hangban változott a régi és az új kábeles? (én az újat hallottam)

(#39336) Bodz válasza kemcso (#39335) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ez engem is érdekelne.

(#39337) Bodz


Bodz
nagyúr

Még nem is mondtam, hogy kicserélik amúgy a VSD1S-t, de:
1. Ha VSD1S kell, akkor csak ünnep után.
2. Ha megfelel a VC02 vagy a Somic London L4 (ez vmi armatúrás cucc), akkor azonnal, amint megkapják a hibás fülest.

(#39338) kemcso válasza Bodz (#39337) üzenetére


kemcso
Ármester

Neked a VC1000 is lehet, hogy tetszene. Az egy dual armatúrás cucc, és magas-közép tartományban nagyon jó (nem egy Shure hangzás).
Én az egy armatúrástól tartanék, de a fene tudja :)

(#39339) violentSt


violentSt
tag

Sziasztok!

Superlux 381b
Sony ex50lp
AKG k324p

Szerintetek melyik a nyerő?
A Sonyt ismerem, azt használtam, szerettem, csak eltűnt a kicsike :W
Mindhárom új, árban is egyformán állnak
Zenei stílus: leginkább elktronikus
Forrás egy sansa clip

(#39340) contaxg válasza Bodz (#39337) üzenetére


contaxg
veterán

Majd írok, de most megyek brigazni :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39341) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Okostelefonhoz keresek mikrofonnal ellátott fülest, ~10k huf környékén. Lehetőleg ne agyabadugós legyen. Melyiket ajánljátok?

Köszi!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#39342) #16820480 válasza kemcso (#39338) üzenetére


#16820480
törölt tag

A hétvégén kipróbáltam újra a VC1000-et, és elég kellemes, nem éreztem még a mélyek hiányát sem (az 535 után legalábbis, illetve most tettem rá eggyel nagyobb szilikont, így jobban passzolt a fülembe), és szerintem jobb a Re400-nál, több a magas, kicsit nyitottabb érzést ad így a füles. Mondjuk az zavart, hogy kicsit eláll a fülemtől, ez a kialakítás nem annyira jön be, de amúgy nagyon pöpec cucc. :K

violentSt: Elektronikusra lehet, hogy jobb az ajánlottak közül a JVC, abban van jó sok mély, de amúgy a Sony is elég korrekt füles azért az árért.

buherton: Ha mindenképpen earbud kell, akkor talán az Earpods jó lehet, de amúgy szerintem főleg út közben sokkal jobb az agybadugós, jobban hangszigetel, kényelmesebb, és jobb hangjuk van. Ilyenből például az E10m egy jó választás lehet ebben az árban.

[ Szerkesztve ]

(#39343) kemcso válasza #16820480 (#39342) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor érted már, miért tetszik nekem annyira az a füles :) Valszeg a mélyek hiányát nem éreztem volna én se annyira (vagy egyáltalán?) ha nem a GR07 után hallgatom

(#39344) raven12 válasza kemcso (#39343) üzenetére


raven12
senior tag

Ha valaki akar ~60-ért W4R-t: [link]

sheratan: Ennél nem találsz olcsóbb K3003i-t, ha tudsz alkudni. Szerintem meg kéne venned! ;]

(#39345) #16820480 válasza kemcso (#39343) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, nekem elsőre is bejött, csak akkor tényleg keveset volt a fülemben, és csak egy zenével próbáltam. Most kapott egy kis Sultans of Swing-et, és alig akart kijönni utána a fülemből :))

raven12: Köszi, bár ez az"i" változat, nekem a mikrofon nélküli kellene, ha már... :D

(#39346) kemcso válasza #16820480 (#39345) üzenetére


kemcso
Ármester

Én a Norah Jones-sal voltam így, amikor először hallgattam ;)

Jajj már, nem kell a kifogás! ;]

(#39347) monti0222w válasza Bodz (#39333) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia ha dobsz privibe egy tel. számot akkor az új kábeles E10 meghallgatásában segíthetek! :K

(#39348) Ati1979 válasza kemcso (#39346) üzenetére


Ati1979
veterán

Mondjuk a mikrofon eléggé nagy meghibásodási faktor...

Ez a füles meg túl drága, hogy emiatt menjen a kukába.

(#39349) contaxg válasza monti0222w (#39347) üzenetére


contaxg
veterán

Nyíregyhaza :) Szoktam Neki kuldeni csomikat hallgatózasra. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39350) monti0222w válasza contaxg (#39349) üzenetére


monti0222w
addikt

Uff, akkor ez nem jön össze! :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.