Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) korpicschess válasza Ati1979 (#40298) üzenetére


korpicschess
veterán

Mondhatni, hogy szar volt, nem mondom, hogy az M5-öt bírnám már élvezettel hallgatni, de szerintem az is jobb nála.
R3-nak nem annyira populáris a hangja, mondjuk szöges ellentéte az ajánlott R1-nek. Meg az S1-nek is. Beszámolnék majd arról is, de gondolom nem mérvadó a véleményem ha nem 500.000-res cuccon hallgatom (pedig mindenki így tesz) a 10k-s fülest. ;)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40302) Moleman válasza korpicschess (#40301) üzenetére


Moleman
addikt

Lehet, hogy voltak belőle hibás darabok, és pont azokat fogtuk ki, engem is ufónak nézett mindenki, amiért nem vagyok elégedett az EX50-nel. :D

(#40303) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Erről tapasztalatok?

(#40304) hobbyone válasza korpicschess (#40301) üzenetére


hobbyone
aktív tag

ljokerl írt az R3-ról. Úgy vettem ki a szavaiból, hogy a formája miatt nem ajánlja.

pixelmester.

A head-fi The discovery thread fórumán sokat beszélnek róla. Érdekessége, hogy a 2.0 verzió berillium anyagú membránt használ. Hamisítják is..

Itt nincsenek progresszív/bevállalós arcok, ezért első kézből származó tapasztalatot ne várj..

[ Szerkesztve ]

(#40305) korpicschess válasza hobbyone (#40304) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát nem tudom, nekem elég mutáns fülem van, R1-et azért is adtam el, mert 1: nem tetszett a hangja, 2: fül fölött elvezetve a kábelt nem volt kényelmes.
R3-mal nincs ilyen problémám.

Itt pl jót írnak kényelemre: [link]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40306) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Vettem egy Razer Electrát tudnátok ajánlani Magyarországon olyan megbízható üzletet ahol kapok hozzá való audio/mic splitter adaptert ami normális minőséget produkál.Előre is köszi.

(#40307) raven12 válasza korpicschess (#40305) üzenetére


raven12
senior tag

nekem se volt problémám a kényelmével, elsőre kicsit fura, de hamar szokható.

(#40308) osztraksajt válasza pixelmester. (#40303) üzenetére


osztraksajt
őstag

Főleg azért nem vállalja be senki mert tényleg töménytelen hamisítvány van belőle. Ami már esélyes hogy eredeti az legalább 30 usd, és nem vicces annyi pénzért hamisítványt venni, mert még az sem garantált hogy eredeti. Annyiért már van Soundmagic e10 kintről ami viszont biztosan nagyon jó.

(#40309) pixelmester. válasza osztraksajt (#40308) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

egy 34 dolláros szaron mit kell hamisítani??? :W :W :W
ha a gyártói oldalról rendel az ember, az csak eredeti, nem?
majd akkor én bevállalom, azt rendelek egyet... :P

(#40310) osztraksajt válasza pixelmester. (#40309) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem hiszed el, de még az amúgy 3k-s samsung headsetet is orrba-szájba hamisítják. :DDD

Gyári oldalt linkeld már légyszi, sokszor csak hasonló domainnevekkel játszanak mintha eredeti lenne, pl ilyen yiaomi-shop.com és társai, ugyanis a holnapokat is hamisítják. ;)

(#40311) Ati1979 válasza korpicschess (#40301) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát mindenki máshogy hallja. A fórumon elég sokan vették már azt a sony-t és a legtöbb embernek tetszett... :)

Ok, általában drága lejátszóhoz tényleg nem ilyen füleseket vesznek. Arra viszont nem rossz a jó forrás, hogy meghallgassuk miből mit lehet kihozni... :DD

Szóval várjuk a beszámolót! :R

(#40312) kemcso válasza korpicschess (#40301) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem igazán értem, hogy jön ide a forrás minősége? :U Az aláírásodból következőleg értem az igyekezetet...

