Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) raven12 válasza #16820480 (#40650) üzenetére


raven12
senior tag

Én meg az AK120 árából veszek egy olyan faszányos aktív hangfalpárt... Na jó, hagyjuk ezt... :DDD :R

(#40652) contaxg


contaxg
veterán

Kedves ellenzék :DDD , szerényebb képességű, de komoly hibáktól mentes fulesre gondoltam, nem akarmilyen olcsóra

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40653) Alien13 válasza #16820480 (#40627) üzenetére


Alien13
tag

Na, szóval... Ma bementem a MM-ba, és végigpróbáltam egy rakat fejhallgatót. Hama, Sony, Panasonic, aztán valami no name jószág (tetszett a színe, na, és olcsó is volt :D ), mindent, vagy 15 félét, ami kint volt a polcon. 5490-26 900-ig. A legszebb hangja az 5490 Ft-os no name-nek volt, de rájöttem, hogy hosszú távra nem szeretném az érzést, hogy a fejem tetején érzem a súlyát a fejesnek. Meg ahová, amire én szánom, arra tán nem is kéne ilyen feltűnő... Vittem a tabletet, szóval arra lett mind kipróbálva, amivel használni akarom. Több szám, videó, egyebek. Mind, amit meghallgattam, 32 Ohmos volt. És most ugrik a majom a vízbe... Lehet, hogy az ismerősöm nem mondott butaságot, csak vájt füle van, mint nekem. Ugyanis csak azért is alapon rádugtam a kütyümre egy méregdrága 16 Ohmos fejest. Hát, lehet, hogy én valami ufó vagyok, de nekem ég és föld volt a különbség. Barátom velem volt, ő is meghallgatta, neki nem jött le ennyire a különbség. Hát, méregdrágica marad ott, de erősebb lett a Sony MDR EX50 -nel kapcsolatos elhatározásom :DD A "baj" csak az, hogy mindenütt az LP verzió van... Az mennyiben különbözik az MDR EX50-től?

[ Szerkesztve ]

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#40654) raven12 válasza Alien13 (#40653) üzenetére


raven12
senior tag

jaj ;]

[ Szerkesztve ]

(#40655) Alien13 válasza raven12 (#40654) üzenetére


Alien13
tag

Mi baj, rosszat írtam? :Y

[ Szerkesztve ]

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#40656) Boban022


Boban022
csendes tag

Megosztanám én is a tapasztalatomat. Régebben sandisk clip + shure e3c fülest használtam. Sokkal nagyobb ugrás volt hangminőség terén amikor lecseréltem a fülest 530-ra, mint amikor a sony lejátszóval hallgattam a kisebb shuret. Clip + shure szerintem jó kombináció. Nagyon kellemes, nyugodt hangja van. Sajnos már egyik se működik. Az clip egyszer csak elhallgatott, a füleseken meg szétjött a kábel.

(#40657) #16820480 válasza Alien13 (#40653) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem gondolod, hogy az a méregdrága cucc lehet, hogy azért szólt jobban, mert több technika van benne, és nem pedig azért, mert alacsonyabb az impedanciája...? :N
Amúgy szerintem semmi különbség nem lehet igazán az LP és a sima közt. Talán a színe, vagy hasonló. Ilyen árban nem érdemes lényeges eltéréseket várni.

(#40658) Alien13 válasza #16820480 (#40657) üzenetére


Alien13
tag

Fura, mennyire különbözően hallottuk barátommal a dolgokat... Én mondjuk, hallássérült vagyok (beszédértés alig), de rendkívül érzékeny a hangokra, nagyon jó a zenei hallásom, egyszóval vájt fül. Nagyon elgondolkodtatott, vajon mennyire vagyok ép hallású emberekkel egy hullámhosszon :O Mármint tapasztalat szempontjából... Viszont az általad javasolt Sonyt bekockáztatom, már csak "babonából" is, mert ez jött fel elsőnek, amikor elkezdtem keresgélni az elején (igen, ő volt a "miért pont Sony...). :) Ha szerinted nincs jelentősége a betűjelzésnek, akkor nem is keresgélek tovább, megyek holnap megvenni a "kicsit", majd beszámolok a tapasztalatokról :K Tudod, a telefonom hangzását zenében semmi nem múlja felül, ezt a "kicsit" arra szánom, ha valahol sokat kell várakoznom, vagy kórház, és hosszabb dologba, mondjuk film, mennék bele :-D
Ja, méregdrágica külsőre olyan szimplán nézett ki, hogy azt hittük, valami occcccó cucc :-) Viszonylag kicsi is volt, tehát csak a belerakott technika minősége lehetett nagy szám, a mennyisége nem valószínű...

