Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) nosferat9


nosferat9
csendes tag

Sziasztok!
Egy ilyenem van: http://www.mp4nation.net/brainwavz-earphones/brainwavz-m1-iem-earphones szeretem, az eddigiekhez képest tök jó a hangja viszont a mindenféle tárgyakhoz dörgölőzés okozta kábelzaj megőrjít lassan. Szerintem túl vékony lehez a gumizása a kábelnek. Tudtok esetleg valami ötletet adni, hogy hogyan lehetne ezen javítani? Szigszalaggal körbetekerni vagy valami. :D

(#40252) kemcso válasza nosferat9 (#40251) üzenetére


kemcso
Ármester

Próbáld meg fül felett hordani, úgy lényegesen jobb lesz. Az összefoglalóban van kép róla

(#40253) nosferat9 válasza kemcso (#40252) üzenetére


nosferat9
csendes tag

Aha köszi próbáltam, de sajnos könnyebben kifordul és csak kicsit tompít. :(

(#40254) monti0222w válasza honfoglalo (#40243) üzenetére


monti0222w
addikt

Hát, ennek nem örülők! :N

(#40255) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hi all!

Ma érkezett meg a soundMagic e10. Ááá nagyon állat. Előtte egy 3 ezres f@scandy volt. Felesleges is összehasonlítanom azzal :D

Ja szóval KÖSZI a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#40256) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Egy Sennheiser CX95 tulajdonosa vagyok már kb. 2-3 éve, viszont efölött is eljárt az idő, ami nem a hangminőségben, hanem a külsején mutatkozik meg. Hangszínben és hangminőségben nekem pont az esetem, ezért nem is akarom lecserélni, hacsak nem tudtok valami tuti befutót nagyon jó áron, hasonló hangképpel és minőséggel.

Elsősorban a szivacsot és jack hosszabbító kábelt szeretném cserélni rajta.

Alapból nem a gyári gumiharangokkal használom, hanem egy Comply Foam Tips Tx-400-al, amik már nagyon kezdenek szétrepedezni, tehát ezt mindenképp cserélni kéne. Viszont ebből is valami hasonló kéne, jól szigetelő és maradjon bent a fülben.

Tudnátok mondani valami jó utódot?

A jackhosszabbító kábele ilyen: kép
Amivel az a baj, hogy a vége 90 fokkal el van hajlítva, nekem a sima egyenes megoldás kéne, a másik probléma, hogy baromi nehéz és kihúzza a fülemből a fülhallgatót a súlya szinte... Valami könnyebb, de mégis minőségi megoldás kéne.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#40257) Zoli133


Zoli133
őstag

Közkívánatra megszületett a fülhallgatós off topik. (az audiofil offot nagyképűnek tartottam volna. :B)
Kéretik a szakmait tartalmat itt tartani és csak nem szakmai azaz off tartalommal átfáradni, köszöntem. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40258) Zoli133 válasza Vasinger! (#40256) üzenetére


Zoli133
őstag

Comply-t kaphatsz ozzá a mai napig, ha bejött vegyél még egy csomaggal belőle.

Hosszabbítóval nincs tapasztalatom, de a könnyű és jó minőségű halmazok metszete elég kicsi.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40259) balazs1022


balazs1022
őstag

Erre valaki?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#40260) Vasinger! válasza Zoli133 (#40258) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És a Comply-nál nincs jobb/olcsóbb akkor ebben a kategóriában?

(#40261) Zoli133 válasza Vasinger! (#40260) üzenetére


Zoli133
őstag

A Shure bogyóit szokták ajánlani még tudtommal, de ha foam akkor a legtöbben comply-ra szavaznak.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40262) #16820480 válasza Zoli133 (#40261) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Shure bogyók nem mennek rá a Sennheiser vastag vető csövére.

(#40263) Vasinger! válasza Zoli133 (#40261) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jó lenne megint egy Comply, de majd 4000 Ft egy 3-as kiszerelés, ami barom sok szerintem. Max ha később eladnák 2-t PH-n akkor megérné, de nekem most jelenleg csak 1 párra lenne szükségem..

(#40264) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Mikor lesz a következő fülestali?

(#40265) blackmajesty válasza Vasinger! (#40263) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Én E.A.R.Classic füldugót használok. Nekem bevált. Félbevágom, kilukasztom és kész is vagyok vele, olcsó, jól szigetel, kényelmes.

