Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok. Jelenleg egy Sony MDR-EX10LP típusú fülest használok, meg vagyok vele elégedve, de ki szeretnék próbálni egy kicsit nagyobb kategóriás fülhallgatót.
Az MDR-EX50LP mennyivel jobb tőle? megérné kicserélni? Illetve számításba jöhet még az MDR-EX100AP, ami igazából azért tetszik mert vannak rajta vezérlőgombok.
Üdv

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#40752) kemcso válasza vasii (#40749) üzenetére


kemcso
Ármester

nomono és akkor garancia is van.
Ez telefon oprendszertől, programtól függ sztem...

(#40751) dejvid8 Nagy csodát egy 5k-s fülestől ne várj, a MDR-EX100 helyett pedig a Soundmagic E10, az már lényegesen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#40753) asderka22


asderka22
csendes tag

Skullcandy JIB?

(#40754) bucsher válasza asderka22 (#40753) üzenetére


bucsher
őstag

Azt ne (lásd összefoglaló).

dejvid8, kemcso: +1 Soundmagic E10

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#40755) vasii válasza kemcso (#40752) üzenetére


vasii
senior tag

Láttam, de az a garancia ahogy nezem semmit sem er, kontakthibara nem ervenyes, mas baja meg mi lenne..
Ebayen viszont joval olcsobban meg lehet kapni.
Itt mindenki onnan vette?

[ Szerkesztve ]

(#40756) dejvid8 válasza kemcso (#40752) üzenetére


dejvid8
őstag

Hát a Soundmagic E10 már kicsit sokba kerülne, leginkább az MDR-EX50LP-n gondolkodok.
Egyáltalán megérné váltani arra?
Mert ha nem sok különbség van az EX50 és az EX10 között, akkor szerintem még egy darabig meg leszek a mostani fülhallgatómmal :)

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#40757) #16820480 válasza vasii (#40755) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sehol nincs garancia kontakthibára, kábeltörésre. Az egy más kérdés, hogy van pár bolt (például MM), ahol nem értenek hozzá, nem igazán foglalkoznak a dologgal, és inkább kicserélik, akármi van vele. Hivatalosan ott sem lenne kötelező cseréljék.

(#40758) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

Sajnos végleg tönkrement az X-Ears XE200Pro-m ezért utódot keresek akár magasabb kategóriában.
A hangzás nekem nagyon tetszett. Szinte tökéletes volt Comply szivacsokkal.

Tudtok esetleg valamit ajánlani helyette? Márkánál nem maradnék, mert a jó hangzás ellenére voltak minőségi problémáim.

Üdv,

(#40759) akela91


akela91
addikt

Nos, annyira dicsértétek ezt az E10-et, hogy rendeltem is egyet gyorsan. :)
Majd összehasonlítom a Brainwavz R1 -el, de úgy érzem, az E10 jobb lesz.

(#40760) #16820480 válasza dane (#40758) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hogyne tudnánk mondani. Mennyit szánsz rá? Az összefoglalóban levő fülesek közül nincs, ami tetszene?

(#40761) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Denon AH-C101-ről vannak már tapasztalatok?

(#40762) dane válasza #16820480 (#40760) üzenetére


dane
senior tag

Bocsi, elkerülte a figyelmem az összefoglaló. 10k-nál nem mennék feljebb, vagy csak ha ha nagyon muszáj :)
Ami fontos lenne:

Ne kelljen kábel megtöréssel, kontakt hibával küszködni
Rugalmas legyen a kábel
Minimális legyen a kábelzaj
Legyen belőle mikrofonos verzió
Nem vagyok basshead de szeretem a loudnesses dinamikus hangzást
Ne legyen fül feletti kábeles kivitel

kb ennyi :)

(#40763) bucsher válasza dane (#40762) üzenetére


bucsher
őstag

E10 :K

In the pipe - five by five!

(#40764) szentkuti11 válasza dane (#40762) üzenetére


szentkuti11
addikt

Tökéletesen körülírtad a SoundMAGIC E10m-et.

[ Szerkesztve ]

(#40765) Ati1979 válasza AGE-T (#40748) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen volt már! :)

Az ára is szép! Kíváncsi lennék rá! :)

(#40766) monti0222w válasza szentkuti11 (#40764) üzenetére


monti0222w
addikt

+1 Jó az a E10. Sztem veri a a VSD1-et persze ezzel nem szeretnék vitát generálni! :K

[ Szerkesztve ]

(#40767) szentkuti11 válasza monti0222w (#40766) üzenetére


szentkuti11
addikt

VSD1-ből ráadásul nincs is mikrofonos változat, plusz a kábele is gyengébbnek tűnik. Az, hogy melyik szól jobban, az már ősi hitvita :D

(#40768) arrrgggh


arrrgggh
tag

Sziasztok!