(#40308) osztraksajt +1

(#40313) pixelmester. válasza osztraksajt (#40310) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

amit az előbb is belinkeltem, eléggé eredetinek tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#40314) korpicschess válasza kemcso (#40312) üzenetére


korpicschess
veterán

Én is az aláírásod miatt mondtam, hogy hiába szarozol egy amúgy jó cuccot, hogyha mellette ajánlasz valamit, aminél van jobb, azonos áron. Most akkor kinek van igaza? Egyébként egy olyan típust sem magasztaltam, amire itt ne mondanák, hogy jó.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40315) osztraksajt válasza pixelmester. (#40313) üzenetére


osztraksajt
őstag

Erről beszélek, ez nem a Xiaomi boltja, csak egy viszonteladó aki esküdözik hogy minden eredeti.

About us oldal:
"Xiaomiworld is a single product company, which only provides Xiaomi cell phone & accessories at the lowest prices"
'Each product provides from Xiaomi Brand Company directly....Moreover, Xiaomiworld promise "Decuple Penalty for Fake", this rigorous rule to detail for each item enables all clients’ rights."

De ha bepróbálod akkor természetesen szívesen vesszük a tapasztalataidat. :R

(#40316) Dapro


Dapro
senior tag

Sziasztok, fülhallgatót keresek, eddig csak fejhallgatóim voltak de már nem akarok nagy mikrofonnal rendelkező fülest. Most razer electra van, jó lenne de kicsi a fülemre és nagyon kényelmetlen!
Fontos: inline mikrofon legyen rajta, minél jobb minőségben (zajszures lehet nincs ezeknel nem tudom)
és a másik nagyon fontos a basszus. chilstep, dubstepet hallgatok, jó, recsegésmentes (nagy hangerőn) basszust tudjon.
és ilyen "agybadugós" legyen. :R
Ezt néztem ki
[link]

vélemény?
max 10k ár. :R

[ Szerkesztve ]

(#40317) pixelmester. válasza osztraksajt (#40315) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

de a Xiaomi cég csak nem engedné, hogy egy ilyen domain-nel áruljanak hamisítványt... mert az nekik is nagyon gáz lenne...
De majd akkor ebay-en veszek, és visszaküldöm, ha nem eredeti. (bár kérdés, hogy ez honnan fog kiderülni?)
Pont pár napja küldtem vissza egy rossz microSD kártyát, mindent visszafizettek. Rendeltem egy másikat, próba, szerencse... ennyi pénzért simán megéri.

[ Szerkesztve ]

(#40318) Ati1979 válasza Dapro (#40316) üzenetére


Ati1979
veterán

Az oké szerintem. Vagy esetleg soundmagic e10 v e30 mikrofonos változata. De azok egy kicsit kilógnak a 10k-ból.

(#40319) Moleman válasza Dapro (#40316) üzenetére


Moleman
addikt

Olvasd el az összefoglalót!

Soundmagic E10-ből van mikrofonos, a mélyei is súlyosak.

(#40320) honfoglalo válasza korpicschess (#40293) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Brainwavz S1 sportra valószínűleg elég jó, én is csak jókat hallottam róla(jobb mint egy vsd1).
Annak, hogy nem ajánlott, szerintem csak az az oka, hogy itt nem az az ajánlott ami jó, hanem ami jó és az ajánlók közül többen hallották is már. Sajnos kevesen tudnak hobbiból megrendelni minden fülhallgatót csak kipróbálás céljából, illetve kevesebb ember is van, aki ajánl, mint egy nem magyar oldalon..

(#40321) pixelmester. válasza Moleman (#40319) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

(#40322) Dapro válasza Moleman (#40319) üzenetére


Dapro
senior tag

Jaja ty, látom már, hogy ajánlottak között van csak annak a JVC nek más a neve, de ez akkor ugyanaz csak ez a mikrofonos változata.
Most az e10 és JVC között gondolkozom, e10 jobbak a mélyek az jó lenne de JVC jobban tetszik kinézetre :D
Szerintetek laptoppal szarul fog szólni? Egy régi sima fülesem ami fülhallgató és nem fej, az szarul szól. de Razer Audio fent van. Lehet az dob rajta. :R

u.i.: még egy kérdés. ezek mennyire strapabíróak? majd bicózáshoz nyáron sokat használnám.

