Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) monti0222w válasza contaxg (#39195) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez telefon lett nem tabi elég jó a speccko is csak a gari kérdés hozzá! :K
Egyébbként hogy birta a kutyád az éjszakát?
Boldog új évet kivánok mindenkinek. :K

(#39202) #16820480 válasza kemcso (#39200) üzenetére


#16820480
törölt tag

A VC1000 kié volt a találkozón? El kéne kérni kölcsönbe egy újabb próbára, mert én is csak keveset hallgattam :))

Egyébként nekem úgy maradt meg az emlékezetemben, hogy a K3003 ilyesmi volt, csak ott meg kicsit sok nullát írtak az árcédulára...De úgy érzem, hogy vissza kell menjek meghallgatni megint, mert már kezd a feledés homályába veszni a hangja.

Igen, nincs vége a napnak, de odakint már este 8 van, nem vagyok benne biztos, hogy lesz bármi bejelentés, hacsak nem valami esti bulit szerveznek, de erre viszonylag kevés esélyt látok. Ami viszont fura, hogy a hivatalos mikroblogjuk szerint úgy nézne ki a D széria, hogy a VSD3 az az 535 ellenfele lesz 299rmb áron, a VSD3S az a W4R ellenfele szintén ennyiért, a VSD5 pedig Sony EX1000 ellenfél 399rmb áron. Most azért ez nagyon merész kijelentés még tőlük is, mert a VSD1 megy 299-ért és a GR06 399-ért nagyjából jelenleg.

(#39203) kemcso válasza #16820480 (#39202) üzenetére


kemcso
Ármester

szipak-é.

Meg gondolom volt mély is benne elég. Ha igen, akkor az az én barátom hangban ;)

Pár napot adok még nekik :D Igen, ezt írta az a japán oldal is. Csak ott még volt 7 meg 9 is, a 9 meg a K3003 kategóriájában futna. Én is merésznek tartom, de majd meglátjuk/halljuk, vagy nem :DDD

(#39204) #16820480 válasza kemcso (#39203) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom amúgy a japánok honnan vették azt az infót, amikor a kínai oldalakon sem találok használható forrást :D Viszont nekem gyanús, hogy elírták az árakat, és nem kínai yuan az, hanem dollár, ami kicsit reálisabbá tenné a dolgot. De a nem jelennek meg, akkor persze mit sem ér az egész...
Egyébként azon a pár promó képen a D5 az eléggé úgy néz ki, hogy egy dinamikus drivert kap, bár ez persze nem a valós termékről készült fotó, hanem csak PS.

(#39205) Ati1979 válasza kemcso (#39200) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezt csak addig igaz, amíg nem raksz mellé egy igazán jó ips panelt. :) Kicsit oldalról nézed máris nem olyan kép. A betekintési szögek gyengék a tn paneleknél sajnos. Általános jelenség...
Szóval nem egy kategória a kettő...

Full hd az szinte már alap. Legalábbis opcionális szinten.
Igen valószínűleg azért mert így többet adtak volna érte. ;]

(#39200) kemcso

Meg kellett volna hallgatnod a 846-ot szerintem. Amit sheratan ír azzal meg egyetértek. Nincs olyan, hogy "szinte" tökéletes. Egyik ebben a jobb a másik meg abban.

Szombaton jössz erre a sörözésre? :) Ott pótolhatod a mulasztást! :)

(#39206) kemcso válasza #16820480 (#39204) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, az ára kicsit nehezen hihető, de reméljük a legjobbakat és tényleg jönnek ki valamivel. A GR07 akciózása talán azt mutatja, hogy lesz valami :)

(#39205) Ati1979
Tudom milyen egy ips, láttam párat már. Hidd el nekem, hogy ezeknek a Wide View Anti-Glare-eknek a betekintési szöge egy más világ, 45%ból is simán olvasható, látható minden. Nem ips, persze, azt nem mondom. Amúgy meg monitorban a Dell ips-e igen magas szintet képvisel.