[ Szerkesztve ]

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#40659) Ati1979 válasza Zoli133 (#40643) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem defektes, csak más árkategóriában játszik. Az árához képest jó. De itt arról van szó, hogy nagyon jó forrásról.

A defektes szerintem akkor lesz, ha olyan fülest raksz mellé amit nem tud rendesen kihajtani. Itt meg arról van szó, hogy sokkal drágább füles olcsóbb lejátszó, vagy fordítva. :)
A kihajtási problémák meg akkor jelentkeznek ha drága füles olcsó lejátszó van. (általában persze)

(#40644) raven12

Persze ez így van elismerem. Viszont a szintbeli különbségek általában összefüggésben vannak az árral is.
Ok, vannak kivételek pl. beats.

Pl. ha veszel egy 5000 USD-s dac-ot akkor nagyon valószínű, hogy bármilyen fülessel minden körülmények között jobban fog szólni egy 100 USD-s nél. De mondom nemcsak az ár a fontos. De az is tényező.
Ezt viszont nektek kellene elismernetek...

Én inkább ezt a párost választanám: AK120+Brainwavz B2 :)

Amit előbb említettél az meg nem tudom, hogy jön ide.
Nyilván többszörös az árkülönbség így a mostani vitában a példa teljesen irreleváns...

(#40651) raven12

Rendben és mi lesz a dac-kal? :)

(#40656) Boban022

Köszi, de mi itt igazából sokkal jobb forrásról beszéltünk. A clip és sony x series walkman között nincs akkor ég és föld különbség mint pl. a clip és ak120 között...

Ha vennél / vettél volna pl. egy ak100-at sony x helyett akkor lehet, hogy megváltozna a véleményed. :DD

(#40660) Zoli133 válasza Ati1979 (#40659) üzenetére


Zoli133
őstag

Csak hogy egyenlőség legyen, akkor a már korrekt füleshez már korrekt forrást kell hasonlítani, azaz annak se lesznek komoly hibái, Max nem olyan textúrázott a mélye mert gyenge vagy hasonló bajai lesznek. Fülesek közt igazán nincs is ez a kihajtási mizéria amire most ráhúzod ezt, halgattam clip-ről is a w4r-t és 535-t és bizony ugyanazt gondoltam róluk mint ak100-ról, csak ott nyilván kicist minden tartomány/tér egyéb jobb volt, de olyan kihajtási problémáról mint ami fejeseknél van ( katasztrofálisan szóljon) nem találkoztam még pedig a legtöbb cuccot végighalgattam, többségét több forrásról.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40661) raven12 válasza Ati1979 (#40659) üzenetére


raven12
senior tag

elsőre: hogy jön ide? Úgy, hogy sokkal olcsóbb, mégis bármikor inkább Fuze+GR07, mint ak120+e30..
Amúgy már miért ne ismerném el, hogy 5000usd-s lejátszóról jobban szól bármelyik füles, mint egy 100usd-sről? De nem ez volt a feltevés, hanem hogy egy 100usd-s forrásról szarabbul szól egy 5000usd-s füles, mint 5000usd-s forrásról egy 100usd-s füles.

másodikra: DAC? oda jó lesz a laptopom alaplapi hangkártyája, nem? :F :C

Ezt a kihajtási problémát én sem értem max 50ohm-os in-eareknél. :N

[ Szerkesztve ]

(#40662) contaxg válasza raven12 (#40661) üzenetére


contaxg
veterán

Ezekbol melyiket hallottad egyutt? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40663) raven12 válasza contaxg (#40662) üzenetére


raven12
senior tag

előbbit birtoklom, utóbbit fülestalálkozón.

