Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) Ati1979 válasza Moleman (#39900) üzenetére


Ati1979
veterán

Meg lehet szokni, szerintem nincs vele gond! :)

Komolyabb igen. Mindenképpen jobb egy kategóriával, szóval veheted azt nyugodtan...

(#39902) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nekem érdekes kérdésem lenne.

Kerékpározáshoz keresnék fülhallgatót, de kimondottan jó lenne baj ha nem szigetelne rettentően, azért egy mentőt, dudálást, padlógázon közeledő idiótát nem ártana meghallanom.

Van erre valami javaslat?

(#39903) kemcso válasza honfoglalo (#39891) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem nincs olyan nagy különbség a VSD1/VSD1S között (és valszeg a BE is csak picit több mélyet ad).
Akkor nem illeszkedik jól, szerezz be hozzá vmi normális harangot, esetleg a comply is jó lehet, az is változtat picit a hangképen. (Sztem a 215 hangminőségben messze van a GR07-től)

(#39898) Ati1979 én meg a magasakat a 215-ből ;]

(#39904) raven12 válasza Ati1979 (#39898) üzenetére


raven12
senior tag

rajtad kívül kit érdekel a középkiemelés? :D

(#39905) dobobazsy válasza #16820480 (#39855) üzenetére


dobobazsy
őstag

jó nekem a Philips, csak a vezetékje nagyon rossz állapotban van, így be akarok újítani egy másik fülest. és ennél rosszabbat nem akarok hangzásra, mert nekem nagyon bevált, tetszik ahogy szól :))
Galaxy S3-ba dugva hallgatom (Wolfson DAC), egy kis főzőcskével brutálisan szól vele (talán mert nem hallottam még 20-30 ezer forintos füleseket? :DDD )
remélem ez a Sony is van olyan jó hangzásra.

[ Szerkesztve ]

(#39906) adammkaa


adammkaa
senior tag

Sziasztok. Xears td II kívűl milyen füles van még ilyen àrban , hasonlo minőségben? Olyan zenéket hallgatok amiben a mély dominàl.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#39907) FoxiTAXI válasza FoxiTAXI (#39868) üzenetére


FoxiTAXI
csendes tag

Még egy hozzászólást tennék a saját magam által megválaszolt saját kérdésemhez. :)
Szóval. A 2.7e forintos Genius amit vettem (és feljebb meg is neveztem) már nem szól túl jól, ha csak az otthoni. számítógéphez használt fejhallgatómmal hasonlítom össze.
Viszont a praktikussága, az h fülre akaszthatom, hogy van rajta külön hangerőszabályozó, az én igényeim mellett (napi 1-1.5 órát használom csak, utcán, főleg sportoláskor) úgy tűnik h kárpótolni fog. Szerintem én nem jártam volna jobban ha a sportolási céljaimhoz veszek akár csak 5e-ért egy itt ajánlottat, ami "csak" jól szól, de kiesik a fülemből/nem tudok ilyen gyorsan hangerőt állítani.

(#39908) kemcso válasza adammkaa (#39906) üzenetére


kemcso
Ármester

A Xears nem ajánlott márka, minőségi problémák vannak vele. Helyette a Vsonic VSD1 vagy a Soundmagic e30 vagy e10 ajánlott.

(#39909) szentkuti11 válasza osztraksajt (#39902) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nekem az MDR-EX50 tökéletes erre a célra, kényelmes, és marad is hallásom, igaz nem hallgatom túl hangosan.

(#39910) Ati1979 válasza raven12 (#39904) üzenetére


Ati1979
veterán

Talán őt? :P
(honfoglalo)

Meg is fogja hallgatni szerintem...

(#39903) kemcso

Oké az nincs benne túl sok beismerem. Viszont a 315 valamennyivel világosabb hangképű... Bár magas ott sem sok van... :)

(#39906) adammkaa

Mennyi rá a kereted?

A xears tényleg nem ajánlott...

[ Szerkesztve ]

(#39911) adammkaa


adammkaa
senior tag

Akg 324p néztem most 5K ért elég jó àrban van újonnan. Ahogy vissza olvastam bass orientàlt és àràhoz képest jól szól.

Nexus 5 Black

(#39912) gelbelex válasza Ati1979 (#39890) üzenetére


gelbelex
őstag

az volt a bajom a gr07-tel, hogy olyan ''semmilyen''. Ok ez egy kicsit erős, de hiányzik az a közép kiemelés ami shure-oknál megvan.