De, legyen szinte tökéles nekem. Ami persze más, mint Neked ;)

(#39207) honfoglalo válasza #16820480 (#39202) üzenetére


honfoglalo
senior tag

A Vsonic-os srác egy most szeptemberi interjúban mondta a következőt:
"Vincent: GR07 is doing very well right now, and we have no plans of releasing other products within its price range. As for more high-end products, like the forthcoming V7007, we aren’t going to release more than one or two, just to show that we have the technology and skills to make them. They will be symbols rather than purely commercial products. Our main business is the mid range, around $50-$60, perhaps a little more; those are the products that keep the company going. Vsonic’s high range is a symbol and a challenge, a means to keep the company’s spirit both inside and outside."

Azért zavaros ez, mert a pletykák szerint, illetve amit itt többen írtatok se535tel, meg w4r-rel állítják a most (állítólag) megjelenőket szembe, akkor pedig jobb kellene, hogy legyen, mint a gr07, ráadásul olcsóbban.. Vagy 3 hónapja még nem tudták mit fognak csinálni?.. Nincs sok értelme számomra ebben a formában.

[ Szerkesztve ]

(#39208) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Nem nagyon találtam erre alkalmas topicot, így remélem nem lesz gond hogy itt kérdezem meg. :B
Egy tökéletes állapotban levő Klipsch Image S4 fülest mennyiért lehetne eladni? Még van rá 4.5 hónap garancia. HA-n, expresszen, aprod-on nem találtam ilyen hirdetést, így teljesen tanácstalan vagyok az árral kapcsolatban.

Köszönöm előre is :R

X7i-re tervezek váltani, szerintetek a hangminőség észrevehetően jobb lenne X7i-vel?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39209) honfoglalo válasza jozsi252 (#39208) üzenetére


honfoglalo
senior tag

15k alatt van ebayről, szállítással, gondolom, aki használtan vesz az a rendelést is megfontolja, így szerintem 15 alatt. (Annó én is 24ért vettem :) )

(#39210) contaxg válasza jozsi252 (#39208) üzenetére


contaxg
veterán

Jó esetben egy tízesért....

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39211) #16820480 válasza honfoglalo (#39207) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, nem is tűnik túl ésszerűnek, hogy hirtelen ennyi típust kiadjanak hasonló árkategóriában. De ahol a VSD3 meg 5-ről volt szó, az is kb fél éves bejegyzés, szóval szerintem ezek fele az vagy kamu, vagy csak folyamatosan változik a cég terve a piacot illetően. Én szívesen látnék tőlük újabb modelleket, magasabb kategóriában is, mert jelenleg igazából nem nagyon van felsőbb kategóriás megoldásuk, de nem hiszem, hogy nagyon bemerészkednének a több armatúrás világba, anélkül meg nehéz versenyezni abban az árban.

(#39212) jozsi252 válasza honfoglalo (#39209) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszöntem mindkettőtöknek :R

iPhone 13 Pro Max

(#39213) Ati1979 válasza jozsi252 (#39208) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem is olyan 10k-t érhet használtan.

Hát 40k körül kapsz annál jobb fülest is szerintem. Bár még én nem hallottam x7i-t...

(#39206) kemcso

Meglátjuk akkor. :) Bár én csodát nem várok tőle.
Amúgy az a baj, hogy már a vacak 30k-s tabletekben is ips van. Jó lenne, ha a tn kimenne már forgalomból...

[ Szerkesztve ]

(#39214) krisztian922


krisztian922
tag

Hali,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a soundmagic e10 illetve e30 között? Nomono-nál nézem és alig egy ezres van köztük.

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#39215) Ear001 válasza contaxg (#39195) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem is...

(#39216) contaxg válasza Ear001 (#39215) üzenetére


contaxg
veterán

Piros bigyóval.... :) Nekem egyelöre fehér lesz
Kellene egy fehér fülhallgató....a Vsonic-nak van vmi fehér aprósága.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39217) #16820480 válasza krisztian922 (#39214) üzenetére


#16820480
törölt tag

Leginkább a kialakítása. Egyébként az E10-ben elvileg több a mély kicsit.

contaxg: Vegyél Shure-t, abban van fehért (átlátszó) ;] Egyébként meg [link]

(#39218) contaxg válasza #16820480 (#39217) üzenetére


contaxg
veterán

Van egy Shure 530-am. :O az éppen elég. Valami kényelmes kellene és nem hatulról vezetös.

krisztian922 (#39214)
Az E30-nak jobb a felbontasa és mélyebbre megy mint az E10.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39219) #16820480 válasza contaxg (#39218) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak vicceltem. Viszont még a Sony-k vannak fehérben, ízlés és pénztárca szerinti árkategóriában.