(#40664) Ati1979 válasza Zoli133 (#40660) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok én is így gondolom.
Ezekkel alapjában véve egyetértek, csak a nagyságrendekkel nem.
Szerintem igen is van ezeknél a füleseknél kihajtási mizéria. Némelyik nagyon érzékeny a forrásra. w4r pl.

Értem én, hogy mindenki máshogy hallja. Az én fülemnek azért van rendesen különbség. Itt szerintem az áranyalatok számunkra való fontosságán vitázunk! :DD
Szóval kicsit parttalan a dolog. Lehet, hogy az a néhány százalék ami nekem fontos az neked nem annyira...

Természetesen a fejeseknél komolyabb problémák is lehetnek. Pl olyan halk, hogy nem is hallod. Vagy harmat gyengén szól.

(#40661) raven12

Hát ez az. Én meg nem... :) Mert az utóbbi sokkal jobban szól.

Nem a konkrét példához kapcsolódott. Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy az ár is fontos tényező. (persze ha elvárt minőség is társul hozzá)
Mert sokszor azt hallom, hogy ár és minőség kategóriákat átlépve találtok valamit jobbnak a másiknál. Oké tudom, hogy ez szubjektív. :) De akkor is érdekes! :DD

Majdnem jó lenne! ;] :DDD

A kihajtás alatt a rendes kihajtást értem. :)

(#40665) contaxg válasza raven12 (#40661) üzenetére


contaxg
veterán

Ezekbol melyiket hallottad egyutt? :)

Próbalok az emlékeimbol, tapasztlaltaimból építkezve igazat adni de nem megy :R :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40666) raven12 válasza Ati1979 (#40664) üzenetére


raven12
senior tag

Érdekes? Szerintem semmi érdekes nincs benn. Talán gáz, ha jobban tetszik a GR07, mint a 4x drágább 535 LTD? Túl világos, "mélyhiányos", főleg ahhoz képest, amihez hozzászoktam.

(#40667) dudika10 válasza Ati1979 (#40664) üzenetére


dudika10
veterán

Bár az AK-kkal túl sok tapasztalatom nincs, de hallottam már ezt-azt, abban meg nem hiszek, hogy bárki csodát tudna tenni egy mp3 lejátszóval, szóval be kell állnom a másik oldalra.
A GR07 egy krumpliba dugva is jobban szól, mint amilyennek az E30-at tökéletes esetben el tudom képzelni (az E10-ről meg már leírtam a véleményem, hogy az bármilyen forrásról jobb legyen, mint egy kulturáltabb 20-100k-s fülhallgató egy clipről, az már olyan meredek számomra, hogy kiakadt a meredekométerem).

(#40507) sheratan:
Régi hozzászólás, de a hegyekben nem jellemző a jó térerő, így most válaszolok:
Amikor utoljára foglalkoztam vele, akkor teljesen hivatalosan létezett egy 5-6k közötti kábel se215 felirattal.

(#40509) contaxg:
Számomra az E10 és az SE215 összehasonlíthatatlan. Szigetelésben, összeszerelés minőségében és strapabírásban, hangminőségben, és - valószínűleg nem hasonlít a fülünk, mert - kényelemben is messze jobb az utóbbi. Persze ehhez tartozik egy 2.5-4x-es szorzó az árban.
Ami engem illeti inkább utóbbihoz vennék kábelt, minthogy E10-ből vegyek többet, mint azt korábban is írtam, valószínűnek tartom, hogy az a kábel 2 darab E10-et is túlél, úgy meg már árban is közeledünk (bár ezzel konkrét tapasztalatom nincs, de az UE900 kábele kevesebbet bírhat nagy valószínűséggel).