Szubjektív ez. Nekem pont fordítva van.
Talán éppen ettől a középkiemeléstől "kissé semmilyen" nekem a teljes SE sorozat a 846 kivételével. :(
A GR07 pedig nagyon bejön. :K

(#39913) Ati1979 válasza adammkaa (#39911) üzenetére


Ati1979
veterán

Neked személy szerint a soundmagic e10-et ajánlom! :)

Abban elég sok basszus van.

(#39914) #16820480 válasza brumi1024 (#39865) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem meg 3BA alatt nincs élet :P Na jó, legyen inkább 3 driver, az egyik BA helyett lehet DD is :))

Moleman: Hmm, pedig általában az EX50-re azt szokták mondani, hogy nincs benne sok basszus. Ilyen árkategóriában szerintem viszonylag nehéz kiegyenlített fülest találni, abban szinte biztos vagyok, hogy a két Senn sem ilyen lesz, mert az olcsó darabok közt általában a V karakterre gyúrnak (ezt könnyebb lehet belőni szerintem, mint a kiegyenlítettet, és népszerűbb is). Látatlanba azt mondanám, hogy neked inkább BA-s füles kell akkor, csak ezek nem annyira olcsóak általában. Volt itt a topikban linkelve egy LG, ami kb ebben az árban van, illetve az Astrotech-nek van még viszonylag olcsóbb BA-s fülese, aztán emelkedő árban tovább a Soundmagic PL fülesek, Meelec A151 és A161p, stb. Amit én mernék ajánlani, az a PL50, de sajnos ez is bőven a kereted felett van.

honfoglalo: Van ilyen ember. A barátnőmet is elvittem hallgatózni magammal füles boltba, és azt mondta, hogy nem hallott lényeges különbséget a cuccok közt, pedig azért volt választék. Mondjuk az ilyen embernek szerintem kár flac-ot hallgatni, meg talán még a 320-as mp3 sem létszükséglet, csak a helyet foglalja. Főleg egy telefonon.
Szerintem jó a 215, nekem van (volt, mert most nem használom), jobb az E10-nél, de nem annyival, mint amivel többe kerül. Cserébe elképesztően szigetel, szerintem nagyon kényelmes, cserélhető kábeles, stb.

domerator: Szokott használni a járatás azért :K Az mondjuk ezek alapján szinte biztos, hogy az E10-ben kevesebb lesz a magas. Meg esetleg megnézheted a Beyer füleseket is, azt hiszem a DTX71i ilyesmi árban kellene mozogjon.

slimshady: Mondjuk a Galaxy S2 köztudottan rossz hangú telefon, simán el tudnám képzelni, hogy még egy ilyen fülest sem képes kihajtani/kihasználni :B Az S1, S3, S4 meg a Note-ok jobbak azért sokkal, azokban legalább normális DAC van.
Egyébként ha nem akarsz a barátnődnek pár éven belül hallókészüléket adni Karácsonyra, akkor szerintem próbáld meg leszoktatni az ennyire hangos zenehallgatásról. Az IEM-ek lényege pont az lenne, hogy jobban szigetelnek, ezért kizárják a külső hangokat, és így nem kell annyira felhúzni a hangerőt, hogy halljad a zenéidet.

Nincsijennév: Szerintem a PL30-at ki tudod ott próbálni, és akkor meglátod, hogy mennyire felel meg az ízlésednek.

osztraksajt: Tapasztalat szerint a régebbi kialakítású Vsonic fülesek nem szigetelnek olyan nagyon (GR06, GR07), de kérdés, hogy meddig mennél árban el.

dobobazsy: Az S3 az nagyjából annyira szól jól, hogy nem éri meg külön lejátszót venni mellé, hacsak nem gondolod nagyon komolyan a zenehallgatást, de az ilyenek nagyjából 60-70 ezernél kezdődnek, és akkor már érdemes nézelődni megfelelő minőségű fülesek közt is :)) Ilyen telefonról szeirntem nagyjából a 10-15 ezres kategóriát érdemes megcélozni legfeljebb, afelett már nem fogod annyival jobbnak hallani, mert a forrás kevés nekik.

(#39916) lacko6


lacko6
senior tag

Helo. Az es425-höz elèg a cowon d20?

(#39917) Ati1979 válasza lacko6 (#39916) üzenetére


Ati1979
veterán

Pont azt nem hallottam, de pl. cowon J3 (szerintem) elég hozzá.
Mondjuk ha jobb a forrás akkor nyilván jobban fog szólni.