(#39220) honfoglalo válasza kemcso (#39206) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Elvileg elmarad a Vsonic bejelentése - ki gondolta volna. :O
Elvileg ezt írták ki (ha nem egy troll viccelődik :DDD ):
Sorry, we are too perfectionist; sorry, we too want to challenge the limits; sorry, we too want to use the product back expectations. Sorry, I am late. Please, wait for me.
(Google fordito - head fi)
Még jó, hogy megrendeltem a gr07be-t, és nem vártam erre.. :)

(#39221) raven12 válasza honfoglalo (#39220) üzenetére


raven12
senior tag

Ejnye-bejnye...

Ennél már csak az volt jobb, mikor a Fiio fejese annyira biztos volt az X5 gyors elkészültében és sikerében, hogy kijelentette, hogy ha újévig nem kerül forgalomba az egész világon az X5, akkor alsógatyában fog szaladgálni az utcán (jól mondom, vagy átköltöttem már?).
Nos, akár el is kezdheti, bár nem sokakat fog érdekelni a dolog... :DDD

(#39222) contaxg válasza honfoglalo (#39220) üzenetére


contaxg
veterán

A Vsonic egy mini cég pár alkalmazottal. Nagy volumenben nem hiszem, hogy tudnak gyártani, CE minősítésük nincs (EU piac kizárva) és közben ezek a tervek amit írtatok...nekem furcsa volt.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39223) krisztian922 válasza contaxg (#39218) üzenetére


krisztian922
tag

Uh o.o Most melyikőtöknek van igaza :D az e30 a mélyebb vagy az e10. Igazából főleg rock/metal lenne a célcsoport amik mennének rajta, úgyhogy akkor inkább az kéne amelyikben több a mély :x

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#39224) szentkuti11 válasza krisztian922 (#39223) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az E30 mélyebbre megy, de az E10-en nagyobb hangsúly van a mélyhangokon.

(#39225) krisztian922


krisztian922
tag

Uh o.o akkor most melyik lenne nekem jobb ha rengeteg mély van a zenékben amiket hallgatok?
Az a gond, hogy még sosem volt értelmes fülesem így nekem fogalmam sincs mi a jobb ilyenkor, a mélyebb mély vagy a színesebb? mély.

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#39226) jubilleum


jubilleum
senior tag

Az aktívzajszűrős fülesekről mi a véleményetek? Mint pl ez

(#39227) Ati1979 válasza jubilleum (#39226) üzenetére


Ati1979
veterán

Semmi jó. Alapvetően egy túlárazott termék.
(én még ezt a típust nem hallottam, de itt írt róla valaki ha jól emlékszem)

Én inkább a passzív zajszűrésben hiszek.:) Az aktív csak rontja a hangminőséget.

(#39228) dudika10 válasza jubilleum (#39226) üzenetére


dudika10
veterán

Az aktiv zajszures hatekony es a Bose eleg jo technologiaval rendelkezik, DE csak es kizarolag monoton, "kiszamithato" zaj eseten. Repulon, gyarban a gyartosor mellett... , az irodaban vagy az utcan nem szur annyival jobban, mint amennyivel rosszabbul szol.
A szigetelesert cserebe termeszetesen a hangminosegbol kell lecsipni, ez egy-ket ember szamara lehetove teszi a zenehallgatast olyan helyen ahol egyebkent nem lehetne, de a tobbieket ova intenem az aktiv zajszurestol.
Az ilyen termekek a hetkoznapi eletben valo hasznalatra nem optimalisak semmilyen szempontbol.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#39229) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Eddig bármilyen fülhallgatóm volt, egy 8-10 hónap után az összes kontakthibás lett.
Igaz,nem bársonytokban hordtam őket,hanem gyakran voltak zsebben,de ezt leszámítva vigyáztam rájuk.

Az ajánlott fülhallgatók közül (max 10000-ig) melyek azok a fülhallgatók,amiknek nem csak a hangzásuk jó,hanem strapabíróak is?