A mostani kábel sem jelentősen jobb minőségű, mint az előző. Különösebb probléma nélkül eltörik az is, mint a legtöbb olcsó fülhallgatónál, ahol nem akar a gyártó vastagabb kábelt használni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#40668) kemcso válasza bucsher (#40645) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem értek egyet, én előbb fülest vettem, majd lejátszót (úgy, hogy a füleshez "kerestem") és most lépnék tovább fülesben, mert hosszas hallgatás után érzem, hogy mi az, amiben kevés.

(#40667) dudika10-val egyetértek, hogy a GR07 kb bármiről jól szól, viszont egy komolyabb füles alá kell a forrás is, mert úgy tudja kamatoztatni a tudását. Pl az 535 LTD az AK100-ról sokkal jobban szól, mint egy Fuze szintű cuccról. (Nem lehet az, hogy az armatúrások jobban meghálálják a forrást? )

[ Szerkesztve ]

(#40669) raven12 válasza contaxg (#40665) üzenetére


raven12
senior tag

Az az igazság, hogy szerintem egy bizonyos szinten felül már nem is igazán létezik azonos hangképű füles, nem csak részletességben térnek el, de sok más apróságban, amitől az egyik jobban szerethető a másiknál.
Tehát ilyen megfontolásból nem is nagyon lehet ezt objektívan értékelni.
Tudok neked olyan párost mondani, ahol az jönne ki, hogy jobban tetszik a drága lejátszó+olcsó füles, de többnyire nem ezen a véleményen vagyok. Ez is saját preferencia.

kemcso: ezen már én is gondolkoztam... A gond az, hogy túl kevés a tapasztalatom drága dynamic-osokkal, ezért nem tudok egyértelmű állást foglalni. :))

[ Szerkesztve ]

(#40670) bucsher válasza Alien13 (#40658) üzenetére


bucsher
őstag

Vegyél E10-et 10ezerért és levan a gond.
A Sony nem mindenkinek tetszett ugyanannyira.

In the pipe - five by five!

(#40671) bucsher válasza kemcso (#40668) üzenetére


bucsher
őstag

Én úgy mondanám, hogy az armatúrások szarul szólnak, ezért rohadt drága lejátszó kell nekik ahhoz, hogy elviselhetőek legyenek :DDD
(vicc volt!)

In the pipe - five by five!

(#40672) contaxg válasza dudika10 (#40667) üzenetére


contaxg
veterán

Nem tudom milyen tapasztalatod van emberi hallójáratok terén, de én már semmin nem csodálkozom. Ahány ember annyi megoldás és egész biztosan látom, hogy a macerás higénia problémák ellenére nem lehet, de legalább is nagy bátorság fülhallgatókat vakon bevállalani. Talán még nagyobb mint fejhallgatót.

A fülhallgatós találkozók és más összejövetelek utáni visszajelzések, szöges ellentétben állnak a magánvéleményeddel. Elismerve szakmai magasságodat amire fülhallgatók szétbontása, kábelek blankolása és azok visszaforrasztása terén tettél szert, szerintem a dolgok ennél egy kicsit komplexebbek. De remélem erről majd egyszer személyesen is diskurálhatunk, akár egy fülhallgatós találkozó keretén belül :R Addig is sok-sok törött kábelű, olcsó, kínai fülhallgatót kívánok. :)

(#40669) raven12
Az egyik dolog, hogy nem egyformán szólnak, szerintem minden fülben másképpen is viselkednek a hangkeltők.

(#40671) bucsher
Ez jóóó :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40673) Kasya


Kasya
nagyúr

Ugy nez ki, hogy az se215 ltd mellett tennem le a voksomat. Tud esetleg valaki valami gyorsabb beszerzest, mint Ebay (1 honap)?

(#40674) kemcso válasza Kasya (#40673) üzenetére


kemcso
Ármester

Hallottad legalább a sima változatát? :) Én meghallgatnám mindenképp előtte ;) Nagyon más füles, mint a Hifiman.

[ Szerkesztve ]

(#40675) dudika10 válasza contaxg (#40672) üzenetére


dudika10
veterán

Higiéniára ott az alkohol (ha elég sokat fogyasztasz az utóbbiból, akkor nem érdekel az előbbi ;) ).

