Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) FoxiTAXI válasza Ati1979 (#39796) üzenetére


FoxiTAXI
csendes tag

"Maxell Metallics"
Ezt már csekkoltam, és nekem úgy tűnt h "sima" vezetéke van, de mivel nem értek eléggé hozzá, hangosan is megkérdezem h szerinted van-e nyakraakaszthatós verziója is?

(#39802) szentkuti11 válasza FoxiTAXI (#39801) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nincsen nyakbaakasztós változata. Konkrétan nem is láttam még nyakbaakasztós in-eart.

(#39803) kemcso válasza FoxiTAXI (#39801) üzenetére


kemcso
Ármester

Tudtommal nincs. Van valami különleges oka, hogy asszimetrikust keresel?

(#39804) szentkuti11 válasza kemcso (#39803) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem nem asszimetrikust keres, hanem szimmetrikus nyakbaakasztóst.

(#39805) #16820480 válasza slimshady (#39798) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig az MH1C az pont olyan kialakítású, amilyennek leírtad az igényeidet :D Amúgy az EX100 talán jbb is, főleg árban. Az egy gombos és 3 gombos közt az a különbség, hogy a három gombos za iphone kompatibilis, az egy gombos meg egyéb telefon (pl. Android), mivel azt a plusz két gombot nem használja ki az androidos zenelejátszó (illetve lejátszók, amennyire tudom).

kemcso: Egyébként ha már armatúrás, akkor érdemes lehet említeni a PL50-et, meg talán a Meelec A151 és A161p füleseket is.

szentkuti11: Milyen az a szimmetrikus nyakbaakasztós?

(#39806) szentkuti11 válasza #16820480 (#39805) üzenetére


szentkuti11
addikt

(#39807) #16820480 válasza szentkuti11 (#39806) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, hogy ilyen. Hát, ilyet én sem láttam még. Bár szinte biztos vagyok benne, hogy van cég, aki megpróbálkozik vele, de attól tartok, hogy ők inkább a kialakítással akarnak kitűnni, mintsem a hanggal.

(#39808) kemcso válasza #16820480 (#39805) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezeket nem hallottam, ezért nem említettem. Ott van LG hss f700 is, ami egy armatúrás és olcsó.

(#39806) szentkuti11 na ez számomra ismeretlen cucc, ilyet még nem is láttam. Amit viszont a hsz-ében írt a kolléga, az igaz lehet az asszimetrikusra is, az adott típusról nem találtam képeket.

(#39809) tomi0816


tomi0816
tag

Sziasztok!
Van egy Sony MDR-ex10-es világoskék fülhallgatóm és kaptam hozzá 3 méretben gumipárnát, viszont eléggé megfogyatkoztak azóta és szeretnék venni hozzá de csak neten láttam eddig ott is csak feketét nekem pedig átlátszós fehéres kellene vagy sima fehér is jó ha más nincs. Valahol lehet ilyet kapni?

(#39810) FoxiTAXI válasza szentkuti11 (#39802) üzenetére


FoxiTAXI
csendes tag

A kérdésemben meg is adtam egyiknek a típusát, és kérdeztem h tud-e róla vki vmit. ( Lenco EP-009 ) De több Lenco is ilyen. Rákerestem, szépen látszik a fotókon hogy ezek nyakbaakasztós & in-ear fülesek.
Szerintetek vegyem ezt a Lencot?

(#39811) kemcso válasza FoxiTAXI (#39810) üzenetére


kemcso
Ármester

Képet tudsz belinkelni? :)
Ezek az egyedi kialakítások nem jellemzők az ajánlott fülesek között, azok mind hagyományosak.

(#39812) slimshady válasza szentkuti11 (#39802) üzenetére


slimshady
senior tag

Pedig vannak, nekem még az N8-amhoz volt ilyenem. Ez is nyakbaakasztós és szerettem.

