Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) bozont válasza kemcso (#39843) üzenetére


bozont
veterán

Itthon lehet kapni valahol ezt a Hybrid szilikont, vagy itt is marad a külföldi rendelés? Próbálkozzak egy Sony márkaboltban esetleg?

(#39852) dobobazsy válasza kemcso (#39850) üzenetére


dobobazsy
őstag

közben megtaláltam milyen fülesem van. Philips SHE3590WT
ha ennél nem rosszabb, akkor benevezek egyre :)

(#39853) zooom3r válasza kemcso (#39850) üzenetére


zooom3r
tag

Amikor írtam akkor még nem láttam, bocs és köszi a választ. :)

(#39854) f4lcon válasza kemcso (#39847) üzenetére


f4lcon
őstag

köszi, érzem magamban az akaratot, hogy legyen egy ilyenem :)
és azt is kiderítettem közben, hogy valamikor nyáron update-elték a modellt, akkor kapott memóriahabos extra dugót, meg tokot, kicsit rövidebb lett a vezeték hossza és az Y feletti gumis rész is kapott valamiféle szilikon szerű burkolatot, hogy jobban ellenálljon az időnek.
szóval pont olyan most már, mint amit linkeltem kép korábban.
viszont mivel az eredeti keret duplája, így várnom kell a februári fizetésemig :W :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#39855) #16820480 válasza bozont (#39851) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet kapni külön, de nem olcsó sajnos :( Még régebben úgy oldották meg többen, hogy vettek valami belépő Sony fülest ilyen 1-2 ezres kategóriában, amiről leszedték a harangokat :)

dobobazsy: Valószínűleg ez a Philips sem rossz füles, árkategóriában nagyjából a Sony-val egy vonaban mozog. Ha lényegesen jobbat szeretnél, akkor szerintem érdemes mondjuk elmeni egy E10/E30/VSD1-ig árban.

(#39856) wolfman válasza kemcso (#39836) üzenetére


wolfman
veterán

Hallgatok én mindent. Metált, komolyzenét (filmzenéket), duciduci-t, könnyűzenét. Leginkább a mélyközepek legyenek minőségiek. Ez a GR07 mennyivel jobb a GR06-nál? Csak mert most GR06 van nekem (sajna haldoklik), aztán a hangzása nekem megfelelő.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39857) Ati1979 válasza wolfman (#39856) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem sokkal. Legalább egy kategóriával jobban szól.

(#39858) kemcso válasza wolfman (#39856) üzenetére


kemcso
Ármester

Határozottan jobb, a zenehallgatási szokásaidhoz az a legjobb vétel 30e-en innen (sőt szerintem 100e-en innen, de ezzel vannak akik nem értenek egyet ;] )

(#39859) bucsher válasza kemcso (#39858) üzenetére


bucsher
őstag

+1
30ezer körüli áron (igazából 200ezer alatti kategóriában :B ) hangszeres zenéhez a legjobb vétel.

In the pipe - five by five!

(#39860) Ati1979 válasza kemcso (#39858) üzenetére


Ati1979
veterán

:N

(#39859) bucsher

:N

W4r, meg az ie800 (kb 200k körül van) köröket ver rá...

(#39861) bucsher válasza Ati1979 (#39860) üzenetére


bucsher
őstag

IE800 200e felett van, azért úgy írtam :P

In the pipe - five by five!

(#39862) kemcso válasza Ati1979 (#39860) üzenetére


kemcso
Ármester

Westone 4R 400$ körül van, ha az beleszalad a vámba akkor 100e fölött van :P

(#39863) raven12 válasza Ati1979 (#39860) üzenetére


raven12
senior tag

lassan kezd ez olyan vita lenni, mint az IE80 vs World. ;]

(#39864) bucsher válasza raven12 (#39863) üzenetére


bucsher
őstag

Ezt ne te mondd, aki ahogy meghallotta, rohant rendelni :B

In the pipe - five by five!

