Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) Ati1979 válasza AGE-T (#40948) üzenetére


Ati1979
veterán

+1 :K

(#40952) contaxg


contaxg
veterán

Urak, zavarba hoztok! :R
A legközelebbi talin mindenki vendégem egy korsó sörre :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40953) Ati1979 válasza contaxg (#40952) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez az igazság! :)

Ah nem fontos! :)

(#40954) kemcso válasza #71321344 (#40946) üzenetére


kemcso
Ármester

Vsonic VSD1 ;)

(#40955) bucsher válasza #71321344 (#40946) üzenetére


bucsher
őstag

E10 = simogató, nem tolakodó mélyek :K
Javaslom a három ajánlottat hallgasd meg aztán vegyél egy E10-est :K

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#40956) contaxg válasza bucsher (#40793) üzenetére


contaxg
veterán

(#40793) bucsher

Latni kellene...egyébként fura, mert ilyennel én még nem taliztam. Driver flexre azért nem gyanakszom, mert a test alsó részén a kabel bekotésnél van egy apró lyuk, ami szerintem pont a flex ellen van kialakitva. Nem lehet, hogy a szilikon illesztéknek van ilyen hangja?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40957) bucsher válasza contaxg (#40956) üzenetére


bucsher
őstag

OK köszi, valamelyik nap elhozom és megnézzük. Szerintem azzal a lyukkal lehet valami.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#40958) #16820480 válasza Polarstar (#40938) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elvileg az Earpods kipróbálása lehet talán a legegyszerűbb, biztosan van valaki ismerősöd, akinek szifonja van, akkor kapott ilyet hozzá. Még ami eszembe jut, hogy a Meizu gyárt(ott) a telefonjaihoz ilyen earbud fülest, esetleg ebay-en, vagy valahonnan lehetne rendelni, azok sem hiszem, hogy nagyon rosszak lennének, ők azért odafigyelnek a hangminőségre.
Vagy ahogy még írták, esetleg valami kényelmesebb, kisebb supraaural fejes, olyasmire gondolok, mint az AKG k430, vagy Senn PX200 (bár ez utóbbi sokkal gyengébb az előbbinél), csak a kialakítás miatt hoztam fel.

pekfiu: A C10 egy jó füles lehet, de az egyetlen armatúrától nem kell azért nagyon sokat várni. Illetve az átlag hallgatóságnak általában túl kevés a mély az ilyen cuccokban. VSD1 / VSD1S jó választás lehet, esetleg E30, vagy valamelyik ATH az összefoglalóból.

(#40959) akela91 válasza contaxg (#40956) üzenetére


akela91
addikt

Igen, az a lyuk 99% hogy azért van ott, már én is megfigyeltem. Nálam nincs ilyen jelenség, pedig volt pár olyan fülesem, ahol volt driverflex.

(#40960) hobbyone válasza #71321344 (#40946) üzenetére


hobbyone
aktív tag

A C10-et mindenképp elvetném a helyedben, ha mobilról tervezed a hallgatást. Esetleg, ha ki tudod próbálni a párosítást megvétel előtt.. Egyébként most csak 7.900 Ft-ba kerül. :Y

Az E10 valószínűleg jobban elnyomja a közepet (ének), mint az E30.

sheratan

"A C10 egy jó füles lehet, de az egyetlen armatúrától nem kell azért nagyon sokat várni."

Csak a C10-re vonatkozik, vagy általánosan is ez a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#40961) #16820480 válasza hobbyone (#40960) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az én ízlésemnek az egy armatúra kevés, úgy általánosságban. Ettől még nem feltétlen rossz, nyilván ha senkinek nem tetszene az a hangzás, amit így érnek el, akkor nem nagyon gyártanának ilyet.

(#40962) Narakh


Narakh
senior tag

A GR02 hangja mennyire drasztikusan különbözhet a VSD1-étől (aki esetleg mindkettőt hallotta)? Vagy milyen alsó kábeles alternatíva jöhet még szóba szerintetek?

Hangra nagyon szeretem a VSD1-et, de - valószínűleg a relatíve nagy ház miatt - sehogy sem sikerül úgy a fülembe passzintani, hogy ne akarjon időről időre szabadulni. Nem tudom, meddig tudom még elviselni idegbaj nélkül.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40963) #16820480 válasza Narakh (#40962) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ugyan én csak a GR02-t hallottam, de abban nagyon sok a mély, nem tudom elképzelni, hogy a VSD1 is ilyen legyen.