Illetve épp ma javasolták a Sony MH1C-t itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

üdv.: SlimShady

(#39813) f4lcon


f4lcon
őstag

karácsony előtt voltam itt, akkor ajándékot kerestem, köszönettel vettem a tippeket

most viszont magamnak vennék valamit. Van egy Sennheiser CX-300II-m, ami letérdelt. nagyon szerettem, idestova 4 éves is lehet, megszolgálta az árát.

valami hasonlót keresek, nem baj, ha külföldről kell megrendelni, ebay és társai játszanak.
minőségben (a kidolgozás minőségére gondolok) legyen nagyszerű. nem érdekel, ha tökéletes a hangja akkor, ha egy hipergagyi 3 forintos háza van, vagy 2 hónap után törik a vezetéke.... szóval kompletten kell jó legyen, nekem nem elég a szép hang. már csak azért sem, mert nem vagyok szakértő, egy 4-es iPad-en használnám filmnézésre, játékra, stb nagyjából minden nap. volt korábban egy Sony-m, pont ilyen mint ez: [link] és a vezetékének ilyen sűrűn szőtt szövet "huzata" volt, amitől az az érzésem, hogy soha nem törött volna el. elnézést a pongyola fogalmazásért, mint mondottam nem vagyok szakértő. szóval nálam ezek a dolgok jelentik a minőséget, és ugyan olyan fontosak, mint a hangzás maga.

keret igazából nincs, jó lenne, ha megállna 10 alatt (lehet, hogy irreális, de anno 9.990 HUF volt a MM-ban a Sennheiser) de ha csak 25-ért van olyan, ami minden tekintetben megfelel, akkor várok egy-két hónapot, és spórolok rá. de jó lenne, ha tudnánk maradni 30 alatt, vámmal, áfával. - nem vagyok audiofil, csak szeretem a jót.

van annak valami oka, hogy sok fülhallgató (már?) nem olyan, hogy az egyik oldala a vezetéknek hosszabb a másik rövidebb? én ezt a funkciót roppant kényelmesnek találom - valami hangzásbeli vagy gyártástechnológiai oka van, hogy nem erőltetik a gyártók? voltam a MM-ban most is, sokféle füles van (még CX300II is van, igaz 12.990 HUF) és nagy részénél a két vezeték egyforma hosszú.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#39814) kemcso válasza f4lcon (#39813) üzenetére


kemcso
Ármester

Soundmagic E30 vagy E10, utóbbinak fém háza van. Vagy külföldről Hifiman re400, annak olyan szövet védett kábele van.

(#39815) monti0222w válasza kemcso (#39814) üzenetére


monti0222w
addikt

+1 az E10-re, jól néz ki, jó a hang és a kábele szerintem jobb mint az E30-nak. :K

[ Szerkesztve ]

(#39816) contaxg válasza monti0222w (#39815) üzenetére


contaxg
veterán

nincs kulonbség a kabelben

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39817) vodkaboy22 válasza kemcso (#39814) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hifiman legalább 2szer drágább mint az E10/E30 ? :U

Különben csak hogy röhögjetek... Faragtam szikével munkavédelmi narancssárga füldugóból cuccot az E30-ra poénból kipróbálni és a kis E30 megtáltosodott (kényelmesebb is lett nekem) ha lehet ilyet mondani kicsit szellősebb részletesebb lett a hangja de nem ez a lényeg hanem, hogy jobban szigetel és szerintem ezért hallok meg több részletet az utcán. :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39818) kemcso válasza vodkaboy22 (#39817) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, de jobb is. És nagyon kényelmes :)

(#39819) Ryan8056


Ryan8056
csendes tag

Sziasztok!

Én is fülhallgató vásárlás előtt állok, és szeretném ebben kikérni a véleményeteket.

A jelenlegi sennheiser cx-270-esem már megszolgálta az árát, és már több sebből vérzik szegényke. :))
Olvasgattam a fórumot és nagyon sokan ajánlottátok a Soundmagic E10/E30-at illetve egyéb más füleseket.