Philips GoGear MP3 lejátszómon (SA3 széria) tönkrement a füles.
A gyári fülhallgatóval nagyon meg voltam elégedve, de sajnos semmi azonosító nincs rajta, így nem tudom milyet keressek. Hasonló kinézetűt sem találok.
Akármit próbálok ki helyette, olyan mintha dobozból szólna minden zene.

Ötlet, hogy mivel tudnám helyettesíteni? :F

(#40769) monti0222w válasza szentkuti11 (#40767) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan, a mondás is úgy van "kinek a pap, kinek a papné" :D

Arrrgggh: Sound magic E10, E30, 8-10 ezer kb,

[ Szerkesztve ]

(#40770) szentkuti11 válasza arrrgggh (#40768) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor neked earbud kialakítású fülhallgató kéne. Nem igazán hallottam igazán jól szóló kiadást ilyesmi fülhallgatóból, talán még a legkevésbé borzasztó az Apple EarPods volt, ha van az ismerősi körödben iPhone 5/5S/5C tulajdonos, akkor mindenképpen kérd el pár percre a fülhallgatóját, hátha megtetszik. Ha nem zavar az in-ear kialakítás, akkor ott könnyebb egy dobozhangtól mentes példányt kifogni.

(#40771) dane válasza bucsher (#40763) üzenetére


dane
senior tag

Köszi szépen srácok! Akkor benevezek egy E10-re! :)

(#40772) bucsher válasza szentkuti11 (#40767) üzenetére


bucsher
őstag

a vita ősi, de a dinamikus loudnesses hangzás az tipikusan E10 :)

In the pipe - five by five!

(#40773) domerator válasza szentkuti11 (#40770) üzenetére


domerator
veterán

+1
Az Earpods a hatarain belul kifejezetten kiegyenlitett es sokaig kenyelmesen hallgathato.
( persze ha igazan hallgatozni akarok, akkor megy fel az e10 :) )

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#40774) szentkuti11 válasza domerator (#40773) üzenetére


szentkuti11
addikt

Néha érdemes olcsóbb füleseket is hallgatni, nehogy túlzottan hozzászokj a jóhoz, mert akkor már nem is akkora élmény :D

(#40775) Bodz válasza bucsher (#40772) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az E10 hírből sem ismeri a dinamikát. Ősi kérdés, hogy ki mit is ért dinamika alatt. :)

(#40776) dane


dane
senior tag

Esetleg tudtok helyet ahol jó áron lehet szerezni E10M-et?

(#40777) szentkuti11 válasza dane (#40776) üzenetére


szentkuti11
addikt

Magyarországon gyakorlatilag csak a Nomono az egyetlen lehetőséged. Ha szeretsz sokat várni, akkor ott az eBay, mint lehetőség, csak ne fuss bele egy hamisba.

[ Szerkesztve ]

(#40778) dane válasza szentkuti11 (#40777) üzenetére


dane
senior tag

Ebay vagy más forrás is jöhet... itt pl vicc 7k áron van az E10M: [link]

(#40779) kemcso válasza monti0222w (#40766) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem a VSD1 jobban szól, mint az E10... :)) Te hallottad? :)

(#40780) monti0222w válasza Bodz (#40775) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezt cáfolom igenis van dinamika az E10- ben!
:O

(#40781) arrrgggh válasza szentkuti11 (#40770) üzenetére


arrrgggh
tag

Igen, jól látod, eardub kialakítású érdekelne.
Az a hihetetlen, hogy akármilyen fülest dugok bele (Sony, Maxell, Sennheiser, más típusú Philips), egyik sem közelíti meg az eredeti hangzását.

Ilyen lenne a gyári:

Lehet hogy hamarosan ki tudok próbálni egy Iphone fülest is, kíváncsian várom az erdményt!

Köszi a gyors választ!

(#40782) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Mai napon tulajdonosa lettem egy Sony EX50LP-nek,gyönyörű tisztán szól,helyén van minden tartomány,még a mély is(és még be sem járattam). Szerintem abszolút jó ár/érték arányú vétel.Ajánlom mindenkinek aki 4-5ezer forintos kategóriában keres fülhallgatót,véleményem szerint úgy szól mint az 5-10ezer forinttal drágább társai.Ennyit akartam,hátha valakinek hasznos lesz egyszer.