[ Szerkesztve ]

(#40323) Moleman válasza pixelmester. (#40321) üzenetére


Moleman
addikt

Huh, de drágán mérik. Ugyanitt mindjárt lejár egy E30 is, még csak 24 dolláron áll. Reggel pedig én nyertem egy E30-at 20.50-ért, igaz Hongkongból. :) Majd elválik, hamis-e.

(#40324) kemcso válasza korpicschess (#40314) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem szaroztam, csak annyit írtam, hogy azért nem ajánlott mert van nála jobb ár/értékben. Meg hogy ronda.
Amúgy az MDR-EX50-nél mit tudsz ajánlani ami jobb 5e-ért?
Az aláírásomból meg semmiféle anyagi előnyöm nem származik...

(#40325) contaxg válasza osztraksajt (#40308) üzenetére


contaxg
veterán

Amit ugyancsak hamisítanak. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40326) domerator válasza Dapro (#40322) üzenetére


domerator
veterán

E10M-et meg tudom mutatni Bp-en megbeszélés szerint.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#40327) Dapro válasza domerator (#40326) üzenetére


Dapro
senior tag

A hivatalos oldalon nem jön be az e10m, miben más mint az e10? :R

(#40328) osztraksajt válasza pixelmester. (#40321) üzenetére


osztraksajt
őstag

Akad olcsóbban is. :K Remélem nemsoká megjön nekem is és akkor tudok nyilatkozni róla.

#40325 contaxg
Kerestem róla infót, de egyenlőre nem láttam hogy hamisítanák. Tudsz róla valami bővebbet?

#40327 Dapro
Az M végű a mikrofonos változat.

[ Szerkesztve ]

(#40329) contaxg válasza osztraksajt (#40328) üzenetére


contaxg
veterán

Blacklisted Resellers

Unfortunately, SoundMAGIC products are sometimes sold by companies that are not authorized dealers.
Goods sold by these unauthorized companies may come from a variety of sources, including:

A)Purchased via a grey secondary market.
B)Fake goods not produced by SoundMAGIC.
C)Damaged, defective or so-called “B” grade stock.
D)Stolen goods.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40330) pixelmester. válasza osztraksajt (#40328) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

akkor te is ilyen mikrofonos e10-et rendeltél? kíváncsi vagyok majd a véleményedre.

(#40331) osztraksajt válasza contaxg (#40329) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen ezt én is láttam, de szerintem ez amolyan generikus "csak hivatalos forgalmazótól vegyél" duma, máskülönben elkárhozol, meg jön a rézf*szú bagoly is. :DDD

Eleve sántít egy kicsit hogy "C)Damaged, defective or so-called “B” grade stock." egy magára valamit adó gyárból egy ilyen hogyan kerülhetne ki? A minimum az hogy a márkajelzést olvashatatlanná teszik, de 90%-ban ezek a darálóban végzik. Tudom hogy a kínaiak bármire képesek, de ennél a típusnál még nem találkoztam fórumon olyannal hogy valaki hamisítványra panaszkodott volna. Meg azért "A)Purchased via a grey secondary market.", pl az amazon-t ennek titulálni a leírásban merész.

Én is csak onnan veszek ahol előtte már volt pl ebayen legalább 10+ értékelés az adott termékre az adott eladónál.

(#40332) Ati1979 válasza Dapro (#40322) üzenetére


Ati1979
veterán

Laptopról valószínűleg szarul fog szólni...

Inkább valami (hangminőség szempontjából) jobbfajta telefonról vagy mp3 lejátszóról használd.

(#40333) contaxg válasza osztraksajt (#40331) üzenetére


contaxg
veterán

Az Amazonon maga a gyártó is árusít szerintem Shenzen Audio néven szóval nem szürkézték meg másodozták le a céget csak azt mondták, hogy vannak ott is necces áruk.