A keret amelyet rászánnék kb.10-15 ezer Ft és egy Sony Xperia SP-ről és laptopról filmnézésre használnám.

A zenei stílus nagyon változó, ezért is kérném a tippeket, tanácsokat.Sokszor hallgatok instrumentális zenét, de ez mellett megtalálható a könnyed pop és rock is, az elektronikus/dubstep ritkán van csak, lényeg , hogy sok hangszeres zenét kedvelem.

Az E10-ről azt írtátok , hogy sok a basszus és a magas tartományokban nem igazán jó.
A külföldi rendelés is mehet(addig még kibírom a cx-270-el).

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#39820) szentkuti11 válasza Ryan8056 (#39819) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem a magas tartományokban is jó, inkább a közepeket nyomja el. A legjobb választás lehet 10k-ig. Vagy Vsonic VSD1 külföldről.

Én is mindenféle zenét hallgatok E10-zel, és még sehol nem vallott kudarcot.

[ Szerkesztve ]

(#39821) Ryan8056 válasza szentkuti11 (#39820) üzenetére


Ryan8056
csendes tag

Néztem csak a Nomononál lehet kapni, ott meg sajnos nincs készleten, már írtam nekik,remélem hamarosan lesz nekik és akkor megpróbálom az E10-et, mert az E30 nem tetszik hogy hátulról kell bevezetni a fülest.

Köszi a választ. :)

(#39822) blackmajesty válasza vodkaboy22 (#39817) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Én nem röhöglek ki, már két éve így használom a füleseimet, csak az enyém nem narancs, hanem citrom. Az R-50-hez eddig nem tudtam használni,mert annak vékonyabb a vetőcsöve, mint a brainwavzaimnak volt és már előre ki volt lyukasztva mindegyik füldugóm, de most sikerült megoldást találnom. Fogtam a dupla klipsch harangot, levágtam a szoknyákat róla, és erre a csőre húztam rá a félbevágott szivacsokat. Így nekem nagyon kényelmes, nem csúszik ki a fülemből, mint a szilikon és jól szigetel. Azért a duplákat használtam, mert így a végén és a közepén is megmaradt a dudor és így nem tud elcsúszni rajta a szivacs. Ez a megoldás olcsóbb hosszú távon, mint a comply.

(#39823) Ati1979 válasza Ryan8056 (#39819) üzenetére


Ati1979
veterán

Igazából instrumentális zenéhez a Vsonic VC1000 ütne, de az kicsit drágább mint a kereted. Én inkább az e30-at venném, (bár az e10-et nem hallottam) mert a neked nem biztos, hogy jó egy mély túlsúlyos füles.

A másik dolog, hogy ilyen jellegű zenékhez azért nem árt egy jó lejátszó is.

(#39824) Redback


Redback
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm ajánlotta ezt a témát, hogy itt nézzek körül. Mikor kinéztem magam a Sony MDR-EX50-t, szintén Ő mondta, hogy nyugodtan megkérdezhetem, van-e itt valaki, akinek hasonló fülhallgatója van és esetleg Budapest XI. kerülete és vonzáskörzetében tudnánk találkozni, hogy meghallgassam hogyan szól. Szóval van-e itt valaki, akinek Sony MDR-EX50 típusú fülhallgatója van és ki tudnám próbálni?

Köszi,
Red

(#39825) kemcso válasza Ati1979 (#39823) üzenetére


kemcso
Ármester

+1, vagy árba beleférne a Vsonic VSD1 vagy VSD1S is

(#39826) Nate6


Nate6
csendes tag

Nomononàl nincs E10?

(#39827) domerator válasza szentkuti11 (#39754) üzenetére


domerator
veterán

Megnéztem... amelyik nekem kellene az iphone-hoz, az a mediamarktban is 10k :O

sőt... :Y ebayen sincs 9k alatt!!!