(#40266) littledon


littledon
tag

Sziasztok! :)
Fülhallgató vásárlása előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni, bevallom nagyon nem vagyok jártas a témában... Van egy konkrét elképzelésem de majd később megosztom.... Sajnos nem igazán van összehasonlítási alapom ezért első kérdésem az lenne, hogy körülbelül mennyibe kerülnek, melyik árkategóriába esnek az eredeti Beats Tour (már volt a fülemben) hangminőségű és összeszerelési minőségű fülesek?? (a cél pontosan az lenne, hogy ne ilyen és ehhez hasonló divat füles legyen, viszonyításképpen kérdezem) :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#40267) ku-cu válasza Vasinger! (#40263) üzenetére


ku-cu
tag

Hello,
Én használtam ilyesmi filléres füldugókat, és jobbat tetszettek mint a Comply.

Még ítram is róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#40268) #16820480 válasza littledon (#40266) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a hangminőség nagyjából az ilyen 500-1000 forintos kategória ;-) De mondjuk mindenképp töredéke annak az árnak, amit kérnek érte.

(#40269) kemcso válasza littledon (#40266) üzenetére


kemcso
Ármester

Olvasd el az összefoglalót kérlek.
A beats-ra sheratan válaszolt :)

(#40270) contaxg válasza ku-cu (#40267) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem van ilyen habom, de szerintem pontosan az ellenkezőjét teszi mint pl a Shure hab.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40271) Vasinger! válasza blackmajesty (#40265) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, de azért ennél kicsit igényesebb megoldásra vágyok, ez már nagyon home-made nekem. :)

ku-cu:

Nem rossz ötlet, de nekem kicsit gagyinak tűnik így képről, ugyanis látszik, hogy kicsit sorjás a vége, meg írtad is, hogy ilyen keményebb viasz réteg van rajta, ami megint csak nem túl nyerő számomra kényelem szempontjából. Az eredeti linkedben szereplő ebayes link szerintem már nem él, vagy nem találom. Az új amit linekeltél.

Mindenesetre, ha tényleg nem találok más olcsóbb alternatívát akkor rendelek egyet, mert a Comply tényleg elég drága, főleg az árfolyam miatt.

contaxg:

Ezt kifejtenéd? Nem ismerem a Shure "habot"

[ Szerkesztve ]

(#40272) ku-cu válasza contaxg (#40270) üzenetére


ku-cu
tag

Mármint, felerősíti a külső zajokat? :)

Gondolom a lágyságára gondolsz. Nem veszi fel annyira a hallójárat formályát, de valahogy mégis eltömítí azt. Nekem bejött. Lehet kicsit kevésbé szigetel mint a Comply (de jobban mint a szilikon), de sokkal tartósabb, és messze kevesebb a lépészaj. Legalábbis így emlékszem.

Vasinger!
Gagyinak gagyi de még mindig minőségibb mint a DIY füldugóból készíthetők. És működik. A viaszréteg számomra inkább pozitívum, mert a szivacs nekem irritálta a fülem. Meg koszos is lesz. Nem szerettem.
Különben így nézegetve, lehet kapni Comply klónokat féláron: [link], [link]. Kétlem h sokkal rosszabb minőségűek lennének mint az eredeti.

Sry a helyesírásért.

[ Szerkesztve ]

(#40273) Vasinger! válasza ku-cu (#40272) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet mondasz valamit, de nem annyival olcsóbbak a kópiák, hogy megérje azokat venni.

Nekem a Comply anyaga nagyon bejött, a fülzsírt valóban nagyon összeszedte, hiába azelőtt tisztítottam ki, mielőtt beraktam a fülembe, 1 óra után nem tisztán jött ki, de lehet hogy csak genetikailag vagyok defektes :D

Erről a csoda Shure habra reagálva:

Sennheiser-rel kompatibilis vajon?

(#40274) Zoli133 válasza Vasinger! (#40273) üzenetére


Zoli133
őstag

[link]
Úgy tűnik, nem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40275) Vasinger! válasza Zoli133 (#40274) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, kár érte.

Szerintetek lenne rá kereslet HA!-n ha felraknák kettő párat, ha megjött?

(#40276) raven12 válasza Vasinger! (#40275) üzenetére


raven12
senior tag

Attó függ, mennyiért akarod eladni. 500/pár-nál szvsz nem fogod tudni drágábban elpasszolni, és még úgy is elég kicsi a kereslet.