(#39230) kemcso válasza Heavyrain (#39229) üzenetére


kemcso
Ármester

Tartok tőle, hogy ilyet nem fogsz találni. Egyik füles sem bírja abban a kategóriában ezt sajnos (de följebb se, max annyi, hogy cserélhető kábelesek is vannak)
A Shure SE215 az, ami cserélhető kábeles és strapabíró, de az bőven 2,5x annyiba kerül, mint amennyit max rászánnál.

(#39222) contaxg mit tudsz még a Vsonic-ról? jöhet privátban is :)

(#39231) contaxg válasza Heavyrain (#39229) üzenetére


contaxg
veterán

Milyen fülesek lettek 8-10 hónap után kontakthibásak?

(#39230) kemcso
Többet én sem tudok. De jó kis cuccokat gyártanak és jó lenne mindenkinek ha léptéket tudnának váltani.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39232) #16820480 válasza Heavyrain (#39229) üzenetére


#16820480
törölt tag

A zsebben hordást egyik füles sem díjazza. Nem bársonyban kell hordani, de ha szerzel hozzájuk egy néhány száz forintos kemény tokot, és lazán felcsavarva abban tartod, akkor azért jóval tovább fogja bírni minden füles.

(#39233) Heavyrain válasza contaxg (#39231) üzenetére


Heavyrain
őstag

Olcsó 2000 forintos Panasonic RP-HJE120E és Sony MDR-EX10... Bár az igaz,hogy nem is vártam tőlük sokat.

Más: Tudom,hogy nincs az ajánlottak között,de erről mi a vélemény? Cooler Master HC-300

Cooler Master termékben eddig még nem csalódtam,de nem tudom, hogy fülhallgatók terén hogy állnak. (Egyébként 4400Ft)

(#39234) kemcso válasza Heavyrain (#39233) üzenetére


kemcso
Ármester

Ennyi pénzért viszonylag jó hangú Sony MDR-EX50 is kaphatsz, .

(#39235) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Na végre hallottam egy hibridet: sony xba-h1

A saját sony pha-1-esemmel használtam laptopról (linux). Vonaton fél órát hallgattam, tehát ez még nem eget rengető vélemény.

Mély: Van benne bőven. Még azt is mondanám, hogy elég összeszedett, de néhol olyan érzésem támadt mintha nem lenne a helyén. Egyes durrdurr-ból brummbrumm lett... Olyan mintha a mély közepétől lefelé kicsit lejjebb húzna, de mégse tudom az egész tartományra azt mondani hogy sötét, mélybe húzó.
Viszont kicsit lassú. (Mivel fülesekhez nem tudom hasonlítani, sok fülest nem ismerek, azt mondanám hogy kicsit sennheiser HD650-hez hasonló mélyek attól az "anomáliától" eltekintve amit írtam.)
Közép: Na itt éreztem a legnagyobb hibát. Olyan hiányos fura volt. Itt is feltudom osztani két részre a férfi középre és női középre. És a női közép az nem jó. Olyan semmilyen ott van de mégis azt hiszi az ember hogy háttérben lenne. Mintha az énekesnő távolabb állna a mikrofontól... Viszont azt mondanám, hogy a közepe már gyors itt nem éreztem elnyújtott vagy nem pontos részeket és nem is annyira színezett, viszont olyan semmilyen.
Magas: Nagyon remek! :) Nem sok de pontos precíz és tetszetős.

Tér: Hát nem tudom hogy ez egyáltalán van-e fülesnek?! De azt mondanám, hogy az eddigi fülesekhez képest itt nem azt éreztem, hogy egy pirinyó kicsi egy méterszer két méteres szoba lenne a tér... Van az két méterszer két négy méter is :DD Bezzeg a DT990 tere... :U
Karakter: Olyan furcsán színezett. De modernkori hangzás és tetszetős. Kicsit V-s ami nekem imponál, de a közepe nem tetszik annyira. Viszont ha szintet kéne mondanom akkor azt kell mondjam 23k-s magyar árával (23 - 30k között kapható) NEM ROSSZ VÉTEL :) Viszont nagyon meg kell hallgatni mielőtt valaki ilyet választani mert szerintem megosztó hangzása van! (Gazdája se szereti...)
Nekem viszont tetszett és azt kell mondjam ha tényleg kapható 23k-ba akkor nem kétszer jobb ugyan az E10-nél talán másfélszer igen és így nem rossz.
Bevallom amennyire jó (és vakszerencse) vétel volt a sony PHA-1esem úgy sokat vártam ettől az XBA-H1-es hibrid fülestől és mivel fejesekhez vagyok szokva lehet ezért húzom le ennyire. De hát evvan elfogult vagyok elvégre limited edition DT770/600Ohm-ossal rohangálok utcán... Így egy ilyen komoly füles is csak másodhegedűs számomra. Viszont annak elég jó! Még az is lehet hogy ezt viszem síelni a fullface sisak alá... :P