(#40964) kemcso válasza Narakh (#40962) üzenetére


kemcso
Ármester

Próbáltad fül felett? Vetőcsövét mozgattad?

(#40963) sheratan VSD1 hangja a GR07-hez hasonlít leginkább

(#40965) Narakh válasza kemcso (#40964) üzenetére


Narakh
senior tag

A vetőcső állítgatása nem vezetett eredményre. Fül felett talán valamivel jobb, de a kábel nem marad a fülem mögött. :DDD

Igazából a VC02-re volnék nagyon kíváncsi, csak ő elméletileg kiegyenlítettebb, így hallani kéne. A VC1000 testét kapta, ami meg minitalink számomra talán legkényelmesebb darabja volt.

A RE-400-at meg nem az én tárcámnak találták ki. :(

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40966) kemcso válasza Narakh (#40965) üzenetére


kemcso
Ármester

Azzal a kábelizélővel se, amit adtak hozzá? Nekem azzal ott marad, csak kényelmetlen :D

VC02 úton van Bodz kollégának, várd meg, hogy mit mond róla. Ő a VSD1S-el hasonlítani is fogja tudni.

(#40967) Narakh válasza kemcso (#40966) üzenetére


Narakh
senior tag

Ó, hát az jól hangzik. A GR02 akkor egész más kategóriában focizik, mi?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40968) Kobe


Kobe
veterán

Hali

Kellene kis segitseg. A meelec A161p m hangjat imadom, de egyre jobban bosszant a rossz minosegu kabele, kicsit toredezik, nem lehet kiegyenesiteni, stb.

Gondoltam lecserelnem egy hasonlo aru, normalis kabellel ellatott darabra de nem tom mi erne meg. Azwrt az armaturas kivitel hangminosegebol csak a kabel miatt nem szeretnek lejjebb adni

(#40969) #16820480 válasza Kobe (#40968) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hasonló árban nem nagyon van két armatúrás füles. 20-30 közt van a VC1000, meg a Rock-it R50, illetve 20 alatt a Pl50, Sony C10. A PL50-et ki is tudod próbálni a nomono-ban, ha jól emlékszem.
Amúgy szerintem a VC1000 egy zseniális füles, kicsit kevés nekem a mélye, de amúgy nagyon jó. Ezt is ki tudod próbálni, ha megbeszéled szipak-kal.

(#40970) honfoglalo válasza #16820480 (#40880) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Megpróbáltam fölkeresni, de sajnos 3 hete nem lépett be :S

(#40971) nickjames


nickjames
tag

Sziasztok!

Sajnos rejtélyes körülmények között megsemmisült az eddig jó szolgálatot tett Sennheiser IE8-am, így új fülest kell vegyek (in ear mindenképp, mivel sokat használom sportolás és fűnyírás közben). Az egyik kiszemelt a Shure 425, de nem tudom hol árulják úgy, hogy ki is lehet próbálni, ráadásul mellette van még egy-két versenytárs is, melyeket meg lehet hallgatni.

tudtok boltot ajánlani?

Köszönettel:
nickjames

(#40972) kemcso válasza nickjames (#40971) üzenetére


kemcso
Ármester

Keresd fi:zi'k kollégát itt a fórumon.

(#40973) Lall


Lall
veterán

Sziasztok. Van egy Lumia 920-am, úgy tudom 32ohm-al hajt. Milyen fülest ajánlotok futáshoz 5-10 ezer környékén? Fül felett elvezethetőt szeretnék. Néztem a témaösszefoglalóban javasolt MEEI-t, de az "csak" 16ohm. Számít az valamit? Nem értek hozzá, de szerintem egy jobb fülessel, jobb hangzást is ki lehetne hozni belőle, mint a gyári WH-208-al. Futás közben főleg elektronikus zenét hallgatok, ha ez számít.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#40974) Zoli133 válasza Lall (#40973) üzenetére


Zoli133
őstag

El lenne az M6-al a 920, ha belefér, egy soundmagic e30-al is jól járhatnál. (Ne nézd az adatokat ebben az ársávban fülesekkel nem lesz gond)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40975) szentkuti11 válasza Lall (#40973) üzenetére


szentkuti11
addikt

A 16 Ohm semmiképp ne riasszon vissza semmitől. Az E30 valóban megfontolandó kialakítása miatt, bár elektronikus zenére másmilyen hangképű fülest választanék.