(#39865) brumi1024 válasza bucsher (#39859) üzenetére


brumi1024
veterán

Én hangszeres zenéhez a 2BA-sokat jobbnak tartom.

(#39866) bucsher válasza brumi1024 (#39865) üzenetére


bucsher
őstag

Akkor mire jó a GR07? Pitty-puttyra szerintem elég száraz a hangja.

In the pipe - five by five!

(#39867) kemcso válasza brumi1024 (#39865) üzenetére


kemcso
Ármester

Bizonyos zenékhez én is inkább 2BA-at ajánlanék (jazz+komoly zene), de a kolléga ilyeneket hallgat: "Hallgatok én mindent. Metált, komolyzenét (filmzenéket), duciduci-t, könnyűzenét.".
Ezekhez általánosan sztem jobb a GR07.

(#39868) FoxiTAXI válasza FoxiTAXI (#39810) üzenetére


FoxiTAXI
csendes tag

Végül egy "Genius GHP 205x"-et vettem meg ma. Kábé HUF 2700-ba került csak, szóval nem bonyolintottam túl. Egyelőre tetszik a hangja, és semennyire sem lötyög a fülemben, vagyis szerintem sportolni is tudok majd vele.
Fülreakasztós - futáshoz, és még kutyasétához is jó lesz, másra nem kell, otthonra van fejhallgatóm.

(#39869) raven12 válasza bucsher (#39864) üzenetére


raven12
senior tag

Ennek mi köze a vitához? Nem én szítom :))

A hangszeres zenében én sem értek egyet, ennek a fülesnek minden stílus jól áll, ha "instrumental rock/metal"-ra gondolsz, abban az esetben oké, de komolyzenére, jazz-re tényleg jobb a BA, főleg, ha valaki a forward hangképet szereti, márpedig ezeknek a stílusoknak sokszor ez áll jól (régen nem így gondoltam, de már belátom, tévedtem).

[ Szerkesztve ]

(#39870) bucsher válasza raven12 (#39869) üzenetére


bucsher
őstag

Na már annyit mondjátok ezt hogy csak veszek egy R-50-et pedig szerintem hiányozni fog a mély komolyzenéhez is.

In the pipe - five by five!

(#39871) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!

10 év Sony-hűség után azzal szembesültem, hogy az MDR-E818LP gyártását 1.5 éve abbahagyták, már sehol nem kapni.
A helyére keresnék valami hasonló karakterisztikájú fülest: könnyen kihajtható, nagyon részletes felbontású, alig EQ-zott (talán enyhe V karaktere lehetett az említett Sony-nak).
Egy éve a neten olvasható vélemények és a márkahűség hatására vettem egy MDR-EX50LP-t, de hatalmasat csalódtam benne, egyrészt kényelmetlen, másrészt szörnyű hangszíne van, brutális V kiemeléssel, fél percnél tovább hallgathatatlan, harmadrészt kifelé semmit nem szigetel, tehát már alacsony hangerőn is minden kihallatszik. Felbontásban és dinamikában is jócsán elmarad a 818-tól. Nem az agybadugósságával van a problémám, mert a SonyEricsson HPM-70-es headset fülesét 6 éve használom a telefonjaimmal és nagyon szeretem (jó a hangszíne és nagyon jól izolál).
Otthoni fejhallgatónak egy Shure SRH-440-et használok, az nagyon bevált, így vonzanak a Shure agybadugós monitorjai is, de most annyit nem tudok rászánni. A céltartomány 3-5 ezer forint.
Leginkább rock-ot hallgatok, néha otthoni gitározáshoz is használnám, mikor éppen lusta vagyok előkaparni a Shure-t.
A kínálatot átnézve arra jutottam, hogy már csak Sennheiserből van komolyabb választék. MX 375, esetleg MX 471, mik a vélemények, ellenjavallatok (a következő 2 hétben 20% kedvezmény lesz rájuk az edigitalban)?
Ha van olyan, kisebb fülűeknek is kényelmes agybadugós, ami megfelelne az elvárásoknak, azt is szívesen fogadom, de elsősorban sima fülest keresek.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39872) WHooPeR2