A közízlés meg a sajátom nagyon távol állnak egymástól. Szerencsére. ;]
Túl szubjektív téma, ezért sem szoktam hozzászólni csak akkor, ha már nagyon nem értek egyet valamivel.

Szerencsére mostanság megúszom a sok olcsó kínai vackot. Nem egy nagy biznisz ezeket buherálni (sajnos, pedig ha ennyi elég lenne, akkor pofonegyszerű lenne az élet). :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#40676) Kasya válasza kemcso (#40674) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szivesen meghallgatnam oket, vagy az egyiket, de nem hiszem hogy barhol kilenne alllitva... Siofok kornyeken nem nem tudom mennyi akadna a forumozok kozt :U
A tapasztalatokat neztem es az LTD eseteben hatarozottabb basszust irnak, amit en jobban szeretek.
Hifimant nem ismerem... de keoeket elnezve elegge "gyenge" darabnak tunik.

Korabban Sennheiser MX-et hasznaltam, aminek mara mar a zsinorja elegge elhasznalodott... es nem is voltam nagyon elegedett vele.

(#40677) kemcso válasza Kasya (#40676) üzenetére


kemcso
Ármester

A sima 215 is eléggé tele van basszussal szvsz... Viszont ha a basszus ennyire fontos, akkor jobb választás a Shure, elismerem, az RE400 egy kiegyenlített füles.

(#40678) Ati1979 válasza dudika10 (#40667) üzenetére


Ati1979
veterán

Az utóbbi időben sokat fejlődtek ezek az mp3 lejátszók. Már már asztali láncokat megközelítő hangminőséggel szólnak. Ez nemcsak az ak-ra vonatkozik.

Ezekkel hallgatva az olcsóbb (kevésbé jók) fülesek is nagyon jól szólnak! :) Szerintem érdemes lenne meghallgatnod ezt a kategóriát mivel így egy kicsit nehéz erről vitatkozni...

(#40679) dudika10 válasza Ati1979 (#40678) üzenetére


dudika10
veterán

Amíg nem jobbak, mint az asztali láncok, addig nem látom az okát, hogy a véleménynyilvánításhoz pont ezeket hallgassam meg. Hallgattam sok sonyt és asztali láncot magasabb kategóriákból például.
Még sose tapasztaltam olyat, hogy egy rosszabb fülhallgató megtáltosodna. Olyat már tapasztaltam, hogy egy jobb fülhallgató 1-1 forrással nagyon rossz volt, de ezen adott árkategórián belül maradva másik készülékkel is lehet tapasztalatom szerint segíteni, nem kell egyből 2 minimálbért elkölteni.

A témához szorosan már nem kapcsolódik, csak az én véleményem az egész mizériáról, reagálni se kell rá:
Kácsáéknál legutóbb nagyon ajánlgatták, de nem próbáltam ki. Számomra értelmetlen drága kütyük.
Buszon-metrón-repülőn egészen biztosan nincs élvezetfaktorbeli különbség számomra egy clip+ és egy AK120 között (persze ha már megvette az ember, akkor ha más nem, pszichés alapon lesz élvezetfaktorban is különbség bárhol, indokolni kell magának a vásárlást, ilyen az emberi magatartás), és a drága fülhallgatónak se látom értelmét itt (ezt már kifejtettem), autóban nem használok ilyet, mert veszélyes (rádiót se hallgatok), az egyetlen hely, ahol értelme lenne, az az újabb fajta vonat, de azzal meg nem közlekedek. Ha hazaér az ember, akkor meg bekapcsolja a szép nagy hangdobozokat, de ha erre nincs lehetősége, akkor egy fejhallgatós lánc sokkal olcsóbb.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#40680) bucsher válasza dudika10 (#40679) üzenetére


bucsher
őstag

Látszik, hogy nincs gyereked. A nagy hangdobozoknak 0 a zajszigetelése, és ez néha elég nagy hátrány :))
Vonaton egyébként tényleg nagyon élvezetes a jó zene.
Garmisch, havas táj, Csajkovszkij Diótörő, Talent2 :B

In the pipe - five by five!