(#40277) ku-cu válasza Vasinger! (#40275) üzenetére


ku-cu
tag

Nem hiszem h megérné eladni. Nem tudom mennyit használod, de nálam 1 pár Comply 3-4 hétig volt ideálisan használható, aztán max még egyszer ennyi ideig. 2-2,5 hónap után már mindig foszlott, megpuhult, és irtó undorítóan nézett ki. (Szürke t500 volt, a fekete/másik típus lehet valamivel tartósabb.)

(#40278) littledon válasza kemcso (#40269) üzenetére


littledon
tag

Elolvastam, és össze is írom az alapján a dolgokat... :R Akkor azt mondjátok, hogy egy adott esetben egy 10 ezer Ft-os Sony szól úgy mint ezek a 35 ezres Beats förmedvények? :Y

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#40279) Ati1979 válasza littledon (#40278) üzenetére


Ati1979
veterán

Sokkal jobban szól azoknál... :K

(#40280) Zoli133 válasza littledon (#40278) üzenetére


Zoli133
őstag

Van 10k-s ajánlott Sony? LEgutóbb mikor arra jártam egy Sony volt a listában az is 5k-s.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40281) littledon válasza Ati1979 (#40279) üzenetére


littledon
tag

Ezen most ledöbbentem... azt hittem, hogy azért elérik az ilyen 20 ezres kategóriát és "csak" dupla áron adják őket, nem pedig 4-5x áron... :U :)

Zoli133: Nem néztem utána bocsi, csak írtam találomra egy márkát...

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#40282) Ati1979 válasza littledon (#40281) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem hallgasd meg mindkettőt... :)

Van az 4*es ár is! :))

(#40283) littledon


littledon
tag

Összeírtam az elképzelésem:

-Mikrofon, távirányító nem fontos sőtt a megbízhatóság érdekében talán jobb is ha nincs
-Elsősorban szimetrikus kábelhosszúság érdekel és kábelvezetését tekintve mindenféleképpen a hagyományosat részesítem előnyben
-Kialakítást tekintve az IEM felé hajlok de extra jó ajánlat esetében érdekel a sima earbud kialakítás is mivel szerintem közlekedés szempontjából biztonságosabb de mivel erre viszonylag keveset lenne használva így nem ez a fő
-Zenei stílusban jóformán mindenevő vagyok de azért 80%-ban az elektrónikus zenéket kedvelem általában vocallal vegyítve valamint a hip-hop, rnb vonalat 20%-ban pedig a rocktól kezdve tényleg mindent

-Amit mindenféleképpen szeretnék: csak és kizárólag japán érdekel még akkor is, ha sokkal jobb alternatíva létezik
-Másik egyéni dolog az a strapabíróság, (nem 1évre tervezem a vételt) szeretném ha sokáig mellettem lenne valamint viszonylag sokat is lenne használva zenehallgatás mellett adott estben filmnézésre is mivel sokat lenne ágyban is használva notebookról (fejhalgatókat kényelmetlennek találom az ágyban fekve)
-Megközelítőleg 10-12 ezer forintot szánnék a projectre de egyáltalán nincs kőbe vésve

Várom az ajánlatokat különböző érvekkel de elsősorban minél nagyobb választékban, hogy megtalálhassam a számomra legszínpatikusabbat. Előre is nagyon szépen köszönöm! :)) :R

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#40284) contaxg válasza littledon (#40283) üzenetére


contaxg
veterán

Audio-technica CKS-55, de egy picit száraz a hangja

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40285) Vasinger! válasza ku-cu (#40277) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mondjuk ebben lehet van valami. Így már azért jobban megéri, nálam 1 évet is kibírt, mert elég változó a használata, mikor hogy.

:R

(#40286) #16820480 válasza Vasinger! (#40273) üzenetére


#16820480
törölt tag

A témaösszefoglalóban van egy link a Comply kompatibilitási listára, az alapján meg tudod nézni, hogy a te flesedre melyik méret való, és az milyen más márkákkal/termékekkel kompatibilis. A Shure az keskeny vetőcsövű füleseket gyárt (ahogy a Westone, Klipsch és még páran), ezek nem kompatibilisek a Sennheiser/Sony/Brainwavz/stb féle vastag vetőcsővel.

littledon: Ha csak japán kell, akkor nem nagy a választék, nagyjából contaxg leírta az egyetlen lehetőséget. A Shure duplaennyitől iindul, a Sony meg ebben az árban ugyan elfogadható, de nem kiemelkedő. Ilyen 10-12-ezres árban jelenleg a feltörekvő kínai márkák dominálnak, általában elég jó anyagminőséggel és kiemelkedő hangminőséggel.