WHooPeR2
csendes tag

hali razer fülesekkel van valami tapasztalat ? mert most mint talán páran tudjátok fél áron van ott minden és kéne nekem egy új füles és nagyon szeretem a razer márkát válaszokat előre is köszönöm

(#39873) Ati1979 válasza kemcso (#39862) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze, de én a 200k fölöttire írtam... :D

(#39861) bucsher

Ok, érthető! :) Tehát annál már nem jobb akkor! :DDD

(#39863) raven12

Én csak próbálok a realitások talaján maradni... :D

(#39865) brumi1024

Nekik mindenhez a gr07 a legjobb, nem tudtad? ;]

(#39874) raven12 válasza WHooPeR2 (#39872) üzenetére


raven12
senior tag

gamer fülesből kétlem, hogy létezik olyan, ami meghaladja egy normális 5k-s füles hangminőségét, legyen akár 40k. Ilyenekkel ebből az okból nem is foglalkozunk, sőt, tudomást sem szeretnénk róluk venni (remélem ezt mondhatom a topiklakók többségének nevében)! :DDD

(#39875) Ati1979 válasza raven12 (#39874) üzenetére


Ati1979
veterán

+1 :K

(#39871) Moleman

Hát, 3-5k között nehéz earbubd-ot találni. Igazából a hangminőségük jóval elmarad az agyba dugósakhoz képest...
Az a sony pedig nem rossz. Biztos jól illeszkedett a füledbe?

Amúgy ebben az árkategóriában kb. minden V karakter. Szerintem próbáld ki az ajánlottak közül a jvc. (az is V amúgy)

Sajnos kicsit többet kéne költened arra, hogyha részletes jó minőségű fülest szeretnél. Olyat aminek a közepe is rendben van, és nem annyira mély kiemelős...

(#39876) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Az utóbbi napokban sokat teszteltem a gr07be-et, és kíváncsi voltam laikusok véleményére, akiket nem nagyon érdekel ez a téma, vagy nem hallottak még jobb füleseket. 4-en próbálták ki, ami a leginkább meglepett, hogy egyikük egy Brainwavz Beta-val (3000huf) hasonlította össze (sajátja), s fél óra felváltva történő hallgatás után azt mondta, hogy nem hall igazából semmi különbséget, a gr07be mintha néha "cincogna". Iphone 4-ről hallgatta mindkettőt (flac és 320as mp3) csöndes környezetben, többféle stílusú zenével. Én nem akartam elhinni, hogy létezik ilyen, de őszintén állítja, hogy nem hall különbséget. Még ha azt mondaná, hogy ez vagy az jobb azt könnyebben fel tudnám dolgozni.. :) Ezek szerint van, akinek tényleg mindegy lehet, hogy melyiket veszi meg, ilyen esetben legalább ne adjon ki érte a szükségesnél több pénzt, csak ártana vele az ember, ha megpróbálná egy "jobbra" rábeszélni..

[ Szerkesztve ]

(#39877) WHooPeR2 válasza raven12 (#39874) üzenetére


WHooPeR2
csendes tag

kössz a választ
akkor valami jó füles 7 k környékén? ami a legfontosabb hogy strapa füles legyen. és főleg rock/metált hallgatnék vele

(#39878) Ati1979 válasza honfoglalo (#39876) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát a srácnak nem lehet túl kifinomult hallása.
De legalább nem kell sokat költenie a témára. :))

Gondolom te azért hallottad az ég és föld szerű különbséget. :)

És a másik 3?

(#39879) bucsher válasza honfoglalo (#39876) üzenetére


bucsher
őstag

Lehet hogy az illeszkedéssel voltak komoly gondok.

In the pipe - five by five!