(#39918) wolfman


wolfman
veterán

Visszaolvastam, látom, hogy akkor lényegében a GR07 lesz a befutó számomra és még tán több is.
Ennek a fülbedugós része is mozgatható gondolom, mint a 06-osomnak!? Csak mert az nekem egy hét után kilazult, aztán minden egyes behelyezés 5 perc játék volt az elmozdulással. :(
Hangzásbeli szintugráson kívül van más változás is a GR06-hoz képest? Esetleg jobban izolál? Apropó, tudtok ajánlani hozzá valami tuti szivacsot, ami kényelmesebb és/vagy jobban felveszi a fülem körvonalát, jobban izolál?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39919) kemcso válasza wolfman (#39918) üzenetére


kemcso
Ármester

Ugyanolyan állítható a vetőcsöve, igen csak a formája jobb talán.
Én Sony Hybrid-et használok, az kényelmes de izolációban talán jobb nála egy szivacsos vmi. Valaki írta, hogy sima füldugóból eszkábált szivacsot és tök jó lett.

(#39920) dobobazsy válasza #16820480 (#39914) üzenetére


dobobazsy
őstag

megfelel a telefon lejátszónak, fülest is csak egy Sony MDR-EX50LP-t veszek hozzá. amíg nem hallottam komolyabb füleseket nem lesz vele gond (remélem) :DDD

(#39921) honfoglalo válasza #16820480 (#39914) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Persze, hogy fölösleges, de nem akartam, hogy esetleg ez befolyásolja az eredményt.. YouTube-ról hallgat zenét általában, és nem érez különbséget, szóval neki tényleg mindegy. Anyagilag biztosan előnyös tulajdonság. :)
Alaplapi hangkártyával (pl. laptopról, pc-ről) foobar2000 A/B teszttel próbálkoztam, és megmondom őszintén, hogy a FLAC és az abból általam konvertált legjobb minőségű VBR mp3 között nem igazán hallottam különbséget, néha úgy éreztem hallok valamit, de nagyon nagyon erőlködni kellett. Szóval valószínűleg utcán számomra elég értelmetlen veszteségmentes formátumba zenét hallgatni, lehet egy jobb/drágább rendszerrel persze kijönne a különbség.

Először veszek más gumit, megvárom a legalább 200 óra burn-in-t, és utána meghallgatom a Shure-(öke)t. :K

Sony Hybrid-et honnan lehet/érdemes rendelni, akinek van, honnan szerezte be?

(#39922) kemcso válasza honfoglalo (#39921) üzenetére


kemcso
Ármester

Laptopról hallgatva én sem hallok különbséget a 320<>flac között, ehhez már komolyabb forrás kell sztem.

Tudtommal az ebay-on kapható a Sony hybrid, de lehet érdemes megkérdezni egy Sony boltban is. Vagy kipróbálni a sima füldugóból eszkábáltat.

(#39923) raven12 válasza honfoglalo (#39921) üzenetére


raven12
senior tag

ebay. nekem utángyártott van, nekem elég jó, eredetit is ott találsz legolcsóbban szvsz, csak jóval drágább.

(#39924) slimshady válasza #16820480 (#39914) üzenetére


slimshady
senior tag

Ezt most csak a teszt kedvéért csinálta... remélem. :)

üdv.: SlimShady

(#39925) Zoli133 válasza kemcso (#39922) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem a rendszeren múlik, hogy hallja e az ember a,különbséget, szerintem.
Akiről tudom, hogy hallja (vakteszten is), ő kb egy telefon + mettalics-on is hallja, de a felhasználók 98%-nwk bármilyen láncot adhatsz nem fog különbséget hallani 320as mp3 és flac között.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#39926) kemcso válasza Zoli133 (#39925) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem meg igen, azon is: ha részletesebb a hang akkor könnyebb megtalálni a különbségeket.
Akiről tudod, az flacból lekonvertált 320-ason is hall különbséget?

(#39927) wolfman válasza Zoli133 (#39925) üzenetére


wolfman
veterán

Nálam azért vannak olyan nóták amiben jobb a flac, mint az mp3, de többségben tényleg nem lehet megmondani. De ez már a stúdió felvételi minőségén is múlik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39928) osztraksajt válasza #16820480 (#39914) üzenetére


osztraksajt
őstag

Köszönöm szépen. :R

Ebayen találtam 6-7k-tól kezdődően, bár első körben inkább 5k-n belül keresnék a felhasználás jellegéből adódóan. :B

(#39929) Ati1979 válasza honfoglalo (#39921) üzenetére


Ati1979
veterán

Az alaplapi hangkártya felelős ezért szerintem! :)

Bár Zoli133-nak is igaza van. Ha jó a konvertálás akkor fül is kell hozzá.
Meg valami jobbfajta rendszer is persze. :)

(#39930) honfoglalo válasza raven12 (#39923) üzenetére


honfoglalo
senior tag

És méretben milyen szerintetek, mindenféle méretet kéne rendelnem? Mindig M-est használtam eddig mindennel, a GR07-tel a zöld színű, ami kb. jó, csak nem szigetel megfelelően.. Mondjuk 3600 a rendes, nem occó.