Üdv: Normi

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#40783) contaxg válasza arrrgggh (#40781) üzenetére


contaxg
veterán

Ezeket a Philipseket nézd át. Hátha van valamelyik hasonlit a mostanira.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40784) szentkuti11 válasza Normi™ (#40782) üzenetére


szentkuti11
addikt

Valóban nem rossz fülhallgató, de azért 5-10-zel drágábban már sok kategóriával jobb füles is kapható.

(#40785) vasii válasza #16820480 (#40757) üzenetére


vasii
senior tag

Akkor mégis mire jó a garancia?:)
Amugy az oreg Thomas is cserelte a xearseket barmilyen hibaval.

(#40786) dudika10 válasza vasii (#40785) üzenetére


dudika10
veterán

Az, hogy eltöröd a kábelt, nem garanciális probléma. Próbáld ki mit szól a biztosító ahhoz, ha nekimész egy oszlopnak, és követeled, hogy fizessék ki a kárt. Ki fogak röhögni.

Garancia arra van, hogy gyárilag hibás készüléket ki kelljen cserélnie a boltnak, illetve a tervezési hibából (pl.: Xears driverflex) keletkezett problémákkal is el kell számolnia a gyártónak.

A csatlakozók nem tervezési hibásak, a legtöbb modell esetén nagyon pontosan meg vannak tervezve úgy, hogy egy bizonyos idő után a fülhallgató használhatatlanná váljon. A gyártó abból él, ha Te vásárolsz, és Te akkor fogsz vásárolni, ha az előző tönkrement (ez minden területen így néz ki, ahol mégsem, ott súlyosan meg is fizettetik ezt veled).

Thomas azért cserélte ki bármivel, mert ez volt a legkisebb macera, és nem pedig azért, mert garanciális probléma, ahogy az MM-ben is azért cserélik ki, mert nem értenek hozzá, nem érdekli őket (az eladót semmilyen érdek nem fűzi ahhoz, hogy ne cserélje ki) és kerülik a konfliktust (mint minden normális ember).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#40787) bucsher válasza szentkuti11 (#40784) üzenetére


bucsher
őstag

De ha úgy nézed, az átlagos 10 ezres fülesekkel simán felér, azért ajánlott az 5 ezres kategóriában.

Én is bele szoktam hallgatni E10-be, azért utána a GR07 MKII igencsak álleejtős.
Annál rosszabbtól meg én már elszoktam :B

In the pipe - five by five!

(#40788) contaxg válasza dudika10 (#40786) üzenetére


contaxg
veterán

Illetve azt tegyük hozzá, hogy a Xears fülesek valószínűleg elfogadható hangú, de nagyjából bóvli árszintű termékek. Ezeket fillerékért megvásároltak Kínában, majd ezt európai árszinten és kultúrával értékesítették. Szerintem sokszoros, akár 6-8X-os szorzóról beszélhetünk, amibe simán belefért, hogy gariban cserélgesse a füleseket. Aztán lehet, hogy Kínában árat emeltek, romlott az USD-EUR szorzó, vagy éppen már annyi füles ment tönkre, amit már nem érte meg cserélgetni. Ezért is változtatott a garanciális időn, stb.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#40789) szentkuti11 válasza bucsher (#40787) üzenetére


szentkuti11
addikt

A túlárazott 10.000-es fülesekkel (pl. CX-300) felér, az biztos.

(#40790) Zoli133


Zoli133
őstag

Az utóbbi 1 hét meglepően ért. Hosszú ideje pihent 1 pár új shure szivacs apolcomon, lecseréltem a használtakat és megtáltosodtak a magasai a fülesnek...
Ezek szerint a használt puhább szivacsok is visszafoghatják a magasakat.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40791) vasii válasza dudika10 (#40786) üzenetére


vasii
senior tag

Tisztaban vagyok vele h nem rendeltetes szeru hasznalatbol adodo serulesre nem vonatkozik a garancia, de az h pl fel even belul kontakthibas lesz egy vezetek attol h normalisan hasznalod az igen is lehet gyartasi hiba, es a gyarto kotelessege h bebizonyitsa h azt te torted meg.

De egyebkent az egesz kommentem nem erre vonatkozott, en nem is kovetelem h kontakthibara adjanak garanciat, csak azt irtam h azert nem fogom a nomononal megvenni dragabban a fulest, mert ott van ra 2 ev garancia, hiszen nem erek vele semmit.