(#39880) Moleman válasza Ati1979 (#39875) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi a választ!
Igen, illeszkedni illeszkedik, de sehogyse jó nekem.
A drágább kategóriából mi lehet az, ami jó lenne nekem?
Hogy lehet, hogy a 818-ak 1800-2000 ft-ért annyira jók voltak? Még csak nem is egyedi eset, a 10 év alatt legalább ötöt elhasználtam, a vezetékek borítását leszámítva mind egyforma volt (az utolsót 2008-ban vettem, mostanáig bírta).
Esetleg agybadugósból valami laposabb hangolású, kényelmesebb darab?

(#39881) domerator válasza #16820480 (#39831) üzenetére


domerator
veterán

Na vettem egy MDR EX100iP headsetet. :U

Előtte most 3 napig egy Philips SHE3595-öt nyúztam. Nem szólt rosszul, elég visszafogott, selymes volt felül és viszonylag erős és határozott alul és volt szép közepe is... nem mondom hogy a legszebb amit hallottam, de tetszett. Viszont nem igazán iPhone kompatibilis volt, mert nem volt rajta hangerőszabályzó, csak felvevőgomb, úgyhogy visszavittem.

Ez a Sony első hallásra belerobbant a fülembe iszonyat csilingelő magastartománnyal, igaz alatta szép mélyek is vannak, de összességében inkább ezt nevezném V hangszínnek. Most járatom vagy 2 napig és nagyon remélem, hogy kiegyenesedik valamilyen szinten a hangja, mert így kissé bántó (viszont elég tiszta is).

Kár hogy nem hallottam eddig sose szólni az MDR EX50-et, akkor lenne viszonyítási alapom.
Ha ez se jön be, akkor megpróbálom a Soundmagic-et.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39882) bucsher válasza raven12 (#39874) üzenetére


bucsher
őstag

Én nem értek egyet, szerintem simán lehet hogy jól szól, meg kéne hallgatni. Persze nem sok esély van rá. Mondjuk a Geniusból már én sem kérnék :)
Moleman: kicsit drágább, de az E10 az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#39883) gyvince válasza zooom3r (#39849) üzenetére


gyvince
senior tag

nekem ilyenem van ilyet cseréltem le CX400ra mert nekem kifelé nagyon hangos este nem tudtam hallgatni rajta semmit amúgy a hangjával nincs baj nekem tetszett magas kicsit sok de az nem számat..

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#39884) slimshady válasza Ati1979 (#39878) üzenetére


slimshady
senior tag

Én ma vásároltam egy SONY MDR-EX 100 APB-t. Eddig ugye a Samsung Galaxy S2 gyári EHS44ASSBE headsetjét használtam. Az igazság az, még kb csak 30 percet hallgathattam róla zenét, de szinte semmi különbséget sem érzek, azon kívül, hogy ez halkabb a gyárinál és talán valóban jobban kihallatszanak a hangok. Sajnos nem is néz ki túl strapabírónak a kis vékony kábelével, de ezt természetesen már vásárlás előtt is láttam, remélem ha megadja magát akkor az még garin belül lesz. :-) Mindenesetre előnyére szolgáljon, valóban kényelmes; szerintem ezzel még ágyból is kényelmes lehet a zenehallgatás szetereóban, oldalt fekve. Majd még tesztelgetem kicsit, hátha meglelem a minőségbeli különbséget. :)

üdv.: SlimShady

(#39885) honfoglalo válasza Ati1979 (#39878) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Épp lányról van szó, de igaz, én is ezt mondtam, hogy legalább nem kell az upgrade-en törni a fejét. :N
A Brainwavz Beta 2-3 ezerért egyébként nem egy igazán rossz füles, de a hangképe teljesen más, a részletességről nem is beszélve, szerintem össze se lehet hasonlítani a kettőt, olyan mintha víz alatt hallgatnánk a Vsonic-hoz képest.

A másik 3 hallgató közül egynek voltak közepes fülhallgatói, ő szépnek találta a hangzást. A másik kettő is érezte, hogy sokkal részletesebb a gr07, jobbak a magasak, tisztábban szól (Apple Earpods-zal hasonlították össze, mást amúgy nem nagyon hallottak még eddig :D), mindketten egyértelműen jelentős különbségről számoltak be.