(#40681) contaxg válasza dudika10 (#40679) üzenetére


contaxg
veterán

A válaszod második bekezdésével teljesen azonos véleményen vagyok. De mint mindenben vannak igényesebbek vagy éppen különlegeset keresők. Személy szerint tisztelem Őket ezért. :R Az Ő igényességük viszik előre a Clip+-os, mobilos + kis kínai fülhallgatós átlagot. Szükség volt, van és lesz rájuk... ;)

(#40680) bucsher
Ennyi idősen nekem sem volt és kívánom, hogy neki se legyen! :DDD
A héten felszámoltam minden zenegépet a gyerekszobában és lőn csoda! A "gyerek" (174 cm) ismét velünk tölti a nappaliban az estéket. Igaz, az Ő zenei világával színezve. :))

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40682) kemcso válasza contaxg (#40681) üzenetére


kemcso
Ármester

Vagy olyanok, akiknek a minőségi zenehallgatást a hordozható cuccok adják meg, mert a hangfal kisgyerek mellett nem igazán működik, a fejes meg helyhez kötött...

(#40683) contaxg válasza kemcso (#40682) üzenetére


contaxg
veterán

A tapasztalatom szerint akik sokat utaznak azoknak van ilyen rendszerük. Van rá pénzük és természetesen igényük.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40684) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Én öregszem... már ezen a kis kínain( AWEI Es900i) is tudom élvezni, ha jó a zene(pl.Al Di Meola H.Eszeter) pedig itt a szobában a nagy hifim... :)

Persze nincs felbontás és a sévszélek eléggé sáv határoltak. De a ritmikája kezd megjönni. Kell hozzá Mac mini+amarra is.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#40685) Ati1979 válasza dudika10 (#40679) üzenetére


Ati1979
veterán

Itt egy vélemény arról, hogy kb hogy viszonyul az asztali rendszerekhez: [link]

A rosszabbat úgy értettem, hogy technikailag alacsonyabb szintű. Tehát nincs benne 4 armatúra, de a kategóriájában jónak mondható. pl. Mondjuk soundmagic e30.

Nyilván akkor neked tényleg nem a legjobb választás. De aki például sokat utazik buszon vonaton vagy repülőn, és jó minőségben akar zenét hallgatni annak lehet értelme. És veszik is rendesen.

Amúgy valahol olvastam, hogy maga a gyártó is meglepődött, hogy mennyit adtak el ezekből. Ezért is adták ki a 240-et. Ami már tényleg horribilisan drága... Mégis venni fogják. :)

Buszon például egy jól izoláló fülessel csodákra képes.
Abban viszont igazad van, hogy ez egy rétegtermék. Kevés embernek éri meg...

Én is szívesen hangfalaznék, de ebben a helyzetben amiben most vagyok nem tudok hangfalat venni.
Szóval nekem meg az nem jó választás...
Sőt a fejes lánc sem ebben a pillanatban.

(#40686) Helltak


Helltak
őstag

Sziasztok!
Tudtok valami olcsó (3-4e ft) , de azért jó minőségű és kényelmes agybadugós fülhallgatót ajánlani?
Amit könnyen be tudok szerezni bp-en.
Előre is köszönöm!
:R

Xiaomi 14 Ultra

(#40687) Zoli133 válasza Helltak (#40686) üzenetére


Zoli133
őstag

Összefoglaló?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40688) Helltak válasza Zoli133 (#40687) üzenetére


Helltak
őstag

Át olvastam így telefonon, csak nem tudom hol lehet kapni :/
Valamelyik multiban, média markt...

Xiaomi 14 Ultra

(#40689) Zoli133 válasza Helltak (#40688) üzenetére


Zoli133
őstag

Metallicsot illetve ex50-t gyakorlatilag bármely műszaki áruházban kapsz.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40690) Helltak válasza Zoli133 (#40689) üzenetére


Helltak
őstag

Köszi!
:R

Xiaomi 14 Ultra

(#40691) szentkuti11 válasza Helltak (#40688) üzenetére


szentkuti11
addikt

eDigitalban érdemes venni.