Ennek fényében viszont adódik a kérdés, hogy sony vagy soundmagic... ugyanis ha jól nézem a nomono honlapján, akkor 13k az iphone kompatibilis E10 :U

Sony MDR EX100iPW vagy SoundMAGIC E10M ???

Megéri a plusz 3k?

-----------------------------------

(#39826) Nate6

Honlap szerint szürke-fekete és bíbor-fekete is van raktáron.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39828) Ati1979 válasza kemcso (#39825) üzenetére


Ati1979
veterán

Azokat még nem hallottam, de biztos jók! :)
Majd legközelebb... :)

(#39829) f4lcon válasza kemcso (#39814) üzenetére


f4lcon
őstag

szerk: tárgytalan, látom 99 USD mindenhol az RE-400
tetszik, jónak tűnik, de a kidolgozása is olyan jó mint a hangja?
az E30 a kialakításánál fogva nem tetszik az E10 meg csak simán nem tetszik :)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#39830) Nate6


Nate6
csendes tag

Igen, tényleg van e10. Én tegnap rendeltem szürke-feketét. :) Holnap màr ki is próbálom, remélem nem lesz csalódás. A clip zipem ès a sony lejátszóm már nagyon "várja".

[ Szerkesztve ]

(#39831) #16820480 válasza f4lcon (#39829) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha ezek nem jönnek be, akkor szerintem nézd meg az ajánlottak közt a Beyereket, illetve az Audio-Technica fülest, azok is vannak ilyen 10 ezer körül. Egyébként ha elpusztíthatatlant akarsz, akkor Shure Se215, kevláros cserélhető kábele van, csak ez is nagyjából duplája a kiinduló keretednek (bár írtad, hogy elmennél 25-ig, ha annyiért van jobb).
Egyébként jótanács: bármilyen kábel megtörhet, egyszerűen azért, mert ezek vékony fém szálakból vannak, így igazából tök mindegy milyen burkolatot kap, műanyag vagy szövet vagy akármi, akkor is ha hajlítgatod, gyűröd, akkor meg fog törni. Érdemes kicsit jobban odafigyelni a kezelésére, ez sokkal többet számít a kábeltörés ellen, mint az, hogy drágább cuccot veszel. Ne gyűrd zsebbe/táskába, érdemes valami olcsóbb keménytokot szerezni hozzá, és abban tartani lazán feltekerve.

domerator: Ugyan nem hallottam őket, de erős a gyanúm, hogy az EX100 az lényegében egy EX50, csak mikrofonos változatban. Alapvetően egyik füles sem rossz, szerintem válaszd azt, amelyik jobban tetszik. Illetve nekd is tudom még mondani a Beyer DTX71-et, ebből is van szifon kompatibilis, és hangminőségre szintén jó (a Soundmagic gyárja nekik).

kemcso: +1, mostanában nagyon hanyagoljuk az ajánlások közt a VSD1-et, főleg az S változatát, pedig ez utóbbi ugy pont azért lenne jó, mert kicsit kiegyenlítettebb hangzású, nem annyira V karakter, ami szerintem instrumentális zenéhez kifejezetten jó.

Ati1979: A VC1000-rel szerintem azért óvatosan, mert ugyan mi tudjuk, hogy egy remek füles, de az emberek többsége nem olyan forrásról hallgatná, amiben elég jó erősítő van, hogy a mélyeket is kihozza belőle, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy bár szinte mindenki úgy jön kérdezni, hogy kiegyenlített legyen a hangzás, de az emberek többsége, aki újonc a füles témában még soha nem hallott kiegyenlített fülest, főleg akik CX-akárhányszázról váltanak. Szóval nem vagyok benne biztos, hogy az emberek többségének tetszene a VC1000 hangképe, még akor sem, ha amúgy technikailag igen jó cucc, és megéri az árát.