Nekem személy szerint tetszik a GR07BE, egyáltalán nem bántam meg, de szívesen kipróbálnék más fülhallgatókat, pl. IE80, 800, vagy akárcsak VSD1, SE215. Nagyon szépen szól, tiszta, részletes, de bizonyos esetekben túl élesnek, "bright"-nak érzem a hangzást, egy valamivel melegebb hangzás, kicsivel több mély-kicsivel kevesebb magas hangsúllyal hangzásvilág az, ami szerintem számomra ideális lenne, akár még akkor is ha picivel kevésbé részletes. BBE-vel, illetve custom EQ-val ezeket megfelelően tudom korrigálni, de a vokálosabb/hangszeres zenéknél ez inkább ront, ott az eredeti hangzás az ideális (azaz ez zenei ízléstől is függ, ezért lehet valakinek tökéletes a GR07 mindenféle változtatás nélkül, főleg akkor ha nem M2-höz hasonló mély túlsúlyosakhoz szoktatta a fülét..), s igazából annyira nem szeretem az EQ-t használni.
Az a gond, hogy innen már lefelé (vissza)lépni elég keserves, tehát ha erőteljesebb is a basszus, akkor az valószínűleg minőségben rosszabb, illetve minden más tartomány is rosszabb lesz, főleg ebben a 30k-s árkategóriában. Hátha a Vsonic alkot valamit.. Nem hallottam a vsd1-et, de úgy képzelem, hogy az a basszus kb. elég lehetne, a GR07BE elég kiegyensúlyozott számomra. Minél följebb megyünk árban annál kevésbé jellemző a túlsúlyos mély, ami valahol érthető egyébként. Ami még gond, hogy nem igazán találtam megfelelő gumit, hiába adtak hozzá sokfélét, nem szigetel megfelelően/nem kényelmes, talán ezért is kevés a basszus néha. A sony hybrid-et és a jays silicone-t ajánlották ehhez, de elég húzós (3k körül van) külföldről rendelni egy fülh. gumit, ami nem is biztos, hogy megfelelően passzol majd. :U

bucsher 39879: Nem valószínű, többféle gumival is próbálta, jól szigetelt, valószínűleg egyszerűen ennyire "kevéssé fejlett" a hallása.

[ Szerkesztve ]

(#39886) bucsher válasza honfoglalo (#39885) üzenetére


bucsher
őstag

Te is hallgasd meg az E10-et, nem olyan vészes a visszalépés, és sokkal simább élvezhetőbb hangja van ha félsz az éles magasaktól. Vagy ott van az SE215 ha az E10 túl olcsó :D

In the pipe - five by five!

(#39887) slimshady válasza Moleman (#39871) üzenetére


slimshady
senior tag

Én az SONY MDR-EX 100 APB-nél tapasztaltam ugyan ezt: "kifelé semmit nem szigetel, tehát már alacsony hangerőn is minden kihallatszik". Brutálisan, én nagyon halknak éreztem a gyári Samusng headset mellett, de barátnőm S Advance-n nagyon nagyon hangos max hangerőn. A nappaliban vagyok, szól a tv közepes hangerőn (zenecsatorna) és hallottam valami más zenét nagyon halkan a háttérben, majd lehalkítottam a tv-t és kiderült, barátnőm, akinek odaadtam, az EX100-at tesztelésre, maxon hallgat zenét a hálóban (szomszéd szobában) csukott ajtó mögött fülében a headset-tel. Melóhelyen nem tudom mennyire díjazzák majd ezt a tulajdonságát a headsetnek. :)

üdv.: SlimShady

(#39888) kemcso válasza honfoglalo (#39885) üzenetére


kemcso
Ármester

VSD1-el nem leszel előrébb, sőt... A sima GR07-hez hasonlít a hangképe.
Lehet a SE215 lenne a te barátod, abban van több mély cserébe a magas kevesebb (na meg az egész kevesebb, rosszabb hangzásban)
A Sony hybrid tényleg jó, a gyárinál sokkal puhább és kényelmes, én is azzal használom :)

(#39889) domerator válasza slimshady (#39884) üzenetére


domerator
veterán

Nos akkor te ugyanazt a fülest vetted mint én, csak te az androidhoz valót (azon nincs hangerőszabályzó, csak egy gomb), de a füles maga ugyanaz.