(#39929) Ati1979: Hát nem tudom hordozhatón is ki fogom próbálni, iPhone 4-en hallgatok zenét, ami egyébként elég normális hangzású készülék, annak ellenére, hogy sokan nem szimpatizálnak vele. Fuze-ra váltottam iPod Nano-ról, két-három évig használtam Fuze-t, amíg a második is tönkrement, és az iPhone inkább jobb, mint rosszabb (picit más). Cowon J3 pl, ami jónak számít EQ nélkül nem mondható jobb hangzásúnak, a magasakat jobban hallani vele, de egyébként inkább gyengébb a többi téren/nagyon hasonló. EQ-val persze sokkal jobb, de iOS-re is van EQ, sőt BBE is, úgyhogy ha csak a hangzást nézzük nagy különbség nincs, ezeknél drágább hordozhatót meg nem nagyon szeretnék egyelőre :) Mondjuk az X3-at meghallgatnám :)

[ Szerkesztve ]

(#39931) kemcso válasza osztraksajt (#39928) üzenetére


kemcso
Ármester

A Sony MDR-EX50LP hangszigetelése átlagosnak mondott, az belefér a keretbe. Vagy, de az már csak vicc: Sennheiser IE800 :D , ami átlag alatti

(#39930) honfoglalo a gyári M kb ugyanakkora, mint a hybrid. Bizony, nem olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#39932) Ati1979 válasza honfoglalo (#39930) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát azért nem annyira jó az az iphone4 zenei szempontból. Szerintem a J3 sokkal sokkal jobb. Én amúgy sem használok EQ-t, de EQ nélkül is sokkal jobb. (szerintem az csak ront rajta)

X3 :N - én már inkább nem mondok semmit....

(#39933) #16820480 válasza honfoglalo (#39930) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is van szifonom, egyszer próbából felszenvedtem rá pár zenét, de nem igazán győzött meg, hangosnak hangos, dübörögni is tudnak a mélyek, de igazából a részleteket nem hallottam nagyon benne (oké, akkor még "csak" egy Se215-tel próbáltam). Ezzel szemben a Nexus 4-em hangja sokkal emészthetőbbenk tűnik, kicsit neutrálisabb, halkabb, de élvezhető, és szerintem részletesebb is.

Az alaplapi hangkártya amúgy a legalja nagjyából a hangminőségnek, annál még a telefonok is sokkal jobbak :) Nem is tudom hogy tudtam évekig arról zenét hallgatni... :B

dobobazsy: Reméled :D Akkor tényleg tartsd magad távol a ajánlott listától :))

(#39934) brumi1024 válasza Ati1979 (#39932) üzenetére


brumi1024
veterán

Galaxy S szint az i4.

(#39935) honfoglalo válasza Ati1979 (#39932) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Szerintem sem "olyan jó", de nem is "olyan rossz". Mármint a Clip/Fuze-nél semmiképp sem rosszabb, mindkettő van, évekig hallgattam Fuze-t, sőt Clip-et is, picit más, de nem jobbak, csak árban, viszont nekem a Rockbox nem jött be, i4-re viszont vannak elég jó zenelejátszó programok. A hangzás nyilván ízlés kérdése, az a gond, hogy amik lényegesen jobbak azok nagyon drágák, és ráadásul még a szoftveres rész is inkább idegesítő. Csinálnom kéne egy A/B vaktesztet a J3-mal, csak sajnos épp nincs olyanom :D Az iPod Touch 3G-nél jobb a Fuze, a 4G-vel kb megegyezik hangzásban, és annál kicsivel jobb az i4.
X3 úgy látom elég megosztó :)

(#39933) sheratan i4 volt?

(#39934) brumi1024: Azért ez enyhe túlzás, ha S2-t, S3-t nézed. S4-et nem tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

(#39936) kemcso válasza honfoglalo (#39935) üzenetére


kemcso
Ármester

X3: az, megosztó. Abban az árkategóriában a DX50 szerintem sokkal jobb.