(#39832) Ati1979 válasza #16820480 (#39831) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen egyetértek!

Ezért is írtam, hogy kellene hozzá egy jó forrás is. Kb. dx50 alatt nem is érdemes nézelődni hozzá szeritnem.

Igen szerintem sem hallotak sokan ilyet. Sokan mondják, hogy milyen jók az sh cx szériás fülesek. Én ilyenkor rögtön azt gondolom, hogy nincs viszonyítási alapjuk.

Meg ott van az is, hogy az olcsóbb fülesek általában dinamikus driveres, V hangképűek és erőteljesen mély túlsúlyosak. Ez leginkább a közép rovására megy.
Az armatúrás fülesk produkálnak inkább kiegyenlített hangzást. Persze a dinamikusok közt is van ilyen csak nem az alacsony árkategóriában.

(#39833) bucsher válasza kemcso (#39825) üzenetére


bucsher
őstag

+1 VSD1S
nem hallottam, de állítólag pont nagyon jó hangszeres akusztikus zenéhez.

In the pipe - five by five!

(#39834) bucsher válasza domerator (#39827) üzenetére


bucsher
őstag

E10 jobb, mint a Sony, szerintem megéri a különbséget.

In the pipe - five by five!

(#39835) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Korábban voltam már itt és akkor terveztetek egy fülhallgató teszt találkozót. Érdeklődnék, hogy ez megvolt már? Mire jutottatok, melyen fülesek lettek a figyelmet érdemlő darabok? Akarok venni a közeljövőben, aztán most érdekelne, hogy 30.000Ft-ig kategóriában mit érdemes.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39836) kemcso válasza wolfman (#39835) üzenetére


kemcso
Ármester

Volt, már több is :)

Vsonic GR07 általánosan ajánlott 30-ig. Konkrétan mit hallgatsz?

(#39837) #16820480 válasza wolfman (#39835) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, volt decemberben.

Első körben az összefolalóban levő ajánlottakat érdemes megnézni, elég aktuális lista.

(#39838) Ati1979 válasza wolfman (#39835) üzenetére


Ati1979
veterán

3 volt összesen. Sajnos a teszt nem lett belőle viszont, az ajánlottak lista ezek alapján készült.

Szóval azok közül bátran választhatsz... :)

(#39839) f4lcon válasza #16820480 (#39831) üzenetére


f4lcon
őstag

a hifiman RE-400 tetszik, hogy így jobban megnézegettem, a Shure kiesik a fül fölötti kábelvezetése miatt.
szóval most a 100 usd / hifiman re400 az álláspontom, kérdés, hogy ennyiért van-e ennél is jobb?
illetve az RE400-hoz tényleg adnak tokot, comply szivacsot, meg mindent ami ezen a képen van?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#39840) kemcso válasza f4lcon (#39839) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez egy nagyon kényelmes és jó hangú füles. A háza fémből van emlékeim szerint, a kábele is minőségi darab.
Itt egy teszt róla, ha tudsz angolul: Re-400
Ezeket a kiegészítőket valszeg adják hozzá, hogy a szivacs igazi comply-e az kérdéses.

Szerk: Amúgy egy tok párszáz forintos tétel, ne az legyen a mérvadó :)

[ Szerkesztve ]

(#39841) szipak válasza f4lcon (#39839) üzenetére


szipak
tag

amikor nekem küldtek RE-400 -at, akkor még nem volt hozzá tok, valamint csak a fekete szilikon illesztékeket kaptam (hozzá tartozik, hogy ami gyárilag rajta van, az nekem és a kipróbálok 90%-ának tökéletesen kényelmes).

kérdéseidre válasz: az Y elosztóig harisnyázott a kábele, pofátlanul kényelmes a fülben és kb mindent fekszik neki, mindenhez egyaránt kellemes a hangja. ha általános célra kell iem ebben az árban, ez a te barátod. ha érdekel, meg tudom mutatni, meg tudod hallgatni.