(#40692) gelbelex válasza Ati1979 (#40685) üzenetére


gelbelex
őstag

Igen, az AK árban a sokat repkedő emberek pénztárcájára van szabva. :K
(Bár ők nagyrészt ájFónt használnak. Transzatlanti járaton minden második lehajtható asztalkára ki van rakva. :DD )
Viszont nem tudom, a repülőre mennyire elég egy passzív hangszigetelő füles, pl. az SE846.
Repülőre én biztosan aktív zajcsökkentős megoldást vinnék (ha annyit repülnék), de egy ilyen elé már talán feleslegesen jó (drága) egy AK.

(#40693) Helltak válasza szentkuti11 (#40691) üzenetére


Helltak
őstag

Elnézek oda is!
Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek!

Xiaomi 14 Ultra

(#40694) bucsher válasza gelbelex (#40692) üzenetére


bucsher
őstag

Repülőre már tényleg nem elég pl. a GR07 szigetelése.

In the pipe - five by five!

(#40695) MPeter87 válasza bucsher (#40694) üzenetére


MPeter87
őstag

Nem a legjobb szigetelesu fules, az biztos. :)

Aktiv zajszuros fulest tuti nem vennek magamnak...
Meg egy elektronika, aminek baja lehet, zavarhatja a jelet vagy beleszolhat a hangzasba pl.

(#40696) szipak


szipak
tag

én csak ezt fűzném hozzá a jó/gyenge - forrás/füles párosítós témához: http://en.wikipedia.org/wiki/Post-purchase_rationalization

valamint talán kicsit előrébb vihetné az ehhez hasonló eszmecseréknél, ha a felek nem kijelentéseket tennének, hanem véleményeket fogalmaznának meg, indokokkal megtámogatva ("XY a legjobb füles" vs "XY szerintem jobban szól, mert szebben adja vissza a magasakat")

(#40697) Ati1979 válasza gelbelex (#40692) üzenetére


Ati1979
veterán

Pfujj! :O Akinek olyan van az meg is érdemli. Azért annyi pénzért van sokkal jobb alternatíva is...
Mondjuk én elfogult vagyok témában. :)

Az ak nagyon jó az aki annak aki sokat utazik. Pl. tömegközlekedési eszközön távolsági buszon, vagy repülőn.
Én még repülőn nem használtam, de simán elég szerintem. Középes hangerőn nem hallom, ha egy kocsi mögém jön.
Totál nem hallasz vele semmit az után. Szóval oda kell figyelni...

Én nem vennék semmilyen körülmények között aktív zajcsökkentős fülest. Egyrészt szarul szólnak másrészt, cserébe a zajcsökentő technológiárét fizetned kell. Amúgy egy ilyen füleshez telejesen fölösleges az ak.

Amúgy kérdezd meg sheratant, hogy mennyire használható repülőn.

(#40698) bucsher válasza Ati1979 (#40697) üzenetére


bucsher
őstag

A nem hallod a kocsit és a kiszűri a repülő zaját az két nagyon távoli fogalom.

In the pipe - five by five!

(#40699) #16820480 válasza gelbelex (#40692) üzenetére


#16820480
törölt tag

Se535 a szivaccsal tesztelve, teljesen jó repülőre, amit lehet, szerintem azt szűri, a többi az inkább csontokon érezhető rezonancia.

(#40700) Uzi74 válasza Ati1979 (#40697) üzenetére


Uzi74
senior tag

Repülőre annak, aki érzékeny a nyomásváltozásra/kiegyenlítésre (vagy náthás) IEM helyett egy aktív zajcsökkentős fejhallható jobban passzol. Egy jól záró IEM késlelteti a nyomásváltozások hatását.
Egy ideig Sennheiser MX-200-at használtam, de darabokra esett pár tucat út után. Bose-t nyúzzák még elég sokan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.