(#40792) dudika10 válasza vasii (#40791) üzenetére


dudika10
veterán

"... vezetek attol h normalisan hasznalod az igen is lehet gyartasi hiba ... "

Mint írtam, ez nem hiba, hanem "funkció". Direkt úgy tervezik, hogy tönkremenjen, éspedig azért, mert csakis attól mehet tönkre, hogy Te azt használod, és soha nem fogod lenyomni a gyártó torkán, hogy márpedig az anyag/tervezési hiba volt. Nem, tényleg nem tudod lenyomni a torkukon.

A gyártó sem hülye, nem fél évre tervez, hiszen ekkor még úgy érzed, hogy a termék új, és nem fogsz bízni a gyártóban többé, és éhenhal. Ha fél éven belül lesz kontakthiábás, az az esetek 99.9%-ában a felhasználón múlik.

A garancia Téged nagyjából attól véd, hogy ne kapj gyári hibás fülhallgatót. Hogy használat után a kereskedő mire mondja azt, hogy nem rendeltetésszerű használat miatt van, az már az ő jóhiszeműségén múlik.

(#40788) contaxg: ez tény, ezért is kardoztam azért, hogy bekerüljön az összefoglalóba. Ha jól tudom, ugyan ez az ember próbálkozott már más márkanév alatt is, de az gyorsan bedőlt, nem tudom, hogy ez még miért nem dőlt be.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#40793) bucsher válasza vasii (#40791) üzenetére


bucsher
őstag

Ha már itt tartunk: Ha E10 bal oldali bogyója benyomás közben recseg, mintha celofánt gyűrnék bele, az driverflex? Tönkremegy ettől? Garis hiba? :) (jobb oldali nem recseg, és nem a fülemmel van baj mert a jobb fülemben is recseg a bal bogyó, és a bal fülemben nem recseg a jobb bogyó)

In the pipe - five by five!

(#40794) vasii válasza bucsher (#40793) üzenetére


vasii
senior tag

(#40795) Normi™ válasza szentkuti11 (#40784) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,a 10ezerrel drágább kategória valóban túlzás volt,de az 5ezerrel drágábbakkal szerintem felveszi a versenyt.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#40796) #16820480 válasza contaxg (#40788) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem már nem cseréli a kábelhibás füleseket, mintha rémlene, hogy erre is kitér a garancia, és vissz is lett utasítva több ember is már. Illetve a másik, hogy szintén ha jól rémlik, akkor már nem elég szétvágva lefotózni a fülest és elküldeni neki a képet, hanem vissza kell küldeni, ott megnézik, és csak úgy cserélik. Ahogy már az mp4nation is ezt csinálja.
Egyébként nyilván azért cserélték boldog-boldogtalannak a fülesét is az első pár évben, mert fel kellett futtatni a márkát, de a silány minőség miatt ez nyilván elég nagy veszteség lehetett, ezért kellett gondolom a garanciát is levinni annyira, plusz már nem cserélgetik csak úgy. Illetve eleinte még azt hiszem kicsit jobban megválogatta a beszállítóit, aztán később elment az olcsók felé. Csak azt nem értem, hogy miért nem keresett meg egy normálisabb gyártót, amikor kicsit már felfuttatta a Xears nevet, hogy legalább stabil legyen a minőség. Ott van például a Vsonic, kint van a honlapjukon is, hogy vállalnak bérgyártást, biztos nem túl drága, és sokkal jobb minőségű lenne, mint a mostani fülesek.

(#40797) kemcso válasza Normi™ (#40795) üzenetére


kemcso
Ármester

De csak a túlárazott fülesekkel (Sennheiser, AKG, stb)
Az itt ajánlott 10e kategóriával nem ér fel: Vsonic VSD1, Soundmagic E10/E30... stb

(#40798) bucsher válasza vasii (#40794) üzenetére


bucsher
őstag

köszi, ezek szerint az, tehát vagy gyártási hibás, vagy eldugult a nyílása.

In the pipe - five by five!

(#40799) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Én ma egy kicsit megdőltem CX-300 téren. Egy CX-300II-t kaptam meg egy kicsit hosszabb kipróbálásra, és meglepett. A középtartomány valóban a 0-val egyenlő, de főleg elektronikus zenéhez egész jó hangképe van. A Sonyt simán elcserélném rá.

(#40800) Danny750


Danny750
őstag

Marley fulesekrol velemeny ,tapasztalat? Thx

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.