szerk.: lemaradt, amit kemcso is írt, hogy a háza fém, de utcán télen eddig még nem tűnt fel, hogy kihűlt volna, ilyen szempontból sem zavaró

[ Szerkesztve ]

(#39842) bozont


bozont
veterán

Megjött végre a a VSD1. Csak gyorsan belehallgattam egy-két számba, de az biztos hogy mélyek terén előrelépés az M1-hez képest már alapból. Mennyiségre kb azonos, viszont sokkal lágyabb, talán részletesebb és nem tűnik fárasztónak picit nagyobb hangerő mellett. A többi remélem változik egy kis járatás után, a magas nem tűnt olyan tisztának és részletesnek. De most hagyom hadd menjen a zene legalább éjfélig, majd meglátjuk mit változik addig.
Amúgy melyik pontosan a jobb oldal, ami na felirat van?

Viszont lenne még egy olyan kérdésem, hogy lehet kapni valahol hozzávaló szilikonharangot? Mind kicsi amit hozzáadtak, ez a szivacsos vagy milyen meg nem túl kényelmes.

mod.: Mehet amúgy folyamatosan, vagy érdemes néha kicsit pihentetni bejáratáskor?

[ Szerkesztve ]

(#39843) kemcso válasza bozont (#39842) üzenetére


kemcso
Ármester

Kb 8-10 óra járatás alatt sokat szelidül a hangja, először nekem is nagyon karcos volt.
A jobb oldalán van a felirat, és ahol a kábel kijön a gumi izén van egy kis bütyök is.

Nekem a Sony hybrid szilikont ajánlották, az jó nagyon.

szerk: mehet 8-10 órát folyamatosan, csak olyan hangerőn, amin amúgyis hallgatnád.

[ Szerkesztve ]

(#39844) bucsher válasza kemcso (#39843) üzenetére


bucsher
őstag

Te ismered ezek szerint? Milyen A GR07-hez képest?

In the pipe - five by five!

(#39845) dobobazsy


dobobazsy
őstag

tudna valaki ajánlani egy könnyen beszerezhető jó agybadugós fülest 5 ezer forint tájékán? nekem egy tescoban vásárolt philips fülesem van, ami számomra megfelelő is lenne, de sajnos már a végét járja, meg fog törni a vezeték :(
köszönöm!

(#39846) f4lcon válasza szipak (#39841) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, abszolut általános célra kell, azaz filmezésre, sorozatok, nfl meccsek nézésére használom inkább mint zene hallgatásra, ezért mondjuk a basszus relatív hiánya, vagy sebessége pl annyira nem mérvadó ahhoz képest, mintha drum-and-bass-t hallgatnék pl :)
köszönöm a felajánlásodat, igazán kedves tőled, de azt hiszem, hogy ha a tesztek is elég jók, meg a fórumozók véleménye is elég jó, akkor az én tök átlagos fülemnek (aminek a CX300II is tökjó volt) nem lehet gondja vele.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#39847) kemcso válasza bucsher (#39844) üzenetére


kemcso
Ármester

Persze, azért ajánlgatom bőszen :)
Hasonló a hangképe, csak picit kevesebb nála mindenben. Kevesebb tér, részlet... Amiben gyengébb, hogy a vékony kábellel van.

(#39845) dobobazsy Sony MDR-EX50

(#39846) f4lcon a CX300II-t reggelire megeszi és még éhes is marad ;)

[ Szerkesztve ]

(#39848) dobobazsy válasza kemcso (#39847) üzenetére


dobobazsy
őstag

köszönöm, utána járok :R

(#39849) zooom3r


zooom3r
tag

Sziasztok!
Ez jó füles ezért az árért? Sony MDR-EX50

(#39850) kemcso válasza zooom3r (#39849) üzenetére


kemcso
Ármester

Csak 4 hsz-t kellett volna visszaolvasni :W igen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.