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39236) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Megvettem a Shure SE215-öt kb 2 hete. Tapasztalatok: szépen szól, nagyon minőségi érzete van, stabil cucc, kábele elpusztíthatatlannak tűnik a Note2 mellé csomagolt eredeti füles mellett, viszont nekem nagyon kényelmetlen. Ezt sajnos kipróbáláskor nem vettem figyelembe, egyszerűen zavar a fül mögötti elvezetés sétáláskor. Sajnos ez kipróbálásnál nem derült ki, ezért most megválnék tőle.

Utódját keresem. Írtátok anno a Vsonic (talán gr07-et?) ebben az árkategóriában, amit akkor az anyagminőség miatt elvetettem. Jól olvastam itt a hozzászólások közt, hogy valahol akciós? Meg hogy jön az utód? Szerintetek érdemes lenne megvárni az utódot vagy a gr07 is korrekt cucc? Hol akciós? Hozza az SE215 szintjét? Utólag is Boldog Új Évet!!

(#39237) Zoli133 válasza andrisms (#39236) üzenetére


Zoli133
őstag

Vsonic is fül feletti, de ha leírod kicsit konkrétabban mi kényelmetlen lehet tudunk tippet adni a kényelmesebbé tételhez.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#39238) contaxg válasza andrisms (#39236) üzenetére


contaxg
veterán

Tipikus Shure tűnet... :O .és nem azért mert bumszli, hanem mert valahogy nem ergonomikus. A minap éppen ezért lett elegem a PL50-ből, pedig az nagyon aprócska. Most egy másik hátsó elvezetésest használok és az elég kényelmes. Sajnos próba nélkul lutri egy fülest bevállalni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39239) detroitrw válasza andrisms (#39236) üzenetére


detroitrw
addikt

én imádom, csak úgy hordom a cuccost
ja és szemcsim van szal ... :K

viszont a shure kézikönyvbe (vagy netes "manuál"ba), asszem 5 féle variációt mutatnak be a hordására
hátha valamelyik tetszeni fog

[ Szerkesztve ]

(#39240) andrisms válasza detroitrw (#39239) üzenetére


andrisms
aktív tag

Átpörgettem a kézikönyvet, ezeket próbáltam.
A gond összetett, nem igazán tudom elmondani, így elég bénának tűnik a probléma, de többek közt az, hogy bántja a fülemet a kábel, nem tudom szépen ráhajlítani, túl kemény a kábel a fülnél, kabátban egyszerűen állandóan elmozdul a füles ezáltal. A Samsung és a Xears fülesemmel ilyen gond nincs, mondjuk azok hangminőségre nem érik el a Shure szintjét. Lényeg hogy nem kényelmes, 4órát se használtam amióta megvettem, sajnos bosszant a dolog, ezért inkább bukok rajta, de nem érdekel, eladom. Próbáltam egy Se315öt talán, mielőtt megvettem, de ültem közben, szóval ott nem zavart. Rossz döntés volt, nem ez volt az első és az utolsó sem, de igazából nem érdekel. Sokat talán nem bukok rajta, de belefér.
Emellett még mindig tartom azt, hogy rendkívül minőségi, strapabíró kivitelezés, jó hangzás, szerintem jól is néz ki.

Szerintem egyénfüggő a dolog, valakit tuti nem zavar és ők vannak a nagyobb arányban, de nekem nagyon nem jött be. :/
Remélem nem sértettem meg senkit, engem zavar a dolog.