A "B" kategóriás cuccok gondolom úgy kerülhetnek ki a cégtől, hogy éhes emberek ellopják a selejtet még a megsemisítés elött, majd ezt értékesítik. Lehet, hogy a büdős életben nem veszed észre, hogy egy ilyet birtokolsz mert nincs pl. nincs mihez viszonyítanod, stb. Lásd a lelkes 5000Ft-os Sennheiser tulajdonosokat.

Az eredeti SM cuccok dobozán hologrammos matrica van Egyébként bármikor összedobok 10+-os eBay accountot. ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40334) Dapro válasza Ati1979 (#40332) üzenetére


Dapro
senior tag

Xboxhoz (atalakitoval) és laptophoz használnám főleg, a mostani alap samsung fülesem ha félig dugom be a gépbe akkor nagyjából jól szól, ha teljesen akkor szar. a razer electra is szarul szól a razer audio nélkül, remélem a jvc vel jól fog, mert azt veszem, az edigitalnal 20% kedvezmény van rá és ingyenes házhozszallitas. :) így szerintem jobban megéri mint az E10. csak az a baj, hogy csak a piros verziora szól a kupon :F és a zöldre nem, de írtam nekik.
köszi a segítséget amúgy.

(#40335) Moleman válasza contaxg (#40333) üzenetére


Moleman
addikt

Nem találom a feketelistás eladók felsorolását, de ha a hologramot nem hamisítják, akkor egyértelműen látszani fog, hogy eredeti-e. Ha pedig nem, refund (és bánni fogom, hogy nem inkább az izraeli eredetire licitáltam 26 dollárért). :)

[ Szerkesztve ]

(#40336) Ati1979 válasza Dapro (#40334) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha azt akarod, hogy jól szóljon akkor valami alap hangkártyát érdemes lenne mellé beszerezni. Mondjuk ez az a kategória, amihez még elmegy szerintem az alaplapi is...

Igazán nincs mit! :)

Az e10 valamivel jobb azért szerintem...

(#40337) contaxg válasza Moleman (#40335) üzenetére


contaxg
veterán

Izrael necces lehet Áfailag, nem? Talán, nem tudom.
Inkább mp4nation...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40338) Moleman válasza contaxg (#40337) üzenetére


Moleman
addikt

Nem rosszabb, mint Hongkong, de 45 euróig nincs is áfafizetési kötelezettség. (De jogos a félelem, ezelőtt 1 évvel a telefonok 5%-át bontották fel, mára elvileg felcserélődött az arány.)

[ Szerkesztve ]

(#40339) korpicschess válasza Moleman (#40338) üzenetére


korpicschess
veterán

Jaja, én is fizettem majdnem egy 10-est, mp4nationről érkezett csomagra..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40340) raven12 válasza korpicschess (#40339) üzenetére


raven12
senior tag

én többet is fogok most :(((

[ Szerkesztve ]

(#40341) kemcso válasza raven12 (#40340) üzenetére


kemcso
Ármester

Még mindig nem jött meg? :Y

(#40342) korpicschess válasza raven12 (#40340) üzenetére


korpicschess
veterán

Nekem most átcsusszant, bár 7k alatt volt, de még vagy 15 dollárnyi kedvezménnyel is 31,5$-t fizettem..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40343) leslie23


leslie23
tag

üdv! Sony MDR-EX50-hez képest a Soundmagic E10 mekkora előrelépés? jobb annyival, mint amit az árkülönbség tükröz? van egy EX50-em, szeretem is, csak kellene egy másik pár füles is (hurcolászást elkerülendő), aztán nem tudom vegyek-e még egy Sonyt, vagy ruházzak be egy E10-re. van esetleg aki hallotta már mindkettőt?