Szerk.: Milyen izolációra volna szükséged? Szereted ha marad valami hallható a külvilágból is vagy teljes elszigeteltség a cél?

[ Szerkesztve ]

(#40976) Lall válasza szentkuti11 (#40975) üzenetére


Lall
veterán

Pl? :) Nyugodtan jöhetnek az ötletek, bármit megfogadok, nem értek hozzá. :B

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#40977) Zoli133 válasza szentkuti11 (#40975) üzenetére


Zoli133
őstag

E30ról nekem mélykiemelős emlékem van, az pont jó lehet elektronikushoz.

Lalll: Audio-Technica ckp200 vagy 500 esetleg még említést érdemelhetnek.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40978) kemcso válasza Lall (#40973) üzenetére


kemcso
Ármester

+1 az M6-ra, futáshoz én nem költenék túl sokat fülesre.

[ Szerkesztve ]

(#40979) szentkuti11 válasza Zoli133 (#40977) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nekem most a fülemben van egy, és sokkal inkább tűnik lineárisnak, mint V hangképűnek.

(#40980) Zoli133 válasza szentkuti11 (#40979) üzenetére


Zoli133
őstag

Egy szóval se mondta, hogy V lenne, mély-kiemelésről beszéltem, személy szerint se215 is soknak éreztem a mélyét pedig arról is tudjuk, hogy kicsit emel.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40981) szentkuti11 válasza Zoli133 (#40980) üzenetére


szentkuti11
addikt

Te nem, csak az összefoglalóban van úgy említve. Mélykiemelősnek se mondanám egyáltalán.

(#40982) Lall válasza szentkuti11 (#40975) üzenetére


Lall
veterán

Erdőben futok, nincs túl nagy zaj, audiofil sem vagyok. Egyszerűen csak kényelmesen akarok futni és viszonylag jó minőségben zenét hallgatni.

De ha szerintetek ilyen felhasználásban, nem sok különbség van egy M6 és egy Audio-Technika között, akkor inkább az olcsóbbat veszem.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#40983) kemcso válasza Lall (#40982) üzenetére


kemcso
Ármester

A szebb hang valamennyire kijönne futás közben is, de alapvetően szerintem nem a zene részleteire figyelsz (+ lépészajt szerintem nem tudja egyik füles sem kizárni). Másrészt ha beleakad valamibe, nem mind1, hogy egy 4-5e Ft-ost dobsz ki vagy egy tizensokot. De ez az én véleményem :)

(#40984) Lall


Lall
veterán

Esetleg még ez?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#40985) Ati1979 válasza nickjames (#40971) üzenetére


Ati1979
veterán

Jó választás szerintem! :K

(#40986) Zoli133 válasza Lall (#40984) üzenetére


Zoli133
őstag

M6 sport kiadásban, középen toldott kábel, így rövidíthető, meg a pár extra. Hangban ugyanaz.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40987) kemcso válasza Lall (#40984) üzenetére


kemcso
Ármester

szipak kollégánál volt egy ilyen eladó, esetleg keresd meg.

(#40988) Lall válasza kemcso (#40987) üzenetére


Lall
veterán

Köszi

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#40989) wolfman válasza kemcso (#40987) üzenetére


wolfman
veterán

Nálam is lesz, de csak majd, ha tudok venni valahol Vsonic GR07 BASS-t jóáron.
Most ezt a Meelectronic M6-ot használom, de a V karakterisztikája olyan hogy elnyomja a közepeket, nagyon játszani kell az equalizerrel, hogy jó legyen. Teret se nagyon érezni, csak a valóságot, hogy a fülembe rakott fülesből jön a zene. Nekem pl. sehogy nem jó a hangzása, de most találtam egy elfogadható beállítást, aztán elvagyok. Bár lehet hogy a Vsonic GR06 után érzem rossznak. Izolációja mondjuk elfogadható nekem, mert az meg ugye az elődnél nem volt szuper.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40990) kemcso válasza wolfman (#40989) üzenetére


kemcso
Ármester

GR07 eléggé a végét járja készletben, nagy kérdés, hogy fogsz-e találni egyáltalán...