Kíváncsi vagyok nálad hogyan fog viselkedni járatás után...

(nálam mondjuk már most kihozta azt, hogy rohadtul vegyes minőségű mp3-aim vannak) :DDD

Ja... ez az első füles, amit ésszel is terveztek, mert a L - R felirat különböző színű :DDD

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39890) Ati1979 válasza Moleman (#39880) üzenetére


Ati1979
veterán

Soundmagic e10 v. e30.

Az e30-ban szerintem pont optimális a basszus számomra. Az e10-et nem hallottam, de abban több van.

(#39884) slimshady

Pedig kéne, hogy legyen! :)

Pont most vett valaki egy majdnem ugyanolyan fülest itt és ő érzi a különbséget. Ezek a gyári headset-ek elég gyengék. Próbáld járatni egy kicsit hátha finomodik a hangja.

(#39885) honfoglalo

Akkor neki azt hiszem ki van pipálva a füles vásárlás egy életre... :) Ja majd lesz kábeltörés és akkor majd kell venni. Kb. mindegy, hogy milyet... :)

A másik három akkor nyilván érezte a különbséget. Amúgy azt mondják a hallás és fejlődik finomul. Tehát érdemes próbálgatni a minőségibb füleseket.

Méltatlanul kevés szó esik mostanában a shure fülesekről. Szerintem neked lehet, hogy tetszenének, az alapján amit írsz...Nekem is az volt a bajom a gr07-tel, hogy olyan ''semmilyen''. Ok ez egy kicsit erős, de hiányzik az a közép kiemelés ami shure-oknál megvan.

(#39891) honfoglalo válasza kemcso (#39888) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Én ezt olvastam, hogy a VSD1S hasonlít a GR07-re, s a VSD1 pedig a GR07BE-re, de utóbbi részletesebb, viszont picivel kevesebb a mély, de lehet, hogy a VSD1 se lenne sokkal jobb, de az a gyenge kábel miatt még elméletig sem jön szóba.
Egyébként az illeszkedéssel nálam biztos gond van, ha ujjal igazgatom, akkor több mélyet hallok, úgyhogy lehet egy megfelelő gumival szuper lenne a GR07BE is (most is abszolút jó, csak nem tökéletes), már kipróbáltam egy Brainwavz R1 gumival is, ami kicsivel jobb, de az se az igazi.. :) Mindenképp ki fogom próbálni a Shure-t, eredetileg azt akartam, de végül e mellett döntöttem, mivel mindenki egyértelműen jobbnak tartotta, viszont ilyen senkinek sem volt, csak sima GR07, amiről pedig látatlanban tudtam, hogy túl flat lenne.
bucsher: SE215 nem jobb az E10-nél? :F

(#39890) Ati1979: A 215-öt mindenképp meg fogom hallgatni, csak az a gond, hogy azon kívül nem nagyon láttam alternatívát, ~50k-ig van még valami esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#39892) slimshady válasza domerator (#39889) üzenetére


slimshady
senior tag

Majd meglátjuk. Erről a járatás témáról pedig pár nappal ezelőttig még nem is hallottam, ha jól emlékszem akkor pár órától 1-2 napig terjedhet? Mellőzni kéne addig a hangerőt? :) Barátnőmnek kicsit jobb a hallása és szerinte valóban részletesebb, minőségibb a Sony EX100... Mondjuk, ha jobban belegondolok egy ACDC számban felfedeztem én is olyan hangszert ami eddig nem jött ki. Halk kis cincogás, először azt hittem szelel a füles, amúgy nem volt bántó, sőt...