Akkor a Vsonic gr07 is kiesett. Esetleg 10e környékén valami sima kábeles normális fülest tudtok ajánlani? (Nyilván visszalépés lesz kicsit, de most már nem akarok 20 felett venni, inkább veszek mellé egy fejhallgatót majd, mert eladtam a superluxom a füles miatt.)

(#39241) gelbelex válasza kemcso (#39230) üzenetére


gelbelex
őstag

És mint jellegzetes Shure-hangzású füles, várakozástól függően kábé 1,5-2-szer többe kerül annál, ahogyan a legjobb vételekhez (pl. GR07) képest szól...

detroitw, #39239: Sajnos az ötből csak egyet próbáltam, de bármelyik Shure füles így brutál-kényelmetlen is volt.

andrisms: Merevítés nélkül a fül feletti drótvezetés nem kényelmetlen különösebben (lehet így a Shure-okat hordani?), viszont csökkenti a kábelzajt.

[ Szerkesztve ]

(#39242) kemcso válasza andrisms (#39240) üzenetére


kemcso
Ármester

Gr07 hordható simán is, én is úgy használom... Hangban sztem nagy előrelépés az se215höz képest.
Vsd1, sztem az is jobban szól, mint a 215 :) és az is hordható simán is, de keress valakit, akinél ki tudod próbálni.

(#39241) gelbelex tudom, de az aminek sokkal strapabíróbb a kivitelezése

[ Szerkesztve ]

(#39243) Zoli133 válasza andrisms (#39240) üzenetére


Zoli133
őstag

Nekem is fura volt az elején, azóta annyira megszoktma, hogy az egyik legkényelmesebb fülesnek tartom. :) De persze elfogult shure fanatikus vagyok... :U

Megszokásban nekem az segített, hogy pár hétig/hónapig nyakam aljánál egy darab bőrbarát ragasztóval (géz egyebek ragasztásához használt cucc) megragasztottam a kábel, úgy, hogy összehúzva a tarkómig volt így nem mozog szinte semmit a kábel kellően stabil, azután a ragasztó szép lassan elmaradozott, összehúzva továbbra is feszesre van amíg lehet, így teljesen jó.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#39244) bucsher válasza andrisms (#39240) üzenetére


bucsher
őstag

10E környékén E10 :)

In the pipe - five by five!

(#39245) raven12 válasza andrisms (#39240) üzenetére


raven12
senior tag

A merevítéssel nekem is meggyűlt a bajom, a GR07 kábele nem merevítős, sosem volt problémám a kényelemmel, imádom a fül feletti elvezetést

Vagy custom kábel az SE215-höz..

(#39246) contaxg válasza Zoli133 (#39243) üzenetére


contaxg
veterán

A fülhorog nem jobb fixálni a fülest? Azt utálom mikor a kábel ugrál a fülemen...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39247) Zoli133 válasza contaxg (#39246) üzenetére


Zoli133
őstag

Így a kábel súlya nem a fülemet terhelte (kifejezetten nehéznek találtam a kábelt), a beépített merevítő meg így majdnem vízszintesen hagyja el a fülem, az nem fog sokat.

szerk: Ragasztva nem nagyon tud ugrálni, nem marad csak annyi mozgástere, hogy mikor elforgatom oldalra a fejem ne feszüljön.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#39248) kemcso válasza contaxg (#39246) üzenetére


kemcso
Ármester

Bal vagy jobb horogra gondolsz? :D bocs :B

(#39249) detroitrw válasza andrisms (#39240) üzenetére


detroitrw
addikt

elég jól be lehet "törni" (hosszabb használat után megtartja a formáját) a fül mögötti kábelrészt akár úgy is hogy egyáltalán ne érjen a füledhez hanem a felett íveljen

(#39241) gelbelex: nekem se volt az elején full jó, de az idő folyamán összecsiszolódtunk :K
nem mellesleg az előtte lévő fülesem a kényelmetlenség miatt is "dobtam" el

[ Szerkesztve ]

(#39250) contaxg válasza kemcso (#39248) üzenetére


contaxg
veterán

MIndkettőre :D

(#39247) Zoli133
A beépített merevítővel valószínűleg eleve esélytelen a horog használata, mert nem fér bele a kábel.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.