(#39937) honfoglalo válasza kemcso (#39936) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Csak 1,5x-es az ár, de biztosan jobb egyébként, de egyiknél sem dicsérik túl a szoftvert, kijelző minőségét stb. Nekem valahol fontos lenne, ha már veszek valamit, ami nem olcsó egyébként, akkor annak ne legyenek ilyesfajta gyermekbetegségei, de ezek a gyártók inkább csak a hangminőségre koncentrálnak.

(#39938) contaxg válasza honfoglalo (#39937) üzenetére


contaxg
veterán

Így van..csak 1,5x-es az ár..bombavétel!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39939) kemcso válasza honfoglalo (#39937) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor a barátod az AK100 :D Annak nincsenek ilyen betegségei, és a hangja is jobb. Na meg az ára ;)
Amúgy ha mp4Nation-ról rendeled, akkor adnak hozzá egy R3-as fülest azt eladva már nem sokkal drágább, mint az X3. De javaslom, hogyha vásárlásra adod a fejed akkor mindenképp hallgasd meg őket, ha lehet egymás mellett saját zenékkel.

(#39940) raven12 válasza honfoglalo (#39937) üzenetére


raven12
senior tag

ezek a "mainstream" új lejátszók biztosan nem hibamentesek. Ha hibátlan szoftvert és multimédia hardverezettséget (jó és/vagy IPS kijelző blablabla) keresel, akkor vagy feljebb keresgélj, vagy ismertebb gyártóknál (pl. Cowon, Sony).

(#39941) honfoglalo válasza kemcso (#39939) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Hát igen, az már valóban prémiumnak tűnik, de az ára is annak megfelelő. :) Egyszer talán majd.. Egyébként ilyeneket boltban nem nagyon lehet meghallgatni, ha jól gondolom.

(#39942) kemcso válasza honfoglalo (#39941) üzenetére


kemcso
Ármester

Az. :D
Talán a Pixel kft-nél van bemutató darab, mindenesetre érdemes megkérdezni. Vagy itt a fórumon keresni embert, akinek van.

(#39943) asderka22


asderka22
csendes tag

Sziasztok! Olyan 5000-ig milyen fülest ajánlanátok Nexus 4 hez?

(#39944) kemcso válasza asderka22 (#39943) üzenetére


kemcso
Ármester

Sony MDR-EX50

(#39945) #16820480 válasza honfoglalo (#39935) üzenetére


#16820480
törölt tag

i5.

Amúgy egyre szaporodnak fórumon az AK100-ak, lassan nem lesz olyan nehéz meghallgatni. :))

bucsher: Például?

[ Szerkesztve ]

(#39946) bucsher válasza kemcso (#39939) üzenetére


bucsher
őstag

Egyáltalán nem olyan nagy csoda az sem, vannak gondok ott is az érindőképernyővel / kezelőfelülettel.
Meg ugye ott vannak az illesztési gondok bizonyos fülesekkel...

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#39947) bucsher válasza #16820480 (#39945) üzenetére


bucsher
őstag

Például valamit nyomni akartam és más történt egymás után többször. Nem nagy gáz de "nem nagy csoda".
Az árazása meg kifejezetten hmm... izmos :DDD

In the pipe - five by five!

(#39948) kemcso válasza bucsher (#39946) üzenetére


kemcso
Ármester

Az árazása az izmos, finoman szólva is, ez tény.
Nekem nem volt bajom a felülettel, és amikkel hallgattam fülesek azokkal se. De ettől még lehet :))

(#39949) Ricsi272


Ricsi272
csendes tag

Helo! Nekem van egy sony hpm 77-es fülesem,milyen ehhez hasonló hangzású fülest tudnátok ajánlani csak jackesben 3k körül?

(#39950) sportsman


sportsman
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Sennheiser MX 170-est, mert jókat olvastam róla külföldi honlapokon, de nekem a hangminősége nem tetszik annyira. Hangosnak hangos, de nekem fontos lenne, hogy a mélyet is jobban adja meg tisztább legyen.

Galaxy S3-al használom, a gyári fülhallgatója azért nem tetszik mert IEM kialakítású és nyomja a hallójáratomat, viszont abban sokkal jobb a mély, persze logikus mert belefeszül az ember fülébe. Van esetleg olyan IEM amit nem kényelmetlen hordani?

Mit ajánlotok? Árban olyan 7 ezerig mennék fel.
Előre is köszi a válaszokat! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.