(#40344) #16820480 válasza pixelmester. (#40317) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Xiaomi nem egy akkora cég, hogy csak úgy lelőjjenek bármilyen honlapot. A domain regisztrációt sok helyen meg lehet tenni, egy .com végű domain átfutási ideje általában pár nap, és már használhatod is, elég csak mondjuk Kínán kívülre tenni a szervert és a domain regisztrációt, és máris nem tudják megfogni.
A hivatalos oldal a www.xiaomi.com, de innen nem hiszem, hogy szállítanak otthonra.

korpicschess: Azért nem ajánlott az R3, mert eddig egyrészt alig vett valaki, és alig volt róla tapasztalat, másrészt a múltkori fülestalálkozón hallgattuk, de nem hagyott olyan mély benyomást a legtöbb emberben. Nekem személy szerint a formája nagyon nem tetszik, hatalmas és kényelmetlen, monduk télen sapkában nem tudnám elképzelni hogy lehet kényelmesen hordani, vagy akár csak szemüveggel együtt. Emellett a hangja sem volt olyan kiemelkedő, látatlanba azt mondanám, hogy olyan 10-12 ezres kategória, de sajnos ennél sokkal többe kerül. Nekem személy szerint egy GR06 sokkal jobban tetszik, illetve a már említett Re400 is, ami még midnig jobb árban, ráadásul ezek sokkal kényelmesebb viseletek is. Ettől függetlenül ha legalább 3-4 amber azt mondja a fórumban, hogy király füles, és megéri az árát, akkor bekerülhet az ajánlottak közé, ez történt az általad kifogásolt R1 esetében is, amit egy időben (amikor akciózták) sokan rendeltek, és mindenki áradozott róla. Most meg nagyjából el van felejtve, szerintem az utóbbi pár hónapban senki nem rendelt már.

Dapro: Az alaplapi hangkártya elég gyatra hangminőséget tud. Az a Razor valami meg csak egy EQ, azt kb bármilyen szoftverrel állíthatod, bár szerintem sokat nem javít rajta, csak még jobban színezi a hangképet. Egyébként a félig bedugott állásban jól szóló fülesről nekem az jut eszembe, hogy valószínűleg nem szereti a mikrofonos kialakítást a géped, mert csak hagyományos sztereó aljzat van rajta. Mikrofon működik ilyenkor? Vagy amúgy miért olyan szükséges, hogy mikrofonos legyen?

(#40345) szentkuti11 válasza leslie23 (#40343) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nekem mindkettő van, hangzásban nagyon komoly különbség van minden tartományban, viszont komfortban nekem az EX-50 jobban megfelel. Én mindenképpen váltanék, de ha nem vág földhöz anyagilag, tartsd meg a Sony-t is.

Az E10 után az EX-50 kb. olyan érzésed van, mintha a hangok felét elvesztetted volna.

[ Szerkesztve ]

(#40346) domerator válasza szentkuti11 (#40345) üzenetére


domerator
veterán

E10 és MDR-EX100 között is kb ekkora a difi :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#40347) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Ha van egy Brainwavz R3-as füles mondjuk a 10.000-20.000Ft-os kategóriában, akkor azt érdemes megvenni?
Azért írtam árat, mert ha csak a márkát és típust írok, akkor ne azt a választ kapjam, hogy attól függ mennyiért. :)

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire számít jó fülesnek?
Nekem egy Xears TD II Black fülesem van jelenleg, ehhez tudok csak viszonyítani, előtte főleg kommersz füleseim voltak.

Zenei kategóriában rock, metál és rap, amit hallgatok.

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#40348) kemcso válasza HUNNIA1920 (#40347) üzenetére


kemcso
Ármester

20e körül én inkább a Hifiman RE400-at venném. Az jobb hangra és a kényeleme nagyon jó!
Nem akarlak az R3-ról lebeszélni, nem rossz a hangja annak se, de a Hifiman jobb.
Olvass vissza pár oldalt, pont most volt szó az R3-ról

(#40349) korpicschess válasza kemcso (#40348) üzenetére


korpicschess
veterán

Én még hozzátenném azt, hogy 20k-ból ha megfogják a vámon, akkor már lesz legalább 26k.

Mondjuk raphez nem biztos, hogy az R3 a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40350) raven12 válasza korpicschess (#40349) üzenetére


raven12
senior tag

ahhoz az RE400 sem. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.