GR06 egy kiegyenlített füles, az M/S6 meg egy erős V, elég nagy váltás az :) Ráadásul a GR06 egy jó hangú füles... Viszont futáshoz, tucc-tucchoz az erős V is jól jöhet...

(#40991) honfoglalo válasza wolfman (#40989) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ha a Dunut meg tudnám hallgatni, akkor lehet, hogy lenne eladó. :)

(#40992) Kobe válasza #16820480 (#40969) üzenetére


Kobe
veterán

A sonyt hallottam, nekem nem jott be, hiaba armaturas, nem tudta lekuzdeni a sonyra jellemzo tul steril hangot sztem.

A vc1000 fele rozsaszin tampontolteny forma annyira nem jon be, akkor mar inkabb megtartom az a161et.

Gondolom az abszolut felejtos, hogy meg egy ugyesebb muszeresz is normalis minosegben le tudja cserelni mondjuk a kabelet, gondolom kulon kapni rugalmasabb szilikonost nem lehet, cserelni meg annal nehezebb....

(#40993) kemcso válasza Kobe (#40992) üzenetére


kemcso
Ármester

Pedig a VC1000 nagyon jó hangú füles :) Esetleg Rockit R-50? Ugyanaz a TWFK van ebben is, aprón árul brumi1024 egyet.

Keresd meg dudika10 kollégát a kábelcsere ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#40994) Uzi74 válasza nickjames (#40971) üzenetére


Uzi74
senior tag

Rejtélyes vagy nem publikus körülmények között semmisült meg? Amennyiben nem megsemmisült, csak elromlott, érdekelne mitől :)

(#40995) Lall


Lall
veterán

Köszi mindenkinek a tippet, közben kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot egy Xears Resonance Black-re. Szerintem a tücc-tücc zenémhez tökéletes lesz. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#40996) raven12 válasza Lall (#40995) üzenetére


raven12
senior tag

(#40997) toto0569


toto0569
addikt

Végeztem egy gyors tesztet a SoundMAGIC E10 agybadugóssal.
Elkezdtem cserélgetni egymás után a harangokat(7 pár).Amelyiken kicsi a lyuk méret(kb.3.5mm) az elég hangsúlyossá teszi a mély hangot,a másik (5mm) furatú az pedig a számomra megfelelő nyílt hangzást biztosítja.Nem próbáltam csak egy enyhe equalizer V kiemeléssel.Hallgattam Flac és Mp3 zenét is.(Loreena McKennitt és Mix(techno-t és trance-t)
A Flac kiterjesztésű zenék nagyon szépen szólnak és a mérethez képest nagyon jól elkülönülnek a hangszerek.A mélyek szépen lüktetnek a fülemben,a magas hangok csilingelnek.Talán a közép,ének hang ami kicsit a kettő alá szorul.
Poweramp-ot használok és az erősítést (az equalizer mellett) le kellett húznom teljesen mert iszonyatosan hangos volt.Van benne szufla és nem torzít.
Az Mp3 sem vall szégyent az E10 mellett,talán azért mert 320 kb/sec alatt nem nagyon hallgatok zenét...
Nagyon elégedett vagyok a hangjával,de majd bejáratás után biztos sokat javul még.
A gyári LG G2 füles helyett bárkinek csak ajánlani tudom mert zene hallgatás közben cserélgettem a fülest is...hát mit mondjak... :U
Szólt egy nyomott mély,egy függöny mögül hallatszódó ének és egy szivaccsal bélelt magas aminek nincs lecsengési ideje.
Köszi még 1x a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#40998) kemcso válasza Lall (#40995) üzenetére


kemcso
Ármester

Kár, hogy se az összefoglalóra se ránk nem hallgatsz...

(#40999) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sheratan!

Találtam valamit! Vsonic UU2

Nagy! 16 milliméretes! :C

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41000) toto0569 válasza toto0569 (#40997) üzenetére


toto0569
addikt

[link] eszembe jutott,hogy kipróbáljam ezen is.Egy ilyen párosom van nekem.Teljesen más a helyzet...Minden a legnagyobb rendben a fülessel.Sokkal nagyobb lett a tér ((((()))))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.