üdv.: SlimShady

(#39893) kemcso válasza Ati1979 (#39890) üzenetére


kemcso
Ármester

Lehet azért, mert 25ért kapható a legolcsóbb, amire szerintem mérföldeket ver a GR07? ;] Vagy mert 30 fölött nincs élet itt, szinte senki nem keres abban a kategóriában? (lassan csinálok egy temp hsz-t: 5e:mdr, 10e:e30/vsd1/e10, 30e: gr07)

(#39894) domerator válasza slimshady (#39892) üzenetére


domerator
veterán

Én is csak itt olvastam róla... valaki azt írta, azon a hangerőn ajánlott járatni, ahogy hallgatni fogod legtöbbször.

Egy gyári Samu headsetnél talán jobbnak kellene lennie ennyi pénzért... az Apple Earbudot természetesen megeszi előételnek - de mondjuk már súlycsoport és fajta is.

Most is a fejemen van... némelyik zeneszámom igen meggyőzően szólal meg... :K

és igen... nálam is az az egyik mérce, ha sokat hallott zenében valami új részletet/hangszert stb fedezek fel. Na akkor már valami pozitív.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39895) Nincsijennév


Nincsijennév
csendes tag

Sziasztok
Elolvastam a témaösszefoglalót. 10ezer Ft körüli (de inkább alatta) IEM fülest keresek, magas kiemelésű vagy kiegyenlített karakterű kellene nekem. Az ajánlottaknál találtam 2 kiegyenlítettet: Astrotec AM-90 és Soundmagic PL30. Én úgy látom, az elsőt csak külföldről lehet behozatni. (Erősítsetek/cáfoljatok). A másodikat meg lehet hallgatni a Monono-ban, tud erről vki vmit? Illetve: a témaösszefoglaló írása óta lett ebben a kategóriában esetleg még további ajánlott vétel? Fontos nagyon, hogy kiegyenlített, vagy magasba húzó legyen.
Köszönöm előre is

(#39896) Ati1979 válasza honfoglalo (#39891) üzenetére


Ati1979
veterán

''bucsher: SE215 nem jobb az E10-nél?''

Azért jobb szerintem. Legalábbis az e30-nál. (e10-et nem hallottam)
Viszont itt néhányan nagyon nem szeretik, de attól függetlenül lehet, hogy neked tetszene.

Se 315-et hallgasd meg. Az a legkisebb armatúrás shure. Jobb mint a 215 sokkal jobb.

(#39893) kemcso

Lehet, de én itt a 315-re gondoltam. Arra nem ver mérföldköveket az biztos.. Sőt...:)

Szerintem tedd be ezeket az aláírásodba! :DDD ;] :P

Amúgy igaz! :)

(#39897) kemcso válasza Ati1979 (#39896) üzenetére


kemcso
Ármester

A 315 az 1 armatúrájával alternatíva olyannak, akinek a GR07BE is mélyhiányos? Biztos?
Az 535 se egy mélykiemelt cucc, 315-öt nem hallottam....

Azt kéne ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#39898) Ati1979 válasza kemcso (#39897) üzenetére


Ati1979
veterán

A mélyben nem nyújt sokat valóban, de közép kiemelése elég jól sikerült... :)

Lehet, hogy ezt hiányolja a gr07-ben. Én is ezt hiányoltam.. :)

Az ő füle dönt! :DD

(#39899) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A pici fülesek is szoktak csilingelni? Ez a Pioneer nagyon csicsereg még. A 40 órás bejáratás itt is járatos?

Más. Kedves Fórumtárstól kölcsönkaptam egy Grado SR60-as fejhallgatót... Hmmm... Fincsi. :R Nem füles, de nagyon bejövős!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39900) Moleman válasza Ati1979 (#39890) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, pont ezeket nézegettem. Az E30 a felső kábelvezetésével kényelmes? Sose volt még ilyen a fejemen. A basszustöbblet nem zavarna különösebben, a Sony-ban is inkább a magas zavar, de nincs nagy árkülönbség köztük, ha komolyabb az E30, inkább azt választanám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.