(#40287) littledon válasza #16820480 (#40286) üzenetére


littledon
tag

Rendben, köszönöm! Nincs választék JVC, TDK, Sony, Panasonic, Pioneer, Audio-Technica, Denon stb márkák között? :F :U

Esetleg a 8-10 ezer Ft-os árkategóriában?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#40288) #16820480 válasza littledon (#40287) üzenetére


#16820480
törölt tag

Próbálkozni lehet mindig, ha van kedved hozzá, akkor hajrá. Amik kipróbáltan jók, azok az összefoglalóban vannak. Egyébként csak példaként, az ebben az árban mozgó Sony EX100-ra például elég vegyes kritika jött eddig, pedig a kistesója az EX50 kifejezetten ajánlott. Panasonic, Pioneer, Denon még nem volt ajánlott eddig. Nekem egyébként volt még régebben egy Dolphin fülesem (hasonlóan 10e körül), ami szintén japán márka, és annál kevés szörnyebbet hallottam, pár nap után egyszerűen elajándékoztam, annyira hallgathatatlan volt. Nem győzködni akarlak, de messze nem attól lesz valami jó, mert japán, és nem attól megbízható és precíz, mert német (lásd: Xears).

(#40289) ghost364


ghost364
senior tag

Sziasztok! Testvérem keres magának fülhallhatót. Max.5 ezret szánna rá. Lehetőleg legyen valami nagyobb webshopban is. Előre is köszönöm :R

(#40290) Zoli133 válasza ghost364 (#40289) üzenetére


Zoli133
őstag

Gondolom összefoglalót elolvastad és nem találtál az ajánlottak közt megfelelőt...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40291) szentkuti11 válasza ghost364 (#40289) üzenetére


szentkuti11
addikt

Továbbra is Sony MDR EX-50.

(#40292) ghost364 válasza Zoli133 (#40290) üzenetére


ghost364
senior tag

Hát igen, ez csak hsz. megírása után jutott eszembe... Majd megmutatom neki, aztán majd ő megmondja. És még egy kérdés: Panasonicok milyenek ilyen árban?
Szentkuti11: Valamiért ,,allergiás" a Sonyra, pedig én is az EX-50-et használom nagy megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#40293) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Brainwavz S1 és R3 hogyhogy nincs az ajánlott típusok között?

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40294) kemcso válasza korpicschess (#40293) üzenetére


kemcso
Ármester

Mert vannak azoknál jobbak ár/értékben. Vsonicok pl (R3 130$, annyiért GR07-et kapsz, ami sokkal jobb nála)

littledon ennyiért én vsonic Vsd1-et vennék...

[ Szerkesztve ]

(#40295) korpicschess válasza kemcso (#40294) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát más kategória az R3. Azért inkább 100$ az, legalábbis az akciós ára. Meg amennyiért aprón adjuk egyáltalán nincs jobb szerintem, csak olyan ami más.
S1-ről csak jót láttam eddig, az olcsóbb darab.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40296) kemcso válasza korpicschess (#40295) üzenetére


kemcso
Ármester

100$ért ott van a hifiman re400, az is jobb nála... (Na meg a formája, hát...)
S1-et nem hallottam, de ott a vsonic vsd1, soundmagic e30, amik kipróbáltan jók.

(#40297) korpicschess válasza kemcso (#40296) üzenetére


korpicschess
veterán

Formáról megítélni valamit? :) (ami amúgy is jelentősen szubjektív téma)

Na meg MDR-EX50... Hallgattam, háát.... :N

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#40298) Ati1979 válasza korpicschess (#40297) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha azért az R3 után tényleg nem nagy szám! :DD

Viszont az árát megéri szerintem... :)

(#40299) raven12 válasza korpicschess (#40297) üzenetére


raven12
senior tag

így is van, nekem lesz egy eladó R3-am! :D
Nem volt az rossz, elég forward hangképű, kiegyenlített.

(#40300) kemcso válasza korpicschess (#40297) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem a formájáról ítéltem, csak az is hozzátettem, hogy az is elég fura. Hangban vannak jobbak az említetteknél olcsóbban, tehát miért lenne ajánlott?

Mdr50 nemtom hogy jön ide :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.